Zaandamse scheepskok liep op huwelijksdag weg AGENDA 3 STUDIECENTRUM Felle branden in Steenbergen en Winterswijk ïauay QULMBO EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Want hij was allang getrouwd Soebandrio ontving drs. Barkman Drie doden in het verkeer Stoffelijk overschot van baby opgevist Opmerkelijke inbraken in Limburg Voorschrift is voorschrift... Man sticht brand en springt uit het raam Brand in brievenbus NDP-secretaris De P.C.J.K. bestudeert stakingsrecht voor journalisten Morgen opklaringen MAANDAG 13 MEI 1963 Beter te vroeg dan Haarlem I elsen*LJmuiden Beverwijk komen nooit zomaar uit de lucht vallen. Daar is kennis voor nodig, vooral in deze eeuw van specialisatie. Een betrouwbare, effectieve manier om kennis op te doen is studeren bij het Studie centrum. U hebt keus uit een programma van meer dan 100 schriftelijke cursussen die (uniek voor ons land!) desgewenst worden aangevuld met gratis mondeling onderricht tijdens speciale studie-weekends. Vraag vrijblijvend de volledige studiegids bij: CULEMBORG UW HUID ZOU AL LANG GE NEZEN ZIJN, ALS U HAD GEBRUIKT Moeilijker contact tussen wetenschapsbeoefenaars Verbrande bankbiljetten waren gestolen TEER08, WIL JE ZO VRIEN DELIJK. TUIN EN WE BOOM VOOR M6 OMHAKKEN kmii WNOU, VOORUIT, MAAR IK DOE IN DIG TUD MIJN boodschappen HET KOMT IN ORDE STORMT GE WOON - DE WIND DIE ZONDER HULP WED t oorzitter: Salarissen te laag omdat kranten te goedkoop zijn Kerkelijk nieuws ■25 z (Van onze redacteur in Amsterdam) „Ik ga even de kapitein van de trein halen, ik ben zo terug". Dat zei een Zaandamse scheepskok op 6 mei tegen zijn bruid Ruth Schlegel in haar huis te Usingen bij Frankfort, maar hij is nooit teruggekomen. Ruth Schlegel is nu in Amsterdam achter de waarheid ge komen: De kok is getrouwd en heeft zelfs een zoon van zestien jaar. Hij is inderdaad scheepskok op de kustvaarder „Imkedie Delfzijl als thuishaven heeft, maar het huis aan de Zeeweg 135 te Zandvoort waar het huwelijksleven zou beginnen blijkt niet te bestaan de Zeeweg heeft als hoogste nummer 95. Nog een teleurstelling voor de verlaten bruid: de brief die de man haar kort voor zijn vertrek had gegeven en waarin de KNSM te Amsterdam werd gemach tigd haar 15.000 „van mijn tegoed" uit te keren, is een waardeloos stuk pa pier omdat de KNSM hem nooit heeft gekend Ruth Schlegel, 31 laar. vertelde In Am sterdam op het kantoor van de Deutscher Hilfsverein. een organisatie die steun ver leent aan in het buitenland in moeilijk heden gekomen Duitsers, het volgende verhaal: „In november las ik in de Duitse krant „Das neue Blatt" een huwelijksadverten tie waarin een Nederlandse scheepskok een lieve vrouw voor een huwelijk zocht. Ik schreef erop. Nadat wij enige brieven hadden gewisseld leerde ik Albert in januari kennen. Wij werden het al spoedig over een huwelijk eens en de brieven die hij sindsdien schreef richtte hij aan me vrouw H. Schlegel en ondertekende hij met „Dein Mann". Van 7 tot 14 april mocht ik een week mee met de kustvaarder „Imke" en ik ben ook bij hem in Zaandam geweest. Eerst zou het huwelijk op 16 april in Zaan dam plaatshebben maar Albert zei een dag tevoren dat zijn papieren nog niet in orde waren en toen zouden we in Usingen trouwen. Die zesde mei werd een vreselijke dag Hij ging 's morgens om half acht „even naar de trein" en kwam niet meer terug Om half negen werd de nieuwe auto be- zorgd die hij mij had gegeven maar waar van later bleek dat er geen cent op was betaald. De gasten kwamen voor de huwe- lijksplechtigheid die om half tien zou plaatshebben en in een restaurant was een lunch besteld voor een aantal genodigden. De waarheid kwam aan het licht op het politiebureau te Zaandam waar Ruth Schlegel te horen kreeg dat Albert reeds vele jaren getrouwd is. De scheepskok was opgeroepen omdat hij de nog in zijn bezit zijnde huwelijkspapieren van Ruth moest afgeven. „Ach, ik wilde graag wat indruk maken", zei hjj tegen de secretaris van de Deutscher Hilfsverein. En ook: „Ik zal haar alles verklaren". Ruth Schlegel heeft daar niet op ge wacht. Ze is dit weekeind teruggereisd Ze heeft bij dt politie geen aangifte ge daan van het gebeurde. „Behalve dat ik voor hem mijn betrekking heb opgezegd en de onkosten van de trouwdag heb moe ten betalen heeft hij mij geen financieel nadeel bezorgd. Hij heeft nooit geld van mij geleend. De auto. die weer terug i naar de handelaar, het huis dat niet be staat en het geld waarvan de K.N.S.M niets weet. laten mij koud Ik was ook zonder dat alles met hem getrouwd. Ik hield van hem Dat niet alleen regeren maar ook bouwen „voorruit zien" is blijkt uit een dezer dagen door de bedrijfsraad voor het bouwbedrijf genomen besluit over de vakantie van de bouwvakarbeiders in 1954. Voor dat jaar is de vakantie bepaald op de periode van 20 juli tot 1 augustus. c Stadsschouwburg. Nationaal Landjuweel. Vandaag 20 uur: Toneelgroep Volksonder wijs uit Deventer met „Dertien aan tafel" van De Sauvajon. Dinsdag 20 uur ADO en DVS uit Den Haag met. „Cléram- bert" van Marcel Aimée. Grote Kerk, dinsdag 20 uur: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 10 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Winchester '73", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. „Het Chapman rapport", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Cane" 18 j. Minerva, vandaag 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Dinsdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.:- „La vaccia", 18 j. Roxy, 14.15, 19 en 21.15 u.: „....en schiep de vrouw", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „L'awên- tura", 18 j. Monopole (Zandvoort). Geen filmvoor stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestda gen van 13-17 u. Avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Tot en met 19 mei. Prenten kabinet: Expositie collectie B de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor Basart Tot en met 31 mei. Dageliiks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van aquarellen en karakterpoppen van Johanna MülIer- Limburg en Mary van Regteren Altena- Koning. Tot en met 18 mei. H. F Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 U. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band" Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 26 mei. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van Talens schilderijen. Dagelijks geopend van 10-17 u. en van 20.30-22.30 u. Zondag van 15-17 u. Tot en met 24 mei. Kunstcentrum „De Ark", Expositie Haarlemse fotogroep „De muggen". Tot en met zaterdag 18 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Hnn Reiziger (piano). Minervatheater, dinsdag 20.15 u.: Jan P. Strïjbos: „Reisindrukken over Nieuw-Zee- land" (Wereldreizigersserie). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" ln de krant van vrijdag 10 mei). MAANDAG 13 MEI City. 20 u.: „Beat girl". Rex, 20 u.: „Nachtclub „De Groenè Spin". Hervormd Jeugdhuis. Rembrandtlaan, 20 u.: Arbeiderstoneelvereniging „PAL- VU" speelt. „De Boomgaard". Pieter Vermeuienmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): .9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 ep 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17" tn> filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tapt 21 uur. R.-K." leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiehuis Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal IViistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 14 MEI City, 20 u.: „Beat girl". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeuienmuseum. zie onder maandag. R.-K. leeszaal, Wiilemsheekweg: 10 tot 12 u. MAANDAG 13 MEI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De langste dag". (Eén voorstelling). Luxor Theater. 19.30 u.: „Les enfants du paradis". (Eén voorstelling). W.B. Theater. 20 u.: „De man met het dodenmasker", 20 u. DINSDAG 14 MEI Kennemer Theater. 19.30 u.: „De langste dag". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19.30 u.: „Les enfants du paradis". (Eén voorstelling). De Nederlandse zaakgelastigde in Indo nesië, drs. C. D. Barman, heeft zaterdag zijn eerste officiële bezoek gebracht aan de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio en zijn introductie overhandigd. Het onderhoud, dat een kwartier duurde, had plaats in de woning van de minister, daar diens gezondheids toestand sinds enkele dagen iets te wen sen laat. Soebandrio zei dat hij drs. Bark man toch had willen ontvangen opdat deze terstond met zijn werkzaamheden zou kunnen beginnen. Drs. Barkman zei later, dat hij minister Soebandrio op de hoogte had gebracht van het vertrouwen van zijn regering, dat de verhouding tussen beide landen zal .verbeteren n het hervatten van de diplomatieke betrekkingen. Advertentie Nederlands Schriftelijk Erkend door de I.S.O., met medewerking van h?t Ministerie van Onderwijs Een felle brand heeft in Steenbergen de gebouwen van de graanhandel C. Vogelaar aan de Wcsthavendijk verwoest. In het pakhuis waren vijfhonderd toij granen en peulvruchten opgeslagen. De brandweer van Steenbergen moest assistentie inroepen van drie brandweer korpsen uit naburige gemeenten. Slechts een gedeelte van de kantoorruimte kon worden behouden. De schade wordt ge schat op een half miljoen gulden. Men vermoedt dat kortsluiting de oorzaak is geweest. In Winterswijk is een blok van drie oude woningen in korte tijd in vlammen opgegaan. Drie bejaarden en een jong echtpaar met een kind zijn dakloos gewor den. Op de Ramspolbrug in Ens is bij een autobotsing de 39-jarige A G. Hollewand uit Zwollerkerspel om het leven gekomen. De tienjarige Willemijntje Klumpenaar uit Renswoude is om het leven gekomen toen zij op een niet-beveiligd overpad tus sen Veenendaal-De Klomp en Maarsbergen door een trein werd aangereden. In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg is de negentienjarige H van Hooff uit Tilburg, die op 3 mei in de Koestraat met zijn bromfiets tegen een lichtmast was gereden, overleden. - - Uit 't Noord-Willemskanaal te Groningen is een dichtgeknoopte plastic zak opgevist waarin zich het stoffelijk overschot van een pasgeboren jongetje bevond. Aange nomen wordt dat de zak een Sag of vier in het water had gelegen. Advertentie In potten en tubes vanaf f 1.95; bij tpothekers drogisten parfumeriezaken In het afgelopen weekeinde zijn in V'en- lo en het Noord-Limburgse Bergen twee inbraken gepleegd met opmerkelijk resul taat. Onbekenden wandelden in de nacht van zaterdag op zondag een benzinestation te Venlo binnen. De toegangsdeur kon zeer eenvoudig met een deurknip worden ge opend. De dief of dieven werd het binnen ook zeer gemakkelijk gemaakt, want mid den op tafel stond een geldkistje met 4000. In Bergen werd een bezoek gebracht aan een plastic-verwerkende fabriek. Ter wijl men hier volop aan het werk was hebben tot nog toe onbekenden de ruim duizend kilo wegende brandkast meege nomen en met behulp van een steekwa- gentje uit de fabriek getransporteerd naar een gereedstaande vrachtwagen. Niemand heeft van deze brutale dief stal iets gemerkt. In de brandkast bevond zich buiten een aantal waardepapieren een groot bedrag aan Nederlands, Hon gaars en Zweeds geld. De snelle stijging van de aantallen we tenschapsbeoefenaars en de daarmee ge paard gaande sterke specialisering stelt de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, evenals haar buitenland se zusterorganisaties, voor grote proble men. Het wordt steeds moeilijker contact te bewaren met alle waardevolle aspec ten der wetenschappen. Dit heeft de algemeen voorzitter van de akademie, prof. dr. C. J. Gorter, gezegd ter gelegenheid van de viering van het 31ste akademie jubileum in het Akademie- ^bpuw te Amsterdam. Tijdens de lustrumviering werden voor drachten gehouden door prof. dr. M. G. J. Mirmaert en prof. mr A. J. P. Tarn- mes. Na afloop van de lustrumzitting volgde een receptie in alle benedenlokalen van het Trippenhuis. De deels verbrande bankbiljetten, waar mee, zoals wij onlangs berichtten, kinderen aan het spelen waren in het Brabantse plaatsje Hapert, blijken van diefstal af komstig te zijn. Een inwoner van Hapert heeft bekend een geldtas van zijn oudere broer te heb ben weggenomen en buiten de ouderlijke woning te hebben verstopt. Hij liet er ƒ2500 inzitten en verstopte de rest van het geld (eveneens 2500) elders. Dit pakje werd door vuur beschadigd doordat een landbouwer het bermgras in brand had gestoken. De tas is op aanwijzing van de verdachte teruggevonden. 34-35. Jongens, wat groeide die Tippie! Het schuurtje werd zo langzamerhand te klein voor hem. Vandaag of morgen zullen we iets anders voor je moeten verzinnen, Tippie! vond hij. Het ging geiueldig goed tussen die twee. was Tippie was erg gesteld op z'n baasje en Quimbo zou hem niet meer willen mis sen. En groeien deed Tippie als kool.Het was bijna niet te geloven, dat hij nog maar kort geleden uit dat ei gekomen r i©PfB| jjCPENMi^K Politiemannen en broeders van de I G.G.D. te Amsterdam hebben zaterdag- nacht in een ziekenauto gevochten om het stoffelijk overschot van de 38-jarige E I Schreier. Diens lichaam was door voorbij- gangers aangetroffen in het zand naast he fietspad in de Jan Evertsenstraat. Een surveillance-wagen van de politie en een ziekenauto van de G.G.D. waren gelijktij dig ter plaatse. Hoewel de G.G.D.-broe- I ders geen bevoegdheid hebben de dood te constateren, was het duidelijk dat de heer Schreier was overleden. Niettemin legden de broeders het slachtoffer in de zieken- auto om naar het ziekenhuis te rijden, ge heel overeenkomstig hun opdracht. Maar de agenten stonden voor de vraag of de heer Schreier als gevolg van een mis drijf om het leven zou zijn gekomen. Hun opdracht luidt in dergelijke gevallen alles zo te laten als het is in afwachting van de recherche. Zij stapten in de ziekenauto en zeiden de broeders dat er moest wor den gewacht op de recherche, die per mo bilofoon was gewaarschuwd. De broeders stoorden zich echter niet aan de agenten en wilden wegrijden. Toen de agenten dit wilden verhinderen ontstond er in de auto een hevige vechtpartij, welke duurde tot de recherche arriveerde. Even later kwam ook een arts van de G.G.D., die consta- van een hartaanval was overleden. Om nog niet bekende redenen heeft een Enschedeër, die op kamers woont in de Voorstraat in Brielle, brand gesticht in zijn kamer, die op de tweede verdieping is gelegen. De kleding van de man geraak te daarbij in brand en om zich te redden sprong hij uit het raam. Met brandwonden en inwendige kneuzin gen is de man opgenomen in het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam. Hij verkeert in le vensgevaar. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon niet verhinderen, dat de kamer geheel uitbrandde. Men vermoedt, dat de man zijn kamer in brand heeft gestoken wegens onenigheid met zijn hospita. In de brievenbus van het kantoor van de secretaris der Nieuw-Democratische Partij, de advocaat mr. H. F. Heiermans, in de Nicolaas Witsenstraat 16 te Amster dam hebben onbekenden zondagavond een brandje gesticht. De advocaat, die boven zijn kantoor woont, was niet thuis. De brandweer, die vrijdagavond ook al, doch toen voor loos alarm, naar dit adres was uitgerukt, bluste het vuurtje. Ongeveer een uur later werd de in Die- men wonende voorzitter van de N.D.P., de heer M. Lewin, opgebeld door een jonge stem, die hem iets toevoegde in de trant van: „Als jullie met dé oud-politieke de linquenten doorgaan, zullen wij als de monstratie een brandje stichten". De voorzitter had naar zijn zeggen vori ge week ook al een. telefoontje ontvangen met een tegen hemzelf gericht dreige ment. De Protestants-Christelijke Journalisten kring wil een commissie instellen, die zich zal bezig houden met de vraag of in de sector van het uitgeversbedrijf hel sta kingsrecht dan wel het beginsel van de ononderbroken nieuwsvoorziening in het belang van de publieke voorlichting de voorrang heeft. Dit is meegedeeld door de vice-voorzitter van de P. C. J. K., de heer \V. C. F. Scheps, in een rede waar mee hij de jaarvergadering van deze or ganisatie opende. Sprekende over de materiële positie van de journalist, zei de heer Scheps ver vuld te zijn met zorg. Sinds jaar en dag lopen de c.a.o.-onderhandelingen uiterma te stroef, zei hij. Er is over en weer on behagen en nauwelijks begrip voor el kaars standpunt. De strijdvaardigheid van de journalistenorganisaties heeft de sala rissen tol omstreeks 1959 de ontwikkeling in vergelijkbare beroepen doen bijhouden. De situatie is thans, dat het salarisniveau van de B.- C.- en D.-bladen niet minder dan 10 tot 30 percent bij dat van de A-bla den achterblijft. Als gevolg van denivelle ringsmaatregelen der overheid loopt de achterstand snel op, aldus de heer Scheps. Reeds nu is een eerste klasser bij ean A-blad afgezakt naar het niveau van een hoofdcommies-A bij het rijk. Dat zal nog schrijnender worden in de komen de twee jaren, betoogde de heer Scheps, De dagblad-directies kunnen en willen de ze maatregelen niet bijhouden en als nieuw argument hanteren zij thans dat de journalistensalarissen te ernstige reper cussies in andere sectoren van het dag bladbedrijf gaan verwekken. De krant, zo betoogde de heer Scheps, is in Nederland veel te goedkoop en komt per week de prijs van een pakje margarine nauwelijks te boven. De weinige armslag voor de di recties ligt aan de prijs van hun produkt. Daarom vreesde de heer Scheps in de toe komst verscherping der tegenstellingen. Hij pleitte voor het elkander vinden van uitgevers en journalisten om in een groot scheepse aanpak bij de onderhandelingen voor de c.a.o. 1965 de vicieuze cirkel te doorbreken. De christelijke organisatie verwerpt een toestand van aanhoudende gewapende vrede en kiest voor een per manente bedrijf svrede. Over de positie van de christelijke dag bladpers zei de heer Scheps dat de gang van zaken sedert de bevrijding en met na me in de laatste jaren zorgbarend en be denkelijk is. I Ned. Herv. Kerk Vrouw in kelder gestort. De 53-jarige mevrouw A. M. E. B. uit Nieuwenhag-en (L.) is verongelukt toen ze bij een plaat selijke bakker gebak wilde halen. Omdat de deur van de bakkerij gesloten was liep zij naar de achterzijde van de woning waar zij een deur opende om binnen te gaan. Het was echter de verkeerde deur waar door zij in een d:"pe kelder storte. Koeien geëlektrokuteerd. In 't Noord limburgse plaatsje Sevenum zijn in de stal van de landbouwer J. Roodbeen 7 stam boekkoeien door elektrische stroom om 't leven gekomen tijdens het elektrisch mel ken. Er moet kortsluiting in de melk machine zijn ontstaan. Advertentie llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllinilllllllllllllllillllillllilllillllli Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie op de oceaan is van zaterdag op zondag ten zuiden van IJs land buitengewoon diep geworden. De luchtdruk daalde in het centrum tot on geveer 950 millibar. Rond de kern ont stonden over grote gebieden winden van orkaankracht, waarbij sommige schepen golven meldden van omstreeks 15 meter hoog. De depressie werd voorafgegaan door een rug van hoge luchtdruk, welke ons land zondag passeerde, waarbij vooral in de oostelijke provincies flinke opkla ringen voorkwamen. In het westen van het land werd echter de invloed van de nieuwe depressie reeds merkbaar, maar tot regen van betekenis kwam het zondag nog niet. Het koufront van de depressie bij IJs land, dat vergezeld wordt een uitgestrekte regenzone, lag maandagmorgen reeds dicht bij onze kust. Het zal ons land morgen ochtend gepasseerd zijn, waarna opklarin gen zullen voorkomen maar mogelijk ook nog enkele lokale buien. De winden ruimen naar zuidwest tot west. WEERR APPORTEN Beroepen te Nijverdal (vac. G Jukema) htoez.) E. Holtrigter te Weesp. Beroepen fe Leerbroek A. J. Mulder te Lage Vuur- I sche. Maximum-temperaturen e 5 a binnen- en buitenland. a 01 Neerslag, laatste 24 uur. ■3 v 2 iz 5 cS Den Helder regen zzw 13 0.4 Ypenburg geheel bew zzw 16 0 Vlissingen regen zzw 14 0,1 EeJde zwaar bew z 17 0 De Bilt zwaar bew z 16 0,1 Twente zwaar bew z 17 0 Eindhoven zwaar bew. z 17 0 Zd-Limburg zwaar bew. z 17 0 Helsinki zwaar bew wzw 22 0,1 Stockholm zwaar bew w 20 0 Oslo regen z 10 1 Kopenhagen licht bew z 13 0 Aberdeen tegenbui z 12 2 Londen onbewolkt zzw 13 4 Amsterdam geheel bew 15 0 Brussel zwaar bew z 16 0 Luxemburg half bew. zo 16 0 Parijs zwaar bew z 19 0 Bordeaux zwaar bew. zw 20 0 Grenoble licht bew windst 19 0 Nice half bpw n 22 0 Berlijn onbewolkt zzo 16 0,6 Frankfort. licht bew windst. 19 0 München geheel bew. zo 12 0 Zürich mist windst. 15 0 Genève licht bew. windst. 17 0 Locarno zwaar bew. windst. 22 0 Wenen geheel bew nw 15 0,2 Innsbruck half bew. w 15 0 Belgrado onbewolkt ozo 26 0 Athene zwaar bew. windst. 26 0 Rome licht bew. windst. 22 6 Ajaccio zwaar bew windst. 20 0 Madrid half bew. windst. 27 0 Mallorca half bew. 'windst. 20 0 Lissabon onbewolkt nnw 25 0 Dinsdag 14 mei Zon op 4.49 uur, onder 20.24 uur. Maan op 0.53 uur, onder 9.06 uur. Maanstanden 16 mei 23 mei 30 mei 14.37 uur 5.00 uur 5.56 uur laatste kwartier nieuwe maan. eerste kwartier Hoog en laag water in IJmiiiden Maandag 13 mei Hoog water 6 22 en 18 44 uur Laag water 1.59 en 14 21 uur Dinsdag 14 mei Hoog water 7.01 en 19.27 uur. Laag water 2.36 en 14.59 uur. Hei hoog en laag water te Zandvoort is '0 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2