Zeven medailles voor Nederland in Genève Geesink kwam met twee titels op totaal van twintig Europese kampioenschappen ACHTERSTAND Het Spaarne kreeg wisselprijs bij wedstrijd op de Voorzaan Hockey-zege zonder glans op de Belgen in Amstelveen Sonneville kon natuurlijk niet van Kops winnen, maar hij maakte het hem danig lastig Renners weigerden zaterdag te starten maar velen kozen eieren voor hun geld Jonge Van Twillert sterkste judoka in junior-lichtgewicht J. Gregory won de Del Court-beker Jeugdige roeiers weerden zich goed Ronde in cijfers Te kort spel en keeper Thill stonden grotere zege in de weg Zeventien spelers naar Lyon Van Steenvoorden verloor leiderstrui aan v. Kreuningen MAANDAG 13 MEI 1963 Niet zo florissant "Ji mm Overdijkink afgevoerd van kandidatenlijst Van Evsden won in Parijs Internationaal badmintontoernooi Ander weer 4 Anton Geesink is nog steeds superieur in het Europese judo. De 124 kg zware. 29-jarige Utrechtse atleet heeft dat dit weekeinde tijdens de wedstrijden met als inzet de Europese titels in het ijsstadion Des Vernets in Gencve weer op ondubbel zinnige wijze getoond. Zijn reeks overwin ningen was zo imponerend dat alle andere voortreffelijke prestaties, ook die van de Russische judoka's die met het beha len van de titel in de teamwedstrijden wel voor de grootste verrassing zorgden als het ware wegvielen bij de kracht, de souplesse, techniek en speelsheid waar mee Anton Geesink zijn tegenstanders in enkele ogenblikken uitschakelde. De Utrechter, die in 1951 als bruine band in Parijs voor het eerst deel nam. behaalde met zijn voortreffelijke verrichtingen in het zwaargewicht en alle categorieën (open klasse) in totaal twintig Europese kampioenschappen en geen en kele judoka van welk formaat dan ook kan op een dergelijke erelijst prat gaan. Jam mer was het voor onze landgenoten Wil Dadema en de jonge Henk Warmerdam, dat juist zij in dezelfde klasse uitkwamen als Geesink. want nu was er voor hen niet meer weggelegd dan het zilver. Weliswaar hadden Dadema en Warmer dam afgesproken het hun bondscoach moeilijk te maken het grapje ging dat Dadema de Utrechtse reus zou uitputten en Warmerdam Anton Geesink zou ver slaan maar Dadema kreeg niet meer dan vijfendertig seconden toegemeten om contact met de mat te houden, terwijl Warmerdam na zeventien seconden met een magnifieke o-soto-gari de wereld in horizontale toestand bekeek. Tweemaal moest Anton Geesink diep door de knieën buigen om hoog op het ereschavot staan de de kleine Fransman de kans te geven hem met de kampioensmedailles te tooien. Maar ook voor de zestienjarige Harry van Twillert was er bij de junioren in de lichtgewichtklasse het vreugdevolle mo ment. De jonge Spakenburger versloeg in korte tijd 'de Oostduitser Igel en de West duitser Rosin en kwam in de finale op beslissing scheidsrechter na zijn tegen stander enkele malen naar de mat te heb ben gebracht tegen de Zwitser Tour- maire tot een royale overwinning Voor het eerst in een dergelijk toernooi, waar hij tegenop had gezien als een berg. vocht de jonge debutant zich door alle moeilijk heden heen. In de midden- en zwaarge wichtklasse eindigden Huub Schaeffer (Roermond) en Tjima van der Lubbe (Den Haag) op de derde plaats. Drie titels voor Anton Geesink en Har ry van Twillert. twee zilveren medailles voor Wil Dadema en Henk Warmerdam die op voortreffelijke wedstrijden kun nen terugzien en tweemaal brons vooi de junioren Tjima van der Lubbe en Huub Schaeffer, geven Nederland het aanzien goed voor de dag te zijn gekomen, maar wanneer men weet dat bij de Olympische Spelen van Tokio Anton Geesink door zijn leraarsstatus niet kan deelnemen, Hairi van Twillert misschien nog niet rijp ge noeg zal zijn voor een dergelijk toernooi en dat andere Nederlanders, bij wie uit stekende judoka's als Anton Linskens. die tot de kwartfinales doordrong, de gebroe ders Jan en Peter Snijders en de drie „Jopen", Gouweleeuw. De Wolff en Mac- ieaav allen in de eerste of tweede ronde werden uitgeschakeld, ziet het er niet zo florissant uit. Temeer daar juist in _de klasse van de amateurs, waarin de Fran sen het bijzonder goed deden, onze land genoten geen voet aan de grond kregen en de Russen de eigenlijk belangrijkste ti- tel het Europese kampioenschap van teams behaalden. De Russen hebben in Genève vooi de grote verrassing gezorgd. Weliswaar ver loren Kiprotschasvili en Kiknadze hun Europese titels, maar door D.iagamadze bij de lichtgewichten en als team namen zij twee gouden medailles naar huis Neem daarbij dat bijna alle Russische deelnemers doordrongen tot de kwart- o halve finales en men heeft enige indruk van de kracht van het Russische judo. Vóoral de manier, waarop in de teamwed strijden van Engeland, Frankrijk (na een sensationele verlenging waarbij Kiknadze de grote man was en Schiltz de atleet die in Japan alle wedstrijden had gewon nen volkomen faalde) en in de finale zij het met slechts één gewonnen partij met vijf ontmoetingen onbeslist var, West-Duitsland werd gewonnen, was van grote klasse. De nieuwe Europese kampioenen zijn Teams: Rusland. Junioren lichtgew.: Harry van Twillert (Ned.); middengewicht Hauptmann (Joegoslavië); zwaargewicht Van Damme (België). Open klasse: lichtgewicht: Djagamad- ze (Rusland); middengewicht: Noris (Frankrijk); zwaargewicht: Geesink (Ne derland): alle categorieën: Geesink. Amateurs: lichtgewicht: Bourreau (Frankrijk); middengewicht: Leberre (Frankrijk); zwaargewicht: Glahn (W.- dld); alle categorieën: Nitz (O.-Did.). Anton Geesink blijkt nog steeds een klasse apart te zijn in de judosport. Dat demonstreerde hij weer eens over duidelijk tijdens de Europese kam pioenschappen m Genève. Hij verover de er twee titels. Op de Kennemer Golfclub in Zandvoort heeft J. F. Gregory (Kennemer Golfclub) zondag de Del Court-beker gewonnen. In de finale won hij met 3 en 2 van J. Baart de la Faille (De Pan). Gregory won in de halve eindstrijd met 5 en 3 van mevrouw M. C. van Geer (Am sterdamse G.C.), terwijl Baart de la Faille met dezelfde cijfers R. C. Smidt van Gel der (Haagse G. en C.C.) versloeg. Op de Voorzaan zijn dit weekeinde de jaarlijkse nationale roeiwedstrijden van de Zaanlandschc Zeilverenigi ïg gehouden. Op deze eerste open kortebaanwedstrijden van het seizoen waren het de „burger"- en stu dentenverenigingen die elkaar ontmoetten. Er werd door 32 verenigingen uit heel het De uitslag van dc vierde etappe ni de Ronde van Nederland luidt: 1. Denijs (Belg. Ploeg Cools) 302 km in 8 uur 14 min. 55 sec. met bonificatie 8.14.25; 2 Van Kreuningen (pl. Janssen) z.t. met bonificatie 8.14.40: 3. Renz (Did. pl. Baier) 8.17.19; 4. Seneca IBelg. pl. Niye) z.t.; 5. Post (pl. Alberti) 8 17.28; 6. Jans sen (pl. Janssen): 7 Oldenburg (Did pl. Baier); 8. Captein (pl Schutte); 9 Raes (Belg. pl. Cools); 10. Piet van Est (pl. Rijnbende). Na de vierde etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1 Van Kreuningen (pl. Janssen) 26 01.31; 2. Steenvoorden (pl Peters) 26.01.36; 3. Wim van Est (pl Alberti) 26.02.21: 4. Van der Ven (pl. Peters) 26.02 36. 5. De Nijs (Belg. pl. Cools) 26.02.40; 6. Seneca (Belg. pl. Naye) 26.03.36; 7 Raes (Belg pl. Cools) 26.04.00: 8. Kersten (pl Schul- te) z.t.; 9. Van der Borgh (pl. Alberti) z.t.; 10. Rentmeester (pl. Schulte) 26.04.19. De uitslag van het ploegenklassement van de vierde rit was: 1 pl Cools 24.49.51; 2. pl. Janssen zt.; 3. pl. Baier 24.52.15; 4. pl Schulte 24 52.24: 5. pl Alberti z.t.; 6. pl. Peters 24.56.32 Het algemeen ploegenklassement luidt' 1. pl Janssen 78 11 08; 2. pl. Al berti 78.11.57; 3. pl. Cools 78 12.31; 4. 1. Schulte 78 13 19; 5 pl Peters 78.14.41 6 nl Baier 78 14.55. De prestatieprijs va zaterdag was voor Dick Enthoven en die van zondag voor De Nijs. Het puntenklassement luidt: 1. Piet van Est 34 pnt.; 2. Seneca 41 pnt.; 3. Steenvoorden 45 pnt., 4. Wim van Est 46 pnt 5. Captein 48 pnt. land deelgenomen, waarbij moet worden aangetekend, dat de studenten, zo vlak na de vorige week gehouden Varsity, niet met hun sterkste ploegen uitkwamen. Niette min werden zondag, onder uiterst plezie rige weersomstandigheden, vooral door de jonge ploegen goede wedstrijden verroeid. Voor de ploeg van Het Spaarne uit Haarlem was er alle reden tot vreugde. Zij won de „Verenigingsprijs", een wissel- prijs die wordt toegekend aan die vereni ging welke over de gehele linie de meeste punten verzameld. Dit aantal, te weten 22, werd voornamelijk bereikt door de goede prestaties van de damesploegen en van de jeugd De jonge vier, bestaande uit de da mes Roosenschoon, Lieve. B. Bothe, Ley- dekkers en Hoogeveen, won met grote overmacht en met ruim twee bootlengten voorsprong op de ploegen van De Amstel en Argo. Een dergelijke prestatie belooft ongetwijfeld veel voor de toekomst. Het hoofdnummer bij de heren werd een overtuigende overwinning voor DDS. gevolgd door de ploegen van Proteus en Nereus. Niet minder dan zeventien boten kwamen aan de start. In de jonge acht verraste Tachos uit Eindhoven met een zeer veelbelovend acht. Deze vereniging die thans voor het tweede jaar aan de wed strijden deelneemt, behaalde een klinken de zege op Nereus, Argo en Aegir, en doet zich daardoor als een geducht tegen •stander gelden. In de jonge twee werd verbeten strijd gevoerd door het duo Westra/Van Buren (Het Spaarne). dat na een spannende race beslag wist te leggen op de derde plaats na De Amstel en Corn. Tromp. De over- naadse skif 14/16 leverde een Haarlemse overwinning op die op naam kwam staan van de fel strijdende Bram van Zan ten. Hoogtepunt van het programma was ongetwijfeld de race in de dubbele twee en, waarbij het ging tussen Dc Hoop en Willem III. De gebroeders Kloosterman, die voor De Hoop in het water kwamen wonnen met slechts een halve seconde voorsprong op de Willem-III-roeiers En ters en Boelen De dames Dijkstra, Van Wijngaarden, v. d. Plas Nauta en Berendse wonnen voor Het Spaarne het nummer dubbel vier meisjes, waarbij zij de ploegen van De Hoop en Willem III achter zich lieten. Ook de jongens van het Spaarne, in de catego> rie der 17 en 18-iarigen. waren hun tegen standers van De Hoop en Naarden te vlug af. Zweerts (met. witte broek) heeft alle kracht gelegd in zijn schot op het Belgische doel, maar keeper Thill zal de inzet toch nog kunnen keren. Er waren zondagmiddag in het Wage nerstadion in Amstelveen twee factoren die er de oorzaak van werden dat de 54ste hockey-lnterland tussen Nederland en Bel gië slechts met 2-0 door oranje werd ge wonnen. De eerste werd gevormd door het formidabele doelverdedigen van Marcel Thill, die de ene wonderbaarlijke redding na de andere verrichtte, de tweede oor zaak lag in het weer te korte en daardoor te doorzichtige samenspel van de aanval. Dit tenminste een klasse beter spelende Nederlands elftal had ook niet de gewel denaar Thill onder de Belgische lat een ruimere overwinning moeten behalen Maar het individueel voortreffelijk spelen de binnentrio Van 't Hooft-Zweerts-Voigt speelde in de opzet van de aanval zo mo gelijk nog „peuteriger" dan twee weker, geleden in Hannover, waardoor de zeer matige Belgische backs en kanthalfs tel kenmale alle gelegenheid kregen ergens een stick tussen te steken. Als excuus voor genoemd drietal geldt dat de beide vleugelspelers Van Vroonho ven en vooral Krol een nogal ongelukkig' partij speelden met veel gemiste passes en maar heel weinig goede voorzetten Het nauwelijks voor top-hockey geschik te hobbelige veld van het Amstelveense stadion moet vooral voor buitenspelers wel een ware wanhoop zijn. Achter deze dus niet geheel oèpel draaiende voorhoede stond een sterl.*e mid denlinie, met spil Fiolet in zijn allerbeste vorm, de hardwerkende Fokker en een goed verdedigende, maar nogal eens slor dig plaatsende Mijnarends Van de be trouwbare backs was Van Gooswilligen de man die het meest opviel. Eigenlijk is het Nederlands elftal voort durend in de aanval geweest en alleen om dat het tweede Nederlandse doelpunt pas in de laatste fase van de strijd werd ge scoord bleef de spanning er door de en kele Belgische uitvallen en het viertal strafcorners, dat de geelhemden van de goed leidende Duitse scheidsrechters toege wezen kreeg, tot het einde in Het voorhoedespel ging al dadelijk mank aan afwerking en bij de vele schoten, die toch nog kwamen, sprong Thill van hoek naar hoek. Zo mislukten een lange hoek slag. een snelle combinatie van Vroonho- ven-Voigt en een schot van de vrij voor Thill gekomen, maar uit een ongunstige hoek schietende Van 't Hooft. In de 13de minuut stopte de Belg een vliegend schot van Zweerts en drie minuten later een lage bal van Voigt. Het spelbeeld bleef ongewijzigd af en toe slaagden de Bel gen er in zich aan de druk te ontworste len, maar wanneer de bal dan in het be zit kwam van de voorhoede, gebeurde er niets. In de 26ste minuut moest Thill zwichten voor een juweel van een schot van de uit het centrum van het veld recht naar vo ren doorbrekende Zweei-ts De Bilthove naar pikte de bal ergens bij de midden lijn op, was meteen op volle snelhied zon der dat spil Lorette hem kon bereiken en rechts de cirkel binnenkomend vuurde hij een kogel af die via de voet van Thill hoog in de hoek insloeg. De tweede helft gaf tot ongeveer de 16de minuut zeer slecht en steriel hockey te zien. Telkenmale vroeg men zich af waai de crosspass bleef al was het opbouwende werk van Francis van 't Hooft vaak zeer fraai. Er veranderde niet veel in het aan zien van de wedstrijd. Nederland bleef in de aanval met doorbraken in het centrum doch het duurde tot 7 minuten voor het einde voor de tweede treffer kwam. Het was een hoge snijbal van Voigt uit een korte goed gecamoufleerde hoekslag. Een goed interland seizoen was met een ver diende, maar niet zeer indrukwekkende ze ge besloten. Na afloop van de laatste hockey-inter- land van het seizoen 1962-1963, die tegen de Belgen in Amstelveen heeft de elftal- commisie van de KNHB de volgende 17 spelers aangewezen, die zullen deelnemen aan het 12 landen-toernooi, dat van 28 sept. t/m 6 okt. in Lyon wordt gehouden: Boks (Amsterdam). Coster van Voorhout (Amsterdam), Fiolet (HDM). Fokker (La ren), Van Gooswilligen (SCHC), Van 't Hooft (Hilversum), De Keyzer (Breda), Krol (Leiden), Leemhuis (SCHC), Mijn arends (Amsterdam). Van Rossem (HHIJC) Nico Spits (Amsterdam), Terlingen (Am sterdam). Veentjer (HDM). Voigt (Am sterdam), Van Vroonhoven (SCHC) en Zweerts (SCHC). De kans bestaat, dat Boks verhinderd is. Zijn plaats zal dan worden ingenomen door Brederode (HHIJC) Niet opgenomen in de ploeg is Overdij kink (SCHC). Overdijkink had coach Bromberg duidelijk gemaakt, dat hij het er niet mee eens was niet tegen België te zijn opgesteld. Hij is daarop van de lijst kandidaten afgevoerd en is daarmee te vens uitgeschakeld voor een plaats in de ploeg, die naar de Olympische Spelen van Tokio zal worden afgevaardigd. In de tweede ronde van het kwalifica tietoernooi voor de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk heeft Piet van Eysden zaterdag in Parijs met 6-4, 6-4, 7-5 gewonnen van de Fransman Yves Christiaen. Ferry Sonneville heeft eens te meer be wezen dat hjj zich in de badmintonsport nog steeds kan meten met de besten ter wereld. Bjj de internationale kampioen schappen van Nederland in Haarlem kon hij door blessures zijn kansen niet naar behoren verdedigen, maar tijdens het zeer sterk bezette internationale toernooi dat zjjn eigen vereniging „Dropshot" dit week einde in de Haagse Marlothal hield, vierde de grijzende Nederlandse Indonesiër, of In dische Nederlander, zoals u wilt, een gran dioze comeback. Het toernooi winnen was voor hem niet mogelijk. Dat stond van tevoren al vast. want bij de deelnemers bevond zich nie mand minder dan de Deense grootmeester Erland Kops. al enkele jaren onbetwist de sterkste speler ter wereld. Sonneville moest zich dus tevreden stellen met een rol van het tweede plan, maar de manier waarop hij die vervulde, stempelt hem tot een Ronduit gezegd betekenen deze resulta ten dat het Nederlandse judo, eens een bolwerk in Europa, de aansluiting ineens heeft verloren. De andere landen zijn sterk vooruitgegaan en vooral West-Duitsland kwam naar voren. Achter judoka's als Geesink, Jan van Ierland. Hein Essink. ir Koos Bonte en Wil Dadema, die i jn de annalen van de ronae nugescn vaarwel ge- ven. Daar kwam zaterdagmiddag in de gedeeltelijk de wedstujdspoit vaal2V.,.g, J stromende regen bijna het einde van de Het schijnt niet mogelijk te zijn een Ronde van Nederland zonder incidenten te houden. Na het beruchte geval bij Wes tervoort 1961 is nu de zaak Zwanenburg Weeenaar Koos Bonte en Wil Dadema, die I j„ dc annalen van de ronde bijgeschre- rrg_ I vnn Haar kwam zaterdaermiddafi: in de zegd hebben of te oud zijn, staan ei te ron(je van j?rans Hoffman, toen een groot weinig jongeren klaar om de plaatsen van aantaj doorweekte en verkleumde renners de ouderen in te nemen. het vertikte voor de derde etappe naar De Nederlandse amateurs misten^ver I Steenbergen het algemeen de goede men een uur na 0ffjcjeei vastgestelde ver- ling en vechtlust. Voeg daarbij dat net gevolg aan het startsein. Frans Hg in Eurooa een evolutie doormaakt nu Hoffman, die een organisatorisch uitste- cambo-achtige kend evenement al zag stranden, was een verschillende ploegen het sambo am g man vechten van de Russen copieren, dan is het duidelijk dat de Nederlandse iud I jy[aar uiteindelijk werd ook hier de soep dit niet bijtijds heeft gezien. Daar ij toch n-et ZQ beet gegeten ais j^j werd komt nog dat van de dertigduizend leden opgediend, want zo successievelijk bleken j. v i in er acht- nog wel zo'n 27 coureurs bereid hun alleen al in e beho. werk, zij het onder erbarmelijk slechte k negenduizend in de sen - weersomstandigheden, op te nemen. Vlak ren, van wie er nog geen vijftienhonderd voor schiphol werden de aanvankelijke aan werkelijke wedstrijdsport deelnemen, werkwilligen gestopt, tot de anderen bij Dat is ten opzichte van andere landen een warem^Ronde van Nederland was weer bijzonder klein aantal. Een vooi beeld s I j-,eze voor sommige renners bijzonder wel Oost-Duitsland, dat met zestienduizend kwa]jjke gebeurtenis, die ongetwijfeld een leden ook zestienduizend wedstrijdatleten staartje zal krijgen, en de geslaagde aan- I val van de 25-jarige Utrechtse onafhan- neeit. kelijke Lex van Kreuningen op de oranje trui van Piet Steenvoorden in de monster etappe van ruim 300 km van Steenbergen naar Heerlen (zondag) waren de voor naamste wapenfeiten van het weekeinde, waarin de Nederlandse profs weer niet op de voorgrond traden. Zaterdag name lijk moesten zij de eer afstaan aan Piet Steenvoorden, die toen zijn leiderspositie verstevigde en zondag waren de lauwe ren voor de Belg Theo Nijs, die er ove rigens ook ruimschoots aan toe bijdroeg dat Van Kreuningen de trui van Steen voorden kon overnemen. Het succes van de rossige Van Kreu ningen was een pleister op de wonde voor de straf, die hem en zijn ploegmakkers Jan Schroeder en Jan Janssen zaterdag avond door de jury was opgelegd omdat zij tijdens de geneutraliseerde rit van Be verwijk naar Zwanenburg in een auto had den gezeten. Hun gewonnen dagprijzen werden ingehouden. Na die geneutrali seerde rit waren zaterdag de moeilijkhe den begonnen. Al in de ochtenduren had men moeten besluiten de vastgestelde ploegentijdrit over 12 km in Beverwijk wegens het slechte weer af te gelasten. Toen de karavaan 's middags werd op gesteld om naar Zwanenburg te rijden, waren de omstandigheden zo mogelijk nog slechter. Nog voor het vertrek besloot Rik van Steenbergen niet meer aan de ronde deel te nemen. Onderweg stapten Palle Lykke, Scrayen, Covers, Deboevere. Zilverberg en Groeneweg in de brokken- wagen en leverden hun rugnummers in. Ook zij waren toen uit de ronde. Maar ook Stólker, De Roo, Van Kreuningen. De Haan en Jan Janssen hadden de beschut ting van dit vervoermiddel gekozen. Toen na vijf kwartier „afzien" de karavaan dan ook in Zwanenburg aankwam, ontstond er rumoer. Peter Post en Gerrit Schulte eisten, dat de „wagenrijders" zouden worden gestraft, anderen, onder wie Stolker, wekten hun kameraden op niet in dit weer te' ver trekken. Er werd door enkele renners voorgesteld voor hun rekening autobussen te huren, naar Steenbergen te rijden en daar een criterium te houden. Het was een complete chaos. Tot wedstrijdleider Bram Koopmans liet starten en 17 ren ners vertrokken. Dat opende de ogen van tal van anderen, die toen ook maar eieren voor hun geld kozen en alsnog op pad gingen. Uiteindelijk bleek dat behal ve de zes opgevers van de brokken wa gen en Rik van Steenbergen ook 3ugdahl. Geurts, Stolker, De Haan, Van der Klun- dert, Geurt Pos en Legrand niet meer waren gestart. Over het gebeuren zal door de jury en de wedstrijdcommissarissen een uitgebreid rapport worden opgemaakt voor de KNWU. In de karavaan werd vóoral de rol van Stolker sterk veroordeeld. Hij had, zo meent men, als voorzitter van de Ne derlandse vereniging voor beroepsrenners juist het goede voorbeeld moeten geven. De bestuursleden van deze vereniging wa ren overigens niet gelukkig in hun op treden, want vice-voorzitter Ton Vissers, die als ploegleider van een groep jongeren had gefungeerd, werd zaterdagavond we gens wangedrag uit de ronde gezet. Het slechte weer vergde nog zeven slachtoffers tijdens de rit: Maes, Luyten, Troonbeeckx. Kemper. Knops, De Roo en Gossen, die nu reglementair de beschut groot propagandist voor de badminton sport. Via overwinningen op de Nederlander Hans Sweep, de Belg Herman Moens en de Denen Sven Andersen en Tom Chris- tensen bereikte de student de finale, waar in hij uit moest komen tegen Erland Kops „himself". Het werd een grandioos duel, waarvan Sonneville door keihard smashen de eerste game won (1512). Tenslotte zegevierde echter de unieke techniek van Kops over de smashkracht van Sonneville, die met 3—15 en 815 moest capituleren. Overigens hebben deze wedstrijden weer eens duidelijk aangetoond, hoeveel stands verschil er bestaat in het internationale badminton. Nederland huist, het dient te worden gezegd, daarbij in de onderste re gionen. Van de Nederlandse heren bereikte alleen Henny van Leyden de tweede ronde en van de dames ging Imre Rietveld in eigen land een klasse apart kansloos (2—11, 0—11) ten onder tegen haar dubbel spelpartner Irmgard Latz (Did.), die op haar beurt weer zonder verweer was tegen dé officieuze wereldkampioene Judy Hash- man (V.S.) (1—11, 2—11). Van de dubbelspelen was de finale van het herendubbel verreweg de meest attrac tieve. De baardige Erland Kops speelde er samen met de al even bebaarde Ame Ras mussen, die badminton speelt alsof hij goocheltrucs demonstreert. Bij voorkeur returneert deze Deense showman de shuttle van tussen zijn benen, of vanachter zijn rug met polsbewegingen, die met het oog nauwelijks te volgen zijn. Als tegen standers fungeerde het lang niet zwakke gelegenheidsdubbêl Bill Havers en Tom Andersen (Engeland-Denemarken), dat in drie games verloor. Dames enkelspel: halve finales: Judy Hashman (V.S.)Agnes Geene (Ned.) 11 1, 111; Irmgard Latz (Did.)Imre Riet veld (Nèd.) 112, 11—0. Finales: Judy Hashman (V.S.)Irmgard Latz (Did.) 111, 11—2. Heren enkelspel: halve finales: Erland Kops (Den.)Robert McGoig (Schotland) 157, 151; Ferry Sonneville (Ind.)Tom Christensen (Den.) 1510, 156. Finale: Erland KopsFerry Sonneville 1215, 15—3, 15—8. Dames dubbelspel: halve finales: Judy Hashman-Pat Cornell (V.S.)Ulla Ras- mussen-mevr. Van Beusecom (Den.-Ned.) 157, 151; Imre Rietveld-Irmgard Latz (Ned.-Did.)Sheila McCoig-Yvonne Sonne ville (Schotl.-Ind.) 159, 154. Finale: Judy Hashman-Pat CornellIme Rietveld- Irmgard Latz 157, 915, 157. Heren dubbelspel: halve finales: Kops- Rasmussen (Den.)Verstoep-Pim Seth Paul (Belg-Ned.) 1514, 158; Havers- Tom Andersen (G.B.-Den.)Robert Mc- Coig-Dick Hashman (Schotl.-V.S.) 1215, 1513, 1814. Finale: Kops-Rasmussen Havers-Andersen 1510, 415, 157. Gemengd dubbelspel: halve finales: Sheila MvCoig-Robert McCoig (Schotl.)) mevr. Cerff-Rasmussen (Z.-Afr.-Den.) 15 8, 1511; Yvonne SonnevilleFerry Son neville (Ind.)Judy Hashman-Dick Hash- de trui met een voorsprong van slechts I man (V.S.) 315, 1817, 1816. Finale: vijf seconden van Steenvoorden af te ne-1 McCoig-McCoig—Sonneville-Sonneville men. 153, 153. ting van de brokken wagen opzochten, zo. dat zondag 35 renners onder heel vat be tere omstandigheden de tocht naar Heer len voortzetten. Het was prachtig weer geworden en ve len van de niet gestarten van zaterdag zullen wel spijt gekregen hebben -an hun besluit. Deze etappe werd gekenmerkt door een aantal solo-acties, waarvan die in het begin van Van Houtven en Piet van Est alleen maar bedoeld waren als show. Meer gestalte kreeg de vlucht van Joop Cap tein, die in het vriendelijke Brabantse land een voorsprong van zeven minuten veroverde. Toen ontdekte hij, dat hij nog 130 km voor de boeg had en midden op de weg stapte hij af om op zijn mak kers te wachten. Na 225 km (in Montfort) kwam de be slissende vlucht van Van Kreuningen. Hij werd even later gevolgd door Theo Nijs Alle pogingen van Steenvoorden en diens ploegmakkers om de vluchtelingen terug te halen faalden. Bij aankomst op het ruim 4 km lange en heuvelachtige cir cuit bij Heerlen, dat nog zesmaal moest worden gereden, hadden Van Kreuningen en Nijs 1 minuut 10 seconden voorsprong op het peloton, welke winst zij in elke ronde vergrootten. Alleen in de laatste ronde moesten zij weer enkele seconden prijsgeven, maar, nadat Nijs gemakke lijk de uitgeputte Van Kreuningen in de spurt had geklopt, bleek, dat de winst van de Utrechter nog net genoeg was om

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13