Bw mi Expositie van kleurenlitho's van Chagall in nieuwe kunstzaal van oud-vliegenier Wasdag verlicht door o pzien- barende vinding! DE PROGRAMMA'S Alphenaar „Jan van Dommelen" uit Santpoort niet gelukkig in keuze van stuk Lancaster kandidaat voor de Gouden Palm Atheners nijdig over plan beeld van Truman in hun stad te plaatsen „Alberdingk Thiiirf tweede in W.K.A.- wedstrijd NEGEN MUZEN WOENSDAG 22 MEI 1963 13 Belgisch-Nederlandse spellingcommissie i nationaal landjuweel Bob Buys UW HUID ZOU AL LANG GE NEZEN ZIJN, ALS U HAD GEBRUIKT Wm - 1» mm I Apollo honderdtien jaar WASWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN Jean Louis Vaudoyer in Parijs overleden A mateiirtoneel A w nabeschouwingen Uitstekend programma De radio geeft donderdag De radio geeft vrijdag KRUISWEG 47-49 HAARLEM T elevisieprogr anima IN AMSTERDAM is een nieuwe kunsthandel geopend: Kunsthandel Krikhaar aan de Weteringschans 69, bijna recht tegenover het Rijksmuseum. Tot in de eerste week van juni is daar een tentoonstelling te zien van kleurenlitho's van Marc Chagall. Daarna zal men nog wel een en ander in portefeuille kunnen ont moeten, want de heer Herman Krikhaar begon met een expositie uit eigen bezit. In dat bezit treffen we ook grafiek van andere meesters uit Frankrijk. Ik noteerde werk van Picasso, Rouault, de zo elegant geestige Raoul Dufv en het Parijse „enfant terrible de zo onafhankelijke Lor jou. Van Braque zag ik een gouache op krantepapier, een smaakvol divertissement. Brengt dit ons al in de sfeer van de Parijse kunsthandeltjes, wel zeer verrast en daarmee hoopvol gestemd omtrent de toekomst van deze kunstzaal werd ik door de aanwezigheid van een schilderij van Tereschkouitch. Diens eens zo blijde, ge zonde schilderkunst werd verscheidene ja ren geleden geïntroduceerd door de kunst handel Santee Landweer. Zijn bij Krikhaar vertoonde stilleven is een typisch voor beeld van de echte vooroorlogse Parijse school, waarvoor men in Nederland in die tijd toch te weinig aandacht had en welke nu helaas wat voorbij is. Te zeer is het schilderen in Frankrijk een zaak toch ge worden waarbij in de eerste plaats de handtekening van de kunstenaar lijkt te gelden. Het schijnt moeilijk te zijn voor vele kunstenaars daar te ontkomen aan de dwang van een voor de kunsthandel nood zakelijke produktie. CHAGALL BEHOEFT daarvan geen last te hebben. Maar toch kan ik me niet ont trekken aan het gevoel dat deze terecht zo bekende figuur te gemakkelijk produ ceert. Een deel van Chagalls litho's hier zijn eigen reproducties te noemen van zijn ontwerpen voor ramen in een synagoge te Jeruzalem. Wij kunnen daaruit opmaken dat Chagall bij die vensters is uitgegaan van hoofdkleuren als geel, blauw, rood en groen. Verder zeggen deze litho's weinig over de in glas beoogde resultaten, die Chagall een veel grotere vrijheid lieten in het concipiëren dan voor de ontwer pers van glas-in-loodramen kan gelden. Men bekijke dus verder deze litho's op hun eigen verdiensten. Het zijn, hoe kan het anders, typische Chagalls. Maar zij ontroeren mij minder dan ander hier aan wezig werk van deze wonderlijke figuur, die aan de kunst van het lithograferen TOT DUSVER verkeerden wij altijd in de veronderstelling dat Alexandre Dumas fils met zijn „La dame aux camelia's" definitief de periode had afgesloten, waarin het thema van een toneelstuk kon bestaan uit de zelfopofferende liefde van een beeldschone courtisane. Dinsdagavond bleek dit echter plotseling een foutieve mening te zijn geweest, doordat wij werden geconfronteerd met „De harpe des levens", het toneelspel in drie bedrijven door Eugène O'Neill, dat in de Haarlemse Stadsschouw- burg door de toneelvereniging „Jan van Dommelen'' uit Santpoort voor de finale om het Nationaal Landjuweel werd opgevoerd. DE OVEREENKOMST van dit stuk met „La dame aux camélia's" is opvallend groot. Violetta en Alfred zijn hier mrs. Verona en Lennard Brooke, van wie laatstgenoemde de liefde van de onbedor ven Olive Hood versmaadt voor die van een tamelijk beruchte demimondaine. Al freds, ouders nemen uiteraard met ontzet ting van zijn serieuze trouwplannen ken nis; vooral zijn lieve moeder, die hem toch al zo vroeg de waarheid over Sint Nikolaas en ooievaar had onthuld. In het derde bedrijf gaat de vertwijfelde moeder bij mrs. Verona op visite om haar in Al freds belang te bewegen, vrijwillig afstand van hem doen. En evenals in Dumas' drama bli mrs. Verona een dergelijke zelfopoffe:,,,g zowaar te kunnen opbren- De Belgische minister van Cultuur, ad junct voor Nationale Opvoeding, de heer R. A. van Eislande, en de Nederlandse minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. J. M. L. Th. C'als, hebben aan een gemengd Belgisch-Nederlandse commissie opdracht gegeven op korte ter mijn te adviseren, op welke wijze een spelling van de bastaardwoorden kan wor den bereikt, waarbij een zo consequent mogelijke opzet in fonologische zin en een zo ver mogelijk gaande vernederlandsing wordt nagestreefd. De minister van O. K. en W. ad interim, mej. dr. Klompé, heeft deze commissie dinsdag geïnstalleerd. Zaterdag zullen de eindexamenkandi daten van de Amsterdamse Toneel school een openbare demonstratie ge ven in de Amsterdamse Stadsschouw burg. Dit optreden wordt begin in Haarlem herhaald. Van boven naar beneden: Hans Kemna, Elsje Scherjon, Hein Boele, Ineke Swanevelt en Huib Broos. iets wist toe te voegen ook wat betreft de techniek. VERRASSEND is dan verder ook wat deze kunsthandel aan oude kunst toont. De uitnodiging tot een bezoek hier vermeldt Egyptische, Griekse en Romeinse kunst. Maar men ontmoet ook zaken uit het oude Perzië en uit Siam, terwijl verder neger kunst vertegenwoordigd is. De jonge kunsthandelaar Krikhaar, die als vlieger veel landen heeft kunnen bezoeken, heeft er goed uitgekeken en zelfs een en ander van zijn bezit zélf uit de Middellandse Zee opgedoken. Ietwat verbaasd staat hij nu in een zaak van een allure, zoals hij die oij zovele van zijn bezoeken aan Parijs mocht proeven. Een door Krikhaar voor zijn zaak gevonden schilderijtje van Suze Robertson is een getuigenis van zijn welgerichte lief de voor de beeldende kunst. Met de expo sitie van Chagall bewijst kunsthandel Krik haar trouwens al iets belangrijks te kun nen toevoegen aan Amsterdams culturele leven. Na de première van „De Tijgerkat" is de vloeiend Italiaans sprekende acteur Burt Lancaster in een sterke positie ge komen voor de hoogste eer van het film festival. Zijn rol als de bejaarde Sici- liaanse aristocraat wordt door de critici gezien als een van de beste welke men tot nu toe heeft aanschouwd. De strijd eindigt donderdag. Andere kanshebbers voor de Gouden Palm zijn de Japanner Nakadai, de Brit Richard Harris en de Amerikaan Gregory Peck. „De Tijgerkat" is door het publiek luid toegejuicht. Deze film is de officiële inzending van Italië; regisseur is Luchino Visconti. Lancaster speelt er in met Alain Delon en Claudia Cardinale. De film is in het Engels en het Italiaans opgenomen. Advertentie In potten en tubes vanaf f 1.95; bij apothekers, drogisten, parfumeriezaken. gen, ofschoon zij in Lennard toch haar eerste grote liefde had ontmoet. Voor het publiek wordt het aanschouwen van Len- nards smart en teleurstelling dan enigs zins verzacht, omdat men weet dat hij nog altijd door Olive wordt bemind. WIJ HEBBEN vergeefs getracht na te gaan of dit stuk al eens eerder in Neder land werd opgevoerd, doch indien dit niét het geval is geweest zou het nauwelijks zijn te verwonderen. Want het is nogal stevig aan de melo-dramatische kant en hoewel O'Neill zich nimmer afkerig toon de van sterke toneeleffecten, valt het toch moeilijk dit stuk na zijn eersteling „Ach ter de horizon" ergens tussen „Emperor Jones," „Rouw past Eelctra" en „De tocht naar het duister" onder te brengen. In hoeverre „Jan van Dommelen" met de opvoering van dit stuk een passende representatie heeft geleverd voor het amateurtoneel van de provincie Noord- Holland is een kwestie, waarmee wij ons straks in een nabeschouwing over dit con cours uitvoerig hopen bezig te houden. Zonder op de uitspraak van de jury voor uit te lopen menen wij echter wel als onze overtuiging te mogen kenbaar maken, dat de vereniging er niet in is geslaagd zich als gegadigde voor de eerste prijs te doen gelden. VANAVOND WORDT deze finale voor het Nationaal Landjuweel dan beëindigd door de Haarlemsche Tooneel Club, welk deze trofee zal verdedigen met een opvoe ring van William Inge's navrante toneel ensemble als trotse bezitter van de bokaal spel „Kom terug, kleine Sheba". Wij heb ben zo het idee dat een volle schouwburg van deze voorstelling getuige zal willen zijn. Jan van Dam De oudste Amsterdamse mannenzang- vereniging „Apollo", zal op 5 juni in een feestconcert in het Concertgebouw ter ge legenheid van haar llfl-jarig bestaan, de eerste uitvoering geven van dr. Anthon van der Horsts „Trilogia Sacra"; tevens zal een nieuwe bewerking van het Wil helmus, door ALBERT DE KLERK op gedragen aan de dirigent van het koor Tom Bollen, worden uitgevoerd. De tenor George Grunewald verleent solistische medewerking. Advertentie Meiregen maak dat ik groter word", zingen e kinderen. En uw was zou door zachte mei egen heel wat schoner worden. Maar u hebt leen leidingwater uit de kraan. Dat is bijna veral in Nederland hard water. Geen nor- •-sal wasmiddel kan daar goed in werken, ""volgen? Uw wasgoed was nooit zo schoon 1 s u wenste; erg vuil goed was bijna niet helder te krijgenen de textiel voelde vaak zo naar stug aan. Tienduizenden huisvrouwen zijn Castella daarom enorm dankbaar voor die was-sensa- tie Actief Blauw. Het eerste en enige mo derne wasmiddel met het Antical-3, de radi cale water-zachtmaker. Probeer Castella Actief Blauw nu ook zélf. Het waswater wordt als bij toverslag zacht als meiregen. Uw was wordt schoner dan Ooit. Het vuil vliegt er letterlijk uit U spaart uw textiel en het wordt niet stug meer. Alle huisvrou wen moderniseren bun wasdag met Castella Actief Blauw. Wat 'n was-weelde PLANNEN om een 3,5 meter hoog bronzen standbeeld van de voormalige Amerikaanse president Harry S. Truman in Athene (ja, het Griekse Athene!) op te richten heeft deining verwekt. Sommige Atheners willen in het geheel geen stand beeld van hem. Anderen zeggen, dat het gemaakt moet worden door een Griekse beeldhouwer. Het beeld, dat op 29 mei in een van de hoofdstraten van Athene geplaatst zou worden zal een herdenking zijn van de diensten die Truman Grie kenland bewezen heeft in de vorm van de „Truman Doctrine" van 1947. Hierbij werd Griekenland geholpen toen de communisten dreigden het land over te nemen. HET BEELD, een gift van het „Ameri kaans-Hellenistische Progressieve Genoot schap" is gemaakt door de Amerikaanse beeldhouwer Felix de Weldon. Het avond blad „Mesimvrini" schrijft: „Voor hen voor wie Athene estethische waarde heeft is het standbeeld hetzelfde als een rode vlag voor een stier". De dichter Odysseus Elitis schreef: „Ik ben tegen het standbeeld in een tijd waarin er geen standbeelden zijn voor onze mannen uit de oudheid''. Marino Kalligas, directeur van het Nationale Mu seum zei: „Als standbeelden voor Pericles en andere grote mannen uit onze oudheid ontbreken is het onmogelijk een standbeeld voor Truman hier te plaatsen. Ik ben van mening dat het beeld slecht gemaakt is en dat Truman zelf had moeten vragen het niet op te richten in een land waar de grote beeldhouwkunst nog steeds in de gedachten van de mensen leeft. Athene bezat eens standbeelden van de grote Grie ken. Zij zijn bijna alle weggevoerd door veroveraars. De enkele die er nog zijn worden angstvallig bewaard in musea". Een vertegenwoordiger van het genoot schap zei te geloven, dat de ware reden van de klachten van de Grieken is „dat het beeld niet gemaakt werd door een Griekse beeldhouwer". In Parqs is maandag op 79-jarige leeftijd de Franse dichter en romanschrijver Jean Louis Vaudoyer overleden. Jean Louis Vaudoyer was lid van de Académie Frangaise. Hij beschreef in zijn boeken en verzen onder andere de schoonheid van Italië en de Provence (1922 1'Album Italien, 1924 Les délices de l'Italie, 1926 Beautés la Provence, 1929 Nouvelles beautés de la Provence, 1950 l'Italie retrouvée). Ook schreef hij de gedichten „Stances et Elégies" (1908), „Rayons croi- sées" (1921) en de romanes „Les compag nons du rêve" (1906), „La bien-aimée" (1909), „Le dernier rendez-vous" (1920), „Laure et Laurence" (1931) e.a. Jean Louis Vaudoyer was enige tijd werkzaam bij de Russische balletten van Diaghilev, als museumdirecteur en als leider van het Théatre Francais. Joop van der Donk als de soldaat en Peter van der Linden als de duivel in een scène uit „De Geschiedenis van de Soldaat" van C. F. Ramu'z. die hedenavond in de vertaling van Martinus Nijhoff door de KRO-tele- visie zal worden uitgezonden onder leiding en regie van Erik Vos. Het is een televisieregistratie van een uit voering door De Nieuwe Komedie uit Den Haag en het Brabants Orkest. Als winnaar van de. tweejaarlijkse to neelwedstrijd „W(erkverband) K(atholiek) A(mateurtoneel)-Landjuweel" voor 1961- 1963 is uitgeroepen vHet reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst. Als tweede res p. derde werden geklasseerd „Alberdingk Thijm" uit Haarlem en „Maastricht '46". Aan deze wedstrijd hebben acht amateur toneelclubs deelgenomen. Deze wedstrijd van katholieke verengingen staat los van het Nationaal Landjuweel, dat morgen besloten wordt. De jury bestond uit de heren mr. H. J. Bernsen, Jan Muller en Frits Bloemkolk. In de motivering van haar beslissing zegt de jury onder meer dat deze drie groepen toneelprestaties van bijzonder hoog ni veau hebben geleverd die elkaar in kwa liteit slechts weinig ontlopen. Dat de eer ste prijs- naar het R.Z.V.T. uit Hulst is gegaan heeft deze groep voornamelijk te danken aan haar „in alle onderdelen zo wezenlijk amateuristische toneelopvoering van M. de Swaens' „GecroondeLeersse", waarin aanstekelijke speldrift en verras sende creativiteit zo harmonieus samen gingen". „Alderdingk Thijm" nam deel met „Saldo Mortale" van Dimitri Frenkel Frank, Maastricht '46 met „De Liefde der zeven poppen" van P. Gallico. Biennale van San Marino. In de repu bliek San Marino (Italië) zal van 20 juni tot 20 september de vierde biennale wor den gehouden onder de titel „Na de infor mele Kunst". De keuze werd gemaakt door Umbro Apollonio, directeur van de Bien nale van Venetië en Pierre Restany, kunst criticus (Parijs). Als Nederlandse vertegen woordigers van de nieuwe tendensen wer den uitgenodigd de schilders Henk Peeters uit Arnhem en Schoonhoven uit Delft Schilderij van Caro van Eyck. In de stadsschouwburg in Tilburg is een schil derij geplaatst van de toneelspeelster Caro van Eyck. De actrice, pas hersteld van een langdurige ziekte, woonde zelf de over dracht bij van het door de Amsterdamse kunstschilder Jean Paul Vroon geschilderd portret. Vroom heeft Caro van Eyck le vensgroot uitgebeeld in haar rol van Miss Tina in het toneelstuk „Brieven van een dichter". La Comédie des Jeunes. De Comédie des Jeunes, de amateurtoneelgroep van docenten en leerlingen van de Haagse af deling van de Mission Universitaire et Culturelle, zal op 25 mei aanstaande in het Kurhauspaviljoen de première ten tonele brengen van „La Cantatrice Chauve" van Ionesco. AVRO-regisseur Jan Venema maakte op basis van een door hemzelf geschreven scenario een half-uur-film over de schoen industrie van de Langstraat, die niet alleen onderhoudend en informatief was, maar die door het vaak uitstekende camera werk en de vakkundige montage ook een voorbeeld van een goede t.v.-documentai- re genoemd mag worden. Men had alles gedaan, om vooral het beeld te laten spre ken. Zo b.v. werden de woorden van enige Langstraatse industriëlen met goed gesneden filmscènes „afgedekt". De pa rallelmontage van het oude handwerk en de gemechaniseerde schoenproduktie deed het, mede door de bijpassende geluiden goed. „Muziek Mozaïek", de t.v.-serie van Willem Duys, bereikte een hoogtepunt door de aflevering, gewijd aan het Concours Reine Elisabeth, dat jaarlijks voor jonge vioolsolisten in Brussel wordt gehouden De exclusieve opnamen van de „chapelle waar de 12 finalisten in volledige afzonde ring hun slot-concert moeten voorbereiden deden, evenals de vraaggesprekken met beroemdheden als Oistrach en Menuhin, de kijker vergeten, dat deze uitzending kwalitatief nogal wat te wensen overliet. Wij volgden niet het door Duys in beeid gebrachte advies, radio Brussel aan te zet ten, om een van die slot-concerten te be luisteren, maar gingen vervolgens kijken en luisteren naar Juliette Gréco, die in de vedettenclub „Domino" optrad. En al handhaven wij onze bezwaren tegen de overmaat van Franse chansonsprogram ma's, die twee van onze omroepen (de AVRO en de V.P.R.O.) op het scherm brengen, deze tour de chant werd een on vergetelijke goede uitzending, waarin Gré co met haar warme stem, haar expressieve gezicht en haar gevoel voor maat (ook in haar mimiek) weer een schitterend bewijs van haar talent gaf, zowel met ondeu gende liedjes als „Jolie möme" en „Pa ris Canaille" als met een triest chanson als „les Mariés". De pikante onderonsjes die Denise Maes met de grote vedette mocht hebben, gaven extra sfeer aan dit sublieme programma-onderdeel. De schrijver Frangois Mauriac, die o.m. verrukt is van de wijze waarop Ju liette Gréco zijn gedicht „l'Ombre" brengt (zij droeg dit gisteravond ook voor), had een tegenstander kunnen zijn voor de Ne derlandse litterator Victor van Vriesland, die in de allerlaatste aflevering van „Hou je aan je woord" stelde, dat gedichten veelal aan waarde inboeten, zodra ze wor den voorgedragen (in 't bijzonder door to neelspelers). Een tegengestelde mening namelijk (en die bèstaat ook en minstens zo goed gefundeerd) werd niet gehoord in dit litteraire spel (Godfried Bomans maak te er zich met een jeugdherinnering van af). Met uitzondering van Ankie Peypers, waren de deelnemers aan dit spel, dat nu en dan meer op een forum leek, ook niet zo op dreef als vroeger wel eens het ge val was. De verplichting, gevat, geestig en origineel te zijn, moet trouwens zelfs zulke grootheden op de lange duur te zwaar worden. Televisie is een uitputtend .medium, Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Inleiding hoog mis. 8.20 Plechtige hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws. 9.45 Bariton en orgel: psalmen. 9.55 Lobet Gott in Seinem Reiche, canta te voor Hemelvaartsdag. 10.30 Bondsdag t.g.v. het 75-jarig bestaan van het Ge reformeerde Jeugdwerk in Nederland. 11.55 Kerkorgelconcert. KRO: 12.15 Gram- mofoonmuziek. 12.30 Draaien maar!! 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Draaien maar!!! 13.40 Wissewassen, licht program ma (herhaling van zondag jl.) NCRV 14.00 Gedeeltelijke uitzending van de bondsdag van de Nederlandse Bond van Gereformeerde Jongelingsverenigingen. 14.45 Grammofoonmuziek. 15.00 Internatio nale ensemble parade. 17.00 Schuif eens bij.programma voor hen die vandaag thuis moesten blijven. 17.45 Amusements muziek (gr.). 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte grammofoonmuziek. 18.40 Kerkor gelconcert (gr.). 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Filmmuziek (gr.). 19.30 Ra diokrant. 19.50 Zendtijd politieke partijen. C.H.U. 20.00 The Messiah, oratorium. 22.10 Grammofoonmuziek. 22.15 Keizer Karei prijs van de stad Aken, reportage van de plechtige uitreiking. 22.30 Nieuws en SOS- berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 The Messiah (verv.). 23.30 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.00 Voor de kinderen. 9.15 Lichte orkestmuziek (gr.). 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Koorzang. 10.30 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerd muziekprogram ma. I.d. pauze: 11.45-11.55 Voordracht. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Knipperlicht: programma voor alle weggebruikers. 13.00 Nieuws. 13.10 Me dedelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.15 Zing met ons mee. 13.45 Gitaarspel. 14.05 Oom Girolama vindt er wel wat' op, hoorspel. '14.30 Voor de jeugd 15.30 Klassieke kamermuziek. 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma in een No tedop. 17.00 Sportrevue. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Pianospel: lichte mu ziek. 18.30 Dansorkest en zangsolisten. 19.00 Carrousel, programma dat alle kan ten opgaat. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroepor kest met zangsoliste: Klassieke en moder ne muziek. 21.05 De geschiedenis van een toneelstuk: bespreking van Pygmalion v. G. B. Shaw. 21.45 Licht instrumentaal en semble. 22.00 Hou je aan je woord, litte raire quiz. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 10.00 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Fanfaremuziek. 12.30 Weerber. 12.35 Latijns-Amerikaan se muziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Jeugdgroepen voor de mi crofoon. 14.30 Casinoconcert 15.30 Sport- uitzending. 17.00 Nieuws. 17.10 Voor de kinderen. 17.50 Sportuitslagen. 18.00 Nieuws. 18.03 Moderne kamermuziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek en strip voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Paris et ses vedettes. 10.25 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolisten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade-orkest en zangzo- listen: opera-aria's. 14.45 Lichte grammo foonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Kamermuziek door jonge artisten. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.50 Beursberich ten. 17.45 Muziekkorps. 18.05 Populaire grammofoonmuziek. 18.20 Brabants half uur. 18.50 Regeringsuitzending: Actueel onderwerp. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten 19.25 Jeugd en boeken, lezing. 19.30 Zendtijd politieke partijen: V.V.D. 19.40 Vliegende schijven, verzoekprogramma voor de soldaten. 20.30 Voor de jeugd. 21.00 Strijkorkest: lichte muziek. 21.20 Mijn naam is Klein, een quasi-historisch zang spel. 22.00 Lichte grammofoonmuziek. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondtheater: Voorspel; Praten voor brood, hoorspel: muziekpauze; Link, hoor spel; Naspel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VA RA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: grammofoonmuziek, repor tages, mededelingen en commentaren. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Moderne gram mofoonmuziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Klassieke en moderne kamermuziek. 11.40 Orgelspel en zangso list. AVRO: 12.00 Zang en pianospel. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewis- sels met grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 14.00 Voordracht. 14.20 Radio-Filharmo nisch orkest: klassieke muziek. 15.15 Die ren in en rondom het huis. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgescheidenis, muzi kale lezing. 16.30 Lichte orkestmuziek. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht instru mentaal kwintet. 17.50 Actualiteiten. 18.00 .ieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaan deren. 18.20 Instrumentaal ensemble en zangsolist 18.50 Loon naar werken, praat je. 19.00 Paulus, de Boskabouter. 19.10 Zeemansliederen en -verhalen. VPRO: 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Blijf er niet buiten, praatje. 20.10 Boekbe spreking. 20 20 Moderne grammofoonmu ziek. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, klank beeld. VARA: 21.00 Metropole-orkest. 21.30 Sranang Tori, Surinaams programma. 21.50 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Veertig jaar Paasheuvel, gesprek. 22.30 Nieuws. VPRO: Straf, gesprek. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws, naai. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Amu sementsprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Oude instrumentale muziek. 16.24 Moderne po lyfone muziek. 16.45 Oude instrumentale muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Amusements muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. Advertentie piano's VOOR WOENSDAG NTS: 14.55-16.50 Eurovisie: Finale om de Europa Cup te Londen. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. KRO- 19.30 Lente in en op het water, do cumentaire film. 19.50 Zichtzending, afwij kende verkeersregels in het buitenland. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. NTS: 20.45 Euro pa Cup 1963, samenvatting hedenmiddag gespeelde voetbalwedstrijd te Londen. KRO 21.30 Vloekjes bij de thee, merk waardige facetten uit de vorige eeuw (deel 6 slot). 21.45 De geschiedenis van de soldaat, spel met muziek. 22.40 Epi loog. NTS: 22.55-22.55 Journaal. VOOR DONDERDAG AVRO: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 Flits, maandelijkse t.v.-kroniek. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 Kijkerspost. 20.30 Mon- do Cannes: achter de schermen van een festival. 21.00 Warenar met de pot, blij spel. 22.20 Meer dan muziek: Liedjes voor kinderen en grote mensen. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, maande lijks teenager-programma. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Alles draait om moeder, T.V.-film. 20.45 Attentie. 21.30 Riedels en Fiedels: een Ne derlands programma met een vleugje Vlaams. 22.00 Artis, filmdocumentaire. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Jour-

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13