Verdrag met Duitsland in Eerste Kamer aanvaard A G E N D A 3 ondergoed 7"Spek* 2. 95 Kreymborg Toekomstmogelijkheden voor recreatie in de randstad QU1MB0 EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig TH/- ffli&an Kohier, Naumann of Adler Bedrag voor smartegeld aan nazi slachtoffers blijft 125 miljoen mark 2 stuks Fluor helpt niet tegen tandsteen De brommonout... esso. Nederlands schip gezonken na aanvaring VARA ging buiten het politieke boekje Twee doden in het verkeer Koeler en bewolkt WOENSDAG 8 MEI 1963 v Vinnig debat Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Negen „Amsterdamse bossen" nodig KLM-vliegers kiezen een nieuw bestuur fó Na ruim 300 jaar teruggevonden a.s. Moeders WEERRAPPORTEN 21 a ozo z z zo n (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heelt gistermiddag het verdrag met West-Duitsland met 43 tegen 18 stemmen goedgekeurd. Vóór stemden de K.V.P. op de heer Matser na, de V.V.D., de C.H.U., de A.R.P. en de heren Jonkman, Thomassen en In t Veld van de P.v.d.A. Tegen stemden de heer Matser, de overige vijftien aanwezige socialisten en de beide communisten. Bij zitten en opstaan verwierp de Kamer een motie van prof. Samkalden (P.v.d.A.), waarin de regering werd uitgenodigd, de verdeling van de 280 miljoen mark, die ons land van West- Duitsland zal ontvangen, per speciale wet te regelen. Vóór deze motie stemden alleen P.v.d.A.- en de C.P.N.-senatoren. De vraag, of de regering niet meer dan 125 miljoen mark ter beschikking van de nazislachtoffers mag stellen, stond in de soms emotionele discussies centraal. Vori ge week donderdag had prof. Samkalden deze vraag aan de orde gesteld. Hij had erop gewezen, dat de vèrdragtekst zelf het bedrag vari 125 miljoen mark niet noemt. Minister Zijlstra zette uiteen, dat het overgrote deel van het resterende bedrag, dat West-Duitsland nog aan ons land uit keert, bedoeld is als vergoeding voor door de volksgemeenschap geleden schade. Dit bedrag is bestemd voor de schatkist. De minister meende, dat het nooit op de weg van de Nederlandse volksgemeenschap kan liggen, zelf uit de schatkist smartegeld uit te keren aan de nazislachtoffers. Dit is een taak voor Duitsland. Nederland krijgt voor dit doel DM 125 miljoen van West- Duitsland en de Nederlandse overheid zorgt voor de verdeling van dit bedrag. Prof. Zijlstra verklaarde, dat op verzoek van Duitsland het bedrag van 125 miljoen niet met name in het verdrag is genoemd. Prof. Samkalden bleef zich echter af vragen of de Nederlandse regering deson danks ook werkelijk aan het bedrag van 125 miljoen mark is gebonden. Hij dien de zijn reeds vermelde motie in. Door de verdeling van het gehele bedrag van 280 miljoen mark in één wet te regelen, zou den de Staten-Generaal de mogelijkheid hebben de billijkheid van de voorgestelde verdeling te beoordelen. Zou het parle ment een groter bedrag aan nazislachtof fers willen toewijzen, dan zou dat mogelijk zijn zonder de indruk te vestigen dat deze hogere uitkering als smartegeld uit de al gemene middelen werd betaald. Prof. Samkalden verklaarde, dat de stem van een groot aantal van zijn fractie genoten zou afhangen van de wijze, waarop regering en Kamer de motie zouden be oordelen. Welnu, dat oordeel viel in het al gemeen ongunstig uit. Pater Beaufort (K.V.P.) vertolkte de mening van veel se natoren door op te merken, dat wat prof. Samkalden wil, in feite geheel buiten het verdrag staat. Minister Zijlstra vrees de, dat aanvaai-ding van de motie de zaak van de schadevergoeding zou vertragen en vertroebelen. Mr. Van Hiel (V.V.D.) noem de de motie een slag in de lucht. Zij werd met grote meerderheid verworpen. Het verdere debat werd gekenmerkt door vaak vinnige discussies tussen prof. Samkalden enerzijds en minister Luns en mr. Van Riel anderzijds. Mr. Luns had er vorige week donderdag op gewezen, dat reeds het kabinet, waarin prof. Samkal den minister van Justitie is geweest, bij de totstandkoming van het verdrag was betrokken. Prof. Samkalden liet duidelijk merken, dat hij dit een weinig origineel argument vond. Hij hield mr. Luns het voorbeeld voor van een minister, die slechts door zijn ambtenaren bedachte ar gumenten tegen de Kamer uitspeelt. De bewindsman nam hem dit erg kwalijk. Hij noemde de opmerking „niet waardig en ook niet aardig". Over de vraag of de waardigheid van Nederland zou zijn gediend met aanvaar ding van het verdrag liep de discussie nogal hoog. Mr. Van Riel had prof. Sam kalden voorgehouden, dat de heer Patijn (P.v.d.A.) in de Tweede Kamer wèl voor het verdrag had gestemd en hieruit trok hij de conclusie, dat men niet kon stellen, dat de waardigheid van Nederland in het geding is. Prof. Samkalden vond de hou ding van prof. Patijn echter allerminst doorslaggevend. „Als het verdrag naar onze mening negatief uitvalt, vinden wij het in strijd met de Nederlandse waardig heid, toch voor te stemmen", zei hij. Mr. Van Riel betoogde nog eens, dat zijn fractie weinig sympathie heeft voor dit verdrag. Hij meende echter, dat hand having in het Nederlandse staatsverband van de grenscorrectiegebieden, die op Duitsland zijn georiënteerd, niet wenselijk is. Bovendien ontleende hij aan de houding van Frankrijk binnen de E.E.G. een sterk argument ten gunste van een goed samen spel met Duitsland. Soortgelijke argumenten liet dr. Berg huis (A.R.P.) horen. Hij noemde het ver- Advetentie c Grote Kerk. donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „La cio- ciara", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Sodom en Gomorra", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Cane". 18 j. Minerva, vandaag 20 u.: „Spartacus", 14 j. Donderdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21 15 u.: .Taras Bulba", 14 j. Vandaag 21.45 u.: Voetbal wedstrijd Benfica—Feijenoord. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De trottoirs van Chicago". 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hart tegen hart", 18 j. Monopole (Zandvoort), geen filmvoorstel ling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Avondopenstelling van 20 30-22 30 u Tot en met 19 mei. Prentenkabinet: Expo sitie collectie B de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruvder Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor Basart Tot en met 31 mei. Dageliiks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Haydn. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van aquarellen en karakterpoppen van.Johanna Müller- Limburg en Mary van Regteren Altena- Koning. Tot en met 18 mei. H. F Bootzaai: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band" Tot en met 4'juni. Dagelijks geopend van 10-17 u en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondae van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 26 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). Terrein Dreefzicht (Dreef), vandaag 14.30 en 19 u. en donderdag 20.15 u.: Circus Bol- tini. (Zie verder .Uitgaan in Haarlem" In de krant van vrijdag 3 mei). WOENSDAG 8 MEI City, 20 u.: „Twee mannen reden uit". Rex, 20 u.: „De ijzervreter". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wjjkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willcmsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Vel sen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. DONDERDAG 9 MEI City, 20 u.: Alfred Hitchcock's „Psycho". Rex, 20 u.: „De ijzervreter". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.-K. leeszaal, donderdag gesloten. WOENSDAG 8 MEI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De langste dag". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De moord in trein 16.50". DONDERDAG 9 MEI Keijnemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De moord in trein 16.50". Advertentie Geef haat een met onze bekende les, service, garantie en Sterna service polis. rihu/ae ribweefsel Singlet 1.95 Slip 1.95 GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM I i drag volstrekt onbevredigend. De meer derheid van de A.R.-fractie zou zeker tegenstemmen als men de zaak op zich zelf zou kunnen beoordelen. Maar gezien de Europese politieke ontwikkeling zouden de gevolgen van verwerping van het ver drag nadeliger zijn dan die van aanvaar ding. Daarom zou ook de A.R.-fractie niet tegenstemmen. Nu het verdrag ook door de Eerste Ka mer is goedgekeurd, zal de regering de DM 125 miljoen voor de nazislachtoffers zo spoedig mogelijk via een voorschot regeling onder de belanghebbenden ver delen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is tandarts B. Houwink uit Amsterdam tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op het proefschrift: „Tandsteen bij kinde ren". Eén van de conclusies van het proef schrift is, dat fluoridering van het drink water geen invloed heeft op de tandsteen vorming. Advetentie Hij moest naar Krimpen aan de Lek, Doch iets te snel was zijn vertrek... Sindsdien beschrijft hij 'n kegelbaan Eerst om de zon, thans om de maan. Zijn vrouw ontvangt uit 't maandomein Trouw elke maandag sein na sein. M'n brommer, luidt het, maakt het best Ik stuur en Esso doet de rest! Zojuist wordt van de maan gemeld Dat hij weer richting Aarde snelt! Zo ziet U weer: U staat voor niks Wanneer U bromt op Esso Mix! MET ESSO BENT U BETER UIT! liet bureau van de Rijksdienst voor het Nationale Plan heeft een studierapport sa mengesteld over recreatieruimten in Ne derland. Het is bedoeld om een betere on dergrond te bieden voor de te nemen be leidsmaatregelen. Het rapport bevat een inventarisatie van de recreatieruimten en van de accommodatie ten behoeve van de openluchtrecreatie en in aansluiting daar aan een verkenning van de behoeften en mogelijkheden op het gebied van de re creatie in de periode 1980-1990. Volgens de huidige prognoses zal Neder land in de periode 1980-1990 een bevol kingscijfer van 14 a 15 miljoen bereiken. Rond 70 percent hiervan zal wonen in ste delijke gemeenten. Het is nog niet duide lijk hoe de weekend-trek. die in de rand stad momenteel circa 5 percent van de bevolking omvat, zich in de toekomst zal ontwikkelen. De vakantietrek kan worden geraamd op 60 percent (voor de periode 1980-1990). Dit betekent dat rond 9 mil joen mensen hun vakantie buiten de woon plaats doorbrengen, waarvan rond 6 mil joen in eigen land. Rekening houdende met de beschikbaar komende nieuwe wegen kan het buiten landse dagbezoek aan de kust rond 1980 op circa 150.000 personen op een topdag worden geraamd. Voor het overige bui tenlandse dagbezoek is geen raming te ge ven. Op grond van berekeningen zal in de komende 20 a 25 jaren de toeristische lo- giesaccommodatie in ons land verdubbeld moeten worden. Na realisering van een aantal mogelijke uitbreidingen, resteert nog een ongedekt tekort van rond 200.000 slaapplaatsen. In 't bijzonder de kuststreek eist volgens het rapport een betere ont sluiting voor het verkeer. De toeganke lijkheid van de duinen moet vergroot wor den. die van bossen en oever- strokèrr. UoK het polderland fn Tiet wésten dient bij de recreatie te worden betrok ken. Voor de dagrecreatie ligt het voor- Op een vergadering in Amstelveen heeft de ledenraad van de vereniging van KLM-vliegers gisteren het volgende nieu we bestuur gekozen: J. G. Renaud (presi dent), C. J. Schippers (vice-president), A. W. Briscoe en Z. L. Zeyfert (bestuursle den) F. H. H. van Vianen (secretaris) en P. K. Hofstede (penningmeester). De laatste drie hadden reeds in het afgetre den bestuur zitting. Ook dit nieuwe be stuur is „voorstander van een open overleg met de directie van de KLM, teneinde de huidige moeilijkheden op een zo goed mo gelijke wijze op te lossen," aldu^ ver klaarde voorzitter Renaud terstond na zijn verkiezing. 26-27. Maar grootvader piekerde steeds meer over Tippie. Er was iets, dat hem aan het nadenken bracht. Toen zocht hij op een dag in de la van een kastje; hij haalde een dik boek voor de dag en zocht daarin. Er waren veel platen in dat boek, die grootvader allemaal bekeek. Ik kan het mis hebben, mompelde de oude man. Maar ik geloof zeker, dal ik een dier als Tippie al eens meer ge zien heb! Zo bladerde hij het boek door en zocht. VRIEND ZEEROB IS ER WIET ...EENS IN DE TU1M j IK ZEI TOCH AH ZEEROB WOONT DAAR KlelNE VRIEND, HEB dB INTUSSEN ZEEROB SOMS =3 6EZ16N? ZO, WO IS HtJ NAAR BINNEN - IK 6A UEVER NAAR -y—HUIS «68-8 naamste knelpunt bij de voorzieningen op korte afstand van de grote steden. In het bijzonder geldt dit voor de schaars met recreatieruimten bedeelde grote steden van de randstad en voor 'Leeuwarden en Groningen. Voor de oplossing van dit pro bleem wordt de aanleg aanbevolen van nieuwe groenelementen van formaat in de trant van het Amsterdamse Bos, op korte afstand van de steden. De gedachten gaan uit naar negen van deze recreatiegebieden in de randstad en één voor Groningen en Leeuwarden elk. Voor het scheppen van nieuwe recrea tiegebieden buiten de randstad zijn er mo gelijkheden door de uitvoering van enige grote waterstaatswerken: de inpolderingen in het IJselmeer, de uitvoering van de Deltawerken en de afsluiting van de Lauwerszee. Het vijfhonderd ton metende Neder landse motorschip Pinta is dinsdagavond voor de kust van New Jersey, op vijftien mijl ten zuiden van de haven van New York, in aanvaring gekomen met het 7.547 ton grote Britse vrachtschip City of Perth en gezonken. De elf koppen tellende be manning van het Nederlandse schip is on gedeerd overgestapt op het Britse vracht schip dat vervolgens koers zette naar New York. De gezagvoerder van de Pinta liet da delijk na de aanvaring een s.o.s. uitzen den, waarin hij zei dat zijn schip een gat onder de waterlijn had opgelopen en zware slagzij maakte. Later kwam van het Britse.schip bericht, dat de bemsnning var\ de Pinta, die in de boten was gegaan, ongedeerd aan boord van de veel grotere City of Perth was geklommen. Inmiddels w'aren Schepen en vliegtuigen van de Amerikaanse kustwacht naar de plaats van de aanvaring gesneld. Zij be hoefden echter geen hulp te verlenen. De eigenares van het in Rotterdam ge registreerde schip is de n.v. reederij Hol land-Utrecht. De uitzending van de VARA van li april die gewijd was aan de jaarvergadering van de V AR A-verenigingsraad, was inderdaad in strijd met de afspraak, die de rege ringscommissaris voor het radiowezen met de omroepverenigingen heeft gemaakt, zo heeft de staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y. Schoiten, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer mevrouw Van-Some- ren-Downer (V.V.D.Deze had gevraagd of het de staatssecretaris bekend was, dat in deze uitzending door de heren Burger. Broeksz en Rengelink politieke redevoerin gen zijn gehouden, waarbij o.a. het vraag stuk van de commerciële televisie en uit latingen van de ministers De Quay en Toxopeus werden besproken. Mr. Scholten antwoordt dat de i ïtzending onmiskenbaar elementen bevatte die in strijd zijn met de geldende afspraak. De regeringscommissaris voor het radiowezen heeft op 1 mei de VARA medegedeeld, dat hij had geconstateerd, dat bij beide hier boven genoemde gelegenheden in strijd met de afspraak is gehandeld. De Australische minister van Scheep vaart, heeft de Nederlandse regering van het vinden van de schat en het wrak van het 17de eeuwse Hollandse schip „De ver guide Draeck" op de hoogte gesteld. On langs zijn aan de Australische westkust in een onderzeese grot door een Australi sche duiker een aantal munten, ivoor er. andere voorwerpen gevonden, die fkom- stig zijn van het wrak van „De Vergulde Draeck", die in april 1656, op weg var. Amsterdam naar Batavia, ongeveer hon derd kilometer ten noorden van de huidi ge stad Perth is vergaan. Van de 194 pas sagiers en bemanningsleden hebben er ten slotte zeven Batavia bereikt. De anderen zijn verdronken of op de woestijnkust om gekomen. Het schip vervoerde 78.000 gul den aan goud en zilver voor de Oostindi- sche Compagnie. De duiker is van plan de ankers en een kanon, die hij op de bodem heeft zien lig gen, eveneens boven water te brengen. In Soltau in Duitsland is een weapon carrier, waarin opperwachtmeester G. van den Bos uit Doornspijk gezeten was, door een Duitse vrachtwagen geramd. De op perwachtmeester kwam om het leven. De 81-jarige H. Blaas, die op de Cein tuurbaan in Amsterdam tegen een rijden de tram is aangelopen, is aan de daarbij opgelopen verwondingen overleden. Geen moord. Een 31-jarige inwoner van Zeihem heeft zich op het hoofdbureau van politie in Den Haag gemeld met de mededeling, dat hij in Zeihem een dorps genoot na een ruzie had vermoord. Hij had de man met een hamer op het hoofd geslagen en ifem de keel dichtgeknepen. Vervolgens was hij met de auto van zijn slachtoffer naar Den Haag gereden. Bij informatie bleek, dat het slachtoffer niet was overleden en, hoewel gewond, niet in levensgevaar verkeert. In ziekenhuis. De heer J. M. Zegers, lid van de Eerste Kamer, wethouder en loco-burgemeester van Schaijk en alge meen voorzitter van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond, is voor de twee de keer opgenomen in een ziekenhuis te Nijmegen voor het ondergaan van een operatie. De heer Zegers is nog niet her steld van een auto-ongeluk, dat hem enige jaren geleden is overkomen. Romeins altaar. Ten westen van Roermond is bij het baggeren naar grint in de uiterwaarden langs de Maas een Ro meins altaar gevonden. Het is een stenen plaat van een meter hoog, 60 cm breed en 30 cm dik, gehouwen uit Kunraedersteen, een soort kolenzandsteen uit Zuid-Lim burg. Het altaar dateert uit de eerste of tweede eeuw na Christus. Op de stenen plaat heeft men de volgende tekst kunnen ontcijferen: Sextius Onilius Ciminus Rurae V.S.L. Enige tijd geleden is op deze plaats ook een Romeinse helm opgegraven. Lord-zegelbewaarder. De Britse lord- zegelbewaarder, Sir Edward Heath, zal van 17 tot 19 mei een bezoek aan Nederland brengen. Op 17 mei zal hii in naleis Soest- dijk de lunch gebruiken. Op 18 mei zal bij voor het studentenkorps „Sint Olof" in Tilburg een rede houden. Eerste paal De minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid, dr. Veld kamp. heeft in Veenwouden (Dr.), de eerste paal geslagen voor het nieuwe Tal- ma-huis van de stichting Talma-verpleeg- inrichtingen. Er. zullen 151 lichamelijk en geestelijk gestoorde bejaarden worden ver pleegd. Het tehuis komt in de plaats van het gebouw, dat in 1958 is afgebrand. Verhoging presentiegeld. Bij Konink lijk Besju.it is het presentiegeld van de leden van de raden van beroep van 15. gebracht op 25. Weggereisd. Een 36-jarige reisleider uit Enschede wordt ervan verdacht ƒ5.800 ten nadele van een reisbureau in Rotter dam verduisterd te hebben. Het reisbureau had hem het geld gegeven om voor een gezelschap in Italië hotelkosten te betalen. De reisleider is met het geld spoorloos verdwenen. Advetentie In het belang van U en Uw baby raden wij U aan (en vraagt 't ook Uw dokter) pindakaas te gebruiken - maar neem de beste, die van Het K.N.M.I. deelt mee: Een hoge druk- gebied, waarvan het centrum boven de Oostzee is gelegen, is oorzaak geweest van de overgang naar het vrij warme weer. Het hoge drukgebied verplaatst zich echter langzaam verder in noordoostelijke richting. Daardoor kan een oceaandepres sie tussen IJsland en Schotland zijn in vloed morgen tot over onze streken uit breiden. In verband daarmede wordt voor morgen meer bewolking verwacht met vooral in de kuststreken lagere tempera turen. Er zal bij deze overgang waar schijnlijk weinig of geen reger. vallen. Maximum-temperaturen 05 C M «S binnen- en buitenland, a Neerslag: laatste 24 uur. 0. - »'C c Den Helder zwaar bew. zzo 13 0 Ypenburg onbewolkt windst. 17 0 Viissingen licht bew. O 17 0 Eelde onbewolkt 17 0 De Bilt licht bew. windst. 17 0 Twente onbewolkt ozo 18 0 Eindhoven onbewolkt windst. 19 0 Zd-Limburg licht bew. 18 0 Helsinki zwaar bew wzw 15 0 Stockholm onbewolkt z 15 0 Oslo zwaar bew. windst. 12 0 Aberdeen regen 14 0,1 Londen zwaar bew. zzw 18 0 Amsterdam licht bew. 16 0 Brussel onbewolkt windst. 19 0 Luxemburg onbewolkt windst. 19 0 Parijs onbewolkt windst. 20 0 Bordeaux mist zzw 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice onbewolkt n 21 0 Berlijn licht bew. 0 17 0 Frankfort licht bew. no 22 0 Münclien onbewolkt windst. 19 0 Zurich onbewolkt windst. 21 0 Genève onbewolkt windst. 22 0 Locamo onbewolkt windst. 22 0 Wenen half bew. w 18 0,1 Innsbruck onbewolkt windst. 23 0 Rome onbewolkt windst. 22 0 Ajaccio onbewolkt no 21 0 Madrid licht bew. windst. 26 0 Mallorca licht bew. windst. 24 0 Lissabon onbewolkt nw 22 Donderdag 9 mei Zon op 4.58 uur, onder 20.16 uur. Maan op 21.00 uur, onder 5.45 uur. Maanstanden 8 mei 18.24 uur volle maan. 16 mei 14.37 uur laatste kwartier. 23 mei 5.00 uur nieuwe maan. 30 mei 5.56 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 mei Hoog water 3.47 en 16.05 uur. Laag water 11.43 en uur. Donderdag 9 mei Hoog water 4.18 en 16.38 uur. Laag water 0.02 en 12.19 uur. Het hoog en laag watèr t.e Zandvsort If 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2