Goochelkampioen Fred Kaps als deskundige bij rechtszaak AGENDA i Italiëwandelaar Schwabaver straks in de vierdaagse feijenoord in de finale? QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE» PELLI EN PINGO en bondig CHEFAROX Kinderen verdronken in Friesland Onderzoek naar ongeluk met lesvliegtuig 9k Stoffelijk overschot van baby in een bos gevonden Prins Bernhard herdacht de bevrijding Man overreden door eigen heftruck Prof. dr. Severijn erelid A.R. Rijkssubsidie voor samenlevingsopbouw Kind in levensgevaar na trap van paard Twee doden in het verkeer Droog en warmer 1 Maagklachten? DINSDAG 7 MEI 1963 2 Ramp in december I960 kostte vier mensen het leven Haarlem Velsen-IJmuiden Klein meisje meegelokt en aangerand Beverwijk In Vancouver HOE VDftAT O NU HIER - U BENT TOCH 810 cy ■ZOU EEER08 HIER WONEN 2 WE ZOU/EN IEDER AF ZON DERbUK 6AAN VRA6EN "ZEKER, MIJNHEER DE CHINEES, HIER WOONT ZE6RO8 ZEEROB <r ZONNEBRIL van 14.00 tot 39.75. Opticien Webor N.S.-monteur door stroom getroffen s-g I I 0 0 s Wereldkampioen goochelen Fred Kaps en de in Amsterdam wonende Finse goo chelkampioen Sabuh hebben als getuigen voor het gerechtshof te Amsterdam ver klaard dat ril geen kans zien iemand elf briefjes van honderd gulden afhandig te maken op de wijze als een 44-jarige koop man uit India dat volgens politie en jus titie op 20 november 1962 bij een winke lier op de Nieuwedijk in de hoofdstad zou hebben gedaan. „Dat is een vingervlugheid die onmo gelijk is. Je moet de biljetten echt fojrel even in je handen kunnen vasthouden", zei Fred Kaps, die geen verlof kreeg van de president van het hof om voor te doen hoe het wel zou kunnen. Dat was de wens van procureur-generaal mr. W. B. J. Aberson, die de door Sabuh ter sprake gebrachte truc met een klem „heel mooi vond om te oefenen". De president van het hof mr. J. Brongers gaf hem even wel in overweging dat maar thuis te gaan doen. De Indiase koopman ontkende niet de fotozaak aan de Nieuwedijk op 20 novem ber te hebben bezocht in gezelschap van een 24-jarige accountant uit Pakistan. Beiden waren door de rechtbank in eer ste instantie wegens diefstal van 1100 gul den veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan acht maanden voor waardelijk, en terugbetaling van 550 gul den aan de winkelier. Hardnekkig ontken de hij evenwel aan de winkelier te heb ben gevraagd een groen bankbiljet te la ten zien. „We wilden slechts prijzen ver gelijken", zei de beschuldigde koopman. De winkelier getuigde dat hij tenslotte voor de aandrang was bezweken en een dikke stapel bankbiljetten uit zijn broek zak had gehaald om de groene biljetten aan zijn nieuwsgierige klanten te kunnen tonen. De koopman zou het bundeltje bil jetten (tezamen vierduizend gulden) uit zijn handen hebben gegrist, waarna de winkelier zijn geld weer even vlug terug pakte. Deze manipulatie herhaalde zich enkele malen, tot de winkelier zijn geld weer terug meende te hebben. Toen de buiten landers weg waren miste hij evenwel ne gen bankbiljetten van honderd gulden uit zijn zak en twee uit de kassa De vol gende dag werd het tweetal in Rotter- Het vierjarige dochtertje Marianne van de familie G. Schweigmann uit Leeuwar den, die heer vakantie doorbracht in een woonschip te Eemewoude, is in het water gevallen en verdronken. Het driejarige dochtertje Geertruida van de familie C. J. van Herk te Berkenwou- de is in een sloot, gelegen tegenover het ouderlijk huis aan de Kerkweg, verdron ken. dam aangehouden. „Een dergelijke vin gervlugheid zou ik beslist niet kunnen na doen", getuigde Fred Kaps, nadat hij iets meer over de omstandigheden had ge hoord. „Het kan alleen maar als je bank biljetten even in je handen kunt houden' maar dat bleek niet het geval te zijn ge weest. „Nou als u het dan niet kunt, dan is het wel onmogelijk", reageerde de presi dent van het hof, mr. Brongers, die tij dens deze geanimeerde hofzitting enkele malen zijn grote bewondering uitte voor de goochelprestaties van zijn naamgenoot met de toneelnaam Kaps. De procureur- generaal dacht er evenwel anders over, want hij eiste een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, dezelfde straf die destijds de officier van justitie eiste. Tegen de accountant, die bij de hele affaire een passieve rol had gespeeld, eis te de procureur-generaal vrijspraak, om dat hij zelfs geen medeplichtigheid be wezen achtte. Op verzoek van de raads vrouwe werd deze verdachte, die sinds 24 november in voorarrest zit, onmiddel lijk in vrijheid gesteld. In beide zaken zal het hof op 20 mei arrest wijzen. De Raad voor de Luchtvaart stelt van daag in een openbare zitting een onder zoek in naar het ongeluk bij het vlieg veld Eelde met een Beechcraft van de verkeersvliegeropleiding van de rijkslucht vaartschool, waarbij op 20 december 1960 drie van de vier inzittenden om het leven kwamen en de vierde zo ern stig werd gewond, dat hij later overleed. Het ongeluk gebeurde rond het middag uur Het lesvliegtuig keerde naar het vliegveld Eelde terug maar daalde in een bocht om te landen zo snel en raakte zozeer uit de koers, dat het tegen een boom botste. Het brak daarbij een vleu gel, sloeg over de kop en stortte in een weiland neer, waar het in brand vloog. De A.N.W.B.-wegenwachter H. Schut uit Haren redde met gevaar voor eigen leven de zwaargewonde M. J. W. Stassen uit Maastricht uit de wrakstukken. De heer Stassen overleed later in het ziekenhuis in Groningen. De 39-jarige instructeur H. Schnitger uit Haarlem, de 23-jarige leerling-vlieger C. Alberda uit Santpoort en de 20-jarige' leerling-vlieger T. W. A. L. van Staa uit Arnhem kwamen bij het ongeluk om het leven. c Grote Kerk. vandaag 20 u.: Orgelconcert door Lesley P. Spelman. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u. en ove rige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „La ciöciara", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Sodom en Gomorra". 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Cane" 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Woensdag 20 u.: „Spartacus", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Taras Bulba", 14 j. Woensdag 21.45 u.: Voetbal wedstrijd BenficaFeijenoord. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De trottoirs van Chicago", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Hart tegen hart", 18 j. Monopole (Zandvoórt), geen filmvoorstel ling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62)' Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Avondopenstelling van 20 30-22 30 u Tot en met 19 mei. Prentenkabinet: Expo sitie collectie B. de R009 en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor Basart Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Haydn. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van aquarellen en karakterpoppen van Johanna Müller- Limburg en Mary van Regteren Altena- Koning. Tot en met 18 mei. H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 4 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 26 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Flet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). Terrein „Dreefzicht" (Dreef), vandaag en donderdag 20.15 u. en woensdag 14.30 en 19 u.: Circus Boltïnï. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 mei). DINSDAG 7 MEI City, 20 u.: „Twee mannen reden uit". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot. 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wjjkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Sant poort: 16 tót 18 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, middag en avónd geslo ten. WOENSDAG 8 MEI City, 20 u.: „Twee mannen reden uit". Rex, 20 u.: „De ijzervreter". Pieter Vermeulenmuseum, zié Onder dinsdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 én 19 tót 21.30 u.; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tót 17.30 u.; Jozefhuis. Banjaertstraat. Vel sen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. Naar eerst thans bekend is geworden is in de loop van de vorige week in de bossen van Nieuwenhagen het stoffelijk overschot opgegraven van een baby, die waarschijnlijk in november 1962 werd ge> boren. In verband hiermede heeft de po litie een 28-jarige inwoonster van Nieuwen hagen gearresteerd. In maart had haar man de gestorven baby ontdekt in de oven van een niet meer gebruikt kolenfornuis, dat in de kel der van zijn flatwoning stond opgeslagen Hij eiste van zijn vrouw dat zij het dode kind uit huis zou verwijderen. De vrouw begroef het stoffelijk overschot daarop in een bos. De man kon hier echter geen vrede mee vinden en stelde de politie van het gebeurde op de hoogte. Dr. Zelden- rust van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag gaat nu na of de baby levend of dood werd geboren. De gearresteerde vrouw verloor drie jaar geleden haar eerste man en hertrouwde in oktober. Haar tweede echtgenoot wist niet dat zij in verwachting was. Ook de geboorte zou zij voor hem geheim hebben weten te houden. Uit vrees voor ontdek king zou zij de baby in het oude for nuis, dat reeds lang niet meer in gebruik was, hebben verborgen. De politie in Oldenzaal heeft een 28-ja- rige vertegenwoordiger uit-Apeldoorn aan gehouden, die een meisje van vijf jaar, dat hij in zijn auto had meegelokt, heeft aangerand. De man heeft bekend en is ter beschikking van de justitie gesteld Anton Schwabaver in Rome. DINSDAG 7 MEI Kenncmer Theater. 19.39 u.: „De langste dag" (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Moord in trein 16.50". WOENSDAG 8 MEI Kennemer Theater. 19.30 u.: „De langste dag". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Moord in trein 16.50". Advertentie voor blijvende venbetering Vormt een genezende laag op d« maagwand In Vancouver (Canada) heeft prins Bernhard een krans gelegd bij het oor logsmonument op het Victorieplein ter her denking van de bevrijding van zijn land op 4 mei 1945 door de geallieerde strijd krachten. In een toespraak zei hij tot meer dan 500 Nederlandse Canadezen, die de plechtigheid werd ook bijgewoond door offers mag vergeten die er gebracht zijn om de duisternis op te heffen die over Europa, Azië en Afrika gevallen was. Voor het Nederlandse volk verscheen dit licht toen de geallieerde troepen, onder wie zich zovelen uit Canada bevonden, Nederland binnenrukten om het te bevrijden. De plechtigheid bijwoonden, dat men nooit de de president van de vereniging Canada- Nederland welke de prins voor dit be zoek aan Canada had uitgenodigd. lozbnjii, na .-bcl H99 tu JtiRrfiboitf -naiiiwl9// fcjri lo> >?iü*>(iobnl nud De 28-jarige heftruckchauffeur R. den Boer uit Landsmeer is bij een arbeidson geval op het terrein van de N.V. Brons- werk in Amsterdam-Noord om het leven gekomen. De chauffeur vervoerde met zijn heftruck twee 64 kilo wegende vijzels. Mo gelijk door de trillingen tijdens het ver voer is de borgstift van een der vijzels ge broken. De vijzel viel en kwam onder de heftruck terecht, die kantelde. Den Boer viel van zijn plaats, kwam terecht onder de truck en was vrijwel op slag dood. (Van onze correspondent) ROME. Onze landgenoot Anton Schwabauer, de 73-jarige ex-schoenma- ker uit Hilversum, die van Hilversum naar Italië is gewandeld, blijkt niet de hele reis te voet te hebben gemaakt. Hij is met de trein door de Sint Gotthard- tunnel gegaan. Verder moest hij, toen hij eenmaal in Italië was aangekomen, in Reggio Emilia het laatste deel per trein afleggen. Niet dat hij het lopen was moe geworden, maar de afstand was nog zes honderd kilometer, dus ongeveer twintig dagen en zijn geld was op. Er lag geld op hem te wachten in Rome en hij had nog juist genoeg voor een treinkaartje. „Maar, zegt hij, „ik wil toch het he.le stuk lopen, dus ga ik terug van Rome naar Reggio wandelen, terwijl het de be doeling was dat ik de terugreis per trein zou doen." Hij is er heel trots op dat hij nog hetzelfde paar schoenen draagt, waarmee hij uit HHversum is vertrokken We hebben zijn schoenen met rubberzolen gezien: ze waren nog 'n perfecte staat Omdat de heer Scha'oauer, na zijrt ver trek op 3 maart uit Hilversum te vroeg in Rome was aangekomen kroiV hij ftifet. zoals de bedoeling was, wonen in de Foyer Unitas, omdat alle kamers bezet waren. Hij woont nu in een klein hotelletje in Ro me. De zusters van Foyer Unitas en ook enkele katholieke geestelijken laten hem elke dag het een en ander van Rome zien Hij zou waarschijnlijk morgen door de paus worden ontvangen en vandaag door de Nederlandse ambassadeur. De heer Schwabauer hoopt een dag of tien in Rome te kunnen blijven en dan terug te gaan. Advertentie Gespannen bij Uw T.V. Feijenoord in de finale? Uw maag speelt mee. Overtollig maagzuur zet U buitenspel. Norac overwint het! Zorg dat U Norac bij de hand hebt. Uw apotheker of drogist heeft het op z'n toonbank. 24-25. Tip pie groeide heel voorspoedig op. Hij leek wel met de dag groter te worden. En het was werkelijk een aller liefst beestje; hij was bijna niet van z'n baasje Quimbo af te slaan. Tippie was ook heel tam. Thuis zat hij rustig bij Quimbo en liet zich graag aaien. En wandelingetjes in het bos, aan de lijn, vondéie ook fijn. Soms speelden ze lijn, vond-ie ook fijn. Som speelden ze zich tussen de bomen en holde Tippie net zo lang rond tot hij Quimbo weer gevon den had. «67-A. C PIB In Nederland zal hij !n Oosterbeek wor den ingehaald door verscheidene verte genwoordigingen van wandelverenigingen en daar wil hij dan olijven om deel te kunnen nemen aan de vierdaagse van Nij megen. Hij komt overigens niet dadelijk naar Nederland, maar gaat eerst een paar we ken naar Heidelberg, waar men hem heeft uitgenodigd voor een verblijf. De heer Schwabauer vindt dat in Duitsland en ook in Zwitserland het lopen -"eel be ter gaat dan in Nederland, omdat er langs de autowegen paden zijn voor wandelaars. Daaraan ontbreekt in Nederland nog heel wat, zegt hij, „hoewel bij ons de wan delsport toch zo bijzonder verbreid is Hij hoopt daar bij zijn terugkomst in Nederland eens de aandacht op te vesti gen. Hij heeft geen enkele dag moeilijkhe den gehad. Wel regende het in Duitsland vaak en dan moest hij natuurlijk onder breken en in een hotelletje blijven. Wat de gezondheid betreft gaat het uitstekend. De heer Schwabauer heeft elke dag meer dan dertig km. gelopen en op sommige dagen 45, maar is vokomen fit. Het centraal comité van de Anti-Revo lutionaire Partij heeft de Utrechtse oud hoogleraar en voorzitter van de Gerefor meerde Bond in de Nederlands hervorm de kerk, prof. dr. J. Severijn, benoemd tot erelid. Prof. Severijn wordt op 8 mei tachtig jaar. Prof. Severijn had. voor hi-j in 1931 tot het hoogleraarsambt geroepen werd, enkele jaren voor de Anti-Revolutionaire Partij zitting in de Tweede Kamer. Tot mei 1957 is hij lid van het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij geweest. Prof. Severijn heeft de voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij dr. W. P. Berg huis doen weten dat hij deze benoeming aanvaardt. Prof. Severijn, oud-hoogleraar in de wijsgerige ethiek, de wijsgerige leiding tot de godsdienst-wetenschap, de wijsbegeerte van de godsdienst en de enyclopedie der godgeleerdheid, is thans bijzonder hoog leraar in de gereformeerde dogmatiek in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht. De minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft ter vervanging van de subsidieregeling voor de maatschappelijke opbouw van 1958 een rijkssubsidieregeling voor samenlevingsop bouw vastgesteld. In een toelichting wordt gezegd dat de nieuwe regeling de gesub sidieerde organen meer armslag biedt door een hogere salariërings-mogelijkheid van functionarissen, alsmede door ruime re subsidiëring van noodzakelijke appa raatskosten, waaronder kosten van admi nistratieve hulp en van vervoer. Het rijkssubsidie bedraagt 40 pet. (in de probleemgebieden eventueel duidelijk te verhogen) van salariskosten en kosten van activiteiten. Om praktische redenen werd het subsidie voor de apparaatskos ten bepaald op 50 .pét van het bruto salarisbedrag van de eerste functionaris en 30 pet van de tweede functionaris. De vijf-jarige Sjonny Ursem is op het bedrijf van loonwerker Bruin aan de Ve- luweweg te Waarland (Noord-Holland) door een paard zodanig getrapt dat hij een schedelbasisfractuur opliep. Het kind gaf geen enkel levensteken meer. De door de buren gewaarschuwde va der van het kind paste echter onverwijld de beademingsmethode toe en slaagde er daarmee in het bloed uit de luchtwegen te verwijderen. Het kind is in het St. Elisa- bethziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Men vreest dat het kind toch niet te be houden zal zijn. Verdronken. In het Reitdiep te Gro ningen is het stoffelijk overschot gevonden van de 47-jarige K. de Boer, eigenaar van het binnenschip „Fennechien". dat in het Reitdiep gemeerd ligt. Waarschijnlijk is de man in de nacht van vrijdag op zaterdag overboord gevallen en verdronken. Student stal krans. Een 21-jarige stu dent van de technische hogeschool in Delft werd op heterdaad betrapt, toen hij 'n krans wegnam die ter gelegenheid van de dodenherdenking was neergelegd bij het bevrijdingsmonument. Hij werd aangehou den op het ogenblik, dat hij de krans naar zijn auto droeg, die hij in de nabijheid had geparkeerd. Als verontschuldiging zei hij, dat hij zoveel van bloemen hield. Burgemeester. Tot burgemeester der gemeente Wolphaartsdijk is benoemd jhr. drs. A. C. Beelaerts van Blokland, hoofd kommies ter gemeentesecretarie in Gorin- chem. Hij is 30 jaar en lid van de C.H.U. Naar Nederland. De heer Narasimhan, kabinets-chef van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, zal op uitnodi ging van de Nederlandse regering op 9 mei een bezoek aan ons land brengen. Hij zal een bespreking hebben met de minister van Buitenlandse Zaken ad interim, prof. De Quay, en met de president van ,het in ternationale gerechtshof. De heer Narasim han heeft op 1 mei in West-Irian de be- stuursoverdracht bijgewoond namens se cretaris-generaal Oe Thant. Kleuter verdronken. In een sloot langs de Langevoortseweg in Enter is de ander half jaar oude Dirk Klein Nagelvoort in de nabijheid van de ouderlijke woning ver dronken. Advertentie POLAROID de ideale Gr. Houtstraat 166 b/d Houtbrug De 72-jarige landbouwer A. Maat uit Giessenburg is na een verkeersongeluk in Gorinchem overleden. Bij het oversteken van een voorrangsweg met zijn bromfiets werd de heer Maat aangereden door een uit Waalwijk afkomstige bestelwagen. De 77-jarige heer M. Hamersma, die vorige week woensdag tegen middernacht op de Middenweg bij de Kruislaan in Am sterdam door een Belgische personenauto werd aangereden, is in het ziekenhuis aan zijn kwetsuren bezweken. De 24-jarige spoorwegmonteur L. G. ten Brink uit Andijk is in de afgelopen nacht bij werkzaamheden aan de bovenleiding van de spoorlijn Leidschëndam-Voorburg, waarop 1500 volt spanning staat, door de stroom getroffen. Hij werd direct naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht, waar hij korte tijd later is overleden. Boven Oost-Europa ontwikkelde zich in de afgelopen 24 uur een hogedrukgebied, dat nog verder in betekenis zal toenemen. Als gevolg daarvan buigen oceaandepres sies vóór Ierland af in noordoostelijke tot noordelijke richting. Wolkenschermen van de storingen kunnen echter wel tot over ons land doordringen, maar regen is on waarschijnlijk. Door aanvoer van zachtere lucht met wind uit zuidelijke richtingen zullen de temperaturen geleidelijk ver der oplopen. WFERR APPORTEN Maximum-tempei sturen m 1 S d u - S binnen- en buitenland. 2 a Neerslag: laatste 24 uur. u - S u H cS Den Helder zwaar bew Z 10 0 Ypenburg licht bew. windst. 12 0 Vlissingen half bew. z 11 0 Eelde licht bew. zzo 13 0,1 De Bilt zwaar bew. zzo 12 0 Twente half bew. ozo 13 0 Eindhoven licht bew. zzo 13 0 Zd-Limburg licht bew. zzo 13 0 Helsinki geheel bew. wzw 19 1 Stockholm onbewolkt wzw 13 3 Oslo onbewolkt z 11 0,1 Kopenhagen onbewolkt wzw 12 2 Aberdeen regen z 13 Londen zwaar bew. z 15 Amsterdam zwaar bew z 14 0 Brussel zwaar bew windst. 14 0 Luxemburg licht bew. no 14 0 Parijs onbewolkt nno 15 0 Bordeaux onbewolkt windst.. 18 0 Grenoble onbewolkt windst. 21 0 Nice onbewolkt n 18 0 Berlijn onbewolkt no 17 0,2 Frankfort licht bew. óno 18 0 München half bew. windst. 17 Zürich onbewolkt windst. 18 0 Genève onbewolkt windst. 19 0 I.ocarno zwaar bew. windst. 21 0 Wenen zwaar bew. verand. 15 0,1 Innsbruck half bew. w 19 0 Athene zwaar bew nno Rome ónbewolkt windst. 21 0 Ajaccio onbewolkt ono 19 0 Madrid zwaar bew windst 24 0 Mallorca onbewolkt windst. 20 0 Lissabon mist nno 23 Woensdag 8 mei - <J\J. AT Maan op 19.54 uur, onder 5.23 uur. Maanstanden 8 mei 18.24 uur volle maan. 16 mei 14.37 uur laatste kwartier. 23 mei 5.00 uur nieuwe maan. 30 mei 5.56 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in I.Tmuiden Dinsdag 7 mei Hoog water 3.16 en 15.34 uur. Laag water 11.08 en 23.30 uur. Woensdag 8 mei Hoog water 3.47 en 16.05 uur. Laag water 11.43 en uur. Het hoog en laag water +n Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dar. te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2