1.95 2.95 GL PS Stemmen in drie IJmondgemeenten IN DE VISHAL EN OP ZEE Moderne ademhalingsmethode niet voor elk ongeval geschikt Er si HAZENBERG KINDERRIJWIELEN 52.- COR OLY BROMFIETS KOOPJES COR OLY STOFZUIGERS Bedrijfsonderwijs bij Hoogovens IJmuiden Havenberichten KVP in Velsen in stijgende lijn Verheugende belang stelling voor „Jeugd Olympiade 1963" FILM EN FILMWERELD Baddoek Noorman Baddoek Parijs DKW595.- Magneet695.- RAP i i 650.- Magneet Sport 695.- Avada 425.- DONDERDAG 16 MEI 1963 6 Auto- en fietsenrally „De Rijmonders" Nieuwe blustoren met houten schoorsteen O N G E A N S IWISKER voor pastelkleuren en stemmig houtwerk Amerikaans honkbalteam Veilingen in Beverwijk Advertentie IJmuiden (C i t y). In dit theater wordt het bio scooppubliek tot en met dinsdagavond weer eens herinnerd aan het bestaan van de beroemde Amerikaanse komiek Danny Kaye, wiens niet geringe vermaardheid on der meer werd ontleend aan succesfilms als „Afkloppen" (Knock on wood). In de ze dwaze komedie speelt Danny de rol van de Amerikaanse buikspreker Jerry, die zich dusdanig met zijn poppen heeft vereenzelvigd, dat hij alles wat in zijn onderbewustzijn leeft door middel van de ze attributen tot uitdrukking brengt. Om dat deze afwijking ziekelijke vormen dreigt aan te nemen, weet zijn manager Jerry te bewegen in Zürich een psychiater te gaan raadplegen. In Zwitserland wordt hij echter betrokken bij een spionage-affaire, welke uiteraard met moord, doodslag en de wildste avonturen gaat gepaard. Met als hoogtepunt Jerry's capriolen temidden van een Russisch ballet, waar de geluk kige ontknoping hem uiteindelijk de char mante Lise Nordstrom (Mai Zetterling) in de grage armen voert. VOORTS ZIJN ER deze week twee ma tinees, waarvoor de traditionele ontspan ningsfilms op het programma staan. En wel James Mason en Janet Leigh in de romantische ridderhistorie ,;De avonturen van prins Valiant" voor zondagmiddag en de populaire filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy in de dwaze klucht „Wraak is zoet", voor de matinee van Ilemei- vaartdag. DIEZELFDE AVOND nog twee voorstel lingen van „De sheriff met de pettycoat", een humoristische „western" met Debbie Reynolds als de knappe, jonge weduwe, die omstreeks 1900 haar geluk gaat beproeven in Arizona, een der staten van het pas ontsloten wilde westen. Haar kordate op treden wekt de bewondering van de be woners van het stadje Charleyville, waar zij zich heeft gevestigd en net komt zelfs zover dat men haar tot plaatsvervangster uitroept van de even zwakke als corrup te sheriff. In deze functie en met behulp van de inmiddels op haar verliefd gewor den exploitant van een speelhuis (Steve Forrest), weet zij ten slotte het stadje definitief van alle ongure elementen te ve lossen. (R e x) Alexei Orlow, een jong ritmees ter uit het leger van de tsaar, verneemt op de avond van zijn huwelijk van zijn vrouw Irina, dat zij kort voor haar ken nismaking met Alexei door generaal Go rew is verleid. De woedende bruidegom begeeft zich onmiddellijk naar deze supe rieur op weg, om hem in het bijzijn van andere officieren ter verantwoording te roepen. Een woordenwisseling, welke be eindigd wordt met het ne'erslaan van de generaal. Alexei komt voor de krijgsraad wordt gedegradeerd en vervolgens door Meisjes en jongens! UITSLAG TAARTENKLEURWEDSTRIJD Hier volgen de namen van de win naars van de hazelnoottaart: 1. Anne van Grimsel, v. Tuyllweg 32; 2. N. Akkerman, Stephensonstraat 66; 3. H. Bais, Driehuizerkerkweg 100; 4. Hennie v. d. Laan, Trompstraat 149; 5. Jac. v. Rijswijk. Merwedestraat 102; 6. Kokkie Kraayeveld, Daltonstr. 23; 7. P. Gaarthuis, Lekstraat 18; 8. M. Bangma, Hoofdstr, 242, S'poort; 9. Eric de Weerdt, Oosterduinweg 8; 10. G. Warmerdam, Dinkelstraat 9. Hartelijk dank voor de schitterende inzendingen. En nu de grote verrassing Alle meisjes en jongens, die niet bij de bovengenoemde 10 prijswinnaars staan vermeld krijgen ook een prijs. Wij hebben met genoegen gemerkt dat zij hun uiterste best hebben gedaan. En wie zijn best doet moet worden be loond. Daarom krijgen zij als troost prijs een kleine hazelnoottaart, die echter even lekker is als de grote, want HAZENBERG's hazelnoottaart groot of klein, Is fantastisch en smaakt heel fijn Alle inzendingen dingen nog mede naar de extra grote prijzen. Dinsdagavond 21 mei zal ir. H. C. Pa toir, hoofd hulpafdelingen van de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staalfa- Advertentie t«, Voor bad en strand. Origi neel Noors dessin, de grote mode! 3 kleur stellingen, tijdelijk 50x100 cm. Fleurige stre pen, prachtige kleuren. Een dure doek, nu voor een -lage prijsI Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Seadrake van Rotterdam: Sevaland, Las Palmas; Gisela Bartels. Vilvoorde, naar Spaarndam; Staffan, Gefle, Atys, Teesport; Waverstroom, Par, klei voor Velsen: Bomma, Delfzijl; Jonnan, Londen; Rotti, Hamburg; Cornmount, Newcastle; Ibis, Hamburg; Palas, Rotterdam; Sappemeer, Par; Rolf Behrmenn, Hamburg; Glanowin, Londen; Bilma, Le Havre; Lauriersgracht, Kotka; Vogt- land, Antwerpen; Carioca, Sandnessjoen; Agneta, Kotka; Lingestroom, Liverpool; Rijnstroom, Lon den; Suzanne Fritzen, Monrovia, erts voor IJmui den; Tuscar, Par; Axel, Mantyluoto; Admiralen- gracht, Mantyluoto; Wedlooper, Mantyluoto; Ve ritas, Boulogne, erts voor IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Mercurius H., Dagenhamn; Lakhata, Klaipeda; Lady Roslin, Irvine, explo sieven voor Buitenhuizen. Donderdag kwam in IJmuiden aan: Medon van Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Els Teek man naar Halmstad, bijlegger IJmuiden; Prospe- ritee, Rotterdam; Pegasus, Avonmouth, schroot van Beverwijk; Anrum, Oxelosund; Heinz Schruewer, Rotterdam, van Zaandam: Bremer Import, Klaipeda, walsmaterlaal van IJmuiden; Elke, Londen; Aurelion, Tuapia; Willemstad, Hamburg: Westbris, IJstad. Senegalkust, Ham burg; Drelburg, Leith: Nautic, Rotterdam; Egret, Rotterdam; Minerva 2, Antwrepen; Norfolk Tra der, Harlingen; Frehmarn, Lissabon; Europa, Immingham; Bothniaborg, Delfzijl, van Zaandam; Spes, Swinemünde, IJmuiden; Mado 2, Goole, zemelen van Zaandam; Wexford, Boston, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Amstelstroom, Plymouth; Manto, Gdynia; Trito, Rotterdam; Waverstroom, Par, van Velsen; Herro, Gefle. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Naere- bout naar Salerno, walsmateriaal van IJmuiden; Frans Böhmer, Rotterdam; Nore, Rotterdam; Alcor. Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Danny Kaye met zijn sprekende pop als Jerry in de Amerikaanse film komedie „Afkloppen". toedoen van de wraakzuchtige Gorew naar een berucht strafkamp overgeplaatst. Dit I is de inleiding voor de boeiende intrige van de film „VVolgabootsman", waarmee het weekprogramma van dit theater in gezet wordt. Een bewogen avonturenver- haal uit het voormalige Rusland van de tsaar, met zijn betrekkelijke romantiek van Wolgaslepers, officieren, verleider en wreker. Tot en met maandag. VOOR ZONDAGMIDDAG „De vrouw met de zweep", de benaming van Cheyen- brieken N-V. aan een honderdtal geslaag ne O'Malley, de temperamentvolle jonge- d?rl van bet bedrijfsavondonderwijs hun dame, die niets van een knellende huwe- diploma overhandigen. De uitreiking zal lijksband wil weten. Desondanks wordt zij geschieden in de kantine van de leerlin- toch door de stoere Steve Dailey voor de genwerkplaats aan de Bessemerstraat te, echtelijke staat gestrikt. Vervolgens draait Velsen-N. Het betreft cursisten van lager woensdag en donderdag (ook in de mati- technisch avondonderwijs en voortgezet nee van Hemelvaartsdag) een film over technisch avondonderwijs, die les hebben het werk van Scotland Yard, die de toe- gebad in de vakken bankwerken, routine passelijke titel „Scotland Yard grijpt kei- draaien, kwaliteit draaien, routine lassen, hard in" werd meegegeven. Deze film be- kwaliteit lassen, pijpbewerken en tekening staat uit drie episodes, waarmee een boei -1 'ezen end inzicht wordt verkregen op de veel omvattende taak van de Engelse recher-1 che bij haar nimmer aflatende strijd te gen de misdaad. Een attractieve bijkom stigheid is, dat aan deze thriller door driel Door de automobielclub „De Rijmon- verschillende regisseurs werd meegewerkt, ders" uit IJmuiden, wordt dinsdag 21 mei Een bewijs dat de nodige aandacht is be- weer een autorally gehouden, waarvoor steed aan een instelling, welke in de an- de start des avonds om half acht piaats- nalen van de criminologie zulk een ge- vindt bij café Kraak aan het Marktplein. De lengte van de rit is bepaald op vijftig kilometer, waarbij de deelnemers in een A- en een B-klasse zullen worden ver deeld. Voor elke deelnemer, die erin slaagt de ralley met minder dan respectievelijk 60 of 150 strafpunten uit te rijden, wordt een extra verrassing beschikbaar gesteld. duchte naam verwierf. Beverwijk (Kennemer theater). Nu in dit theater het geweld van de invasie op Euro pa met het vertrek van „De langste dag" nauwelijks is uitgewoed, heeft de directie I inlichtingen en inschrijvingen bij het se- weer een nieuwe spectaculaire film in het cretariaat van De Rijm0nders" Konin- programma opgenomen. Namelijk „Sodom gin wilhelminakade 26, of des avonds aan en Gomorra", een imponerend kijkspel in de start ililT6' „dat de,filmind"strie sedert de Voorts organiseert de club voor Hemel eer. e jaren van haar oestaan met grote vaartsdag een fietsenrally voor jong en ammo heeft beoefend. Ditmaal werd on- oud. De A-klasse is voor jongens en meis- Mmo I ies tot en met veertien jaar. de B-klasse Mille, grootmeester in het bijbelse spek takelstuk, het Boek der Boeken onder bij val van de geestelijke leiders van diverse voor jongens en meisjes van vijftien tot en met zeventien jaar en de C-klasse I voor de oudere deelnemers. Hiervoor is vuur ue ouuere oeeu godsdienstige richtingen omgewerkt tot een de start des morgens van n uur af serie adembenemende avonturen, waarin by het ieugdgebouw van de k.A.J. aar sex. sensatie en stichting handig ,erden de wiUemsbeekweg. Inschrijvingen en in eeu rPU, air, drankje' dat ,n lichtingen eveneens aan bovenstaand adres, de meeste gevallen zelfs tegen verhoogde 1 entreeprijzen aan de man moet worden ge bracht. De concurrentiestrijd tegen de t.v. I heeft het historische en bijbelse kijkspel tot nieuw leven en grootscheepser allure- gedwongen en de vroegere miljoenenkos-1 ten nog tot het tienvoudige opgevoerd. Al leen de basisformuie, waar het mensel van historie, godsvrucht en erotiek op be rust is hetzelfde gebleven. I Schipper Philip Gay heeft tevergeefs MEN KAN DIT NOG EENS bijzonder geprobeerd een jonge matroos-in-opleiding duidelijk zien gedemonstreerd met de gro- met de mond-op-mondmethode tot bewust te Italiaanse produktie „Sodom en Gomor- zijn te brengen, terwijl de trawler Stel- ra", die als ondertitel „stad van ontuchtla Aquila uit Huil terugkeerde van een heeft meegekregen ten behoeve van de tocht naar de visgronden bij IJsland. Dit minder bijbelvasten, die nog niet voldoen- is gebleken tijdens een onderzoek naar de zijn gealarmeerd door de met ffect ge laden namen der zondige tweelingsteden. Dat het met die ontucht nogal meevalt en dat de zonde, die destijds de stad Sodom tot de ondergang veroordeelde niet eens ter sprake komt, past geheel in het schema van it soort schijnheilige produkten, die ten allen tijde een schijn van fatsoen wen sen te handhaven. Zo krijgen wij dan een preutse Lot te zien, die in de gedaante van de acteur Stewart Granger het volk der Hebreeërs in de vallei van de Jordaan voert, waar het tegenover de losbandige dubbelstad zijn tenten opslaat. Het raakt vervolgens in een reeks politieke intriges en avonturen verwikkeld, die eindigt met de vernietiging van Sodom en Gomorra onder een regen van zwavel en vuur, ter wijl de trouw gebleven Joden onder aan- I voering van Lot weer verder trekken en Lot's vrouw in de legendarische zoutpilaar verandert. Over enkele maanden heeft de veertig jaar oude blustoren van Hoogovens IJmui den, de westkant van de kooksbatterijen zijn diensttijd er op zitten. Hij wordt ver vangen door een blustoren die een plaats heeft gekregen tussen de kookszeverij en kolentoren I. De nieuwe blustoren krijgt een hoogte van ruim 33 meter. Met de bouw van het betonnen onder stuk, dat beschermd wordt door een met selwerk van klinkers, is men thans gereed. Een opvallend verschil met de bestaan de blustorens is, dat de 18 meter hoge schacht, de „schoorsteen" van de nieuwe toren, en ook de trechter, die -zich daar onder bevindt, niet is gemaakt van beton maar van hout, dat beter bestand is te gen de inwerking van dampen. Een ander verschil is dat men het betonnen waterre servoir heeft vervangen door een reservoir van staal. Advertentie WAT 63 DRAAGT, DAT ZIET U BIJ ONS! heren UNIC mode LANGE NIEUWSTRAAT - MARKTPLEIN De Katholieke Volkspartij heeft gister- .vond in .„U» «iLgen J dan vorig jaar en vier jaar geleden. In I voor de -C P.N. groter was dan in 1959. De percentages: 3.8, 4.5, 4.4. De Boerenpartij, sensatie van het jaar, I behaalde in de gemeente Velsen 669 stem men, hetgeen neerkomt op 1.9 percent. In Beverwijk deed de K.V.P. het min- percentages uitgedrukt laat de stijgende Voor de P.v.d.A. was het resultaat gis- ^9VT96fenT963 teravond in Beverwijk eveneens teleur- n- .f2?™, I stellend. De percentages: 30.3. 31.2 en 28.3. De Partij van de Arbeid is zowel ten opzichte van vorig jaar als van vier jaar Voor de V.V.D. een herstel ten opzichte van vorig jaar, maar verlies bij vier jaar geleden achteruit gegaan; de Percentages l d vergeleken- 9 7 3 en 8 9 \,nnr 'rq '69 on 'R9 ,iin om, Ho a geieaen vergeiexen. i.a en o.y. De percentages voor A.R. en C.H.U. zijn 36.6, 36.7 en 33.3. De Pacifistisch Socialistische Partij deed het, bij 1959 vergeleken, gisteravond beter, maar ten opzichte van vorig jaar slechter, hetgeen tot uitdrukkingkomt in de volgende percentages: 5, 6.6 en 6.2. De Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie boekte, vergeleken bij vorig jaar niet minder dan twee percent winst, maar ten opzichte van vier jaar geleden een ver-I lies van 1.1. percent. De V.V.D.-lijn laat respectievelijk 4.3, 5.3, 5.5 en 4.7, 5.4, 5 5.4, 5. De C.PN.-percentages: 4.5, 5.1 en 4.7. avond bepaald niet te klagen gehad. Zo wel ten opzichte van vier jaar geleden als vergeleken bij vorig jaar werd winst ge boekt, zoals de volgende percentages laten zien 3.8, #9 en 5.1. De Boerenpartij verwierf in Beverwijk 326 stemmen, neerkomende op 1.6 percent. In Heemskerk behaalde de Boerenpartij 122 stemmen. Het totaal aantal uitgebrach te stemmen in deze gemeente was gister avond 7704 (vorig jaar 6.596 en vier jaar geleden 4.583). Het aantal uitgebrachte stemmen in 1959. 1962 en 1963 was voor de volgende partij en in Heemskerk als volgt. K.V.P 3.059. 3.596 en 4.096; P.v.u.A.: 843, 1.576 en 1726: V.V.D.177, 306 en 473; A.R.: 121, 298 en 383; C.H.U. 228, 327 en 396; C.P.N. 38. In Beverwijk heeft de P.S.P. gister- 70 en 121; P.S.P. 67, 230 en 261. de volgende percentages voor de jaren '59,1 °e ka 'fi9 »n w 19 1 in 19 Vn 3215 kisten V1S- waarvan 141 kisten tong 62 en '63 zien: 13.1, 10 en 12. Een be- I en tarbot, 6 heilbot, 910 schol, 18 schar, i riff tear opzichte van vo- bot gl haring, 765 makreel. 555 schelvis Haalde vier jaar geleden de Anti Revo- ^}tSt,1S5dgS^UW gUl' 15 le"g lutionaire Partij 9.5 percent en vorig jaar prjjze zelfs 10.1 percent, gisteravond bracht de p n A.R. het niet verder dan 9 percent. i hrit ,n. an 0 ,n. Beter deed de Christelijk Historische I afn'apn' Prijzen, in guldens, per kilogram; heil- Unie het, zoals uit de volgende percenta ges blijkt: 6.3, 6.6 en 7.2. De Communistische Partij Nederland 3,20-2,70; kim. tong 4,40-3,80; kl. tong I 4,50-3,90; kl. tong II 3,60-3,20; tarbot I 3,10- 2,50 Per 50 kilogram: tarbot IV 130-112; kl 1gir,n-ttenfXnnnteJfn„ V°nS ft» ach; schol II 35-13,50; schar 25-18; bot 6; verse ofschoon het resultaat gisteravond haring 15-11; makreel 71-17; gr. schelvis Advertentie OH, WAT EEN SCHATTIGE BABYKLEDING bij t PLEIN 1945 no. 49 Advertentie grootste collectie reeds v.a. Breestraat 108 - Beverwijk DE FILM ZIT VOL technisch hoogstand jes, zoals het gevecht met de stam der He- lamieten, waarin de Hebreeërs eerst met ls 'evens "Pt startsein gelost voor een se- olie en vuur en tenslotte met water de ne avonturen, waarin gevechten met de vijand verdrijven. Voorts zoeken de ver- reus van Cormoran, een geestelijke kracht- vaardigers hun attracties in enige gruwe-1 meting met de Zwarte Ridder en een lijke scenes van uitgewerkte martelingen, strijd op leven en dood met het monster die niet zullen nalaten 'de bij het publiek Pendragon zo ongeveer de te doorstane beoogde effecten te bereiken. Behalve beproevingen vormen. Voor de liefheb maandag, wordt dit spektakelstuk hier tot ders een film, om er van vrijdag tot en en met woensdag vertoond, met als eni- mel maandag een spreekwoordelijk gas- ge onderbrekingen de films „Cleopatra, de tronomisch festijn mee aan te richten. I waarvoor een uitgebreide staf van mede (W.B.- theater). „Meesterspion Gim- werkers op Sicilië fraaie buitenopnamen bel" is de titel van de avonturenfilm, 'leefi gemaakt. Voorts vermeldt de „cast waarmee het weekprogramma van dit een indrukwekkende reeks namen van in- theater voor vrijdag en zaterdag wordt in- ternationaal vermaarde acteurs, zoals Mau- gezet. Een bewuste speculatie op de nieuws- I r'ce Chevalier, Noël-Noël, Marcel Dario, gierigheid van het publiek is de naam „We- Agnes Moorehead en Angie Dickinson, die gens verleiding van minderjarigen", met det verhaal over de knappe weduwe die welke film men deze dan eventueel zon- 'n een klein Siciliaans dorp het beroep dag en maandag kan bevredigen. Onder-1van vroedvrouw wil uitoefenen, daar te wijl zijn zondagmiddag de halsbrekende grote belangstelling van de mannen geniet avonturen nog te aanschouwen van de su- en zich verband daarmee de haat van per-cowboy Roy Rogers, in de wild-west-1 de vrouwen op de hals haalt, het nodige film „Hands across the border". amusante reliëf verlenen. Voorts vermeldt het weekprogramma voor zondagmiddag (L u x o r) Een griezelfilm vol knappe de prairiefilm „Haat tegen haat" en voor trucages en bizarre fantasieën is „De de matinee op Hemelvaartsdag „Guerilla zwarte ridder van Cornwall"; een ver- op de jungle", een film die zich tijdens haal dat zich afspeelt tijdens de middel- de tweede wereldoorlog afspeelt op het eeuwen in het gelijknamige Engelse stad- onvolprezen Hawaii. Voor de rest van de- je, waar de bewoners worden geplaagd ze dag draait dan nog de circusfilm door heksen en demonen en de konings- „Trapeze", met in de hoofdrollen nie- dochter wordt ontvoerd door de duivelse mand minder dan Gina Lollobrigida, Burt tovenaar Pendragon. Een jonge boer trekt Lancaster en Tony Curtis, die het ver- er dan met een groepje getrouwen op uit haal gezamenlijk ver boven het gemiddel- om het meisje te bevrijden en daarmee de doen uitstijgen. I 75-33; grm. schelvis 46-36; kim. schelvis 42-38; kl. schelvis I 52-39; kl. schelvis II 45-30; wijting; 37-19' gr. gul 70; middel gul 62; kl. gul 45-44; kl. wolf 51-43. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 280-124 gr. leng 88-86; gr. wolf 94-90. Besommingen Besommingen in guldens: KW 39 22.850 KW 122 16.590, KW 141 8.620, HD 79 18.850 SCH 153 18.000. Aanvoer van donderdag Vierentwintig vaartuigen zorgden van morgen in IJmuiden voor een aanvoer van 3915 kisten yis, 800 stuks kabeljauw en 10.000 kilogram tong. Van deze kisten wa ren 475 schelvis, 110 wijting, 120 gul en kabeljauw, 1910 makreel, 950 schol, 150 tarbot. Prijzen van donderdag Prijzen, in guldens per kilogram: tarbot |3,20-2,90; heilbot 3,8u-3; gr. tong 2,50-3,10; grm. tong 3,40-4,40; kim. tong 4,40-5,40; tong I 4,70-5,20; tong II 4-4,40. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 144-128; middel kabeljauw 142-132; koolvis 122-114; leng 81-87; gr. wolf 92-86. Per 50 kilogram: gr. gul 61-54; middel gul 51-50; kl. gul 47-36; leng 46; gr. schol 38-32; grm. schol 38-32; kim. schol 31-26; de doodsoorzaak van de zeventienjarige I schol I 26-29; schol II 27-20; schol III 25-8; Bernard John Charles Wamsley uit Huil schar 25—13; poon 26-13; bot 7-5,50; ge- Zijn dood blijkt te zijn veroorzaakt door stripte wijting 43-25 dichte wijting 25-17; een schedelbasisfractuur. Wamsley bukte I™'305 63; gr. schelvis 41-38; grm. schei- om een tros op te pakken en daarbij leun- vis 42-39; kim. schelvis 43-40; schelvis I de hij met zijn hoofd op de borg van de 47-50; schelvis II 25-33; radio 27-26; haring winch. Toen hij verder doorboog schoot I 24-20, bonken 7(T—65makreel 17,60-19,20; zijn hoofd van de borg in een gat in de- tarhot 160-100, tongschar 120-72, kl. wolf 56. ze borg. Wamsley werd naar het mess- k'- wo'* 5®\ dek gebracht en daar op een tafel gelegd. Per 40 kilogram: haai 36-28. Het schip veranderde koers naar de Far Per regel: gr. kabeljauw 142-114; middel Oer en men vroeg om onmiddellijke me- kaheljauw 74-60. dische hulp. „Ik had zoveel gelezen over Besommingen van donderdag de mond-op-mondmethode, die soms won- guldens: IJM 59 2.280, I.TM 239 16.650, deren zou kunnen opleveren, dat ik dat M^W 61 950, HD 160 5.200, HD 116 1.340, probeerde", zei de schipper. Later nam de 2.200, 'IJM 44 3.650. maat over en toen rende ik naar de ra- Scheveningen dio om onmiddellijk om qioktershulp te In Scheveningen bedroeg de aanvoer vragen. Eén man masseerde Wamsiey's van vis hedenmorgen 6 kisten wijting, 350 hart en de maat ging door met de mond- scho1 en 2000 kil°gram tong, op-mond-ademhaling. De radio zei dat ze een dokter op een torpedoboot naar ons makreelvangsten waren ook gisteren toe zouden sturen". weer zeer wisselvallig; er werden des Een half uur na het ongeval moest men I 50 t0t 2°° k'S" echter bekennen, dat de leerling-matroos al;™ T niet meer was te helpen Hij was dood. schermen w^d vanmorgen De Coroner gaf een verdict „ongeval". |r'H 4? wui^m" "10g®h;,kheid °m de Een ander ongeluk heeft zich afgespeeld I rr h dle, op in de haven van Lerwick. Daar is een 28- Lpn j u" IJmulden te doen 'I's- jarige Noorse visser verdronken. Het was r eleven <f nvpr 'S U°ë Gunnvald Forde. een gehuwde- man met brTpn thuisvaarders ont vier kinderen uit Bremanger. Forde's boot, P„ sr« de Vitan, arriveerde woensdag in Lerwick SCH 63 naar Scheveningen vertrekken om present te zijn voor het nieuwe seizoen Ook de VL 153 Liesje en Rutger moet enige tijd geduld hebben: de schroef as is door de inspecteurs afgekeurd. Amsterdam thuisstomende Voor de maandagmarkt is thuisstomende de IJM 28 Amsterdam, met aan boord 760 kisten roodbaars, 520 koolvis, 50 schel vis, 670 gul en kabeljauw. De koolvis is half om half groot en klein en de kabeljauw en gul bestaat overwegend uit gul. De Amsterdam vertrok op 29 april naar de Noord-kaap. Advertentie KOMT DIT ZIEN! Breestraat 108 - Beverwijk en die avond gingen enkele bemannings-I A^fa ^te^hip^an de SCH 63 leden dansen in de stad. Forde keerde D in Johanna (ex IJM 20 Johannes niet terug en de volgende morgen rappor- I erman)_ ,s gistermorgen door brand IJM 20 Johannes teerde men zijn vond toen zijn stoffelijk overschot. waar het bij Figee werd voorzien van een nieuwe 1000 p.k. De proefvaarten wer den dinsdag gehouden en vandaag zou de Advertentie Alle goede merken 100 'It service en garantie Betaling in overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 4262 De grootste Britse trawler, die dit jaar is gebouwd, is de „Cape Canaveral", die is gebouwd voor de Ross groep. Het is de vierde trawler, die de laatste twaalf maanden voor de Ross-groep gereed is gekomen. De andere drie waren de Stel la Orion, de Ross Renown en de Cape Otranto. De trawler zal uit Huil opere ren. De schipper wordt Jack Woodell. De trawler is gebouwd door Cochranes in Sel- by. Er is een shelterdek, een kruiserboeg en een stuurhuis van drie verdiepingen. De galgen zijn van het Duitse bang-bang- type. De lengte is 185 voet, de breedte 33 voet, de diepte 17 voet. Het schip is modern, ook van interieur. Men heeft gezorgd. Alle cabines hebben gordijnen, - matrassen met binnenvering, centrale ver-naar Velsen? warming en ventilatie, moderne meubile ring en overal kleine lichtpunten. Er zijn I Wij vernemen dat door het bestuur van overal douches en wasgelegenheden met de Velser Sportstichting momenteel on heet en koud water. Er is accommodatie derhandelingen worden gevoerd met het voor 26 man. Het visruim meet 19.500 ku- honkbalteam van de Amerikaanse lucht- bieke voet. Het schip heeft vier Elliott- macht „The Wiesbaden Flyers". Het ligt reddingsvlotten, die ieder ruimte bieden in de bedoeling de Amerikanen tijdens de voor twaalf man. Verder is er een werk- Velser Sportweek, die zoals bekend van boot van achttien voet. De voortstuwing 22 tot en met 29 juni zal worden gehou- geschiedt. door een Mirrlees Monarch den, op het hoofdveld van sportpark zes cilinder. Het vermogen is 1800 paar- „Schoonenberg" tegen een Nederlands dekrachten bij 225 omwentelingen per uur. honkbalteam te laten uitkomen. Er blijkt onder de jeugd van Velsen een verheugend grote belangstelling te be staan voor de „Jeugd Olympiade 1963", welke in deze gemeente gedurende de ko mende herfstvakantie zal worden gehou den. Hoewel de inschrijving hiervoor nog tot 1 augustus mogelijk is, wist dit spor tieve evenement reeds nu ongeveer vier honderdvijftig jongens en meisjes aan te trekken. Bij dit aantal bevinden zich onder meer de leden van elf voetbalteams. Deze be staan uit buurtelftallen en niet uit de ge bruikelijke schoolteams, omdat deze wed strijden niet in interscholair verband zul len worden gespeeld. Tot dusver blijkt even wel de grootste belangstelling uit te gaan naar de rolschaatswedstrijden, welk en thousiasme waarschijnlijk wordt gestimu leerd door de aanwezigheid van de vele plaatselijke rolschaatsbanen. Ook het aan tal inschrijvingen voor tekenen en wiel rennen op standaardfietsen, kan in dit stadium al bevredigend worden genoemd. Eventuele gegadigden voor deze jeugd- olympiade kunnen nog inlichtingen ver krijgen bij het bureau van de Velser Jeugd Centrale aan het Moerbergplantsoen. Ook kunnen zij zich aanmelden door het op de scholen verspreide inschrijfformulier ingevuld aan dit adres op te zenden. In verband met de Hemelvaartsdag zullen de veilingen te Beverwijk volgende week hun wekelijks programma enigszins wijzigen: Kennemerland veilt op maan dag, dinsdag en vrijdag 's morgens om half elf. De bloemenveiling zal haar normaal programma handhaven, maar op Hemel vaartsdag zal er natuurlijk geen veiling zijn. De noteringen op de Beverwij kse groenteveiling waren woensdag: Spinazie: 1227; rabarber 918; prei 2345; radijs 8—16; witlof 4573; sla 12— 27; aardbeien 110—160; waspeen 34—72; postelein 60—78; uien 14—29.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6