Regering acht Kreekrakplan niet de beste oplossing ZEISS IKON AGENDA QUIMBO EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO t en Oosterscheldehaven voorgesteld Dertien jaar autorijden zonder een rijbewijs Man, die tip zou hebber gegeven voor overval, is vrijgesproken Schclde-Rijn-verdrag heeft kans in Eerste Kamer Kater maakte een rare sprong in het duister Venlo-incident is nu verfilmd Twee jaar voor man die vriend met hamer sloeg Gevangenisstraf voor drie Joegoslaven Arbeidsconflict op Schiphol is ten einde Loco-burgemeester van Melick is vrijgesproken Vijftienjarige liep met een pistool, op zak Steun van defensie voor de bouwnijverheid vVrvyivyiewci ede Minder buien NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW WOENSDAG 22 MEI 1963 CONTINA f 139.- Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN 11 11 WAT Zier HET STRAND ER UIT, MET AU DIE V ROMMEI/1 KOM, WE 8REN66N HET EEN EIND IN ZEE, WET DE BOOT WEö WET DE R0MM5U, EN DAN| DE VOtögNDE MOR6EN 6AUW TERU6, VOOR HET DONKE WORDT ^N06 EEN KEER r) - Emancipatie-postzegels in Suriname Weekenders In vlotte ruftdes- sins, pied de poule en button down v.a. f 17.90 en zó heeft v. Klmmenaede nog veel weer modetips, ook voor corpulente of lange heren! WERKRAPPORTEN II H ia De regering geeft tegen 1978 de voorkeur aan een havenbekken in de Oosterschelde met een uitgang voor de Westerschelde en de zee dwars door Zuid-Beveland boven hef bestaande Kreekrakplan. De Ooster schelde zal in 1978 door een deltadam van de zee zijn afgesloten. In een brief aan de Tweede Kamer laat de minister van Verkeer en Waterstaat drs. H. A. Korthals zijn terughoudendheid ten aanzien van het Kreekrakplan varen. Dat is, zo meent hij, nu de Schelde—Rijn verbinding in juridisch en technisch óp- zicht verwezenlijkt kan worden, mede in het licht van het Benelux-unie-verdrag, mogelijk geworden. Het Kreekrakplan werd in het afgelo pen jaar als onderdeel van een door het rijk en de provincies Noordbrabant en Zeeland ondernomen onderzoek inzake de ontwikkeling van havencomplexen langs de Wester- en de Oosterschelde aan diep gaande studies onderworpen. Geheel onafhankelijk van de merites Advertentie camera met wereldgarantie van de ScheldeRijnverbinding is men daarbij zowel op technisch als op bestuur lijk niveau tot de conclusie gekomen, dat er voor Noordbrabant en Zuidoost Zee land en misschien zelfs ook wel in na tionaal opzicht plannen denkbaar zijn, welke in nautisch-technisch alsook eco- nomisch-planologisch opzicht de voorkeur verdienen boven het Kreekrakplan, zo schrijft de minister. Met name wordt hier gedacht aan een havencomplex in het zuidoostelijk deel van het toekomstige Zeeuwse meer, dat door een te graven doorsteek door Zuid-Beveland met een uitmonding in de nabijheid van Waarde verbinding zou kunnen verkrijgen met de Westerschelde. De officier van justitie bij de recht bank te Zwolle, mr. D. Bins, heeft een gevangenisstraf van zes maanden en ont zegging van de bevoeldheid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van twee jaar geëist tegen een 31-jarige Zwolse koopman. Op 5 maart van dit jaar zou de man in de Noord-oostpolder tussen Lemmer en Emmeloord met zijn auto een fietsende jongen hebben aangereden. Kort hierna is de jongen aan de gevolgen van het onge luk overleden. De man bleek geen rijbe wijs te hebben en ook nooit een rijbewijs te hebben gehad. Desondanks reed hij al dertien jaar auto. c 3 Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haar lemse Toneel Club met ,,Volpone" van Ben Jonson (Nationaal Landjuweel). Donder dag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Ma ribel" van Miguel Mihura. Regie: Luc Lutz. Vrijdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Rosmersholm" van Henrik Ibsen. Regie: Ferd. Sterneberg. Concertgebouw, vandaag 2015 u. N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Hans Richter-Haaser, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De danseres en de vampier", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden' 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21 15 u. en don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ursus en de Gladiatoren", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De zeven hoofdzonden", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Dwars door de vuurlinies" 14 j. Van vrijdag af 14; .19 en 21.15 u.: „Summer Holiday", a.l. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 14 en 16.15 u.: „Jerry als asse- poetster", a.l.; 19 en 21.15 u.: „La vérité 18-j. Vrijdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, vandaag 14. 19 en 21.15 u. en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Donderdag 11 u.: „Mandara", a.l Van vrijdag af 14. 19 en 21.15 u.: „De wonderen zijn de wereld niet uit", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Frank/ Kane, dictator, der gangsters", 18 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: .„Karavaan der verdoemden", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de vinger aan de trekker", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u. en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ..Boeven incognito", a.l. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn beste vijand", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag gêen filmvoorstelling. Donderdag 14.30 u.: „Rus ty en de vluchteling", a.l20 u.: „De man met het slangenvel", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Expositie collectie B. de Roos en tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor B art. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Rameau. Kunstcentrum „C Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni. H F Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling Van vormende hand tot lopende band" Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 26 mei. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van Talens schilderijen Dagelijks geopend van 10-17 u. en var 20.30-22.30 u. Zondag van 15-17 u. Tot en met 24 mei. „De Waag", (Damstraat/Spaame), Expo sitie „1 tot 100 gulden" van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Tot en met 25 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster. Margriet de Groot en Han Reiziger (piano) (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" ln de krant van vrijdag 17 mei). WOENSDAG 22 MEI City, 20 u.: Begroetingsavond nieuwe in woners gemeente Velsen. Rex, 20 u.: „Scotland Yard grijpt kei hard in". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Hemelvaartsdag gesloten. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.: filiaal Wijkerstraat- weg 77. Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). Hemelvaartsdag gesloten. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. Hemel vaartsdag gesloten. DONDERDAG 23 MEI City, 14.30 u.: „Wraak is zoet"; 19 en 21.15 u.: „De sheriff met de petticoat". Rex, 15 en 20 u.: „Scotland Yard grijpt keihard in". VRIJDAG 23 MEI City, 20 u.: „Der Vogelhandier". Rex, 20 u.: „De zwarte ridder van Corn wall". Pieter Vermeulenmuseum. zie onder woensdag. Expositiezaal, Heidestraal. 20 u.: Simon Carmiggelt opent tentoonstelling „Het café", bestaande uit werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bo venzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. WOENSDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Sodom en Gomorra". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jessica". DONDERDAG 23 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Léven in de brouwerij"; 19.30 u.: „Sodom en Go morra". Luxor Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: Trapeze"; 16.30 u.: „Guerilla in de jungle". W.B. Theater, 14.30 u.: „De wraak van Zorro"; 20 u.: „De geluksvogel". VRIJDAG 24 MEI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Sodom en Gomorra". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Poker om liefde". W.B. Theater, 20 u.: „De X-80 antwoordt niet". Nadat de officier van justitie tweg we ken een jaar gevangenisstraf tegen hem had geëist, heeft de Haagse rechtbank een 35-jarige instrumentmaker uit Leiden, die uitlokking van een overval in Leidschen dam ten laste was gelegd, vrijgesproken bij gebrek aan bewijs. De Leidenaar werd ervaren verdacht de tip te hebben gegeven voor een overval die het vorige jaar plaatsvond te Leid schendam. Toen de chauffeur van een be stelauto in het postkantoor te Leidschen dam was. roofden twee jonge Hagenaars lonen tot een totaalbedrag van ruim vier mille uit de wagen. De instrumentmaker heeft steeds ontkend iets met de zaak uit' staande te hebben. Ook de Hagenaars, die als getuigen werden gehoord, waren niet geheel zeker of de Leidenaar de tipgever is geweest. Uit de Eerste Kamer, waar veertig jaar geleden het Belgisch-Nederlands akkoord voor een Schelde-Rijnverbinding is ge strand, is dinsdag in eerste instantie po sitief gereageerd op de onlangs bereikte nieuwe overeenkomst. Bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat hebben verscheide ne senatoren, zonder in bijzonderheden te treden, het akkoord in algemene termen toegejuicht. Mr. dr. R. H. Baron de Vos vah Steen- wijk (V.V.D.) had goede moed dat beide Kamers in Nederland het verdrag ditmaal zullen aanvaarden. Ir. M. A. Geuze (C.H.U.) noemde het akkoord een creditpost op de balans van de thans demissionaire rege ring, doch hij verwachtte wel enige moei lijkheden in België. De heer J. Tjalma (A.R.), die opmerkte dat het oude verdrag indertijd terecht was verworpen, meende dat de nieuwe regeling op het eerste gezicht voor beide partijen aanvaardbaar was. Hevig rinkelend trad gisteravond om kwart over elf de alarminstallatie van een juwelierszaak in de Haagse Piet Hein straat in werking. De politie snelde toe, alarmeerde de eigenaar en de recherche en begon een even nauwgezet als langdu rig onderzoek. Men stond echter voor een raadsel: in de winkel heerste wel een ra vage. maar de recherche kon niet uitma ken hoe en door wie er was ingebroken en de eigeraar zag geen kans vast te stellen wat er eventueel was gestloen. Raadsels... totdat een klaaglijk ge- miauw de weg wees naar een ontknoping. Achter een kast vandaan sloop een grote kater tevoorschijn. Het dier moet via een bovenraam binnen gekomen zijn en heeft bij de sprong in de etalage de contacten van de alarminstallatie geraakt. Het had daarbij zélfs de neus nog verwond. Om dat de eigenaar van de kater onbekend bleef is het dier naar een a3iel gebracht. Advertentie Advertentie i m W V De choco/a c/ome/A heet f=e>soo/ VRUMONA FABRIEKEN BUNNIK Fo Da 625 Een Amerikaanse filmploeg heeft in Venlo opnamen gemaakt voor een tv uitzending van het beruchte „Venlo-inci dent", waarbij op 9 november 1939 aan de grens te Venlo door de Duitsers een gewapende overval werd gepleegd. De Amerikanen hadden spciaal voor dit doel de thans zeventig-jarige oud-kolonel Ri- chard Stevens meegebracht. De heer Ste vens is gepensioneerd hoofdofficier van de Britse geheime dienst. Deze moest op dezelfde plaats waar hem toendertijd de kogels om de oren floter vertellen hoe alles precies in het werk was gegaan. De heer Stevens was toen verge zeld van de Engelse kapitein, Payne-Best en de Nederlandse luitenant Klop. Deze laatste trok zijn pistool toen de Duitse overvallers kwamen, hetgeen hij echter met de dood moest bekopen. De twee Engelsen werden met geweld over de Duitse grens gebracht. Zij over leefden de oorlog in Duitse gevangenschap De opname te Venlo werd gemaakt in het kader van een filmpje dat handelt over de aanslagen die op het leven van Hitier werden gepleegd. Een 39-jarige Venlonaar, die in de nacht van 5 op 6 november van het vorig jaar een 26-jarige inwoner van Venlo met een hamer heeft neergeslagen, is door de ar rondissementsrechtbank te Roermond ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf De eis was drie jaar. De rechtbank te Amsterdam heeft twee Joegoslaven veroordeeld tot een jaar en zes maanden wegens diefstal van siera den ter waarde van. ongeveer tien mille uit een juwelierszaak in de Leidsestraat op 12 maart. Een derde Joegoslaaf kreeg negen maanden wegens medeplichtigheid Advertentie slechts 15 cent met Reckltts 50-51. Ja, daar was Tippie... Hij had het I bekende fluitje van baasje Quimbo ge hoord, en dus kwam. hij haastig op dat geluid af. Maarwat zag hij? I Wat was er met z'n baasje? i zijn Pak ze, Tippie!, riep Quimbo. kwaaie mannen... Pak ze! Dat Tippie scheen het terstond te begrijpen Wat? Wilden die mannen z'n baasje kwaad doen? Briesend stoof hij op de ro vers af. Met de scherpe hoorn ov z'n neus gaf hij links en rechts prikken, die gevoe lig aankwamen. En toen namen de verschrikte rovers gillend de vlucht! Mond op mond. Weer is een mensen leven gered door toepassing van de mond- op-mond ademhalingsmethode. In Rotter dam viel een driejarige kleuter in het water van de Rotte. De vader haalde het kind op de wal en een oom paste de adem halingsmethode toe, die hij op de televisie had gezien. Na drie minuten hadden po gingen succes. Voor verdere behandeling werd het kind naar een ziekenhuis ge bracht. Prof. Carp. Op zijn verzoek is aan prof. dr. E. A. D. E. Carp tegen het einde van het lopende academische jaar ontslag verleend 'als hoogleraar in de psychiatrie aan de rijksuniversiteit te Leiden. Uitvoeringswet. De Eerste Kamer heeft dinsdagmiddag zonder hoofdelijke stemming het ontwerp van de uitvoerings wet van het Nederlands-Duits grensver drag aangenomen. Dit wetsontwerp bevat intern-Nederlandse voorzieningen. Overleden. In het ziekenhuis Zuid- wal is (op 19 mei) overleden de 74-jarige Johanna Charlotte Lanza-Bordewijk. Zij werd zondag gewond bij een brand in haar woning in Den Haag. Esperanto Congres. Tijdens de jaarvergadering van de Nederlapdse Espe rantistenvereniging „La estonto estas nia" is besloten op basis van" een voorgelegd ontwerp statuten besprekingen te voeren, om te komen tot een federatie van alle Esperanto-organisaties in Nederland. Deze volgens het zuilensysteem verdeelde ver enigingen werken reeds jaren samen in het overkoepelende iflderlands Centraal Espe ranto Komitee. In 1964 zal hé' jaarlijks internationale Esperanto congres in Den Haag worden gehouden. Burgemeester. Tot burgemeester der gemeente Wedde is benoemd mr. J. P. Boersma te Groningen. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het arbeidsconflict bij de civiele dienst I van de K.L.M. op Schiphol, dat ontstond I over het in plastic zakjes schuiven van I lepels, vorken en messen, is gisteravond geëindigd. In de middaguren begon het overleg tus sen vertegenwoordigers van de directie en I van de vakbonden. De besprekingen duur den tot kwart over acht. Namens de K.L.M.-directie werd toen een communi qué uitgegeven, met de mededeling dat „door bemiddeling van de erkende vak bonden een bevredigend compromis is be- reikt". Nader vernemen wij dat de personeels- I leden de verplichting om aanvullende werkzaamheden te verrichten, erkennen. In principe zou ook overeenstemming zijn I bereikt over de aard van die werkzaam- heden. Eén en ander moet nog nader wor den uitgewerkt. De zestien K.L.M.-ers, die I Inétandag ïn" staking" waren gegaan en daarop waren geschorst, konden vandaag weer hun werk hervatten. De Melickse wethouder en loco-burge' meester H. H. H„ die vorige week voor de Roermondse rechtbank heeft terecht gestaan wegens poging tot doodslag op twee dorpsgenoten, is door de Roermond se rechtbank vrijgesproken. Een wettig en overtuigend bewijs werd niet aanwezig geacht. De rechtbank deed in deze zaak bij ver vroeging uitspraak. De loco-burgemeester is onmiddellijk in vrijheid gesteld. De officier van justitie, mr. W. Bartels, had de vorige week dinsdag in zijn requi sitoir de ten laste gelegde poging tot dood slag reeds laten vallen. Maar voor de su- sidiar ten laste gelegde poging tot zware mishandeling achtte hij het bewijs toch geleverd. De wethouder zou zeven jaar geleden hebben getracht zijn dorpsgenoten, vader en zoon Cox, met een auto van de weg te rijden. Dit was de justitie pas kort geleden ter kennis gebracht. De politie in Zeist heeft een pistool in beslag genomen, dat in het bezit was van een vijftienjarige bewoner van het rijks- observatiehuis aan de Utrechtseweg Zeist. De knaap had 's middags de benen ge nomen en een inbraak gepleegd in een woning aan de Duinweg in Bosch en Duin, waar hij 't pistool ontvreemdde, 's Avonds was hij weer present in het tehuis. De volgende dag benutte hij 'n groeps- wandeling in het Panbos om met het ge laden vuurwapen te oefenen. De leiding van het observatiehuis hoorde van deze schietpartij en alarmeerde de politie. Bijna tweeduizend bouwvakarbeiders zullen uitstel van, dan wel vervroegd ver lof uit de militaire dienst krijgen als ge volg van het besluit om bouwvakarbei ders in de gelegenheid te stellen een bij drage te leveren om de gevolgen van het langdurige verlet in de afgelopen winter periode zoveel mogelijk te beperken. Het juiste aantal is nog niet officieel bekend, maar men neemt aan, dat dit niet ver van de tweeduizend afligt. Ter gelegenheid van de honderdste Emancipatiedag de dag waarop de af schaffing van de slavernij wordt her dacht zullen de Surinaamse posterijen een serie bijzondere zegels uitgeven in twee waarden: 10 en 20 cent. Poststukken zullen op de eerste dag van uitgifte een bijzon der stempel ontvangen. Advertentie voor exclusieve herenmode C/ grote houtstr. 59 jen. cronjéstr. 86 'tel. 21392 naarlem teL 55477 Het K.N.M.I. deelt mee: Een koufront, dat in het afgelopen et- j maal langzaam over Nederland naar liet Oosten trok, heeft vooral in een zone tussen Utrecht en Groningen veel regen veroorzaakt. Vanmorgen concentreerde de regenval zich hoofdzakelijk in Noord- Brabant en Limburg. Achter het koufront bevindt zich een eveneens langzaam naar het oosten bewegend gebied van lage druk, dat opvult en geleidelijk plaats maakt voor een rug van hoge luchtdruk, die morgen ook het weer in ons land zal beinvloeden. Tengevolge hiervan wordt de atmosfeer stabieler en neemt de buiig heid af. Bovendien zijn plaatselijk opkla ringen te verwachten. Er heeft echter een langzame aanvoer van polaire lucht plaats en daarom blijft de temperatuur beneden normaal. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. mist zwaar bew. mist zwaar bew. mist zwaar bew. mist geheel bew. half bew. regen licht bew. onbewolkt zwaar bew zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. regen half bew. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. regen r bewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt w s SP zw zzw zzw zw a S H 13 14 13 13 windst. 14 windst. 17 windst. 18 nw 18 z zo windst. zzo wnw w z windst. ono w wzw nnw n zo ono o windst. wzw o nw wzw w nno windst. ono w windst. n 16 15 11 13 12 15 14 15 18 18 23 20 20 19 21 18 20 22 15 22 15 20 23 20 28 21 20 V 3 4 6 6 13 15 9 9 9 0 0 25 0 1 9 9 0 1 11/ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 16 0 0 0 0 0 Donderdag 23 mei Zon op 4.36 uur, onder 20.37 uur. Maan op 5.12 uur, onder 21.02 uur. Vrjjdag 24 mei Zon op 4.35 uur, onder 20.39 uur. Maan op 5.51 uur, onder 22.19 uur. Maanstanden 23 mei 5.00 uur nieuwe maan. 30 mei 5.56 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in I.Tmuiden Woensdag 22 mei Hoog water 2.40 en 15.09 uur. Laag water 10.39 en 23.10 uur. Donderdag 23 mei Hoog water 3.29 en 15.56 uur. Laag water 11.33 en 23.57 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2