O \W r' „De Ingebeelde Zieke" van Molière „Met dertien aan tafel" van Sauvajon mK DE PROGRAMMA'S echte De verkiezingen in het N.T.S.-programma Zeroïsten exposeren in Galerie Amstel 47 Charles Aznavour in ons land Stutofes beëindigd Ernst Marischka overleden NEGEN MUZEN FRAAI GESTILEERDE VOORSTELLING DOOR STUDIO WITTE KRUIS DINSDAG 14 MEI 1963 13 WITTE KRUIS Heden orgelconcert in de Grote Kerk De tzveekamp Maria Callas-Renate Tebaldi Amsterdams Pianokwartet opgericht nabeschouwingen Waardevolle filmavond Onderminister Heath komt Utrechts orgel bespelen nationaal landjuweel Concertgebouw koopt beeld Strijkkwartet J. Damslmizer De radio geeft woensdag Televisieprogramma Als men een veelgespeeld Molièrestuk als „De ingebeelde Ziekevoor de zo veelste maal gaat zien, komt onwille keurig de vraag wel eens boven: „Als zo'n stuk niet van Molière was zou het dan wel zo beroemd zijn, en ooit nog van de plank gehaald worden? Kortom, heeft zo'n blijspel nu eigenlijk bijzon dere kwaliteiten en zo ja, welke?" Deze vragen zijn alle in de nieuwe opvoering die Studie er gisteravond van heeft ge geven, in de meest positieve zin beant woord. IN HET ARTISTIEKE schouwburgzaal tje van „De Brakke Grond" in Amsterdam zag men weer duidelijk met welke sublie me middelen deze klassieke grootmeester van het blijspel zijn kluchtige gegeven aantrekkelijk heeft weten te maken voor publiek èn spelers. Het is Molière's laatste stuk geweest en de schrijver die toen op de top van zijn kunnen stond, heeft van de hoofdrol die hij zelf talloze malen heeft gespeeld,' een kolfje naar de hand van iedere rechtgeaarde komediant gemaakt. ALLE MOGELIJKE beproefde blijspel - procédé's zijn hier op hun handigst aan gewend en op hun geestigst uitgewerkt Goed. we hebben het vaker gezien: een minnaar die zich voor een ander uitgeeft om de woning van zijn geliefde binnen te dringen, dienstpersoneel dat intriges op touw zet om de dochter des huizes aai, de ware Jacob te koppelen en mensen met een waanidee die uit de droom geholpen worden door ze achter een kamerscherm of soortgelijke een gesprek te laten afluis teren. Maar hoe speels en subtiel zijn die vaste gegevens in deze intrige verwerkt! De minnaar geeft zich hier uit voor mu ziekleraar en zingt als zodanig in een ge- improviseerde aria zijn liefde uit, onder het goedkeurend toehorend oor van de va der. Het dienstmeisje voert de gebruikelijke verkleedpartijen ad absurdum en geeft zich voor een dokter uit, en het effect dat Molière in dit stuk bereikt met de schijn dode Argan onder zijn sterflaken die aan moet horen welke grafreden zijn lieve vrouwtje over hem uitspreekt, grenst aan de grimmige humor van de noderne „sick joke". Maar tussen al die bedrijven door blijft het portret van de hoofdpersoon overeind staan als een monument van psy chologische typeringskunst. Onweerstaan baar komisch ondanks de beklemmende uitbeelding van zijn dwanggedachte, en onverminderd sympathiek ondanks zijn domheid en opvliegend karakter. WIM VAN DEN BRINK is er in ge slaagd al deze facetten van de rol nauw keurig afgewogen en haarscherp getekend naast elkaar te laten zien, en zijn Inge beelde Zieke bleef ondanks al zijn gro- Advertentie DE PIJNSTILLER Een maand gaat vlug. Met WITTE KRUIS (poeders, tabletten of cachets) hoeft u niet meer op te zien tegen nare dagen. Het NTS-programma op woensdag is van 19.50 uur tot ongeveer middernacht ge heel gewijd aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In samenwerking met het Algemeen Neder lands Persbureau worden vanuit studio Irene te Bussum in hoofdzaak de stem busuitslagen gegeven van de grote ge meenten, afgewisseld met tussentijdse to taaloverzichten. De presentatie is in han den van Philippe la Chapelle jr. Boven dien worden in Amsterdam op zeven plaat sen camera's opgesteld, namelijk op de Dam en in de zes zalen waar de ver gaderingen worden gehouden van de K.V.P de P.v.d.A., de V.V.D., de A.R. Partij, de C.H.U. en de P.S.P. In deze zalen zijn de verslaggevers: Frits v.d. Poel (bij de K.V.P.-bijeenkomst), Koos Postema (P.v. d.A.) Henk Biersteker (V.V.D.) Gerard v.d. Berg (A.R. Partij) Wim Ruth (C.H.U.) en Leo Kool (P.S.P.). Verslaggevers op de Dam zijn Bouke Poelstra en Tom Nieuwen huysen. Na het bekend worden van de einduitslag zullen belangrijke vertegen woordigers van de politieke partijen wor den geïnterviewd door de verslaggevers commentators Arie Kleywegt en Jan de Visser. De regie van het programma wordt in Bussum gevoerd door Ben Steg- gerda en in Amsterdam door Aad van den Heuvel en Fred Oster. De algehele leiding is in handen van Ab van Roon Het eerste NTS-journaal wordt deze avond uitgezonden van 19.30 tot 19.50 uur, het tweede omstreeks 22.30 uur. In de Grote of St. Bovo Kerk wordt heden, dinsdag 14 mei, van 20.00 tot 21.00 uur een concert gegeven door de organist Piet Kee. Zijn programma vermeldt van Dietrich Buxtehude (1637—1707) - Preludium en fuga in g kl. t.; van Johann Kaspar Kerll (1627-1693) - Ciaconna in C gr t.; van Taglietti - Concerto Adagio - allegro - adagio - allegro (voor orgel bewerkt door Johann Gottfried Walther: van Johann Sebastiaan Bach (1685—1750) - „Schmücke dich, o liebe Seele" Fantasia in G gr t. en van César Auguste Franck (18221890) Cantabile Pièce heroïque. DE EXPOSITIE „Nul" in het Stedelijk Museum te Amsterdam, die destijds grote belangstelling en naast bewondering ook afkeer wekte, heeft een opvolger gekre gen in een kleine tentoonstelling in de nieuwste „galerie" van de hoofdstad. Deze „Galerie Amstel 47" is te vinden in een kleine kelder waar niet zeer veel, maar wel veel opmerkelijks bijeen is gebracht. Er is werk van de Nederlandse Zeroïsten Armando, Jan Hendrikse en Herman de Vries en ruim twintig buitenlandse colle ga's. „Panorama van de nieuwe tendensen" is de titel van deze expositie die tot 25 mei te bezichtigen is. Men kan hier, vol bewondering of hoofdschuddend, zien hoe een stuk prikkeldraad op een zwart vlak is gebonden, welke composities met dood gewone kurken zijn te maken en welke effecten men er met spiegelglas en fan tasie bereiken kan. De „Galerie Amstel 47" wordt beheerd door het compagnon schap van Willem de Ridder en Ruud Pereboom, welke laatste in hetzelfde pand een boekhandel-antiquariaat drijft. In dit antiquariaat is in de vorm van tijdschrif ten en oude tentoonstellingscatalogi do cumentatie te vinden die een toelichting kan geven op hetgeen in de kelder is te zien. Zij spreken dan ook van een „docu mentatie-galerie". „Er is bijzonder veel vraag naar literatuur over de moderne tendensen in de kunst" aldus Ruud Pereboom. „Ik ge loof dat er behoefte bestaat aan een com binatie als de onze. Wij zijn de eerste en enige „documentatie-galerie" in Nederland Voor zover mij bekend telt Parijs er drie en Düsseldorf een". Nell Koppen, Wim van den Brink en Els Bouman in „De ingebeelde Zieke" van Molière. teske trekken een levend mens met wie je mee kon leven; heel wat minder uitbun dig dan de virtuoze uitbeelding die Saal- born indertijd van de rol gaf bij het A.T.G., maar minstens even trefzeker en afgestemd op de intieme toon die dit klei ne zaaltje vepgt. Behalve bij hem ligt do grootste verdienste van deze voorstelling bij dé regisseur en de ontwerpster van kostuums en decor. Beiden hebben met succes gestreefd naar een zekere stilering in de opvoering. Een te groot realisme kan in dit geval storend werken omdat dan het totaal verouderd zijn van het ge geven te veel in het oog gaat lopen. Kees van Iersel had er op gemikt dat al le spelers hun personage inderdaad bleven .spelen"; zo bleef er een sfeer van on derlinge verstandhouding tussen publiek en acteurs, wat voor dit schouwburgje met zijn in de zaal uitgebouwde podium de aangewezen stijl van spelen bleek. Lisette van Meeteren had een volkomen in zwart wit gehouden toneelbeeld ontworpen, waarbij vooral de uit papieren krullen ver vaardigde en dus ver van realistische pruiken zeldzaam geestig werkten en zich geheel bij de gestileerde speelstijl aanpas ten. OOK ALLE kleinere rollen voldeden in hoge mate, waarbij -speciaal Nell Koppen als een uiterst doortastende dienstmaagd en Els Bouwman als een heerlijk onoe- trouwbare stiefmoeder uitblonken. De gave en met enorm enthousiasme ontvangen voorstelling was een nieuw suc ces in het prachtige repertoire dat Studio onder de actieve en bezielende leiding van Kees van Iersel bezig is op te bouwen Hans van den Bergh (Van onze correspondent) PARIJS In de spectaculaire twee kamp tussen 's werelds grootste operadi va's heeft Maria Callas zojuist in Parijs een nieuwe overwinning op haar rivale Te baldi geboekt. Op 21 juni a.s. zou Tebaldi op een liefdadigheidsconcert in de Franse hoofdstad optreden. Ze heeft de organisa toren echter doen weten dat ze om ge zondheidsredenen al haar engagementen tot einde dit jaar moet annuleren. 'Nu Ma ria Callas toevallig juist in Parijs gram mofoonplaten opneemt voor een Frans lie- derenrecital kon de Griekse zangeres ook worden gestrikt om voor haar kunstzuster in te springen. Het concert zal nu echter naar 5 juni worden verschoven. De over winning is bovendien, mag men zeggen, op twee fronten gelijktijdig bevochten. Want niet alleen moet La Callas na haar jong ste vermageringskuur momenteel in een vocale toppositie verkeren, ook haar gage werd in vergelijking met Tebaldi's con tract niet onaanzienlijk verhoogd. Terwijl Tebaldi zich met „slechts" 36.000 gulden moest vergenoegen, zal Callas voor haar Parijse avond op 45.000 gulden mogen re kenen. De bekende chansonnier Charles Azna vour zal op 18 mei in de Rivièrahal in Rotterdam, op 19 mei in het Concertge bouw in Amsterdam en op 20 mei in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag optreden. Aznavour, zoon van de Armeense emi grant Misja Aznavourian. werd 22 mej 1924 te Parijs geboren. In het kleine eet huis van zijn vader hoorde hij- dikwijls volksliedjes zingen en op 3-jarige leeftijd mocht hijzelf zingen op een Armeense avond. In 1933 liet Aznavour zich op de Toneel school inschrijven en speelde hier en daar kleine figurantenrolletjes. Omstreeks 1942 componeerde hij zijn eerste liedjes. II. y a des hiboux dans le beffroi", „Père Noël est swing" Hij ging toen samen werken met Pierre Roche, die hij op de pas opgerichte „Ecole du Music-Hall", waar hij de directeur Julien assisteerde, had leren kennen. Uit deze samenwerking ontstonden liedjes als „J'ai bu", „Le feutre taupé", „Départ express". Het duo Roehe- Aznavour kreeg in de showwereld bekend heid. Nadat Aznavour enige tijd in het bui tenland had opgetreden waagde hij zijn kans in Parijs, waar hij vijf jaar met wis selend succes werkte. In 1956 behaalde hij roem met zijn optreden als centrale figuur Het onlangs geformeerde Amsterdams Pianokwartet, bestaande uit de pianist Sas Bunge, de violist Gijs Beths jr., de altist Jaap Moelier en de cellist Henk Lambooy, zal voor het eerst optreden in het Natio naal Programma dat de beide Hilversum- zenders op 29 juni ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard zullen uit zenden. in een show in het Olympia-Theater. Sindsdien treedt hij op in films, maakt grammofoonplaten en geeft in binnen- en buitenland talloze avonden. In Wageningen is gedurende drie dagen voor de derde keer het Studenten Toneel festival gehouden. Er hebben in totaal dertien toneelgroepen (95 studenten) aan deelgenomen die evenzoveel voorstellingen hebben gegeven. Ton Lutz gaf namens de jury een beoordeling van iedere opvoe ring. Over het algemeen was het peil redelijk. De prijs voor de beste groepsprestatie viel ten deel aan Olofspoort te Amsterdam voor „Fin de Partie" van Samuel Beckett. Regisseur, tevens hoofdrolspeler was de heer Nic Brink. De jury beoordeelde deze opvoering als een buitengewone prestatie, eerlijk en zonder aanstellerij. Het Haags studententoneel won de prijs voor de beste keuze van het stuk in verband met het studententoneel. Er werd opgevoerd „Im provisatie" van Tad Mosel. Regisseur was Wim van 't Hogerhuys. De „Ossekar" voor de beste speelster was voor Annebet Tausk van het Thomas Toneel te Amsterdam, voor de rol van „het lieve meisje" in „Heigen" Van Arthur Schnitzler. De trofee voor de beste speler won Walter van der Koof van Olofspoort voor zijn rol van Clof in „Fin de Partie". Extra prijzen werden toegekend aan Lodewijk de Boer als schrijver van het enige Nederlandse stuk „De kaalkop luistert" en aan me vrouw Agatha Croiset-Witteman voor een bijzonder komische rol in ..Maar loop toch niet zo naakt rond" van Georges Feydeau opgevoerd door het „Syndicat d'Initiative Artistique" uit Leiden. De N.T.S.-journaalredacteur Jan Gerrit sen verdient lof voor de wijze, waarop hij met steun van cameraman Van Koe- kenberg in een filmreportage van 25 mi nuten de verschrikkelijke gevolgen van de vulkaan-uitbarsting op het eiland Ba- li heeft vastgelegd. De makabere, maar ook deerniswekkende beelden van het leed, dat de in vrede en schoonheid levende eilandbevolking trof leidden op meer dan overtuigende wijze het slotinterview met minister dr. Soebandrio in, die ons volk in de Nederlandse taal vroeg, een brug naar Bali te slaan. Wat nog te zeggen van de bekroonde filmkomedie „Calabuig", waarin de atoom geleerde George Hamilton (ontroerend ge speeld door Edmund Gwenn), ontvlucht uit zijn wereld, het echte leven vindt te- LONDEN De Britse grootzegelbe waarder en onderminister van Buitenland se Zaken, Edwarth Heath, die Engelands grote man was bij de Brusselse E.E.G.- onderhandelingen, is niet alleen een ge vierd politicus, maar ook een vooraan staand musicus. Hij is in zijn vrije tijd organist en dirigent. De grijze Pierre Monteux heeft Heath thans uitgenodigd in Londen met het Londense Symfonie-or kest als solist op te treden in Saint-Saens' orgelsymfonie. Het_is_.de eerste keer dat een Britse kabinetminister zich als solist op een con cert zal laten horen. Het concert, dat in de Royal Festival Hall in Londen zal wor den gegeven, is ten bate van de pas op gerichte trust voor het Londense Symfo nie-orkest, waarvan Heath voorzitter is Heath bespeelt op zijn buitenlandse rei zen vaak kerkorgels. Onlangs deed hij dit in Hamburg en aanstaande vrijdag zal men hem in Utrecht kunnen horen. NA ENIGE TAFERELEN van Marc Gil bert Sauvajons blijspel. „Met dertien aar, tafel" te hebben gezien, zou men zijn ge neigd dit stuk als een luchtig niemandai- letje te beschouwen. Doch na enige tijd komt men al spoedig tot de conclusie dat er toch een grote dosis humor en vrolijke fantasie benodigd is, om een dergelijk dwaze historie te kunnen schrijven. Alles draait hier namelijk om het kerstsouper van Madeleine Villardier, die een voort durende strijd met het noodlot krijgt te voeren, dat heeft voorbeschikt precies der tien gasten te laten aanzitten. Een getal, waar de lichtelijk bijgelovige Madeleine een intense afkeer tegen koestert. Telkens wanneer het haar met veel diplomatie en de nodige intriges is gelukt deze kring tot twaalf of veertien af te ronden, wordt dit aantal weer prompt tot dertien her leid. In Haarlem zijn maandag de opnamen begonnen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm „De vergeten medeminnaar". De foto toont een regiebespreking door regisseur John Korporaal (links ach ter scriptgirl) met Thercse Steinmetz en Henk van Ulsen, de Hanna en Dries uit het boek van Rico Bulthuis waar de film op it gebaseerd. Rechts de cameraman Ed van der Enden. IN HAAR WANHOOP inviteert zij ook een zekere Consuela Dolores Koukouwsko, die naar zij meent toevallig in haar wo ning is verzeild geraakt. Zij weet echter niet dat het hier een vroegere minnares van haar echtgenoot betreft, die in zijn stormachtige verleden dat hij overigens zorgvuldig tracht geheim te houden ook nog president is geweest van een woelige Zuidamerikaanse republiek. Het werd hem daar evenwel al spoedig te benauwd tussen zijn heetgebakerde en schietgrage onder danen, zodat hij na een korte regerings periode de voorkeur gaf aan het hazen pad. Deze vlucht wordt intussen in de repu bliek Santa Rosalina nog altijd als hoog verraad beschouwd en het opperste ge rechtshof veroordeelde de voortvluchtige president dan ook bij verstek ter dood, Dit vonnis komt de voortvarende Dolo res nu even voltrekken; vandaar dat zij in haar handtasje een klein arsenaal van revolvers en tijdbommen vervoert. Men begrijpt dat een dergelijk gegeven voor het publiek een bron van uitbundig ver maak kan zijn, op voorwaarde echter dat; een groepje bekwame spelers deze charmante nonsens met de vereiste esprit weet te behandelen. MET DEZE opgave heeft het toneelen semble „Volksonderwijs" uit Deventer zich willen belasten, dat deze vrolijke historie maandagavond in de Haarlemse Stads schouwburg in de finale voor het Natio naal Landjuweel heeft opgevoerd. En met een bijzonder groot succes, want de op nieuw uitstekend bezette zaal beleefde er kennelijk een kostelijke avond aan. In hoeverre dit succes ook in de ogen van de jury zal zijn gerechtvaardigd, moge straks uit haar rapporten blijken. Jan van Dam De Raad van Bestuur van het Concert gebouw n.v. is met de beeldhouwer Ubbo Scheffer te Heelsum overeengekomen dat deze zijn beeld „Strijkkwartet" in opdracht van het Concertgebouw n.v. zal voltooien Dit grote uit harde Franse kalksteen ge hakte kunstwerk zal te zijner tijd ge plaatst worden in een der foyers van het Amsterdamse Concertgebouw. In decem ber 1962 werd aan Ubbo Scheffer de cul turele prijs van de gemeente Arnhem toe gekend. midden van de eenvoudige bewoners van het eilandje Calabuig? Door een gevoeli ge fotografie en door de sublieme rolbe zetting werd het een cinematografisch sprookje, met de moraal, dat niemand werkelijk kan ontvluchten aan de wereld, waarin hij leeft. Mede door het tweede en laatste deel van de serie „De Titanen", dat in een geslaagde montage van historische opna men de door Malcolm Muggeridge ge schreven geschiedenis van de Verenigde Staten weergaf, werd deze maandagavond in zijn geheel een waardevolle filmavond. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 8.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (18). 11.50 Lichte grammofoonmuziek. 12.10 Licht in strumentaal ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang met ritmische begeleiding. 12.53 Grammo foonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.30 Klassieke grammofoonmuziek. 14.00 Pia norecital (gr.). 14.10 Moderne kamermu ziek. 14.30 Amusementsmuziek (gr.). 15.00 Muziekstudenten studentenmuziek: kla- sieke en moderne muziek. 15.50 Bijbel vertelling voor de jeugd. 16,00 Voor de jeugd. 17.15 Gitaarmuziek (gr.). 17.30 Grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 18.05 Operamuziek. 18.30 Reportage Vie ring 50-jarig bestaan v.d. Bond van Christelijke Scholen in Noórd-Holland be noorden het IJ. 18.45 Nieuwe grammofoon platen. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Ver kiezingsuitslagen. 20.30 Lichte grammo foonmuziek. 21.00 Verkiezingsuitslagen. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Ver kiezingsuitslagen. 22.30 Nieuws en SOS-be- richten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55-2.00 Verkiezingsuitslagen, afgewisseld m. lich te grammofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-plm. 2.00 -VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commenta ren. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuz. 8.55 Kookpraat- je. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Verveeld... of geboeid?, lezing. 10 05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Wals- orkest. 11.30 Mezzo-sopraan en piano. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platte land 12.38 Orgelkwartet: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Pianotrio: klassieke en moderne muziek. 13.40 Lichte grammofoon muziek. 14.00 Noord-Hollands Filharmo nisch orkest, koor en solisten. 15.00 De vrouw en de stembus, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.20 Licht orkest. 17.50 Regeringsuitzen ding: geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Metropole orkest. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 In strumentaal trio en zang soliste: jazzmu ziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05-2.00 Verkiezingsuitsla gen en grammofoonmuziek. (Om 22.30- 22.40 en om 23.55-24.00 Nieuws) BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. 15.00 Schoolwedstrijd. 15.30 Symfo nische muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.55 Koorzang. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19 40 Lichte muziek. 20.00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit. 20.15 Mo derne en klassieke muz. 21.15 Lichte mu ziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Operamuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volks muziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Jazzmuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: ±12.20 ±13.00 Eurovisie: Staats bezoek van Koning Boudewijn en Koningin Fabiola van België aan Engeland. KRO' 19.30 Honneur aux dames: gouden jubi leum van de Katholieke Vrouwenbewe ging in Nederland. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Vloekjes bij de thee. merk waardige facetten uit de vorige eeuw. (deel NTS: 22.55-23.00 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 14.05-14.35 Staatbezoek van Koning Boudewijn en Koningin Fabiola van Bel gië aan Engeland. VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.45-17.55 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. NTS: 19.30 Journaal en weeroverzicht. 19.50-1.00 Ver kiezingsuitslagen. (Om plm. 22.30-22.35 Journaal). De Oostenrijkse filmproducent Ernst Marischka. die onder andere de serie over „Sissi" heeft gemaakt, is' in de nacht van zondag op maandag in de Zwitserse stad Chur overleden. Hjj was 70 jaar. Film in Frankrijk. Het aantal Franse bioscoopbezokers is in 1962 tot 309 miljoen gedaald het laagste totaal sinds de tweede wereldoorlog. In 1961 bezochten nog 328 miljoen Fransen de bioscoop; de totalen bedroegen in 1957 411 miljoen en in 1947 423 miljoen. Door een verhoging van de toegangsprijzen tot gemiddeld 2,23 frank per plaats steeg de totale recette echter tot het ongekende hoge bedrag van 689 miljoen frank. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13