Bouwactiviteit op Plein 1945 1 Leerlingen Soeterwoudeschool toonden zelfgemaakte kleding kerko shirts SEMI-PROFS IN DE IJMOND Bewaking nieuwe Groenlandse visserijgrenzen wordt moeilijk Jeugdkoor uit IJmuiden-West was uitstekend op dreef AMA TEURS IN DE IJMOND Uitspraken Haarlemse rechtbank CONSTANT en HDZ verlovingsringen PH. DE KONING STOFZUIGERS Kort IJmondnieuws van zelfstrijkend Bel-O-fast Perée Havenberichten Opstellingen amateurs JUWELIER R. DE BOER Centrifuges - Wasmachines WOENSDAG 22 MEI 1963 5 Examens AUTO- en SCOOTER RIJSCHOOL JOOP DOORNBOSCH STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Opvallend debuut van mevrouw Fraanje OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Kerkelijk nieuws W1SKER r Voor de leerlingen en leerkrachten van de christelijke school voor voortgezet lager onderwijs, de Elout van Soeter woudeschool, aan de Radarstraat in IJ- muiden was dinsdagmiddag een feeste lijke middag. In de aula van het scholen complex had men met vereende krachten een verhoogd podium geplaatst, die een bijna even grote lengte had als de aula. Hierop showden de leerlingen hun in de lesuren zelfvervaardigde kleding stukken voor hun moeders, die in groten getale gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging van de leerkrachten. Het hoofd van de school, de heer A. Voerman, was uitermate verheugd over de grote opkomst. Hij hecht een bijzon der grote waarde aan regelmatige contac ten met de ouders van de leerlingen, waardoor men het kind beter kan begelei den en begrijpen op school en de ouders weten in welke omgeving hun kind zoveel uren per dag doorbrengt. Ondanks dat men slechts drie uur naaien per week geeft zijn de kinderen er met samenwerking van de handwerklera- ressen in geslaagd van september af 84 kledingsstukken te vervaardigen, hetgeen de heer Voerman een zeer grote presta tie noemde. De gehele show was keurig getimed en duurde slechts 35 minuten. Als „speak- ster" fungeerde mejuffrouw J. Sweepe, die op een uiterst gezellige en informatie ve wijze commentaar gaf op het gebeu ren op het podium. De stoffen van deze show zijn door de school collectief inge kocht, waarbij een aanzienlijke korting op de prijs bedongen wordt. De meisjes mogen de door henzelf vervaardigde kle ding mee naar huis nemen na betaling van een geringe vergoeding voor de stof, zodat het zelf vervaardigen op school veel goedkoper is dan het zelf maken thuis. De jongedames probeerden als volleerde mannequins over het podium te parade ren, waarbij zij aangemoedigd werden de Advertentie Alle moderne modellen in voorraad KENNEMERLAAN 60 Tuinbouwstudieclub. De tuinbouw- studieclub Santpoort houdt op maandag 27 mei in De Uilenboom aan de Hoofd straat een ledenvergadering. De agenda vermeldt bespreking van het meegenomen materiaal, onderling ruilen van voorjaars- planten, demonstratie oppotten en verpot ten door J. Adrichem en de vertoning van enkele filmpjes. Aanvang 20 uur. Gepensioneerden. De Algemene Ne derlandse Bond van Gepensioneerden, af deling Velsen-IJmuiden, komt dinsdag 28 mei in een ledenvergadering bijeen om 14.30 uur in het Patronaatsgebouw te IJ muiden-Oost. Tijdens deze vergadering hoopt de heer J. Betzema. lid van het hoofdbestuur, over het onderwerp: „Welke voor- en nadelen zijn aan het wetsontwerp 7072 verbonden?" te spreken. ,speakster" en het applaus van de belang stellenden, dat vele malen en langdurig weerklonk. De eerste creaties, die geshowd werden waren nachtkledingsstoffen. Vele zelfge maakte pyjama's, babydolls, dikwijls met bijpassende duster passeerden de revue. Het opvallende hierbij was de vele malen dat de kleur rood gebruikt was. Daarna kwamen de rokken met bijpassehde blou se of pettycoats aan de beurt. Zelfs de moeilijke ritssluitingen en knoopsgaten, die volgens de „speakster" ware nachtmer ries zijn voor. de meisjes, waren zelf door hen aangebracht. Het bleek, dat de eigen keuze niet meer uitgaat naar gestreepte dessins, maar dat gebloemde stof de voor keur geniet. Of de blouse over of in de rok gedragen wordt, maakt nu weinig ver schil meer. Strandensembles, die dikwijls driedelig waren, deux-pièces van gebloemde of ef fen dessins, hemdjurken, overgooiers, sweaters, jurken en zelfs een verpleeg- stersschort werden met zichtbaar -plezier door de tieners aan hun ouders getoond. De hoofdschotel was het showen van de jurken, mét of zonder ceintuur of mou wen. Ook het ontbreken van de vroeger zo populaire gestreepte tstof viel op. Nadat de laatste mannequin haar zelf gemaakte jurk geshowd had, waarbij ze zoals al haar collega's vakkundig muzi kaal begeleid werd door pianist H. Stam, vroeg de heer A. Voerman het woord tij dens het langdurige, belonende applaus. Hij constateerde, dat zijn leerlingen zo langzamerhand rijp zijn voor een tournee. Door het overhandigen van bloemen aan mejuffrouw Drijver, die als aankleedster zich' achter de coulissen verdienstelijk maakte, wilde hij alle medewerkers, groot en klein, bedanken. Binnenkort zal Albert Hein op Plein 1945 de nieuwe zelfbedieningszaak, naar Ameri kaans voorbeeld ingericht, openen. Het la ge, maar grote bouwwerk is nagenoeg ge reed gekomen, op de inrichting na. De bouwactiviteit op het plein is thans indruk wekkend te noemen. De gemeente Velsen laat er een nieuw raadhuis bouwen, waar van de kosten zes miljoen bedragen. Kort geleden is ook begonnen met de bouw van een garagebedrijf annex showroom van de firma Berendsen. Op de plaats waar Albert Heijn de tenten heeft opgeslagen, zou aanvankelijk Velsens schouwburg wor den gebouwd, maar door de aankoop van het HEX-theater zal dit niet meer nodig zijn. Het plein zal te zijner tijd met zijn ho ge en lage gebouwen het centrum van het nieuwe IJmuiden vormen. Plein 1945 vormt, zoals men op de gemeentelijke kaart kan zien, de top van een groot an ker. Voor de herbouw van het in de twee de wereldoorlog zo zwaar geteisterde Vel sen (er werden 4100 woningen afgebroken) ontwierp architect W. M. Dudok namelijk een nieuw stedebouwkundig plan, in de vorm van een anker. De Lange Nieuw- straat vormt het langste deel van het an ker. De beide ankerbladen worden ge vormd door het Gijzenvelt- en Moerberg- plantsoen bij de rotonde. Dit hele (stede- bouwkundige) anker hangt dus aan Plein 1945, waar het gemeentelijk overheidscen- trum wordt gebouwd. De hierbij afgedrukte foto is genomen vanaf het torentje van het Patronaatsge bouw in ÏJmuiden-Oost. Op de voorgrond het dak van de zelfbedieningszaak, op de achtergrond het bouwterrein van het raad huis. Aan de horizon stijgen dikke rook wolken op, afkomstig van het Hoogoven- bedrijf. Advertentie vanaf 15.90 KENNEMERLAAN 24 Nijmegen. Gepromoveerd tot, doctor in de letteren op proefschrift „De persoon lijkheidsstructuur van het gehospitali seerde schoolkind" G. A. Litjens, geboren te Tilburg. Gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift „Gewoon aardewerk uit de Romeinse legerplaats en de bijbehorende grafvelden te Nijmegen" pater P. J. J. Stuart CSSR, geboren te Bergen op Zoom. Utrecht. Doctoraal rechten: J. W. Ver loop (Bilthoven). Arts: H. Becker (Utrecht). Tandarts: H. B. Baardmans (Rotterdam), C. G. van Bemmel (Harmeien), B. F. V. Blok (Utrecht), E. Chr. Buckard (Hilver sum), S. A. van Deelen (Nijmegen), C. C. Dieleman (Vinkeveen), O. Heringa (Den Haag), A. H. F. Herks (Amsterdam), H. J. van Hulst (Puiflijk). Amsterdam (Gem. Un.) Doctoraal rech ten A. J. Peeck (Amsterdam). Amsterdam (V.U.) Doctoraal economi sche wetenschappen: P. A. Gille (Schie dam), J. Boter (Leiden), H. Demper (Zand- voort), D. P. v. d. Voort (Leiden). Door VSV's nederlaag tegen AGOVV en de gelijktijdige overwinning van KFC op Graafschap en van NEC op Wageningen is de spanning rondom de eerste plaats in de 2de divisie A weer aanzienlijk toegenomen. Nog hebben de VSV-ers met hun 32 punten uit 24 wedstrijden de heste kansen, maar NEC (25-32). KFC (24-31) en het in opmars zijnde AGOVV (25-31) niet te vergeten, liggen op de loer om bij de geringste mis stap van VSV hun positie te verbeteren. Morgen (Hemelvaartsdag) komt Graaf schap op bezoek. De Doetinchemmers be horen niet tot de sterkste clubs uit de af deling, maar toch wijzen hun 21 punten uit 25 wedstrijden er op, dat ze niet helemaal zijn weg te cijferen. Na de ijsperiode hebben ze gespeeld met een gemiddelde van één punt per wed strijd en zelfs clubs als AGOVV, NEC, Tubantia, Wageningen en Vitesse hebben in hun wedstrijden tegen de Graafschap pers één of meer punten moeten afstaan. Het zal voor de VSV-ers echter een troost zijn te weten, dat de Doetinchemmers deze resultaten alle behaalden in thuiswed strijden Op vreemde terreinen voelen zij zich echter blijkbaar minder goed thuis, want hun 12 uitwedstrijden brachten slechts drie punten in het Gelderse laatje. We ver wachten dan ook stellig een overwinning van de thuisclub, hetgeen dari zou beteke nen, dat VSV in dit seizoen ten tweede male over Graafschap zou zegevieren. Door een 3-2 overwinning op de Zwolse Boys heeft Stormvogels zijn puntenaantal (25) weer in evenwicht gebracht met het aantal gespeelde wedstrijden (25). Als we bedenken, dat de Vogels tot nu elf maal gelijk speelden, dan komen we ongetwij feld tot de gedachten, hoeveel beter de positie van de blauwwitten zou zijn ge weest, als ze in hun voorhoede ook maar over één speler beschikt hadden, die wist wat schieten was. Morgen (Hemelvaartsdag) gaan de Vogels bij Alkmaar op bezoek. De eerste ontmoe ting tussen beide clubs eindigde op 21 ok tober in een 1-0 overwinning van de thuis club, maar we herinneren ons nog goed, Advertentie Piet Heinstraat 86 - IJmuiden Denemarken verwacht grote moeilijkhe den bij de bewaking van de 2.000 kilometer lange visserijgrenzen van Groenland, die eerstdaags twaalf mijl van het land af zul len liggen. Tot nu toe was men in staat de visserijgrenzen met kleine vaartuigen of van land af te controleren. De Denen zien zich nu genoodzaakt de kleine bewakings- kotters te voorzien van nieuwe apparatuur, navigatiehulpmiddelen die zij tot nu toe niet bezaten. Bij die apparatuur behoort uiteraard in de eerste plaats radar voor langere afstand. Er zijn tegenwoordig drie Deense kot ters die voor Groenlands kust waken: de Magen, Mallemukken en Skarven, namen die voor de Groenlandvissers niet onbekend zijn. De Deense bestuurders van Groen land hopen, dat het moederland het met de uitbreiding van de visserijgrenzen ook in staat zal stellen deze grenzen doeltref fend te bewaken. Zo hoopt men op een politievaartuig van 2.000 ton, dat een snel heid van ongeveer 20 knopen zal kunnen halen, waardoor het snel genoeg is om an dere dan Deense vissersvaartuigen in te halen. Toch vreest men nu al dat het in- Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange N'ienwstraat 433 - 435 gebruiknemen van een dergelijk schip niet genoeg zal zijn. Een troost voor de inter nationale visserij bij Groenland: in Dene marken verheffen zich stemmen, die zeg gen dat het weinig zin heeft de 2.000 kilo meter lange visserijgrens uit te breiden als men die toch niet kan bewaken. Britse visserijorganisaties willen scherpe tegenmaatregelen nemen als Denemarken zijn plannen de visserijgrenzen bij de Far Oer-eilanden uit te breiden in wer kelijkheid omzet. Men denkt aan een boy cot van vissers van de Far Oer als zij met hun vangst in Britse havens komen. Net als bij Groenland wil de Deense re gering ook de visserijgrens bij de Far Oer op twaalf mijl brengen. hoe de ongetwijfeld veel beter spelende Alkmaarders ten onder gingen tegen een ploeg, die de al vrij spoedig verkregen 1-0 voorsprong slechts kon handhaven door het accent geheel op de verdediging te leg gen, hetgeen een Alkmaar-bestuurslid na afloop deed verzuchten: „Dat is geen voet ballen meer Met hun 29 punten uit 24 wedstrijden hebben de Alkmaarders nog een zeer goede kans op het bezetten van één der bovenste drie plaatsen. Stormvogels kan er dan ook van verzekerd zijn een vastberaden Alk maar-ploeg tegenover zich te krijgen, een ploeg bovendien, die in de laatste 7 wed strijden 12 punten wist te verzamelen. Feijenoord voor de beker een 2-0 neder laag toebracht en op eigen terrein na 12 wedstrijden nog maar eenmaal het hoofd heeft moeten buigen, namelijk op 23 sep tember tegen Vitesse 0-2). We vrezen dan ook, dat de Vogels een nederlaag tegemoet gaan. Advertentie KENNEMERLAAN 9 Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. Dinsdag kwamen tn IJmuiden aan: Randfonteln van Antwerpen: Ares, Hamburg; Wllke, Port Arthur; Kolga, Norrköping; Minos, Mantyluoto; Yewcroft, wansea; Waverstroom, Par: Traviata, Immlngham; Sylvia, Swansea; Aino, Tolkis, los sen te Velsen; Spes, Swinoujscie, lossen te IJ muiden: Myra, Rotterdam; Tasmania. Rotterdam, laden IJmuiden; Geert, Rotterdam: Gouwe- stroom, Rouaan; Willemijn, Par; Memnon, Rot terdam: Colorado. Rotterdam; Brage, Gefle: Nor folk Trader, Felixtowe; Berkersheim, Pepel", Texel, Londen Woensdag kwamen In IJmuiden aan: Sondith van Hamburg; Martha Ahrens, Hamburg; Sene- galkust, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tilo van Wilmowsky naar Narvik; Neder-Eems. Rotter dam; Finlandta, Hamina; Cieszijn. Stettin; Mor- bihan, Antwerpen; Concordia, Randers; Admira- lengracht, Antwerpen; Texelstroom, Grimsby: Scheldeborg, Gefle. van Zaandam; Surte, Man tyluoto. graan van Koog a.d. Zaan; Taurus, Ant werpen; Lies, Rotterdam: Priomorsk. Rotterdam; Wanda, Rotterdam, van Vélsen; Faience, Roches ter; Aventura, IJstad. kunstmest van IJmuiden: Northiod, Aruba; Belgia, Antwerpen; Whitby Abbey, Goole; Rottl, Londen; Oranje Nassau, Hamburg; Nordglimt. Liverpool; Juno, Rotter dam. Artillero, Hamburg; Wilpo, Delfzijl, van Zaandam; IJstroom, Lelth: Hontestroom, Londen. Osterbotten, Krlstiansand. van Velsen: Weimar, Antwerpen. Izhveskles, Riga. Hathor, Tunis Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zaankerk naar Rotterdam; Zielona Gora, Stettin; Zaan- stroom, Vlissingen: Waverstroom, Par; Angola- ,kust. Freetown; Hoe Vinces, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) Advertentie Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50,10.-- of 15.-- waard Kennemerlaan 5 (bij de brug) Velsen mag zich gelukkig prijzen dat het zo goed bedeeld is met verdienste lijke jeugdkoren. Want in De Rank is gisteravond wel duidelijk geworden dat het christelijk jeugdkoor IJmuiden-West beslist geen gek figuur slaat naast het bekende jeugdkoor in Velsen-Noord en de Jonge Stem. Onder de energieke lei ding van Jeanne van Asselt gaf men frisse vertolkingen van een aantal lie deren, en in de operette „Hans en Griet je" toonden vele leden van het koor ook over een flinke dosis acteertalent te be schikken. Daarmee waren de verrassingen echter nog niet ten einde, want het eerste optre den in het openbaar van mevrouw Coby Fraanje zal beslist niet het laatste zijn. Dit lid van het Ichthuskwartet. bleek over een gecultiveerde stem te beschikken, die zij op muzikale wijze gebruikte. Vooral in lyrische liederen als „Vene- t.ianisches Gondellied" van Mendelssohn en „Frühllngsglaube" van Schubert maak te zij een uitstekende indruk. Bij een lied als „Die Post" van Schubert bleek het haar nog wel aan raffinement te ontbre' ken en ook „stond" de toon soms niet he lemaal wanneer ze deze lang moest aan houden, speciaal bij forte-gedeelten, maar dat mevrouw Fraanje uitstekend kan zin gen stond toch wel als een paal boven water. Wel viel op dat haar uitspraak van het Duits over het algemeen redelijk was maar, die v§i\jret Frans beslist niet. „Elé gie" van Massenet viel overigens toch wat ujt de toon, maar dit kan voor een In 2 A hebben alle elubs nog slechts 3 wedstrijden te spelen en toch is nog steeds niet beslist, welke club de bovenste plaats zal bezetten en welke tenslotte als defini tieve hekkesluiter zal fungeren. De eind spurt wordt dus wel bijzonder inte ressant. Hetzelfde geldt ook voor de 3de klas A en 4de klas C, zodat het niet is te verwonderen, dat voor Hemelvaartsdag tal van interessante ontmoetingen op het programma staan. Wat 2 A betreft, denken we hierbij in de allereerste plaats aan West-FrisiaDe Kennemers. Zouden de Beverwijkers deze ontmoeting verliezen en zou OVVO tege lijkertijd tegen Zeeburgia tenminste op één punt beslag leggen en zowel ten op zichte van het een als het ander is de kans groot dan is het lot van de roodzwarten beslist. Voor de bovenste plaats zijn de ontmoe tingen DWV (18-17)—Alkm. Boys (19-27) en Vitesse (19-27)VVB (19-20) van groot belang. Vitesse zal orizes Inziens wel win nen VVB presteert nu eenmaal in uit wedstrijden niet zoveel maar de Boys zouden weieens met een gelijkspel genoe gen moeten hemen. Velsen speelt thuis tegen QSC. De Wor- merveerders hebben via een uitstekende spurt in de laatste weken zich buiten de gevaarlijke zone gewertk, maar Velsen moet nog oppassen. Toch geloven we wel, dat er voor de Santpoorters in deze ont moeting een gelijkspel zit. Verder wordt er nog gespeeld ZilvermeeuwenSDW (3). In 3A spelen de ernstigste kandidaten voor de bovenste plaats, Beverwijk en DEM, beide een uitwedstrijd. Beverwijk trekt naar ADO en al lieten de roodwitten het zondag tegen DEM lelijk liggen en al „boert" ADO de laatste tijd vrij behoor lijk, toch geloven we, dat de punten mee naar de aardbeienstad gaan. DEM trekt naar DTS, dat op eigen ter rein een zeker niet te versmaden tegen partij is. De blauwwitten zullen onzes in ziens uit hetzelfde vaatje moeten tappen als vorige week zondag, willen ze het tot een overwinning brengen. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 19-jarige koopman uit Velsen con form de eis veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijf maanden met aftrek we gens zware mishandeling van een 17-jarige automonteur uit Velsen. De twee jonge mannen waren op de avond van 30 januari slaags geraakt in een cafetaria in Bever wijk na beledigende opmerkingen over en weer. De automonteur liep een gebroken kaak op. Een 23-jarige schilder en een 18-jarige timmerman werden beiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek en een 20-jarige perser uit Haarlem tot vier maanden met aftrek Op 20 janöari hadden zij zich hinderlijk gedragen op de Schoterweg in Haarlem, waarbij de oor zaak drankmisbruik zou zijn. Zij mishan delden een verloofd paartje en vernielden een benzinepomp. De officier had tegen elk zes maanden gevangenisstraf met aftrek geëist wegens baldadigheid en mishande ling. Tien maanden gevangenisstraf, twee maanden voorwaardelijk, aftrek van het voorarrest en een proeftijd van drie jaar luidde de uitspraak tegen een 35-jarige vertegenwoordiger uit Velsen die een ken nis zou hebben benadeeld voor een be drag van 6500 tijdens een autorit van Amsterdam naar Velsen. 's Avonds was ,het geld, dat in de tas in een plastic map was opgeborgen, verdwe nen. Na de Velsenaar hiervan op de hoog te te hebben gesteld, deed de liftgever aangifte bij de politie. De dag daarna was het vermiste geld weer terug; het was be zorgd door verdachtes vrouw bij de werk gever van de benadeelde. De officier had een gevangenisstraf van één jaar waarvan drie maanden voor waardelijk en een proeftijd van drie jaar geëist wegens diefstal. De Kennemers (uit tegen West- Frisia): Dijks; N.N. en Minks; Tiel- rooy, Van Gerven en Verhagen; Min- neboo, Jonker, Grapendaal, Janssen en Noordermeer. Beverwijk (uit tegen ADO) Doets; Niesten en Wynands; Opzeeland, J. Minneboo en Ketting; Gerrits, Hoo- gerwerf, K. Minneboo, Kluft en Plezier. DEM (uit tegen DTS)W. Aarden burg; Dekker en Beentjes; Oorthuy- zen, J. Aardenburg en Storms; Wil- lemse, De Boer, Vessies, Zonjee en Kleef. Velsen (thuis tegen QSC): Bakker; Van der Poll en Schoorl; Spanjaard, Hijnen en Van Schagen; Nijssen, Hoogzaad, Graman, Bol.en Blum. Stormvogels 2 (thuis tegen HVC 2): De Graaf; De Vries en Plug; Haver kamp, Kloosterman en S. de Graaf; Maarleveld, Spruit, Cleeren, Wortel en Lips. VSV (thuis tegen De Graafschap): In verband met een aantal geblesseerde spelers wordt het elftal pas donder dag samengesteld uit de volgende spelers: Stuy, Jager, Rynders, Brom, Kort, Hendrikse, Farenhorst, Van Dolder, Immers, Belfroid, Voet, Dik- staal en Vader. Stormvogels (uit tegen Alkmaar): Eg- ner; Van Kampen en Smits; Van Wooning, Pirovano en De Bruin; Kiewiet, Van Kampen, Duyvenbode, Bakker en Van Weerlee. 'Van zeer veel belang voor de bezetting van de onderste plaats is de ontmoeting tussen Wijk aan Zee (1911) en CSV (1910). We houden het op een gelijk spel. Verder worden er nog gespeeld Always ForwardSucces .(1) en Egmondia—Alc- maria Victrix (3). In 4C krijgt IEV (17—20) Zaanlandia (1618) op bezoek. De kans. dat IEV ten slotte de bovenste plaats nog zal bezetten, is wel zeer klein geworden, daar de ach terstand op Renova drie punten bedraagt, maar tenslotte is met 3 wedstrijden voor de boeg nog alles mogelijk. Daarom zullen de IEV-ers zich ongetwijfeld in de thuis wedstrijd tegen Zaanlandia duchtig te weer stellen, maar of dit voldoende zal zijn om op de volle buit beslag te leggen, is nog de vraag, want de Zaanlandianen komen de laatste tijd aardig voor de dag We houden het op een gelijkspel. Verder worden er nog gespeeld; Renova (17-23)ETO (16-20), een wedstrijd, die zeer belangrijk voor de bovenste plaats is en waarbij we Renova de beste kansen geven, Hoofdd, BoysBloemendaal (1) en St. PancratiusNAS (2). groot deel op de begeleiding worden ge schreven, die te fors en vooral te weinig soepel was. De accompagnementen van Jeanne van Asselt waren over het alge meen toch wat aan de forse kant, maar dit geschiedde waarschijnlijk bij dit de buut opzettelijk. In elk geval is wel duidelijk geworden, dat mevrouw Fraanje dit niet nodig heeft. Zij heeft les van Jo Vincent, en men kan er zeker van zijn, dat zij bij een volgend optreden nog veel aan voordracht zal heb ben gewonnen. Bij het jeugdkoor was men verblijd met de komst van tal van nieuwe leden, zodat men er nu zo'n 65 op het podium had staan. Niet bij alle nummers zongen de aanwinsten mee, en dat was heel verstan dig, want enkele „weifelaars" kunnen een uitvoering een heel stuk omlaag trekken. Dat bleek nu ook bij de leuke bewerking door H. Slings van „De slijper," waar sommigen met het „ju-ju-ju"-haaltje niet goed raad wisten, zodat het nogal ongelijk afliep. Maar dit was bepaald een uitzon dering, want verder kon men zeggen dat er uitstekend gezongen werd, waarbij aan de inzetten duidelijk zorg was besteed. Een bewijs voor de zorgvuldige instude ring was bijvoorbeeld het stemmenverloop bij de canon „Entendez vous" en even ia- ter bleek het jeugdkoor zich ook met bra- vour door het nog veel moeilijker „Tra- ra" te kunnen slaan. Heeft H. Slings in onze omgeving een grote naam door zijn leuke bewerlnngen, het moet gezegd, dat ook Jeanne van As- selt's arrangementen van „Vedeldi-vedel- dei" en „Als de boer wil dansen" er moch ten zijn. De oud-directeur van de Velsen- se volksmuziekschool Joop Huizinga was de componist van het gebed, waarmee het koor het concert opende. We hebben er zo'n idee van, dat meerdere jeugdkoren graag dit gebed zullen instuderen, want het is muzikaal en fijngevoelig en als zo danig bij uitstek geschikt voor het doel waarvoor het ook bij dit concert werd ge bruikt. Over de operette kunnen we kort zijn. Het was een kostelijk schouwspel, waar bij de heks en het kleine prinsje de grote „succesnummers" waren, maar waarbij men evengoed kan wijzen op onder meer de uitstekend acterende vader van Hans en Grietje, de zeer zelfbewuste Grietje en natuurlijk ook Hang, die in zijn box, die een hok moest voorstellen, bange uren doormaakte. Jeanne van Asselt had voor welluidende muziek gezorgd, die door de kinderen goed werd gezongen. Voor de fraaie kostuums had men medewerking gehad van De Jonge Stem, een treffend voorbeeld van samenwerking. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sleeuwijk D. Driebergen te Tange-Alteveer; te Haastrecht (toez.) S. Riemens te Hornhuizen (Gron.). Aange nomen naar Oudenhoorn E. C. B. Kok te Rotterdam-Charlois. Bedankt voor Oolt- gensplaat Jac. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-West (wijk- gemeente V) J. Banga te Leiderdorp en Joh. Dijkstra te Klazienaveen. Beroepen te Wormer G. J. Terlaak, kand. te Scheve- ningen. Aangenomen naar Ooltgensplaat A. W. Meeder te 's-Gravenhage-Excamp. Beroepen te Pernis (vac. J. H. van Halse- ma) A. van Leeuwen te Axel; naar De Bilt F. van Zuthem te Enumatil. Beroepen te Helpman (vac. W. M. de Bakker) L. Dorst te Hardenberg; te Curasao als koopvaardij- predikant J. Bakker te Midsland op Ter schelling. Beroepen te Harmeien C. W. de Ruiter te Visvliet Aangenomen naar Hoo- geveen (vac. D. H. Borgers) W. Strays te Vriezenveen. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Deventer A. Jense te Gouda. Geref. Gemeenten Bedankt voor Leiden H. Rijksen te Gou da. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Amersfoort-Centrum (3de pred.pl.) (2de beroep) J. Kok te En- schede-Zuid. Advertentie Alle goede merken 100 'Ie service en garantie Betaling in overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 426S

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5