„Kasteel Staverden", was met 200 patiënten in IJmuiden 1 Wild Zondag 12 mei MOEDERDAG met textiel Zelflossende cementtankers voor Nederland in aanbouw -mm erom Bloemen in Haarlemsnoepjes bij de kleine sluis A Havenberichten Plaatwellers gaan een dagje uit Eersteling zal „IJmond" heten Woningen Gildelaan worden opgeknapt j EEN TAART j é&h AteVOncteA (te (nwMbokksM k Loodgieters- en Electriciteitswerkzaamheden WOENSDAG 8 MEI 1963 5 U'iWIlfflIMlllillinvilllii Zware vorstschade aan gebouw Openbare Werken op Velsenbeek Voor Moeder reeds vanaf 2.50 Groot jeugdtoernooi van IEV-voetbal Algemene ledenvergadering van OKOF in IJmuiden Verras „MOEDER" eens Prettige vakantie voor spastische kinderen STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Sportpark Koningsveld na 1 juni gesloten P E R E Onderdoorgang Stations weg duurder dan men dacht AUTO- en SCOOTER RIJSCHOOL JOOP DOORNBOSCH OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Koers voor nieuwelingen in Beverwijk vóór de aankomst Ronde-renners Twee verkeersongelukken in Santpoort BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. B BBWtt) KMI HMM Bfl I I -1 *aJS. i ^^ïïmWHMW^HIBBBBIIIII Precies om drie uur meerde „Kasteel Staverden" af. Ten gevolge van de zeer strenge vorst, het afwisselend smelten van sneeuw en be vriezen van sneeuwwater en het opvriezen van de fundaties, is de zeer oude natuur stenen trappartij vóór de hoofdingang van het gebouw Velserbeek no. 1, waarin het bedrijf openbare werken is gevestigd, ge heel ontzet en vervormd, terwijl bovendien verschillende hardstenen onderdelen ge scheurd zijn. Voor het herstel van deze vorstschade zal de trapopgang vrijwel geheel moeten worden ontmanteld en de fundaties moe ten worden gesloopt, waarna tot restaura tie kan worden overgegaan. Deze restau ratie zal grotendeels met de afkomende natuursteen kunnen geschieden, maar eni ge zware bloktreden met de bakstenen on dersteuningen en funderingen dienen te worden vernieuwd. Enkele reeds gescheurde hardstenen bloktreden van de trapopgang tegen de oostgevel van het gebouw hebben eveneens van de vorst te lijden gehad, zodat zij ondersteund en gedicht moeten worden. Voorts is gebleken, dat sommige hard stenen plintbekledingen van het gebouw hersteld moeten worden door het dichten en verbinden van naden, scheuren en los se voeggedeelten met bitumineuze pasta en steenkit. Met het herstel van één en ander zal naar globale raming een bedrag van f 6.500 gemoeid zijn en B. en W. hebben de raad verzocht een krediet tot dit bedrag hier voor beschikbaar te stellen. In de rolstoel zit een jonge man. Hij kijkt naar het verkeer op de hoge kanaal dijk voor hem. Op de kade houden zich wat mensen op met mandjes snoepgoed bij zich. Ook zijn er wat dames die een bepaald merk sigaretten uitdelen. De zon schijnt. Iemand vertelt je dat de man nooit meer uit zijn rolstoel zal komen. Het liefst verlaat je meteen het schip met zijn bijna tweehonderd lig gende en lopende patiënten. Maar toch blijf je om te ervaren hoe hartverwar mend deze mensen worden verzorgd aan boord van de „Kasteel Staverden", die dinsdagmiddag om drie uur bij de kleine sluis van IJmuiden afmeerde. De dames van het r.k. Vrouwengilde uit Velsen waren er al. Kapitein Miedema houdt ervan op tijd te zijn, zodat de Kas teel Staverden precies om drie uur stil lag. Die dames hadden snoepgoed bij zich. Ook Velsen zou dus zij het op bescheiden, maar niet minder hartelijke wijze de pa tiënten verwelkomen, gelijk een paar uur tevoren Haarlem dat had gedaan met zijn lieftallige bloemenmeisjes. Van de loopplank kwamen enkele ver pleegsters, een arts en een paar militai ren. Ook de heer Van Schijndel, de or ganisator van deze jaarlijkse uitgaansdag voor zieken, was present. Een tulp hing slap aan zijn revers. ..Tien jaar geleden is het begonnen. De stichting Zonnebloem te Amsterdam be rejdde toen enkele tientallen zieke mensen een prettige reis aan boord van een sa lonboot. Duizend patiënten De Kasteel Staverden is voor een week gecharterd. Elke dag komen er nieuwe pa tiënten aan boord en met hen worden dan dagtochten gemaakt. Nu eens naar Enk huizen, via het IJsselmeer, dan weer naar Haarlem of IJmuiden. In zo'n week wor den ongeveer duizend patiënten een dagje mee uit genomen. Daar komt heel wat voor kijken. Ze moeten eten en drinken en worden ver zorgd. „We hebben vijftig man verzor- gingspersoneel aan boord en dat is ge noeg," verzekert de heer Van Schijndel Er zijn wijkzusters, padvinders en enke le militairen. Een van de militairen had straf gehad. Wat hij precies wel of niet had gedaan, wist de heer Van Schijndel niet, maar erg kan het niet zijn geweest want de betrokken militair lag lui achterover in een aan dek staande reddingboot. De patiënten lieten zich de inmiddels uit gedeelde snoepjes van het Vrouwengilde goed smaken. De dames hiervan maakten gezellige praatjes met de patiënten onder wie jongeren en ouderen. De patiënten hebben elkaar nooit eer der ontmoet. „Maar hier aan boord ont staan vriendschapsbanden. Het hele jaar door hebben velen correspondentie met el kaar," zegt de heer Van Schijndel. Voedsel genoeg Heel wat voedsel dat in de knusse kom buis wordt bereid, is afkomstig van gekre gen waar. Vele bedrijven en zakenlieden, die het Zonnebloem-werk een warm hart toedragen, zorgen er elk jaar voor dat het de patiënten op hun tochtje over het water aan niets ontbreekt. De heer Van Schijndel werpt even een blik in het ruim, waar flessen en dozen en honderden blikjes staan. „Die hebben we gekregen, die niet. en die sinaasappel tjes heb ik goedkoop op een veiling weten te krijgén." Na een uur vertrekt de Kasteel Staver den weer. De jongeman in de rolstoel zit nog steeds dicht bij de railing. Als er al tien meter water tussen wal en schip is. zwaait hij naar de mensen op de kade van IJmuiden. Advertentie r KENNEMERIAAN 88. IJMUIDEN. TELEFOON 5520 De jeugdcommissie van de afdeling voet bal van de r.k. sportvereniging „In Een heid Vooruit" houdt zaterdag en zondag, 18 en 19 mei op het sportpark „Rooswijk" een groot jeugdtoernooi. Dit toernooi, dat zaterdagmiddag om 12.25 uur begint voor aspiranten en pu pillen heeft als deelnemende verenigingen SDW, HSV, Kinheim, Onze Gezellen en IEV. Zondagmiddag wordt het juniorentoer nooi te 12.10 geopend met een toespraak door de heer N. Th. Willems, voorzitter van de IEV-voetbalafdeling. Hieraan ne men deel IEV, HSV, Kinheim, VSV en Velsen. Zowel zaterdag als zondag zal direct na afloop van de toernooien tegen zes uur 's avonds de prijsuitreiking geschieden. De afdeling IJmuiden van de vereni ging „Oud-katholiek Ondersteuningsfonds" (OKOF) is bezig om ter gelegenheid van haar zeventigjarig bestaan in IJmuiden de algemene ledenvergadering van de vereni ging te organiseren. De besprekingen hierover zullen vrijdag avond, 10 mei in het Oud-katholiek ver enigingsgebouw aan de Wilhelminakade worden gehouden tijdens een ledenverga dering, waarin onder andere een verkie- zing van een afvaardiging naar de be- langrijke jaarbijeenkomst van het OKOF zal geschieden. Hierna volgt de bespreking van een lijvige beschrijvingsbrief, waarin van de verschillende afdelingen met minder dan dertien voorstellen zijn opgenomen, waar van enkele van verstrekkende aard. Belangrijk voor de leden is ook wat ten aanzien van de begroetingsavond en de ontvangst van de gasten wordt meege deeld. De afdeling rekent er op haar le dental door middel van een jubileumge schenk van de leden te kunnen opvoeren k it,, Advertentie Onderstaande artikelen lenen Luxe doosjes zakdoeken, Ontbijtlakens, Tafellakens, Baddoeken en Washandjes Keukendoeken en Panlappen Lakens en Slopen in luxe verpakkingen Cocktail- en Fantasiesehorten Huishouddusters zich hier goed voor: Nylon kousen Onderjurken en Jupons Ochtendjassen Pyjama's - Nachthemden Hoofddoeken - Paraplu's Handschoenen Vesten en Pullovers Rokken en Blouses GLAS Lange Nieuwstraat - Marktplein - IJmuiden - Telefoon 5205 De Nederlandse Loges van de Odd Fel lows, daartoe samenwerkend in de door hen opgerichte Stichting OFINKA (Odd Fellow Invalide Kinderkampen) organi seren ook dit jaar weer een zevental, een week durende, vakantiekampen voor spas tische kinderen uit het gehele land, ge durende de periode van 4 mei tot 29 ju ni. De gelden voor dit mooie werk wor den praktisch geheel door de Odd Fel lows zelf bijeengebracht. Behalve de kinderen zelf, kunnen de ouders van deze spastische kinderen nu ook van één week vakantie zonder zor gen genieten, want de verzorging van de kinderen wordt die week in deze kampen geheel verricht door mannen en vrouwen uit de Odd Fellow-kring. Het bestuur van de Stichting OFINKA is gevestigd Keistraat 5, Utrecht. Advertentie Een van de dames van het r.k. Vrou wengilde overhandigt een kleine trac- tatie aan een patiënte. Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 De vereniging Kennemerstaten heeft zich bezonnen op het feit, dat als gevolg van de zeer strenge winter het sportpark Koningsveld aan de Grote Hout- of Ko ningsweg te Velsen-Noord aan een „ge degen" rust toe is Ondanks de gestrengheid waarmee de voorbije winter heeft geregeerd, is er op deze velden, die pas ruim een jaar oud zijn, tot nu toe gewoon gespeeld door de afdelingen voetbal, korfbal, handbal en andere sportafdelingen. Men heeft nu besloten na 1 juni deze velden niet meer beschikbaar te stellen voor de beoefening van wintersporten en het houden van toernooien, zodat, indien tegen die tijd de competities van de win tersporten nog niet zijn geëindigd, wat zich overigens wel laat aanzien, op het Koningsveld deze competities niet kunnen worden voortgezet. Alleen voor de zomersport, waaronder honkbal en softbal, blijft een flinke hoek van de terreinen beschikbaar. Advetentie Gas- en Waterfitter KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Installateur P.E.N. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Thorsteiïi van Antwerpen: Bosworth Londen, ledig IJmui den; Arkadia, Bremerhaven. Makkum, Stock holm, Freya Oxeloesund; Marsund, Karlstad; Guineekust, Antwerpen; Podolsk, Klaipeda, coils IJmuiden; Swallow, London, ledig IJmuiden; Quo Vadis, London; Hecuba, Antwerpen: Rigel Kotka; Botniaborg, Mantyluoto, hout Zaandam. Martha Ahrens, Rotterdam, ledig IJmuiden; Chinon, RotterdamSuffok Coast, London; Ro- sita Bremen. Patricia, London; Angolakust, Rotterdam: Kara, Barry; Theron, Rotterdam; Osiris, Rotterdam; Areas, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Ursula Block van Terneuzen; Anders Roegenaes, Ant werpen; British Curlew, Duinkerken. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Nereus naar Brake; Pazifik, Hamburg; Gunny, Kotka; Clipper, Rotterdam; Texelstroom, Gnmsby; Stad Den Haag, Philadelphia, ledig IJmuiden; Yewforest, Bremen; Steindamm, Hamburg; P. of Spain, Conakry (zuiger van IJmuiden); Ar kadia, Londen; Belgia, Antwerpen; Servaaskerk, Rotterdam. Beira, Bremerhaven; Hoe Vinces, London: Marsund, Rotterdam; Tika London; Ar temis, Rotterdam; Ystroom, Leith; Valga, Klai peda. walsmateriaal IJmuiden; Loulea, Hamburg Thorshov, Abadan. Marie Christine. Londen: Thorstein, Bremen; Anita Thyssen. Kirkeness. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Makkum naar Vilvoorde: Selbv. Goole. walsmateriaal bij geladen IJmuiden: Hontestroom, Londen; Ara- bert, Sundsvall; Zaanst.room, Huil. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naai Amsterdam is gegaan). Voor de uitvoering van de werkzaam heden aan de onderdoorgang aan de Sta tionsweg in de spoorlijn IJmuiden-Velsen is eerder een krediet beschikbaar gesteld van 450,000. Uit het verloop van de aan besteding is echter gebleken, dat de totale kosten voor de bouw een bedrag van 488.000 zullen vorderen, Ondanks de vele moeite, die de n.v. Nederlandsche Spoor wegen zich daarvoor getroost, is het haar niet gelukt, een prijs te verkrijgen, die met de raming van destijds overeenstemt. Dit is vooral te wijten aan het feit, dat de aan nemers het risico van de huidige arbeids markt zeer zwaar laten wegen. Gebleken is namelijk, dat het vooral de kosten van het aantrekken van werknemers zijn, die het verschil tussen de genoemde bedragen opleveren. B. en W. zijn met de N.S. van mening, dat een herbesteding geen gunstiger resul taat zal opleveren, zodat zij de raad voor stellen een aanvullend krediet ad f 40.000 beschikbaar te stellen, namelijk f 38.000 voor de uitvoering van het werk en een bedrag ad 2.000 voor bijkomende kosten. Getrouw aan een jarenlange traditie van de personeelsvereniging „De Plaatwel- lerij" heeft ook het pas nieuwe bestuur van deze vereniging zich ingezet om het jaarlijkse zomeruitstapje voor de leden voor te bereiden. Thans is bekend, dat deze zomertocht, die telkenjare weer zeer grote belangstel ling heeft, wordt gehouden op zaterdag. 15 juni. De tocht, die per autobus wordt gemaakt, leidt van de IJmond uit recht streeks naar Nijmegen, waar „Park Ti- voli" in Berg en Dal als vermaakscen trum wordt bezocht. Tegen twaalf uur 's middags gaat de reis naar Burgers Dierenpark of het Ne derlands Openluchtmuseum in Arnhem. Na enige uren oponthoud aldaar wordt gere den in jie richting Soestdijk. In hotel „Eemland" wordt de warme maaltijd ge bruikt, gevolgd door een gezellig samen zijn. Zaterdag, 11 mei wordt een „bloesem' tocht" voor de leden gehouden waarbij de reis voert door de Betuwe naar het land van Rijn en Waal. Het vertrek is bepaald op 's morgens negen uur. Na de laatste gehouden jaarvergadering van de personeelsvereniging heeft het be stuur zijn nieuwe samenstelling gevonden. Het bestaat uit de heren A. P. van den Berg, voorzitter; K. Schipper, secretaris, M. van Duijn, penningmeester; S. Stam' mis, 2e voorzitter; C. Kok, 2e secretaris; W. Garsten, 2e penningmeester en J. Steenbeek, commissaris. Donderdag 9 mei zal de Rheinwerfl Wal- sum te Oberhausen een zelflossende ce- menttanker voor de binnenvaart overdra gen aan de ENCI te Maastricht. Dit schip, een nieuw type, is gebouwd volgens ont werp van ir. J. Crul, hoofd van het stu diebureau ENCI, in samenwerking met het Bureau P. in 't Veld, ingenieursbu reau voor scheepsbouw in Delft. Dit nieuwe type schip werd ontwikkeld ter vermijding van de moeilijkheden, wel ke tot nu toe het lossen van cement uit schepen meebracht. De apparatuur voor het lossen was meest van onvoldoende ca paciteit en vroeg grote investeringen. Het vervoer van onverpakt cement in grote vrachteenheden is vooral de laatste jaren sterk toegenomen en omvat nu bijna de helft van de totale produktie van de Ne derlandse cementindustrie. De eerste cementtanker krijgt bij de doop donderdagmorgen door mevrouw dr. Schonenberger, echtgenote vaij de direc teur van de CEMIJ te IJmuiden, de naam van IJmond. Deze tanker zal te IJmuiden gestationeerd worden en bestemd zijn voor het cementvervoer door Noord-Nederland Het schip heeft een laadvermogen van 290 ton en zal in staat zijn met zijn eigen ap paratuur 70 ton cement er uur te lossen. In juni van dit jaar zal een tweede, dub bel zo grote cementtanker door de Duitse scheepswerf worden afgeleverd. Deze tan ker krijgt de naam van Maasvallei en is bestemd voor cementtransporten van Maastricht door heel Nederland. Advertentie Piet Heinstraat 86 - IJmuiden BLOEMSTRAAT 67 NOG BRUIKBAAR. De heer H. Gravemaker, Wijk aan Zeeër- weg 172 te IJmuiden; heeft het gemeente bestuur verzocht de onbewoonbaar ver klaarde woning Bloemstraat 67 in IJmui den aan hem te verhuren, ten einde dit pand in te richten als timmermanswerk plaats. B. en W. hebben tegen verhuur als be drijfspand geen bezwaar, mits de verhuur eindigt op het tijdstip, dat het pand in ver band met stedebouwkundige maatregelen moet worden afgebroken. De heer Grave maker heeft ingestemd met de gevraagde huurprijs van f 7,per week De raad zal hierover nader beslissen. De beide schepen zullen een begin vor men van een tankervloot voor het cement, dat door de ENCI te Maastricht en CEMIJ te IJmuiden voor Nederlandse af nemers wordt geproduceerd. De huidige produktie van cement in Ne derland bedraagt ongeveer 2,2 miljoen ton per jaar. Dit is ongeveer 60 percent van het totale Nederlandse jaarverbruik. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 In afwachting van de aankomst der profs en onafhankelijken in de tweede etappe van de Ronde van Nederland, die van Heerenveen naar Beverwijk voert, zal vrijdagmiddag 10 mei door de renners club „Kennemerland" in het nieuwe stads deel Meerenstein te Beverwijk een koers voor nieuwelingen over onbepaalde afstand worden gehouden. Men verwacht daarbij zo'n tachtig renners aan de start. Onder hen bevinden zich de streekrij ders Jan van Rijn, Sjaak de Goede, Gé v.d. Winden, Peter Slotemaker, Jan Ser- penti en Jan Keyzer van het organiseren de „Kennemerland", de Haarlemmers Ted Blom, Rinus Stevens, Tom de Klerk, Bert v.d. Pol, Rob Sweers, Chris Plus en Hans Handgraaf van „De Kampioen", de Half- weggers Jan de Jong, Bert Broerse en Cees Breed van „De Bataaf", de Zaankanters Piet de Wit, Leo Visser en Rob Troost van DTS en nog enkele andere renners van deze clubs. Het deelnemersveld wordt gecompleteerd door nieuwelingen van „Le Champion" (Amsterdam) en „West Frisia" (Enkhuizen). De start is om vijf uur en de af te leg gen afstand is afhankelijk van de aan komst der beroepsrenners, die omstreeks zeven uur in Beverwijk verwacht worden. Het parcours is gelegen aan de Plesman- weg en Laan der Nederlanden. Door de sportliefhebbers uit Kennemer land wordt de aankomst van de Ronde van Nederland in Beverwijk ongetwijfeld met grote spanning tegemoet gezien, want onder de deelnemers bevinden zich de te genwoordig in Heemskerk wonende Bever- wijker Coen Niesten en Cees Lute uit Cas- tricum. Zij maken met hun nieuwe club makker Piet Steenvoorden uit Heemstede deel uit van het door de Haarlemse oud wereldkampioen Gerard Peters geleide Caballero-team. Een ritzege van Niesten, Lute of Steenvoorden zal dan ook uitbun dig begroet worden. Een 41-jarige fietser, afkomstig uit Santpoort, reed gisteren in de Corantijn- straat over een steen, waardoor de man kwam te vallen. Met een hersenschudding is hij in het Antonius-ziekenhuis opgeno men. Op een van de afvoerwegen van Rijks weg 9 te Santpoort kwamen dinsdagmor gen een 51-jarige bromfietser uit Haarlem en een personenauto met elkaar in bot sing. De bromfietser had geen voorrang verleend. Hij liep een snijwond in het hoofd op en werd voor onderzoek naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht. BURGERLIJKE STAND VELSEN. BEVALLEN; F. C. Schweitzer-Blom, z„ Bik en Arnoldkade 39, IJmuiden; C. A. Bakker-Bos, d„ Geelvinckstraat 3, Velsen- noord; J. Kruisselbrink-Jaspers, d., Zee weg 239, IJmuiden-oost; D. F. Stadt-Kui- per, z., Meervlietstraat 40, Velsen-zuid; H. van der Knaap-Pijpstra, d„ Vinkenstr. 49, Haarlem; G. A. J. Bruins-Spanjaard, d„ de Noostrtfat 56, IJmuiden-oost; A. van Steijn-Cinjee, z„ P. Mondriaanstraat no. 7, Haarlem; A. A. Koning-Vromans, z„ v. d. Berg-v.-Eysingaplantsoen- 40. -Santpoort; C. M. Menist-Kieneker, z., Frans Naere- boutstraat 3, IJmuiden-oost; C. Oudshoorn- Griekspoor, z„ Kanaalstraat 176 -rd., IJmui den; M. L. van Westerop-Borm, d„ van Maerlantlaan 8, Driehuis; E. H. de Roon- Janbroers, z., S. P Kuijperstraat 1 rd„ IJmuiden; M. P. L. Overzier-Loch, d„ Gij- zenveltplantsoen 93, IJmuiden; N. L. An- tonie-de Graaf, z., Aart van der Leeuw straat 113 I, Haarlem; G. C. Ouwerkerk- Bus, z„ Casembrootstraat 40, IJmuiden- oost OVERLEDEN: W. Jutten, 65 jr., echtge note van H. Maks, IJmuiderstraatweg 10 a, IJmuiden-oost; D. Ebbeling, 82 jr.. weduw naar van A. C. Kwak, Napierstraat no. 1, IJmuiden. GEBOREN: Marcel J. G., z. v. J. J. Doornbos en M. Tiemann; Frederik, z. v. J. B. Kok en C. Sombroek; Robert, z. v. J. F. Wiegman en F. Boer; Jacoba M„ d. v. J. M. Roemer en C. M. M. van Hesselingen; Cor nelia M„ d. v. Th. J. Molenkamp en C. J. M Jabroer; Johannes B.. z. v. P. J. Kerk hoven en C. C. M. ter Weele: Johannes A., z. v. G. van Gessel en L. M. J. Garnier; Doreen J., d. v. J. K. Stook en W. Lanjouw; Miciel P., z. v. J. H. de Boer en S. F. van Nierop; Alexander H G.. z. v. G. Braken- hoff en A. M. Kuijper; Cornelia D. M„ d. v. C. J. van der Lem en J. M. van Diepen; Arjen J. M., z. v. F. J. Jansen en M. V. J. G. van Sonsbeek; Anna M„ d. v. H. Keur en M. W. Smit; Nicolaas S. P. M„ z. v. P. N. M. Schouws en J. H. van der Meulen; Her- manus J., z. v. J. J. de Jong en P. M. Bakker. ONDERTROUWD: T. Heijselaar en J. M. Bodewes; G. B Henneman en I. G. Over- vliet. GETROUWD: P. A. J. Baltus en A. D. Koper. OVERLEDEN: H Kuil, 69 jr., gehuwd gew met N. van Til, wonende te Heems kerk. Gebleken is, dat de woningen Gilden laan 11, 13 en 15 te Velsen(noord), welke indertijd door de gemeente zijn aange kocht voor de verwezenlijking van het uit breidingsplan De Gilden, voorlopig nog ge handhaafd kunnen blijven. De panden verkeren echter in zodanige staat, dat B. en W. het noodzakelijk ach ten, dat tot het uitvoeren van herstelwerk zaamheden en het aanbrengen van voor zieningen wordt overgegaan. De hieraan verbonden kosten, zullen naar raming 11.000 in totaal bedragen. De raad moet hierover beslissen. ROTTERDAM—IJMUIDEN VIA HARLINGEN Per trein arriveerden dinsdag twee Spanjaarden in Harlingen. Ze wilden niet uitstappen, omdat het station hen zo on bekend voorkwam. Het bleek dat zij in Rotterdam een kaartje hadden willen ne men naar Haarlem, maar dat de stations- beamte dit als Harlingen had verstaan. Zo kwamen de Spanjaarden in de verkeerde trein terecht. De Spanjaarden hebben daarop een taxi gehuurd, om zich daarmee op tijd naar hun schip te IJmuiden te laten brengen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5