Marino Fontana nog steeds in de wielerronde van Italië MAPLE LEAF KAUWGOM Naar de cupfinale in Londen DE OPSTELLINGEN 5r Alomar overwon in de derde etappe Aantal hockeyers naar België? Strafpush voor strafbully Berlijn kandidaat voor Spelen Poolse turnploeg Gerard de Wit is weer kampioen Europese ranglijst van bekerwinnaars Nieuw startverbod voor Dan Waern Togido 2 behaalde weer gelijkspel Chelsea terug in eerste divisie Stimulans Studenten weer op baan Mereveld Honkballers tegen de Belgen WOENSDAG 22 MEI 1963 19 Midi IJbre Praag-Eerlijn In Engeland houdt finale gemoederen volop bezig wees sportief met ML-MAPLE LEAF Mooi weer. Gezond in de natuur. Met ML-Maple Leaf. Een lekkernij. Maakt opge wekt van geest. Voor spor tieve mensen. ML-MAPLE LEAF Kauwgom in 3 smaken: peppermint, spearmint en fruit. Drie weken hechtenis voor voetballer BETAALD VOETBAL A MATEVRVOETBAL Manager en trainer van Willem II gaan heen Semi-profs A mateurs WIELRENNEN KORFBAL CRICKET Waterpolocompetitie in buitenwater afgelast De hevige conflicten, die z(jn ontstaan rond de Ronde van Italië, duren nog on verminderd voort. Dinsdag z(jn 103 cou reurs, onder wie de buitenlanders Galdeano (Sp.), Alomar (Sp.), Moresi (Zw.) en Mar- tinato (Lux.) op weg gegaan voor de derde etappe van Bari naar Campobasso over 250 km. Marino Fontano, de man om wie de hele zaak draait, bevindt zich nog steeds onder de coureurs, die aan de strijd deelnemen. De rit wordt, nu de Italiaanse Wielren- Unie de ronde boycot, gecontroleerd door een inderhaast bij elkaar geraapte jury onder voorzitterschap van de ex-directeur van de „Gazette Dello Sport", Siuseppe Ambrosino. De president van de internationale wie lerorganisatie, de Italiaan Rodoni, heeft voor morgen in Rome een speciale verga dering uitgeschreven, teneinde de situatie aan een onderzoek te onderwerpen en de nodige maatregelen te nemen. De Spanjaard Jaimer Alomar zegevierde dinsdag, Geheel alleen reed hij het grootste gedeelte van het parkoers. Hij maakte een tijd van 7-uur 39 min. 40 sec. en had een voorsprong van 3 min. 40 sec op de Italia nen Bono, Battistini en Poggiali. De uitslag was: 1. Jaime Alomar (Sp.) 7.39.40; 2. Bono (It.) 7.43.20; 3. Battistini (It.) z.t.; 4. Poggiali (It.) z t.5. Carlesi (It.) 7.44.05; 6. Bitossi 7.44.20; 7. Bailetti 7.44.40; 8. Brugnami 7.44.54; 9. Ronchini z.t.; 10. Conterno z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Adorni (It.) 17.29.28; 2. Ron chini (It.) op 31 sec.; 3. Conterno, Cribori, De Rosso, Brugnami, Massignan, Pambian- co, Balmamion en Zancanaro (allen Italië) in dezelfde tijd op 2 min. 46 sec- De Nederlandse professional Jan Janssen heeft dinsdag de derde etappe van de om loop van de Midi Libre gewonnen. Janssen zegevierde in de eindsprint van de 212 kilometer lange rit van Beziers naar Car cassonne over een groep van elf renners, die allen dezelfde tijd 6 uur 15 minuten en 48 seconden kregen toegewezen. Mahé (Fr.) werd tweede en de Span jaard Manzaneque derde. De Fransman Thielin, die als negende finishte, behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Jan Janssen (Ned.) 6.15.40; 2 Mahé (Fr.); Een aantal prominente Nederlandse hockeyers is dezer dagen benaderd door een Belg, die hun aanlokkelijke voorstellen deed. Hij bood de spelers functies met een aantrekkelijk salaris aan in Belgische be drijven in de buurt van Luik. Behalve de te léveren normale arbeidsprestatie werd tevens verlangd dat zij het volgende sei zoen voor een Belgische ere-divisieclub in de competitie zouden uitkomen. De bedoeling zou zijn het Belgische hockey en in het bijzonder het spel van de bewuste club op een hoger peil te bren gen. Verscheidene hockyers onder wie spelers die meer dan veertig interland wedstrijden achter hun naam hebben staan toonden veel belangstelling voor de aan biedingen, waarbij jaarsalarissen van eni ge tienduizende guldens werden genoemd. De Belg is naar zijn land teruggereisd met in zijn zak een lijstje met een tiental namen van spelers die sterke interesse hebben binnen afzienbare tijd naar België te veruizen. De International Hockey Board, die de zer dagen heeft vergaderd, heeft beslo ten de strafbully af te schaffen en daar voor in voorkomende gevallen in de plaats te stellen de strafpush. Hiermede is reeds gedurende enige tijd bij vriendschappelijke wedstrijden een proef genomen. De strafpush geeft de aanvallende partij meer scoringskansen dan de strafbully doet. Het besluit moet nu ook nog worden goedgekeurd door de FIH, de internationale hockey-organisatie. Ver wacht wordt dat dit nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen zal gebeuren. Otto Mayer, de kanselier van Internatio nale Olympisch Comité, heeft dinsdag in Lausanne medegedeeld dat het IOC be halve van Wenen ook uit Berlijn een aan vraag had ontvangen voor de organisatie van de Olympische Spelen 1968 Mayer deelde mede dat de brief uit Berlijn ondertekend was door de burge meester Willy Brandt. Behalve Wenen en Berlijn hadden zich al eerder kandidaat gesteld: Buenos Aires, Detroit, Lyon en Mexico City. Over de toewijzing van de organisatie van de Spelen in 1968 wordt beslist op het 60ste congres van het IOC, dat in oktober in Nairobi (Kenya) wordt gehouden. De Poolse dames-gymnastiekploeg. die zaterdag in de Rotterdamse Energiehal tegen Nederland uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Natalia Kot, Gisela Niedur- na, Dorota Miller, Barbara Eustachiewicz Malgorzata Brylka en Ursula Kosz. Voor de dertiende maal in totaal en voor de vijfde achtereenvolgende maal is Gerard de Wit (Hilversum) dinsdag op de Noord- wijkse golflinks kampioen van Nederland der professionals geworden. De uitslag luidde: 1. G. de Wit 140 (68-72); 2. A. van Pinxten 148 (76-72); 3. P. Witte 150 (72-78); 4. M. Roesink 151 (75-76); 5. C. Cramer 153 (73-80); 6. J. Ouderdorp 154 (78-76). 3. Manzaneque (Sp.); 4. Gainche (Fr.); 5. Rostollan (Fr.) De plaatsingen van de Nederlanders in de derde etappe waren: 26. Jo de Roo 6.23.30; 29. Michel Stolker z.t.; 35 Ab Gel dermans z.t.; 43. Dick Groeneweg 6.28.45; 54. Piet Rentmeester 6.45.45; 56. Jo de Haan 6.53.30; 57. Jan Hugens z.t. Het algemeen klassement: 1. Thielin (Fr.) 17.05.44; 2. Delberghe (Fr.) 17.06.01; 3. Soler (Spanje) 17.06.08; 4. Manzaneque (Spanje) 17.06.59; 5. Mahé (Fr.) 17.07.11; 6. Janssen (Ned.) 17.07.15; 24. Geldermans 17.15.57; 26. Stolke- 17.15.57;' 29. De Roo 17.16.41; 38. Groeweg 17.21.15; 54. Rentmeester 17.45.05; 59. De Haan 18.08.49; 64. Hugens 18.33.52. Viktor Kapitanov, de Olympische kam pioen 1960 op de weg, heeft dinsdag zijn vierde etappe-zege in de wegwedstrijd Praag-Warschau-Berlijn behaald. De 29- jarige kapitein in het Russische leger ver sloeg in de eindsprint van de 172 kilometer lange rit van Zielona Gora naar Goerlitz cfe Italiaan Grassi en de Fransman Lefranc. Het drietal noteerde een tijd van 4 uur 16 minuter en 20 seconden. De Belg Verhae- gen behield de leiding in het algemene klassement; 37 seconden na de drie kop lopers kwam het grote peloton binnen, waarin zich ook de Nederlander Rein de Jong bevond, die zich als 25ste klasseerde. De uitslag van de elfde etappe luidt: 1. Kapitanov (Rusl.) 4.16.20; 2. Grassi (It.); 3. Lefranc (Fr.); 4. Ha.ezeldonckx (Belg.) 4.16.57; 5. Zielinski (Polen); 25. Rein de Jong (Ned.) allen in dezelfde tijd 4.16.57. Toon Rutte eindigde als 34ste in 4.16.57. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Verhaegen (Belg.) 44.27.56; 2. Ampler (O.-Did.) 44.28.28; 3. Vyncke (Belg.) 44.29.46; 4. Gawlizeck (Polen) 44.31.19; 5. Tschere- powitsch (Rusl.) 44.32.12; 29 Toon Rutte (Ned.) 44.46.54; 50. Rein de Jong (Ned.) 45.17.22. Een Engels dagblad heeft een gezamen lijke landenstand opgemaakt van de beide grote Europese voetbaltoernooien; die van de landskampioenen en die van de beker winnaars. Het blad kende 3 punten toe aan de winnaar van de beker, 2 punten aan een verliezende finalist en 1 punt aan een verliezende semi-finalist. De stand is nu vóór de beslissing om de Europa-beker voor landskampioenen: Spanje 26 punten, Italië 10, Engeland 7, Portugal 6, Schotland 5 en Frankrijk en West-Duitsland elk 4. Tottenham en Fiorentina van Italië zijn de twee enige niet-Spaanse of Portugese clubs die tot nu toe een toernooi hebben gewonnen. Tottenham won vorige week woensdag in Rotterdam, zoals bekend het toernooi van bekerwinnaars en Fiorentina won dit toernooi in 1961. Het is de tweede keer dat Milaan, dat morgen (woensdag) tegen Benfica strijdt, in de finale van de Europa-cup uitkomt. In 1958 verloor de Italiaanse ploeg met 2-3 van Real Madrid. De Engelse voetballiefhebbers hebben zowel Milaan als Benfica al eens eerder zien spelen. Milaan versloeg vorig jaar no vember Ipswich Town in de tweede ron de en Benfica speelde in de halve finales van het vorig seizoen in Engeland tegen Tottenham Hotspur gelijk. De gesprekken betreffende de finale in het Wembley stadion draaien om de vraag of de verdediging van Milaan spil Mal- dini en de backs David en Trebbi zal zijn opgewassen tegen de snelle doorstoten en het harde schieten van linksbinnen Eusebio, de zwarte parel van Mozam bique. Maar aan de andere kant herinnert men zich ook de snelle aanvallen van Mi laan, geleid door Altifini en Rivera. Advertentie ■v.-;.. f y-».v De Zweedse atleet Dan Waern, die ver leden maand door de atletiekbond van zijn land weer in genade weid aangenomen, nadat hij wegens overtreding van de ama teurbepalingen gedurende anderhalf jaar geschorst Was geweest, heeft opnieuw een startverbofi gekregen. De Zweedse federa tie veranderde van gedachten na ontvangst van een brief van de president van de in ternationale amateur atletiek federatie (IAAFi de markies van Exeter. De Zweedse bond had Waern in septem ber 1961 voor twee jaar uitgesloten van de wedstrijdsport, nadat de IAAF hem had geschorst naar aanleiding van de te hoge vergoedingen, die de Zweed als amateur had ontvangen. Het besluit van verleden maand betekende, dat Waern weer wed strijden kon lopen tegen andere Zweedse atleten, maar dat hij nog niet uit mocht komen in internationale ontmoetingen. Nu is hij dus weer van alle amateur-wedstrij den uitgesloten. Waern eindigde als vierde op de 1500 meter op de Olympische Spelen 1960 en was eens houder van het wereldrecord op de 1000 meter. Hij liep zesmaal de mijl binnen de vier minuten. Gistermiddag vertrokken van Schiphol, met bestem ming Londen, v.l.n.r. Jo Foppen, de oud-internatio naals Van Male en Bas Paauwe, Elfstedenbedwin- ger Reinier Paping en Roel Wiersma. Zij gaan als win naars in een TV-quiz van de NCRV de finale tussen Benfica en Milaan bijwo nen. Oorspronkelijk zou slechts een team van drie gaan dat de beste antwoor. den wist na de wedstrijd ReimsFeijenoord. Later bleek dat het andere drie tal een antwoord toch juist had gegeven, waardoor de NCRV besloot alle zes de sportlieden naar Londen te sturen. Anton Geesink. pas terug uit Parijs kon zich niet zo snel vrijmaken, en Faas Wilkes had het te druk met zijn zaken om er twee da gen uit te breken. Voor laatstgenoemde kwam de heer Foppen in de plaats, die echter pas na een diepe zucht van leider Dick van Bommel nog juist op tijd in het vliegtuig terecht kwam. Het zou haast de tweede maal zijn geweest dat de heer Foppen een uitnodi ging van de NCRV niet kon nakomen. Na de wedstrijd BenficaFeijenoord had de NCRV namelijk een huis kamervraag voorgelegd, waarbij de tien beste oplos singen werden gehonoreerd met een kaart voor de voet balwedstrijd Nederland Brazilië. Uit de 20.000 op lossingen werden de tien winnaars uitgeloot waarop hun de beloofde kaart werd toegezonden. Negen kaar ten kwamen over het ge hele land op tijd aan, maar één in de Oenkelboeren- steeg in Amsterdam, arri veerde pas twee dagen na de wedstrijd. De heer Fop pen stelde de NCRV hier van in kennis, waarna men hem een kaartje voor een andere wedstrijd beloofde. De grote verrassing voor hem kwam toen Wilkes niet meekon en hij afgelo pen zaterdag de uitnodiging kreeg om de reis mee te maken. Gisteren op Schip hol werd hij echter bleek toen bleek dat zijn pas was verlopenDank zij de KLM en de mare chaussee, kon de heer Fop pen' snel even een paar pasfoto's laten maken en werd zijn pas verlengd. Nog juist voor het vliegtuig ver trok kon hij zich bij het an dere viertal voegen. De promotie-competitie tafeltennis naai de overgangsklasse, waarbij de Haarlemse teams Prowano en Togido 2 zijn betrokken is er een van wel zeei kleine uitslagen. Na zes wedstrijden immers noteerden wij drie maal een gelijkspel én"drie~kèer de uitsla? 6-4. Een gelijkspel viel ditmaal weer. Tq- gido 2 ten deel. dat tegen TTB speelde. Joop Huybens en Bert van Eijk wonnen ieder tweemaal, maar Hans van Zwol bleef bij een puntje steken. Het dubbelspel ging eveneens verloren en zodoende moesten de Haarlemmers met een gelijkspel genoegen nemen. In dezelfde groep won AVGA 4 met 6-4 van Reactie, waardoor de stand werd: AVGA 4 2-4 Togido 2 2-2 TTB 3-3 Reactie 3-1 Prowano 2-2 Er zit thans veel schot in de beker competitie. Bij de eersteklassers ontbreekt nog een finalist. Deze wordt de winnaar van de ontmoeting Togido BDSB. Bij de tweede klassers plaatste Velsen zich voor de eindstrijd door Bloemendaal met 5-0 te verslaan. In de derde klasse werden eveneens de halve finales gespeeld. HBC- C won van Droste en Prowano versloeg Togido-F. In de vierde klasse werden de kwartfinales afgewerkt. Droste-B kwam een ronde verder door VTC-G te kloppen en ook Meertreffers-B bereikte de halve finales door zijn eigen A-team met 4-1 geen kans te geven. De finales zijn vast gesteld op donderdag 30 mei en worden gespeeld in de sportzaal van HBC in Heemstede. Chelsea, een van de roemruchte Engel se clubs, is na een jaar teruggekeerd in de eerste divisie van de Engelse competi tie. In de laatste wedstrijd van het sei zoen zegevierde Chelsea met niet minder dan 7-0 over Portsmouth om hiermede Sunderland te verdringen door een beter doelpuntengemiddelde. Het elftal van Stoke City, dat zich reeds van de eerste plaats verzekerde, zag nu als toeschouwer de wedstrijd. De grote man in de wedstrijd Chelsea-Portsmouth was de 21-jarige aanvoerder Bobby Tam- bling, die vier doelpunten op zijn naam schreef. De rechtbank in Arnhem heeft een 26- larige plaatwerker uit Apeldoorn veroor deeld tot zes weken hechtenis, waarvan drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, wegens het toebrengen- van zwaar lichamelijk letsel aan de doelman van Sportclub Dieren, André Roeland, in de wedstrijd Sportclub Dieren tegen Alexandria op 30 september j.l. De doelman was in het bezit van de bal. De plaatwerker raakte hem zodanig tegen het hoofd met zijn voet, dat de doel man wekenlang in levensgevaar heeft ver keerd. Hij had een schedelbasisfractuur en een hersenkneuzing. De officier van justitie had zes weken hechtenis onvoorwaardelijk geëist. Door de zeer slechte resultaten en het daarmee verbandhoudende geringe bezoek aan de thuiswedstrijden, heeft het bestuur van de Venlose eerste divisie-club VVV, besloten het bezoek te stimuleren door bij de komende wedstrijd VVV-DWS-A gratis toegangskaartjes te verstrekken aan de leerlingen van de hoogste twee klassen van de lagere scholen en de mulo-scholen in Venlo. Sport op Hemelvaartsdag Haarlem neemt het op Hemelvaartsdag op tegen SVV, een club uit de onderste regionen van de tweede divisie B. Een ge wonnen wedstrjjd dus voor de roodbroe- ken, al moeten zij hun tegenstanders uiteraard niet onderschatten. De Schie dammers bezigen namelij'k zo nu en dan een sterk verdedigende taktiek, iets wat Haarlem nu niet zo erg ligt. Daarnaast zegevierden zij anderhalve week geleden met niet minder dan 5-1 over BW. RCH reist naar Hilversum met als doel 't Gooi naar een nederlaag te spelen. Dat lijkt gemakkelijker gezegd dan gedaan, want de mensen uit de radiostad tronen momenteel op de belangrijke derde plaats, 't Gooi zal daarom beslist geen steekje la ten vallen, waardoor 't extra moeilijk voor de Racing wordt. Een gelijkspel zou al een bijzonder bevredigend resultaat zijn. EDO heeft de zwaarste Hemelvaartsdag. Tegenstander is namelijk HVC; de wed strijd wordt gespeeld in Amersfoort. Wel iswaar zakten de voetballers uit de kei- stad de laatste weken enkele plaatsen de resultaten waren daar ook wel naar doch ze zullen zonder enige twijfel iedere gelegenheid aangrijpen iets van hun ach terstand goed te maken. Daartoe leent zich de wedstrijd tegen EDO, hoe spijtig dat ook voor de Haarlemmers moge klin ken, toch echt wel voor. Zandvoortmeeuwen kan op Hemelvaarts dag in de tweede klasse B van West I zijn kampioenskansen verstevigen door thuis van WA (3-2) te winnen. HBC, Ripperda en TYBB verkeren nog in de gradatiegevaar en krijgen lastige tegen standers te bekampen. Zo treedt HBC als gastheer op van het eveneens onderaan vertoevende Baarn (23), krijgt Ripperda op Schalkwijk bezoek van Aalsmeer (02) en moet TYBB in Amersfoort de strijd aanbinden met Quick A (03). Ook Scho ten maakt de reis naar de Keistad om het tegen hekkesluiter Amsvorde (00) op te nemen. Hillegom ontvangt in 3A van West I HVV en dat is voor de blauw-witten een moeilijke tegenstander, waarvan uit met 31 werd gewonnen. Dat zal nu weer moe ten gebeuren om de goede positie aan de top te kunnen behouden. In 4 C van West I staat de belangrijke ontmoeting RenovaETO op het pro gramma. Het eerste treffen tussen de twee kampioenskandidaten leverde een 32 zege voor ETO op. De Hoofddorpers zul len ditmaal weer moeten winnen om in de running te kunnen blijven. Van belang in de strijd om de afdelingstitel is ook de wedstrijd IEVZaanlandia. De wedstrij den Hoofddorpse Boys-Bloemendaal (12) en St. PancratiusNAS hebben niet veel meer om het lijf. De aanvankelijk voor Hemelvaartsdag vastgestelde wedstrijd tussen de degrada tiekandidaten EHS en THB is verschoven naar zaterdag 1 juni. De KNVB-reserves betaald voetbal: 2A: VSV 2Volewijckers 2; Stormvogels 2 VC 2; Haarlem 2RCH 2. Amateurs: 1: ■Stormvogels 3—UW 2. 2 A: HFC 2— West Frisia 2; Alc. Victrix 2Zandvoort- m. 2; WSV '30 2—RCH 3; QSC 2—DEM 2; Beverwijk 2Hollandia 3. 3C: HBC 2 VSV 3; Kennemers 2VVB 2; Ripperda 2Vitesse '22 2; Aalsmeer 2HFC 3. 3D: Haarlem 4Roda '23 2. HVB: 1B: RCH 4—OG 2; Schoten 3— Hillegom 2; Stormvog. 4HBC 3; EDO 4 Op Hemelvaartsdag wordt op de Utrecht se baan Mereveld het traditionele studen tenprogramma weer verreden, dat voor de veterinaire studenten en de dierenartsen, die deze dag steeds meer gaan beschouwen als een reünie, zijn hoogtepunt vindt in de Peerdepietenprijs. Uit een honderdtal kan didaten zijn er een tiental geselecteerd, dat al enige maanden op een draverentraine- ment college loopt. De winnaar wacht 's avonds op het galafeest een grootse hul diging. zodat het begrijpelijk is dat dit treffen altijd bijzonder spannend is. Voeg daarbij de omlijsting van de groots opgezette entree van de studentencorpora uit Utrecht, deputaties van gemeente en faculteit, en het studentenfeest is compleet. De winnaar moet in zulke draverijen wor den gezocht bij de betrouwbaarste paarden. En dat is ongetwijfeld Wala, die mede door zijn gunstige handicap in staat wordt ge acht Zulma en Zus Scotch te kloppen. In het internationale nummer kan Walter Hollandia naar zijn vijfde seizoenzege snel len, daar geen van zijn tegenstanders Vitalis William Z tegen hem is opge wassen. Daarentegen loopt Bravour S in het nummer voor driejarigen een gerede kans dat hij zijn ongeslagen record kwijt raakt, waarvoor Bubby Six dan verant woordelijk is te stellen. De derde kandidaat is Bruno. Ook de minder succesvolle driejarigen hebben hpn eigen nummer. De beeldschone Bell B' kan dit nummer winnen van Ber gen's Glorie en de gevaarlijke outsider Bento Hollandia. In het openingsnummer kan de goede Apollo II zijn serie goede prestaties afronden met een tweede zege. Van de debuterende Zevenklapper en Amice Hollandia is de meeste tegenstand te verwachten. De Utrechter Smit kan op „eigen ter rein" Zoon van Ilea Scott naar de over winning rijden, hoewel het tegen paarden als Zephyr Scotch. Zeppeline en Zigeuner koning niet bijzonder overtuigend zal kun nen zijn. Een tweede zege kan hij boeken met Yberflöte, die door zijn aanvangssnel- heid een voldoende voorsprong kan op bouwen om Wendy Hollandia en Walnut Erebus in de eindstrijd net voor te blijven. Voorts zijn in het tien nummers tellende programma overwinningen te verwachten van Amazone, Xylander V en Alkestis, die het in het slotnummer zeer hard te ver duren zal krijgen tegen Amad Kinley en Zola S. Het is zeker dat de eredivisieclub Willem II het volgende seizoen zonder de huidige manager en trainer zal moeten stellen. De onbezoldige manager „uit liefhebbe rij" E. Stevens werd in verband met in terne moeilijkheden van al zijn functies ontheven. De Oostenrijkse trainer W. Muller heeft zijn contract opgezegd. Haarlem (thuis tegen SVV): Bulten; Maas en Duyster (Van Vegten); Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken, Angenent, Frie, Jaski en Jonker. RCH (uit tegen 't Gooi): Van der Schil den; Honout en Wullems; Nanai, Ko ning en Doesselaar; Hendriks, Maslo, Engelsma, Van der Berg en Meyer. EDO (uit tegen HVC): Van der Berg; Disselköter en Spiers; Koene, Be rends en Nijman; Van Beekum, Van Noort, De Kleyn, Breitner en Peters. Ripperda (thuis tegen Aalsmeer): Ger- ritse; Heesemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Jansen; Peters, v. d. Sluis, Houtkamp, Kuyer en Hazet. TYBB (uit tegen Quick A): Bakker; Rietvink en Nunnik; Van Honschoten, Veldhuizen en Pebesma; Van Raay, Blom, Jansen, Van Dijk en Meier. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen WA): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Nijkamp, Schilpzand, Stobbelaar, Paap en Oos- terbaan. Schoten (uit tegen Amsvorde): Hooning; Dinkelberg en Verschure; De Ridder, Boekelaar en Flader; Kops, Kossen, Willemse, Van Elk en Blom. HBC (thuis tegen Baarn): Warmerdam; Joh. Duindam en N.N.; A. de Graaf, Kors en N.N.; Rotteveel, Kemp, Dui venvoorden, C. Duindam en J. H. Duindam. Hillegom (thuis tegen HVV): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Amoldi, Tol en Van der Berg; Van Braam, Snoeks, D. de Jong, B. de Jong en Peetoom. DEM 3; EDO 3—ETO 2; Terrasvog. 2— DIO 2. De jeugd-semi-profs: Afd. C: Velox Haarlem; ZFC—Alkmaar; EDOElink- wijk; DWS—DOS. Afd. D: SHS—Blauw Wil; AjaxSVV; Fortuna VI.Stormvo gels; HDVS—VSV; ADO—Volendam. Interr. jeugdcomp.: HerculesAjax; ZaanlandiaAlc. Victrix; Volewijckers— Zaandijk; HMS—DEM; AFC—HBC; Vel sen—UW. Door de wielervereniging „Sassenheïm en omstreken" wordt op Hemelvaartsdag in Sassenheim een ronde voor nieuwe lingen over 60 km (starW.a. 3 uur) en as piranten over 25 km (start 2 uur) gehou den. Vooraf zijn er wedstrijden voor de jeugd uït'de bollenstreek op gewone fiet sen. Start 1 uur. Het Zaanse DTS zet de Ronde vön Krommenie voor aspiranten (1 uur), nieu welingen (1.45 uur) en amateurs (3 uur) op touw. Onder de deelnemende amateurs bevinden zich Visser (Santpoort), Duykér (Beverwijk), Fennis en Van der Harst (Haarlem), Peters (Heemstede), Meyer (Zaandam), Ottenbros (Alkmaar) en Van Ginneken (Breda). Bij de nieuwelingen gaan onder andere derHaarlemmers Blom en Stevens, Van Rijn (Heemskerk) en de Zaankanters De Wit, Visser en Troost van start. Het KNKB-programma voor Hemel vaartsdag luidt: hoofdklasse A: Groen GeelWordt Kwiek, AWSwift, Archi pelRohda, Blauw WitAKC, Roda Luto. Eerste klasse: BEPSVK. KZHaarlem (2.30 uur). Reserve tweede klasse B: Oos terkwartier 2Roda 2, Luto 3KZ 3, Roh da 4Blauw Wit 4. Reserve derde klasse B: KZ 4—Olympia 2. In de eerste klasse A heeft Haarlem een uitwedstrijd tegen ACC; landskampioen Rood en Wit komt in Amstelveen in het veld tegen VRA, dat het seizoen uitstekend heeft ingezet. Het Nederlands negental trekt donder dag naar Antwerpen om daar zijn aloude tegenstander België te ontmoeten. De Hol- land-België traditie van de honkballers is weer in ere hersteld, nadat er in 1960 een eind aan was gekomen. In 11960, een dieptepunt voor het Belgi sche honkbal, was het Belgische team uit genodigd om de openingswedstrijd van het Haarlems honkbalveld te komen spelen. De talrijke toeschouwers zagen toen een zeldzaam slappe vertoning, die door Ne derland met 8-1 gewonnen werd. De toen malige KNHB-coach Ron Fraser verliet na afloop van de wedstrijd woedend het veld, omdat de Nederlanders zich na een snel verkregen voorsprong niet volle dig hadden gegeven om een zo'n goed mo gelijk resultaat te bereiken. Een maand later gebeurde dit wel, in de buurt van Antwerpen. Het was die dag prachtig weer, zodat er gelukkig weinig toeschouwers waren. Het Nederlands team won daar met 43-5 en deze inmaak partij was voor de KNHB-leiders aanlei ding om in den vervolge een jeugdploeg in het veld te brengen tegen de Belgen. Aanvankelijk hielden de Nederlandse jongeren goed stand, maar in 1962 bleek België weer 'n volwaardige tegenstander en ook donderdag kan men een gelijkopgaan- de wedstrijd verwachten, vooral als bonds coach Arce meerdere werpers gaat gebrui ken, wat wel te verwachten is daar bijna alle werpers van het Nederlands team zaterdag en zondag weer voor de compe titie in het veld moeten. De grotere rou tine zal Nederland wel tot een zege kunnen brengen. Alle waterpolowedstrijd voor de bonds- competitie van de KNZB, die zijn vastge steld vobr vandaag en in overdekte baden zouden worden gespeeld, gaan niet door. De competitie vastgesteld in overdekte baden vindt normaal doorgang.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19