Geron" uit Schiedam met stuk van Salacrou m Exposities in Amsterdams Stedelijk Museum E Koorfestival in Haarlem DE PROGRAMMA'S AEG Schrijverscongres in Moskou begonnen m Onbekende schenkt een Van Gogh aan Utrecht '4 -, DONDERDAG 9 MEI 1963 21 KOELKASTEN AMSTERDAM Bob Buys NTS negeert corrida in Tilburg nabeschouwingen Toch een overwinning Ovaties voor Strawjnsky jn Boedapest Nederlandse inzending voor Biennale de la Jeunesse Hoge prijzen op kunst veiling Mak van Waay MOEDERDAG NEGEN MUZEN De radio geeft vrijdag T el evisie programma Symfonieorkest 111 Ethiopië „SCHRIFT EN BEELD" is de naam van een-belangwek kende tentoonstelling, die tot 10 juli in het Stedelijk Museum te Amsterdam te zien is. Het gaat hier om letters als beel dende elementen, om letters gebruikt dus met een ander doel dan om er uit te lezen. Ook wijst men op de beeldende waarde van tekens; op hetgeen aan het teken te beleven valt. Men ontmoet voorbeelden van Japanse en ook oudere Euro- lese calligrafie. Visuele belevenis aan het schrift kan ook eiden tot imitatie daarvan of, als men wil, tot een nieuw, een zelfgeschapen schrift of teken, dat op dezelfde wijze immers beeldend zou kunnen zijn als een bestaand schrift of teken, dat in de eerste plaats bedoeld is om gelezen te worden. De in Galerie Espace nog al eens vertegenwoordigde Alechinsky, die Japan ook bezocht, wees met daarvóór gemaakt werk al in de richting van calligrafie als creatieve kunstbeoefening. Bekend voor sommige onzer lezers kan ook zijn het grafische werk van Anton Heyboer, die het schrift zo veelvuldig is gaan gebruiken. IN DE ONTWIKKELING van de moderne kunst zijn het in de beginne de kubisten en futuristen geweest die letter of woord als een belangrijk beeldend element begon nen te gebruiken. Meestal waren hun associaties directer dan bij later gebruik van letters, waarbij opgemerkt dient te word seren, kan doelen op de leestafel van de c roepene dan gen ruimere strekking heeft. Het gebruik van de naam van een bekende krant betekent niet die krant alleen, maar kan „de krant" in het algemeen symboli- ons oproepen. Letters, vervaardigd met de bekende metalen schabionen, doen door het gebruik daarvan op pakkisten meestal denken aan reizen, en kunnen hetzelfde verlangen oproepen gis het schilderij van een haven of een station. KUBISTEN EN FUTURISTEN schilder-, den in hun werk al de letters, tnaar ont dekten ook het zinvolle gebruik van het reeds gedrukte, dat uit kranten of andere publikaties geknipt in schilderij, gouache of tekening geplakt kon worden. Blokken tekst konden zo ook de betekenis van kleur of toon krijgen, waarbij ook de structuur van belang kan zijn. Zo ontstond de zo genoemde collage, door een Kurt SchWjt- ters zo geraffineerd ontwikkeld, dat som mige van zijn „plaksels" weer als kleine kubistische schilderijen kunnen voor komen. Hierbij herinner ik aan een ten toonstelling van H. van Tongeren uit Heemstede bij de Galerie Uittenhout, waar verfijnde collages van even andere vorm te zien waren. Men ontmoet op deze ten- Advertentie i Thuis bij U de beste koelkast uit de grootste fabriek voor electfische L. i- J -I huishoudelijke toestellen in Europa As «- Een schitterende serie waaruit U kunt kiezen: van 120 liter tot 280 liter inhoud. Van f348.- tot f995.-. Compresso'rkoeüng. Veilige magnetische deursluiting. Ruim vriesvak. Automatische ontdooiinrichting. Doordachte indeling. Vraag het de vakman. met de prod tieten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis Jonge Russische schrijvers, van wie ve len het hard te verduren hebben, vanwe ge hun werk in Westerse stijl, zijn dins dag in Moskou bijeen gekomen met oude re collegae uit de Stalintijd. Dit congres, het eerste in zeven jaar, wordt gehouden onder auspiciën van de „vakbond voor schrijvers". Er zijn 170 congressisten, waar van 150 ouderen. Het hoofd van de vak bond, Kcnstantin Fedin, verklaarde, dat de bijeenkomst „ongetwijfeld grote invloed zal hebben op de gehele Sovjet-littera tuur". Een speciale gast bij de opening van de conferentie was de kosmonaut Joeri Gagarin, die verbitterde kitiek geleverd heeft op de jonge dichter Jevgeny Jev toesjenko en andere jonge auteurs en beeldende kunstenaars voor hun „ideolo gische misvattingen". Sergei Pavlov, hoofd van de jeugdbe weging Komsomol was eveneens aanwe zig Hij heeft veel kritiek op de schep pende intellectuelen van zijn generatie, die zich verzetten tegen de beperkingen door de partij. Fedin verklaarde: „De hoofd inhoud van onze conferentie is het over dragen van ervaring. Continuïteit is niet herhaling maar ontwikkeling. toonstelling ook décollages. waarvoor wel van het teveel aan papier Ontdane re clameschuttingen het voorbeeld zullen zijn geweest. Wat mij betreft mag men veel op deze tentoonstelling zien als experiment. Maar van groot belang is deze expositie minstens al door de aanwezigheid van werk van verscheidene belangrijke kunste naars als Braque, Picasso, Léger, Gris, Carra en Severini, om er maar een paar te noemen. IN HET KADER van de permanente ten toonstelling „de vijf generaties" is in dit museum tot 3 juni werk te zien van de schilders Fernhout, Diederen en Defesche. De expositie van Fernhout omvat schilde rijen uit 1944 tot 1963 en zou, al begon Fernhout veel eerder, een overzichtsten toonstelling van zijn werk genoemd kun nen worden, omdat toch alle facetten van zijn ontwikkeling hier zichtbaar zijn. Naar uitvoering lag Fernhouts werk in het be gin dicht in de buurt van de zogenoemde magische realisten. Hij dwingt dan respect af voor zijn onvermoeide aandacht voor het detail, dat toch ondergeschikt moest blijven aan het grote geheel. Door het ontbreken van een traditionele schilder kunstige scholing is zijn ontwikkeling niet gemakkelijk geweest. Onder de indruk van Franse schilderkunst en met name van de impressionisten heeft hij getracht zich te bevrijden van een pijnlijk wordende dwangmatigheid. Hij kwam toen echter in de buurt van zijn zo geldende moeder Charley Toorop, aan wier persoonlijkheid men zo moeilijk voorbij gaat. Later, in duinlandschap en zeegezichten, werkt hij al veel vrijer, maar toch blijkt hij behoefte te hebben aan een vormvastheid. Waar an deren konden volstaan met een natuurlijke toets van schilderen is het bij Fernhout of hij de toets omwerkt tot streng bepaalde vlakjes. Maar ook daar komt hij op een bepaalde wijze los van. Korte tijd was hij toen wel even te los. Dat is verdwenen toen een indringender aandacht voor de verfbehandeling ging gelden, waarmee zijn schilderijen aan spanning zijn gaan win nen. De veelvuldige herhaling van zijn structuur maakt de beschouwer wellicht wat ongeïnteresseerd in de vele doeken, die als natuurbelevenissen mogen gelden. BIJ ALLE RESPECT moet ik toch zeg gen, 'dat het werk van de uit Limburg stammende schilders Diederen en De fesche mij meer ligt dan dat van Fernhout. Zij zijn echte rasschilders, van wier werk ik ondanks enige beduchtheid voor de door hen ingeslagen richting toch houd. Mag hun werk velen onzer als abstract voorkomen, de titels wijzen op hun geloof in het figuratieve. Het geven van namen aan deze schilderijen heeft een betekenis als het schoonvegen van een beslagen ruit, waarmee het uitzicht op de wereld buiten duidelijker gaat worden. Bij Defesche zie ik thans een directere verhouding tot de door hem op-geroepen wereld dan bij Die deren, die het ervarene meer ondergeschikt lijkt te maken aan het welgedane fraaie schilderij. Het meest voel ik voor Diede- rens doeken, waarin sprake is van een strakkere vormgeving. Die blijken danook het dichtst bij het eens geziene gebleven te zijn, het meest te steunen op een teke nend aangegaan ervaren, dat hij misschien toch moeilijk missen kan als steun voor zijn fantasie, waaruit schilderijen als „5 mei", „Groeiend groen" en „Het land en de lucht" ontsproten zijn. Het is ook of Diederen bij deze werken zijn composities liet remmen door de begrenzingen van het vlak, dat hij in andere werken als „Feest van joodse kinderen" en „Yom Kipur", doorbrak, waarmee hij een grotere ruimte lijkheid bereikte. Ook Defesche draait nog al eens rond binnen de begrenzingen van zijn doeken. Zijn heerlijk rijke kleurgeving is wél steeds innemend. Ik kan me niet onttrekken aan het gevoel dat de huidige mode van omlijsting met latjes het gevaar met zich meebracht van de behoefte het schilderij als het ware zichzelf te laten om lijsten. Ik ben ervan overtuigd dat de waarde van Defesches prachtige schilderij „De Zigeunébs" door een stevige omlijsting directer duidelijk zou worden. VERDER SIGNALEER IK dan een ex positie van grote pasteltekeningen van Mi a en Hans Obrecht. De laatste figuur moet een bewonderaar van Kokoschka zijn. Hij springt mij wat te gemakkelijk met zijn middelen om, maar boeit met zijn leven dige wijze van verhalen. Het werk van Mia Obrëcht kan als wat naïef bekoren, maar hindert toch wel door gebrek aan kunde. In de Nieuwe Vleugel exposeert tot 20 mei de vereniging „Sint Lucas". Door gebrek aan belangstelling van voor deze vereniging belangrijk te achten figuren is het moeilijk voor Sint Lucas om tot ver hoging van de gemiddelde kwaliteit van de exposities te komen. Men wist echter toch tot een veel betere tentoonstelling dan die van vorig jaar te komen. De schil der Cuppen won aan zekerheid en daar mee aan natuurlijkheid in zijn onderwer pen. Als altijd bevalt het werk van Erf- mann me meer wanneer het in nauw con tact met de natuur ontstond dan wanneer het uit zijn fantasie ontsproot. Tot het beste behoort hier het werk van Kouwer Boomkens, die zeker het sterkste besef van een schilderkunstige cultuur en het dóór gaan daarvan aan de dag legt. Nu kan van oudere figuren als Rueter en Jacoba Surie natuurlijk minder een eigentijdse wijze van zeggen verwacht worden. Zij dragen hun getuigenissen échter voor op toch echt levende wijze, Rueter met grote intensi teit, terwijl Jacoba Surie verrast met een, voor haar wijze van werken, blijde kleur geving. Noemenswaard zijn verder een stadsgezicht van Valentine Hobson, een stilleven en een gewassen tekening van Swagemakers, „Jachthaven" van Peizel, een mooie aquarel van Potgieter, kundig werk van Sluyters jr., fraai werk van Trudy Sodenkamp, wier wandkleed mij meer waard is dan dat van de winnares vart de medaille, W. Fruytier. en natuurlijk de schilderijen van die zo bijzondere ver telster Sorella. Advertentie piano's Advertentie Slamat Djalan, om eelt on der Uw voeten te verwijderen! Slamat Djalan, Uw lik doorns verdwijnen spoor loos, pijnloos! Slamat Djalan, afdoende tegen lastige kalknagels! Slamat Djalan, tegen ver moeide en branderige voe ten! Slamat Djalan is een nieuw middel vólgens recept van Mevrouw A. A. Rehwinkel-van den Berg te Heemstede en wordt in de han del gebracht door de Chemische en Cos metische fabriek „AKRUWesterstraat 93 te Haarlem. Verkrijgbaar bij Uw drogist. De Nederlandse Televisie Stichting heeft om principiële redenen geweigerd aan dacht te besteden aan de Spaanse corrida, het stierengevecht, dat zaterdag en zon dag in Tilburg wordt gehouden in het ka der van de lustrumviering van het studen tencorps „St. Olaf", zo heeft de lustrum commissie medegedeeld. Naar bekend is, heeft de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren haar ernstig mis noegen uitgesproken over het houden van dit stierengevecht. De Engelse en Duitse televisie en naar verwacht wordt ook de Vlaamse televisie zullen wel opnamen ma ken. De corrida gaat in elk geval door. De stieren zullen donderdag in Tilburg ar riveren. „Wat zou hèt worden?" Die vraag, door miljoenen mensen gesteld op de huise- lijkste- avond van het jaar,- gold niét alleen het verloop en de uitslag van Benfica-Feyenoord, maar ook de t.v.- reportage, die van deze titanenkamp ge geven zou worden. Over de wedstrijd zelf kunt u elders in dit blad het nodige le zen. Wij mogen vaststellen, dat die vraag, waar het de reportage betrof, meer dan bevredigend beantwoord is door de Portu gese, Spaanse en Nederlandse technici die zichzoveel moeite getróóst hebben om deze uitzending mogelijk te maken. Hoe groot en moeilijk die technische voorzieningen geweest moeten zijn, bleek nog eens uit het sympathieke vraagge- sprekje, dat een journaal-redakteur in de rust had met de heer Bollen, de initia tor en leider van dit werk. Op enkele korte perioden van de tweede helft na hebben wij een goed beeld ge had, dat ons in staat stelde de voetbal- ontmoeting uitstekend te volgen. Benfica- Feyenoord is mede een overwinning ge worden voor de televisie-techniek, een overwinning behaald in de allermoeilijkste omstandigheden. J. Damshuizer De RussisCh-Amerikaanse componist Igor Strawinsky heeft voor het eerst sinds de oorlog in Boedapest een concert gedi rigeerd. Hij kreeg na afloop een ovatie, die hij, naar hij zei, nooit zou vergeten. De bejaarde maestro bracht met het Hongaarse Staatssymfonie-orkest zijn „ode" en „psalmensymfonie" ten geho re. Andere werken van Strawinsky wer den geleid door Robert Craft, een Ame rikaanse dirigent, die Strawinsky op zijn tournees begeleidt. Het publiek in het Erkeltheater, waar het concert uitgevoerd werd, bracht hem staande een ovatie. Het verliet de zaal eerst toen Strawinsky verzocht de lichten uit te draaien. Eert inwoner van Utrecht die onbe kend wenst te blijven, heeft het Centraal Museum in Utrecht een schilderij van Vincent van Gogh aangeboden. Het doek stelt een landschap bij avondlicht voor en is gedateerd 1885. Het betreft hier een vroeg werk met grote esthetische kwaliteiten, dat blijkens de Van Gogh-litteratuur in de ontwikke ling van de kunstenaar een belangrijke plaats inneemt. De eigenaar heeft aan de schenking de voorwaarde verbonden, dat het schilderij nooit uit het gemeentelijk museumbezit mag worden vervreemd. De commissie, belast met 't samenstellen van de Nederlandse inzending van beel dende kunst voor de Biennale de la Jeu nesse te Parijs, bestaande uit de heren Jan van Heel, commissaris, D. Dooijes, J. W. M. van Haaren, P Killaars, H. M. van der Spoel en mej. G. J. A. ten Holte, heeft haar keuze laten vallen op werk van de volgende kunstenaars: Schilderkunst: Kees van Bohemen, Peter Jansen, Jan Sierhuis, Ans Wortel. Grafiek: Robert Ot- te. Beeldhouwwerk: Arthur Spronken. Tevens is een collectie samengesteld voor de afdeling „Livres sur l'art". De Biennale te Parijs zal worden gehouden van 28 september tot 3 november^ 1963. 11 Compositiewedstrijd voor beiaard. De Koninklijke Beiaardschool te Mechelen or ganiseert een internationale compositie wedstrijd 1963 voor beiaard. De werken hiervoor moeten voor 5 juni worden in gezonden aan het adres: beiaardschool te Mechelen compositiewedstrijd. Tevens zal er een wedstrijd voor beiaardiers wor den gehouden, waarvoor inschrijving even eens voor 5 juni dient plaats te vinden aan genoemde beiaardschool. Inlichtingen kun nen worden verkregen bij: bureel: „Het schip". Fred de Merodestraat 63, Mechelen .(België), tel. 14792. I Ondanks de door het organiserend co mité van het tweede Nationaal Landju weel zozeer gevreesde concurrentie van de televisie-uitzending BenficaFeijenoord was de Haarlemse Stadsschouwburg woensdagavond toch goed bezet. Gelukkig maar, want de gereformeerde amateurto neelgroep „Geron" uit Schiedam, welk en semble als derde vereniging optrad in de finale om de begeerde zilveren trofee, zou stellig door de Haarlemmers in waarde ring tekort zijn gedaan, indien men hen had laten spelen voor een bijna lege zaal. Geron" heeft het namelijk gewaagd zijn kansen te verdedigen met een stuk, dat voor deze opvoering moest worden geacht als door amateurs onspeelbaar. Het was Armand Salacrou's drama „Het verraad" (Les nuits de la colère), dat bij' nationaal landjuweel na tien jaar geleden door het Rotterdams Toneel en onder regie van Jan Teulings voor het eerst in Nederland werd gespeeld. Het is voor de spelers bijna even moeilijk als voor het publiek en uit de reacties in de zaal kon aan het begin worden af geleid, dat een aantal toeschouwers niet goed raad wist met de soms bijna expres sionistische structuur van het stuk. Voor al de dialogen tussen doden en levenden ontmoetten dikwijls enig onbegrip, doch toen men zich eenmaal met de vorm van een raamvertelling had vertrouwd ge maakt heerste er een doodse stilte en was het publiek kennelijk even ontroerd als ge schokt. En met deze bedoeling moet Sala crou zijn buitengewoon knappe stuk heb ben geschreven. Met „Het verraad" hield hij de herin nering levendig aan oorlog en verzet, door een bij een treinaanslag gewond geraakte verzetsstrijder zijn toevlucht te laten zoe ken bij een vroegere vriend. Deze. be vreesd voor represailles van de Duitsers en op aandringen van zijn vrouw, levert Jean aan de vijand uit, voor welk ver raad hij door de illegaliteit wordt geliqui deerd. Na deze inleiding gaat de auteur zich verdiepen in het mysterie van het verzet en tracht hij te verklaren waarom de één een held werd en de ander een lafaard. Met volledige verwaarlozing van het gebruikelijk tijdsbegrip hanteert hij hiervoor taferelen uit lieden en verleden in een schier ongerijmde volgorde, welke toch weer op geniale wijze tot een logisch geheel wordt samengevoegd. Salacrou laat. daarbij als het ware de conclusie aan de toeschouwer, ofschoon deze door een dui delijk gedemonstreerde verachting voor passiviteit en egoïsme toch wel in een be paalde richting wordt geleid. In zijn tota liteit een belangwekkend en sterk speel stuk, dat door zijn dramatische inhoud een diepe indruk op het publiek heeft achter gelaten. Na drie opvoeringen heeft deze finale in tussen reeds de omvang van een evene ment bereikt, zodat elke amateur-toneel- speler uit Haarlem en omgeving een be zoek aan enige voorstellingen van harte kan worden aanbevolen. Hedenavond wordt de wedstrijd voortgezet door de toneel groep „Elckerlyc" uit Geldermalsen. door welk gezelschap T. S. Eliots „De familie reünie" zal worden gespeeld. Jan van Dam Een bedrag van 16.000 gulden voor een stilleven van de 17de-eeuwse schilder Roe lof Koets werd gisteren betaald op de kunstveiling Mak van Waay in Amster dam. Het werk van Koets werd gekocht door een Nederlandse handelaar. Een Duitse koper werd eigenaar van een stads gezicht van Karsen voor 5.100 gulden. Voorts werden bedragen besteed van 5.900, 5.200, 3.100 en 1.750 gulden voor werken van Isaac Israels, en 1.300 gulden voor een werk van Bernard de Hoog. Een „Bloeiende weide" van Jan Man> kes, een klein schilderijtje, bracht 2.900 gulden op. De veiling, waarin o.m. is opgenomen de handelaar W. Vermeulen, zal verscheide ne dagen in beslag nemen. De catalogus omvat bijna 3000 nummers. Leden van alle Anglicaanse kerkkoren in Nederland en België zullen medewer king verlenen aan een „Evensong" (ge zongen avonddienst), die zaterdag 11 mei in de Oud-Katholieke kerk aan de Kin derhuissingel te Haarlem des avonds om 17.30 uur gehouden wordt met speciaal voor dit doel geschreven muziekkoralen en „anthems" een jaarlijks èvenement in de Anglicaanse eredienst. Ieder jaar wordt het festival in een andere stad gehouden. Vorig jaar was dit Antwerpen, bij welke gelegenheid de bovenstaande foto gemaakt werd. De muzikale leiding berust dit jaar bij dr. Artur Wills, „choirmaster" en organist van de kathedraal van Ely, Engeland. Voor liefhebbers van Engelse kerk muziek is dit een unieke gelegenheid om deze prachtige muziek te beluisteren. Advertentie i DE FRUITWINKEL vr? m j w P» KWALITEITSADRES Ruim gesortee rd in aardige ge schenken en attenties voor Fruitmanden en cadeaupakketten over liet hele land Zijlstraat 55 HAARLEM - TELEFOON 11767 Frans jongenskoor. Op zaterdag 13 en zondag 14 juli zal het Franse jongenskoor „Les pefits chanteurs St. Jean de Passy" in 's-Hertogenbosch concerteren. Het koor zal onder andere in de St. Leonarduskerk tijdens de hoogmis op zondag 14 juli een uitvoering geven van de missa van Or lando di Lasso „Douce mémoire". HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, radio voor vroege men sen, met reportages, een liedje en actua liteiten. (7.30-7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Amu sementsmuziek (gr.). 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.05 Franse chansons. 10.20 Klassie ke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zie ken 11.40 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Licht in strumentaal ensemble en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Orgelspel (gr.).: lichte muziek. 12.50 Ac tualiteiten en Katholiek nieuws. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolisten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Metropole-orkest en zangsolist: amuse mentsmuziek. 14.40 Populaire grammo foonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 V.oor de zieken. 16.30 Zangrecital: Oude en klas sieke liederen. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Promenade-orkeSt en zang solisten: Opera-fragmenten. 18.20 Fiesta Estudiantil en Tilburgo, klankbeeld. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Bevol king vraagt uw aandacht. 19.00 Nieuws. 19.10 Verkiezingsprogramma. 19.20 Actua liteiten en reportage Ronde van Neder land 1963. 19.35 Jeugd en boeken. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Actueel programma voor jongeren van 20 tot 30. 21.00 Jazzmuziek. 21.20 My fair Kenau, een quasi-historisch zangspel over Kenau Simons Hasselaar. 22.00 Populaire gram mofoonmuziek. 22.15 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Fis met boven tonen, hoorspel Aansluitend: grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00- 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commentaren, met óm 7.35 Van de voorpagina. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lich te grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne sym fonische muziek (gr.). VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Hobo en piano: moderne muziek. 11.40 Electronisch orgel en piano: lichte muziek. AVRO: 12.00 Zang en piano: lichte muziek. 12.20 Regerings uitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Sport en recreatie. 13.00 Nws 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest. 14.00 Vocaal vrouwen ensemble: moderne liederen. 14.25 Verbo den en verbrand, lezing. 14.45 Klassieke kamermuziek (gr.). 15.00 Promenade-or kest en zangsoliste. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale le zing. 16.30 Licht instrumentaal sextet (her haling van maandag 15 april jl.) 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht orkest. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gespro ken brief uit Vlaanderen. 18.20 Verkie zingsprogramma. 13.30 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Loon naar werken, actueel praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Wind in de zeilen: zeemansliederen en -verhalen. VPRO: 19.30 Uit de kunst, veertiendaags magazine. 20.00 Nieuws. 20.05 Fluit, viool en altviool: klassieke muziek. 20.25 Boekbespreking. 20.40 Fluit, viool en altviool: moderne muziek. VARA: 21.00 Tango-rumba orkest met zangsolisten. 21.25 Zonder blinddoek, debat. 22.00 Chan sons. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Straf, discussie. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Voor de landbouw. 12.45 Vlaamse studentenliederen. 12.50 Beursbe richten. 13.00 Nieuws. 13.15 Satireliertjes. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lich te muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Oude muziek. 16.45 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Gevarieerde muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Moderne muziek. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Volksmuziek. 20.00 Amusementsmu ziek. 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Amuse mentsmuziek. 21.45 Volksmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA' 14.30-15.15 Voor de vrouw. 15.15 Pauze «15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 Sport. NTS. 20.00 Journaal. 20.20 Verkie zingsprogramma. VARA: 20.30 Achter het nieuws. NTS: 21.00 De kersentuin, toneel stuk. 22.50 Journaal. 22.55-23.05 Extra Sport in Beeld: Ronde van Nederland, filmver slag. VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 Voor de jongeren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Ver kiezingsprogramma. KRO: 20.30 Brand punt. 20.55 Rens van Dorth komt even langs, cabaretprogramma. 21.25 De Fuik, TV-spel (deel 8). 22.10 De Titanen, docu mentaire van de BBC. NTS: 22.55 Jour naal. 23.00-23.10 Extra Sport in Beeld: Ronde van Nederland, filmverslag. Keizer Haile Selassie van Ethiopië wil van het muziekkorps van de keizerlijke lijfwacht een symfonieorkest maken dat Handel's „Messiah" kan spelen. De musici, die nooit anders dan mar sen en het volkslied gespeeld hebben, oefe nen thans acht uur per dag op de „Mes siah" en Mozart's 39ste concert. De kei zer heeft in april opdracht gegeven een nationaal symfonie-orkest te vormen het eerste dat het land ooit heeft gehad om op 22 mei de conferentie van Afri kaanse staatshoofden een concert te kun nen aanbieden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21