Tulpenavond in Beverwijk BETTY'S EERSTE PLAAT IS UIT Gevonden Tekenen en varen m u BROMFIETS- KOOPJES COR OLY WilmS Ho ei KINDERRIJWIELEN C0R OLY STOFZUIGERS Goud in Veisen-Noord Einde van stalhouderij Stofbril en watjes iwm Faillissementen Zilveren eremedaille voor J. van Gnlik Havenberichten ÜP mm DKW595.- Magneel895.- RAP 850.- Magneei Sport 695.» Avaria 425.» ^aakt u sen grote reis IDEALE REISKOFFERS G. VAN TELGEN DONDERDAG 9 MEI 1963 Goed nieuws voor IJmond- postzegelverzamelaars Fotowedstrijd wordt bij Hoogovens beslist Posities sleepboten van Wijsmuller UIT DE ZAKENWERELD WISHER Op de gisteravond in de kantine van de Beverwijkse bloemenveiling gehouden Tul penavond van de Tuinbouwstudieclub heeft de heer S. J. van der Peet de vorst en waterschade aan de bloembollen in Kennemerland in de afgelopen winter ver geleken met die, welke in een andere zeer strenge winter, namelijk in 1929 werd ge leden. De heer Van der Peet, die rijkstuin- bouwconsulent is, toonde, aan de hand van officiële rapporten aan, dat er in het IJmondgebied de schade uiteindelijk niet al te groot is gebleken, al zijn er deze win ter incidentele gevallen geweest van ern stige schade. In 1929 begon het laat te vrie zen, in 1962 reeds in december, terwijl er bovendien veel sneeuw lag. Spreker wees op het verschil tussen vorstschade en wa terschade; wat de financiële consequenties betreft, maakt dit voor de getroffene uiter aard niets uit. Rond Limmen en de Egmon- den is in de laatste winter schade van importantie ondervonden, zowel door de strenge vorst als door het water. Wordt de nodige aandacht en zorg be steed aan het „klaarmaken" van .het land? Deze vraag moet helaas beantwoord worden met „niet altijd", een gevolg ove rigens van het feit, dat niet altijd kan worden beschikt over vakkundig personeel. In dit verband kwam het machinaal be werken van het land en het inplanten ter sprake. Er volgde hierop een geanimeerde gedachtenwisseling. Het aantal inzendin gen op deze Tulpenavond viel tegen, een gevolg van de langdurige koude. Advertentie KOMT DIT ZIEN Breestraat 103 - Beverwijk Wegens gebrek aan actief werden op dinsdag 7 mei 1963 opgeheven de faillisse menten van Hendricus- Leonardus -Seijse- ner, sloper van huizen en gebouwen, wo nende in Santpoort, gemeente Velsen, Rijksweg 324, uitgesproken 24 april 1962, curator mr. J. Verheus, advocaat en pro cureur in Haarlem; van Chr. Keur, incas seerder, wonende in Zandvoort, Nic. Beets- laan 6 boven, uitgesproken dd 12 juni 1962. curator mr. J. Verheus, advocaat en pro cureur in Haarlem en van N. Dekker, schilder in Haarlem, Korte Herenstraat 6, uitgesproken dd 29 augustus 1961, curator mr. J. Verheus, advocaat en procureur Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 7 mei 1963 ge ëindigd het faillissement van: J. H. Mole- man, vrachtrijder, Sloterweg 60. Badhoe vedorp, gem. H'meer, uitgesproken dd. 10 januari 1961, curator mr. J. Jansonius, ad vocaat en procureur in Haarlem. Advertentie In 7 diverse maten uitgestald in onze showroom SPORTHUIS Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 GROENTEVEILING BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: aardbeien 140 170, spinazie 2032, rabarber 1218, prei 2354. witlof 2846, waspeen 1844, sla 22—40, radijs 17—28. De inzendingen werden beoordeeld door de heren H. J. Roozen en C. Nyssen. In de „grote groep" werd als beste in zending verklaard die van de firma An ton Nijssen en Zn. te Santpoort. In de „kleine groep" viel de beoordeling als volgt uit: 1. Gebroeders Pletting; 2. W. Vendel; 3. H. Boogaard jr De mooiste vaastulpen waren van A. Koster. Het verzoek van de Postzegelvereniging IJmuiden aan de centrale directie van de P.T.T. in Den Haag tot openstelling van een verzamelaarsloket in het postkantoor IJmuiden is zoals wij reeds meldden, goed ontvangen. De vereniging ontving vo rige week een schrijven van het postdis- trict Haarlem dat men een verzamelaars loket in het postkantoor aan de Houtman straat zal overgaan. Alle postzegelverzamelaars kunnen van dit loket gebruik maken, zodat zij voor hun nieuwtjes op postzegelgebied voor wat betreft Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen hiet meer naar de loketten in Haarlem of Amsterdam hoeven te gaan. Het openstellen van een verzamelaarslo ket in de IJmond voorziet in een grote behoefte en zal met vreugde door de col lectioneurs worden ontvangen. De P.V. IJmuiden hoopt dat de opening van het loket de liefhebberij van het postzegelver- zamelen in IJmuiden en omstreken zal be vorderen Het verzamelaarsloket is elke tweede dinsdag van de maand van 17 £ot 18 uur geopend. Een driekamp tussen amateurfotografen uit Amsterdam. Wormerveer en Velsen, zal zijn finale krijgen op vrijdagavond 10 mei a.s. in de koffiekamer van het Cen traal Laboratorium II van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken N.V. Een jury van het Hoogovenbedrijf zal het werk, een dertigtal inzendingen, van de Amsterdamse Amateur Fotografenver eniging, de Amateurfotografenvereniging Wormerveer en de Fotokring Velsen be oordelen. Pletzelfde doen op hun beurt de amateurfotografen met de afzonderlijk in gestuurde twintig foto's vervaardigd door de bedrijfsfotografen van Hoogovens. Na afloop zullen de amateurfotografen een excursie op het bedrijf maken, waar zij op bepaalde punten gelegenheid zullen krijgen tot het maken van opnamen. De beste opname zal met een kleine prijs wor den gehonoreerd. De zeesleepboot Zeeland van N.V. Bu reau Wijsmuller in IJmuiden kwam op 8 mei aan in Aden, onderweg met een zuiger van Suez naar Newcastle (Austra lië). De Utrecht is gestationeerd in het Engels Kanaal en wordt verwacht te Brest. De Groningen kwam dinsdag aan in Rot terdam om een zuiger naar IJmuiden te slepen. De Cycloop is in Marsa el Brega gestat'oneerd. De Help is bij Pointe Noire, Kongo, werkzaam bij de opruiming van de zuiger Antwerpen III. De Jacob van Heemskerck is ,in aan bouw op de Scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. De Willem Ba- rendsz werd op 22 maart te water gelaten bij de Scheepswerf De Klop in Sliedrecht. Bij Kramer en Booy in Kootstertille is de Gelderland in aanbouw. Alle overige boten van Wijsmuller liggen in IJmuiden. De heer J. van Gulik, procuratiehouder bij de n.v. Melkinrichting Velsen, die woensdag bij dit bedrijf zijn veertigjarig dienstjubileum heeft gevierd, werd gister morgen vergezeld van zijn echtgenote, kin deren en de directeur van de M.I.V., de heer W. Fontein, op het Velsense gemeen tehuis ontvangen door burgemeester mr. J. C. Bührmann. Bij deze ontvangst deelde de burgemeester mede. dat de heer Van Gulik wegens zijn langdurige trouwe dienst de zilveren eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau was toege kend, waarna hem de versierselen werden opgespeld. Van de beide grote gebouwen, het kantoor en- de fabriekshal van de M.I.V. was de nationale driekleur gehesen. Toen de jubilaris, op weg naar het ge meentehuis, de M.I.V.-gebouwen passeerde, werd hij toegejuicht door het buiten opge stelde personeel. De receptie, die 's middags in Terpsi- choré te Beverwijk werd gehouden, was druk bezocht. Tijdens een diner, aange boden door de directie, werden toespraken gehouden. Bij deze gelegenheid schonken directie en personeelsvereniging fraaie cadeaus Advertentie grootste collectie reeds v.a. 52»"" Breestraat 108 Beverwijk Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Neder- Waal van Antwerpen; John V., Felixtowe, explo sieven voor Buitenhuizen; Frits Thyssen, Narvik: Badagry Palm, Freetown; Waverstroom, Par; Cabourne, Plymouth; Marwick Head, Sunder land; Falaise, Folkestone; Sappemeer, Par; Eil- don, Sunderland; Dido, Vigo: Jean E., Londen; River Afton, Pepel, erts voor IJmuiden; Eem- land. Hamburg; Yvonne, Hamburg; Jean Guiton, La Pallice; Malacca, Rotterdam: Aristoteles, Bot- Rondane, Mohirana, coils voor IJmuiden; Dintelborg, Hull; Gouwestroom, Poole; Ubbergen, Klaipeda; Draco, Stavanger; Groningen (sleep- boot). Vlaardingen, Cormount, Hartlepool; Mer- curius H., Londen; Thea Daniëlsen, Swansea; Jans, Londen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Togo van Le Havre: Hermann Littmeyer, Capelle a.d. IJssel, voor IJmuiden; Eemstroom, Dagenham; Werner Franck, Bremen; Svend, Brunsbüttel; Aaltje, Londen; Vliestroom, Duinkerken; Swift, Londen; Viod, Bayonne, bijlegger IJmuiden; Europa, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Amelie Thyssen naar Hampton Roads; Jozef Johan, Hol ding; Suffolk Coast, Ipswich; Bosworth, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Trollfoss, Punta Cardon; Pekin, Hamburg; Amstelland, Las Palmas; Brouwersgracht, Rotterdam:; Han- na Dreier, Antwerpen; Walma, Bremerhaven, van Velsen; Otto, Hamburg; Denzo, Rochester, stijfsel van Koog a.d. Zaan; Raeburn, Liverpool; Hillersborg, Gent; Ruhrstein, Christobal: Spes, Swinemtinde, van IJmuiden; Swallow, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. Marwick Head, Blyth. van IJmuiden; Gabrielle. Karlskrona; Roelof Buisman, Belfast; Chiron, Hamburg; Nor folk Trader. Harlingen; Draco, Rotterdam; Quo Vadis, Dundalk; Eildon, Tyne; Freya, Rotter dam; Mare Altum, Rotterdam; Privolsk, Archan gel; Theano, Rotterdam; Medon, Hamburg Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vecht stroom naar Plymouth; Ardeas, Rotterdam; Grebbestroom, Rouen; Groningen (sleepboot), Nieuwe Waterweg; Ubbergen, Klaipeda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan): Advertentie Wij hebben voor u Geheel nieuw fabrikaat van Skai licht gewicht - moderne dessins vanaf 8.95 DE speciaalzaak voor IJmuiden TROMPSTRAAT 2 - 4 en 10 - TEL. 4078 NIEUWS. VAN DE IJMOND Zeer velen hebben woensdagavond de heer en mevrouw L. Dekker in hun ver bouwde banketbakkerij en automatiek aan de Lange Nieuwstraat de hand gedrukt. Tientallen bloemstukken sierden de ge heel opnieuw betimmerde en verruimde werkruimte daarachter. De heer en me vrouw Dekker hebben in betrekkelijk korte tijd het is nog maar zeven jaar geleden dat zij van Öriehuis verhuisden naar de Lange Nieuwstraat een grote zaak we ten op- en uit te bouwen. De banketbakke rij is in de tijd van zes weken door de aannemingsfirma G. Schaafsma uit IJmui den beduidend groter gemaakt. De werk ruimte is veel economischer ingedeeld en dat betekent voor de zestien mensen die de heer Dekker in dienst heeft "heel wat meer plezier tijdens de arbeid. Ook zijn enkele toiletten gebouwd en zijn ramen aangebracht, waardoor* overzichtelijker werken mogelijk is geworden. De winkel is verfraaid door een nieuwe betimmering, uitgevoerd door de firma v.d. Ven uit Haarlem. Een flink aantal TL-buizen ver licht de vele artikelen goed. De bekende automatiek en banketbakkerij van de heer Dekker is met al deze interne verbouwin gen nu geheel aangepast aan de moderne eisen van de tijd een zaak die de Langê Nieuwstraat waardig is. Advertentie Alle goede merken 100service en garantie Betaling in overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 4262 Zaterdag 11 mei is 't feest voor het echtpaar Jan Ver hagen en Dirkje de Boer in Velsen-noord, die elkaar op deze datum een halve eeuw geleden in hun beider ge boorteplaats Edam het ja woord gaven, nadat zij al van de schoolbanken af met elkaar waren opgetrokken. De heer Verhagen, die op 22 augustus 1888 is geboren en zijn bruid, die het levenslicht in het roerige Zuiderzee- dorpje op 19 december 1890 zag, verkeren in een blaken de gezondheid, waardoor men hun de bijna 75 en 72 jaar zeker niet kan aanzien. De bruidegom, die zich al vroeg met de politiek bezig hield en als 16-jarige aspi rant-lid werd van een poli tieke partij, heeft een wel opmerkelijke beroepswisse ling gehad. Want het zoge naamde wal-vissen met va der en broer in de oude Zui derzee kreeg een einde voor de heer Verhagen toen de Zuiderzee niet meer de Zui derzee was door de voltooiing van de Afsluitdijk. Het was moeilijk te kiezen tussen blijven vissen of wat anders. En dit anders was het nou juist. In 1923 dacht hij er aan zich in het metselaarsvak te gaan bekwamen, welk be roep hij eerst in zijn geboor te- en huwelijksplaats uit oefende. In 1929 kwam hij bij de papierfabriek van Van Gelder Zonen in dienst als volwaardig vakman. Hier bracht hij het niet al leen tot eerste en enige „eer ste metselaar", maar ook tot straatmaker, zodat hij vele kanten uit kon en dat ook heeft gedaan in zijn werk, dat hij tot 1956 heeft volge houden. Mocht de bruidegom al vroeg politiek zijn weg gevonden hebben met me vrouw Verhagen is dit ook het geval. Zij kan zich er op beroemen bijna haar gehele huwelijkstijd, 'n halve eeuw dus, lid te zijn van de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid, een wel uitzon derlijk jubileum voor een vrouw dus. De heer Ver hagen was langer dan 35 jaar lid van de huidige Alge mene Bedrijfsgroepen Cen trale. Deze organisaties heb ben het echtpaar, dat inmid dels al veel belangstelling, maar ook veel bloemen kreeg, niet vergeten. In het verenigingsleven ging de interesse van beiden uit naar het plaatselijke politieke leven, zowel hier als in Edam, waarbij de vak beweging bovendien de volle belangstelling heeft gehou den. In Velsen-noord v.ond de buidegom nog een pret tige verenigingsbezigheid, aangezien hij van zijn komst tot nu toe een zeer gewaar deerde dienende taak heeft bij de harmoniekapel „De Eendracht" en wel als bode, zonder instrument maar in het fraaie korpsuniform. Het echtpaar bezit twee kinderen, een dochter en een zoon, van wie de laatste nog leraar is aan de Technische School te Alkmaar, maar die dit jaar, mede dank zij veel zelfstudie, als directeur van de Technische School te Hoo- geveen zijn plaats zal vinden. Met de vier kleinkinderen zal zaterdag het gouden feest opgewekt gevierd kun nen worden, echter niet aan de Wijkerstraatweg 296, waar het echtpaar zaterdag tot 's middags ongeveer vier uur thuis zal zijn, maar in hun geboorte- en huwelijksplaats. Hier wordt in familiekring het slotakkoord van de feest viering „gespeeld". „Het heeft er van kind af aan al ingezeten", zegt Betty Fransens, Casembrootstraat no. 46, IJmuiden-oost, naar aanleiding van haar eerste plaatje, dat onlangs is ver schenen. Betty zingt hierop begeleid door het studio orkest „Soerabaja" en „Jon gen kom naar huis toe" (Ne derlandse versie van de Duitse hit „Jungen komm bald wieder"). Zij is thans verkoopster bij de Hema te Haarlem, maar het is niet uitgesloten dat zij beroeps zangeres wordt, al realiseert zij zich wel dat er dan nog hard aangepakt moet wor den. De 22-jarige geluids technicus Claus Leijen, Si- riusstraat 3, IJmuiden, die werkt bij Bovema in Heem stede, „coached" Betty en treedt op als haar „manager". Betty Fransens is achttien jaar oud. Op de lagere school trad zij veelvuldig op als zangsolistje. „Eerst heb ik gitaarspelen geleerd", ver telt zij. Zij was toen tien jaar. Op een avond van de Groninger toneelvereniging trad zij voor het eerst in het Bij de politie van Velsen is aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwer pen: rabiëspenning, trouw ring, speelgoed-aapje,' jon gensschoen, herenhand schoen, bos sleutels, kinder- bril, étui met sleutels, jon gensjack, waterpas, dames handschoen, rok, 4-kleuren ball point, zwembroek met handdoek, sigaretten-aanste ker, autoped, portemonnee, 1 pr. glacé-handschoenen, kinderportemonnee njet inh., pantoffel, sjaal, zakmes, hon- denriem met halsband, alpino muts, 2 kanaries, babymuts, 1 pr. schoenen in doos, sport tas met inhoud, autopech- lamp, parkiet, houten auto ped, deurmat, bedelarmband, kinder-zonnebril, schoolétui met inhoud, werkbroek, ket ting met kruisjfe en een wan delwagentje. De voorwerpen kunnen woden afgehaald elke dins dag en vrijdag van 16.30 tot 17 uur aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-oost. Inlichtingen over gevonden voorwerpen worden dagelijks verstrekt. lil;?; ÉL, -ff De vroegere stalhouderij van de heer H. van Gameren uit Velsen gaat voor de vlak te. De slopers maken korte metten met 't grote gebouw. Heel vroeger stonden hier de paarden van de heer Van Gameren, later kwamen er auto's voor in de plaats, grote trouw- en rouwwagens. En nadat de heer Van Ga meren zijn zaak had overge daan, kwamen er taxi's te staan. Nu niets meer van dit alles. Er staat een vracht wagen in de nauwe straat om het puin en het hout weg te halen. Over enkele weken is er van dit oude huis aan de kanaalkant niets meer te zien dan wat brokken van de fundering. Zo gaat een flink deel van het oude dorpje Velsen verloren. Dat moet, want het Noordzeekanaal moet breder worden om de groter wordende schepen een gladde tècht van en naar Amsterdam te garanderen. In IJmuiden kan men ze weer overal rond de havens zien zitten: de leerlingen van de Amsterdamse Kunstnij verheidschool, die hier proe ven van bekwaamheid in het tekenen en schilderen dienen af te leggen, willen zij wor den bevorderd. Tachtig jon gelui in totaal zitten, als het weer het tenminste toelaat, aan de waterkant. Op een vissersboot, met de rug tegen een hek ergens langs de Seinpostweg of zo maar op de keien van de kanaaloever bij de kleine vuurtoren. „De mensen zijn hier zo vriendelijk. We mogen overal op zitten", vertelt Marion Bergmann („Met twee n's hoor!") ons. Zij en haar klas genote Sonja van der Ent zaten te werken bij de kleine vuurtoren. Er liepen juist een paar kleine visserssche pen binnen, een aantrekke lijk decor. Maar zo snel kun nen ze niet tekenen, of schoon een impressie vaak voldoende is om later thuis tot een behoorlijke compositie te komen. Marion Bergmann had de „Rapid" met houtskoól op papier ge zet. Of het werk klaar was, wist ze niet. Haar vriendin was nog niet zo veel opge schoten, maar dat viel niet te verwonderen, aangezien het potje inkt al een paar maal was omgevallen. Bovendien hebben tekenaressen altijd veel bekijks en dat leidt hen af. „Veel mensen kijken je hier aan alsof je een zonder ling bent, wanneer ze je met een schetsboek door de stra ten zien lopen", deelde Sonja enigszins verbolgen mee Maar dit valt weer niet te rijmen met de gastvrijheid die deze kunstnijvere lieden genieten aan boord van de vissersvloot. Wat die gast vrijheid betreft, zij opge merkt dat de beide dames en wij die op (dezelfde middag hebben mogen ondervinden. Want de eigenaar van het fraaie jacht „De Zilver meeuw" (de naam wordt er straks weer opgeschilderd), noodde ons uit om aan boord eeh kopje koffie te drinken. De heer T. Cohen was zelf het dek aan het zwabberen toen Sonja en Marion opge togen aan boord stapten. „De Zilvermeeuw" is gehuurd door de Rijkswaterstaat in verband met het verlengen openbaar op. Later vormde zij samen met een ander meisje het duo de Bettina's. Ongeveer drie jaar geleden won dit duo op 'n teenagers show in 't Hervormd Jeugd- gebouw de derde prijs. „Toen dat andere meisje geen zin meer had, ben ik maar alleen doorgegaan", vertelt Betty. Tijdens het jubileumfeest van de Hema zong zij met de band The Blue Toppers uit Haarlem onder leiding van Hans v. d. Boogaart. Zij is al vanaf mei vorig jaar verbon den aan The Blue Toppers. Betty Fransens kende haar manager al van de toneelvereniging. Maar bij een uitvoering in Zomerlust te Santpoort „ontdekte" Claus Lijen haar, zoals hij zegt, toen zij alleen een lied je zong. Haar genre is het populaire. Claus nodigde haar uit voor een auditie in de Bovema-studio. Hij had namelijk het voornemen haar stem op de plaat vast te leggen. Dat was een half jaar terug. „Ik merkte dat zij nog niet volledig rijp was voor de plaat, daarom ben ik aan het coachen gegaan", zegt hij. Vier maanden later maakte hij een proefopname en aan de hand daarvan werden de puntjes op de i gezet voor wat betreft de ademhaling en de uitspraak. Zo kwam enkele weken ge leden de eerste plaat van Betty Fransens tot stand. Betty zegt: „Ik zal nog heel hard moeten werken, me nog meer laten vormen". Claus stelt nu pogingen in 't werk haar op de beeldbuis te krij gen. Nog enkele plaatsen waar Bett.y optrad met The Blue Toppers: Amsterdam, Ab coude, Diemen en Koude- kerke. Zingen is niet haar enige liefhebberij. Zij tekent ook graag. Haar aanleg voor to neel en zang heeft zij van haar moeder, die een ver dienstelijk lid is van de Gro ninger toneelvereniging. De heer Overwater, ex ploitant van de camping „Duindoorn" in IJmuiden is verre van tevreden. De cam ping ligt op terrein dat ei gendom is van Rijkswater staat. Dat is het erge niet. Het nare zit hem in de hoe veelheid stof en decibellen lawaai die de molens van de N.V. Bitumarin aldaar pro duceren en die het leventje in de camping nu niet be paald veraangenamen. De genoemde N.V. vervaardigt tonnen stortstèenasfalt, dat dient ter afdekking van de bovenbouw van de nieuwe pieren. Het produktieproces bestaat uit het vermengen van kleine stortsteen met bi tumen. Dit geschiedt in een molen. Vervolgens wordt het mengsel tot een bepaalde temperatuur verhit. Bij dit illes komt stof vrij, dat bij noordoostenwind over het kampeerterrein trekt. In hun bungalow moet mevrouw Overwater heel vaak met de stofdoek rond gaan. De kampeerders heb ben er in hun tenten de meeste last van en pakken gauw hun spulletjes weer in. „U begrijpt wel, dat wij de goodwill die wij in de afge lopen vijf jaar hebben ge kweekt. op deze manier ver spelen", zegt het echtpaar Overwater. „Vorige week hadden wij zo'n stofweek. Een Duitser, die altijd elk iaar bij ons kampeert, maak te foto's van deze ellende om zijn kennissen te laten zien hoe hier de situatie is". Vijf jaar geleden- was de zamping veel groter er tonden bovendien auto's morden geparkeerd. Maar Rijkswaterstaat had de irond uiteraard nodig voor ipslag- en werkterrein. Vele kampeerders gaan nu naar Wijk aan Zee of Zandvoort. Overigens klaagt de heer Overwater niet over de re sultaten van het vorige sei zoen. Maar nu ziet hij de cijfers dalen. Behalve de stof, heeft de camping ook last van het lawaai. Er staat nu nog maar een eenheid, maar er komen er twee bij Tijd dan voor stofbril en watjes. van de beide pieren. We ko zen zee en dankzij duidelijke kaarten konden de heer Co- hen en wij de twee Amster damse jongedames een dui delijke uiteenzetting geven van het grote waterbouw kundige werk. Per slot van rekening wordt die haven mond verruimd voor Am sterdam. iren- Am-

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7