Scfaeveeiegee en de visserij i I (H)OORAPPARATEN Irma Spindelaar wint de ,Spar ta'-wisselbeker bender Vlaggetjesdag - optocht nadert zijn voltooiing f WilmS floei Duitsers bouwen straaljager Havenberichten Kort IJmondnieuws Vele RAJ-ers uit IJmond naar Heerhugowaard Ik f Restaurant „Het Hoge Duin" i I VRIJDAG 17 MEI 1963 i Kerkelijk nieuws AUDIUM PHILIPS SIEMENS ALLEÊNVERKOÓP IN IJMUIDEN v IWUKDEKMT«Xfl*UMUIDfM IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 5V rrrTT volmaakte maaltijden In plate-service v.a. 2.50 RECEPTIES BRUILOFTEN EN FEESTAVONDEN sportcolbarts costuums regenjassen herenmode UUU Medische verzorging tijdens het weekeinde In 7 diverse maten uitgestald in onze showroom SPORTHUIS Breestraat 158 - Beverwijk - Tel 3854 „De Hoop" in de ether Concurrent voor Fiat G'9 en voor de Starfighter Stichting Nutsspaarbank A fllfifS LUXAFLEX A 1 BRASSER Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50,10.-- of 15.— waard Kennemerlaan 5 (bij de brug) Mevr. K. Bakker-Jongejans overleden De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. H. A. N. T. Kolfschoten geeft in onderstaand artikel zijn indruk van de Nederlandse zeevisserijin het bijzonder van de rol die Scheveningen hierin speelt. Als ik aan de vooravond van de vie ring van de Dag van de Nederlandse Visserij een indruk mag geven van de toestand en ontwikkeling van onze Sche- veningse vissershaven, dan kan ik dat gelukkig doen in een optimistische toon. Wij hebben sinds de Tweede Wereld oorlog met voldoening gezien, hoe met de grote veranderingen in de Neder landse zeevisserij ook de Scheveningse haven en het Scheveningse bedrijf evo lueerden. Vele loggers maakten plaats voor betere, meer moderne trawlers er. kotters. Aanvoer en opbrengst bewegen zjch nog steeds in stijgende lijn en ook uit het aantal schepen, dat/hier binnen loopt, blijkt een gezonde ontwikkeling Tegenover het getal van 6383 binnen vallende schepen in 1951 staat een ge tal van 8402 in 1961. Een aandeel in deze ontwikkeling heeft zeker de snel groeiende kqtler- vloot, die tegenwoordig uit '.-rij wel alle Nederlandse vissersplaatsen afkom stig, in Scheveningen komt markten omdat ze daar een kapitaalkrachtige handel en een groot exporterend be drijfsleven vinden. Voor een deel ook is de toegenomen bedrijvigheid een gevolg van het feit, dat vele vissers uit het Deltagebied Scheveningen als thuishaven hebben gekozen om de gunstige ligging ten opzichte van de visgronden. Het gemeentebestuur van 's-Graven hage heeft, ter begeleiding een aanmoe diging van deze gunstige ontwikkeling, de nodige maatregelen genomen om de Scheveningse haven aan de verander- de omstandigheden aan te passen. In deze verbeteringen is sinds 1953 voor een bedrag van ruim twaalf miljoen gulden geïnvesteerd en voor de komen de jaren is een bedrag van nog eens dertien miljoen gulden uitgetrokken. Rondom de havenbekkens zijn nieu we, stalen kademuren geslagen, die het mogelijk maken de diepte van 3.60 m. tot 6.00 m. beneden NAP te brengen. De vorm van de binnenvoorhaven werd gewijzigd om de deining in de haven te elimineren. Er is een nieuwe sema- foor gebouwd met de vereiste 'adio- en radarapparatuur en vooral, er is een modern visafslaggebouw !n aan bouw met een hal van niet minder dan 360 meter lang en 26 meter breed. Wij verwachten dat, als deze hal vol gend jaar gereed komt, de aanvoer in de Scheveningse haven nog groter ial worden, doordat nog meer vissers Scheveningen als marktplaats zuilen kiezen, in de zekerheid dat ze er snel kunnen lossen en handelen. Er is dan nog een hartewens die ver vuld moet worden: de verbetering er verruiming van de Scheveningse buiten haven, die zoals bekend is, door het Rijk wordt beheerd. Maar ook op dit gewichtige punt is er, na lang wachten, reden tot gerecht vaardigd optimisme, nu mag verwacht worden, dat binnen afzienbare tijd wordt begonnen: v In 't Waterloopkundig Proefstation van Rijkswaterstaat in de Noordoostpolder verricht men op het ogenblik onder zoekingen, die er toe moeten leiden dat deze buitenhaven de gunstigste vorm krijgt. Het staat reeds vast, dat de haveningang breder wordt en buiten het brandingsgebied zal reiken. Het gemeentebestuur besteedt grote aandacht aan de opleiding van de vis servakman. Vorig jaar is de Schevening se Visserijschool nog uitgebreid. Deze maakte het onder meer mogelijk cur sussen te organiseren voor jonge vis sers, die al regelmatig aanmonsteren. Van groot'belang acht ik het in gebruik nemen van het visserij-oefenschip „De Zeearend", waarop leerlingen zich kun nen oefenen in het navigeren, in het gebruik maken van modern communica tiemateriaal en voor alle andere werk zaamheden aan boord. Wij beleven een sterke verandering van de Nederlandse zeevisserij: de om zetting van de aloude „Vlaggetjesdag vroeger een heropleving van het ha ven- en visserijbedrijf aan het eind van een stil en vaak kommervol wintersei zoen in de „Dag van de Nederlandse Zeevisserij" is daarvan een sprekend te- ken. Wij zien nog niet duidelijk in welke richting deze ontwikkeling, ook in Euro pees perspectief, ons zal voeren, maar het is mijn stellige hoop en verwachting dat 'n gemoderniseerd Schevenings be drijf in toenemende mate van beteke nis zal zijn voor onze nationale zee visserij. KOLFSCHOTEN Burgemeester van 's-Gravenhage Ned. Herv. kerk Beroepen te Leerbroek J. C. Terlouw te Lage-Vuursche. Beroepen te Oud-Beijerland J. H. Vlijm te Goedereede. Bedankt voor Nieuwaal-Zuilichem P. J, Bos te Sprang. Geref. kerken G. Beroepen te Emmer-Compascuum Manenschijn, kand. te Amsterdam. Tweetal te Drachten (5de pred.pl.) J. Dijkstra te Klazienaveen en K. Ubels te Vroomshoop. Beroepen te Oud-Vossemeer, Siegers- woude en te Vlagtwedde H. Reenders, kand. te Katwijk aan Zee te Broek onder Akkerwoude G. Manenschijn, kand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar 's-Gravenhage-Rijs- wijk Joh. Prins te Groningen Bedankt voor Hilversum-oost J. J. Rebel Haarlem-noord. Geref. Gemeenten Bedankt voor Ridderkerk en voor Tho- len P. Blok te Dirksland. Advertentie Spartade oudste gymnastiekvereni ging in Velsen-Noord, die volgend jaar haar zestigjarig bestaan hoopt te vie ren, heeft woensdag onder grote belang stelling in het ruime gymnastieklokaal van de Watervlietschool haar jaarlijkse on derlinge wedstrijden gehouden, waarin ook de kleuterafdeling haar bijdrage heeft geleverd. Advertentie HET HOGE DUIN IfiALOW-HOTtl serveert in het café Aparte zalen beschikbaar voor WIJK AAN ZEE TELEFOON 0 2517 - 322 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johannes L„ z. van J. de Haan en E. G. Bel; Cornelis N„ z. van C. de Greef en J. M. de Ligt: Karolina G„ d. van P. A. Schellevis en J. J. M. Kunnen; Marian, d. van L. Visser en K. van der Zee; Stanley, z. van J. P. van der Wal en T. P. Slinger; Menno A. J., z. van J. J. M. Oerlemans en M. J. P. E. van Schijndel; Ronald, z. van H. J. D. van Dijk en A. C. van Reek; Ida E. A. M„ d. van P. J. Bos man en P. M. Poland; Astrid W. M„ d. van R. Mol en G. M. W. Wiljouw; Jan, z. van J. C. de Rooij en E. E. Kohier; Marius C„ z. van C. W. J. Hoedemaker en J. M. Hand- graaf; Pieter, z. van P. Jager en A. Dijk stra; Jolanda, d. van J. Groot en J. A van Dongen; Claudia A., d. van N. T. van der Linde en A. M. van der Meij; Wietske, d. van J. B. Hendrickx en M Pronk; Nico G z. van U. O. Stikker en M. Leenart; George P. L., z. van A. P. L. Heidweiller en G. H. Rustwijk; Antonia M J., d. van J. van Balen en A. M. Rademakers. ONDERTROUWD: J. A. van Roon en A. J. van Domselaar; C. M. Ettema en C. M. Tervoort; P. van Stralen en A. Wolf; H. Bosch en P. C. Joosse; .C. P. Zwetsloot en S. J. Pel; H. Lucohi en K. I. Lendowitsch. GETROUWÓ: M. Loddo en L. P Ivens; T. P. de Wit en W. H. M. L. Nolten; J. Doornbos en N. Kossem, A. P. van der Meet en P. M. Kloet; B. Kerkhof en I La- grand; A. T. Harsveld en J. P. M. Hilbers; H. van der Horst en C. van Vierzen. OVERLEDEN: J. M. Huijbens, 85 j„ geh. gew. met C. Zonneveld; D. Schipper. 86 j., geh. gew. met G. Molenaar; H. Korsman, 70 j„ geh. gew. met C. Zonjee; J. M. van den Berg, 88 j., geh. gew. met C. C. de Koning; M. F. W. C. Poort, 98 j., ongeh. Advertentie Steeds het nieuwste tn pantalons Iheren Jonfene kleding Breeitraat 17- 19 Beverwijk BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zon dagmorgen 9 uur: dr. G. K. Fierstra. Wijkerstraatweg 194, Velsen-N., telef 02510-4987: zondag van 9 tot 24 uur: dr J. Zijlmans, Van der Hoopstraat 187 telef. 02510-5666. Kraam verzorging: zuster N. Stolberg Geelvinckstraat 27b, Velsen-N., telef 02510-3936. Wijkverpleging: zuster P. J. Luyting Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, telef 02510-4324. Advertentie Aan boord van hét H.K.S. „Dè Hoop" wordt continu uitgeluistêrd op de nood- golf: 136 m (2182 kc/s). De omroeptijden zijn: Dagelijks van: 7.30 uur—7.40 uur op 2316 kc/s 129 m.; 8.30—8.40 uur op 2201 kc/s 136 m.; 10.15—10.25 uur op 129 m.; 10.30 10.40 uur op 2366 kc/s 126 m.; 13.1513.25 uur op 129 m.; 16.1516.25 uur op 136 m.; 16.30—16.40 uur op 129 m.; 19.30-19.40 uur op 129 m.: 20.30—20.40 op 136 m. 's Woensdags na afloop van uitzending kerkdienst Kerkdienstuitzendingen: 's Zondags van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 18.45 uur tot 19.30 uur; 's woensdags van 19.30 uur tot 20.00 uur op de 129 m. golfjengte. Weerberichten: De van Scheveningen Radio ontvangen weerberichten worden her-uitgezonden in de omroepperiodes van: 10.15 uur tot 10.25 en van 16.15 tot 16.30 op de 129 m. INGOLSTADT (AP) De Westduitse luchtmacht heeft een demonstratievlucht gehouden met een prototype van het eerste Westduitse vliegtuig dat verticaal opstijgt. Het vliegtuig de „V.J. 01" is gezamen lijk gebouwd door drie Westduitse vlieg tuigfabrieken waaronder ook Messer- schmitt en Heinkel, die het grootste ge deelte van de Duitse luchtmacht in de tweede oorlog hebben gebouwd. Het ontwerp en de bouw van het vlieg tuig hebben 250 miljoen mark (225 mil joen gulden) gekost en vier jaar in be slag genomen. De straalmotoren werden gezamenlijk ontworpen en gebouwd door de Duitse M.A.N. en de Britse Rolls Royce. Het nieuwste prototype is bijna tweemaal zo snel als het geluid (Mach 1.8). Men hoopt dat „het snelste -erticaal opstijgende vliegtuig ter wereld" te zij ner tijd de F-104 Starfighter (Amerikaans) en de Fiat G-9, die nu aan de Luftwaffe worden geleverd, kan vervangen. De com plete uitrusting en de elektronische appa ratuur van de Starfighter kunnen gemak kelijk in de VJ-101 geïnstalleerd worden De produktie van deze vliegtuigen kan binnen een jaar of twee beginnen. De kosten zullen iets hoger liggen dan de 1.5 miljoen dollar (5.4 miljoen gulden) Op scholen in IJ muiden en Velsen- Noord wordt thans de laatste hand ge legd aan de optocht voor Vlaggetjesdag. De Lagere Technische School heeft een vijf meter lang model van een trawler voltooid, dat meegedragen zal worden in de optocht. Op drie scholen voor voortgezet lager onderwijs, op de Huishoudschoöl en op de Da Costaschool in Velsen-Noord zijn enkele honderden kinderen onder leiding van hun onderwijzers hezig met het ma ken van vissen en boten. De ontwerpen hiervoor zijn gemaakt door leerlingen van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam die leiding hebben gegeven bij het werk op de scholen en ook zelf in hun vrije tijd nog hebben meegeholpen aan de uitvoering van het kleurrijke en fleurige materiaal. Onze toekomstige ontwerpers hebben met groot enthousiasme hun schouders onder dit IJmuidens festijn gezet. Op de school in Amsterdam zijn reeds een vijftal scheepsmodellen klaargemaakt, die een plaats in de optocht vinden en voorts werden met onuitputtelijke fanta sie ontwerpen gemaakt voor kleine boot jes, vissen en andere zeebewoners, die de optocht van zaterdag een voor IJmuiden volkomen nieuw aspect zullen geven. Het materiaal is zo gemaakt, dat IJmui- dense scholieren niét voor te grote tech nische problemen werden gesteld ên ook de vrijheid werd gelaten eigen inzichten en invallen te verwerken. De optocht bevaf verder een sterk folk loristisch element door de medewerking van groepen in klederdracht uit verschil lende vissersplaatsen. Er zullen muziek korpsen meemarcheren uit Katwijk, Mak ken en Volendam. Een 150-man groot korps samengesteld uit leden van alle Velsense tamboer- harmonie- en fanfareorkesten, vormt het spectaculaire sluitstuk van de stoet. Behalve door de reeds genoemde groe pen wordt nog medegewerkt door de Chris telijke Gymnastiekvereniging, de Culture le Sportbond, de Visserijschool het Insti tuut voor Vis en Visprodukten T.N.O.. Ra dio Holland, het korps Zeekadetten, de Di Costaschool, de Kohnstammschool. de Elout van Soeterwoudeschool, de St. Adel- bertschool en de Huishoudschool. Om half drie precies zet de stoet zich in beweging en loopt vanaf het Marktplein via de Kennemerlaan. de Kon. Wilhelmi- nakade, de Oranjestraat en het Sluisplein naar de kop van de Vissershaven waar zij zal worden ontbonden. Enkele groepen uit de optocht vinden hier een plaats in het Openluchtspel „Vispoort IJmuiden" Bezoekers van het spel, die de gehele op tocht willen zien, wordt aangeraden een plaats te zoeken in de omgeving van het Sluisplein, daar men tot uiterlijk half vier op de tribune kan worden toegelaten. De leerlingen van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs uit Amsterd mi waarvan velen aan de optocht mede werkten hebben een tweeweekse peno de achter de rug van praktisch werken in en rond het IJmuidense havengebied. De winkeliers in de Kennemerlaan zullen in hun etalages een plaatsje afstaan voor een of meer de in IJmuiden vervaardigde te keningen, aquarellen e.d. Deze i inkel- straat wordt dus voor enige dagen her schapen in een qpenluchttentoonstelliug: de IJmuidènaren kunnen ervaren hoe an deren hun woonplaats zien. Advertentie SPAARZAAMHEID is WIJS BELEID in de qemeente Velsen fti*. t In de zaal verzamelden zich vele ouders om de openbare les van de kleuters te volgen, die zeer spontaan de wenken van de leiding opvolgden om met bankoefe- ningen en vooral ook het spel met joepas- sing van lichamelijke behendigheid er een geslaagd geheel van te maken, zeer to' genoegen van de toeschouwers. Dank zij een leuke geste vari het oud ste actieve Sparta-lid, de heer P. de Reus, die al vijfenveertig jaar onafgebroken bi.i deze vereniging is, was er vervolgens on der de jongste meisjes en jongens een fel le strijd om de door deze gymnast be schikbaar gestelde fraaie wisselbeker. Het gevolg van deze strijd was, dat de P. de Reus-beker ging naar 1. Rina de Reus met 37,1 punten, gevolgd door 2 Annemarie Huider 37 pt; 3. Marina v. d. Kooy 35,1 pt, 4. Lenie de Reus 34,4 pt. al len van het eerste gelid. 2e gelid: 1. Teu- ni Kemkes 31,8; 2. Tineke Verschuren 31,4 Henny Meyer 31,2 pt. Jongens, le gelid: 1. Jan Brouwer 33,6; 2. Kees Schilp 33,2; 3. Gerben Lageweg 32,7 pt. 2e gelid: 1. Chris Timmerman 32,2; 2. Martin Boerkoel 31,7; 3. Jan Ro meyn 31,1 pt. Tijdens de avonduren werdén de wed strijden voortgezet voor de aspiraten meis jes en jongens, dames-junioren en dames- en heren-senioren. Net als vorig jaar was er de grootste strijd onder de dames-ju nioren, die overigens evenals in de ande re groepen met miniem verschil elkaar de hoogste groepstitel betwistten. Het was ook weer niet verwonderlijk, dat de bei de rivalen Irma Spindelaar en Clara Roschar elkaar niets toegaven Van dez-- beiden was ten slotte met slechts 0,9 ver schil Irma Spindelaar de winnares met 27,6 punten tegen Clara Roschar met z6,7 punten en 3. Lenie Stals 24,5 punten. De beker ging dus naar eerstgenoemde. Onder de jongens-aspiranten stak Jan Meyer met 33,1 pt boven alle anderen uit. Ook hij ontving de wisselbèker. Twée- de werd Mijndert Goed 30,7; 3. Tohn Pe- terfe 29.9 pt. Dames-junioren 2e gelid: 1. Ingrid Koolbergen 22 pt; 2. Gita Wit 20,6; 3. Ans de Greef 20 pt. - Meisjes le gelid: 1. MarjO Visser 31,4: 2. Nelmar Kuilman üa.a; 3. Willy Marti - nius 30,8 pt. 2e gelid' 1. Ilse van Gastel 30,4; 2. Adri Broers 29,9; 3. Hênny de Winter 29,1 pt. Met bewondering kon men aanschouwen op welke wijze de damesseniorén, van wie er ook al meer dan veertig jaar aan „Sparta" zijn verbonden, door hun per manente oefeningen in staat bleken tot zeer goede uitvering. Hier werd de uit slag: 1. Mevrouw Wit-Nierop 25.4; 2. Me vrouw A. v. d. Star 24; 3. Mevrouw Brou wer 23.8 punten. Heren: 1. G. Metten 25.2 2 R. Goed 24,2; 3. J. de Reus 23,6 pt. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: SOnvhla van Rotterdam, Calchas, Rotterdam'. Alcetas, Hamburg; Osterbotten. Helsinki, props voor vel sen Magas, Rotterdam; Eemstroom. Dagenham; Vliestroom. Londen; Swift, Londen: Jean E„ Lon den; Anda. Londen; Prawda. Leningrad: Jans, Londen. Seefalke, Gothenburg; Ihsveskles. Rot terdam; Sinoutskerk, Rotterdam; H.K.S. DeHoöp, Rotterdam; Berkelstroom. Poole; Navis, Ply mouth, voor IJmuiden, Karin Bornhofen, Ham burg; Herlot, Leith; Lonn, Rotterdam. VrUdag kwamen in IJmuiden aan: Hilversum van Duinkerken: Oakwood. Antwerpen: Erik Sif, Storneway, voor IJmuiden: Leonldas. Rotterdam Menje. Capelle a. d IJsel: Hoop, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Sappe- meer naar Par. Caltex Leiden, Bahrein: Dort mund, Bremen; Bornholm, Lissabon: Ormar. Lé Havre; Leise Maersk. Antwerpen; Elsa, Delfzijl: Chiron. Zeebrugge; Ilse Nagel. Rotterdam, van Wormerveer; Amazone, Gothenburg, walsmate- riaal van IJmuiden: Lubox, Rotterdam; Alexan der Matrasov, Klaipeda: Cormount, Tyne; Lady Roslin, Irvine, van Buitenhuizen; Morgan Wed- lin, Abö: Gisela Bartels, Wilhelmshaven, bulzen van Spaardam; Murmanshy, Leningrad: Rolf, Behrman, Rotterdam; Eyo S„ Gothenburg: Mar tha Ahrens. Rotterdam: Kaap Falga. Karlstad; Staffan Felixtowe; Llngestroom, Rouaan; Tus- kar, Antwerpen: Mercurius H„ Londen: Flevo. Rotterdam' Svealand, Bremen: Dantél, Rotter dam; Alcetas, Rotterdam; Swift, Harlingen: Royal Board, Antwerpen. Vrlidag vertrokken uit IJmuiden: Lienerhoern naar Helsingborg; Fivelborg, Norrköpmg, kunst mest van IJmuiden (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie de ideale ZONWERING In alle afmetingen verkrijgbaar bij WONINGINRICHTING Koningsplein 8. IJmuiden-W. - Tel. 4540 N.V.V. De N.V.V.-Vrouwenbond, af deling Beverwijk, zal dinsdagmiddag om 2 uur de gepensioneerde leden van het N.V.V. weer een bijeenkomst bereiden. Ook nu weer is de bijeenkomst in gebouw „Grapy" waar de heer Warneveld van de Stichting Vakantieverblijven kleurendia's zal vertonen van de diverse vakantiehuizen van het N.V.V. Daarna zal er gekiend worden. Op 23 mei zal een groep jongeren de kleu ren van Kennemerlénd hooghouden op de NoOrdhollandse wedstrijden van de KAJ in Heerhugowaard in de zalen van Heiligenberg. Daar de verbindingen met Heerhugo waard verre van volmaakt zijn heeft het districtsbestuur gemeend het vervoer vgn de deelnemers en belangstellenden zelf ter hand te nemen. De plaatsen en tijden van vertrek zijn: IJmuiden: Plein 1945 10.36 uur. Beverwijk: Stationsplein 10.40 uur- Uit.geeSt: Zuidzijde spoorwegovergatig 11.00 uur. Heemskerk: Dorpsplein 11.15 uur. Castrieum: Corso 11.30 uur Limmen: Hotel Friesland 11.40 uur. Heerhugowaard (aankomst): 12.30 uur. Debussen gaan pas om kwart ovèr twaalf 's nachts terug in verband met hét feestelijke sluitingsbal, geleid door Freek Schaaper. Hiervoor he^ft men Hilvér- sumse beroepsmusici aangetrokken. In dien men een busplaats wil reserveren, moet men vóór komende zondag telefo nisch kontakt opnemen met de chef d'équipe van de Kennemer afvaardiging, W. Bakkum, onder telefoonnummer 756 (02513). De samenstelling van KAJ Kennemer- land: Ballroomdansen: Mej. B. dén Braber en B. Ivens mej. A. Niêsten en N Manshan den (beiden Velsen-Noord): mej. T. Bour gogne en H. Buyck (IJmuiden oost). Biljarten: C. Zuurbier en P. Zonneveld (IJmuiden oost); J. de Beer (IJmuiden west); N. Manshanden (Velsén noord). Vrije expressie:" J. de Graaff (Limmen); mej. A. Duyn (IJmuiden oost). Fotografie: L. Mariens (IJmuiden west); C. Zuurbier (IJmuidèn oost), J. Valent (Heemskerk). Klaverjassen: H. Weber, H. ftuyck, R. de Jong (allen IJmuiden ->oSt); S. van Straaten, T. Kloes (beiden Beverwijk); C. Boer, A. Arisz, H. van Rixel, J. Wildérorrt (allen IJmuiden west); H. Dekker, J Admi raal (beiden Limmen), W. Stuifbergen (Castrieum). Muziek: Vocaal: Thé Qmtar Sisters (IJmuiden oost). Instrumentaal The -Jum ping Dynamites (IJmuiden west). Modeshow: Mej. A van Oosten (Heems kerk), mej. A. Duyn. mej. T. v. d Does (beiden IJmuiden oost). Tafeltennis: A Peperkamp (Uitgeest), K. Meijér (Heemskérk), B. Ivens, C. Scha- vemaker (beiden Velsen noord). Schaken: S. van Straaten (Beverwijk), R. de Jong én B. Bervoets (beiden IJmui den oost), H. Arisz (IJmuiden west) Dammen: J. Rozenmeijer. W. Stals, Th. v. d. Putten (allen Velsen-noord), K. Koe nen (IJmuiden oost). Advertentie Op drieénzeventigjarige leeftijd is woens dag overleden mevrouw K. Bakker-Jongè- jans, een van de bekende plaatsgenoten uit Velsen-Noord, waar zij doOr haar lid maatschap en langjarig optreden bij de voormalige toneelvereniging „Concordia" van de papierfabriek éen populaire per soon was geworden. Mevrouw Bakker, die met velen van haar verenigingsleden het zeer heeft be treurd. dat „Concordia" na èen bestaan van langer dan een halve eeuw moest worden opgeheven, heeft van deze tijd meer dan veertig jaar en altijd voor volle zalen voor een zeer waarderend publiek haar rollen gespeeld. Vele keren vervulde zij hoofdrollen, waarbij zij zich speciaal in het meer ern stige genre volkomen wist uit te levên. Haar liefhebberij van het toneelspel heêft velen menig genoegelijk uur'bezorgd. Ongetwijfeld zullen velen haar begelei den naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats „Duinrust" te Beverwijk waar de teraardebestelling zaterdag, 18 mei te elf uur zal geschieden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9