Vooruitzichten Ned. Kabel zijn minder gunstig or Nieuw systeem heft alle loonkwalen niet op - DE BEURS - Resultaat Buttinger 22 omhoog; kostenstijgingen drukten winst ARM Pensioen-risico boven 2 miljard In maart zijn 4647 huizen afgebouwd Rademakers-Klazienaveen gaat verder inkrimpen „Kras" gaat door met investeren Protestantse werkgevers Positie der banken verder verbeterd Prijsverhogingen in Frankrijk SCHEEPVAARTBERICHTEN WOENSDAG 8 MEI 19 63 21 UIT DE JAARVERSLAGEN Van der Giessen Buttinger ARM Bontweverij De Vries 'Textiel Batenburg 11 t/m 18 mei vol plezierige verrassingen. Uw fotohandelaar weet er alles van! Daggeld verlaagd Djakarta Lijn gaat varen op Nederland Weekstaat Ned. Bank Elektriciteits- en spoor- tarieven gaan omhoog Loonsverhoging voor het Duitse spoorwegpersoneel Bod op Senembah wordt gestand gedaan Een DRAKACEL matras geeft 'n oase van rust Mij Zeeland 13 pet (onv.) Kort economisch nieuws Kort nieuws Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen De Nederlandsche Kabelf abri eken heeft, zoals in een deel van onze oplaag van gisteren al gemeld, blijkens het ver slag, over 1962 een nettowinst behaald van 20.78 (v.j. 20.22) min. Het exploi tatiesaldo steeg, volgens het geconsoli deerd resultatenoverzicht, tot 61.70 59.69) min. Het saldo baten en lasten buiten exploitatie daalde tot 1,54 1,94) min, de inkomsten uit niet ge consolideerde deelnemingen verminder den tot 537.000 541.000). De af schrijving op produktiemiddelen steeg tot 18.27 16.51) min. De belasting op winst vergde 23.90 24.49) min. Het aandeel belang van derden 838.000 951.000). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van 18 percent, waarvan reeds 6 percent als interimdividend werd uitgekeerd. Over de vooruitzichten deelde de direc tie mee, dat het laatste kwartaal van 1962 en het eerste van 1963 een duideliike aanwijzing vormen dat de vooruitzichten minder gunstig zijri. De directie verwacht dit jaar in de produkten verminderde in vesteringen, zowel door de overheid als door het bedrijfsleven; met name geldt dit voor telecommunicatiekabels, scheeps kabels en installatiedraad. De vraag naar de staalprodukten van de vennootschap is thans stabiel. De directie is over het afgelopen boek jaar niet ontevreden. De grote orderporte feuille, waarmede ook bij de dochter' ondernemingen het jaar werd ingezet ging gepaard met een aanvankelijk hoge bedrijfsbezetting, die evenwel geleidelijk aan de dalende opdrachten is aangepast. De kostenstijging zette zich voort. De deelnemingen droegen in iets verhoogde mate bij tot de winst van de genootschap. De investeringen in de kabelsector wer den opnieuw hogere bedragen.' Deze in vesteringen hebben slechts ten dele capa- citietsuitbreiding ten doel. De eerste helft van de met institutio nele beleggers gesloten geldlening van 60 min. is in 1962 opgenomen; de twee de helft komt in 1963 ter beschikking. Mede doordat de voorraden van bestelde doch nog niet afgeroepen produkten afna men, bleef gedurende het gehele jaar de liquiditeit ruim. Eind 1962 bevonden zich circa 10.000 werknemers in dienst van het concern, waarvan ruim 3.000 in het oui- tenland, aldus de directie. Ofschoon per ultimo december 1961 met te verwachten minder gunstige resultaten op toen aanvaarde opdrachten ten voile werd rekening gehouden, sluit de <xploi- tatierekening over 1962 van Van der Gies- sen-De Noord met een nadelig saldo van 275.954 (vorig jaar voordelig saldo van f 157.747). De samenwerking tussen de be drijven te Krimpen aan den IJssel en Al- blasserdam gaf gunstige resultaten. De vooruitzichten voor de onderneming geven, aldus het verslag, helaas nog steeds geen aanleiding tot optimisme. Toch meent de directie dat de financiële positie van de vennootschap ditmaal nog een uitkering aan aandeelhouders en per soneel toelaat. Om daartoe in staat te zijn, heeft zij de conjunctuurreserve ad 400.000 ten gunste van de winst geboekt. Voorgesteld wordt, zoals bekend, vijf per- De vereniging „Pensioen-Risico" te Am sterdam, onderlinge werkgeversvereniging voor collectieve pensioenverzekering, ont wikkelt zich snel. Het verzekerd bedrag is, in zes jaar tijds, verdubbeld. In 1957 be droeg dit f 1 miljard Thans werd de 2 miljard bereikt. Pensioen-Risico maakt deèl uit van de centraal beheer-groep en is onder de Nederlandse levensverzeke raars, wat. de collectieve portefeuille be treft, de derde in grootte, zo deelt „Cen traal Beheer" mee. Volgens cijfers van het C.B.S. zijn in de maand maart 4.647 nieuwe woningen ge reed gekomen en werd begonnen met de bouw van 11.646 woningen. Deze cijfers waren voor maart 1962 respectievelijk 5.234 en 8.154. Het eerste kwartaal kwamen 6.727 hui zen gereed tegenover 15.040 in dezelfde pe riode van het vorige jar. In uitvoering kwamen vorig jaar. eerste kwartaal, 19.285 woningen, tegen 13.602 in de over eenkomstige periode van dit jaar. Metaalbedrijf Rademakers heeft als ge volg van de langdurige vorstperiode en het mede daardoor achterblijven bij de verwachtingen in de orderontvangst in de afgelopen maanden besloten om het in sommige afdelingen van de gieterij in Kla- zienaveen bestaande twee-ploegenstelsel Op te heffen. Dit brengt met zich mee dat tot inkrimping van het bestaande per- soneelbestand met maximaal vijftig werk nemers zal worden overgegaan, één en an der geschiedt in overleg met de vakbon den. Met het resterende ca 260 man tellen de personeel en de voorgenomen verdere mechanisatie van een deel van de appara tuur zullen de fabrieksafdelingen van de gieterij in Klazienaveen beter cp elkaar zijn afgestemd. cent dividend (acht percent) over het ge wone kapitaal van f 4.750.000 (f 2.470.000). Voor belastingen behoeft niet te worden gereserveerd. De behaalde hogere omzetten over 1962 hebben de Handelmaatschappij voorheen Ph. Buttinger in staat gesteld, de gestegen exploitatiekosten goed te maken en het be drijfsresultaat (vóór interest, afschrijvin gen en bijzondere posten) met circa 22 percent te doen stijgen van 739.262 tot I 900.410. De winst na afschrijvingen en belastingen bedraagt 330.000 (vorig jaar f 290.000). Aan het algemeen reservefonds wordt f 160.000 125.000) toegevoegd. Voorge steld wordt, zoals bekend, een dividend van 11 (10) pet. De directie verwacht de omzetten zo danig te kunnen uitbreiden, dat de stij ging der exploitatiekosten kan worden op gevangen. De omzet steeg in 1962 met circa 17 percent. De gezonde groei van het bedrijf maak te dat het exploitatiesaldo van de N.V Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij is gestegen van f 1.44 miljoen tot 1.61 mil joen. De nettowinst echter was lager op f 787.474 (v.j. 812.738). De verzwaring van de loonkosten en de vermindering var. de arbeidstijd zijn, volgens het verslag, belangrijke factoren, die stijging van de nettowinst in evenredigheid met de stij ging van omzet en brutowinst verhinderen De gang van zaken in het bedrijf is rela tief gunstig geweest. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van twaalf per cent. In 1962 werd het uitgegeven kapitaal met 50 percent verhoogd tot f 4.125.000. De agioreserve, verminderd met de emissie- kosten, bedraagt f 579.313. De geldomzetten van de Nederlandse bontweverij zijn in 1962 met ongeveer zes percent gestegen. Blijkens de geconsoli deerde winst- en verliesrekening werd na afschrijvingen een verlies geleden van 193.562, dat van de reserves is afgeboekt Deze bedragen thans nog 926.546. Het dividend op de gewone aandelen moet wor den gepasseerd, (v.j. zeven percent). Wat de vooruitzichten betreft kan de di rectie slechts zeggen dat al het i ogelijke wordt gedaan om de zwakke punten in het bedrijf te verbeteren. Als gevolg daarvan hoopt zij spoedig weer betere resultaten te kunnen tonen. Per 1 januari 1963 was de orderportefeuille beduidend groter dan een jaar tevoren. Ook de omzetten w-aren tot nu toe dit jaar hoger dan verleden jaar. Voor investeringen zal minder nodig zijn dan in 1962. Het boekjaar 1962 heeft voor de B. I. de Vries en Co Textiel een verlies opgeleverd van 35.992 (v.j. verlies 7.171). Op de exploitatierekening werd een nadelig saldo behaald van 23.897 9.305). Er wordt wederom geen dividend voorgesteld Het totale verliessaldo bedraagt thans I 61.295 Hoewel de resultaten niet aan de verwach tingen hebben beantwoord, is de directie van mening, dat binnen afzienbare tijd de bedrijven tot betere resultaten zullen komen. De brutowinst over 1962 van de n.v. Electro Technisch Installatiebedrijf en Handelsbureau voorheen P. Batenburg is gestegen tot 1.63 (v.j. 1.35) min. Na af trek van afschrijvingen ad 112.720 134.412) en exploitatiekosten gereedge komen werk ad 1.53 min 881.422), be draagt de nettowinst 370.599 345 190). Voorgesteld wordt een onveranderd divi- dent van tien percent. De orderportefeuille verzekert een volledige bezetting voor 1963, aldus de directie Hierdoor is ook een goedé basis aanwezig voor 1964 en 1965 vanwege enkele omvangrijke projecten met een lange looptijd. Advertentie „Wij gaan door met investeren. Oude hotels moeten meegaan met hun tijd en hun kracht ligt in de vernieuwingen. Zo is ook het geval bij .Krasnapolsky, dat over twee jaar zijn eeuwfeest zal vieren". Dit heeft de heer J. F. Staal, president-direc teur van Krasnapolsky in de jaarvergade ring verklaard. De eerste maanden van 1963 zijn voor Kras, de omstandigheden in aanmerking genomen, niet onbevredigend verlopen. Natuurlijk heeft het bedrijf in januari de gevolgen ondervonden van de strenge winter, maar daarna is het weer spoedig op niveau gekomen De belangrijk ste gebeurtenis in 1962 was de fusie tussen Krasnapolsky en hotel Polen. Voor de toe komstige gang van zaken stelt men zich van deze fusie wel een en ander voor. De laatste acht jaar is er in „Polen", dat van onder tot boven werd vernieuwd, bijna 2 miljoen geïnvesteerd. Als gevolg van de ruimere geldmarkt Is het tarief van daggeld (call money) in gaande heden met een half percent ver laagd tot twee percent. Op 25 april werd dit tarief reeds met een kwart percent ver laagd tot ZVi percent. „Het nieuwe loonsysteem is zeker geen panacee voor alle loonkwalen. Zo zal het vraagstuk van de zwarte lonen ook in het nieuwe systeem blijven voortbestaan; dat blijft bestaan zolang er regels voor de loonvorming zijn. De vraag is of minimum lonen in de C.A.O.'s in dit opzicht wellicht een oplossing zouden kunnen brengen. Een even grote vraag is echter of daarmee het loonbeleid nog wel in staat zou zijn de be langrijkste doeleinden waarop het is ge richt te realiseren". Dit staat in het van daag verschenen verslag over 1962 van het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland Ook de met de loonverschillen samen hangende problemen zijn in het nieuwe systeem niet opgelost, noch oplosbaar. Om deze moeilijkheden het hoofd te bieden zullen andere, buiten het loonvormings- gebied gelegen instrumenten meer aan dacht moeten ontvangen zoals het perso neelsbeleid en de arbeidsomstandigheden Na bijna tign jaar haast ononderbroken prijsbeleid is de vraag op haar plaats of hier in plaats van een conjunctureel be leidsonderdeel langzamerhand niet van een structureel beleidsonderdeel moet worden gesproken. Als die vraag bevestigend moet worden beantwoord is een nadere bezin ning wenselijk op welke wijze dit onder deel van het economisch beleid door het bedrijfsleven moet worden tegemoet ge treden. Een vraagstuk dat meer aandacht ver- De Djakarta Lloyd zal waarschijnlijk deze zomer nog een scheepvaartverbin ding tussen Nederland en Indonesië ope nen met als vermoedelijke aanloophaven Amsterdam. Dit blijkt uit een mededeling van de hoofdagenten van Djakarta Lloyd te Hamburg de Central Trading Compa- ny.Met ingang van 1 mei 1963 is de fir ma Vinke benoemd tot haar agent in Ne derland. dient, niet in de eerste plaats van het be drijfsleven maar van de overheid, is dat van de coördinatie in de loonvorming tus sen de overheidsorganen op de verschil lende niveaus en tussen het loonbeleid van de overheid en dat van het bedrijfsleven Deze coördinatie is indirect voor de loon vorming in het bedrijfsleven van grote be tekenis. Het is, aldus het jaarverslag van het genoemde verbond, met name een moeilijk te aanvaarden situatie dat de la gere overheden ten aanzien van de loon vorming meer vrijheid tegenover de cen trale overheid bezitten dan het bedrijfs leven. De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 6 mei vertoont een verdere ver betering van de positie der banken. Door dat de bandbiljetten in snel tempo terug vloeien, werd de markt verruimd met 133 min. De stand der chartale circulatie is thans 5711 min. Het betalingsverkeer met het rijk vergde ditmaal slechts 19 min. De stand van de. *chatkisU.s.teeg :<Jaardoor tot 454 min. De goud- en deviezenvoor raad nam met 7 min toe tot 6352 mil joen, waarvan 5698 min onveranderd aan goud. De banken maakten van hun verbe terde positie gebruik om 33 min „dure voorschotten" af te lossen, waardoor de re kening „voorschotten" daalde tot 5 min. De banken zagen per saldo hun tegoed bij de centrale bank met 70 min toene men tot 365 min. Hiermede liggen zij ruim boven het verplicht aan te houden kasreservegemiddelde. De geldmarkt ver toont enige ontspanning. Geldkringen ver wachten voor de komende dagen een ver dere verruiming van de geldmarkt. Tevens houdt men er in genoemde kringen reke ning mee, dat het tarief van daggeld spoe dig zal worden verlaagd (thans 2l/2 per cent). Olies en Philips zwak De handel heeft gisteren onder druk ge staan van de koersafbrokkeling in Wall Street. Bepaald zwak openden Kon. Olie op 168,50 tegen maandag als slot 171,80. Nadat nog enige steun was geboden op dit niveau daalde de koers verder tot f 167,80. Philpis op f 157,70 geopend zakte in tot 156,60. Ünilever ruim een gulden lager op f 161,20. Hoogovens verlieten de markt op circa 567 na 569 Slot maandag was 565%. A.K.U. schommelde rond de 459 (—2). Boeke en Huidekoper van 217V2 op 214; Figee van 241 op 239. PARIJS (AP) De Franse minister van Financiën Valéry Giscard d'Estamg heeft in de Nationale Vergadering ver klaard. dat de spoorweg- en elektriciteits tarieven als gevolg van de recente loons verhogingen in de genationaliseerde indu strie omhoog zullen moeten gaan. Verwacht wordt, dat de tarieven voor het goederenvervoer per rail ongeveer 2.5 percent zullen stijgen. De verhoging van de tarieven voor het personenvervoer zal vermoedelijk groter zijn, maar een definitief besluit is nog niet genomen. De stijging van het elektriciteitstarief zal vermoedelijk alleen de huishoudelijke ge bruikers treffen, maar het percentage van de verhoging is nog niet vastgesteld. Giscard d'Estaing heeft verklaard dat bovendien 2.2 miljard franc nodig zal zijn als extra subsidie voor de genationali seerde industrie en voor de hogere uit keringen aan burgerlijke ambtenaren en invaliden. Ook zal extra geld nodig zijn om de vorstschade aan het wegnet te her stellen en voor de landbouw, het onder wijs, de huisvesting en de Algerijnse re patrianten. Bijna de helft van het bedrag zal ver kregen worden door de uitgifte' van een nieuwe obligatielening van 1 miljard franc. Verder zullen elders bezuinigingen doorgevoerd worden, terwijl de inkomsten belasting, die omlaag had zullen gaan, op het huidige peil gehandhaafd zal blijven. STUTTGART (DPA) Het 240.000 man tellende personeel van de Westduitse spoor wegen krijgt met terugwerkende kracht tot 1 april loonsverhoging. Dit is het re sultaat van onderhandelingen, die ■>- nmor- gen vroeg in Stuttgart beëindigd zijn. Om te beginnen worden de basisionen met 12 pfennig per uur verhoogd. Op 1 april 1964 gagn de. lonen nog eens met 2 percent omhoog en 1 oktober 1964 op nieuw met 1 pebdent. Dë arbeidsduur per week wordt met ingang van volgend jaar van 45 op 44 uur gesteld. Er wordt nog verder onderhandeld over betere vakantieregelingen. Verwacht wordt dat de overeenkomst tot 31 decemoer 1964 zal gelden. Meer dan 90 percent van de houders van aandelen en certificaten Senembah Maat schappij heeft van het vorige maand uitge brachte bod 530 per f 50 nominaal) ge bruik gemaakt. Het bod wordt daarom ge stand gedaan. Advertentie Banda 7 te New York Batavia 7 van Singapore naar Bangkok Bintaiig 7 van Azoren iaar Montreeal Bonita 7 van New Orleans naar Laceibo Borneo 9 te Bangkok Burl S Watson 7 van Rastanura n, Philadelphia Bussum 7 van Milazzo naar Rotterdam Caltex Amsterdam van Rotterdam naar P Said Caltex Arnhem 8 te Rastanura Caltex Gorinchem 7 van Holtenau n. Frederica Caltex Mdarid 7 vann Brega naar Fawley Caltex Rotterdam 7 van Aruba naar Vlissingen ^aiiex The Hague 6 van Cardon naar Providence Caltex Utrecht 7 van Abadan naar Hongkong Camerounkust 7 van Freetown naar Le Havre Camphuys 7 van Kuwait naar Khoramshar Cartago 7 van Charleston naar New York Carillo 6 an Baltimore naar Barrios Casamanse 7 te Zighinkor Celebes 7 van Roterdam naar Hamburg Ceres 8 te Hamburg Crania 7 van Liverpool naar Curacao Dahomeykust 8 te Toaradi Daleidvik van Bilboa naar ,os Angeles Daphnis 8 te Port au Prince Delft 7 van Wight nnaar Freeport Dinteldijk 7 te Rotterdam Diogenes 7 van Aruba naar Iquique Doelwijk 7 van Sabang naar Perziche Golf Dongedijk 7 van Hamburg naar Bremen •oris re Bolivar verwacht Kernland 7 van Hamburg naar Amstedram Elizabeth Broere 7 van Bombay naar Kandia Eos 7 van Tanger naar Ceuta Forest Lake 7 van Kokura naar Mena Forest Hill 6 van Montreal naar Cardon Friesland6 van Immingham naar Hamburg Gaasterdijk 7 te Antwerpen Gaasterkerk 7 te Leixouses Gaasterland 7 pass Finisterre Ganymedes 7 te George Town Geertje Buisman 8 te Beyrouth Geestland 7 vertrek van Babados naar Castues Gorredijk 7 van Bremerhaven naar Rotterdam Grebbedijk 6 van Savannah naar Le Havre Groote Beer 7 te Lissabon Guineekust 6 van Antwerpen naar Amsterdam Gulf Hollander 7 van Mena naar Manilla Hathor 8 te Hamburg Hector 7 te Piraeus Hecuba 6 van Antwerpen naar Amsterdam Heemskerk 7 van Ryeka naar Marseille Helicon 7 van Freeport naar Amsterdam Hilversum 6 van Savannah naar Le Havre Hollands Dreef 7 van Curacao naar Kaapstad Holendrecht 8 te Rijeka verwacht Hoogkerk 7 te Port Said Irazu 7 te Anto Fagasta Isis 7 van Philadelphia naar New York Jacob Verolme 7 van Laplata naar New YOrk Advertentie Jagersfontein 6 van Tenerife naar Kaapstad Johannes Frans 6 van Balboa naar Qintero Kabylia 7 te Dakar Kara 7 van Curacao naar Amsterdam Karimata 6 van Auckland naar Balboa Katelsysia 7 van Rotterdam naar Kopenhagen Katsedijk 7 te Vera Cruz KaïwijK t; yan B.ujoa naar Nagoya Kermia 7 te Stockholm Khasiella 7 van Rotterdam naar Curacao Koningswaard 8 te Liverpool Korendijk 7 van Antwerp ennaar Rotterdam Korovina 7 van Cardon naar Pointe Noiré Kossmatella 7 te Curacao Krebsia 7 te Pointe A Pierre Kreeft 7 van Narvik naar Rotterdam Kryptos 7 van Nasham naar Curacao Laarderkerk 7 van Port Said naar Gijon Lel> rk 7 van Gibraltar naar Port Said Liberiakust 7 van Lagos naar Port Harcourt Limburg 7 te Los Angeles Lycaon 8 te Aden Maashaven 6 van Noiiolk naar Rotterdam Maaslloyd 7 van New York naar Los Angeles r<tiin li van Amstei dam naar Paramaribo Marnelloyd 7 te Duinkerken Meerkerk 7 pass. Jabal Merwede 7 van Blanc naar Hamburg Mississippillovd 7 te Baton Rouge Modjokerto 7 van Bangkok naar Singapore Mohammed Reza Shaw 7 van Palermo n P Said Montierland 7 van Las Palmas n. Montevideo Muiderkerk 7 van Aden iaar Suez Munttoren 8 van Shellhaven naar Rotterdam Mylady 7 van Dakar naar Bizerta Naess Commandeur 7 van Fordhaven n. Bougie v.c i i» v n ar Banias Naess Tiger 6 van Noire naar Lopez Neder Elbe 7 van Singapore naar Christobal Neder Rhone 7 van Sabang naar Aden Neder Ryn 7 van Amsterdam naar Port Said Neder Weser 8 te Bugo Vu M x n Monrovia Oberon 6 van Azoren naar Le Havre C'dekerk 6 van Hamburg naar Bremen Ondina 7 van Muscat naar Mena al Ahmadi Oostkerk 7 te Bremen Ootmarsum 7 van Dakar naar Calais Oranje Nassau 8 van P. of Spain n. Barbados Osiris 7 van Rotterdam naar Amsterdam Parthenon 8 te New York Pendrecht 7 van La Druz naar New York Peperkust 7 van Luanda naar Abidjan Pericles 7 te Laguare Ouwerkerk 7 te LKaapstad P. G. Thulin 6 van Balbo anaar Quintero Philidora 7 van Istland naar Japan Philine 7 van Singapore naar Mena Philippia 7 van Mena naar Suez Polydorus 8 te Aden verwacht Poseidon 7 te Willemstad Prins Casimir 7 van Greeiuck naar Montreal Prins der Nederlanden 7 van Southampton naar Barbados Prins Johan Willem Friso 7 van Montreal naar Toronto Prins Willem III van Fayal naar Domingo Prins Willem IV 8 te Bordeaux verwacht Prins Willem v van Montreal naar Londen Prinses Irene 8 te Quebec verwacht Pygmalion 8 te Lissabon Randfontein 7 van Rotterdam naar Bremen Rempang 7 van Duinkerken naar Antwerpen Reza Shaw the Great 6 te San Francisco Roepat 7 7 van Swettenha mnaar Djibouti Rossum 7 van Aruba naar Landsend Rotte 6 van San Francisco naar Balboa Rotterdam 7 van Rotterdam naar New York Rijnkerk 7 van Chittagong n. Visakhapatnam Ruys 8 te Penang verwacht Sambas 7 van Sihanoukville naar Haiphong Scheldelloyd 7 van Bilboa naar Noumea Scherpendrecht 7 te Yarinca Schiedijk 7 van Halifax naar New York Schieloyd 6 van Christobal naar Duinkerken Schouten 7 van Suarez naar Margues Senegalkust 7 te Pasajes Sepia 7 van Mena naar Colombo Serooskerk 7 te Fremantle Silindoeng 7 van Bahrein naar Magodiscio Sinon 7 van George Town naar Savannah Sirrah 7 van Stockholm naar Amaybaai Sliedrecht 7 van Norfolk naar Antwerpen Sloterdijk 7 van Antwerpen naar New York Soestdijk 6 van New York naar Rotterdam Solon 7 van Port of Spain naar Montreal Sommelsdijk 7 te Bremen Stad Alkmaar 7 van Palermo naar Sagunta Stad Amsterdam 7 rede Danzig Stad Gouda 7 van Elferol naar Rotterdam Stad Maastricht 6 van Norfolk naar Rio Stad Rotterdam 7 van Rotterdam naar Catania Stad Utrecht 7 te Norfolk Stad Vlaardingen 7 van H Roads naar Savona Statendam 7 te Le Havre Straat Chatham 7 rede Lagos Straat Clarence 9 te Cochin verwacht Straat Lombok 7 van Mauritius naar Fremantle Straat van Diemen 7 van Buenos Aires naar Port Borghi Steenwijk 7 van Ceuta naar Port Said Steven 7 te Laceiba Sumatra 8 rede Jebeldhana Tacana 6 van Aventura naar Callao Tahama 7 van Kreta naar Marseille Tamara 7 Elbe loods Tamo 7 te Rio de Jainero Tara 7 van Takoradi naar Freetown Tegelberg 8 te Rio de Jainero Tero 7 van Las Palmas naar Hamburg Theron 7 van Rotterdam naar Amsterdam Tjimanuk 7 van Kaapstad naar Durban Togokust 6 van Sassandra naar Monrovia Ulysses 7 van Moengo naar Rotterdam Utrecht 6 van Detroit naar Chicago Van der Hagen 8 te Napier Van Linschoten 7 van Kaapstad "naar Durban Van Neck 7 te Hongkong Van Riebeeck 7 van Mombassa naar Mukalla Van Waarwijck 6 van Kaapstad n. Comarques Vasum 6 van Martinez naar Balboa Vitrea 7 van Banda naar Montreal Vivipara 7 van Miranda naar Rotterdam Vlist 7 rede van Casablanca Voco 8 te Sfax verwacht Waibalong 7 van Margues naar Zanzibar Waikelo 6 van Trieste naar Beyrouth Waterland 6 van Bahia naar Amsterdam W Alton Jones 7 te Philadelphia Willem Ruys 8 te Port Ever Glades Willemstad 7 van George Town n. Madeira Woltersum 8 te Houston Wonosari 7 van Amsterdam naar Kaapstad Wonosobo 7 te Antwerpen Zaankerk 7 van Rotterdam naar Hamburg Zafra 7 pass. Perim Ummsaid Zeeland 6 vaft Le Havre naar Curacao Abida 6 van Shellhaven naar Curacao Achilles 6 van St Maarten naar Europa Acila 7 te Rotterdam Acteon 8 van Shelhaven naar Santend Algenib 7 van Kaap Race naar Hamburg Algorab 7 van Hamburg naar Rotterdam Almdijk 7 te Tanga Alphacca 7 te Marseille Ameland 8 van Curacao naar Maracaibo Ammon 7 van Mona naar Aruba Amstelkroon 7 van Ceuta naar Port Sain Amstelmolen 7 van Durban naar Singapore. Amstelsluis 7 van Vancouver naar Japan Amstelstad 6 van Mojin naar Lon. oeach Angolakust 7 van Rotterda mnaar Amsterdam Area 7 te Kopenhagen Archimedes 6 van Ventura naar Guayaquil Arendskerk 7 te Rotterdam Argos 8 te Famagusta Arkeldijk 6 van Bilboa naar Liverpool Aristocles 8 te Rotterdam Asterope 7 van Sovona naar Bone Atys 7 van Vincent naar Teesport Bali 7 te Lissabon VERHANDELDE FONDSEN 7 mei 6 mei Totaal 443 436 Hoger 133 (30'/») 170 (39«/j) Lager 210(47,3"/») 170(40,1'/») Gelijk 101 (22,7'/») 91 (20,9"«) VOORBEURS VAN HEDEN Slot A.K.U459—460 gl Hoogovens Kon. Olie168,50-169,50 gl Philips 156,50-157,50 gl Unilever f 161—162,20 gl Stemming: Nauwelijks prijshoudend. AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot lste tijdv 2de tijdv. A.K.U460464 Va 465</j Hoogovens 567569 569 Kon Olie168.50—168,80 ƒ168,60 Philips 157—157,20 gl f 157,— Unilever 162—162,20 f 162,30 Vortge slotkoers A'dam Rubber. 112'/* H V A 146'/j AKU 458f| 133,50 Hoogovens 565% Philips Gem Bez. f 156.60 Unilever f 161,— Dordtsche Petr 769V: K Ned. Petr. Mij 168,45 Holl. Am Lijn. 115% K.LM ƒ51,50 KNSM 153'/* Ned Stoomv. Mij. 1323A Ommeren. Phs. v 265 Scheepv Un. Ned. 130V4 f 192,50 Nefo f 111.50 220,— f 498.— Ver Bezit v. 1894 f 132,50 Amsterd. Bank 379 Ned Handel Mij. 350 Rotterd. Bank 340 Twentsche Bank. 315 Albert Heijn 609 Amstei Brouwerij 434 Berkei's Patent 221 1000 Biihrmann Papier 770 410 916 Gelder Kon. Pap. 256 Gist Spir.f. Kon 354 Van der Heem 277 Heinekens Bier 469Vj Hoogenbosch Sch 328 Indola 488 Kon. Zout-Ketien 834 Müller Nat Bezit 330 Ned Kabelfabr. 503 Philips Pref 56,50 Stokvis 181'/4 Thomassen Dr. 769'/j Ver. Machinefabr. 220 Wessanen 413 Wilton Fijenoord 2,73 Zwanen berg-Org. 958 Billiton Mij. II 423 Aluminium Ltd... 27** American Motors 19'/j Anaconda 47% Bethlehem Steel. 31"/,» Cities Service.... 66% General Motors.. 69% Kennecott Copper 77 Republic Steel 38'A 40'A U.S. Steel 49 Gedane noteringen. De Maatschappij Zeeland stelt voor óver het boekjaar 1962 een dividend van 13 per cent uit te keren (ónv.). (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Als gevolg van bezorgdheid over de politieke situatie was Wall Street gisteren voor de derde achtereenvolgende dag la ger. De meeste verliezen liepen van een paar cents tot een dollar per aandeel. Autó- aandelen onder leiding van General Mo tors met sommige aluminiumfondsen ste gen echter. De omzet beliep 4.140.000 shares tegen 4.090.000 shares maandag. De Dow Jones-indices: industrie 712,55 1,22), spoorwegen 162,82 0,30) en openbare nutsbedrijven 138,99 (—0,26). Nederland zal dit jaar voor het eerst met een gezamenlijke commerciële inzending öeèl- nemen aan de „Svenska Maessan". die van 10 tot en met 19 mei te Gothenburg wordt ge houden Volgens mededeling van het CBS bedroeg het algemeen landbouwprijsindexcijfer in maart 105 tegen 108 in februari en 100 in maart 1962 (1949/50—1952/53 100). De sisalproduktie van Ngombezi van haar in Oost-Afrika gelegen ondernemingen heeft ge durende de maand april 1963: 441 ton (vorig iaèr 350 ton) bedragen. De produktie van januari tot en met april 1963 heeft bedragen 1 592 ton; voor de overeenkomstige periode in 1962 was dit cij fer 1.608 ton. De directies van de n.v. Vernis- en Verf- fabriek v/h H Vettewinkel en Zonen te Amster dam en John S. Crai gand Co. Ltd. te Glasgów hebben besloten een verkoopmaatschappij 00 te richten onder de naam Craig—Vettewinkel Ltd Rijdende standplaats. De Hoge Raad heeft het cassatieberoep verworpen in dé zaak tegen een Haagse koopman en diens echtgenote, die veroordeeld waren omdat zij zonder vergunning voor de markt- én straathandel met een daarvoor ingerichte auto langs bouwterreinen reden en kopjes koffie afleverden aan bouwvakarbeiders. De politie had proces-verbaal opgemaakt omdat zij meende dat op deze wijze een standplaats ingenomen werd, waarvoor een dergelijke vergunning nodig is. Het echt paar meende geen vergunning nodig te hebben, omdat het van het ene naar hét andere bouwterrein reed. Rijksweg 32. De minister van Ver keer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, heeft het nieuwe gedeelte van rijksweg 32 tussen Leeuwarden en Akkrum (kosten elf mijoen gulden) voor het verkeer openge steld. Het nieuwe weggedeelte, dat ruim veertien kilometer lang en 7.25 m. breed is, betekent een grote verbetering in de verbinding van Leeuwarden met het zui den van Friesland. Grootkruis. Tot grootkruis in de huis orde van Oranje is benoemd luitenant-ge neraal b.d. C. F. Pahucl de Mortanges, op- perceremoniemeester van de koningin, ad judant-generaal i.b.d. Advertentie

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21