Renner van tweede plan buitte de hem geboden kans goed uit J Eindresultaten van de Ronde fS. Tottenham Hotspur gearriveerd HWP en Assendelft bereikten een plaats in hogere afdeling 1 I - RONDE VAN NEDERLAND nog knechtvan Jan Janssen, Allfeen Piet van Estf gaf meer dan de overige vedetten Weinig verandering in het klassement Mik Snijder fietst niet meer Luxemburg speelt graag 2 maal uit „Verdeel Europa in twee groepen'1 Binnenspeler White en Dave Mackay zijn geblesseerd Er resten thans nog maar twee partijen Prijs van Duindigt is rijk gedoteerd Brits atletiekteam niet op z'n sterkst i 1 II H f DINSDAG 14 MEI 1963 19 Lex van Kreuningen, vorig jaar Hugens en Nijdam, werd winnaar - die laatste etappe won - Ronde van Spanje Praag-Warschau-B erlijn Op 18 augustus begint het nieuwe voetbalseizoen voor de tweede divisies -• "5 v, Alwéér: Locomotief vooraan! LOCOMOTIEF Locomotief Petrosjan ziek; twintigste schaakpartij uitgesteld Willem Maris uitgeschakeld Uitslagen Engelse League Voor duel met Benelux cup smeerkaas ook verkrijgbaar nel tornooi of i De 25-jarige Utrechtse onafhankelijke Lex van Kreuningen, die zondag de oranje trui in het Limburgse Heuten van Piet Steenvoorden had overgenomen, heeft dit kledingstuk in de laatste etappe naar Helmond met wat geluk kunnen behouden. Voor het eerst na de oorlog is de wieler ronde van Nederland dus gewonnen door een renner van het tweede plan, door de man. die het vorig jaar in de Ronde van de Toekomst de „knecht" was van Jans sen, Hugens en Nijdam. De naam Van Kreuningen is nu geschreven naast die van onder meer Gerrit Schulte, Wim van Est, Wim van Looyx en Peter Post, een devaluatie van de erelijst der rondewin naars. Van Kreuningen, een renner van het tweede plan die 'zijn naam op de win- naarslijst van de Ronde van Neder land schreef. Niets mag er echter worden gezegd ten nadele van Van Kreuningen. Hij heeft slechts de kansen uitgebuit die hem zijn geboden door de plichtsverzaking van de „vedetten", die altijd zo klagen dat er geen Nederlands concern bereid is een kostbare fabrieksploeg te onderhouden. Zij immers hadden nu de kans om voor eigen publiek te tonen wat zij waard zijn, maar zijn door hun lauwe houding waarschijn lijk nog verder van hun ideaal geraakt. Bovendien hebben de moeilijkheden op de derde dag in Zwanenburg de positie van de ronde, die kundig door Frans Hoff man was opgezet, weer op losse schroeven gesteld. De fouten waren dit maal niet aan de organisatie te wijte» en het zou dan ook billijk zijn als Hoffman nog een kans zou krijgen, mede in het belang van de Nederlandse renners, ook al hebben enkelen veel verknoeid. Sportief is deze ronde dan ook geen succes geworden. Elke dag weer verwachtte men de grote aanval van de „azen" maar die bleef uit, zodat renners van het tweede plan de eerste viool konden gaan en blijven spe len. Eén van de weinigen die bereid was meer te geven dan de anderen was Piet van Est. Hij was het ook die in de laat ste door slecht weer geteisterde etappe een aanval deed op de leiderspositie van Van Kreuningen. Piet van Est slaagde er in de rit met voorsprong op alle anderen te winnen zijn tweede etappe-zege maar zijn winst was niet groot genoeg om Van Kreuningen van de troon te stoten. Wel droeg Piet van Est de groene trui met ere naar de finish, zodat hij winnaar werd van het puntenklassement. Voor Sjefke Jansen eindigde deze ronde met een dubbele triomf, want na de individuele eindzege van Van Kreuningen legde zijn ploeg ook beslag op de eerste plaats in het ploegenklassement. De laatste etappe bood wel even wat levendiger beeld dan de vier voorgaande ritten. In de heuvels, kort na het ver trek uit Heerlen, sloegen de Limburgse klimmers Jan Hugens en Jan Schroeder op de vlucht, in gezelschap van Piet van Est, die zij niet konden lossen. Toen de kruitdampen in de omgeving van Maastricht waren opgetrokken bleek dit drietal een voorsprong van 1 min 10 sec. te hebben bevochten op het „grote" peloj ton dat inmiddels al weer danig was ge slonken. Want op de glibberige weggetjes waren tal van renners achtergeraakt, van wie de Duitsers Tüller en Schulze, de Belg Hout ven en de Nederlanders Biemans, Van der Putten, Sythoff en Niesten ontmoedigd in de brokkenwagen stapten. In de straten van Maastricht raakte Van Kreuningen een belangrijke concurrent kwijt toen Wim van Est, die in het algemeen klasse ment op de derde plaats stond, achter elkaar drie lekke banden kreeg en een pion brak. Bij de derde lekke band was ploeglei der Willy Alberti in geen velden of wegen meer te bekennen en toen stapte Wim van Est, in wie velen nog een mogelijke ronde winnaar hadden gezien, af. Een triest ein- De dertiende etappe van de wielerronde van Spanje voor profs heeft een overwin ning opgeleverd voor de Ier Elliott. Hij legde de 259 km van Barcelona naar Va lencia af in 7 uur 39 min. 50 sec. De lei derstrui blijft in het bezit van Jacques Anquetil. De etappe-uitslag luidt: 1. Elliott (Ierland) 7.39.50 (met bon. 7.38.50), 2. Elorza (Spa.) 7.39.52 (met bon. 7.39.22), 3. Kharmany (Sp.) z.t., 4. Le Dudal (Fr.) 7.40.05, 5. Sanchez (Sp.) z.t., 8. Schroe der (Belg.) 7.40.51, 7. Silva (Port.) 7.41.13, 8. Martinez (Sp.) 7.41.33. 9. Rossel (Belg.) 7.41.47. De Nederlander Bas Maliepaard werd, in dezelfde tijd als de Belg Rossel, als dertiende geklasseerd. Na de 13de etappe luidt het algemene klassement: 1. Anque til (Fr.) 57.29.32, 2. Colmenarejo (Sp 57.32.28, 3. Pacheco (Sp.) 57.33.04. 4. Malie paard (Ned.) 57.34.38, 5. Gabica (Sp.) 57.37.29, 6. Suarez (Sp.) 57.37.45, 7. Velez (Sp.) 57.38.06. De 22-jarige Oostduitser Klaus Ampler is maandag winnaar geworden van de vijf de etappe van de wegwedstrijd Praag WarschauBerlijn voor amateurs. Hij leg de de 221 km van Banska Bystrica naar Kosice af in 6 uur 8 min. 11 sec. De Belg Verhaegen, die in de etappe tweede werd, nam de leiderstrui van de Fransman Genet over. De uitslag luidt: 1. Ampler (O.-Did.) 6 09.11 (met bon. 6.08 11), 2. Verhaegen (Belg.) 6.09.40 (met bon. 6.09.10), 3. Storai (It.) 6.09.42, 4. Tsche- repowitsch (Rusl.) 6.10.28, 5. Haeseldonckx (Belg.) 6.12.45, 6. Andreoli (It.) 6.12.48, 7. Dolezal (Tsjech.), 8. Hasman (Tsjech.), 9. Cosma (Roem.), 10. Toon Rutte (Ned.) allen in 6.12.48. De Nederlander Rein de Jong werd, eveneens in 6.12.48, als 33ste geklasseerd. Frans Balvert en Theo Rutten staakten in de 5de etappe de strijd Het algemene klassement luidt: 1. Verhaegen (Belg.) 20 11.05, 2. Genet (Fr.) 20.14.13, 3. Gawliczek (Polen) 20.14.28, 4. Olisarenko (Rusl.)' 20.15.17, 5. Cosma (Roem.) 20.15.35, 19. Rutte (Nederland) 20.20.49, 38. De Jong (Ned.) 20.25.03. De laatste etappe in de Ronde van Nederland, leidend van Heerlen naar Helmond (162 km), luidt als volgt: 1. Piet van Est (ploeg Schulte) 4.09.31 (met bonificatie 4.09.01), 2. Post (ploeg Alberti) 4.09.54 (met bonificatie 4.09.39), 3. Nijdam (ploeg Voortmg) 4.09.55, 4. Verachtert (België, ploeg Cools) 4.10.15, 5. Seneca (België, pleeg Naye), 6. Olden burg (Duitsland, ploeg Baier), 7. Janssen (ploeg Janssen), 8. Damen (ploeg Schul te), 9. Schroeder (ploeg Janssen), 10. Kersten (ploeg Schulte), 11. Captein (ploeg Schulte), 12. Raes (België, ploeg Cools), 13. Snepvangers (ploeg Vissers), 14. Van Amsterdam (ploeg Voorting), 15. Van der Ven (ploeg Peters), 16. De Nijs (België, ploeg Cools), 17. De Waard (ploeg Janssen), 18. Enthoven (ploeg Schulte), 19. Wesseling (ploeg Alberti), 20. Renz (Duitsland, ploeg Baier), 22. Van Kreuningen (ploeg Janssen), allen in dezelfde tijd als nummer 4. Verach tert. In deze laatste rit gaven nog acht cou reurs op: Tüller (Duitsland, ploeg Baier), Schulze (Duitsland, ploeg Baier), Wim van Est (ploeg Alberti), Van der Putten (ploeg Peters), Niesten (ploeg Peters), Biemans (ploeg Peters), Sijthoff (ploeg Peters) en Van Houtven (ploeg Theugels). Het eindklassement van de Ronde van Nederland 1963 luidt: 1. Van Kreu ningen (ploeg Janssen) 30.11.46, 2. Van der Ven (ploeg Peters) 30.12.51, 3. De Nijs (België, ploeg Cools), 30.12.55, 4. Piet van Est (ploeg Schulte) 30.13.31, 5. Seneca (België, ploeg Naye) 30.13.51, 6. Raes (België, ploeg Cools) 30.14.15, 7. Kersten (ploeg Schulte) z.t., 8. Van der Borgh (ploeg Alberti) z.t., 9. Nij dam (ploeg Voorting) 30.15.08, 10. Post (ploeg Alberti) 30.15.22, 11. Renz (Did., ploeg Baier) 30.15.49, 12. Janssen (ploeg Janssen) 30.15.58, 13. Captein (ploeg Schulte), 14. Oldenburg (Did., ploeg Baier), 15. Verachtert (Belg., ploeg Cools), 16. Damen (ploeg Schulte), 17. Van Amsterdam (ploeg Voorting), 18. Snepvangers (ploeg Vissers), 19. Ent hoven (ploeg Schulte), 20. De Waard (ploeg Janssen) allen dezelfde tijd als Janssen: 30.15.58, 21. Rentmeester (ploeg Schulte) 30.16.38, 22. Steenvoorden (ploeg Peters) 30.17.16, 23. Hugens (ploeg Alberti) 30.18.09, 24. Schroeder (ploeg Janssen) 30.22.18, 25. De Jongh (ploeg Janssen) 30.30.32, 26. Wesseling (ploeg Alberti) 30.39.58. De eindstand van het puntenklasse ment luidt als volgt: 1. Piet van Est 35 punten, 2. Seneca 46 pnt., 3. Post 58 pnt., 4. Janssen 58 pnt., 5. Captein 59 pnt. Het ploegenklassement van de laatste etappe: 1. Schulte 12.30.01, 2. Alberti 12.30.24, 3. Cools 12.30.45, 4. Janssen z.t. De eindstand van het ploegenklasse ment ziet er als volgt uit: 1. Janssen 90.41.53, 2. Alberti 90 42.21, 3. Cools 90.43.16, 4. Schulte 90.43.20. De prest^tieprijs van de vijfde etappe was voor Piet van Est. de voor „ijzeren" Willem, die deze ronde zag als een afscheid. De drie weglopers konden geen stand houden. In de Maasvallei werden zij in gelopen en toen dienden zich nieuwe lief hebbers aan, die al evenmin succes had den. Daarbij was ook weer Jan Schroeder geweest: Kort na Roermond waagde Ger rit Schulte een aanval op de positie van de Locomotieven in het ploegenklassement. De achterstand van Schulte's mannen be droeg slechts 49 sec., maar toen Entho ven met Wesseling was ontsnapt was weer Jan Schroeder paraat. Samen met Martin van der Borgh kwam hij-bij de vluchters en in Neerkant (137 km) hadden ook Piet van Est en Jan Janssen aansluiting gekregen. Toen daar Piet van Steenvoorden een lekke band kreeg en ver achter raakte (hij verloor zoveel terrein dat hij in het algemene klassement van de tweede naar de 22ste plaats duikelde) werd de positie van Van Kreuningen wel 'heel rooskleurig. Alleen Piet van Est zag er nog wel wat in en demarreerde. Hij weerstond tenslotte ook nog de aanval van Peter Post en Henk Nijdam, maar Van Kreuningen die met het peloton 44 sec. na Piet van Est over de meet ging bleef winnaar van de ronde met 1 min 5 sec. op Bart van der Ven, 1 min 9 sec op de Belg Theo Denijs en 1 min 45 sec. op Piet van Est, die op deze laatste dag de grootste sprong maak te. Zonder enig uiterlijk vertoon heeft de 32-jarige Mik Snijder uit Halfweg afscheid genomen van de wielersport, waarin hij als amateur zoveel fraaie successen heeft behaald. Vooral door zijn aanvallende ma nier van rijden en sportieve optreden was hij alom een gewaardeerd renner. Zijn mooiste overwinningen behaalde Snijder in de Ronde van Overijssel, de tweedaagse van Brabant, de rit van Nue- nen naar Bergen op Zoom, de etappe van Sfax naar Gafsa in de Ronde van Tune sië, die dwars door de Sahara voerde, de „Grand Prix Hollerich" in Luxemburg en in de meerdaagse „Toer door Nederland". Door drukke werkzaamheden heeft Mik Snijder nu een streep onder zijn wieier- avonturen moeten zetten hij heeft geen tijd meer om te trainen maar hij blijft als bestuurslid van „De Bataaf" en als ploegleider nauw met het wel en wee in de wielersport betrokken. De Luxemburgse voetbalbond wil evenals dat bij de voorronden voor het toernooi om het wereldkampioen schap 1958 het geval is geweest bei de wedstrijden van de ploeg van het Groot-Hertogdom tegen het oranje team voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams in Nederland spelen. De Luxemburgers hebben dezer dagen aan de KNVB het verzoek ge daan, akkoord te gaan met het voor stel ook voor de ontmoeting Luxem burgNederland een plaats in Neder land te kiezen. Het bondsbestuur van de KNVB moet zich nog over de kwestie beraden. Wat het betaalde voetbal betreft zullen de competities van de KNVB voor de ere- en de eerste divisies voor het seizoen 1963-'64 beginnen op zondag 25 augustus. De competitie van de tweede divisies zal be ginnen op zondag 18 augustus en die voor de jeugdcompetitie op zaterdag 7 septem ber. Met de competities voor het zondagama- teurvoetbal zal op 8 september worden ge start. In geen geval wordt er door de KNVB dispensatie verleend voor het later beginnen van de competitie. Op de jaarlijkse algemene vergadering van de Daviscupcommissie, die 4 juli in Londen wordt gehouden, zal een voorstel worden besproken om te komen tot een nieuwe indeling van de Europese tennis zone. Het aantal deelnemende landen in deze zone dit jaar waren het er 31 wordt te groot geacht om een goede af werking van het wedstrijdschema te waarborgen. Daarom is voorgesteld de zone te scheiden in twee groepen: een oostelijke en een westelijke groep. De A-groep zou omvatten de landen België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland Groot-Brittannië, Ierland, Italië, Luxem burg, Monaco, Spanje, Zwitserland, Tu nesië, Marokko, Nederland, Noorwegen en Portugal. Groep B: Oostenrijk. Bulgarije, Tsjechoslowakije, Finland, Griekenland, Hongarije, Israël, Libanon, Polen, Roeme nië, Zweden, Turkije, Rusland, Ver. Ara bische Republiek en Joegoslavië. De finale van de Europese zone zou dan gaan tussen de winnaars van beide groepen. De landen die niet tot een be paalde zone behoren, zoals Australië, Nieuw-Zeeland, Rhodesië-Niassaland, Zuid- Afrika en de Zuid- en Middenafrikaanse staten, zullen volgens het voorstel, even als nu het geval is,_ wprden ondergebracht in de zones waar nég een plaats" over" is. .£f! -> „Denk er aan jongens, het is geen ple zierreisje", klonk maandagmiddag op de Rotterdamse luchthaven waarschuwend de stem van aanvoerder Danny Blanchflower toen zijn teammakkers van Tottenham Hotspur uitbundig als jonge honden de bus ingingen, die hen naar hun tijdelijke resi dentie het Palace hotel in Scheveningen zou brengen. De Engelse voetbalploeg, die woensdag avond in stadion Feijenoord in de finale van de „kleine Europa-cup" (bekertoernooi voor bekerwinnaars) tegen Atletico Ma drid aantreedt, arriveerde om kwart voor vier met een chartertoestel van de BEA, juist toen boven de luchthaven de eerste zonnestralen door de wolken kwamen. In het toestel zaten ook de officials en ver slaggevers van de Britse bladen. Het ge zelschap werd opgewacht door onder andere de heer Brunt, secretaris-penning meester van de KNVB, en stadion-direc teur Bas van Krimpen, Manager Bill Nicholson durfde geen prognose te doen. „Het wordt een strijd tussen twee gelijkwaardige teams", zei hij. „Vorige week ben ik nog in Spanje geweest en ik heb toen een zeer goede in druk gekregen van het spel van Atletico". Hij beseft heel goed dat er in de komende strijd grote belangen op het spel staan voor zijn team: „Nu wij het league-kam pioenschap- hebben verspeeld, is dit onze laatste kans om in het Europese cupvoet bal te blijven", antwoordde hij op vragen van verslaggevers. De teleurstelling over de nederlaag van afgelopen zaterdag was hem nog van het gezicht af te lezen. Nicholson maakte bekend dat twee spe lers zijn geblesseerd: binnenspeler White en kanthalf Dave Mackay. Jimmy Greaves zal in ieder geval van de partij zijn. Het team wordt woensdag kort voor de wedstrijd samengesteld. Dinsdagochtend om elf uur waj er nog .een training in het itótierdamse stadion. HWP uit Haarlem in de derde klasse en Assendelft in de vierde klasse zijn erin geslaagd de beslissingswedstrijden om een plaats in een hogere afdeling te win nen en daarmee hun promotie te bewerk stelligen. HW'P deed dit in de competitie van de Noordhollandse schaakbond tegen Aalsmeer 2 met de magere score van 5'/i- 4'I', een uitslag waarmee de club van Hoogland beslist niet tekort werd gedaan. Assendelft trad zegevierend uit de drie- hoeksstrijd Assendelft-Lasker-Zaandam 4 tevoorschijn. Na Zaandam 4 werd nu Las- ker met S'/x-V/x geklopt. Advertentie a GEEN WOORDEN MAAR DADEN wanneer het om fietsen gaat Licht lopende Locomotief rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik reeds vanaf 156,50 Lex van Kreuningen de winnende fiets! Gemonteerd met I Vredestein-banden. 1 In het streven de woensdagmiddag meetings op Duindigt een nog aantrekke lijker karakter te geven is als hoofdnum mer geplaatst de Prijs van Duindigt, een rijk gedoteerde en goede ren voor de beste volbloeds. Favoriet in dit goed bezette veld is Le Faquin, die na twee vergeefse pogingen een kans krijgt Erathostenes en Marina achter zich te houden. De andere ren is van minder gehalte, waardoor de snelle Caliph S zijn derde zege in succes sie kan boeken, hetgeen wel triest is voor Ulysses en Aphrodite Ook bij de dravers is er een uitzonder lijk goed bezet nummer en wel de selectie draverij voor de Gouden Zweep. Slechts de grote klassepaarden zijn hiervan vrij gesteld, doch desondanks blijft er nog vol doende over om over het 2500 m lange parcours een bikkelharde strijd te ver wachten. Onder normale omstandigheden zou Zilvervos de grote favoriet zijn, doch de jonge hengst maakt zijn seizoendebuut en zal nog geen voldoende vorm hebben. Eerder valt de keuze op Yucatan, die in grote vorm loopt en bovendien bijzonder taai is. De tweede kandidaat is Young Six en de derde Xylander V. Outsider is Xon Messidor. In het openingsnummer valt het debuut te signaleren van Bento Kitty, als 2-jarige derde op de Europese ranglijst met zijn gewonnen bedrag. In vorm wint hij met een straatlengte van Bertus van Zelda en Bento Ilollandia. In het tweede nummer kan Brion van de Lente zijn tweede zege boeken, waardoor Apollo H en Baron Hol- landia opnieuw genoegen zullen moeten nemen met de plaatsen. In het leerlingennummer geniet Zulma meer vertrouwen dan Zarak, waarmee een leerling moeilijk overweg kan. De derde is Antilope R en outsider Zigane. Zanto zal in de autostartkoers zijn trouwe zwoe gen beloond kunnen zien met een over winning. Zijn concurrenten zijn van be scheiden klasse, met uitzondering van Woelwater, die de tweede plaats kan be lopen. Tenslotte kan in het slotnummer Zampa van Papenhoef naar een nieuwe zege snellen, waartoe hij de niet geringe tegenstand van Zalkestis en Zsa Zsa du Commerce moet onderdrukken. Er resten nu nog maar twee partijen. Eén ervan zal de beslissing moeten bren gen bij Castricum 2-KTV 2, een beslis singswedstrijd met een plaats in de 2de klasse als inzet. De Enkhuizer schakers leiden met 4-5 en zullen waarschijnlijk aan de resterende partij wel het benodig de halve punt overhouden om het gewen ste resultaat te bereiken. De tweede par tij slaat op de beslissingswedstrijd Hoofd dorp 2-Bloemendaal 4 in de vierde klasse. Hoofddorp leidt met 5-4. In de strijd om de NHSB-leeuw, de af- valwëdstrijden voor kwartetten, is de her kansing gespeeld. Grote verrassingen bleven uit, hoewel de zege van HWP 2 op Het Oosten 3 en de vlotte overwinning van Weenink 2 (Beverwijk) op Zaan streek-Noord (Krommenie) toch wel enige aandacht verdienen.. In de tweede ronde worden nu de vol gende wedstrijden gespeeld: Saende-Witte Paard 2; Castricum 3-Witte Paard 1; Witte Paard 3-Weenink 1; Castricum 1-Heemst?- de; Oppositie 1-Oppositie 2 en Het Oosten 4-Weenink 3. De overige teams zijn vrij geloot en komen rechtstreeks in de derde ronde. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: bondscompetitie-beslissingswed- strijden: 3de klasse, Castricum 2-KTV 2 4-5 voorlopig; Aalsmeer 2-HWP i'/x-5'/x (HWP promoveert). 4de klasse, Hoofddorp 2-Bloemendaal 4 5-4 voorlopig; Assendelft- Lasker 6VJ-31/» (Assendelft promoveert). NHSB-leeuw, herkansing: HWP 2-Het Oosten 3 21/j-l'/s; Weenink 2-Zaanstreek Noord 3-1; Oppositie 2-Lasker 2,/j-1'/j; Het Oosten 2-Santpoort niet doorgegaan; De Pion 2-Witte Paard 2 1-3; Weenink 4-Het Oosten 4 1-3; Westzaen-Castricum 2 '/«-3'/i. De twintigste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tus sen Botwinnik en Petrosjan, die gisteren zou worden gespeeld, is uitgesteld omdat Petrosjan zich niet goed voelde. De uitdager heeft een voorsprong van 11 tegen 8 punten met nog 5 partijen te spelen. De Nederlandse Daviscup-speler Willem Maris heeft de eerste ronde van het heren enkelspel in het toernooi om de interna tionale tenniskampioenschappen van Frankrijk niet overleefd. Hij verloor in Parijs van de Fransman Bresson met 6-3 2-6 2-6 6-3 6-3. Tottenham Hotspur maakt zich in Nederland gereed voor de „titanen strijd" tegen Atletico, een duel gel dend voor de finale in het Europa cuptoernooi der bekerwinnaars. De foto beeldt aanvoerder Blanchflower uit, zichzelf een niet-alcoholhoudende drank inschenkend. Aanvoerder Danny Blanchflower was iets optimistischer dan zijn directe chef. We hebben weliswaar een lang en zwaar seizoen achter de rug, maar juist in wed strijden als deze komen wij tot de beste prestaties". Het spel van Atletico kent hij niet uit eigen ervaring. „Maar als de Spanjaarden net zo goed spelen als Real Madrid en Barcelona heb ik nu al veel respect voor hen". Het zal, volgens hem, een heel spannend en slopend duel wor den. „De Spanjaarden hebben zelfvertrou wen omdat zij het toernooi vorig jaar wonnen. We zullen er daarom hard voor moeten werken." Manager Bill Nicholson Een belangrijk winstpunt voor de Brit ten zal zijn dat zij de (luidruchtige) steun van vele supporters krijgen. Op de Rotter damse luchthaven worden woensdag ten minste 25 chartertoestellen verwacht die ruim 1200 Londenaren zullen vervoeren. Anderen komen per boot. De indruk in de Maasstad is dat de eindstrijd om de „kleine cup" in Engeland veel meer be langstelling heeft dan hier. De uitslagen van de maandag gespeelde voetbalwedstrijden in de Engelse League: eerste divisie: Blackburn RoversWolver hampton Wanderers 5-1; BlackpoolWest Ham United 0-0; Bolton WanderersLiver pool 1-0. Tweede divisie: Huddersfield Town Portsmouth 1-3; Luton TownSunderland 0-3; SouthamptonGrimsby Town 4-1. Vele grote namen uit de huidige Britse atletiekwereld ontbreken in de ploeg, die op 8 juni in Billingham (Noord-Engeland) zal uitkomen tegen het heren-atletiekteam van de Benelux. Geen van de vier win naars van een gouden medaille op de Euro pese kampioenschappen vorig jaar in Bel grado zal deel uitmaken van de Britse formatie. Het lijkt waarschijnlijk dat de samenstellers van de atletiekploeg zich hebben laten leiden door de gedachte talentvolle jongeren wat internationale ervaring te laten opdoen. Vooral het optreden van de 18-jarige scholier Robert Frith op de 100 yards zal met grote belangstelling worden tegemoet gezien. De samenstelling van het atletiek team van Groot-Brittannië is als volgt: 100 yards: Bailey en Frith; 220 yards: Jones en Metcalfe; 440 yards: Campbell en Setti; 880 yards: Green en Piercy 1 mijl: Shillington en Whetton; 3 mijl: Graham en Farrington; 6 mijl: Fowler en Taylor; 120 yards horden: Hogan en Storey; 440 yards horden: Cooper en Woodland; 4 x 110 yards estafette: selectie uit de volgende atleten: Bailey, Frith, Jones, Hildrey en Young; 4 x 440 yards estafette: selectie uit de volgende atleten: Campbell, Cooper, Metcalfe, Piercy, Setti en Woodland. Hoogspringen: Mackenzie en Morris; verspringen: Morbey en Tymms; hink- stapspringen: Boosey en Ralph; polshoog: Burton en Highdon; kogelstoten: Carter en Lindsay; discus: King en Lindsay; speer werpen: McSorley en Loveland; 3000 meter steeplechase: Herrioth en Linaker. Advertentie smeerkaas

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19