Krupp - vertegenwoordiger zeer tevreden over bezoek aan Russische leiders KAMPEREN!! DE BEURS - Deze zomer dn Joru^ Britse regering wil maatregelen tegen hoge suikerprijs MAAK VAN UW SPAARGELD Claimemissie van Boersma a 225 pet Inleveren stukken Holland" tot 7 juni AIME verlaagt het dividend tot 10 pet Staatsmijnen gaan lysine-fabriek bouwen in Geleen Bij Ford-Dagenham dreigt weer staking Nederlandse missie naar Indonesië „Fusies zijn een dwingende noodzaak11 Gerzon boekt een onveranderde winst Kant- en randfineren ^18?' Ceta-Bever SNELFIX SCHEEPVAARTBERICHTEN HAL gaat samenwerken met Mexicaanse rederij Daggeld duurder VRIJDAG 24 MEI 1963 21 Kamperen is de prettigste vakantie die U zich wensen kunt. En... bovendien erg goedkoop! Wilt U verzekerd zijn van zo'n vorstelijke vakantie, kom dan reeds nu eens met Schouten de Jong praten. U krijgt dan vrijblijvend alle mogelijke voorlichting, en als het U nu nog niet schikt om te kopen reserveren wij graag! De 30-jarige ervaring staat er borg voor dat U deze zomer vertrekt met de allerbeste uitrusting voor een onvergetelijke vakantie. WARMOESSTRAAI 21 TEL. 10845 PROCENT Nieaf Export Fin. Mij Directeur R'damsche Bank Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen Uit de verslagen: Vrije zaterdag rem op personeelsvoorziening Ver. Touw Karei de Grote-prijs voor de Brit Edward Heath Een DRAKACEL matras geeft 'n oase van rust Aanklacht wegens meineed tegen staatssecretaris Kort nieuws (Van onze correspondent) BONN. Zeer tevreden toonde de algemeen gevolmachtigde van de firma Krupp, Berthold Beitz, zich over zijn bezoek aan Rusland, waarvan hij eer gisteren in Duitsland terugkeerde. Wel iswaar bracht Beitz geen kant en klaar contract mee naar huis, maar dat schijnt alleen nog maar een kwestie van tijd te zijn. Wel werd hij in Moskou overladen niet eerbewijzen. De Russische premier Kroesjtsjev en vice-premier Kossygin trokken uren van hun tijd voor hem uit evenals andere vooraanstaande Russen De Pravda gaf uitvoerig weer wat Beitz in een gesprek met Russische journa listen had gezegd. Vooral legde men nadruk op zijn opvat ting dat het westen contracten op lange termijn met de Sovjet Unie moet afslui ten. De firma Krupp sloot in 1958 al een vijf-jaren-contract met Rusland, aldus Beitz, en wij hopen dit contract nu te ver lengen. Er is sprake van, dat Krupp een nieuwe kunstzijdefabriek in de Sovjet Unie zal bouwen, die DM 50 miljoen gaat kos ten. In de afgelopen jaren bouwde Krupp ook dergelijke fabrieken. Jaarlijks belie pen de leveranties aan Rusland toen DM 15 miljoen. Volgens Beitz had hij met Kroesjtsjev alleen over economische pro blemen gepraat. Westduitse corresponden ten in Moskou beweren echter dat er dui delijke aanwijzingen zijn dat het gesprek ook over politiek ging, vooral over de con sequenties van de opvolging van Ade nauer door Erhard. De Russen lijken te hopen dat na de era-adenauer vooral de handelscontacten met de bondsrepubliek nauwer kunnen worden aangehaald. Hun streven is er daarbij vooral op gericht op krediet te kunnen kopen, zoals in Enge land al gelukt is, en vontracten op lange termijn af te sluiten. Deze Russische benadering wordt ook weerspiegeld in de ontvangst van een Deense handelsdelegatie onder leiding van de voorzitter van de Kopenhaagse Ka mer van Koophandel, Saugmann. Interes sant tenslotte was wat Beitz bij zijn aan komst in Dusseldorp vertelde over de bui zen mét grote doorsnede, die de Russen bij drie Westduitse firma's hadden oe~ steld, maar die niet geleverd konden wor den omdat, de regering in Bonn uitvoen verbood naar aanleiding van de bestempe ling van deze buizen tot strategische goe deren door de raad van de Noordatlanti- Advertentie (Van onze correspondent) LONDEN Christopher Soames, de Britse minister van Landbouw, heeft gis teren beloofd de nodige stappen te zullen nemen tot verlaging van de suikerprijs, die thans in Engeland een record-hoogte heeft bereikt van meer dan 100 pond If 1000,-) per ton. De oorzaak hiervan is de toeneming van het wereldverbruik, de vermindering van de suikcrieveranties door Cuba, dat bovendien grote hoeveel heden naar de landen achter het IJzeren Gordijn zendt en de strenge winter, die van nadelige invloed op de bietenoogst is geweest. De Britse suikerraad, die sinds 1956 suiker van het Gemenebest voor het vas te bedrag van 46 pond tien shilling per ton koopt, om zodoende de Britse onder ontwikkelde gebieden te helpen en daar bij verliezen leed, maakt thans een enor me winst. De Britse regering overweegt thans uit deze winst de suikerhandel te subsidiëren, hetgeen lagere prijzen voor het publiek zou betekenen. De fantasti sche stijging van de suikerprijs heeft al gemeen grote verontrusting veroorzaakt. Op het publiek is het beroep gedaan om geen suiker te hamsteren, want er is geen sprake van een tekort. De Britse regering heeft aan de ande re kant besloten op te treden tegen te lage prijzen voor granen en vlees en zal daarom de invoer daarvan gaan beper ken, hetzij kwantitatief of door hogere tarieven. De kwestie is dat de markt over verzadigd blijkt te raken, waardoor de prijzen zodanig dalen dat de landbouw subsidies met grote sprongen omhoog zijn gegaan. Zij stegen de laatste drie jaar met 100 miljoen pond en kosten de be lastingbetaler thans ongeveer 350 miljoen nond per jaar. Het systeem van garan- oprijzen voor de Britse landbouw zal hier blijven bestaan. sche verdragsorganisatie. Volgens Beitz zal de Sovjet Unie geen pogingen doen deze buizen nu in Engeland te kopen. Dat is niet meer nodig, want de eigen produk tie van grote buizen is met succes opge voerd. Nog anderhalve maand geleden werd in Charzysk een hele nieuwe fabriek voor de produktie van stalen buizen ge opend. Als eerste bezoeker uit het westen heeft Beitz tenslotte h'et grote buizen pro ducerende staalbedrijf in Swerdlowsk in de Oeral bezichtigd. Advertentie vï BIJ SPAREN OP LANGERE TERMIJN NEOfRCANDSCHI MIDDENSTANDSSANK N.V. Op vrijdag 31 mei staat de inschrijving open op nominaal 750.000 aandelen in N.V. Nederlandsche Aanneming Maat schappij v.h. Firma H. F. Boersma in Den Haag tegen 225 percent. De inschrij ving is uitsluitend voor houders van claims. Inlevering van drie claims geeft recht op nominaal 1000 nieuw aandeel. Voor de helft delen de nieuwe stukken in de resultaten van 1963 en tenvolle in die van volgende boekjaren. De claimhandel begint maandag 27 mei Officiële beurs notering wordt aangevraagd. Over de verwachtingen voor 1963 zegt het prospectus dat gerekend wordt op een omzet die niet in belangrijke mate zal afwijken van 1962. De hiermee te beha len netto winst zal wederom een redelijk dividend mogelijk maken. Doel van de emissie is het financieren van verdere investeringen en versterking van de liqui diteit. Voorts houdt de directie het oog gericht op verdere mogelijkheden van deelneming in gelijke en aanverwante be drijven. De aandelen Handelsvereenigmg „Hol land" worden overgenomen tegen de koers van 140 percent, dus tot de prijs van f 840 per aandeel van nominaal 600. Dit wordt medegedeeld in een bericht aan aandeelhouders. Uiterlijk vrijdag 7 juni dient de inlevering te geschieden. Uiter lijk woensdag 12 juni zal worden mede gedeeld of het bod gestand wordt gedaan. De vooruitzichten op basis van de be staande activiteiten van het bedrijf bie den nog geen grote mogelijkheden. De be drijfsresultaten over 1962 zijn van dien aard, dat geen dividend kan worden uit gekeerd. De Algemene Industriële, Mineraal- en Ertsmaatschappij AIME-Amsterdam stelt voor het dividend te verlagen tot 10 (15) percent. De nettowinst beloopt 173.164 239.312). De winst op ertsen, mineralen en chemische produkten steeg in 1962 tot 585.000 396.000). Met ingang van 1962 nam AIME de ver kopen in eigen hand. De gevolgen van deze wijziging zijn volgens de directie gunstig Verder kwam een samenwerking tot stand met de Amerikaanse E. J. Lavino te Phi ladelphia, die in de Verenigde Staten de voornaamste leverancier is vaïi mangaan verbindingen en mangaanertsen. Besloten werd AIME-Lavino op te richten, die di verse door Lavino ontwikkelde produkten op de Europese markt zal brengen. Over de vooruitzichten zegt de directie, dat de pogingen het bedrijf een bredere en steviger basis te verschaffen vorderingen maken. De ontwikkeling van- nieuwe pro dukten en de introductie daarvan vergen échter veel tijd. Dat de mogelijkheden welke doop de samenwerking met Lavino en door de grotere omzetten in bewerkte ertsen worden geboden reeds in het lopen de jaar een tegenwicht zullen opleveren voor de bijzondere factoren, die in zo be langrijke mate in 1962 tot het behaalde eindresultaat hebben bijgedragen acht de directie niet waarschijnlijk. De omzet van Nieaf (Elektrische Appa raten) is in 1962 met ruim 13 percent ge stegen. Het saldo exploitatierekening be draagt ruim 330.000 (v.j. 185.000). Voor gesteld wordt een onveranderd dividend van 8 percent uit te keren. Het bedrag aan ontvangen opdrachten was in 1962 onge veer 10 percent lager dan in 1961. Hierdoor en door de stijging van de omzet daalde de orderportefeuille niet onbelangrijk. Ten aanzien van de vooruitzichten merkt de directie op, dat de eerste drie maanden van dit jaar wat de ontvangen opdrachten betreft een vrij scherpe daling ten opzichte van het eerste kwartaal van vorig jaar vertoonden. Deze daling werd gevolgd door een sterke opleving, waardoor het verschil met 1962 voor het grootste deel weer werd gecompenseerd. De kredietportefeuille van de Export financiering Maatschappij beliep eind 1962 f 560.9 miljoen. Dit betekent een vermeer dering van 30.8 miljoen bij een jaar te voren. Deze vermeerdering is een gevolg van het feit dat de kredietportefeuille enerzijds toenam met 43.5 miljoen door het afsluiten van nieuwe kredietcontracten en anderzijds terugliep met 12.7 miljoen doordat een aantal kredieten werd afge lost. In 1962 hebben de aandeelhouders de instelling een rekening-courantkrediet van 10 miljoen ter beschikking gesteld. Het saldowinst bedraagt 2.08 (v.j. 2.22) mil joen. Hiervan wordt f 416.087 toegevoegd aan de statutaire reserve, vijf percent divi- dent (onv.) voorgesteld op het gestorte kapitaal en f 1.36 miljoen toegevoegd aan de reserve diverse doeleinden. De Staatsmijnen zullen in Geleen een fabriek bouwen voor de vervaardiging van lysine. Het is de bedoeling dat in 1966 de produktie begint. Het ontwerp van deze fabriek die enkele tientallen miljoenen gul dens gaat kosten, zal door de eigen con structie-afdelingen van Staatsmijnen wor den gemaakt. In de fabriek zal langs che mische weg lysine worden gemaakt dat tot op heden slechts in natuurlijke pro dukten voorkomt. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,02 —10.12, Amerikaanse dollar 3,57—3,61, Canadese dollar 3,311/j—3,36Vi, FranSe frank (100) 73,3073.80, Belgische frank (100) 7,11—7,16, Duitse mark (100) 89,9500,45, Zweedse kroon (100) 68,75—69,75, Zwit serse frank (100) 83,10—83.60, Italiaanse lire (10.000) 57,0059,00. Deense kroon (100) 51,7052,70, Noorse kroon (100) 49.8050.80, Oostenrijkse schilling (100) 13,92'/s14,02*/*, Portugese escudo (100) 12,5012.65, Spaanse peseta (1ÖÓ, grote coupures) 5.97V26,12Vj. LONDEN Bij Ford in Dagenham, die jarenlang door arbeidsmoeilijkheden wordt geteisterd, dreigt volgende week opnieuw een staking maar thans een van officiële aard. De reden is, dat Ford hardnekkig blijft weigeren de 17 man terug te ne men, die als oproerkraaiers worden be schouwd en die na de wilde staking van oktober 1.1. werden ontslagen. Zeven hun ner behoren tot de machtige transporter beidersbond. Deze zal op een aanstaan- staande zondag te houden massale bijeen komst een staking aanbevelen. Verwacht wordt dat andere bonden de actie zullen steunen en dat de staking woensdag zal beginnen. Er werken 32.000 man bij Ford in Dagenham en 17.000 in andere Engel se Ford-fabrieken. Bij een staking in dc centrale fabriek zullen ook deze nevenbe- drijven worden getroffen. Een groep Nederlandse zakenlieden zal binnenkort naar Indonesië vertrekken, zo heeft de centrale kamer voor handelsbe vordering meegedeeld. De missie brengt een zuiver oriënterend bezoek. Verte genwoordigers uit alle sectoren van het Nederlandse bedrijfsleven nemen hieraan deel. De Indonesische zaakgelastigde in Nederland, dr. Mohammed Sharif, die momenteel in Djakarta vertoeft, zal dit bezoek voorbereiden. Dr. Sharif wordt deze week nog in Nederland verwacht. Nederland zal zijn tot nu toe economisch aantrekkelijke positie van goedkoopte eiland spoedig verliezen en dit dwingt ons ertoe het hedrijfsieven te consolideren. Fusies of andere vormen van samenwer king tussen ondernemingen zijn daarbij een dwingende noodzaak. De fusies op na tionaal terrein bieden evenwel wat meer zekerheid dan de \^at dubieuze internatio nale. Dit zei rar. P. Plantenga, directeur van de Rotterdamsche Bank tijdens een in Amsterdam gehouden iunchbijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mr. Plantenga geloofde dat fusies ook andere voordelen bieden. Er is ook een praktisch voordeel, omdat „we zuinig moe ten worden op onze leiders, want men heeft wel eens de indruk dat de vele fu sies van de laatste tijd niet alleen een gevolg zijn van de overweging dat wij in Europa de boot niet mogen missen, maar ook van de gedachte, dat volgens het ver drag van Rome fusies tussen ondernemin gen niet strijdig zijn met de kartelbepa lingen in het Verdrag van Rome." Bezwaren tegen fusies zijn er ook, hoe wel bij afweging van voor en tegen de voordelen toch overwinnen. Mr. Plantenga noemde een fusie een huwelijk zonder ver lovingskaart, waarbij echtscheiding onmo gelijk is. Dit vond hij wel een van de rationele bezwaren, waarvoor nog geen op lossing is gevonden. Men kan zijn fusie plannen nu eenmaal niet aan de grote klok gaan hangen. Daarom is het uitermate be langrijk bij de voorbereidingen onder het oog te zien hoe een fusie aan het per soneel „verkocht" zal worden, want zij staat of valt met de houding die het per soneel er tegen aanneemt. De meeste bezwaren tegen fusies lig gen volgens mr. Plantenga in het emotio nele vlak. Vrees voor machtsposities is er niet, zowel in ons land niet, als in Europa. Concurrentie zal er blijven, maar door fusies kunnen wij wel een groter tegenwichj bieden in de feller wordende concurrentiestrijd. De fusies tussen buiten landse ondernemingen zal evenwel veel langzamer verlopen en zal nog meer emo tionele spanningen opleveren, aldus mr. Plantenga. Hij vroeg zich af of het niet nuttig is te bestuderen of de ondernemin gen elkaar op internationaal terrein niet beter kunnen vinden d.m.v. lossere samen werking in plaats van door fusie. Advertentie STAATSLENING DOET DISAGIO Op het Damrak zijn de koersen verder krachtig gestegen. Bij de internationals trok Hoogovens 12 punten aan tot 626. Philips werd bijna twee gulden hoger ge- waardeerd evenals Unilever. Kon. Olie be- naderde weer dicht de f 171,AKU was goed prijshoudend. De affaire was kalm. Op de staatsfondsenmarkt deed de nieuwe 4% pet. lening waarop als gemeld 33,9 per cent werd toegewezen een disagio van Vs percent op 99®/s. Boom-Ruygrok van 167 1 op 164; Figée van 249'/, op 250; Spaamestèd van 840 op 840; Van Waveren van 122 op 122 1. Uit de verlies- en winstrekening over 1962-'63 van Gebr. Gerzon's Modemaga zijnen blijkt, dat de kostenstijging is op gevangen door een vergroting van de goederenwinst, die is gebaseerd op de ge stegen omzet. De post goederenwinst, in terest enz. nam toe van 14 miljoen tot 14,7 miljoen. Na aftrek van onkosten en afschrijvingen resteert een winst van 472.657 (v.j. 472.090). Voorgesteld wordt twaalf percent dividend op de gewone aandelen (onv). De toeneming van de kosten wordt in hoofdzaak veroorzaakt door de stijging van lonen en sociale lasten. De vrije za terdag, die in Nederland praktisch ge meengoed is geworden, vormt een belem mering voor het aantrekken van win kelpersoneel. De omzet in de loop van het boekjaar geopende nieuwe herenzaak in Utrecht heeft de verwachtingen over troffen. Met de modernisering, vernien wing en verbetering van de winkelinrich tingen werd verdere voortgang gemaakt. De plannen om in Eindhoven een nieuwe vestiging te beginnen gaat vöste vorm aannemen. De geconsolideerde verlies- en winstre kening over 1962 van Vereenigde Touwfa- brieken sluit met een voordelig saldo van 1.66 (v.j. 1,77) min. Dit op zichzelf niet ongunstige resultaat aldus het ver slag. bleef echter toch enigszins ten ach ter bij de verwachtingen. Het saldo ex ploitatierekening daalde van 7,66 min tot f 7,25 min. Voorgesteld wordt vijftien percent dividend (onv.). Vooruitzichten: de voortgezette stijging van de grondstofprijzen en het voortdu rende tekort aan voldoende werkkrachten noodzaken de directie ten aanzien van de verwachtingen voor 1963 grote terughou dendheid in acht te némen. Hoewel de omzetten in het eerste kwartaal niet veel afwijken van het eerste kwartaal 1962, zul len de eindresultaten van 1963 Sterk be- invloed kunnen worden dóór de ontwik kelingen op de grondstoffenmarkt. Over de in 1962 gedane investeringen zegt het verslag dat tot een bedrag van 1 5,3 miljoen aan bestellingen van vaste activa werd geplaatst. Voorgesteld wordt over 1962 op de vaste activa af te schrij ven 3,9 min. Deze zullen dan op de ba lans te boek staan met 4,6 min. AKEN (Reuter) Dè burgemeester van Aken Hermann Heusch heeft donder dag de Karei de Grote-prijs uitgereikt aan de Britse onderminister Edward Heath. Heath kreeg de prijs voor het werk dat hij heeft gedaan, toen hij de Brit se delegatie leidde naar de onderhande lingen inzake de Britse toetreding tot de E.E.G. VERHANDELDE FONDSEN 22 mei 21 mei Totaal 456 451 Hoger 231 (50,7"/») 200 (44,4°/o) Lager 143(31,3%) 171(37,9%) Gelijk 82(18,0%) 80(17,7%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U481—482 Hoogovens 625631 Kon. Olie170,80—171,30 Philips f 167,40—168,70 Unilever ƒ168,40169,20 Stemming aan de vaste kant. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U482 481 Hoogovens 627630 627 Kon. Olie171,30—171,40 171,40 Philips f 168.40—168,60 ƒ168,40 Unilever 169.30—169,50 f 169,60 H.V.A162—163 Scheepv.-Unie.147148 gl vorige slotkoor» Advertentie Aalsum 23 v. Puerto La Cruz n. Yorktown. Abida 27 te Rotterdam verwacht. Achilles 22 te Bremen. Acila 31 te Curagao verwacht Acmaea 2 2te Port Gentil v. Poinet Noire Acteon 22 v. Jarrow n. Rotterdam. Adara 22 140 m. o.z.o. Salvador n. Las Palmai. Adonis 23 v. Curasao n. Jacksonville Agamemnon 23 v Croix n. Sint Maarten. Alamqk 23 ten anker Karachi. Alcor 24 te Marseille. Algol 22 v Beira n. Mtwara. Aludra 24 te Antwerpen verwacht. Ammon 21 te' Curagao. Ampenan 22 v. Bombay n. Calcutta. Andijk 23 te Rotterdam. Angolakust 22 v. Amsterdam n. Freetown Arendskerk 24 te Port Said. Ares 24 te Amsterdam. Asmidiske 22 te Amsterdam. Asterope 22 v Triest n. Philadelphia. Atys 23 te RottPi'Hor« Averdijk pass. 22 Algiers n. Avoumouth. Bali 22 dwars Socotra n. Penang. Balong 22 te New Orleans v Houston. Banggai 23 te Hongkong v. Singapore. Barendrecht 28 te Mena verwacht. Bengkalis 23 t. ank. Khor El Mufatta v. Kuwait. Bennekom 22 150 m. z o. oostp Jamaica n. Aruba. Blitar 22 v. Port Kembla n. Melbourne. Borneo 22 v. Shanghai n. Hsinkang. Bovenkerk 24 v. Mombasa n. Aden. Breda 22 te Paramaribo. Burl S. Watson 31 te Philadelphia verwacht. Calamares 22 te Mobile v. Golfito. Caltex Arnhem 22 5 5m. w. Singapore n. Niigata. Caltex Delfzijl 23 te Rotterdam. Caltex Leiden 22 fi m. n. Kp. Bon n. Port Said. Caltex Madrid 22 30 m. z. Burlings n. Antwerpen. Caltex Utrecht 23 te Hongkong. Camitia 26 te Thameshaven verw. n. Rotterdam. Celebes 22 te Antwerpen. Charis 21 v. Miragoane n. Baltimore. Cinulia 27 te Curagao verwadht Congokust 24 te Douala verwacht. Cradle of Liberty 25 te Suez verwacht. Crania 22 525 m. n.n.o Azoren n. Liverpool. Delft 21 300 m. n.o. Bahamas n. Freeport. Diogenes 22 v Arica n. Callao. Dongedijk 23 te Londen. Doris 23 te Houston v. New Orleans. Drente 22 v. Kuwait n. Mombasa Eenhoorn verm. 25 v. Bremen n. Algiers. Elizabeth Broere 23 te Suez verwacht. Forest Hill pass. 22 Azoren n. Hamburg. Forest Town 22 v Rastanura n. Aden. Friesland KRL 22 150 m. z.z.o. Tehuantepec naar Balboa. Gaasterdijk 23 te Port Everglades v. Charleston. Garoet 22 te Dar Es Salaam. Giessenkerk 23 te Rotterdam. Gorredijk 22 v. New York n Boston. Groote Kerk 22 v. Dubai n. Muscat. Guineekust 22 v. Dakar n. Freetown. Hector 23 v. Rotterdam n. Hamburg Heemskerk 23 v. Rotterdam. 24 te Hamburg. Advertentie Helicon 22 te Amsterdam. .Hei mes 22 te Buena Ventura v. Balboa Hilversum 23 te Bremen v. Amsterdam. Houtman 23 v. SandaKan n. Bohihan. Inca 22 260 m. zo. Suez n. Tamatave Ivoorkust 22 te Takoradi Izalco 22 v. Panamakanaal n. Vera Cruz Jagersfontein 22 v. Durban n. Lour. Marques. Japara 21 v. Lorenco Marques n. Durban Kabvlia 23 v Curacao n. Rotterdam. Kamperdljk 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kara 23 v. Amsterdam n. Curasao. Karachi pass 23 Northcape n. Aden. Karimata 22 290 m. n.w. Aruba n. Duinkerken. Karossa 22 te Penang. Katendrecht 30 te Das eiland verwacht. Kelletia 24 v. Billingham n. Thameshaven. Kenia 22 te Thameshaven Kieldrecht verm. 24 v. Chlttagong n. Calcutta. Kinderdijk 23 v. Rotterdam n. Miami. Kittiwake 23 v Rotterdam n. Antwerpen. Koningswaard 22 v. Heysham n. Curacao. Kopionella 23 te Dakar (bunkeren) Koratia 22 te Punta Cardon v. Curacao. Korenia 25 te Perth Amboy verwacht. Koslcia 26 te Trinidad verwacht. Kossmatella 22 in Panamakanaal n. Honolulu. Krebsia 22 v Vado n. Napels. Kryptos 30 in Kiclerkanaal verw. n. Nynashamn. Kylix 23 te Puerto La Cruz n. Curacao Langkoeas 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Lelykerk 23 te Kuwait verwacht. Limburg 24 v Long View n. Seattle. Loosdrecht verm. 4/6 v. Bombay n. Karachi. Loppersum 24 te Houston Maasdam 22 700 m. o.n.o. Kp. Race n. New York. Madisonlloyd 21 v. Yokohama n. Hongkong Marathon 23 v. Paramaribo n Bridgetown. Marnelloyd 22 v. Hamburg n. Kaapstad. Maron 21 v. Philadelphia n. New York. Meerdrecht, 27 te Santos verwacht. Mentor 22 te Napels. Merwede 22 te Hamburg v. Bremen. Merwello.vd 22 te San Francisco. Minos 23 te Rotterdam. Muiderkerk 22 v. Genua n. Marseille Munttoren 23 te Thameshaven v Rotterdam Musllloyd 24 te Manilla verwacht. Neder-Ebro 22 te Dar Es Salaam Neder-Elbe 24 in Panamakanaal n. Cristobal. Neder-Rijn 22 te Singapore. Neder-Weser 22 v. Tandjong Mani n. Bangkok. Nias 23 v. Cutuco n. Mazathlan. Ommenkerk 23 v. Rotterdam n. Sydney. Onoba 28 te Mena Al Ahmadl verwacht Oostkerk 24 te Genua verwacht. Oranjefontein 22 te Tenerlfe. Oranje Nassau 22 te Hamburg v Amsterdam Osiris 24 te Nassau Ossendrecht verm. 23 v. Llmhamn n Providence. Overijsel 26 tePenang verwacht. Palamedes 23 te Curacao. Papendrecht tot nader order te Beira. Parthenon 23 te Port of Spain. Pendrecht 24 te New York verwacht. Peperkust 22 135 m. n.w. Lissabon n. Le Havre. Pericles 22 160 m. 160 m. z.z.o. Bermuda n. Adam. Philidora 22 te Singapore n. Mena Al Ahmadl. Pliillne 24 te Singapore verwacht. Philippia 24 te Rotterdam verwacht. Poolster pass 22 Villano n. Dover. Prins Frederik Hendrik 22 te Dover Prins Johan Willem Friso 21 v. Sarnia n. Detroit. Prins der Nederlanden 23 te Kingston. Prins Willem III 23 v. Moqtegobay n. Cnstöbal. Prinses Margriet 26 te Le Havre verwacht. Pygmalion 23 v. Iskenderun n. Lattakia. Raki 22 580 m. n.o. Pitcairn ell. n. San Antonio. Rempang 22 v. Hamburg n. Bremen. Reza Shah the Great 24 te Curacao. Roebiah 22 te Malta. Rossum 22 te Purfleet. Rotterdam 24 te Southampton Rotti 22 te Londen v. Amsterdam. Ruys 22 v. Lourenco Marques n. Durban. Rijndam 23'te Le Havre v Rotterdam. Sarpedon 24 v. Rotterdam n. Bremen. Scherpendrecht 25 te Gothenburg verwacht. Schiedijk 22 v. New York n. Rotterdam. Schlelloyd 22 v Rotterdam n. Bremen. Schouwen 27 te Muroran verwacht. Sepia 23 v. Mena n. Singapore. Serooskerk 24 te Barcelona. Sillndoeng 24 te Mombasa Sinon 24 v. Willemstad n. Oranjestad. Sinoutskerk 23 te Antwerpen. Sirrah 22 v San Njcolaas n. Oslo. Skadi 22 te Marystown. Sliedrecht 23 te Norfolk Socrates 23 te Buena Ventura v. Manta Soestdijk 22 te Bremen. Stad Alkmaar 23 te IJmutden Stad Amsterdam 22 45 m. n. Ftnist. n Livomo. Stad Den Haag 24 v. Philadelphia n. Italië. Stad Rotterdam 22 v. Catania Statue of Liberty 24 te Singapore verwacht. Stentor 22 10 m. n.w. Algiers n Hamburg. Straat Clement 23 te Port Elisabeth. Straat Colombo 22 te Mo.1l. Straat Cook 24 v. Bombay n. Cochin. Straat Johore 23 te Sydney. Straat Lombok 22 te Melbourne Straat Singapore 26 te Hobart verwacht, Sumatra 24 te Basrah verwacht. Tahama 22 te Venetië v. Tripoli. Telamon 23 te New York v Philadelphia Thuredrecht 2/6 te Norfolk verwacht. Tjikampek 22 v. eBira n. Lourenco Marques. Tjimanuk 22 te Sydney v. Hobart. Triton 21 720 nt. o.z.o Bermuda n P. Del Gada. Van der Hagen 23 te Bluff v. Dunedin. Van Riebeeck 22 v. Das eiland n. Bahrein. Vasum 25 te Thameshaven verwacht. Viana 28 te Montreal verwacht. Videna 22 v. Skaramanga n. Mena Al Ahmadi. Vltrea 25 te Curacao verwacht. Vlieland 24 v. Rotterdam n. Stanlow. W. Alton Jones 28 te Slangenstangen verwacht. Wonogiri 22 te Djibouti n. Assab. Wónosari verm. 24 v. Kaapstad n. Pt. Elisabeth Wonosobo 24 te Lissabon verwacht. Zaanland 23 v Rlo de Janeiro n Bahia Zonnekerk 22 te Adelaide Zwijndrecht 23 te Weipa. Zafra 26 te Mena Al Ahmadl verwacht. KLEINF. VAART Abel Taèman 21 v. Amsterdam te Delfzijl. Admiralengracht 2 2v. A'dam te Antwerp verw. Alcetas 22 50 m. z.w. Lissabon n Barcelona. Ank T 21 v. Ostrand te Sundsvall. Areas 21 v Rotterdam te Genua. Ardeas 22 70 m. o. Malta n. Sitia. Bab T. 21 v, Karskaer n. Kotka. Batavier V 21 v. Famagusta te Glasgow Beekbergen verm. 24 v. Duinkerk, n. CasablartCa. Draco 21 v. Tarragona n. Valencia Drie Gebroeders 22 op Theems n. Londen. Houtman 21 v Livomo te Runcorn. Lauriersgracht 2 2v. Amsterdam te Abö. Leuvehaven 23 v. Rotterdam te Aarhus Manto 22 10 m. w.n.w. Bornholm n. Gothenburg Markab 23 v. Runcorn te Aalborg. Mldas 21 v. Tanger n. Swilla. Mies 22 v Dordrecht te Londen. Phidias 21 v. Cadiz te Lissabon. Scheldeborg pass. 21 Texel n. Gefle. Steenbergen 24 v Bordeaux te eL Havre verw. Stella Prima 26 of 27 v. Chicago te R'dam verw. Strabo 22 v. Amsterdam te Aarhus. Thaletas 21 120 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Vechtborg 22 30 m. n. Texel n. Huil. De Holland-Amerika Lijn deelt mee dat zij in het kader van de bestaande dienst op de oostkust van Mexico zal gaan sa menwerken met de in Mexico City geves tigde Mexicaanse rederij „Transportación Maritima Mexicana Sa", die vorige week heeft aangekondigd onder de naam „Mexi can Line" een nieuwe directe dienst op Europa te zullen openen. De samenwer king voorziet in een spreiding van de af vaarten van de twee rederijen. In dit schema hebben de Mexicanen één afvaart en de H.A.L. twee afvaarten per maand, welke met tussenpozen van^tien dagen in beide richtingen zullen plaats vinden. Bei de rederijen varen in conference-verband. Het nieuwe schema treedt volgende maand in werking. De moeilijkheden die voortspruiten uit de fusie tussen de Ned. Bont.weverij en de textielfabrie ken E, ter Kuile zijn nog niet overwonnen. De Bontweverij maakt nog teveel de indruk van een twee-eenheid. Gestreefd zal worden naar een volledige consolidatie Dit is meegedeeld Op de jaarvergadering van de Bontweverij. A'd-m Rubber.126% H.V.A161% A.K.U478% Deli Mij140 Ex Hoogovens 623l/a Philips Gem. Bez. 167, Unilever 167,70 Dordtsche Petr. 778% K Ned. Petr. Mij. 170,55 Holl. Am Lijn119% K.L.M55.60 K.N.S.M158% Ned. Stoomv. Mii. 149]/j Ommeren. Phs. v. 261 Scheepv. Un Ned. 146% Interunie196,50 Nefo 112,50 Robeco 224, Unitas 498, Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 387% Ned. Handel Mij. 369 Rotterd. Bank342 Twentsche Bank.326% Albert Heijn 610 Amstel Brouwerij 450 Berkel's Patent 231% Bols 1025 Bührmann Papier 701 Fokker 401 Ford 920 Gelder Kon. Pap. 237Va Gist Spir.f. Kon. 395 Van der Heem 295 Heineken's Bier 486 Hoógenbosch Sch. 293 Indola 488% Kon. Zout-Ketjen 840 Müllér Nat. Bezit 344% Ned. Kabelfabr. 495 Ex Philips Pref ƒ61,90 Stokvis197 Thomassen Dr. 770 Ver. Machinefabr. 250 Wessanen431 Wilton Fijenoord 284 Zwanenberg-Org. 985 Billito" Mij. II 425 Ex Aluminium Ltd.28% American Motors 19% Anaconda50'/» Bethlehem Steel.. 32% Cities Service.... 66% General Motors.. 70% Kennecott Copper 77% Republic Steel 38% Shell Oil 42®/» U.S Steel51% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Zowel woensdag als donderdag zijn de koersen in Wall Street licht afgebrokkeld. Woensdag hadden vooral staalwaarden en spoorwegaandelen goed weerstand gebo den. Du Pont won 1%. De meeste andere grote groepen sloten verdeeld, behalve de drie grote autofondsen die terugliepen. Gisteren waren met name bijzondér flauw de suikeraandelen, als reactie op de forse koersstijgingen van de afgelopen dagen. De omzet beliep woensdag 5.560.000 shares tegen 5.570.000 shares dinsdag. Donderdag was de omzet 4.400.000 shares. De Dow Jones-indices: industrie 721.38 (woensdag 722,84), spoorwegen 170,61 (170,63) en open bare nutsbedrijven 141,91 (141,48). In verband met een lichte krapte op de geldmarkt, veroorzaakt dóór de naderende ultimo, is het tarief van daggeld (céll money) vandaag verhoogd van één per cent op 1% percent. KOBLENZ (DPA) Tegen de staats secretaris van het Westduitse ministerie voor économische samenwerking, profes sor dr. Friedrich Vialon, is een aanklacht ingediend wegens meineed. Twee maan den geleden verklaarde professor Vialon te Koblenz in het proces tegen de oor logsmisdadiger Heuser, dat hem in de oor log niets bekend waS geweest van de ver nietiging van de Joodse bevolkingsgroep in Wit-Roethenië. Hij was tijdens de oorlog twee jaar in Riga werkzaam bij de afdeling financiën van het bureau van de rijkscommissaris vóór het „Oostland". Deze afdeling zou ook belast zijn geweest met de registra tie van de voorwerpen van waarde, welke waren ontnomen aan Joden die in Minsk en andére plaatsen werden vermoord. Windmolen. Nederlandse immigranten in Hawke's Bay in Nieuw-Zeeland willen veertigduizend gulden bijeenbrengen met het dóel op de boulevard van Napier een Nederlandse windmolen te plaatsen, aldus een publikatie in* het maandblad van het Nieuw-Zeeland-instituut. Een Nederlandse firma zal worden gevraagd de molen te leveren Bedrijfsongeval. Óp een emplacement van de zuivelfabriek De Oude Ussel te Doetinchem is de 35-jarige melkrijder H. A. Hóuwêrs uit. Westendorp bij Varsseveld verongelukt. Hij hielp bij het afladen en sloeg, bij het plotseling oprijden van de trekker, achterover. De man kwam met het hoofd op de stenen terecht en was or slag dood.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21