Scholte vestigde nieuw record particulier gemiddelde (50) Belangstelling was niet groot Die treiteraars snappen niet Spurs-matiager ondanks succes toch in zorgen Ook Wijnen bleef opvallend spelen De opstellingen Honkbalselecties Roëll strandde in 't zicht van de haven ZATERDAG 18 MEI 1963 19 Aism a n n Kleine zege van Brazilië Uitslagen Engelse League GROOT NATIONAAL JEUGDTOERNOOI op het R.C.H.-terrein Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AMATEURVOETBAL 99 99 Wiegend Beschimpen Jan Dassen HANDBAL KORFBAL CRICKET TENNIS SCHERMEN MOTORSPORT Twaalfde SLS-rit Wie mocht hebben gedacht dat de manager van Tottenham Hotspur, Bill Nicholson, een onbezorgde zomervakantie tegemoet gaat, nadat zijn Spurs in Rotterdam hgt Spaanse Atletico zeer duidelijk hadden verslagen in de finale van de Europese beker voor nationale bekerwinnaars, komt bedrogen uit. Bill Nicholson heeft zorgen. Die zorgen vat hij samen in de zin: Als je aan de top staat kun je in de toekomst alleen maar naar beneden. Ter verklaring zegt hij: Deze elf spelers, of liever gezegd, dit team, heeft nog nooit po goed gespeeld en zal vooreerst ook niet meer zo spelen. Die weten schap houdt mij nu al weer een paar dagen bezig. We hebben de afgelopen jaren een fortuin verdiend, maar ik heb dat geld dringend nodig voor het aan kopen van nieuw talent. Wij kunnen niet anders zeggen dan: ver standige woorden van een manager die ook in de toekomst hoge ogen wil blij ven gooien met zijn club. Die verdiensten van Tottenham overigens zijn niet gering. Tijdens de bekerwed strijden in het algemeen vloeide de laat ste drie jaar liefst tweeënhalf miljoen gulden in de kas van de Spurs: 196Ó-'61 FA-cup 40.000, 1961-'62 FA-cup 40.000, 1961-'62 Europacup 90.000, 1962-'63 FA-cup 5.000, 1962-*63 Euro pese cup bekerwinnaars 70.000. In dit laatste bedrag is inbegrepen een bedrag van 8.000, het aandeel van de Spurs in de totale opbrengst van de finale in Rotterdam die 25.000 groot was. En om de financiële inkomsten van zo'n club als Tottenham Hotspur een nog wat duidelijker beeld te geven: de thuis wedstrijden leverden per seizoen zo'n 170.000 op, zodat met vriendschappe lijke wedstrijden mee de inkomsten in de afgelopen drie seizoenen zo'n slordige zevenenhalf miljoen gulden bedroegen. Ik heb dringend geld nodig voor de aan koop van nieuw talent, zegt Nicholson. Wel, hij kan z'n gang gaan dunkt ons. Ook al mogen dan de uitgaven van de club in de afgelopen periode nog zo hoog zijn geweest. Met een juichkreet verbrak Henk Schol- te gisteren de stilte en de spanning in het lage zaaltje van hotel 't Witven in Veld hoven waar het Nederlands kampioen schap kader 47/1 wordt gehouden. De Eindhovense biljartmatador was geslaagd. In zes beurten had hij de driehonderd pun ten in zijn partij tegen Jaap Ligthart voor de derde ronde van dit toernooi bjjeenge- stoten en daarmee met 50 een nieuw re cord particulier gemiddelde gevestigd. Piet van de Pol was onttroond. Een magistrale serie van 153 vormde de slot-apotheose van een zeer sterk gespeelde partij, waar in Scholte, overigens ten overvloede, nog maals blijk gaf van aparte klasse, die hij in eigen land slechts deelt met Tini Wjjnen. Want ook de Nijmeegse Ossenaar reikte wederom tot grote hoogte, al had hij daar voor een grotere aanloop nodig dan Schol te. Toen hij in zijn vijfde beurt tegen Ja cobs het ivoor volkomen in zijn macht kreeg en het moeilijke één-stootskader tot in de finesses beheerste, doemde aan de horizon reeds een recordserie op. Hij kwam er echter niet uit. Een ongelukkige manipulatie van de arbiter met één van de boven het biljart hangende lampen om Wijnen het masseren mogelijk te maken wilde hij de lamp iets wegtrekken, doch liet deze schieten, zodat hij rakelings langs Wijnen's hoofd schoot haalde de Osse naar uit zijn concentratie en dadelijk daarop kwam het einde, op 129. De partij was daarmee beslist. Dat de prestaties van de overigen bij die van het leidende tweetal achterbleven is voor hen geen schande. Deze klasse, ja wereldklasse, is slechts voor een enkeling weggelegd. Ook niet voor Van Nijnatten, die op de eerste dag gelijke tred met hen kon houden, maar die vrijdagmiddag werd overvleugeld door Van Leur. Beekman en Kemp begonnen zeer slecht. Beekman had in dertien beurten nog slechts 31 beurten - maar toen de Amsterdammer het ivoor beter onder controle kreeg, ging hij onbe dreigd op de zege af. De Nederlandse wielrenners, hun heil zoekend op de baan, hebben hun trai ning weer hervat. Op de foto „trekt" sprinter Jan Derksen juist aan een groepje renners. Links op de voor-\ grond Jaap Oudkerk. Net nu de KNWÜ plannen heeft uitge werkt om met het oog op de Olympische Spelen in Tokio en de wereldkampioen- schappen-1965 wielrennen, die zeer waar schijnlijk weer in ons land zullen worden gehouden, de baansport te activeren, on der meer door de supervisie op te dragen aan de 68-jarige, maar zeer vitale John van Eek, heeft Arie van Vliet bedankt als trainer van de baanpioeg. De oud-wereldkampioen heeft het te druk met zijn bedrijf in Woerden gekre gen om zich nog langer intensief met de training, die de laatste jaren onder zijn leiding geschiedde, bezig te houden. Als mogelijke opvolger van Van Vliet wordt nu Jan Derksen genoemd, die zelf nog actief renner is. Dit heeft een voor- en een nadeel. Het voordeel zou zijn, dat Derksen op de fiets met zijn pupillen zou kunnen meetrainen. Het nadeel is dat de Amster dammer bij de wereldkampioenschappen, waar hij al genoeg met zich zelf heeft te stellen, zich niet aan de anderen zou kun nen wijden. In dit verband is het belangrijk dat Arie van Vliet zich bereid heeft verklaard bij de komende wereldkampioenschappen in Rocour de leiding van de ploeg alsnog op zich te nemen. Een beslissing over de op- vólging ligt in handen van het hoofdbe stuur en sportcommissie van de KNWU. Inmiddels is vrijdagmiddag in het Olym pisch stadion in Amsterdam de training weer begonnen, voorlopig onder het wa- Arie van Vliet kend oog van Jan Derksen. De belang stelling was nog niet bijster groot. Behal ve Derksen draaiden Jaap Oudkerk, Aad de Graaf, Gerard Koel, Rob Redeker en Siegers hun rondjes. Van de stayers was alleen Norbert Koch aanwezig. Deze Utrechtse fabrikant is van plan tot en met de wereldkampioenschappen van 1965 achter de motor te blijven rijden. Daarna gaat hij van plaats verwisselen en zal als gangmaker gaan optreden. Hij heeft al van de Belgische gangmaker Vandenbosch een motor gekocht. Het herstel van Kemp zette zich in de avonduren voort tegen Van Nijnatten. In zijn vierde beurt distancieerde Kemp zich met een serie van 85 van zijn tegenstander (10922), die echter terugkwam, welis waar niet met vuurwerk, maar zijn serie van 57 in de negende beurt was toch vol doende om het evenwicht nagenoeg te her stellen (137135 na tien beurten). Tot de 17de beurt ging de strijd vrijwel gelijk op, maar toen nam Kemp met een reeks van 61 wederom de partij in handen en nu gaf hij zijn voorsprong niet meer prijs. Beekman gaf 's avonds wederom blijk dit spel goed te beheersen. Met een prachtige serie van 136 in de vierde beurt liet hij Ligthart al geen enkele illusie en op deze basis bouwde hij een fraaie zege, die nog meer relatief kreeg door reeksen van o.a. 20, 46 en 73 tot slot. Beekman klom op de tweede dag op naar de derde plaats, waar van hij Van Nijnatten verdrong. Lang heeft het geduurd eer Wijnen tegen zijn plaatsgenoot Van Leur zijn grootheid kon bewijzen. In het begin miste hij vol komen de greep op de ballen en ofschoon hij met een serie van 43 in de elfde beurt wel een voorsprong nam (134109), moest hij deze twee beurten later weer prijs geven toen Van Leur een reeks van 65 produceerde: 140183. Wijnen kwam terug in de zestiende beurt met 61 caramboles: 206194, doch wederom kwam hij hierna in de malaise, waarvan Van Leur profi teerde door met series van o.a. 45 en 22 een ruime voorsprong te nemen met de veilige haven in zicht: 208262 na negen tien beurten. Juist op tijd vond Wijnen echter zijn vorm terug en met een prachtige slotserie van 85 greep hij de overwinning. Hij was echter door het oog van de naald gekro pen. Ook Scholte bleef beneden zijn kun nen van enkele uren tevoren. Van Jacobs had hij evenwel niets te duchten en daar door behaalde hij toch een ruime zege met als hoogtepunt een serie v.an 71. Stand na twee dagen: 1. Scholte 8 153 27.27 2. Wijnen 129 20.68 3. Beekman 6 136 16.90 4. Van Nijnatten 4 96 13.24 5. Van Leur 4 83 12.33 85 9.56 7. Ligthart 65 9.17 8. Jacobs 62 8.05 Het Braziliaanse voetbalelftal heeft vrij dag in Kairo een bescheiden 1-0 overwin ning behaald op de Verenigde Arabische Republiek. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gescoord. De uitslagen van de vrijdag voor de Engelse League gespeelde voetbalwedstrij den waren: eerste divisie: Ipswich Town Bolton Wanderers 4-1; tweede divisie: Rotherham UnitedScunthorpe United 1-0. Advertentie MORGEN (ZONDAG) 19 MEI Aanvang 10.30 uur. EDO (thuis tegen DFC): Van der Berg; Disselköter en Spiers; Koene (of Nij- man), Berends en Leonhardt; Van Beekum, Van Noort, De Kleijn, Breit- ner en Peters. Haarlem dat nogal met geblesseerde spelers tobt wordt pas zondagmorgen geformeerd. HFC (uit tegen Spartaan): Van- der Meulen; Winter en Van Baasbank; Darlang, E. Thole en P. Thole; Koen- ders, Bouwman, Jansen, Honnef en Lindeman. Ripperda (thuis tegen TYBB): Gerritse; Heesemans en Bouman; Koene Van Kampen en N.N.; Pieterse, Ha- zeth, N.N., Kuyer en Peters. TYBB (uit tegen Ripperda): Bakker; Rietvink en Nunnik; Van Honschoten, Veldhuizen en Pebesma; Van Raay, Jansen, Van Dijk en Meier. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Aals meer): Vlug; Stokman en Water; Jan sen, Kerkman en Kraayenoord; Schultz, Schilpzandv Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. Schoten (uit tegen WA): Hooning; Din- kelberg en Verschure; De Ridder, Boekelaar en Flader; Blom, Kossen, Willemse, Van Elk en Schild. HBC (uit tegen RKAVIC): Warmerdam; Joh. Duindam en C. de Graaf; A. de Graaf, Kors en Van Bruggen; Rotte veel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duin dam en J. H. Duindam. Hillegom (thuis tegen Wassenaar): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Ar- noldi, Tol en Van der Berg; Van Braam, Snoeks, D. de Jong, B. de Jong en Peetoom. De volgende spelers zijn gekozen voor het Nederlands honkbalteam, dat op He melvaartsdag (23 mei) in Antwerpen uit komt tegen België Werpers: Herman Beidschat (EHS), Rudi Dom (Storks), Rob Hoffmann (HCAW1. Jan Smidt (HHC)> en Ton Terneuzen (EDO). Achtervangers: Wim Crouwel (OVVO) en Ricky Kersout (UW). Eerste honk: Bou- dewijn Maat (Schoten) en Simon Arrindell (Sparta). Tweede honk: Henk Keulemans (Schoten). Derde honk: Han Urbanus (OVVO). Korte stop: Leo Kops (EHS). Bui- tenvelders: Ben Tromp (EHS), Henk Ta- lens (HHC), Teun de Groot (Schoten), Ru ben Leyssner, Aldreck Victorio (beiden UW) en Hamilton Richardson (Sparta). Coach: Bill Arce, assistent coach: Charles Urbanus. Aan deze interland-wedstrijd gaat een jeugd-interland vooraf voor spelers van 16 t/m 18 jaar. Voor,Nederland zijn reeds aangewezen: Werpers', Harry van der Berg (Sparta), Peter Hendriks (Ajax) err Piet Ferwerda (VVGA). Achtervangers: Kees Kruyer (Schoten) en Rob Rijnders (UW). Eerste honk: Jan van Ewijk (UW). Tweede honk: Robert Maat (HCK). Derde honk: Ricky Rutgers (OVVO). Korte stop: Ton Pols (Schoten). Buiten velders: Martin Moellmann (HCK) en Wim van der Ster (UW). Waarschijnlijk zullen voor deze ploeg nog twee spelers worden aange wezen. Sport tijdens het weekeinde EDO werkt zich, zij het in een langzaam tempo, gestadig los van de onderste plaats. De Haarlemmers bezitten momenteel 3 punten voorsprong op staartteam PEC. Voldoende dus om een eventuele kleine misstap te begaan. Dat is maar gelukkig ook, want zondag lijkt een nederlaag voor de rood-zwarten te gaan brengen. Tegen stander is dan namelijk DFC, de laatste tijd „opvallend" vanwege zeges op Baro nie en BW. Toch komt EDO juist tegen dergelijke ploegen tot verrassend goed spel we denken maar even aan de overwin ning destijds op HVC behaald en mocht dat inderdaad het geval zijn, dan behoort een gelijkspel toch zeker wel tot de moge ljjkheden voor EDO. Het meespelen van rechtshalf Koene blijft nog een open vraag. Eventueel neemt Nijman zijn plaats in. Wie het ook wordt, een gemakkelijke taak heeft hij zondag middag niet. Zijn directe tegenspeler heet namelijk De Kreek, is afkomstig van Feijenoord en gevreesd om zijn harde schoten. Ofschoon Haarlem zondag met een club (Longa) uit de onderste regionen te doen krijgt, wagen wij ons niet aan een voor spelling. Het eigen publiek verzekert Lon ga namelijk van een moreel ruggesteuntje Bovendien telt Haarlem (waarschijnlijk) een drietal geblesseerde spelers: Van 't Kruys, Berendregt en Duyster. De laatst genoemde twee spelers nemen zaterdag de beslissing of het wel of niet „gaat". Ook over de aanwezigheid van Duwel heerst nog heel veel onzekerheid. Hij is voorlopig geschorst maar de definitieve schorsing laat nog steeds op zich wachten. Hoe 't ook zal uitpakken, een gelijkspel moeten de roodbroeken toch zeker wel kunnen be halen. RCH heeft een vrije zondag De standen in de tweede divisies luiden: VSV 23 32 Haarlem 25 35 NEC 24 30 BW 24 33 KFC 23 29 't Gooi 25 31 AGOVV 24 29 HVC 23 29 Alkmaar 23 28 Baronie 23 28 Vitesse 24 28 DFC 23 26 Be Quick 24 27 RCH 24 25 ZFC 24 26 Xerxes 23 23 Wageningen 25 26 Hilversum 23 23 Stormvog. 24 23 Noad 23 23 Leeuwarden 23 21 Helmondia 25 22 Tubantia 24 21 SVV 25 21 Graafschap 24 21 H./DVS 22 20 Heerenveen 23 19 Wilhelmina 25 19 Zw. Boys 23 17 Longa 24 18 Zwartemeer 23 14 EDO 23 15 Oldenzaal 24 11 PEC 23 12 HFC speelt morgen de returnmatch van afgelopen zondag. Toen werd het een vrij vlakke, kleurloze vertoning die tenslotte in een gelijkspel (1-1) eindigde. Ditmaal trekken de ^Haarlemmers naar Amster dam om daar Spartaan te ontmoeten. Mathematisch bekeken wordt het dus een nederlaag voor de blauw-witten, maar we houden het op een (tweede) gelijkspel. Zandvoortmeeuwen krijgt in de tweede klasse B van West I bezoek van Aals meer, waarvan afgelopen zondag met 1-0 word verforen. De voetballers uit de bad plaats moeten ditmaal winnen oni hun kansen op het kampioenschap te kunnen behouden. Onderaan de ranglijst in deze afdeling zijn Ripperda, HBC en TYBB nog lang niet in veiligheid. HBC moet naar Amstel veen om kampioenspretendent RKAVIC (2-2) te bekampen en Ripperda dat het waarschijnlijk zonder zijn steunpilaren Houtkamp, Koene en Van der Sluis moet stellen treedt als gastheer op van TYBB (2-3). Over de resultaten valt niets te voorspellen. Alleen Schoten kan de uit „Als ze slijmerd roepen vergeet ik de wedstrijd en ram ik er op", bijt Jan Cijs, negenvoudig kampioen snelwan delen me toe. Op zijn kleine bovenhuis in de Eerste Leliestraat in het hartje van de Amsterdamse Jordaan praten we over zijn sport naar aanleiding van de nationale '20 kilometer-titelstrijd, die ondag wordt verlopen in Rotterdam. „De mensen die lachen als ze ons zien lopen, laten blijken dat z,e er geen snars van begrijpen, dat ze niks van onze sport weten. Ze lachen omdat ze ons wedstrijdwandelen onnatuurlijk vin den, aanstellerig, overdreven. Kijk eens naar de Indiarïen in Zuid-Amerika. Kijk eens naar de negers in de oer wouden van Afrika. Nou ja.... dat kan piet.... ik bedoel.... die lopen net zo". Als ik hem vertel dat ik de negers op de wegen naar de Negiriaanse markt stad Kano heb zien lopen in snelwandel tempo en met zware lasten op hun hoofd, roept hij blij: „Eindelijk eentje, die het kan beamen. Hoe lopen die negers?" „Snel en lang", antwoord ik. „Sommi gen lopen 's nachts 30 kilometer om hun koopwaar naar de markt te brengen en de middag daarop lopen ze die dertig kilometer weer naar hun dorp terug „Goed", zegt hij ongeduldig, „maar hoe lopen ze. Ik bedoel hoe is hun be weging?" „Ze draaien erg met hun heupen". „Dat is het!" schreeuwt hij ineens. „Dat is het. Vanuit de heupen. Een snel wandelaar loop vanuit zijn heupen. Daar door maakt hij zijn pas langer, zonder zijn contact met de grond te verliezen. Dat is een hoofdwet bij het snelwande len. Zo gauw je het contact met de grond verliest, zoals bij hardlopen, dan word je gediskwalificeerd. De tweede hoofdre gel is dat je been bij aanraking met de grond gestrekt moet zijn. Als je goed loopt doe je dat vanzelf. Probeer dan nou eens. Kom op.hier!" Hij schuift tafel en stoelen opzij en naast elkaar doen we enkele snelwandel- passen. „Voel je dat je dat alleen maar kan als je flink met je heupen draait," „Dat js bij u allemaal stijf, ongetraind Dat kost je vijf jaar training om zo soepel te leren lopen, om het schokke rige uit je bewegingen te krijgen. Dooi dat draaien met de heupen heb je kans je evenwicht te verliezen. Dat corrigeer je met je armen. Je arm is als 't ware een tegenwicht voor je been. Hoe hoger je arm, hoe verder dat tegenwicht van het balanspunt af is, hoe meer effect het heeft. Daarom lopen wij met hoog geheven armen". „Als niets-wetende toeschouwers ons zo in de heupen zien draaien, zo met opgeheven armen zien lopen, danken ze dat we ons aanstellen, denken ze aan wiegende vrouwen. Die mensen weter, niets van bewegingen af. Een goéd ge traind snelwandelaar loopt twaalf kilo meter in één uur. Een fietser moet flink doortrappen om ons bij te houden". „Hein Zethof heeft het Nederlands re cord 10 kilometer. Weet u hoe lang hij daarover deed?: 46 minuten, 27,8 secon den. Ik heb het snelst in Nederland de 20 kilometer gelopen. In één uur 37 mi nuten en 8,2 seconden. Het 50 kilometer record is 4 uur, 42 minuten en 45 secon den. Harold Whitlock, Olympisch kam pioen snelwandelen 1936, heeft eens ge schreven: Wandelen is een economische beweging door voeten en benen te hef fen, geholpen door de heupen en in even wicht gehouden door de armen." „Die Engelsen zijn enorm in snelwan delen. Daar komen de meeste cracks vandaan. In Nederland hebben we nog geen 40 beoefenaren van onze sport. We hebben hier drie verenigingen, het Am sterdamse LAT (Lange Afstand Tippe laars), RWV uit Rotterdam en „Onder Door" uit Haarlem. Die kleine veertig leden zijn echter enthousiaste beoefena ren van de snelwandelsport. Dat moet je wel zijn omdat de training zo zwaar is." „Voor komende kampioenschappen train ik vijf avonden per week, soms loop ik .10, soms 15 soms ook 30 kilome ter per avond. Alleen dan bereik je iets. Wij hebben net als met zovele sporten in ons klei ne land ge brek aan werkelijk deskundige trainers. Vergeleken met het bui- tehland staat ons peil op twee derde van het internationaal niveau. Ik snel wandel al van 1949 af. Ik heb vroeger ook wel eens een marathon gelopen. Ge loof me. Een 50 kilometersnelwandej- tocht is zwaarder." „Tot nu toe heb ik negen keer een na tionale titel behaald. De ene keer op de 20 kilometer, de andere keer op de 50 kilometer. Vorig jaar nog op de 50 ki lometer. Ik begin al een dagje ouder te worden veertig ben ik nu en dan gaat het op de sprintafstand ja, zo noemen we de 20 kilometerrace niet zo best meer. Dan komt het teveel op snelheid aan." „Ik begin pas goed te lopen." zo ver volgt Jan Gijs enthousiast, „als ik zo'n vijftien kilometer heb afgelegd. Ik moet het van mijn uithoudingsvermogen heb ben. Op de 20 kilometer leg ik het nu af tegen een Hein Zethof, die ik zondag in Rotterdam weer de titel zie grijpen. Om de tweede plaats zullen Jan van Dijk uit Edam, Cees van Eisen uit Deift,, Dick de Visser uit Rotterdam en ik een felle strijd voeren. „Die race in Rotterdam wordt voor het eerst gehouden op een sintelbaan. Vijftig keer moeten we een rondje draaien. Om draaierig van te worden. Voor het pu bliek interessanter, omdat ze het hele verloop van de wedstrijd kunnen zien Voor ons ook beter, omdat we nu alleen worden gadegeslagen door mensen die interesse hebben en dus niet zullen lachen of schelden." „Ik kan er niet meer tegen dat ze iemand beschimpen die alles voor zijr. sport over heeft." Voor hij weer boos wordt, loodst zijn vrouw ons handig naar de slaapkamer waar boven het bed een prachtige, grote medaillekast hangt vol met trofeeën. „Hebben ze niet, die trei teraars", zegt hij trots. „Die kast heb ik voor een prik overgenomen van een biljartvereniging. Zelf helemaal opge knapt. Geen kunst voor mij. Ik ben tim merman. Mooi hè? Allemaal gewonnen met snelwandelen." wedstrijd tegen WA (3-2) zonder zorgen tegemoet zien. Voor eigen publiek kan Hillegom in 3 A van West II zijn kampioenskansen ver stevigen door Wassenaar (3-1) een nieuwe nederlaag te bezorgen. Zonder slag of stoot zal dat overigens wel niet gaan. Leider Renova moet het in 4 C van West I weer opnemen tegen EHS (0-0) en Onze Gezellen ifungeert als gastheer van ETO (0-1). Voor de tweede achtereenvol gende zondag is IEV vrijaf en dat zal de vforme" van de Velsenaren stellig geen goed doen. Zij behoren nog tot de kam pioenskandidaten. Voor THB is een uit wedstrijd tegen Hoofddorpse Boys (1-1) vastgesteld en Bloemendaal gaat op be zoek bij NAS (3-1) in Halfweg. Verder staat in déze afdeling de wedstrijd St. Pancratiys-Zaanlandia (1-2) op het pro gramma. Met uitzondering van Rapiditas spelen de Haarlemse ploegen hun laatste compe titiewedstrijden. IJmond (heren) en De Blinkert (dames) ontmoeten zondag het Hengelose Olympia De dames van De Blinkert spelen hun wedstrijd om twee uur op het terrein van Zandvoortmeeu wen in Zandvoort. De herenploeg van De Blinkert speelt zijn „thuiswedstrijd" als gast van ADO in Heemskerk. WVGV uit. Weesp is de tegenstander. Rapiditas speelt in Utrecht tegen Attila de onlangs gestaakte wedstrijd. Watervliet treedt dit weekeinde twee maal in het veld. Zaterdag speelt het te gen ZKC in Zaandam en zondag op eigen veld tegen DED. Gezien de huidige vorm kan Watervliet wellicht beide wedstrijden in winst omzetten. -Haarlem moet nog 1 of 2 wintpunten hebben om het eerste-klasserschap te be houden. Van zondag staat de moeilijke wedstrijd tegen BEP op het programma. Een schotvaardig „Haarlem" moet kun nen winnen. De cricketcompetitie wordt zondag met een klein aantal wedstrijden voortgezet. Haarlem, dat verleden week zo teleurstel lend startte in de eerste klasse A, neemt het zondag in Den Haag op tegen HBS. Voorts is in deze afdeling vastgesteld VRA-ACC. In I B komt Rood en Wit II nog niet in actie. Wel speelt PW tegen Excelsior en Sparta tegen Quick (Hg). In de lagere klassen komen clubs uit deze omgeving al in actie :ACC III-R. en W. IV. Haarlem II-HCC IV en Kampong III-CVHW. Het voor-laats'te competitieprogramma brengt de Haarlemsche LTC zondag aan de Spanjaardslaan in Haarlem tegenover Racketeers. Het tweede team van de HLTC, bijna aan degradatiewedstrijden toe, speelt bij Gooiland voor zijn laatste kans. Indien Brederode de te verwachten ne derlaag tegen de Leidse LTC niet kan af wenden, blijft de laatste plaats voor de Santpoortenaren - Bloemendaal ontvangt kampioen Alta. Ondanks de kracht van Öe gasten hoopt men toch een puntenver deling te kunnen halen. Op „Eindenhout" is Heemstede gastheer van TC Huis ter Duin. TC Zandvoort hoopt zondag aan de Ken- nemerweg tegep de Leidse "Studenten het kampioenschap te behalen. Ook WOC. dat op „Wimbledon" in Overveen zijn nog eni ge rivaal TC WW ontmoet, kan na een zege de kampioensvlag hijsen. Door een overwinning op KZTV 2 kan het Kennemerlyceum de eerste nlaats be houden. Jatilioo ontmoet in de Aemstel- spelers 4 een tegenstander van gelijkwaar dige kracht. TC Velsen duelleert met lei der WOC 5. Voor Bastione staat nog wei nig op het spel tegen Donald Duck 3. Duinlust bezoekt het sterkere team van de Leidse LTC 3. Alliance zal trachten om tegen Thor RW 13 verbetering te brengen in de precaire situatie. De Heem- steedse Berkenrodecombinatie zal als kampioen van Houtrust 5 terugkeren. In het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond aan de Tempeliersstraat in Haar lem wordt zondag het Tulpentoernooi ge houden. De junioren, dames en heren be strijden elkaar met de floret, de heren eveneens nog met de sabel. Het toernooi begint om 10 uur en duurt tot ongeveer half zes. De Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging houdt zondag op het circuit van Zandvoort snelheidswedstrijden. De ongeveer 50 deelnemers vullen 4 groepen. Het begin van de wedstrijden is vastge steld op 1 uur. Een op het laatste moment toch nog zon nige boulevard in Scheveningen met vele honderden toeschouwers heeft de bijna 200 deelnemers aan de 12de Scheveningen-Lu- xemburg-Scheveningen rit van de RAC- West vrijdagavond welkom geheten. Van 6 uur af in de avond arriveerden de rij ders in Scheveningen waar zij de laatste behendigheidsproef moesten afleggen. Het uitvallersaantal is, volgens officieuze gege vens, vrij laag. Vermoedelijk zal dit rond de 30 equipes liggen. Voor de Citroën-equipe Zondervan-Brou wer kreeg deze 12de S.L.S.-rit helaas een triest slot. In de omgeving van Hoei raak te het wagentje van Zondervan van de weg doordat een bocht met te hoge snel heid werd genomen. De bestuurder moest in het plaatselijke ziekenhuis worden op genomen, doch gelukkig bleek de aard van zijn verwondingen bijzonder licht. Alexander Roël, de man die door diskwa lificatie de tweede plaats in de laatste tul- penrallye juist miste, was ook nu niet ge lukkig. Letterlijk en figuurlijk in het zicht van de haven werd hij uitgeschakeld voor een hoge klassering. In de voorlaatste bocht van de slot-klassementsproef werd teveel gevraagd van het linkervoorwiel. Een duidelijk hoorbaar gekraak volgde en veertig meter voor de finish moest Roëll onder de/wagen kruipen om de oorzaak van alle moeilijkheden vast te stellen. Met een „slagzij" makend voorwiel reed hij be hoedzaam naar de streep. Zijn tijd in die laatste test wilde de veel beproefde rally rijder niet eens meer horen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19