Wijziging krankzinnigenwet aan de Kamer voorgesteld HENSEN AGENDA 3 Trekvogelroute is korter maar niet goedkoper dan vroeger QUiMBO EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO m m en OVERALLS j mmm 1 MMM Voorlopig geen varkensmarkten Anti-magnetisch staal van mijnenvegers niet corrosievrij i Paleis van Justitie in Den Haag krijgt 12 bouwlagen Kerkgangers lopen weg in Odoorn Nieuw girokantoor in Amsterdam Huur of huurkoop? Oudste inwoonster van Nederland overleden Meer bewolking natuurlijk Ji h DONDERDAG 16 MEI 1963 SANFOR STERKE KEPER Jeans kwaliteiten blauw - khaki - groen 12.25 15.60 17.25 Voor een goede keus PAARLAARSTEEGI HAARLEM Universiteitentocht van studenten Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Zeg jongelui, I schuif eens op. FELIX is niet alleen voor jullie, maar ook voor mijj r N I mmm I 1 mmm I (vlees of vis) FELIX voor de hond is er BONZO Deense en Duitse verwachting toch hooggespannen Kaper op de kust UW HAAR CORRECT IN MODEL wellaform KAM BR 16MA\|D MEERIJDEN O, DAT HINDERT Ml ETS WE ZIJN MET vei£N IK Wil, Al/S LAATST5 DUWEN 6RAAS, MAAR DAM MOETEN WE OM BEURTEN DUWEN! Bloembollenstreek op hoogtepunt van bloei kantoormachines 8 Vooruitlopend op de algehele vernieu wing van de uit 1884 daterende krankzinni genwet. die in vele opzichten verouderd is, hebben de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Justitie hij de Tweede Kamer een voorstel tot wijziging van de thans bestaande wet ingediend. Deze wijzigingen hebben betrekking op de zogenaamde inbewaringstelling, in de wet opgenomen ter bescherming van de openbare orde en veiligheid. Bij deze maatregel, aldus de memorie van toelich ting op het wetsontwerp, moet in niet min dere mate aandacht worden geschonken aan de zorg voor de (geestelijke) gezond- Advertentie heid van de betrokkene. Daarom wordt voorgesteld te bepalen dat inbewaringstel ling alleen mag plaats hebben na raad pleging van een arts en dat, als icmana eenmaal in bewaring is gesteld, hij spoedig mogelijk dient te worden opgeno men in een psychiatrische inrichting. Ook wordt voorgesteld de bevoegdheid van de officier van justitie tot verlenging van de termijn voor inbewaringstelling te doen vervallen. ,.Deze bevoegdheid past met bij de opvatting, dat een in bewa ring gestelde een patiënt is, die als zodanig behoort te worden behandeld en verpleegd' In het wetsontwerp is voorts een aantal bepalingen opgenomen die ten doel hebben de procedure tot het verkrijgen van een rechterlijke opname van geestelijk ge stoorden te verbeteren. Ook bevat het ont werp bepalingen, die beogen de rechtspo sitie van de geestelijk gestoorden meer aan de moderne opvattingen aan te pas sen, voorzover dat binnen het kader van de thans bestaande wet mogelijk is. Van het Amstelveld in Amsterdam is een groep Amsterdamse studenten vertrokken voor een tocht langs de Nederlandse uni versiteitssteden. Daar gaan zij hun col legae-Neerlandici uitnodigen voor een authentiek zestiende-eeuws rederijkers feest, dat in december van dit jaar zal worden gehouden ter gelegenheid van het negende lustrum van Helios, de vereni gmg van studenten in de Nederlandse let teren aan de universiteit van Amsterdam. De delegatie van Helios vertrok in zes- tiende-eeuws kostuum naar Groningen. Daar werd 's avonds op het Academie plein het wagenspel „Het esbatement van den Luystervinck" opgevoerd, waarna plechtig de „chaerte" (invitatie) overhan digd werd. Op 16 mei zal hetzelfde ge schieden op het Domplein in Utrecht.*- De opvoeringen in Nijmegen (15 mei) en Leiden (17 mei) worden niet de openlucht gegeven. c Stadsschouwburg, Nationaal Landju weel: vandaag 20 u.- Toneelgroep „Suth- wolda" uit Zuidwolde met „Achter de hori zon" van Eugène O'Neill. Vrijdag 20 u.: CJV Spelgroep „Argus" uit Vlaardingen met „Hamlet" van Shakespeare. Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Sympho- nie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. George van Renesse. piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Winchester '73", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De danseres en de vam pier", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Het Chapman rapport", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ursus en de Gladiato ren", 14 j. Luxor, vandaag 14 19 en 21.15 u.: „Mon- do Cane", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Dwars door de vuurlinies", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „La traviata" 14 j. Vrijdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „La vaccia", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Roxy, vandaag 14 30. 19 en 21.15 u.^„... en schiep de vrouw", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Onder piratenvlag", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „L'awentura", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Boeven incognito", a.l. Monopole (Zandvoort), geen filmvoor stelling. Van vrijdag af 20 u.: „De man met het slangenvel". 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Tot en met 19 mei. Prenten kabinet: Expositie collectie B. de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor B art. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum ,,D_ Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van aquarellen en karakterpoppen van Johannes üller- Limburg en Mary van Regteren Altena- Koning. Tot en met 18 mei. H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Expositie Haarlemse foto groep „De muggen". Tot en met 18 mei. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek gramofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling Van vormende hand tot lopende band" Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u."~ Teylers Museum (Spaarne'16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenhenvel (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 26 mei. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van Talens schilderijen. Dagelijks geopend van 10-17 u. en van 20.30-22.30 u. Zondag van 15-17 u. Tot en met 24 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). Raadhuis Bloemendaal, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 mei). DONDERDAG 16 MEI City, 20 uur: „Liefde is mijn beroep". Rex, 20 uur: „De twee wezen". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tót 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare en R.K. leeszaal, middag en avond gesloten. VRIJDAG 17 MEI Sportpark „Schoonenberg", 21 uur: Tap toe ter gelegenheid van het tienjarig be staan stichting „Velser Gemeenschap", City, 8.30. 9.45. 11. 13.30 en 14.45 uur: Visser-cineac voor schooljeugd. 20 uur: „Afkloppen". Rex, 20 uur: „Wolgabootsman''. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Openbare leeszaal. Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; boven zaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228 c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wiistelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. DONDERDAG 16 MEI Kennemer Theater, géén voorstelling Luxor Theater, 19.30 u.:' „Les enfants du paradis". (Eén voorstelling). VRIJDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „So- dom en Gomorra". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zwarte ridder van Cornwall". W.B. Theater, 20 u.: „Meesterspion Gim- bel". Advertentie Advertentie trntm gevitamineerd (door de lekkere harde brokjes 'X worden de poezetanden sterk) (Van een speciale verslaggever) LüBECK Westduitsers en Denen ver wachten veel van de trekvogelroute, de nieuwe verbinding via weg en rail tussen West-Duitsland en Denemarken, die giste ren door de Deense koning en bondspresi dent Lübke is geopend. In beide richtingen kan men met ingang van de zomerdienst op 26 mei via Ham burg, Lübeck, Grossenbrode naar Scandi navië rijden. Men zal daarbij de stijlvolle brug over het Fehmarnsont passeren en in Puttgarden verdwijnen in de ruimen van een van de drie comfortabele veer boten, die de verbinding met het Deense Rocdby op Lolland onderhouden. Van Roedby leidt een nieuwe spoorlijn naa Nykoebing op Falster. Met een speciale trein hebben de West duitse en Deense spoorwegen een gezel schap van ruim driehonderd genodigden de rit Hamburg-Nykoebing vice versa la ten maken met het kennelijke doel allen te overtuigen van de voordelen van deze snelle noord-zuidverbinding. Men kan in derdaad niet ontkennen, dat de tocht vele voordelen heeft boven de oude verbinding via Grossenbrode-Gedser, maar nadelen zijn er ook. Ondanks een aanmerkelijke verkorting van de route zijn de prijzen voor het vervoer van personen en auto's nagenoeg gelijk aan die welke golden voor de oudere, langere verbinding. De in vesteringen van Deense en Westduitse zij de in dit nieuwe traject zijn zo groot ge weest (het hele project kostte 220 miljoen Duitse mark) dat de reizigers moeten meebetalen via een hoge prijs voor het treinbootkaartje. toelaat Er zijn kapers op de kust. De Oostduit sers exploiteren nog steeds de veerdienst Met ingang van vrijdag worden op last van de minister van Landbouw en Visserij de varkensmarkten in het gehele land ge schorst en wordt een verbod van kracht varkens bijeen te brengen voor verkopin gen, keuringen, tentoonstellingen e.d. Deze maatregelen gelden voorlopig tot 15 juni en zijn bedoeld om uitbreiding van het mond- en klauwzeer naar het westen van het land tegen te gaan. De maatregelen zijn in de Staatscourant van heden afgekondigd. Gedser-Wamemiinde en Trelleborg-Warne- münde en op 1 juni gaat de Noorse maat schappij Moltzau een veerdienst tussen Travemiinde (bij (Lübeck in West-Duits land) en Gedser openen. Bovendien is er nog een Zweedse dienst Trelleborg-Trave münde. Automobilisten, die van deze over- •zetgelegenheden gebruik maken, behoeven minder kilometers te rijden dan via de trekvogelroute. Overigens is de wegver binding tussen Sleeswijk-Holstein en de brug over de Fehmarnsont niet ideaal Van Oldenburg in Holstein tot Grossenbro de rijdt men op een traject met 71 boch ten en via zeer nauwe passages in Neu stadt. Die nauwe doorgangen zullen pas in 1969 verleden tijd zijn. Toch moet men bewondering hebben voor hetgeen is verricht De Marinêvoórlichtingsdienst heeft mee, gedeeld, dat vertegenwoordigers van een groot staalbedrijf in Oostenrijk thans in Nederland zijn om besprekingen te voe ren met de Koninklijke Marine over de behandeling van niet-magnetisch staal, dat door deze firma aan de Koninklijke Mari ne is geleverd. Dit niet-magnetisch staal wordt alleen v°rwerkt in onderdelen aan boord van de tot de Koninklijke Marine behorende in Nederland gebouwde houten mijnenvegers om deze schepen zo onge voelig mogelijk te maken bij het vegqn van magnetische mijnen. Niet-magnetisch staal is echter, meer dan gewone staalsoorten, aan corrosiever schijnselen onderhevig. In verband hier mede zijn verschillende onderdelen, die oorspronkelijk in niet-magnetisch staal uit gevoerd werden, vervangen door conven tionele stalen onderdelen of met een laag plastic bedekt. De kustmijnenvegers vertoonden corro sieverschijnselen aan roeren, kimkielen en ankerkettingen, de ondiepwatermijnenve- gers, die in een later stadium tverden ge bouwd, alleen aan de ankerkettingen. De operatieve eigenschappen van de schepen zijn niet aangetast. Daar het van belang is voor de zelfbescherming van de mijnen vegers zoveel mogelijk niet-magnqtische materialen te gebruiken, worden geregeld besprekingen gehouden met technici van de Oostenrijkse firma. Verwacht wordt dat de oorzaken van de corrósieverschijnselen kunnen worden opgeheven, zodat in de toe komst dit niet-magnetische materiaal op grote schaal gebruikt zal kunnen wordén. HAARCRÈME Jfh. 40-41. Toen op een dag, gebeurde er iets. Quimbo was op hun akkertje aan het werk met de schoffel. Tippie was er ook; die had een beschut plekje tussen de strui ken opgezocht en deed daar 'n dutje. Hij wist, dat Quimbo hem weer mee zou ne men, als die klaar was met het werk Quimbo kon dus rustig doorgaan mei z'n werk. Hij schoffelde netjes het onkruid weg tussen de groenteplantjes, want dat was hard nodig. Hij was er zo verdiept in, dat hij niet zag, wat er in het struik gewas gebeurde. Daar slopen mannen met woeste baar den naderbij. .rrftfi/rrrr HPIBI De minister van Volkshuisvesting Bouwnijverheid, mr. Van Aartsen. heeft de minister van Justitie, mr. Beerman het. ontwerp voor een nieuw paleis van Justitie te Den Haag aangeboden. Het is ontworpen door ir. F. Sevenhuy sen, hoofdarchitect bij de Rijksgebouwen dienst. Het nieuwe gebouw komt in het Bezuidenhout. Het zal bestaan uit een laag gedeelte van drie en een hoog gedeeite van twaalf bouwlagen. In de laagbouw worden de zittingszalen van het gerechtshof, de arrondissements rechtbank en het kantongerecht onderge bracht. In de hoogbouw zijn de werkruim ten van de diverse rechtscolleges, de zit tingszalen van de militaire en de admini stratieve rechtspraak en de kantines ge projecteerd. De derde, vierde, vijfde en zesde ver dieping zullen in beslag worden genomen door de werkruimten van het arrondisse mentsparket en van de arrondissements rechtbank, de zevende verdieping door die van het gerechtshof en het hoog militair gerechtshof. De achtste verdieping is be stemd voor de algemene bibliotheek en het parket van de procureur-generaal. De krijgsraden voor zee- en krijgsmacht zul len worden gehuisvest op de negende ver dieping. De tiende verdieping is bestemd voor de zittingszalen voojr militaire en administratieve rechtspraak. De dmini stratieve rechtscolleges zullen op de elf de verdieping hun plaats vinden. Op de twaalfde verdieping zijn kantines gepro jecteerd. Af-Tj 1 i Tijdens een kerkdienst in de vrijzmmg- protestantse kerk" te Odoorn zijn tal van kerkgangers uit de dienst gelopen naar aanleiding van uitlatingen van de recht zinnige predikant ds. van Dijk uit Tweede Exloërmond. Deze gastpredikant zei, dat in Odoorn de mensen het evangelie verloochenen en dat ds. H. van Lunzen, die onlangs met emeritaat is gegaan, en het kerkbestuur de mensen uit de kerk hebben gejaagd Niet alleen de vrijzinnigen, maar ook veel rechtzinniger! in Odoorn zijn verontwaar digd over deze uitlatingen van een gast predikant. Toen de consulent, ds. Faber, en ds. van Lunzen ds. van Dijk in zijn woning op zochten verklaarde deze bewust te hebben gehandeld, daarbij onderstrepend dat ds van Lunzen in Odoorn 27 jaar het ware evangelie niet heeft verkondigd. Met het deponeren van een cheque In een giro-bus heeft burgemeester mr. G van Hall het nieuwe gebouw van het ge meentegirokantoor Amsterdam officieel geopend. Het gebouw op de hoek Singel-Raadhuis straat, tot voor kort zetel van de Nationa le Handelsbank, zal de giro een ruimer en moderner onderkomen bieden. De giro-bus werd prompt gelicht en de vele genodigden in de lokettenhal konden evenals de ongeveer zeshonderd perso neelsleden in de rest van het gebouw op twintig televisie-toestellen het girobiljet op zijn weg door het bedrijf volgen. Het girobiljet was een bijschrijving van het personeelsfonds van het girokantoor op de rekening van het 125-jarige Artis. Binnen enkele minuten bezorgde een besteller het bewijs van bijschrijving aan de afgevaar digde van de jubilerende dierentuin, de Een huurcontract, waarbij automatisch het betrokken artikel eigendom wordt van de huurder, is een huurkoop, zo heeft de economische politierechter fn Den Haag beslist. Hij veroordeelde de directeur van een wasmachinemaatschappij die wasmachi nes, ijskasten e.d. verkoopt, tot duizend gulden boete wegens ontduiking van de wet op de afbetalingen. Hij verhuurde vol gens contract voor vier jaar een ijskast of wasmachine, waarna deze eigendom wordt van de huurder. Hiervoor wordt geen eerste aanbetaling geëist. De officier van Justitie was van oordeel dat juist door deze huur op lange ter mijn van huurkoop sprake is. Huur van één jaar zou verschil kunnen maken. De verdediger, mr. A. de Mooij uit Rot terdam, was van oordeel dat de koop pas begint op het ogenblik dat de huur wordt beëindigd en dus bij het aangaan der huur overeenkomst geen eerste aanbetaling no dig is. Volgens de verdediger gaat het ge huurde niet automatisch in eigendom over. Er zijn bepaalde regelingen nodig. De op zet is huur. Maar de economische politie rechter was ook van mening, dat uit het langdurig contract de opzet tot huurkoop blijkt. Het huurcontract achtte de politie rechter een ontduiking van de wet op de afbetalingen. Niet vermist: Een vermiste 41-jarige inwoner uit Terborg is terecht. Hij ver bleef in een vrijgezellenhuis in Amster dam. De politie had per radio zijn opspo ring verzocht. De vermiste man hoorde zelf dit opsporingsbericht door de radio en te lefoneerde naar huis dat men zich niet ongerust behoefde te maken. Terecht. De 14-jarige Hendrik van der Leeuw uit Den Haag, is acht dagen spoorloos geweest. De knaap is thans in Amsterdam aangehouden in de ruïne van het door brand verwoeste gebouw van C. en A. aan het Damrak. De jongen zei in parken de nachten te hebben doorge bracht. In uitvoerende raad. Op de zestiende jaarvergadering van de wereldgezond heidsorganisatie (W.H.O.) die momenteel in Genève wordt gehouden, is Nederland in de uitvoerende raad van deze organi satie gekozen. In de bollenstreek zijn nu de late tulpen in bloei gekomen. Grote velden met felge kleurde darwintulpen en andere late ras sen vormen een kleurenpalet, dat zeer veel bezoekers trekt. Vooral wanneer mer, gebruik maakt van de binnenwegen, heeft men een uniek uitzicht op de bloeiende velden. Op de Keukenhof heeft de bloei zijn hoogtepunt bereikt. Men vindt er nog nar cissen in bloei, naast de pastelkleurige hyacinten en verder duizenden tulpen. Ook in de zg. „koude kas" bloeien nu honder den tulpenvariëteiten, die daar een uitzon derlijke grootte bereiken. Op 105-jarige leeftijd is in Nijmegen overleden mevrouw M. Kors-Dikker, de oudste inwoonster van Nederland. Me vrouw Kors, de moeder van de oud-voor zitter van de K.R.O., prof. dr. J. B. Kors O.P., werd op 11 april 1858 in Amsterdam geboren. De oudste inwoonster van Nederland is thans mevrouw J. A. de Bree uit Hoog kerk in Groningen, die vandaag 105 jaar is geworden. Advertentie RUYS na IIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie, die bij IJsland is aangeko men, is dieper geworden en zwenkt nu naar oostelijke richting at Het bijbeho rend frontensysteem verplaatst zich lang zaam over de Britse eilanden naar de Noordzee. Verwacht wordt dat op de na dering van het front de wind naar richtin gen tussen zuid en zuidwest krimpt en de bewolking toeneemt. Later zal plaatselijk ook wat lichte regen vallen. Er wordt aan vankelijk wat zachtere lucht aangevoerd, maar na de passage van het koufront stroomt weer koudere lucht binnen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste U uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. n zwaar bew. nno geheel bew n mist nnw zwaar bew. nnw mist wnw zwaar bew. nno geheel bew. nnw a, H 12 11 11 12 13 12 11 11 licht bew. onbewolkt geheel bew zwaar bew. regen onbewolkt geheel bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen motregen regen geheel bew zwaar bew. onbewolkt geheel bew. onbewolkt onbewolkt regen regenbui half bew. licht bew. onbewolkt windst. w w n z windst. n n n nno nw nw n nno nno zw 9 windst. 11 ono 11 o 17 wnw 20 windst. 10 wzw windst. 21 windst. no 18 nno 26 nnw 22 no 24 19 19 14 15 12 13 12 13 10 13 16 12 20 18 16 S 0,1 0 0 0,1 0,1 0,6 0 2 0 0 0 0 1 0,1 4 0,3 5 0,3 0 17 0,1 0 0 21 14 8 3 0,2 35 0 0,1 18 0.5 0 0 0 Vrijdag 17 mei Zon op 4.45 uur, onder 20.29 uur. Maan op 2.39 uur, onder 12.41 uur. Maanstanden 16 mei 14.37 uur laatste kwartier. 23 mei 5.00 uur nieuwe maan. 30 mei 5.56 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 16 mei Hoog water 8.49 en 21.25 uur. Laag water 4.05 en 16.34 uur. Vrjjdag 17 mei Hoog water 9.59 en 22.40 uur. Laag water 5.06 en 17.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2