Goed „Landjuweel-weekeinde L Razend knap recital van Aznavour... onverstaanbaar overtollig maagzuur: alstublieft norac FINALE EUROPA-BEKER CUP FINAL zaterdag 25 mei DE PROGRAMMA'S Residentie Orkest weer thuis Eerste toneelstuk van Lizzy May in Tilburg in première De collectie-Jaap Kunst in ethnomusicologisch archief MAANDAG 20 MEI 1963 Voorstellingen door Hulst en Maastricht nationaal landjuweel Heemsteedse amateur' filmer bekroond N.T.B. blijft actie voeren MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA Nu een Aristona kopen en genieten van woensdag 22 mei Nederlandse films naar buitenlandse festivals nabeschouwingen Hel weekeinde ,Tingel-Tangel" naar West vertrokken de Gaat u met vakantie? Jeugdfestival Rotterdam ten einde Hans van den Bergh Werk van Bloemaert in Leningrad ontdekt Willem Brandt voorzitter PEN-Centrum De radio geeft dinsdag 7 elevisieprogramma 4 NADAT DE OPVOERINGEN in de Haarlemse Stadsschouwburg van respec tievelijk „Het laatste bedrijf", „Achter de horizon" en „Hamlet" niet in de verte hebben beantwoord aan de eisen, die aan verenigingen moeten worden gesteld welke optreden voor een evenement als de finale om het Nationaal Landjuweel, betekenden de opvoeringen van zaterdag en zondag gelukkig een verkwikkende verademing. Dit was tenminste weer eens amateurtoneel op zijn best. DIT GESLAAGDE weekeinde werd inge zet door Het Reizend Volkstoneel" uit Hulst, welke toneelgroep haar niet gerin ge krachten wenste aan te wenden voor een vertoning van Michiel de Swaen's klas sieke vastenavondspel „De gecroonde leersse". Wel enigszins beschamend voor onze Nederlandse toneellitteratuur, dat hiermee voor het eerst in dit concours een stuk van eigen bodem werd opge voerd, zij het dan door een zeventiende eevwse Vlaming geschreven. Maar hoe het dan ook zij, de kluchtige personages die zo uit een schilderij van Jan Steen een overstapje naar het toneel konden hebben genomen, bleken niet in het minst door het stol der eeuwen te zijn gebogen en zij waren nog even levend, als dit driehon derd jaar geleden het geval moet zijn ge weest. Mede dank zij de voor amateurs zeldzaam knappe en levendige vertoning welke deze spelers uit Zeeuws-Vlaanderen van het stuk wisten te geven. OOK HEEFT HET PUBLIEK met ont zag en bewondering kennisgenomen van de mededeling in het programma, dat kos tuums en decors door de leden zelf zijn gemaakt. Alle hulde voor een dergelijk be toond artistiek vernuft en goede smaak waardoor het mogelijk werd met een sim pele handbeweging de pittoreske ntoura- ge van Teunis' schoenlapperswerkplaats te veranderen in een compleet stadsdecor en voor het vijfde bedrijf in de statige troonzaal van keizer Karei. Het Haarlem se publiek werd hierdoor telkens tot en thousiasme gestimuleerd, hetgeen bij iede re decorverandering door een spontaan „open doekje" tot uitdrukking werd ge bracht. Voorts bleek regisseur drs. Louis Locke- feer eveneens volledig voor zijn taak oe- rekend, welke bekwaamheid vooral werd gedemonstreerd in de turbulente taferelen voor het jolige vastenavondfeest. Om dar. verder over de diverse persoonlijke type ringen nog maar te zwijgen. Het staat voor ons vast, dat na het Haagse „ADO en DVS" zaterdag de tweede serieuze gega digde voor het Landjuweel zich heeft ge meld en wij benijden de jury allerminst haar taak, hierin een beslissing te moeten nemen. „De liefde van de zeven poppen." DEZE STIJGENDE LIJN is zondag avond door de toneelgroep „Maastricht „46" niet onderbroken. Gespeeld werd de door regisseur Jochen Weber-Unger be werkte vertelling van Paul Gallico „De liefde' van de zeven poppen", welk ver haal destijds ook reeds de stof voor de bekende film „Lili" heeft opgeleverd. De ze toneelbewerking is nogal fragmenta risch geworden, met alle bezwaren daar aan verbonden. Zo moest de auteur voor het aanhouden van de draad geregeld zijn toevlucht nemen tot een verteller, die het publiek met de achtergronden der intrige op de hoogte houdt. Deze handeling heeft betrekking op de voor ons onverklaarbare liefde van de on bedorven Mouche voor de brute Michel Peyrot, die een gespleten persoonlijkheid blijkt te bezitten. Als Michel is hij voor zijn omgeving een lompe barbaar, maar zodra hij als kapitein Coq voor zijn pop penspel de zeven marionetten hanteert, wordt hij een gevoelige natuur, tot aller lei tedere ontboezemingen in staat. Ten slotte gelukt het Mouche de romantische Coq van de cynische Michel los te maken en voor zich te winnen, al geschiedt deze ommekeer dan ook vrij abrupt en drama tisch slecht verantwoord. Iers van de poppen werd gemaakt. Deze scènes gaven de voorstelling een unieke betekenis, mede doordat ook enkele type ringen zo bijzonder knap werden uitge beeld. Vandaar dat het Limburgse ama teurgezelschap aan het slot zo langdurig werd toegejuicht, ais gold het een voor stelling van een gerenommeerd beroepsge zelschap. Door deze vertoningen in het weekeinde heeft de finale om het Nationaal Landju weel plotseling weer betekenis verkregen. Hopenlijk is de stichting „Winschoter Lief dadigheids Toneel" hedenavond in staat, met de aangekondigde opvoering van Hu- go Claus' toneelspel „Een bruid in de mor gen" dit peil te handhaven. Jan van Dam De nationale wisselprijs voor amateur films is toegekend aan de heer en me vrouw De Rijdt uit Amersfoor, die deze prijs wonnen met hun familiefilm „De Mazelen". De prijs werd hun zondag uit gereikt op het jaarlijkse congres in Arn hem van de Nederlandse Organisatie van Amateurfilmclubs (NOVA). In totaal waren er 35 prijswinnaars. De heer J. W. M. Keunen uit Den Haag kreeg de ir. W. Brusseprijs. De Utrechtse Smal filmamateurs de Friborgprijs en de heer J. W. Wiltschut uit Heemstede de Pail- lard-prijs. Van de 97 voorgejureerde films kwamen er vijf voor de hoofdklasse in aanmerking en 92 voor de selectieklasse. Op een zondag in Utrecht door het hoofdbestuur van de Nederlandse Toon- kunstenaarsbond belegde conferentie van de afdelingsbesturen, waar vertegenwoor digers van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. Arnhem en Overijssel aanwezig wa ren, is onder meer besloten te protesteren tegen het schorsingsbesluit van de N.T.B., dat door het verbondsbestuur van het N.V.V. is genomen, aldus het hoofdbe stuurslid, de heer M. Ferraris. Naar de mening van de conferentie heeft het bestuur van het N.V.V. niet aange toond, dat de belangen van het N.V.V. en de bij haar aangesloten organisaties zijn geschaad door de besluiten van het N.T.B.- congres van 26 april. Dit congres keurde toen het beleid van de heer Ferraris goed. Advertentie fimtoua i Na zijn eerste tournee, die vijf weken heeft geduurd, door Amerika, is gisteren het uit 100 musici bestaande Residentie Or kest uit Philadelphia op Schiphol aangeko men. Dirigent Willem van Otterloo zei dat hem vooral was opgevallen de intensiteit waar mee het Amerikaanse publiek luisterde. Tussen de delen van een symfonie werd er vrijwel niet gekucht, noch met pro gramma's geritseld en in het algemeen gaf het publiek geen blijk van de behoef te om tussen de delen door te „relaxen". „Dit kwam de spanning in de zaal ten goede en vond zijn weerslag ook in het spel," zo zei de heer Van Otterloo. Hij vertelde voorts dat hij met beschaamde kaken had gezien hoe veel prachtige con certzalen met een uitstekende akoestiek er in de V.S. zijn. Als voorbeeld noemde hij de concertzaal in de universiteitsstad Storrs. Namens Burgemeester en Wethouders van Den Haag waren op de luchthaven ter begroeting aanwezig, mr. M. Vrolijk wethouder van Onderwijs, Kunsten en Sportzaken en drs. G. Kamphuijs, hoofd van de afdeling Kunstzaken. Aan het filmfestival te Melbourne, Sydney en Adelaide dat op 31 mei zal wor den gehouden, zal Nederland deelnemen met „Faja Lobbi" van Herman van der Horst. „De Werkelijkheid van Karei Appel" van Jan Vrijman en „Zoo" van Bert Haanstra. De Nederlandse inzending bij het film festival in San Sebastian (7 tot 16 juni) is „Bestemming toekomst" van Jan Sche- fer en Zeilen van Hattum Hoving. Naar het filmfestival te Berlijn (21 juni tot 2 juli) zal Nederland inzenden ,,'t Was een Vreemdeling zeker" van Theo van Haren Noman en „Bouwspelement" van Charles Huguenot van der Linden. Van 7 tot 21 juli wórdt in Moskou een filmfestival gehou den Hieraan neemt Nederland deel met „De Overval" van Paul Rotha-Kees Brusse en bij het op 27 en 28 juli in Locarno te houden filmfestival is de Nederlandse in zending „Aqua di Roma" van Boud Smit. Tijdens het van 7 tot 16 juli te San Sebas tian te houden filmfestival zal de film prijs van de Raad van Europa worden uit gereikt. Voor deze prijs heeft Nederland ingezonden in de categorie korte films: „Maasvaart" van Jan Wichel en in de categorie journaals: „Neerlands Nieuws" van Polygoon. VOOR EEN BIJNA VOLLEDIG uitverkochte Grote Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam (en dat wil wel wat zeggen!) heeft de kennelijk sinds kort buiten gewoon populaire Charles Aznavour zaterdagnacht van kwart over twaalf tot kwart over twee onvermoeibaar een dertigtal liedjes door de luidsprekers laten schallen. Impresario Charles Aerts was gelukkig afgestapt van het bij Lou van Rees ge bruikelijke slappe voorprogrammaatje van irriterende variéténummers dat ons voor het optreden van .de vedette op de proef komt stellen. De kleine zanger met het bepaald niet onverdeeld knappe gezicht bleek zeer wel in staat het publiek twee uur lang alleen te blijven boeien, ook al werd hij in die taak op superieure wijze bij gestaan door zijn eigen ensemble bestaande uit vijf voortreffelijke musici, van wie naast Pierre Simonian - bas, Pierre Urban - gitaar, Frangois Guin - trombone, en André Azzaria - drum, André Biressi als virtuoos bespeler van de Steinway-vleugel de meeste indruk maakte. BIJ DE OPVOERING was echter spra ke van het zeldzame feit, dat amateurto neelspelers in staat bleken van een mid delmatig stuk een voortreffelijke opvoe ring te geven, mede door het bijna geraf fineerd gebruik dat door een of meer spe- AZNAVOUR BESCHIKT bepaald niet over een heel grote, noch over een bij zonder mooie stem, maar zijn felle enigs zins hese geluid in combinatie met de wa- tervlugge expressiemiddelen van zijn hele lichaam van de meest uitbundige dans passen, waarbij hij onder andere als een kikker huppend de podiumtrappen afkwam tot een zeer ontroerende mimiek in zijn verstilde liefdesliederen brachten de zaal al heel gauw onontkoombaar in de ban van zijn rijk geschakeerde persoonlijk heid. Een ernstig bezwaar van het optreden was dat de luidsprekerinstallatie zó kei Advertentie Branderig gevoel in de maag, zure smaak in de mond. Wie heeft er Norac? Alstublieft: wel dadige verlichting met No rac. Norac - vertrouwd en veilig middel. Er staat een doosje voor U klaar op de toonbank van Uw apotheker of drogist. Uitgewuifd door Wim lbo. Conny Stuart en vele andere vrienden zijn zaterdagoch tend vier leden van het „Tingel-Tangel"- cabaret voor hun eerste tournee door de West en de V.S. naar Suriname vertrok ken. Alleen Diny de Neef blijft in Neder land achter: ze wil niet een maand lang gescheiden zijn van haar 2-jarig doch tertje. De tournee, die drie weken in beslag zal nemen, voert het ensemble door Suri name, Venezuela, Aruba en Curagao naar New York en Washington. In totaal staan 16 voorstellingen op het programma, waar van de twee laatste in New York en Wash ington. Midden juni komen Paul Deen en Wouter Denijs terug, maar Sieto en Marijke Hoving knopen nog twee weken vakantie aan de tournee vast en worden eind juni op Schiphol terug verwacht. De tournee is voorbereid door de Con certdirectie Krauss en ontvangt behalve van de Sticüsa financiële steun van een vijftal grote Nederlandse bedrijven, die vestigingen hebben aan de overzijde van de oceaan. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant Der week betaalt wil' u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATII De Haarlemse schrijfster Lizzy Sara May, auteur van onder andere „Oom Soes heeft gehuild" (haar Joodse familiekro niek) en de gedichtenbundel „Weerzien op een plastic huid" heeft in de jaarlijkse uitgave van „Vandaag" nummer 8 haar eerste toneelstuk gepubliceerd. Dit stuk „Lang leve de lakei" zal op 12 juni door de Tilburgse Amateurtoneel Vereniging „Actie" voor het eerst worden opgevoerd. Na afloop van de voorstelling wordt er een forum gehouden, waarin de schrijfster zitting heeft. Het eerste Jeugdfestival Rotterdam is zaterdagmiddag rond vijf uur geëindigd. Dit jeugdfestival, een ontmoeting tussen ongeveer 450 jonge werkers en 50 kunste naars, heeft zich in hoofdzaak afgespeeld aan boord van het ms „Waterman", wat de intimiteit, het gevoel van samen te zijn, sterk heeft bevorderd. De acteurs Robert de Vries en Hans Tie- meijer, die tot de initiatiefnemers behoren, waren zeer blij met het gehalte van de deelnemers „boven verwachting goed en zeer gemêleerd". „Voor velen van hen is het een geheel nieuwe ervaring geweest. Heel fijn was het dat de „drempelvrees" snel overwonnen bleek, heel fijn ook dat er al direct universele belangstelling bleek in plaats van eenzijdig gerichte belang stelling, ook bij hen die aanvankelijk al leen maar aan één onderwerp aandacht hebben willen besteden". „Er is alle kans op herhaling, dat zou nuttig* zijn", is hun oordeel. hard was afgesteld dat de geluidsstromen uit de verschillende richtingen elkaar min of meer doodsloegen, zodat men onderging in een golf van ritme en melodie waarbij van de feitelijke tekst geen woord meer te verstaan was. DE NONCHALANTE wijze waarop Az navour die teksten trouwens behandelde, wees er ook op dat hijzelf kennelijk reke ning hield met een zaal die nauwelijks Frans verstond. Van het overgrote deel van de liedjes waren trouwens tekst en muziek door Az navour geschreven en van de overige wa ren toch steeds óf de woorden óf de melo die van de zanger zelf, waardoor hij ze ker het recht had de teksten min of meer als klankmateriaal te hanteren. Deze nei ging bleek nog sterker toen hij in een van zijn laatste liedjes een couplet met uitsluitend loze klanken invoegde, hetgeen nauwelijks verschil bleek te maken. ONDANKS DE PRACHTIGE afwisseling in sfeer en karakter van de elkaar op volgende chansons ging toch door het niet tot zijn recht komen van de eigenlijke in houd veel van de variatiemogelijkheid ver loren, temeer omdat een groot deel 'an het recital toch al niet van een zekere eentonigheid in het melodische grondplan was vrij te pleiten. Bovendien was een nadeel van de op zichzelf bewonderenswaardige uiterlijke verzorging van dit optreden op het punt van showeffecten, presentatie en belich ting dat de beide delen van het program ma (behalve de laatste nummers) een ze kere indruk van routine en cliché niet steeds konden vermijden. Toch brachtén een aantal van de sterkste nummers, veel al bekend van de grammofoonplaat, de zaal terecht tot laaiend enthousiasme, zo als het dromerige „Qui", het ironische „Trousse chemise", het muzikaal heel fraaie en ook heel subtiel gebrachte „Je t'attends", terwijl andere succesnummers als „For meFormidable" en „Ren- dez-vous a Brasilia" wat raffelig afge werkt werden en daardoor enigszins onder de tafel vielen. EEN HEEL SLECHT gebruik bij een dergelijk spectaculair optreden van een de laatste tijd ook door de film („Ne tirez pas sur le pianiste") zeer populair gewor den zanger lijkt mij het verkopen van een uitzonderlijk duur programma vol adver tenties, waar men overigens absoluut niets aan heeft. Er staat namelijk alleen een willekeurige lijst titels in „waaruit ge kozen zal worden". Bovendien zet men er dan nog onder: „Wijzigingen voorbehou den" en inderdaad: verscheidene gezongen nummers kwamen niet in de lijst voor. A big help! In de archieven van het museum Hermi tage in Leningrad is een schilderij „Boer met Kip" ontdekt dat in geïdentificeerd als een werk van de Nederlandse schilder en etser Abraham Bloemaert (1564-1651). De N.C.R.V., die de helft van het za terdagavond-amusement moest leveren, bood allereerst welluidende klanken in het Pi Scheffer-programma „Muziek voor U dat extra kleur kreeg door het optreden van de zangeres Rosemary Squires en de trompet-virtuoos Kenny Baker. Met Sara Heyblom als de onverstoorbaar lieve tan te konden Kitty Janssen en Paul Cammer- mans weer eens al hun komische talen ten uitleven in de eenakter „Een hondele ven" van der serie „Arthur en Evd", een aflevering die weer aansprak, omdat zij zo uit het leven gegrepen lijkt te zijn Moeilijk was het, aan de hand van een in allerijl gemaakte Memo-reportage vast te stellen of het ter gelegenheid van Vlaggetjesdag opgevoerde openluchtspel „Vispoort IJmuiden" een succes werd. De nogal fragmentarische film van dit spel die een rechtstreekse reportage moest ver vangen. liet in korte tijd zoveel zien, dat het geheel een nogal chaotische en arme tierige indruk maakte. De beeldkwaliteit van het door de Fran se televisie op de band vastgelegde „Gala Variété" was verre van feestelijk. Grauw en hard tegelijk deden de opnamen aan van de beroemdheden, die erin optraden. Hoewel overwegend vocaal en instrumen taal, boette de voorstelling aan waarde in door de afwezigheid van Mahalia Jackson en Cat-harina Valente, die het hadden la ten afweten. Charles Trenet (50 jaar maar nog jong) en de Portugese filmster Ama- lia Rodriguez maakten echter weer veel goed. Zo ook de geestige Scandinavische muziek-goochelaats Svend Asmussen en Ulrik Neumann. Door de feilloze verrich tingen van enige leden van het Moskouse Circus werd dit variété dat weinig geva rieerd was. tenslotte ook nog een schouw spel. dat een t.v.-uitzending verdiende. Zondag Het middag-programma van de N.T.S. was wel zeer het thuisblijven waard. De beeldregistratie van het Strauss-concert, gegeven door het. Weens Filharmonisch orkest onder leiding van Karl Böhm was een ook voor het oog sublieme muziek- gebeurtenis. Gezeten in onze luie stoel, voelden wij ons klein, vergeleken bij de vier dappere en sportieve mannen, die de 3800 meter hoge „Aiguille du Midi" be klommen. De slechte beeldkwaliteit van deze tweedelige, directe reportage (een lofwaardig kunststuk op zichzelf) was over eenkomstig de weersomstandigheden en deed aldus extra uitkomen, welk een bij zonder moeilijke sport het bergbeklimmen is Veelvuldig op het scherm gebrachte onderwateropnamen verfraaiden het recht streekse verslag van de Nederlandse kam pioenschappen kunstzwemmen in Utrecht. Charles Aznavour tijdens zijn op treden in Amsterdam. Dr. Victor E. van Vriesland is zaterdag tijdens een druk bezochte ledenvergade ring in Amsterdam van het Nederlandse PEN-Centrum als voorzitter afgetreden in verband mei zijn verkiezing tot voorzitter van de Internationale PEN-Club. Hij werd tot erevoorzitter van het Nederlandse Cen trum benoemd. Zijn opvolger is de heer Willem brandt uit Bussum. De penningmeester van het centrum de heer Jan H. de Groot zal voorlopig het secretariaat van de heer Brandt overne men. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren Simon Koster uit Haar lem en drs. G. Borgers uit Den Haag, conservator van het Letterkundig Museum aldaar. STAKING BIJ FRANSE RADIO EN TELEVISIE. Ten gevolge van een 24-uurs-staking van het personeel van Frankrijk's nationale radio en televisie zullen vandaag uitslui tend muziek en drie korte nieuwsuitzen dingen in de ether komen. De stakers, voornamelijk technici en kantoorbedienden in de lagere inkomensklassen, eisen loonsverhogingen en een duidelijker arbeidscontract. Sedert kort is de universiteit van Am sterdam een nieuwe instelling rijker: het ethnomusicologisch archief, dat als aparte afdeling is toegevoegd aan haar instituut voor muziekwetenschap. Het studieterrein van dit archief beperkt zich niet tot wat men gewoonlijk als „exotische muziek" aanduidt. De mondeling overgeleverde mu ziek van alle Europese landen neemt een even belangrijke plaats in als de muziek van de Oriënt, het Nabije en het Midden- Oosten. Afrika, het westelijk halfrond en Oceanië Dit weerspiegelt zich in de we tenschappelijke collecties die het archief herbergt: een unieke handboekerij met ongeveer 1500 boeken en tijdschriften en c.a. 2000 brochures en overdrukken. Voorts een geluidsarchief van ongeveer 150 was rollen, 900 78-toerenpIaten. 230 geluids banden en 350 langspeelplaten. Bovendien bevat het archief enkele 8 mm-films en ruim 1500 fotonegatieven met dia's. De technische uitrusting omvat thans o.a. bandopname-apparaten, toonmetings-ap. paratuur en een leestoestel voor micro- kaarten. Deze collectie is voor het. grootste deel verzameld en eigenhandig in kaartsysteem ondergebracht door een der grondleggers van de ethnomusicologie, de in 1960 over leden mr. Jaap Kunst Als hoofdconserva tor van het Kon. Instituut voor de Tropen en bijzonder lector aan de universiteit van Amsterdam maakte hij dat deze uitzon derlijke collectie een wereldnaam kreeg. Na zijn overlijden kwam de verzameling aan het Tropeninstituut, waar zij ook thans, nu zij in handen van de universi teit is overgegaan, gehuisvest blijft. Zo neemt zij een zelfstandige plaats in tussen de verwante vakken musicologie en vol kenkunde. Naast een gestadige uitbreiding van het studiemateriaal, onder meer door ruil met buitenlandse instellingen, behoort het redigeren van een internationale bibli ografie betreffende de ethnomusicologische litteratuur tot de activiteiten van 't archief. De wat voortijdige afsluiting van het kwartaal door het Haags-Studenten-caba- ret (men zou ook kunnen zeggen: het Haag se Politieke Cabaret) van Rinus Ferdinan- dusse bevestigde weer eens, hoe moeilijk het is, de kwaliteit te handhaven, wanneer het gaat om een serieuitzending. Ook deze K-wartaal was hier en daar wel spits en scherp, maar toch ontkwam Ferdi- nandusse niet aan nogal vervelende her halingen, die ons opeens deden beseffen, dat alleen een man als Kan zich met de steeds wisselende vorm van zijn nummers, zoiets kan permitteren. Door een nogal wilde behandeling van de grote verliezer van de verkiezingen, bevestigde dit groepje ten overvloede zijn politieke overtuiging, die in een voor de algemeenheid bedoeld programma wel eens zou kunnen irrite ren. Vervelend wordt zeker de kwasi kin.7 derachtige en stamelende wijze, waarop het weer enige nummers bracht. Het door Jan Blokker vertaalde t.v.-spel „De zaak Kovacs" van Peter Yeldham heeft ons minder kunnen boeien dan vo rige uitzendingen van de door Eimert Kruidhof geregisseerde zondagavond-tril ler-serie. Verwend als wij zijn door Perry Mason en Inspecteur Leclerc, kregen wij de neiging, de leiding en de spelers te verzoeken om een beetje meer vaart. Bo vendien trachtten enige acteurs (in het bijzonder de hoofdrolspelers Erik van In- gen) zo echt en zo stoer te spelen, dat het allemaal nog onechter werd. Het ver haal, afwisselend en bijna te minutieus in beeld gebracht, was bovendien ook niet van de spannendste soort. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek en strip voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Moderne grammofoonmuziek. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram mofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten en ka tholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.30 Metropole orkest en zangsolisten en klein koor. 14.10 Operette muziek (gr.). 1435 Voor de plattelands vrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd programma. (Herhaling van zaterdag jl.). Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Re geringsuitzending: De Nederlandse Antil len in de historie, door W. Meyer. 18.00 Licht instrumentaal kwartet met zangso listen. 18.20 Kaarten op tafel, gesprekken over actuele problemen. 18.30 Radio Volks universiteit: Van sluier tot stimulans. De positie van de vrouw in de Mohamme daanse wereld, door Cor Huisman. 19.00 Nieuws 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Cantemus Do mino: een beschouwing over Gregoriaan se gezangen. 20.20 Bas en orgel: Geeste lijke liederen. 20.50 Klein taaigeding. 2105 Kamerorkest en pianosolist: klassieke mu ziek. 22.15 7 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vioolrecital: klassieke muziek. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.50 AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De Groenteman. 9.05 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Radio-Volks-Universiteit: Grote kleine-en kleine grote films van Neder landse cineasten, door H. Wielek. 11.30 Voor de zieken. 12.00' Licht ensemble en zangsolist. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkest muziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble en zangsolist. 14.00 Moderne ka mermuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Zangrecital klas sieke liederen. 16.00 Amusementsmuziek (gr 16.30 Voor de jeugd. 17.25 New York calling. 17.30 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18 20 Gevarieerde muziek voor de militairen. 19 00 Paris vous parle. 19.05 In het vooruitzicht: Zoeklicht op AVRO 40- juni 1963. 19.45 Lichte muziek. 20.00 Nws. 20.05 Operafragmten (gr.). 21.00 Geva rieerde grammofoonmuziek. 21.40 Met het oog op het heelal, lezing over actuele pro blemen in de astronomie (1). 22.00 Piano spel a quatre mains: klassieke en moder ne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Moderne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Nederlands geliefdste zwerver, Swie- bert.je, was zaterdag voor de laatste maal in dit seizoen op het scherm. De hertje komt volgend foto toont Swiebertje (Joop Doderer) en Freule Nicolien (Kitty Jansen). Het is geen definitief afscheid, want Swie- seizoen terug. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nws. 4.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamermuziek. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte mu ziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19.40 School wedstrijd Vlaamse Radiozan gertjes 1963. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Koningin Elisabeth wedstrijd voor viool. 23-00 Lichte muziek. 23.30 Nieuwe gram mofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Soldatenleven, filmpje. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke par tijen: P.S.P. 20.30 Waarvan Spanjaarden dromen, documentaire film. 20.55 Hard te gen hard, speelfilm. 22.35-22.40 Journaal. VOOR DINSDAG AVRO: 19.30 De Langstraat Iaat U lo pen, documentaire film. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Muziek Mozaiek. NTS: 21.15 Julie en Carole in Carnegie Hall, show. AVRO: 22.05 Hou je aan je woord, een literair spel met woor den. NTS: 22.35-22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9