„En de finale winnen we ook..." Beslissing in Waalse Pijl viel pas 18 kilometer voor finish Botwinnik nam in 17 de partij geen enkel risico: remise Alleen beroepsrenners geven openlijk toe van DOPING gebruik te maken Amateurs krugen ISllil! TRAINER FUCHS BIJ AANKOMST IN LISSABON: Zowel „Beertje" als Kruiver hersteld Seriedraverij heeft het grootste veld Vrijkaarten voor oorlogsinvaliden Verschil blijft nog steeds één punt Voetbalsport blijft in Nederland nog steeds „gespaard" slecht voorbeeld Omgekochte speler zond geld terug Greaves speelt mee in Rotterdam DINSDAG 7 MEI 1963 15 FEIJENOORD: SIGNAAL OP ONVEILIGSCHRIJFT „BOLA Feijenoord schenkt er 50 Per transportvliegtuigen woensdag naar Lissabon Braziliaanse voetballers hadden een auto-ongeluk Medicijnman Toch ongerustheid Schandaal in Engeland Bristol zou verliezen't werd echter gelijkspel Barones de Coubertin t J v ••w V y fflfXF- «s': x ■MjSSSESSS Een bijzonder optimistisch Feijen- oord „Beertje" Kreijermaat zal woens dag ongetwijfeld spelen en ook de griep van Piet Kruiver blijkt zeer onschuldig te zijn is maandag laat in de middag in Lissabon aangekomen. De „Caribean Sea", een DC-7 van de K.L.M., heeft de Nederlandse landskampioenen snel en comfortabel naar de Portugese hoofdstad gebracht. Het scheelde overigens heel weinig of Feijenoord was gisteren zonder twee van zijn beste spelers naar Lissabon vertrok ken: op weg van Bergen op Zoom naar Rotterdam liep de auto, waarin Bennaars en Klaassens zaten, 'n klapband op, raakte in een slip en kwam links van de weg in de berm terecht. De drie inzittenden, Ben- naars, Klaassens en 'n vriend die hen reed, kwamen er met de schrik af. Met een taxi zijn de Feijenoorders van Oudenbosch naar de Rotterdamse luchthaven gereden, waar ze nog een beetje witjes op tjjd v°or het vertrek waren. Feijenoord hpfft zó op bet oog nauwe lijks angst voor de cracks van Benfica. Franz Fuchs stelt het heel eenvoudig: „Het is jammer voor Benfica, maar het team wordt uitgeschakeld, net zoals Servette, Vasas en Reims. En de finale winnen we ook nog....". In Lissabon zelf denkt men er uiteraard anders over. Vier-nul was de sypathiekste voorspelling van de omstan ders toen de Rotterdammers het vliegveld verlieten. Slechts een oude vergrijsde wegwerker had medelijden met de schare enthousiaste Nederlandse supporters, die de Portugese hoofdstad, juist nu in de volle pracht van zijn lentetooi, binnentrokken. „Feijenoord verliest", zei hij, al zou het een nationale schande zijn als iemand een andere voor spelling durfde doen, „1-0 denk ik", voegde hij er voorzichtig aan toe. Maar goed, de man in de straat mag dan zeker zijn van de Portugese winst, de experts zijn na de onfortuinlijke 0-0 die Feijenoord in Rotterdam bereikte voor zichtig geworden. Vitor Santos, één van de bekendste sportjournalisten van de repu bliek aan de Atlantische oceaan, opende maandag de eerste pagina van het sport blad „Bola" met de even schreeuwende als waarschuwende kop: „Feijenoord: het sig naal op onveilig" Bijna een halve pagina had Vitor Santos nodig om aan te tonen waarom Feijenoord, dat in het toernooi om de Europa-cup voor verrassing op verras- K oerset, in Hilversum Grote velden kenmerken de dinsdag avondmeeting in Hilversum (aanvang 7 uur).. De seriedraverij spant de kroon met series van ieder twaalf paarden. Jammer genoeg is men nog niet zover, dat de se ries tevoren bekend worden gemaakt, waardoor uit een totaal van 24 paarden een keuze moet worden gemaakt. In dit geval gaat het nog. daar de regelmatige Zahir B waarschijnlijk zijn successenreeks kan voortzetten. Daarmee zal hij die van de tweede kandidaat Zoon van Hea Scott onderbreken. Overige gegadigden zijn nog Amphion, Anora Belwin en Argus D. In het internationale nummer zou de Franse merrie Mitschouka kunnen win nen, indien de afstand voor haar niet te lang zou zijn. De verwachting is dat zij in de eindstrijd zal worden voorbijgestreefd door Victor Emanuël, die aan zijn stal- genoot Xavero eveneens nog een hele kluif zal hebben. In de Leeuwerik-prijs kan de opkomen de Zeno zijn eerste seizoenzege boeken, tenzij Zilo weer eens voor een uitschieter zorgt. Xeres en Young Six zijn hun zwaar ste tegenstanders. Aan de successen van Zee schijnt geen einde te kunnen komen. Ook nu weer staat dit bijzonder gelukkige paard een over winning te wachten. Het zal er niet een zijn met een straatlengte, want ook Zal- kestis en X Hanover hebben heel wat in hun mars. De trouwe Zus Scotch, die met ontheffing wordt gereden, heeft een out siderskans. In de eerste afdeling van de Merel-prijs gaat de voorkeur naar Allard Con Dios, die Brutus Stuermann en Balda achter sich kan houden. Outsider is Bubby Six. De tweede afdeling kan een prooi worden voor Akino K. vóór Amazone en Bram Williams. Outsider is Bretteur. Feijenoord is aangekomen in Portugal. De spelers verlaten het vliegtuig en begeven zich naar de douane. sing heeft gezorgd, zo'n gevaarlijke tegen stander is. De krant had zelfs een speciale verslag gever naar de wedstrijd FeijenoordDOS gestuurd. Ondanks het vaak teleurstellende spel was zijn collega na de Nederlandse reis iets optimistischer. „Wij kunnen na tuurlijk winnen, ik hoop het van harte", stond er te lezen, „als Feijenoord echter sterker mocht blijken is dat voor mij geen sensatie, hoogstens een nare verrassing". Geld wisselen Onder de grote schare voetbalsupporters de schepen met ruim 1500 toeschouwers uit Nederland worden vandaag in de haven van Lissabon verwacht zal ook een Nederlandse oud-atleet van formaat zijn.. Henk Visser, de man die in 1956 in Boeka rest het Europese record verspringen op 7,98 meter bracht. „Ik was op doorreis in Lissabon en kwam alleen maar geld wis selen", zei de Amerikaanse Nederlander hij is vorig jaar juli in de nieuwe wereld met een Amerikaanse onderwijzeres ge trouwd „en toen zag ik jullie", zei hij tegen de Feijenoordsupporters. „Heerlijk zo plotseling weer Nederlands te kunnen spreken". Visser, die in Amerika studeert, bereidt thans een reis van dertig Amerikaanse studenten door Europa voor. „Ik wil daar om eerst de hele trip zelf maken, dan kan ik tenminste beoordelen wat goed en wat fout is. Morgen moet ik al door naar Ma drid om dan meteen verder naar Neder land te reizen. Maar ik ga natuurlijk niet. Ik moet Feijenoord toch zien. Mijn vrien den zouden het me nooit vergeven. Of ik nog aan sport doe?" Fel flikkerden de ogen van de Nederlandse verspringer op: „Nog steeds kan ik misschien 7,80 meter sprin gen, maar dan loop ik toch wel drie dagen mank. En eerlijk, dat kan ik er op mijn leeftijd ik ben nu 31 niet meer voor over hebben". Feijenoord doet, na de vermoeiende vliegreis, weer kracht op. De spelers rusten uit op het terras voor het Palace hotel in Estoril. Even later volgden zij een lichte training. Voor de voetbalwedstrijd Benfica Feijenoord heeft de Rotterdamse club 50 vrijkaarten ter beschikking gesteld ten behoeve van oorlogsinvaliden uit het revalidatiecentrum Aardenburg* in Doorn. Teneinde deze invaliden de reis naar Lissabon snel en gemakkelijk te kunnen laten maken heeft de konink lijke luchtmacht 2 Fokker F 27 trans portvliegtuigen ter beschikking gesteld, die woensdagmorgen van Ypenburg naar Lissabon zullen vertrekken. Drie Braziliaanse voetballers: Pele, Zi- to en Djalma Santos, en trainer Moreira zaten maandag in een taxi, die in Ham burg in botsing kwam met een stadsbus. Moreira liep een bloedende hoofdwonde op. De drie spelers kwamen met de schrik vrij. De Ier Jim Hogan, die altijd barrevoets loopt, heeft maandag tijdens het kam pioenschap van Middlesex de 6 mijl afge legd in 28 min. 9 seconden. Dit is de op één na beste prestatie van dit jaar op deze afstand. Achttien kilometer voor de finish is de tweede wieleretappe van het Ardennen- weekeinde, de Waalse P\jl, beslist. Toen namelijk ging de Fransman Raymond Pou- lidor met aan zijn wiel Van Coningsloo, Barklant, Jan Jansen, Desmet, Simpson, Zilverberg en Post er vandoor. Vijf kilo meter voor het einde had hij zich losge maakt van zijn rivalen en een voorsprong genomen van 35 seconden. Bij de entree van Charleroi ging hij alleen op de finish af gevolgd door zjjn belagers, waarvan Zilverberg van zjjn fiets moest door een lekke band. Poulidor reed op meesterlijke wijze naar de overwinning en naar de zege in het eindklassement van het Ardennenweek- einde. Achter hem met 11 seconden ach terstand arriveerde Jan Jansen als tweede na een keihard sprintduel met Peter Post en de Belg Van Coningsloo. De 40-jarige Pino Cerami, die een grote rol in deze wedstrijd had gespeeld en op de tweede plaats in het algemeen klassement eindig de, werd zesde. De uitslag luidt: 1. Raymond Poulidor 6.08.39; 2. Jan Jansen (Ned) op 11 sec.; 3. Peter Post (Ned.) z.t.; 4. Van Coningsloo (Belg.) z.t.; 5. Bocklant (Belg.) op 13 sec.; 6. Cerami (Belg.) z.t.; 7. Roman (Belg.) z.t.; 8. Desmet (Belg.) z.t.; 9. Van den Berghen (Belg.) op 18 sec.; 10. Simpson (G.B.) op 32 sec. De plaatsingen van de overige Neder landers luiden: 12. Huub Zilverberg. 14. Jo de Haan, 18. Jo de Roo, 31. Piet Damen. 39. Ab Geldermans. Eén van de boeiendste partijen uit de schaaktweekamp tussen Botwinnik en Pe trosjan is gisteravond, na 40 zetten, in remise geëindigd. De uitdager blijft hier door leiden, met 9-8. Woensdag volgt de 18de partij. De opening was interessant, niet slechts van schaaktechnisch oogpunt uit, doch vooral, omdat er de matchsitua tie duidelijk uit te lezen viel. Botwinnik speelde regelrecht op verwikke lingen, Petrosjan bevocht ze actief en hield met grote consequentie vast aan het strategische stramien. Dat laatste was een belangrijke leidraad bij het spelen en beoordelen van de strijd. Het gevecht valt gegeven de enorme complicaties nauwelijks volledig te analyseren, ten zij er bij de beoordeling van wordt uit gegaan, cat Botwinnik door een dame- vleugelmeerderheid te bevechten de open strijd zocht, terwijl Petrosjan vertrou wend op centraal overwicht de over tuiging stutte, dat het principe van de e neutraliserend moest Ullllëll Wül'kUll. LUI TaatSWtt9T^nWi nog ste-Heer zegge+vomdat volgens -«4e-grote beginselen" een centrum-meerderheid te prefereren valt boven een vleugelkracht, doch de taktiek doorkruist of beïnvloedt dit uitgangspunt zodanig, dat beide partijen het gelijk kunnen verwerven. Tevens dient men zoals reeds bij her haling is geconcludeerd elke partij in het licht van de gegeven score te zien Botwmnik moet een lichte, doch .beslissen de achterstand wegwerken. Petrosjan mag niet verliezen, op straffe van winst plicht, hetgeen een kwade zaak is tegen vechter Botwinnik. Daar komt thans ons inziens bij, dat een eventueel verschil van twee punten doorslaggevend zal kunnen zijn. Dit beperkt de risicos, die de we reldkampioen kan nemen. Wat dat betreft was hij gisteravond misschien reeds aan „grensoverschrijding" toe. Omstreeks de 30ste zet aanvaardde Pe trosjan een afwikkeling, die vrij gefor ceerd tot puntendeling leidde. Het was ongetwijfeld de verstandigste weg, hoewel romantici misschien 27. De6:, zouden hebben uitgesteld, met kansen op het ei of de lege dop. De partij verliep als volgt: wit (Petrosjan), zwart (Botwinnik) 1. d2d4 2. c2c4 3 Pgl—f3 4. e2e3 5. a2a3 6. b2b4 7. Lflxc4 8. Pbld2 9. Tal—bl 10. 0—0 11. b4—b5 12. b5xc6 13. a 3a4 14. Lel—b2 15. Tbl—cl 16. Tfl— el 17. a4xb5 18. Lc4—d3 19. e3—e4 20. Ddle2 21. Lb2—al 22. TclxcS..^ 23. 24. g2—g3 25. Pf3—d4 26. De2xd3 27. d5xe6 28. e4e5 29. Tel—bl 30. Pd2e4 31. f2—f3 32. Dd3xe4 33. f3xe4 34. Tblxb5 35. Kgl—fl 36. Lalxd4 37. Kflg2 38. Ld4—e3 39. Kg2—gl Pg8—f6 e7e6 b7—b6 Lc8—b7 d7—d5 d5xc4 Lf8—e7 0—0 Pb8d7 Ta8b8 c7c5 Lb7xc6 Dd8—c7 Dc7—b7 a 7a 6 b6—b5 a6xb5 Tf8—c8 Pd7—b6 Pb6—a4 Lc6^8 - Tb8xc8 - Pf6—H5 Pa4c5 Pc5xd3 Db7—b6 f7xe6 Le7b4 Le8g6 Db6—b7 Lg6xe4 Db7xe4 Lb4c5 g7—g5 Lc5xd4 Tc8cl schaak g5—g4 Telc2 schaak Tc2—c4 Hierna kwamen de grootmeesters rémise overeen. Doping komt in de diverse Nederland se sporttakken niet in zodanige vorm voor, dat van een algemeen volksgezond heidsprobleem kan worden gesproken. Vooral bij de overgrote meerderheid van de amateurs heerst een gezonde matt van sportethiek. Bij de beroepssport ligt de zaak echter anders en doping bij de wielrenners is een openlijk toegegeven feit. Bij de topsport, zowel bij de ama teurs als bij de professionels, is er een neiging tot doping over te gaan; blijk baar omdat de drang tot recordverbete ring daartoe aanleiding geeft. Dit verklaart een commissie van de ge zondheidsraad aan de mmister van socia le zaken en volksgezondheid in een rap port over het gebruik \an doping in ons land. De commissie neeft geconstateerd dat doping onder beroepsvrachtrijders niet of nauwelijks schijnt voor te ko men. Wel is doping vastgesteld bij stu denten, artsen, bandmusici en journalis ten. Nauwkeurige gegevens hierover ont breken echter. Veel aandacht heeft de commissie ge schonken aan doping in de verschillende sporttakken. Het veelvuldig voorkomen van doping bij wielrenners, vooral bij beroepsrijders, kan, zo zegt de commis sie, in direct verband wordt gebracht met het feit, dat deze veel aan buiten landse wedstrijden deelnemen en daar moeten wedijveren met renners, die do ping als iets vanzelfsprekends beschou wen. Van de wantoestanden, die daar door kunnen ontstaan, hebben sportjour nalisten melding gemaakt in verslagen over de Tour de France, onder neer in 1962. De bepalingen in het reglement --an de Wielren Unie. die doping verbiedt, zijn tot „een dode letter" geworden. Men ziet kennelijk van binnenuit geen kans daar in verandering te brengen. De commis sie is niet te weten gekomen welkt stoffen in welke doseringen worden inge nomen. „Doping is nu eenmaal een hei melijk gebeuren, waarvan men de fines ses niet openbaar maakt." Volgens deskundigen zou doping bij de amateurwielrenners niet veelvuldig voor komen. De commissie vindt echter dat hier toch bijzondere opmerkzaamheid ge boden lijkt, omdat menig jonge amateur deelneemt aan een ^port waarbij de kampioenberoepsrijders geen goed voor beeld geven. Bij verschillende geruchtmakende ge legenheden is in het buitenland gebleken, dat verzorgers (soigneurs) over grote hoe veelheden stimulerende middelen van de gevaarlijkste soorten beschikten. Bepaal de soigneurs bouwen bij de jonge, een voudige sportlieden een grote reputatie op als de medicijnman, die wondermid delen ter beschikking heeft. De commis sie geeft de bestuurders in overweging of niet een zekere sanering van het in stituut der soigneurs mogelijk is, bij voorbeeld door een bepaalde opleiding verplicht te stellen en soigneurs zonder opleiding de toegang tot de wielerbaan te weigeren. De commissie vindt „medische lei ding" in de sport beter dan „medische begeleiding". In bepaalde sportkringen betekent „medische begeleiding" al spoe dig dat de arts met welke middelen dar ook. desnoods met behulp van doping, er voor zorgt dat zijn mensen winnen. „Medische leiding" moet inhouden dat bij belangrijke sportevenementen altijd een medicus aanwezig is, al zou net slechts zijn om eerste hulp te bieden bij ongelukken en zo sportletsel te beper ken. Ook de leefwijze en het dieet van geselecteerde sportbeoefenaars zouden meer volgens gefundeerd medisch inzicht moeten worden geregeld. De te verwachten uitbreiding van de beroepssport doet vermoeden, dat men in navolging van het buitenland in de ver leiding zal komen doping te gebruiken. De commissie noemt het gelukkig dat tot nu toe weinig Nederlandse boksers van de sport hun beroep hebben ge maakt. Ook de spelers die uitkomen in het betaalde voetbal hebben als rege' nog een betrekking, zodat hun inkomen uit sport als bijverdienste wordt be schouwd. In andere Europese landen schijnt doping onder voetballers toe te nemen. In Italië is er een apart rapport aan gewijd en ook uit België zijn be richten binnengekomen over doping bij de voetbalsport. Sommige deskundigen hebben gewe zen op een mogelijk gevaar van de kant van trainers van sportclubs, die in de verleiding kunnen raken van hun over wicht op de spelers gebruik te maKen en deze tot doping te brengen. De com missie kan niet beoordelen in hoeverre deze trainers dezelfde rol spelen als de soigneurs bij de wielersport. Zij acht dc mogelijkheid wel aanwezig, dat zich onder de talrijke trainers enige elementen be vinden. die de spelers van de rechte weg zouden willen jfbrengen. De commissie meent dat bij vracht rijders doping niet veel voorkomt. In Duitsland is doping bij vrachtrijders geen onbekend verschijnsel en in de Verenig de Staten komt dit misbruik in sterke mate voor. De commissie vipdt dan ook dat waakzaamheid geboden is. Een on derzoek naar het dopingsverschijnsel bij andere maatschappelijke groepen heeft de commissie niet ingesteld. Wel is haar uit eigen ervaring bekend dat een zekere mate van doping voorkomt bij studenten. die menen dat zij dan beter hard kunnen werken of helderder zijn bij een examen Ook uit eigen wetenschap moet de commissie „tot haar spijt" melding ma ken van het gebruik van stimulerende middelen door medici, die menen zon der het innemen daarvan een drukke praktijk niet te kunnen volhouden. De commissie heeft daar ernstig bezwaar tegen, onder meer omdat de arts wel licht fouten gaat maken en eerder dan een andere medicus over zal gaan tol het voorschrijven van de door hemzelf gebruikte stoffen. Over gevens over doping bij verple gend personeel, particuliere automobilis ten, journalisten, bandmusici en het pu bliek in het algemeen kon de commissie niet beschikken. De aandacht van de far maceutische hoofdinspectie is daarop ge vestigd en deze heeft in breder verband reeds een begin gemaaKt met een onder zoek. Er zijn reeds feiten aan het licht gekomen, die tot ongerustheid aanleiding kunnen geven. Als middelen ter bestrijding van do ping beveelt de commissie onder meer aan: verbetering van voorlichting en op voeding van sportbeoefenaars en sport leiders; meer specialisatie van bij de sport betrokken medici; internationale samenwerking onder meer in het kader van de wereldgezondheidsorganisatie; de medewerking van de apothekers om meer dan tot nu toe gebruik te maken van het recht de afgifte van farmaca te weigeren; tuchtmaatregelen tegen art sen en apothekers, die door hun gedra gingen doping bevorderen; organisatori sche, administratieve en eventueel straf rechtelijke maatregelen tegen soigneurs, trainers, verzorgers en andere bij de sport betrokken personen, die doping in de hand werken; fnuiking van sluikhan del in dopingmiddelen door samenwer king van de farmaceutische inspectie en de douane. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Poulidor (Frankrijk) 75 pnt.; 2. Cerami (Belg.) 62 pnt.; 3. Jansen (Nederland) 56 pnt.; 4. Melckenbeeck (Belg.) 55 pnt.; 5. Van Coningsloo (Belg.) 44 pnt.; 6. Adorni (Italië) 41 pnt.; 7. De Roo (Ned.) 35 pnt.; 8. Ramsbottom (G.R.) 30 pnt.; 9.- Schoubben (Belg.) en De Haan (Ned.) 27 pnt.; 14. Zil verberg (Ned.) 17 pnt.; 15. Damen (Ned.) 10 pnt. Ook de zesde dag in de Ronde van Spanje is voor Bas Maliepaard, de enige Nederlandse deelnemer, bijzonder succes vol verlopen. Na zijn tweede plaats in de rit van zaterdag en zijn overwinning in de etappe van zondag, legde de Brabantse coureur maandag beslag op een eervolle vierde plaats. Overigens brachten de 165 kilometer van Bilbao naar Eibar, waarin ook de Uruiola- pas was opgenomen, geen grote verande ringen in 't algemene klassement te weeg. Jacques Anquetil, die in het grote peloton evenals alle andere favorieten binnen kwam, behield de leiding in de algemene rangschikking. Maliepaard bleef vijfde, terwijl hij bovendien zijn achterstand op Jan Jansen: derde de Spanjaard Perez-France's, die de vierde plaats bezet, handhaafde op negen secon den. In het puntenklassement bezet Malie paard met 68 punten de eerste plaats voor Perez-Frances (54) en Barrutia (50). De uitslag van de zesde etappe luidt: 1. Ignolin (Frankr.) 165 km in 4.40.01 (met bonificatie 4.39.01); 2. Echevarria (Sp.) 4.41.13 (4.40.43); 3. Barrutia (Sp.) 4.42.29; 4. Bas Maliepaard (Ned.); 5 Aerenhouts (Belg.); 6. Sorgeloos (Belg.); 7. Momene (Sp.); 8. Perez-Frances (Sp.); 9. Zancanato (Sp.); 10. Martin (Sp.) allen zelfde tij"d als Barrutia. Na de zesde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Anquetil (Fr.) 27.10.57; 2. Colmenarejo (Sp.) 27.13.01; 3. Barrutia (Sp„) 27.14.05; 4. Perez-Frances,\(Sp.)27.14.13; 5. B a's M a 1 i e p a a r d (Ned.) 27.14.22; 6. Pacheco (Sp.) 27.15.10; 7. Manzaneque (Sp.) 27.16.19; 8. Gabica (Sp.) z.t.; 9. Velez (Sp.) 27.16.27; 10. Karmany (Sp.) 27.17.07. De Engelse voetbalbond heeft een commissie ingesteld om beweringen te doen onderzoeken dat spelers zich laten omkopen. Het schandaal ontstond in het weekeinde. Twee spelers, wier namen zijn genoemd doelman Million en binnenspeler Williams, beiden van de derdeklasser Bristol Rovers zijn han gende het onderzoek door hun club ge schorst. Million vertelde dat hij 50 pond nad aangenomen om ervoor te zorgen dat Bristol Rovers 21 april tegen Bradford zouden verliezen. Hij zou nog 250 pond hebben gekregen als Bristol inderdaad had verloren, maar het plan mislukte: het werd 2-2 en hij stuurde het geld terug. Ook Williams kwam ervoor uit dat tyj betrokken was geweest bij de omkoperij. Al twee jaar lang doen geruchten de ronde over omkoperij in het Engelse voetbal. Verscheidene spelers zouden bekend hebben, maar hoewel de bond deze gevallen één voor één onderzocht werden er geen maatregelen genomen. Dennis Follows, secretaris van de bond. zei dat als omkoperij is bewezen, een speler waarschijnlijk levenslang zal ge schorst worden. Tottenham Hotspurs voetbalster Jimmy Greaves zal volgende week woensdag (15 mei) de grasmat in het Rotterdamse Feije- noord-stadion betreden, waar zijn club in de finale van het Europa-cuptoernooi voor bekerwinnaars tegen Atletico speelt. De or ganisatoren van de machtige Engelse ver eniging vreesden dat zijn schorsing, opgelo pen nadat hij in Belgrado waar de Spurs het gelijknamige team ontmoetten, uit het veld was gezonden, niet tijdig zou wor den opgeheven. Tottenham verlaat Londen op maandag 13 mei. In Nederland neemt de groep spe lers en officials zijn intrek ergens in Scheveningen, waar de voetballers zich kunnen voorbereiden op de voor hen zo belangrijke match. Barones De Coubertin, weduwe van de stichter van de moderne Olympische Spe len, de Franse baron Pierre de Couber tin, is gisteren in Lausanne overleden. Zij is 101 jaar geworden. Haar man overleed in 1937 in Genève. De weduwe vestigde zich in Lausanne en koesterde zelfs nadat zij de leeftijd van 100 jaar had bereikt een levendige interesse voor de Olympische beweging.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15