Haarlemse vrijmetselaarsloge vierde 175-jarig bestaan Chefarine „4" doet wonderen! E' Chefarine ,4' CONSTANT DE PROGRAMMA'S „Vicit vim virtus'9 Franse persvrijheid: journalisten klagen Exposities in Bloemenheuvel, De Ark en De Waag NEGEN MUZEN Seizoen 1963-1964 van „Theater" Kijkers en luisteraars Erna Spoorenberg en Geza Frid op tournee in Rusland Orkestenverbond ernstig ongerust over salarissen DINSDAG 21 MEI 1963 13 Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Televisieprijzen Cannes Kort nieuws Specifieke plaats - Bob Buys nabeschouwingen Nieuws vanachter het scherm Winschoter Liefdadigheidstoneel in Landjuweel VERLOVINGSRINGEN voor een gouden toekomst Studenten willen stalhouderi| overnemen nationaal landjuweel Damshuizer De radio geeft woensdag Televisieprogramma Zaterdag heeft de vrijmetselaarsloge „Vicit vim virtus" in het logegebouw aan de Ripperdastraat in Haarlem het 175-ja- rig bestaan gevierd met een tempeldienst, gevolgd door een officiële receptie. Velen, ook niet-vrijmetselaren kwamen het be stuur gelukwensen. Een delegatie van het hoofdbestuur en verscheidene zusterloges boden geschenken aan en eigen leden lie ten zich ook niet onbetuigd, 's Avonds werd de jubileumviering besloten met een banket. Voor het eerst wapperde aan de gevel van het logegebouw de grote blauwe ma- gonnieke vlag met de bekende symbolen winkelhaak en passer. Naast de ingang geeft een bescheiden bord aan dat hier de Haarlemse vrijmetselaren 'hun zetel hebben, een der vele overigens in Neder land en meer nog daarbuiten. De vrijmetselaren timmeren niet aan de weg. Zij verrichten hun werk meestal zeer onopvallend, doch vaak niet minder effec tief in verscheidene instellingen ondermeer op cultureel en charitatief gebied. Aangezien de magonnerie uitgaat van de uit innerlijke drang geboren behoefte voortdurend te streven naar ontwikkeling van al die eigenschappen van geest en gemoed, die de mens kunnen opvoeren naar hoger geestelijk en zedelijk peil, is zij in wezen wars van massabeïnvloeding en propaganda om haar doelstellingen te trachten te verwezenlijken. Een van haar grondslagen is de erkenning van de hoge waarde van de menselijke persoonlijk heid; ieders recht om zelfstandig te zoe ken naar hetgeen hij als waarheid ziet. terwijl elk mens zedelijk verantwoordelijk dient te zijn voor zijn doen en laten. Elke man die het bovenstaande aanvoelt en onderschrijft, is in beginsel welkom als lid van deze (besloten) Orde van Vrije Metselaren, werkende onder het Groot Oosten der Nederlanden. Hij toch zal in deze „uit innerlijke drang geboren geestes richting", veel terugvinden en meer ont dekken, dan wat hij als eenling wil en vermag te doen, waaronder het kweken van verdraagzaamheid, het betrachten van rechtvaardigheid en het bevorderen van naastenliefde kernfacetten zijn. Daar de magonnerie de vrijheid van de menselijke geest centraal stelt, telt zij haar leden hier te lande merendeels onder vrijzinnig ingestelde groeperingen, ook on der vele on- en buitenkerkelijken. Door haar universeel karakter heeft zij aanhan gers in talloze landen, al zal haar werk- Advertentie Vier middelen versterken eikaars werking, zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan. k Een enkel tablet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten t 0.80, 40 tabletten (in strips) 1 1.50, 100 tabletten f3.50. PARIJS (Reuter) Een groep Fran se journalisten, werkzaam voor dag- en weekbladen van verschillende politieke richtingen, heeft maandag een „manifest voor de verdediging van de persvrijheid" gepubliceerd. Zij beklagen zich er daarin over, dat de laatste weken tegen journalisten, dag blad-directeuren, caricaturisten, schrijvers en uitgevers vervolgingen zijn ingesteld wegens belediging van het staatshoofd in artikelen of caricaturen, waarin naar hun mening louter een opinie tot uitdrukking werd gebracht. Tot de ondertekenaren behoren mede werkers van de onafhankelijke „France Soir". de rechtse „Aurore" en het pro- gaullistische weekblad „Candide". Finland, de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie hebben de hoogste prijzen behaald op het 16de internationale televisieféstival in Cannes. In de afdeling documentaires won de Finse t.v.-film „Pressure" de hoog ste prijs. In de afdeling speelfilms werd de Russische produktie „Three Hours on the Way" bekroond. Een speciale prijs van de jury ging naar „The Chair", het werkelijk gebeurde verhaal van een veroordeelde neger in Chicago wiens uitstekende staat van dienst in de gevangenis hem gered heeft van de terechtstelling.'De film werd voor Time-Life geproduceerd door Gregory B Shuker en Richard Leacock. Onderscheidingen gingen ook naar „Cuba 63" van Frankrijk, „Three Regrets of mr. Saval", Frankrijk, „Utek", Hongarije, en „The Life of Dylan Thomas", Engeland. Prinses Irene naar Tilburg. Prinses Irene is voornemens donderdag 23 mei in ie Stadsschouwburg te Tilburg een voor stelling bij te wonen van „Wat u maar wilt" (Driekoningenavond) van Shakespea re, te geven door De Nederlandse Comedie In' het kader van het Festival voor de Werkende Jeugd. De Prinses is enige tijd geleden beschermvrouwe geworden van dit jaarlijkse festival. wijze veelal aangepast zijn aan instelling en mentaliteit van het betrokken land. De ze werkwijze, dit arbeiden, geschiedt in een eigen stijl met behulp van symbolen en rituelen als vertolking van idealen en gedachten; uitingen van de hoogste levens geest. De wereld kent talloze broederschappen, welke doorgaans hetzij een werelds hetzij een religieus karakter hebben, danwel bei de tendenzen in zich verenigen. Onder de broederschappen neemt de Broederschap der Vrije Metselaren een specifieke plaats in, mede doordat zij opzoekt wat mensen en volken vereent. Haar karakter is be paald religieus, alhoewel zij niet als een geloof in de gangbare (kerkelijke) zin van het woord mag noch wil worden aange duid. Alle leden zijn uit eigen beweging en uit eigen vrije wil toegetreden en men vindt in haar gelederen leden van de meest uiteenlopende karakterstructuur, uit vele geledingen van de maatschappij en van „hoog tot laag"; vogels dus van di verse pluimage maar met gelijkgerichte idealen. Vooral de laatste jaren' voelen zich jon geren tot de Vrijmetselarij aangetrokken waarbij de Orde als aanmeldingsgrens de leeftijd van 21 jaar heeft gesteld, omdat een zekere geestelijke volwassenheid als onontbeerlijk wordt beschouwd. De heer Jacob van Oosterom, die met zes andere, gelijkgerichte Haarlemmers in 1788 de loge „Vicit Vim Virtus" opricht te, zou met zijn medestanders van weleer eigenlijk nu eens 'n kijkje moeten kunnen nemen in het bloeiende magonnieke gees telijke leven van vandaag. Hij en de zij nen zouden zich er met velen over ver heugen dat de tijd van de fabels die er over de Vrijmetselarij in omloop waren, voorbij is en dat andersdenkenden veel in teresse hebben* in en waardering hebben voor die „vrije metselaars", die niets lie ver willen dan in harmonie met hun me demensen samen te leven en te werken voor een betere wereld, speciaal in geeste-, lijk opzicht. „Vicit Vim Virtus" bestaat 175 jaar. Als het aan haar ligt, zal zij haar devies „Deugd boven macht" tot in lengte van dagen trouw blijven. Voor het televisiespel „Warenar" dat de AVRO donderdagavond op het scherm brengt, heeft Jan van der Does een bijzonder fraai decor gemaakt. Hij legde in studio Vitus te Bussum een Gorcum en Henk Votel. fraaie gracht neer, waar liefst 8000 liter water in kwam, zodat men met een roeibooit erin kon varen. De foto toont een scène uit dit spel rrtet v.l.n.r. Kitty van Wijk, Rie Wieland, Paul van IN HUIZE „Bloemenheuvel" te Bloemendaal wordt tot 27 mei een tentoon stelling van werk van Bloemendaalse kunstenaars gehouden. Dat men hier zoveel aandacht besteedt aan de ceramiek van mevrouw A. van Mourik-Pohl verheugt me. Hoewel moeilijk vergelijkbaar met het meeste overige werk op deze tentoon stelling komen mij de kwaliteiten van deze pottenbakster voor als de beste, hier aan de dag gelegd. De gezonde vorm van al haar produkten. de prettige, meestal lichte kleur daarvan en de hier en daar voorkomende eenvoudige en gevoelig getekende decoratie geeft mij dat gevoel van bevrijding dat men bij het zien jlderijen.l van een gezonde kunst ondervindt. En d,at doen de schilderijen hier toch EEN EN ANDER van de Schildèrijerl is soms wat benauwd gedaan, iets te no ket verzorgd, wat krampachtig soms in de kleur. De schilder G. van Duffelen geeft goed vakwerk. Hij lijkt meer fe kunnen dan een Simon de Heer, die lij toen meer ontroeren kan. Voor F A van Vel- sen heb ik altijd een zwak gehad en hij stelt me niet teleur. Dat Hanne Meijer- de Heer goed schildert kan men hiet He lemaal zeggen, maar een doekje als dat van Caprera in het voorjaar getuigt van een liefdevolle belangstelling voor het ge geven, dat we gaan meegenieten. Het il lustratieve werk van Anton Pieck en D. E. Bloemsma-Herpel is liefjes en als zo danig het beste te verdragen van de laat ste figuur. Niet zo fijn leek mij het werk van de kunstnijveraar K. Draaisma. Een mozaiek van Jos Hoogwout is als een schil derij, maar zou goed ook in een wand kunnen passen. Van de sieraden van Cor- rie Borst trokken mij het meest die van de minst vrije vorm. Wel wat 'droog bleef een „Straatje in Thorn" van W. G. J. Maas, die dan wel een te waarderen aan dacht voor zijn onderwerp had De schil der H. Lit Jr. heeft het nog wat moeilijk met zijn kleurgeving. Een schilderijtje van L. Roosdorp-de Jong, haar enige inzending, zegt mij te weinig omtrent haar kwaliteien. Expositie in De Ark TOT 15 JUNI IS in De Ark te Haarlem werk te zien van C. Nierop. Nierop ver toont twee wijzen van schilderen: een uiterst nauwkeurig en-strak detaillerende en een vrijer verbeeldende. Bij zijn nauw keurig kopiëren van de natuur hangt Nierop ten aanzien van het slagen van zijn werk wel zeer af van de aantrekke lijkheid van het gegeven. Waardering kon ik hebben voor die werken waartoe stille vens van beperkte kleur dienpen. Ik denk aan een stilleven met tin en eieren en aan een paar stillevens met flesjes, waar in grijzen domineerden. Ook voegt Nier op aan die grijzen wel een enkele kleur toe zoals gebeurde in dat schilderijtje met rode besjes, dat een betere, royalere lijst verdient. Wel knap is een stilleven met to maten in een fles, dat op verschillende roden steunt. Wanneer Nierop echter ge kleurde lappen gaat voegen aan i ndere reeds verschillend gekleurde voorwerpen dan zijn resultaten toch maar weinig fraai Het beste verraadt bovendien iets te wei nig toewijding, een te weinig zich verdro men in de sfeer der dingen. Blijkens zijn vrijer verbeelde werk zoekt Nierop wel naar het realiseren van iets verdroomds. Hij is dan een heel andere figuur, die in de kleurgeving overigens dan wel even mis kan zijn als bij zijn andere werk. Dat was het geval in het doekje „Grot". Aantrekkelijk leek me daarentegen „Bos- idylle". K.Z.O.D. AL EERDER HEEFT schrijver dezes zich uitgesproken over de rijkssubsidie regeling bij verkooptentoonstellingen. Ik toonde me daar niet zo enthousiast over. Een van de moeilijkheden lijkt mij het bepalen van de grens tot waar men kan gaan met de erkenning van voldoende kwa liteit bij tentoonstellingen, waarvoor sub sidie werd aangevraagd. De subsidie dient immers om de verkoop van echte kunst te bevorderen. Het genootschap „Kunst zij ons doel" is voor mij zo'n ver eniging, waarvan de exposities vaak op de grens staah vah "vVtldlbënde en onvol doende kwaliteit. En bij een vereniging kan men moeilijk zeggen dat men alleen subsidie geeft bij aankopen van tevoren daartoe op de tentoonstelling uitgezocht werk. Het is moeilijk ook in die grens gevallen subsidie te weigeren, -anneer zich onder de leden van zo'n vereniging een aantal figuren bevinden, die moeilijk entree bij andere verenigingen krijgen en wier werk toch aanbevolen kan worden, en zp zag ik bij andere exposities dan die van „Kunst zij ons doel" de regerings- bijdrage nogal eens verdwijnen aan het slechtste, wat op een tentoonstelling te vinden was. „Kunst zij ons doel" houdt tot 26 mei in de Waag te Haarlem een expositie van werk van een tot honderd gulden en ver kreeg voor deze tentoonstelling een subsi die op de verkoop. Gelukkig kan ik zeggen dat veel van wat aan de wanden prijkt voor aankoop aanbevolen mag worden. Ik noteerde goede aquarellen van Leo de Wil de, Jan van Geem, Miek Otto, Han v.d. Horst, leuke kleine schilderijtjes van F. A. van Velsen, aardige grafiek van Michel v. Overbeeke, een mooi tekeningetje naar een oude man van Henk Klijn, een geschikte weergave van een "stukje Montmartre van Henriette Marcus, werk van Josef San ten, Jan Loots, G. Kroone en Leen Spie renburg. Nu maar hopen dat men goed kiest want er was veel onbelangrijks bij. En het maakte me een beetje triest te bedenken dat goede aquarellen van Van Geem en De Winter bij een prijs van honderd gulden nog het steuntje van de subsidie nodig zouden moeten hebben. Benoemingen. Bij besluit van Hare Majesteit de Koningin zijn bekrachtigd de benoemingen van mr. G. E. Langemeijer, procureur-generaal van de Hoge Raad der Nederlanden en van prof. dr. S. Dresden, hoogleraar te Leiden, tot respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van de afde ling letterkunde det Koninklijke Neder landse Academie van Wetenschappen. Unie-muziekexamen. De negen leden van het Heemsteeds Fanfarekorps „Excel sior", die op zaterdag 18 mei deelnamen aan het muziekexamen, gegeven door de Unie te Alkmaar zijn allen geslaagd. Het zijn de dames Rusman, Van Iperen, Bloe mendaal, Vijzelaar, Mol en Verheij en de heren Tesseiaar, Versluis en Lokker. Accordeonvluh. De Haarlemse Kla- varskribo Accordeon Club (H.K.A.CO heeft op zondag 19 mei met twee orkesten deel genomen aan een nationaal concours te Kekerdom (Nijmegen). De behaalde resul taten zijn: Jeugdorkest 84 n. een le nriis. afd. Jeugd A orkest afd. Uitmuntendheid 88 p. le prijs. Anton Aicher. In juni aanstaande viert het Salzburger Marionettentheater met een serie feestelijkheden het feit dat het ruim vijftig jaar geleden, op 25 febru ari 1913, door de beeldhouwer professor Anton Aicher werd opgericht. De VARA heeft zich genoodzaakt ge> zien de uitzending van de volgende Do- rus-show „Een avond in St. Germain des Prés", die a.s. zaterdagavond op het scherm zou komen, uit te stellen tot 22 juni. Een en ander is een gevolg van de, tegenslag, die de samenstellers van dit programma ondervonden hebben bij de afwerking van de filmfragmenten, die een belangrijk deel van dit uur zullen vullen. De VARA stelt nu pogingen «in het werk, ter vervanging van de Dorus-show de Finse inzending naar het televisie-festival in Montreux ter beschikking te krijgen. Deze gefilmde bijdrage, getiteld „Money, money" verhaalt de nogal vreemde en komische belevenissen van een munten en bankbiljettenverzamelaar. Tot chef van de documentaire afde ling van de AVRO-televisie is benoemd de heer Romano Stinga; deze vervangt hiermede de heer Philippe la Chapelle jr, die van zins is terug te keren in zijn oude werkkring, de dagblad-journalistiek, maar zich bereid heeft verklaard nog eni ge tijd leiding te geven aan de afdeling De toneelgroep „Theater" onder directie van Ben Groenier, Tom Lensink en Ferd. Sterneberg brengt in het seizoen 1963-1964 acht premières uit. Het repertoire zal er als volgt uitzien: „Le lieutenant Tenant" van Pierre Gripari; „Dear me, the sky is fal ling" van Leonard Spigelgass; „Don Juan of de liefde voor de wiskunde" van Max Frisch; „Terug naar Warschau" van Jan Staal; „The new men" van C. P. Snow- Millar; „Het huis van Bernarda Alba" van Federico Garcia Lorca; „De luehtganger' van Ionesco. Voor de achtste première wordt een keuze gemaakt uit „Sergeant Musgraves dance" van John Arden; „Kei zer Claudius" van Albert Husson en „Wie redt het koeienjong" van Frank Gilroy. De Tableau de la troupe is voor het ko mende seizoen als volgt samengesteld: Hetty Beck, Ingeborg Elzevier, Mia Goos- sen, Marie Hamel, Annie Langenaken, Ani ta Menist, Enny Mols-de Leeuwe; Loudi Nijhoff, Carla de Raet, Charmy Reijnen, Elly Ruimschotel, Nienke Sikkema, Shi- reen Strooker. Else Valk, Petra Verbeek, Tine de Vries, Eli Blom, Arthur Boni, Ru- dolf Damsté. Bernhard Droog, Harry de Garde, Jan Gorissen, Willem Grelinger, Ad Hoeymans. Piet Kamerman, Wim Kou- wenhoven, Ton Lensink, Jacques Luijer, Paul Meijer, Jurg Molenaar. Onno Molen kamp, Willem Nijholt, Henk Schaer, Jacques Snoek. Ferd. Sterneberg, Hans Tiemeijer, Jan Verhoeven, Jan Vreeken, Siem Vroom, Kris van de Velden. Assis- tente-dramaturgie: F. C. Kamerman-Ruim- schotel Produktie-assistent: Ene van der Donk. Administratie: R. M. Hijman-Konijn. Op 1 mei waren bij de Dienst Luister en Kijkgelden 1.401.059 televisietoestellen aangegeven teg n 1.369.148 per 1 april (t.m. 17 mei 1.419.399). Er waren op 1 mei 2.622.054 geregistreerde radio-ont vangtoestellen tegen 2.616.110 op 1 april j.l. Het aantal aansluitingen op de draadom roep bedroeg op 1 mei 465.078 tegen 466.488 op 1 april j.l. DE STICHTING '„Winschoter Liefdadig heidstoneel" heeft maandagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg het publiek ervan overtuigd, dat men onder de ama teurverenigingen gerangschikt wilde wor den die er niet voor zijn teruggeschrokken, zich met een buitengewoon moeilijk te spelen stuk in de finale om het Nationaal Landjuweel te begeven. Want daattoe be hoort ongetwijfeld Hugo Claus' toneelspel in vier bedrijven „Een bruid in de mor gen", dat door deze Vlaamse auteur reeds op 26-jarige leeftijd werd geschreven. Niet zonder het gewenste resultaat overi gens, daar het onmiddellijk door Sacha Pi- toëff in Parijs, de K.N.S. in België en het Rotterdams Toneel in Nederland werd gespeeld. Bij het laatstgenoemde gezel schap onder regie van Ton Lutz en met hem, Ina van Faassen, Hans Croiset, Coba Keiling en Henny Orri in de verschillen de rollen. Advertentie Uw Juwelier toont U gaarne de opnieuw uitgebreide collectie tn gladde en bewerkte modellen Levering vort dé produrtest der CONSTANT-fclrie ken uitsluitend via de erkende juweliers, waar ie kleurrnfolder met alle COJVS TANTanvdellen gratis verkrijgbaar is. Groningse studenten willen de enige stal houderij die het noorden nog rijk is, in stand houden. De huidige eigenaar, de heer E. Hemmes, wil om persoonlijke re denen zijn zaak opheffen. Voor het mate rieel, dat o.m. bestaat uit zes Berlines en vier landoujyers, bestaat veel belangstel ling in het buitenland. De heer Hemmes heeft zich echter bereid verklaard alle materieel en de acht paarden over te doen aan „Pragmaticum Illustre", een subver eniging van het Groninger Studentencorps. Deze vereniging heeft nu een stichting opgericht, die de exploitatie zal verzor gen. De gemeente Groningen heeft reeds een subsidie verleend van 4.000. Dertig studenten hebben zich bereid verklaard als koetsier te fungeren. Voor de aankoop en vooral voor de exploitatie zal echter nog zeker 50.000 nodig zijn. De studen ten hopen dit geld bijeen te krijgen door bijdragen van particulieren en van het bedrijfsleven. In het bestuur van de stich ting, die op deze wijze tracht het noorden zijn enige stalhouderij te laten behouden, hebben ook afgevaardigden zitting van de Provinciale Vereniging ter Bevordering van de Paardenfokkerij en van de stich ting „Paard en Karos". Harry Mulisch noemde dit stuk destijds het beste toneelspel dat in deze eeuw in de Nederlandse taal is geschreven. Dit moge dan een enigszins overdreven oor deel lijken, wellicht mede ingegeven door bewondering voor Claus' overige litteraire arbeid, een niet te weerleggen feit blijft het dat deze auteur, ondanks diverse zwakke plekken "in de constructie van dit trieste drama, toch een hoogst belangwek kend stuk heeft geschreven, dat zich ken merkt door een felle dialoog en talrijke uitermate boeiende scènes. Het is logisch dat een dergelijk stuk voor amateurs een enorme opgave bete kent en het is dan ook verheugend dat het uit Winschoten overgekomen gezel schap hiervan een opvoering wist te ge ven, waarmee het niveau van deze finale, gezien over de laatste dagen volledig bleef gehandhaafd. Een compliment ook voor het publiek, dat deze voorstelling 'in zulk een gespannen aandacht heeft ge volgd, zonder de hinderlijke betuigingen van hilariteit, waarvoor de handeling bij het minste wanbegrip wel enige aanlei ding zou hebben gegeven. Hedenavond is dan eindelijk de vereni ging aan de beurt, welke de finale via de provinciale voorronde in Noord-Holland heeft bereikt. Zoals bekend is dit de to neelvereniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort, waarbij de leden ervan over tuigd kunnen zijn dat hun opvoering van O'Neill's toneelspel „De harpe des levens" met de grootste interesse'zal worden ga degeslagen. ]an van Dam De Nederlandse zangeres Erna Spoo renberg heeft twee recitals in Minsk (Rus land) gegeven, die -volgens het Russische persbureau Tass zowel bij het publiek als in de pers veel succes hebben geoogst Dit succes werd gedeeld door componist Geza Frid die voor de begeleiding zorg de. Op het programma stonden werken van Mozart, Richard Strauss en ook drie liederen van Geza Frid. Erna Spooren berg trad reeds eerder op in Riga. Na haar gastoptreden in Minsk gaat zij naar Kiev. actualiteiten van deze sectie. Ook de heer Stinga, die al enige jaren bij de AVRÖ- t.v. werkt, kreeg zijn journalistieke scho ling bij een dagblad. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Amusementsmu ziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Ochtendmijmering, monoloog, (herhaling van maandag 13 mei jl.). 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.10 Licht instrumen taal ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en licht instrumentaal kwintet. 12.53 Gram mofoonmuziek. eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest en zang soliste 13.35 Moderne grammofoonmuziek. 14.50 Wie luistert mee?: lessen in het muziekbeluisteren. 15.20 Hobo-kwartet: oude en moderne muziek.. 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazz-Perspektief. 17,40 Beursberich ten. 17.45 Acoordeonorkest. 18.05 Mannen koor en solisten. 18.30 Het spektrum: lezingen. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Mededelingen of grammofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Moderne kamermuziek (gr.). 20.00 Dankdienst Gereformeerde Jeugdorganisatie. 21.00 Oude kamermu ziek (gr.). 21.15 Promenade-orkest en so list. 21.55 Zigeunermuziek. 22.10 Geestelij ke liederen. 22.30 Nieuws en SOS-berich- ten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Opera aria's (gram.). 23.30 Nachtmuziek (slot). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VAR VARA, 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: grammofoonmuziek, repor tages, mededelingen en commentaren. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuz. 8.55 Kookpraat- je. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Oude kamermuziek (gr.). 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Verveeld? of geboeid?, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Orgelspel. 11.25 Fluit- recital: Oude en moderne muziek. 11.50 Kamerkoor: moderne liederen. 12.00 Sa lonorkest en zangsolist. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht instrumentaal Septet. 13.00 Nieuws. 13.15 Amateurspro gramma. 13.45 De antieke beschaving en haar invloed op ontwikkeling van geest en cultuur, lezing (5). 14.00 Versterkt Resi dentie kamerork. en koor: klassieke liede ren. 15.00 Tussen school en leven 9 weken naar De Vonk, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Promenade-orkest en zangso list- Opera«- en operettefragmenten. 17.40 Gitaarspel (gr.). 17.50 Regeringsuitzen ding: Geven en nemen: Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte or kestmuziek en zangsoliste. 19.00 Paulus, de Boskabouter. 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.50 Nabucco, opera, uitgev. d. Omroep orkest, groot omroepkoor en solisten. I.d. pauze: 21.20-21.30 Kaf en koren, wekelijk se notities. 22.30 Nieuws. 22.40 Sportuit- zending. 22.50 Klassieke en moderne ka mermuziek (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte moziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Ka mermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. 14.55 Voetbalreportage. 15.45 Lichte muzie. 16.00 Vervolg voetbalreportage. 16.50 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17,15 Cellorecital. 18.00 Nieuws. 18.03 Orkest concert. 18 10 Uitzending van leken- moraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Jeugd en mu ziek. 20.00 Koningin Elisabeth wedstrijd voor viool. 23.00 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DINSDAG AVRO: 19.30 De Langstraat laat U lo pen, documentaire film. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Muziek Mozaiek. NTS: 21.15 Julie en Carole in Carnegie Hall, show. AVRO: 22.05 Hou je aan je woord, een literair spel met woor den. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 14.55-16.50 Eurovisie: Finale om de Europa Cup te Londen. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. KRO: 19.30 Lente in en op het water, do cumentaire film. 19.50 Zichtzending, afwij kende verkeersregels in het buitenland. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. NTS: 20.45 Euro pa Cup 1963, samenvatting hedenmiddag gespee|de voetbalwedstrijd te Londen. KRO 121.30 Vloekjes bij de thee, merk waardige facetten uit de vorige eeuw (deel 6 slot). 21.45 De geschiedenis van de soldaat, spel met muziek. 22.40 Epi loog. NTS: 22.55-22.55 Journaal. 't Algemeen bestuur van 't Verbond van Verenigingen van Leden der Nederlandse Symfonie-orkesten heeft in opdracht van de in Utrecht gehouden verbondsvergade ring het volgende telegram gestuurd aan de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten. „De leden van 't Orkestenverbond spre ken ongerustheid uit over het lange uit blijven van een nieuwe salarisregeling waardoor groeiende ontevredenheid bij de orkestleden ontstaat. Daar de uitspraak van de commissie-Witteman reeds twee jaar oud is wordt door voortdurende achterstand de ontwikkeling der symfonie orkesten ernstig bedreigd. Dringen derhal ve met grote klem aan op snelle beslis singen."

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13