BENFICA-FEIJEHCC7.3 TJA DE PROGRAMMA'S m C.P.N.-leden mogen een vrije mening over kunstrichtingen hebben Druk bezoek aan bloeiende Betuwe Anton de Beer bespeelde het 31-toonsorgel NEGEN MUZEN Organist Leslie P. Spelman speelt in Grote Kerk MAANDAG 6 MEI 1963 7 im WteÊêi^m^^wm fe£ Morgen begint in Moskou het schrijverscongres Minister Schroder over „Der Stellvertreter" Albert de Klerk opent Münchener Orgeltage Kerkelijk nieuws Academie Francaise erkent de sigaret MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARIST0NA woensdag 8 mei nti 'n Aristona kopen voor dit èn de komende voetbalfeesten: Finale Europa Cup èn Cup Final! nabeschouwingen Het weekeinde ZONDAGAVOND Bart L. Joris Damshuizer De radio geeft dinsdag 7 elevisieprogram ma ^#Srts3S&« tra®%.5S De C.P.N. handhaaft nog steeds het standpunt dat zij in 1956 ten aanzien van de kunst heeft ingenomen. ,.Wij willen alle kunstrichtingen kritisch beoordelen, zon der ons van te voren vast te leggen op het standpunt van de communistische par tij in de Sovjet-Unie", heeft de voorzitter van de C.P.N., de heer Paul de Groot, gezegd tijdens een huldigingsbijeenkomst in „Felix Meritis" te Amsterdam ter ge legenheid van de zeventigste verjaardag van de Amsterdamse beeldhouwer Frits Siegel. Paul de Groot zei dat de C.P.N. solidair is met alle communisten in de ge hele wereld als het gaat om de „strijd voor het behoud van de vrede". „Maar op het punt van de kunstrichtingen kun nen wij gerust van mening verschillen", aldus Paul de Groot. Namens de C.P.N. bood hij de jarige beeldhouwer en diens echtgenote een reis naar de Sovjet-Unie aan. Morgen zal in Moskou een congres van Russische schrijvers beginnen. Dit con gres. dat oorspronkelijk reeds in 1961 zou worden gehouden, werd reeds drie maal uitgesteld vóór en tijdens de in december 1962 ingezette aanval op schrijvers, die van de officiële partij-lijn waren afge dwaald. Westelijke waarnemers in Mos kou vermoeden, dat de leiders der com munistische partij het houden van het congres hebben tegengehouden totdat, de nieuwe en krachtiger politiek op het ge bied van culturele aangelegenheden zou zijn vastgesteld. De Sovjet-pers heeft de laatste tijd klachten doen horen over de „politiek van zwijgzaamheid", die sommige schrijvers sinds het knallen van de ideologische zweep hebben gevolgd. Mogelijk zal het komende congres „zelf-kritiek" opleveren De Westduitse minister van Buitenland se Zaken, Schroder, heeft in antwoord op een in het parlement gestelde vraag ge zegd het te betreuren dat paus Pius de Twaalfde is aangevallen om zijn houding tegenover Nazi-Duitsland. De vragen wer den gesteld naar aanleiding van het van kerkelijke zijde heftig aangevallen toneel stuk „De Plaatsvervanger" van de jonge Duitse auteur Rol. Hochhuth. Deze schrijver verwijt paus Pius zijn stem niet te hebben verheven tegen de massamoorden van de Nazi's. Minister Schroder zegt in zijn antwoord dat „de bondsregering zich, evenals voorheen, met dankbaarheid van 't feit bewust is, dat na de ineenstorting van het nationaal-socia- listische regiem paus Pius de eerste was, die zich metterdaad heeft ingespannen voor een verzoening tussen Duitsland en de andere volkeren". Dit maakt het klei neren van zijn nagedachtenis, juist van Duitse zijde, bijzonder onbegrijpelijk en betreurenswaardig. De overleden paus heeft bij verscheidene gelegenheden zijn stem tegen de rassenvernietiging in het Derde Rijk laten horen en zoveel moge lijk Joden aan de greep van de vervolger onttrokken, aldus Schroder. De gestelde vraag luidde: „Moet het niet vreemd zijn voor de vrienden van ons volk, dat juist van Duitse zijde in paus Pius een persoonlijkheid wordt aangeval len. die niet alleen Joden tijdens de ver volging door het Nazi-regiem metterdaad heeft geholpen, maar ook tijdens zijn ge hele werkzaam leven het Duitse volk bij zonder na heeft gestaan?" De Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk zal morgen dinsdag 7 mei, de „Müncherer Orgeltagen" openen met een concert op het vierklaviers Beckerath-or- gel in de Ludwigskirche aldaar. Zijn pro gramma omvat werken van Joh. Seb. Bach, Frescobaldi, Vivaldi, De Grigny, Ce- sar Franck en eigen improvisaties. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hollandseveld (toez.) C. D Otte te Herwijnen Aangenomen naar Woerden (vac. dr. C. Graafland) J. J. Poot te De Bilt (U.) Bedankt voor Amemuiden C. v. d. Bergh te Polsbroek en Vlist. Geref. Kerken Aangenomen naar Groningen-Zuid (4de pred.pl.) G. Veeneman te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Oud-Beijerland M. W. Nieuwenhuijze te Amsterdam van schrijvers, die tot dusver op de aan val niet heboeu gereageerd. Naar verwachting zullen enkele hon derden schrijvers aan het congres deelne men. Enkelen van hen zullen vermoede lijk bloot staan aan aanvallen wegens hun .formalisme" en „burgerlijk objectivis me". Het is niet bekend, of de 29-jarige dichter en voornaamste zondebok op het gebied van „ideologische zonden", Jevgeni Jevtoesjenko, het congres zal bijwonen. Men verwacht, dat tijdens het congres de politiek van „geen co-existentie in de ideo logie", die in de afgelopen maanden werd uitgestippeld, nog eens zal worden be krachtigd. Bloesempracht in de omgeving van Varik langs de Waal. In het weekeinde is het langs de toe ristische routes door de Betuwe, waar nu de pere- kerse- en pruimebomen in bloei staan, bijzonder druk geweest. Opvallend was het grote aantal Duitsers, dat pas nu de Oost-Betuwe ontdekt leek te hebben. Het was hier en daar zo druk, dat enige burgemeesters de assistentie hebben moe ten inroepen van rijksverkeerspolitie, om dat de gemeentelijke politie het verkeer niet meer aan kon. In het komende weekeinde verwacht men de bloei van de appelbomen. Advertentie Een DRAKACEL matras geeft 'n oase van rust DE ORGANIST Anton de Beer heeft op het orgelconcert, dat hij zondagmiddag op het eenendertigtoonsorgel in Teylers mu seum heeft gegeven, ter toelichting bij de vertolkte muziek gesproken over de problematiek van de itemming van in strumenten met tonen van gefixeerde hoogte. Uit de verre Oudheid stamt het stemmingssysteem van Pythagoras, die door toonhoogte-afleidingen met oktaven en kwinten toonreeksen vaststelde. Be schouwingen van de Italiaan Gioseffo Zar- lino 1517-1590waarbij werd gewezen op de.noodzaak vtn het.bewaren. der. zuivei.-.. heid van de tertsen, leidden tot het toe passen van de natuurlijke of de midden toonstemming, welke gehandhaafd kon worden tot aan de invoering van de stem ming volgens de zogenaamde gelijkzwe- vende temperatuur. Voor de middentoonstemming was de Fantasio chromatica van Jan Pieterszoon Sweelinck bedoeld, waarmede Anton de Beer zijn bespeling van het orgel begon. Daarbij konden de toehoorders vaststel len hoe groot de zuiverheid van tertsen kon worden in deze stemming. Maar ook hoe „toevallig", door het verloop van de stemmen, samenklanken ontstonden, waar aan deze tertsen-zuiverheid niet kon wor den gegeven. Uitvoerig behandelde Anton de Beer enkele toongeslachten, geformeerd volgens een door de beroemde Zwitserse natuur- en wiskundige Euler (1707-1783) ontwor pen systeem, waarbij ook rekening gehou den werd met het interval van de natuur lijke septime. De stemming van het een- en-dertig-toonsorgel is berekend op het uit voeren van composities, waaraan de toon geslachten van Euler ten grondslag lig gen. Henk Badings componéerde een reeks van vijf van dergelijke werkjes, uiteenlo pend van toongeslacht. muzikaal allure en sfeer, en deze werkjes werden door An ton de Beer met bewonderenswaardige bedrevenheid op de gecompliceerde een- endertigtoonsspeeltafel vertolkt. Daarna volgde nog een improvisatie in de Euler- toongeslachten, verdeeld over drie stuk ken. Deze uitvoeringen gaven weer merk waardige indrukken van „berekende" sa menklanken, bewust geplaatst of mogelijk ook toevallig optredend en waarvan de ar tistieke betekenis wisselend bleek en uiter aard mede bepaald werd door de subjec tieve ervaring en aanvaarding. Anton de Beer gaf twee keer een uitvoering van Sweelincks fantasie en van de klankstuk ken van Badings. Eerst hoorde ik deze muziek via de geluidsinstallatie opgesteld in de aula, welke installatie ongetwijfeld een produkt van technisch vernuft ge noemd kan worden, dat als een hyper-ge voelig oor alle geluiden, ook ongewenste geruchten, met verbazingwekkende nauw keurigheid registreert cn versterkt. Maar een gelijkwaardige vervangster van het di rectie luistercontact met de geluidsbron, in artistieke zin beschouwd, bleek de in stallatie niet te zijn. DAT ONDERVOND ik bij het luisteren buiten de aula naar de herhaalde uitvoe ringen en toen de gave orgelklank hoorde, onvervormd van dynamiek en timbre en neit vermengd met versterkte bijgelui den. Voor klankillustraties bij theoretische beschouwingen kan installatie voortref felijk dienst doen. Maar terwille van het behoud van de kunstzinnige betekenis van de concerten in Teylers museum zal men het al of niet inschakelen van de elektro nische geluidsoverbrenging ernstig moe ten gaan overwegen. P. Ztuaanswijk PARIJS (AP) L'Académie Frangaise, de schutse van de Franse taal, heeft na ernstig beraad besloten dat een sigaret niet langer een kleine sigaar genoemd moet worden. De eerbiedwaardige leden wier voor naamste taak is te waken over de zuiver heid van de Franse taal veranderden de definitie van sigaret van: ..Een kleine si gaar vervaardigd uit kerftabak gerold in fijn papier" in „een cilindertje van fijn papier gevuld met kerftabak en bestemd om gerookt te worden". Bronzen ezels voor Utrecht. Ter her innering aan de naam van de destijds be kende Ezelsdijk in Utrecht zullen Burge meester en Wethouders van de Domstad als monument een bronzen groep ezels plaatsen in het uitbreidingsplan Tuindorp- Oost. Aan de beeldhouwer prof. F. Carasso is verzocht een schetsontwerp te maken. Met de plaatsing van het monument zal overigens nog enkele jaren moeten worden gewacht, totdat de realisering van het uit breidingsplan voldoende is gevorderd. Maria Calias. Negentien minuten na dat de loketten voor de voorverkoop wer den geopend, waren woensdag in Londen alle 3.000 plaatsen voor een concert, dat de Amerikaanse operazangeres van Griekse geboorte Maria Calias op 31 mei a.s.. zal geven, uitverkocht. Het concert wordt ge geven in de Londense Royal Festival Hall. De mensen gingen reeds maandagavond in de rij staan om kaarten te krijgen. Hon derden moesten teleurgesteld weggaan toen zij vanochtend te horen kregen dat er geen kaarten meer waren. Wageningse studenten bekroond. De Wageningse toneelvereniging „De zingende Tractor", onderafdeling van de katholieke studenten vereniging St. Franciscus Xave- rius, heeft in Nancy tijdens een internatio-' naai studententoneelfestival de eerste prijs gewonnen met de opvoering van „Les Vic- times de Devoir" van Eugene Ionesco. Re gisseur was Ad Hooijkaas Aan het stu dentenfestival namen deel een vijftal Franse studententoneelverenigingen en Turkse, Poolse, Zweedse, Duitse en Bel gische toneelclubs. Het Rlokkerfestival-1963. Het Blok kerfestival wordt dit jaar van 23 tot en met 26 mei gehouden. Donderdagavond 23 mei zullen de artiesten in optocht naar de veiling komen. Schotse Hooglanders met hun doedelzakken zullen 'n concert geven in het bejaardencentrum St. Jozefpark 's avonds zal in het veilinggebouw Vince Taylor optreden, vrijdag 24 mei treedt Jacques Brei op, zaterdag Vera Lynn met de Maastreechter Staar en zondag 26 mei zal het festival worden besloten met een optreden van de muziekvereniging Wilhel- mina uit Volendam. „Centrum" naar Brussel. In het ka der van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord zal de Toneelgroep Centrum op donderdag 9 en vriidag 10 mei a.s. een tweetal voorstellingen geven van De Col lectie en Een Beetie Pijn van Harold Pin ter in de Koninkliike Vlaamse Schouw burg te Brussel, en van zaterdag 11 tot en met maandag 13 mei een korte serie voor stellingen van Nathan De Wijze. „Manbel" zal bij Centrum op 9 mei ziin honderste voorstelling krijgen (Koninklijke Schouw burg in Den Haag). Nono Reinhold-successen De in Parijs wonende Nederlandse grafische kunstena res Nono Reinhold is in de Verenigde Sta ten, waar zij onlangs op uitnodiging van de University of Arkansas in Fayetteville een cursus in grafische technieken heeft gege ven, bekroond met een prijs van de Print club en een prijs van de American Colour Print Society, beide te Philadelnhia Ook verwierf zij een prijs van de Society of American Grafie Arts te New York. De „Library of Congress" te Washington heeft haar bekroonde werk „Paysage Indéfini"! aangekocht. I II Advertentie flristoua w Op de officiële herdenkingsdag, 4 mei, werd de reportage van het stijlvolle eer betoon op de Waalsdorpervlakte begrensd door een Pools en een Tsjechisch filmpje; de eerste betrof het leed van oorlogs weduwen en moeders en de tweede ont roerende kindertekeningen uit het concen tratiekamp Theresiënstadt. Twee sublieme films. De KRO-rubriek „Brandpunt" begon met een huiveringwekkend Pools filmpje, waarin de werking van een vergassings auto was gereconstrueerd. De Franse re portage over het door de Arabische wereld bedreigde Israel was een doublure van een Engels filmverslag. dat een week eerder door de VARA gebracht werd; de korte documentaire over de politieke lauwheid werd wat te eenzijdig en de reportage over de actuele Westduitse visie op de hereni ging van Oost- en West-Duitsland ging ten onder in een woordenstroom, waar mede men, in tegenstelling met de straat interviews (die een heel ander geluid lieten horen) ons ervan wilde overtuigen dat een hereniging de welvarende West-Duitsers nauwelijks of in het geheel niet interes seert. Traagheid en minimale actie kenmerkten het t.v.-spel over de joodse onderduikers, dat vrijdagavond op het scherm kwam. In het stuk „De laatste trein" van Jan Staal dat op de daaropvolgende avond uit gezonden werd, waren de traagheid en een groot tekort aan handeling bepaald hinder lijk. Zij moesten dienen om de schrijver de gelegenheid te geven de laatste uren te weergeven van een oude vrouw, die bij de grens van leven en dood is gekomen èn om uitvoerig in te gaan op de Reacties van enige mensen, die bij de nadering van de vijand hun wat benepen, klein-burgerlijk, maar vredig bestaan moeten omruilen voor een vluchtelingenleven. De gemeenschap die zij noodgedwongen urenlang in de sta tionswachtkamer vormden, liet in nogal duidelijke zwart-witte lijnen de types en karakters zien van enkele groepen mensen, die door een oorlog bijeengebracht kunnen worden: de hypokritische kwezel, de man die zijn geld wil redden, het lichte meisje- met-een-goede inborst, het onschuldige kind, etc. etc. Zij moesten afgewisseld door occult aandoende herinneringsbeelden van de oude vrouw stuk voor stuk ge tekend worden en zulks ten koste van de spanning, die onder deze omstandigheden maximaal had moeten zijn. Het was dus allemaal te synthetisch, te gemaakt, te zinnebeeldig. Maar daar konden de acteurs en actrices niets aan doen, die in doorsnee goed speelden. In de Duitse documentaire „Die Braut und das Kreuz" werd op aangrijpende wijze het leven weergegeven van de ioodse filosofe Edith Stein, die bekeerd tot het katholieke geloof in een kloosterorde trad en vanuit Echt naar de gaskamer werd ge deporteerd. De aflevering van „kunstgrepen", waar in Pierre Janssen de H-itleriaanse ;,Kultur" onder deloep tram, was weer'zeer de moeite van het zien en horen waard. De documentaire „18 jaar later" werd een ontroerend relaas van een joodse kleer maker, die Buchenwald en daar op hem uitgevoerde proeven (door dr. Eisele, thans in Egypte) overleefde. De aangekondigde „parallel" met het na de oorlog herrezen Nederland kwam niet zo goed voor de dag De visualisatie van dit programma-onder deel, waarvoor nog wel twee man, Leen Timp en Jan Vrijman, tekenden, was zo ge poseerd eenvoudig het bleef bij een ge filmd interview dat men er net zo goed een radiouitzending van had kunnen maken. In het cabaretprogramma „Het is in de maand van Mei, ja, ja", getuigden vooral Adèle Bloemendaal, Jasperine de Jong en Marian Berk van hun kleinkunsttalenten Zij kregen daarbij veel steun van Henk van Ulsen en Donald Jones en in feite nog Historisch orgel gerestaureerd. De restauratie van het orgel in de Grote Kerk van Maassluis is zo ver gevorderd dat de officiële ingebruikneming is vastgesteld op vrijdag 17 mei aanstaande te acht uur. Het betreft hier de belangrijke restauratie van het prachtige instrument, dat in 1732 door Rudolf Garrels is gebouwd. Advertentie Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen In de serie gemeentelijke, gratis toe gankelijke, orgelconcerten zal op dinsdag 7 mei om 20 uur de organist Leslie P. Spel man een concert geven in de Grote Kerk te Haarlem, 't Programma luidt als volgt: Louis-Nicolas Clérambault (1676-1749): Suite du Premier Ton, Grand plein Jeu, Duo, Basse et Dessus de Trompette, Dia logue sur les Grands Jeux; Johannes Brahms (1833-1897): Choralvorspiele, 2, Herzliebster Jesu, 11, O Welt ich muss dich lassen; Claude Balbastre (1727-1799): Jo seph est bien marié, Noel et Variations; Walter Piston (geb. 1894): Chromatic Study on the Name of Bach; Marius Monniken dam (geb. 1896): Inventionen, Intrada, In terludium, Elevatio, Musette, Pastorale, Sarabanda; Johann Sebastian Bach (1685- 1750): Choralvorspiele, In dulci jubilo (trio), In dulci jubilo, Liebster Jesu, wir sind hier, Wir glauben all' an einen Gott, Schöpfer. Leslie Spelman woont in Redlands (Ca- lifornië) waar hij „director of music" is aan de Universiteit; hij heeft grote be langstelling voor de Nederlandse orgelmu ziek en gaf in de Verenigde Staten vele recitals met uitsluitend werken van Ne derlandse componisten. REPORTAGES VAN HET BEZOEK VAN KONING BOUDEWIJN EN KONINGIN FABIOLA AAN ENGELAND Aan het bezoek, dat koning Boudewijn en koningin Fabiola van België aan Enge land brengen, worden op dinsdag 14 en woensdag 15 mei twee rechtstreekse Euro visie-reportages gewijd, die door de NTS worden overgenomen. De eerste reportage dinsdag 14 mei van plm. 12.20 tot plm. 13.00 uur wordt gegeven van de aan komst van het koninklijk paar in het Vic toria Station te Londen, de begroeting door koningin Elisabeth van Engeland en de tocht van de koninklijke gasten door de Londense straten naar het Buckingham Palace. De tweede reportage woensdag 15 mei van plm. 14.30 tot plm. 15.10 uur betreft de ontvangst van de gasten in Guildhall door de Lord Mayor en de Cor poration van Londen. Beide reportages worden door Jan Bauwens en Willy Carlier van commentaar voorzien. Een belangstellende lezer stuurde mij dezer dagen een bladzijde uit onze krant van 16 april. Nu zou 't het mooiste zijn, wanneer u uit uw archief dezelfde krant zou kunnen pakken, pa gina 2, maar daar ik mag aannemen dat u er de witlof in hebt laten verpakken, zal ik pro beren u de tekst van deze pagina voor te dragen. Rechtsboven stond een advertentie van een bekend Haarlems kle dingmagazijn. Daaron der een foto van de anti- bom-betoging op twee de paasdag in Den Haag; daaronder het bericht dat deze lezer had ge troffen .Er stond name lijk in, dat de politie in Velp vier jongelui had aangehouden die met katapults zeventig rui ten hadden kapot ge schoten. Uit een rijden de auto waarmee even duidelijk gezegd wil zijn dat snotjongens snotjongens blijven, ook al hebben ze van pa wat duurder speelgoed ge kregen. In de advertentie van het kledingmagazijn nu. stond een snoetig knul letje afgebeeld in een nog snoetiger pakje. Met in de hand een fijne katapult! Ik weet uit ervaring dat in de Nederlandse journalistiek redactie en commercie streng ge scheiden zijn. Maar als ooit een redacteur-op maker fijntjes en hij zal het onbewust ge daan hebben, als dat niet zo is verdient hij promotie de commer cie op het vestje getikt heeft, dan is dat wel hier op deze pagina. Want, zegt onze lezer, waarom in een adver tentie een speeltuig ge toond, dat al jaren door de politie verboden is en alleen "maar \an in spireren tot (ongewenst) kattekwaad. Ik geloof dat deze verzuchting terecht is. Aan het snoetige pakje van het kleedhuis was niets afgedaan, wanneer het knulletje met knik kers of een voetbal had gestaan. Waarom juist een katapult? Lezer voegt er aan toe dat in de loop der jaren bij hem vier ruiten zijn ge sneuveld, dank zij een vuurvast buurjongetje dat blijkbaar geen beter vertier kan bedenken en dat ook niet door zijn ouders op de destruc tieve vingertjes is ge tikt. Maar uitgangspunt moet toch wel zijn, dat ontwerpers van adver tenties de politievoor- schriften kennen en in elk geval vermijden dingen (onbewust) te propageren die onge wenst en niet van ge vaar ontbloot zijn. Daaraan zou ik zelf willen toevoegen, dat hier ook een taak voor de ouders ligt. Sta toch niet toe, beste mensen, dat uw telgen met speel tuig omgaan, dat ge vaarlijk is voor kornui ten en medemensen. Ik sprak niet lang geleden met een vader die mij bekende, dat hij voor zijn kinderen een W.A.- verzekering had afge sloten, zodat ze en nu komt het wat hem betrof hun gang konden gaan. Kijk, een ruitje intrappen met voetballen, kan men zien als een soort ver gissing in de hitte van het spel. Maar ik geloof toch echt niet dat je zo'n aansprakelijkheids verzekering moet zien als een carte blanche. Wie ziet dat zijn kin deren met gevaarlijk en verboden speelgoed omgaan, zal het hebben af te pakken met nog lik-op-stuk toe. Orden telijke burgers worden niet geboren, maar ge maakt. En advertentie-ont werpers, etaleurs en modelleurs mogen daar bij gerust een handje helpen. meer van de tekstschrijver Guus Vleugel, die voor tal van pittige, rake liedjes ge zorgd had. Dat dit programma al spoedig niets meer met de meimaand te maken had, vergeten wij maar. De regie van Bob Rooyens gaf hier en daar blijk van een voor de t.v. gunstige vindingrijkheid. De vele kijkers, die het zonder of met school-Frans moeten doen, konden toch nog genieten van de Franse Deen George Ulmer, die over goed ontwikkelde mimi sche gaven beschikt en bovendien meer entertainer dan chansonnier is. Hij werd in het „Domino"-programma goed ge assisteerd door Denise Maes, die er kenne lijk ook bijzonder schik in had. Na een lange rij van echt Franse „vedetten" bood de veeltalige Ulmer gelukkig weer eens wat anders. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, programma voor vroege mensen, met reportages, een liedje en ac tualiteiten (7.30-7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Moderne orkestwerken (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Vol- aan vooruit, praatje. 12.00 Middag klok noodklok. 12.04 Operafragmenten (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Balletmuziek (gr.). 12.50 Actualiteiten en Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Volksliedjes. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Moderne muziek (opn.). 15.15 Amuse mentsmuziek. 15.45 Opera-aria's (gr.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gezongen rozen krans. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beurs berichten. 17.50 Regeringsuitzending: nws uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Licht instrumentaal kwar tet en zangsolisten. 18.20 Grammofoonmu ziek. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Muzi kale actualiteiten en specialiteiten, door Hans Citroen. 19.00 Nieuws. 19.10 Verkie zingsprogramma. 19.20 Actualiteiten. 19.35 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Cante- mus Domino, een beschouwing over Gre goriaanse gezangen. 20.20 Fluit en piano: moderne muziek. 20.45 Klein taaigeding. 21.00 Omroep Vrouwenkoor. 21.15 Brabants orkest en solist: moderne muziek. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van e iders en anders. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. Programma-overzicht aansluitend lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht orkest. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht ensemble met zang- solist 14.00 Kamermuziekensemble. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Pianorecital: moderne muziek. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Griekse lichte muziek. 16.30 Voor de jeugd 17.30 Amateursprogramma. 17.55 New York cal ling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Verkiezingsprogramma. 18.30 Lichte grammofoonmuziek. 18.40 Licht in strumentaal septet. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.10 Harprecital: oude muziek. 19.20 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 1935 Mezzosopraan en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Gastenavond, gevarieerd programma. 21.45 Lichte grammofoonmu ziek. 22.00 Piano a quatre mains: klassie ke muziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Nationaal Con cours 1963: kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Tuinbouwkroniek 12.40 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Gevarieer de muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamermu ziek. 16.55 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte mu ziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Gevarieerde mu ziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Radiowedstrijd voor school- koren. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hoor spel. 21.20 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Muzikaal perspectief. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 De gevoelige snaar. 23.35 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55- 24.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 The houseboat, filmpje. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Verkiezingsprogram ma. 20.30 Het meisje, Joegoslavische te kenfilm. 20.40 Witte oogst, documentaire Joegoslavische film» 20.50 Oog om oog documentaire Joegoslavische film. 21.00 Een minuut voor moord, Joegoslavische speelfilm. 22.20-22.25 Journaal. 22.35-23.30 Eurovisie: Wereldkampioenschappen Ball- roomdancing voor amateurs en professio nals te Londen. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Verkiezings programma. VARA: 20.30 Liedjesprogram ma over het thema Liefde. 21.00 Jeugd en politiek, gedachtenwisseling. 21.40 Uit: spiegel der lichte kunsten. 22.10 Ouder avond, forum. NTS: 22.45-22.50 Journaal. 22.50-00.15 Eurovisie: Wereldkampioen- s :happen Ballroomdaneing voor amateurs en professionals.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7