Keerpunt in tweekamp van acht weken kwam bij 17de partij Nijdam vrij ernstig gewond In laatste match geen winst voor onproduktieve Nederlanders Onafhankelijken mogen dit jaar niet starten in de twaalfde Olympia's Tour door Nederland Ploeg Van Looy trok zich terug Tigran Petrosjan nam titel van Botwinnik over Vraag rijst: Is er geen sterkere dan de Armeen? Ruim drie miljoen voor sportbonden Verrassende premie voor Toon Rutte Dominee laakt het gedrag van zijn mede-supporters Engelse amateurs met 3-1 meerderen 3 DINSDAG 21 MEI 1963 L9 Geen antwoord Sporttoto leverde bijna 19 miljoen in ZVi jaar °P Snelschaker Overgangsklas B telt niet één maar meer afdelingen Uitslagen Engelse League Een lekkere gewoonte: Kent u Hervese, Kanter, Friese, Leidse kaas? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! OLYMPIA'S TOUR DOOR NEDERLAND 1963 (24 t/m 30meil 1 W m -Ut iÉÈipitii 1 Woensdag finale Wie is nn de kampioen? Hevig incident doet Ronde van Italië bijna staken Charnley herwon z'n titel Wat een week lang officieus was is gis teren een feit geworden. De 31-jarige Armeense grootmeester Tigran Petrosjan, geboren 16 juni 1929, vader van twee kin deren, is de nieuwe wereldkampioen schaken. Hij versloeg zijn voorganger Rotwinnik met 12,/j-9'/j. De ex-wereldkam pioen heeft geen recht van revanche. Wel mag hij in het volgende kandidatentour- nooi uitkomen. Het is overigens onwaar schijnlijk, dat hij hiertoe zal besluiten. Reeds tegen het einde van de tweekamp, toen het noodlot van Botwinnik vrijwel vaststond, kwam in Moskou en uiter aard ook in andere schaakcentra de discussie op gang: „Heeft Petros jan de titel verdiend?" Deze vraag kan op twee manieren wor den uitgelegd: a) won hij de match zonder opzienbarend geluk? of b) is er geen ster kere dan Petrosjan? Eerst de tweekamp, die 8 weken duurde en ongemeen spannend was. We leven snel, daarom kan het wel licht geen kwaad in herinnering te bren gen, dat zeer vele partijen twee zittingen vroegen, hetgeen reeds wijst in de rich ting van harde gevechten. Bovendien was bijvoorbeeld na 14 partijen de stand 7-7 en na 17 partijen 9-8 ten gunste van de nieuwe titeldrager. Met enig Botwinnik- chauvinisme laat zich zelfs vaststellen, dat tot op dat ogenblik Botwinnik een fractie meer de leiding had gehad dan zijn op ponent, maar Petrosjan, die filologie studeerde, mag dan 18 jaar jonger zijn dan Botwinnik, hij is in schaakervaring reeds een oer oude rot. Zeventien jaar geleden bracht hij het kamipoenschap van Armenië op zijn naam en dat was beslist piet zijn eerste succes. In 1952 kreeg hij de titel grootmeester en reeds in 1953 was hij deelnemer aan een kandidatentoernooi (Zürich). Wie van deze hoogte af nog 10 jaren schaak studeert is volleerd. Niet alleen vol leerd als speler, doch ook als tacticqs. Hij weet, dat 24 partijen een eindeloze con centratie en een eindeloos geduld vragen. Dat geduld heeft Botwinnik ons inziens verloren toen het niet ging zoals het moest gaan. De beruchte 17de partij had door hem moeten worden gewonnen, het werd remise. „So what" zouden de Angelsaksen zeg gen, maar de 51-jarige Botwinnik miste deze filosofie en'poogde zowel in de 18de als in de 19de partij de strijd te for ceren. Dat kan op grootmeesterniveau al nauwelijks, tegen een remisevirtuoos als Petrosjan werd het regelrecht zelfmoord. De stand kwam plotseling op 11-8, het geen het einde betekende. Dat de groot meesters de laatste loodjes freewheelden lag in de lijn der verwachtingen. Nu de vraag: „Is er geen sterkere dan Petrosjan?" Deze vraag valt niet te beant woorden. Doch wie een interzonaal toer nooi (Stockholm '62) en een kandidaten toernooi (Willemstad '63) ongeslagen door staat heeft zeker het morele recht om de hoogste eer te spelen. Het is bekend, dat de stijl van Petrosjan de zakelijke, meedogenloze positie-stijl vele schaak minnaars niet ligt. Dat is hun goed recht, doch het is zeker eveneens terecht, dat de ongemeen begaafde Armeniër op zijn sterkste terrein het brillante scheppings werk op velden en kwadraten de strijd zoekt. Dat hij op dit punt zelfs boven Botwin nik uitsteeg kan niet worden betoogd, doch dat de grote strateeg Botwinnik telkenma le moest erkennen, dat de defensie actief De Nederlandse Sport Federatie zal in 1963 aan de aangesloten organisaties (in clusief enkele niet-aangesloten organisa ties) ruim drie miljoen gulden uit de toto opbrengst verdelen. In de aan de organi saties toegewezen bedragen is voor wat betreft de „Olympische Bonden" over eenkomstig het advies van het NOC mede begrepen een bedrag van 346.350 wegens trainingsbijdragen voor topsport Tevens is aan het Nederlandsch Olym pisch Comité wederom een bedrag van 100.000 toegekend ter reservering voor de spelen van 1964 in Tokio. In totaal is hiervoor thans 300.000 gevoteerd. De Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft een extra-bedrag ontvangen voor het deelnemen van een Nederlandse dames- ploeg aan het achtste wereldtoernooi, dat van 4 tot en met 19 september in Bal- timore (V.S.) wordt gehouden. In dezelf de maand worden er in Nederland ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de KNZB internationale wedstrijden ge houden, waarvoor de verdelingscommissie van de NSF de KNZB in de kosten tege moet komt. Het Nederlandse Handbalverbond ont vangt 100.000.-, cjè Koninkl. Nederlandse Korfbalbond f 58.000,-, de Koninklijke Ne derlandse Cricketbond f 9500 en de Konin klijke Nederlandse Honkbalbond 37.700. Tenslotte zij vermeld, dat de Koninklijke Nederlandse Sehaakbond, de Nederlandse Bridge Bond en de Koninklijke Nederland se Dambond bedragen van 6000,- elk zullen ontvangen om het deelnemen aan belangrijke internationale wedstrijden mo gelijk te maken. De Nederlandse Sport Federatie heeft aatn totogelden (inclusief rente van beleg de gelden) in twee en half jaar bijna 19 ndiljoen gulden verdeeld. Ontvangen werd upt de toto 1960/'61 6.827.002.27. toto 1961/ '(*2 ƒ7.831.743,12 en toto 1962/'63 (t/m de cember 1962) ƒ4.172 566.04. hetgeen in to- tjaal neerkomt op 18.831.311,43. Terwijl de onttroonde wereldkampioen Botwinnik (links) aantekeningen no teert, peinst rechts de nieuwe titel houder Petrosjan. en sluitend was gevoerd onderstreept wel zeer sterk de immense kracht van Pe trosjan. Indien Botwinnik had gewonnen zou dit geen surprise zijn geweest. Nu Petrosjan met een overtuigende voor sprong heeft gezegevierd is er zeker geen enkele schaaktechnische steekhoudende reden „tegen zijn zege" aan te voeren. Verdiend heeft de Armeniër gewonnen en èls men zich bepoept op het „ongeduld van Botwinnik" dan appelleert men aan een zwakte, die een wereldkampioen niet mag hebben. De schaakstijl van de Armeniër is, zo als reeds gezegd, gepolijst positioneel, zo als die van Capablanca was. Ze is tevens sterk beïnvloed door de ideeën van Nimzo- witsj en gestaald in de harde vecht school, die Sovjet-schaak heet. In Rus land baseert men vele opvattingen op de stijl van Tsjichorin, levendig, combinator, ondernemend. Deze spelopvatting, overi gens door Botwinnik gedeeld, schijnt in tegenspraak te staan tot de rationele spel- voering van Petrosjan. Het zou echter een denkfout zijn dit te beweren. Petrosjan kent Tsjichorin als geen ander. Zijn vele en sterke tegenstanders van de laatste ja ren brachten diens gehele arsenaal ver sterkt met eigen vindingen en een om vangrijke theoretische wetenschap te gen Petrosjan in het geweer. Hij had er een antwoord op, „desnoods" langs com- binatoire weg. Men denke aan zijn 20-zet- tige zege op Kortsnoj in Willemstad. In Nederland verwierf Petrosjan be kendheid als weergaloos simultaanspeler, toen hij een reeks voorstellingen gaf in de winter '59-'60 om toen vervolgens het Hoogoventoernooi te winnen. Voordien trad d" Armeniër in Amsterdam voor het voetlicht als deelnemer aan het kandida tentoernooi (Amsterdam '56) waarin hij de gedeelde derde plaats bezette. Als snelschaker is de nieuwe werefd- kamipoen nauwelijks te overtreffen,.Slechts ex-wereldkampioen Tal kan op dit gebied met hem wedijveren. Petrosjan was ver schillende malen snelschaakkampioen van Moskou. Volledigheidshalve zij nog ver meld, dat hij tweemaal landskampioen is geweest en wel in 1959 en 1961. De nieu we wereldkampioen zal zijn titel moeten verdedigen in 1966 tegen de winnaar van het kandidatentoernooi 1965. Aan dit laat ste toernooi neemt in elk geval Keres deel. De 22de partij verliep als volgt: Wit (Botwinnik); zwart (Petrosjan): 1. d2-d4 d7-d5 2. c2-c4 d5xc4 3. Pgl-f3 Pg8-f6 4. Ddl-a4t Pb8-c6 5. Pbl-c3 Pf6-d5 6. e2-e4 Pd5-b6 7. Da4-dl Lc8-g4 8. d4-d5 Pc6-e5 9 Lel-f4 Pe5-g6 10. Lf4-e3 In deze positie bood Petrosjan remise aan. Botwinnik wilde wachten tot de tiende zet van zwart. 10. e7-e6 Daarna nam Botwinnik het remise-aanbod aan. Toon Rutte, één van de Nederlandse wielrenners in de wegwedstrijd Praag- Warschau-Berlijn, heeft tijdens de tiende etappe van Poznan naar Zielona Gora een premie gewonnen zonder dat hij er zelf iets van wist. Enkele boeren uit Ruchocice, ongeveer 50 km van Poznan, hadden bij hun dorp een krijtstreep dwars over het asfalt van de weg getrokken en waren even verder op de loer gaan liggen om te wachten op de doortocht van de renners. Ze za gen dat de renner met rugnummer 119 als eerste over de streep ging. Vervolgens stapten Ze met de premie in een gereedstaande auto en reden achter de renners ,naar de finish in Zielona Gora. Daar zóchten zij renner 119 op, die Toon Rutte bleek te heten en overhandig den hen- hun „geheime" premie: een ko lossaal varken met rode halsband en een bijbehorende oorkonde. De verbaasde Ne derlander wist niet wat hem overkwam. Van kerkélijke zijde in Londen is het optreden van aanhangers van de voetbalclub Tottenham Hotspur als godslasterlijk bestempeld. Het elftal van de „Spurs", dat vorige week woensdagavond in Rotterdam door een overwinning op Atletico Madrid beslag had gelegd op de Europa-beker voor bekerwinnaars, was zondag in Totten- ham (Noord-Londen) door duizenden enthousiaste mensen ontvangen. Volgens dominee Cli/ford Hill waren enkele supporters in hun enthousiasme zelfs zo ver gegaan, dat zij zich als Christus en als engelen hadden ver kleed. Zij hadden spandoeken bij zich met bijbelse teksten als „geloofd zij hun namen/', „zij zullen eeuwig heer sen" en „aanbid hen want zij zijn glo rierijk". Dominee Hill, overigens zelf een aan hanger van de Spurs", vond dat dit zeer krenkend was voor de christenen en zei, dat hij alles in het werk zou stellen om een herhaling van dergelijke voorvallen te voorkomen. Van de zijde van het clubbestuur is verklaard, dat het zich niet kan bemoeien met de kle ding van supporters. In onze tennisrubriek van eisteren ver meldden wij in een kopje abusievelijk dat in de overgangsklasse B voor de tweede klasse kampioenen maar één plaatsje be schikbaar zou zijn. De overgangsklasse B telt echter een aantal afdelingen, zodat er meer dan een plaatsje beschikbaar kan komen. Een en ander is uiteraard afhan kelijk van de promotie-degradatiewed strijden. Bij het onderschrift van één van de foto's werd gesproken van tennisteam van TC Zand voort, dat door een 62 zege op TC WW het kampioenschap had behaald, het poserende kwintet vormde echter het kampioensteam van WOC uit Overveen. De uitslagen van de maandag gespeelde voetbalwedstrijden voor de Engelse Lea gue luiden: Eerste divisie: Blackburn RoversTot tenham Hotspur 30; Nottingham Forest Manchester United 32. De Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer (Rotterdam) is uitgenodigd de voetbalinterland tussen Tsjechoslowakije en Hongarije te leiden. Deze ontmoeting is zondag 2 juni in Praag. De heer Roomer zal worden geassisteerd door de grens rechters Van Male (Amsterdam) en Gen- nissen (Utrecht). De vervelende incidenten, die zich aan hebben voor de iNpdertander Henk'Nijdam de start van de tweede etappe van de een bedroevende nasleep gekregen. In ge wielerronde van Itali? hebben afgespeeld, zeischap van zijti'ploeggenoten Huub Zil verberg, Van Tongerloo, Janssens, Acren- houts en de Zwitser Zoffel, besloot hij na het terugtrekken van de equipe Rik van Looy de Belgische crack ging zelf met enige ploeggenoten met de wagen naar Bari de rit van Potenza naar Bari als trainingswedstrijd op de fiets af te leg gen. In een rustig tempo reden zij voort en op het moment dat Henk Nijdam, de we reldkampioen van de achtervolgers, zijn kippeboutje verorberde, werd hij aangere den door een plotseling langszij komende auto. Hij heeft verwondingen opgelopen aan het hoofd en het rechterbeen. De on fortuinlijke Nederlander is in een zieken huis in Bari opgenomen. De verwondingen, die Henk Nijdam op liep, hebben de doktoren van het zieken huis „Polyclinique" in Bari genoodzaakt tot een chirurgische ingreep. De Nederlandse wereldkampioen werd in het ziekenhuis opgenomen met een ge broken knieschijf, een gebroken middan- handsbeentje aan de linkerhand, een gro te wond aan het rechterbeen en verschil lende kneuzingen. De operatie duurde bij na een uur. De toestand van de coureur scheen daarna bevredigend, al achtten de dokto ren het nog te vroeg om zich een defini tief oordeel te vormen. Onproduktiviteit van de aanvalslinie is er vooral de oorzaak van geweest dat het Nederlandse amateurvoetbalelftal ook uit de derde wedstrijd van het landentoernooi, waarin Engeland de tegenstander was, geen winst heeft kunnen halen. Met 3-1 werd het oranjeteam verslagen, na bij de rust reeds een achterstand te hebben ge had van 1-0 door een doelpunt in de eerste minuut van rechtsbuiten Candey. De 2.000 toeschouwers, die ondanks de zware regen val het veld in Gateshead omzoomden, schrokken er eigenljjk van. Een lange pass vanuit het middenveld verraste de Neder- De Nederlanders waren door deze te genslag geenszins gedeprimeerd. Zij na men hei spfl in handen en waren tot de rust veruit superieur aan hun tegenstan ders, vooral door voortreffelijk werk van Advertentie UIT HET VUISTJE ETAPPES: i. AMSTERDAM -SCHIEDAM 152 KM 2 SCHIEDAM - BREDA 117 KM 3. HILVARENBEEK-HEERLEN 153 KM 4 HEERLEN-VELDHOVEN 154KM 5. LIESHOUT-ALMEL 0 1S4 KM 6 ALMELO-GRONINGEN 155 KM 7 GROUW-AMSTERDAM 191 KM TOTALE AFSTANO 1129 KM H, 1 ff Olympia's Tour door Nederland, die dit jaar voor de twaalfde maal wordt gehou den. wijkt op één punt sterk af van de voorgaande: er zullen ditmaal geen onaf hankelijken starten. De oorzaak hiervan vormt een nieuwe regeling, volgens welke de onafhankelijken niet meer in amateur- etappecoursen kunnen uitkomen. Boven dien heeft de Belgische ploeg, die deze ronde een internationaal tintje zal geven, dit als voorwaarde gesteld. Gezien het feit, dat de onafhankelijken verleden jaar wel een erg overheersende rol hebben gespeeld Henk Nijdam bij voorbeeld was een vrijwel onaantastbare figuur valt deze maatregel onzes inziens slechts toe te juichen. De krachtsverschil len zullen aanmerkelijk kleiner zijn. het geen de strijd slechts ten goede kan ko men. De organisatoren, die deze ronde in ver band met het 65-jarig bestaan van de or ganiserende vereniging Olympia graag een feestelijk tintje hadden willen geven, hebben nogal wat moeilijkheden moeten overwin nen. Het grootste bezwaar was wel, dat de ronde, die nu op 24 mei in Amster dam start en op 30 mei in de hoofdstad eindigt, oorspronkelijk een week later zou worden gehouden. Deze wijziging is er on der meer de oorzaak van, dat onderhan delingen met een Franse én een Italiaan se ploeg op niets zijn uitgelopen. Daarbij kwam nog, da Denemarken, waarmee eveneens contact was opgenomen, te ho ge eisen stelde. Men zal het dus, evenals vorig jaar, hoofdzakelijk met. Nederlanders moeten stellen, maar daarbij zijn dan ook nage noeg alle vooraanstaande coureurs. Namen als die van de nationale kampioen Cor Schuuring, Gerben Karstens, Arie den Har- tog (vorig jaar een voortreffelijke twee de), Henk Cornelisse, André van Aert en Henk Cornelisse, om er slechts enkele te noemen, spreken wat dat betreft voor zich zelf. De Belgen zenden eveneens weer een sterke ploeg met als vermoedelijke troe ven de nationale kampioen Julien Stevens en Marcel van den Bossche. Jammer is dat een aantal sponsors ken nelijk nogal is teleurgesteld, hetgeen van nadelige invloed is geweest op de voor Olympia onontbeerlijke financiële steun. Daartegenover staan echter weer pluspun ten, zoals bij voorbeeld een door de ge meente Amsterdam toegezegde subsidie van 5.000. De ronde, die zeven etappes telt, omvat in totaal 1140 km. Etappeplaatsen zijn Schiedam, Tilburg, Heerlen, Veldhoven, Al melo en Groningen. Op de tweede dag is na de halve etappe Schiedam—Breda (117 km.) een 23 km. lange individuele tijdrit van Breda naar Tilburg in het schema opgenomen. Over het rennersveld valt nog niet alles met zekerheid te zeggen. Vaststaat, dat er in elk geval 8 ploegen van 6 renners uit Amsterdam zullen vertrekken, één Bel gische en 7 nederlandse. Men streeft ech ter naar een veld van 60 renners. Indien het niet mogelijk mocht zijn, voor de res terende twee ploegen sponsors te vinden, overweegt de organisatie twaalf individue- len te laten starten. Dit zal echter wel enige moeilijkheden met zich brengen, on der andere wat betreft de verzorgingswa gens voor deze coureurs. De volgende ploegen nemen aan Olym pia's Tour door Nederland 1963 deel: r r. C\. Grc Tvv n ö«vtr Hoogava«n Omman Hengelo 0FF!CtEL£Sm\\ 7ngtormocr. Utrecht Rotterdam Rounc Arrtwm Itoonhovcn Nijm«g«n 23 KM Moerrfjk k - ••^Tilburg HilvarehbêeH «enswaarfl Maasurach PARCOURS inov.tijorit O ETAPPEPLAATS V.PELT1635Ö9I ,/fv i Komende vrijdag (24 mei) komt de wielerkaravaan van Olympia's Tour door Nederland weer in het geweer. De ronde duurt tot en met donderdag 30 mei. Het Parool (ploeg Van Heusden): Oud- kerk, Paul, Cornelisse, Rijkers, Schuuring en Van Kemenade. Polynorm (ploeg Polynorm): Van Dijk, De Wit, Den Hartog, Pieterse, Boog en Buuts. Breda bier (ploeg Simons): Van Aert, Van Dongen, Haest, Van der Kloot, De Jong en De Jong. Vredestein (ploeg René Janssens) (Bel gië): Stevens, Van der Bossche, Dries, Heyns, Van der Vloet en Boons. Felix-Bonzo (ploeg Ammerlaan): Schu- ling, Van Gent, Mesters, Riksma, Van Pelt en Stolk. Olympia (ploeg Roenewegen): Koop- mans, Sachs, Balvert, Pels, Kerkwijk en Althuizen. Caballero (ploeg Peters): Visser, Krab benbos, De Jager, Peters, Van Espen en Schouten. Avia Nederland (ploeg Snijder): Fran sen, Schouten, Linders, Karstens, Solaro en Verwey. landse verdediging en van dichtbij kon Candey scoren: 1-0. de binnenspelers André en Van Egmond. Het ontbrak in de voorhoede echter aan een man die de aanvallen kon afmaken en zo bleef het overwicht vruchteloos, of schoon het Engelse doel enkele malen aan een doorboring ontsnapte bij acties van de buitenspelers Strating en De Vos, van wie het grootste gevaar kwam. In de tweede helft verhoogden de Engel sen het tempo en binnen twintig minuten voerden zij door treffers van linksbinnen Townsend (schot van 20 meter afstand precies onder de lat) en linksbuiten Law rence (kopbal) de stand op tot 3-0. Daar na was het woord weer aan Nederland, dat nu tot zijn beste spel kwam. Verder dan een doelpunt van de naar de mid- voorplaats verhuisde Strating, vijf minu ten voor het einde, kwamen onze landge noten echter niet. Hij was met Hofstee in de verdediging de beste speler in de Nederlandse ploeg. Ondanks de slechte weersomstandigheden werd er behoorlijk voetbal ten beste ge geven, ook van Nederlandse zijde. De schotvaardigheid liet in onze ploeg echter veel te wensen en dit zou tenslotte be slissend zijn. Ir. ons nadeel. De Nederlandse ploeg speelde in de vol gende samenstelling: Roozendaal; Frö- lich en Hofstee; De Bruyn, Akkerman en Dijkstra; Strating, André, De Vos, van Egmond en Hainje. De finale tussen West-Duitsland en Schot land zal woensdag worden gespeeld in Sunderland. De overige uitslagen luiden: groep A: SchotlandZwitserland 1-1 (1-0) en Ier landItalië 0-2. Groep B: EngelandNe derland 3-1 (0-0) en West-Duitsland Frankrijk 4-2 (0-1). De eindstanden van de twee groepen zijn: Gtoep A: Schotland 3 2 1 Italië 3 1 1 Zwitserland 3 0 3 Ierland 3 0 1 Groep B: West-Duitsland 3 3 0 Engeland 3 2 0 Frankrijk 3 1 0 Nederland 3 0 0 8 3 3 1 9-3 4-4 4-4 3-9 6-2 6-3 5-7 1-6 Voor de eerste keer in de historie van de wielfrronde van Italië is er een derge lijk hevig incident voorgevallen, dat het niet veel scheelde of de ronde was in de tweede etappe gestaakt. Dat ten slotte ruim anderhalf uur na de eigenlijke start toch nog werd vertrokken betekende dat de Giro voor de ondergang werd be hoed. De Belgische ploeg onder leiding van Rik van Looy met zijn co-equipiers Sorge- loos, Janssens, Lauwers, Damen, Van Ton gerloo, Aerenhouls, de Zwitser Zoffel en onze landgenoten Huub Zilverberg en Henk Nijdam trokken zieh in verband met dit conflict terug, aangezien zij van mening waren dat de Giro Italia niet meer in de handen van de officiële instanties lag en er de mogelijkheid bestond dat zij door hun wielrenbonden zouden worden ge schorst. De crisis, die zich op de tweede dag van dit wielerevenement een uitweg baan de is een gevolg van de tweestrijd tussen de Italiaanse wielerbond en de bond van Italiaanse beroepsrenners. Tijdens de rit ten om de Italiaanse titel van de weg renners, die enkele weken'geleden in Ita lië werden gehouden, deed zich het vreem de geval voor dat er na drie wedstrijden twee Italiaanse kampioenen te voorschijn kwamen, namelijk Fontana en Mealli. De beroepsbond had afgesproken dat de verschillende merken elkaar zouden hel pen wanneer een renner in moeilijkheden was. In de tweede rit kreeg Fontana een lek bandje, maar kreeg toch een wiel toe gestoken door een van de helpers. De heer Rondoni, voorzitter van de Italiaanse wie lerbond en voorzitter van de UCI, die la ter van deze afspraak hoorde werd ver schrikkelijk kwaad en diskwalificeerde Fontana. Hij mocht niet deelnemen aan de derde rit, maar deed dit toch op aan dringen van de beroepsbond. Hij verzamelde in totaal 35 punten en Mealli 34, zodat hij voor de beroepsbond kampioen wepd terwijl Mealli door Rondo ni in de kampioenstrui werd gehesen. Twee kampioenen dus. Dit muisje kreeg een staartje. Fontana die in de eerste etappe van de Ronde van Italië reeds was ge maand zijn trui uit te trekken, kwam de volgende dag toch met dit begerenswaar dige kledingstuk aan de start. Hem werd een verbod opgelegd en wan neer hij toch zou vertrekken trok de offi ciële jury zich terug Hij weigerde, de of ficials namen afstand van hun functies en het incident was volmaakt. Een uur later ging men, met in de gelederen Fontana toch van start, zij het onder leiding van een inderhaast opgetrommelde „nood- jury". Rik van Looy en zijn ploegmak- kers vonden het te gevaarlijk verder door te rijden en lieten verstek gaan. De tweede etappe van Potenza naar Ba ri over een .afstand van 185 km is ge wonnen door de Italiaan Pierro Baffi. Hij zegevierde in de sprint over zijn landge noten Benedetti, Bariviera en Pellegrini. De uitslag: 1. Baffi (It.) 4 uur 41 min. 40 sec.; 2. Benedetti (It.) z.t.; 3. Barivie ra (It.) z.t.; 4. Pellegrini (It.) z.t.; 5. Franci (It.) zt. Het algemeen klassement luidt: 1 Ador- ni 9.44.34; 2. Ronchini op 31 sec.; 3. ex aequo Conterni, Cribori, De Rosso, Brug- nami, Massignan, Pambianco, Balmanion, Zancanaro op 2 min. 46.- sec. 11. Carlesi op 5 326; 19. Fontana op 9 min. 06.- sec. Bokser Dave Charnley zegevierde maan dagavond in Manchester op punten over zijn landgenoot Maurice Cullen. Hij her won hiermede de Britse lichtgewichttitel. Dave Charnley staat op de nominatie voor een gevecht om de wereldtitel in de licht- gewichtklasse.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19