(H)OORAPPARATEN [Afyéw Schepen, rederijen en werven Velsenaren sloegen goed figuur in KAJ-wedstrijden WilmS floet A.R.deBOER j^TTT?H!3 Echtpaar Fokkens viert gouden huwelijksfeest Auto boorde zich in gevel van huis Zilver voor twee Welfare-werksters Havenberichten <JBrieven aan de redactie FILM EN FILMWERELD handig kantoormeisje V Fa. R. de Boer Juwelier - Horloger - Opticien Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 24 MEI 1963 MARKTPLEIN Examens Nieuwe aanwinsten van gemeentebibliotheek Stichting Nutsspaarbank AUDIUM PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN IN IJMUIDEN GEVESTIGD: KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 „Wij gaan de grote trom roeren" CONSTANT verlovingsringen WASMACHINES LOENDERSLOOT Heemskerk wil lagere school in „Oosterwijk" In 7 diverse maten uitgestald in onze showroom SPORTHUIS Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 Kort nieuws IJmuiden e (C i t y). De klassieke operette met haar meeslepende melo dieën is al tientallen jaren voor de film musical een dank bare bron van inspi ratie geweest. Dat ligt trouwens voor de hand: haar melo dieuze romantiek bleek telkens weer 'n welluidend klank bord, waardoor direct na de tweede wereld oorlog geregeld nieu we filmmusicals op het witte doek wer den gebracht, zoals „Die Fledermaus", „Wiener Mëdel" en „Das kleines Hofkon- zert". Op deze wijze werd ook „Der Vo- gelhandler" door Ge- za von Cziffra gere gisseerd en afgezien van enkele wijzigingen in en toevoegingen aan 't scenario, komen de zozeer bekende en populaire melodieën van Zeiler op een joyeuze wijze in deze film komedie terug. Met uitzondering van zon dagmiddag en donderdag is deze onver gankelijke historie over de vogelhandelaar en zijn Christel de gehele week in dit theater te beluisteren. Een extra attractie bestaat dan wellicht nog uit het feit, dat in de uitgebreide rolverdeling ook het teenager-idool Conny Froboess werd op genomen, die zich als deze Christel even min onbetuigd wenst te laten. VOOR ZONDAGMIDDAG „De nacht der vergelding", een opgewekte actiefilm met gezellige knokpartijen, waarin men elkaar met list, blote vuisten en zelfs dynamiet bestrijdt. Tevens het filmdebuut van Fran- kie Avalon, die al direct twee songs ten beste geeft. Tenslotte donderdagavond „Hyena's van de grote weg", een avontuur lijk verhaal over het leven van gedemobi liseerde soldaten in het Engeland van na de tweede wereldoorlog. (R e x). Een griezelfilm vol knappe tru cages en bizarre fantasieën is „De zwarte ridder van Cornwall"; een verhaal dat zich afspeelt in de middeleeuwen in een Engels stadje, waar de bewoners wor den geplaagd door heksen en demonen en de koningsdochter wordt ontvoerd door de duivelse tovenaar Pendragon. Een jonge boer trekt er dan met een handje getrouwen op uit om het meisje te bevrijden en hiermee is gelijktijdig het startsein gelost voor een serie ijselijke avonturen, waarin gevechten met de reus van Cormoran, een geestelijke krachtme ting met de Zwarte Ridder en een strijd op leven en dood met het monster Pendra gon zo ongeveer de te doorstane beproe vingen vormen. Voor de liefhebbers een film om er van vrijdag tot en met maan dag, de matinee van zondag inbegrepen, een verrukkelijke griezelhistorie aan te beleven. WOENSDAG EN DONDERDAG Susan Hayward in. „Ik wil leven", een film waar niemand minder dan Albert Camus destijds het volgende over schreef: „Het meedogenloze verhaal van deze film is een waar verhaal. Een geschiedenis die de gehele wereld zou moeten horen en zien. Wat zou de film voor zin hebben, als hij ons niet van aangezicht tot aangezicht brengt met de dingen die in onze wereld werkelijk gebeuren? Deze film laat ons zo'n hedendaagse werkelijkheid zien. De dag zal komen, dat deze dingen ons zullen toeschijnen te dateren uit prehistorische tijden en ons even onwaarschijnlijk zullen voorkomen, als thans het verbranden van heksen of het afhakken van de hand van een dief in de middeleeuwen. Die trap van beschaving ligt weliswaar nog in een verre toekomst, maar deze film zal er toe bij dragen, dié toekomst naderbij te brengen". Beverwijk (Kennemer theater) Het fasci nerend schouwspel dat de film „Sodom Advertentie WIJ VRAGEN voor eenvoudige administratie en typewerk. Liefst met MULO-diploma. Sollicitaties schriftelijk of mondeling Marktplein Telefoon 8841 Nijmegen. Doctoraal geschiedenis: J. A. de Kok O.F.M. (Nijmegen). Doctoraal Frans: H. J. J. Sangers (cum laude) (Ge leen). Doctoraal rechten: A. Th. M. Nelis- sen (Beltrum). Amsterdam (Gem. Un.) Kandidaats klas sieke talen mej. T. van Wijk (Amstelveen). Doctoraal klassieke letteren mevr. W. E. NobelsRensink (Amsterdam). Leiden. Doctoraal Slavisch: P. M. Was zink te Leiden. Artsexamen: J. A. van den Engh en F. Houde. beiden te 's-Gravenhage. Groningen. L. R. J. Westerman uit Gro ningen is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Hinreichende Be- dingungen für analytische, harmonische und subharmonische Funktionen". Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de letteren J. Hangard, op een proefschrift getiteld: „Monetaire en daar mee verwante metaforen". Klokkenspel. Vlissingen krijgt een ca rillon De directie van de n.v. Koninklijke Maatschappij De Schelde heeft aan Vlis singen een vieroctaafconcertbeiaard, be staande uit 47 klokken aangeboden. Deze zal een plaats krijgen in de toren van het nieuwe stadhuis van Vlissingen, dat thans in aanbouw is. Conny Froboess en Peter Weck in de operettefilm „Der Vogelhandler" en Gomorra" heeft te bieden, bleek in Beverwijk zulk een aantrekkingskracht op het publiek uit te oefenen, dat de direc tie dit spectaculair filmverhaal nog maar voor een week heeft geprolongeerd. Tot en met woensdag dus. De film „Het begon in Napels" voor de voorstelling zaterdagnacht, heeft wel een bijzonder aantrekkelijke rolbezetting meegekregen: Clark Gable, Sophia Loren, en Victorio de Sica. Zij zijn de hoofdper sonen in een levendig verhaal over een rijke Amerikaan en een pittig vrouwtje, die beiden een jongetje willen adopteren uit de stad der steden: Napels. De mo gelijkheden welke door deze sfeervolle stad worden geboden, komen in deze film volledig tot haar recht. Behalve Na pels vormt ook een sprookjesachtig en romantisch eiland het decor voor deze sprankelende komedie. Tegen de tempera mentvolle Sophia blijkt tenslotte zelfs de door de wol geverfde charmeur Gable niet opgewassen, al duurt het wel even voor hij zich gewonnen geeft. VOORTS ZONDAGMIDDAG nog „The Jayhawkers", de historie van de bloe dige strijd om een staat, waar Amerika door werd geruïneerd. Het programma van het W. B.-t hea ter is deze week ongewoon gevarieerd van samenstelling. Het begint vrijdag en zaterdag met „De X-80 antwoordt niet", het verhaal van een experimentele vlie genier, die met een raket in het jaar. 2024 belandt. Vervolgens zondagmiddag „Jesse James, de bloeddorstige", de tra ditionele cowboyfilm, zondag en maandag gevolgd door „Parasieten der samenle ving", opnieuw een verhaal over het pro bleem der bandeloze jeugd. (L u x o r) In „Poker om liefde" ont dekt een vader (Charles Boyer) dat zijn zoon een verhouding heeft met een ge trouwde vrouw, die op het punt staat zelf moord te plegen nu haar jeugdige min naar niet op een rendez-vous is versche nen. Om een schandaal te voorkomen, gaat de vader onder leiding van een meis je dat de weg kent, op zoek naar zijn zoon en komt hij aldus in aanraking met de gelegenheden, welke deze gewoonlijk frequenteert. Op deze onthullende speur tocht wordt de vad^r op zijn knappe gids verliefd, maar een dramatische ontwikke ling in de liefdesaffaire van zijn zoon voorkomt, dat een niet minder fatale ver houding tussen de oude heer en het jonge meisje (Pascale Petit) ontstaat. Een en doeken gedaan. Van vrijdag tot en met de bekende Franse vrijmoedigheid uit de doeken gedaan Van vrijdat tot en met maandag, met als enige uitzondering in de matinee van zondag „Humor uit de oude doos, een dolle melange van de beste gooi- en smijtfilms uit de historie. Ten slotte van dinsdag tot en met donder dag „De nacht voor de gelofte", een al even boeiende Frans-Italiaanse film met Pascale Petit als een door hartstocht ge dreven vrouw, die zelfs trachtte de eeuwigheid te bedriegen. Voor het echtpaar Th. Fokkens en A. Lubberts zal dinsdag 28 mei een gouden mijlpaal zijn aangezien het dan zijn vijf tigste huwelijksfeest hoopt te vieren; een halve eeuw van trouw, die in het teken stond van het bouwen. De heer Fokkens, wiens vader aanne mer was ging in diens voetsporen voort omdat hij zich tot het scheppende werk van bouwen voelde aangetrokken. Hij wist zich en zijn gezin een goed bestaan te verzekeren. Het bouwen met beton en van werken op waterbouwkundig gebied gaf hem in Friesland en daarbuiten een goede naam. Hij bouwde bruggen, sluizen en zelfs een gemaal, maar ondervond ook te genslag bij het maken van een brug in de weg van Laren naar Amsterdam over het Merwedekanaal. De crisisjaren waren voor het gezin Fok kens even moeilijk als voor ieder ander. In 1938 kwam de heer Fokkens bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij in dienst, die de bouw van Walserij West van Hoogovens op zich had genomen. Toen dit werk gereed was kreeg de heer Fokkens de functie van chef bouw kundige buitendienst van Hoogovens in 1945. waarin hij zich niet alleen op bouw kundig gebied kon ••itleven, maar ook zijn grote belangstelling toonde ten aanzien van de veiligheid van allen die onder hem werkten. Toen de gouden bruidegom in 1954 werd gepensioneerd kon hij meteen zijn „bouw" -leven voortzetten bij de bouw van de gro te sodafabriek in Delfzijl, waar hij nog al tijd chef bouwkundige buitendienst is. De N.V. Nederlandse Soda Industrie, bracht hem nog drie maal per week heen en weer tussen Velsen-Noord en Delfzijl met een eigen auto. Dit gaat wel wat teveel worden. Daarom heeft de heer Fokkens besloten zijn taak te beëindigen en daarmede tevens zijn lust tot bouwen van de vroege morgen tot de late avond in te tomen. De heer Fokkens is bij velen bekend, niet alleen door zijn dagelijkse bezighe den maar ook door zijn activiteiten voor de Gereformeerde kerk van Velsen-Noord. Het echtpaar Fokkens heeft vier gehuw de kinderen en veertien kleinkinderen. De vele vrienden krijgen gelegenheid het echtpaar te feliciteren op dinsdag, 28 mei, de huwelijksdag, van vier tot zes uur 's middags in het jeugdgebouw van de Gereformeerde kerk aan de Konings weg. Woensdagavond omstreeks kwart voor zeven raakte een 25-jarige banketbakker uit Middenmeer met zijn auto, waarschijn lijk tengevolge van een verkeerde inhaal manoeuvre, van de rechte weg van de Delftlaan. De auto die in de richting stad reed schoof door de beplanting tussen hoofdrijbaan en ventweg heen, vervolgens over een drassig speelterrein en een voet pad van de P C. Boutensstraat en be landde tegen de gevel van een woonhuis. De wagen drong de slaapkamer van de woning binnen en bleef in de kamer ste ken. De bestuurder en zijn bij hem in de wagen zittende echtgenote liepen hoofdwonden en elk een hersenschudding op. In ernstige toestand werden zij naar de Deo overgebracht. In de slaapkamer had even tevoren een baby geslapen, doch deze was net uit de kamei weggehaald. De inventaris van de slaapkamer, de gevel van het huis en de auto werden ernstig beschadigd. Voor de teenager-afdeling van de Vel- sense gemeentebibliotheek kocht men: Nederlandse romans en novellen: Knud- sen: Odbjdrn de naamloze; van Luipen- Bronwasser: Het geluk komt nooit te vroeg; van Rossum: De kloof zonder brug; van Rheenen: Hondse habbekratsen. Buitenlandse roman: Guillot: Joselita. Studieboeken: de Jager: Ontstaan en levensloop van sterren en planeten; Peter sen: Prehistorische dieren; Hansum en Vos: Technische wiskunde: Story, Joosten en Kuipers: Vrije opbouw III dln.; van der Werf: Avontuur in de kosmos; Mens en de iWt: Vaktheorie SI; Blijstra: Nederland se bouwkunst na 1900; Theunissen: Ikonen; Bernet Kempers: Meesters der muziek; v. d. Heijden en Tempelaars: De sprekende hond; Mulder: Geschiedenis van Oranje; Sasek: This is New York; Sasek: This is London. Advertentie VROEG BEGONNEN. VEEL GEWONNEN in de gemeente Velsen Advertentie IWUHOtECHT60UmUMVIDW Via de Vissershaven is vrijdag van Am- de nieuwe motortrawler Margriet S^H 33, die bij de Firma S. Seymonsbergen in Amsterdam is gebouwd voor de N.V. Jac- zon, Rederij en Haringhandel te Scheve- ningen. De Margriet meet 346 reg. ton bruto, is 48,30 m lang over alles, 7,50 breed en 3,80 m diep. De hoofdmotor heeft een vermogen van 1000 pk. De motorkotter Cornells KW 1118 is van naam veranderd en heet nu Arie Dirkje KW. 118. Het vaartuig behoort toe aan de firma A. van Duij N. Messe- maker. De door de Firma D. J. Krijger in Duitsland aangekochte stoomtrawler is on der de naam Utrecht IJM. 24 in IJmui den aangekomen. Het is de in 1950 bij de Rickmerswerf gebouwde Heinrich Bueren BX. 595. die heeft toebehoord aan dé Hochseefischerei Carl Kampf in Bremer haven. De nieuwe aanwinst meet 589 reg. ton bruto, de lengte over alles bedraagt 59,10 m, de breedte 8.84 m en de holte 4,35 m. De stoommachine, fabrikaat Ot- tensener Eisenwerke heeft een vermogen van 950 pk. Aanvankelijk gebouwd als ko- lenstoker werd het schip in 1959 ver bouwd tot oliestoker. De Rederij Kampf had in 1939 ook een stoomtrawler Hein rich Bueren, gemerkt PG. 401. Dit schip was in 1930 gebouwd en 389 ton groot. In de oorlog is deze trawler verloren ge gaan. De Gebr. Groen, eigenaren van de mo- tortrawllogger Margaretha KW. 184. en Jacoba KW 107, hebben dit schip ver kocht aan de Rederij Guijt, Ouwehand éz Van der Plas en het vaartuig heeft de naam Samenwerking KW. 216 gekregen. Ter vervanging van dit schip hebben de Gebr. Groen aangekocht de motorkotter Klazina MA. 2 van P. de Haas te Maas sluis. Dit vaartuig zal in de vaart ge bracht worden onder de naam Zilver meeuw KW. 184. De N.V. Verre Visserij Mij. te Scheve- ningen heeft haar motorlogger Prinses Marijke SCH. 9 herdoopt in Prinses Chris tine SCH. 9. De motorharinglogger Jo SCH. 89 van de Rederij Frank Vrolijk, die maandag I Advertentie Dit is het begin van een reeks mededelingen met spreekwoorden en gezegden om een goed verstaander" te laten weten, waar Abraham de mosterd haalt" als het gaat óm horloges, klokken, wekkers. Gero-artikelen, Ronson aan stekers. Constant en HDZ verlovingsringen, gouden en zilveren sieraden, brilmonturen enz. I Let dus goed op onze volgende aankondigingen. KENNEMERLAAN 60 IJMUIDEN TELEFOON 4938 1 1 KENNEMERLAAN 60 IJMUIDEN TELEFOON 4938 IJMUIDEN Artsen (van zaterdagmiddag 13 uur af): D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340 en J Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, telefoon 5652. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster C. E. Th Man, IJselstraat 23. IJmuiden. tel. 02550-8028, voor IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster M. v. d. Meulenv. Gelder, Kanaal dijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378, voor IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054, voor Velsen-zuid, Velsen- noord en Driehuis: zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, telef. 02560-7477, Santpoort-noord en Sant poort-zuid. VerloskundigenMevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E. W. Engelhardt Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen. Beverwijk en Heemskerk: S. J. J. Diekman. Plantage no. 156, Beverwijk, tel. 02510-4604. Voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17—17.30 uur. SANTPOORT Arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat no. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, telefoon 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot Advertentie artistieke genre MARKTPLEIN zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, telefoon 5300. Zondag van 9 tot 24 uur: M. ten Harmsen van den Beek, Reggestraat 1, tel. 5365. Kraamverzorging: Zuster M. van Stege- ren, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. Wijkverpleging: Zuster T. Boersma, Witt Kruisgebouw, Jan v Scorelstraat, Heemskerk, telefoon 02512-2247. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 4X3 - TELEF. 6321 Twee medewerksters van de plaatselij ke transportcolonne van het Nederlandse Roode Kruis hebben woensdagavond de medaille van verdienste in zilver van hel Nederlandse Roode Kruis ontvangen. Hel zijn de dames Scherpenhuizen-Verell en Redeker-Hofstede. De uitreiking vond plaats in het colonnegebouw aan de Beeck- sanghlaan te Beverwijk. De uitreiking geschiedde door mejuf frouw J. W. Vaders, kringsecretaresse, in' tegenwoordigheid van kapitein J. J. Stoel, commandant van het gewest Noord holland. Voorzitter P. Stoutenbeek schet ste de grote verdienste van de beide da mes, die ook tijdens de tweede wereld oorlog zeer verdienstelijk werk hebben ge daan. Mevrouw Scherpenhuizen heeft zich vooral ingespannen voor het Welfare-werk. De dames Wolterman en Von Eugen kre gen een medaille voor tien jaar trouwe dienst. De dames Blom en Kooiman kre gen een aandenken voor hun vele werk in het kader van het Welfare-werk. Dr. Geurts, leider der transportcolonnes sprak een waarderend woord jegens de onder scheidenen Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Mynias van Rotterdam; Jean E Londen; Harlingen. Gefle, hout voor Zaandam; Helicon, Rotterdam. Weserstein, Antwerpen; Bloemgracht, Gefle. hout voor Zaandam; Jato. Grangemouth; Ernst Fiseke, Fowey; Nordstêrn, Kramfors. Esso Emden. Bre men; Avena, Norrsbrun; Anke H.. Karlstad; As- mldiske, Philadelphia; Flottbek. Antwerpen, voor IJmuiden; Sont, Londen: Aldebaran, Kotka; sleepboot Schouwenbank met kraan. Rotterdam; Mercurlus H., Londen; Sappemeei Par; Richard Kaselowsky, Tuapse; Maaskade. Middlesborough: Jans, Londen; Corvus, R'dam; Oduduwa. R'dam Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rudolf Oetker naar Constanza; Afiena, Ipswich; Lenie, Boston; Vinga, Köping. bijlegger IJmuiden; Bei- ra, Lissabon; Wallo, Rotterdam, van Wormer- veer; Traviata, Immingham; Tika, Londen; Geert, Londen: Ares, Antwerpen; Enisel. Archangel, van IJmuiden; Sondith, Rotterdam; Jurgen Price. K4rlshamn, walsmateriaal van IJmuiden; Frida Buss, Sornaes; Angelos, Genua, walsmateriaal van IJmuiden; Lumey, Mantyluoto, stijfsel van Wormerveer; Martha Ahrens, Rotterdam; Atreus, Port Said; Myra, Teignemouth; Troutpool. Ham burg; Spes, Swinemlinde, van IJmuiden: Kolga, Stockholm; Sylva, Gent; Norfolk Trader, Har lingen; Stern, Archangel; Theano, Rotterdam; Triton, Antwerpen; Tasmania. Londen, walsma teriaal van IJmuiden; Lizard, Ipswich. Mare Al- tum, Rotterdam; Atys. Rotterdam; Hilversum, Bremen; Lady Sandra, Leith; Imke, Rotterdam: Vechtstroom. Plymouth; Grebbestroom. Rouaan; Mutua Fides, Londonderry. Willemijn, Par; Schouwenbank, Rotterdam; Oceaan, Gent, van Zaandam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: R E. Fritzen van Gefle, erts voor IJmuiden; Lasbek, Antwerpen; Bharata Jaynti, New Orleans; Reg- geborg, Rotterdam, voor IJmuiden; Chemie Tank 1, Hamburg; Vliestroom, Londen; Bernhard, Kar- so; Swift, Londen; Eemstroom, Dagenham; Lau- wersborg, Harlingen, voor IJmuiden; Esso Dus- seldorf, Hamburg; Confid, Duinkerken; Europa, Londen; Tczew, Stettin; Koralle, Rotterdam; Werner Meyburg, Dagenham; Rijnstroom, Huil; Stad Alkmaar, Sagunto, voor IJmuiden: Devonla, Kopenhagen; Noorderlicht, Londen, voor IJmui den; Anneliese, Victoria;; Heriot, Grangemouth; Bosworth, Londen, voor IJmuiden; Staves, Rou aan, voor IJmuiden. VrUdag kwamen in IJmuiden aan: Patria van Rotterdam: Ares, Antwerpen; Portolet, Swansea; Edgefield, Swansea. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Aeneas naar Rotterdam; Banka, Swansea, van IJmuiden; Contella. Rouaan; Berkersheim. Casablanca; Heinrich Grammersdorf, Willemstad; Kara, Ham burg: Esso Emden. Hamburg: Minos. Rotterdam; Dldo. Rotterdam: Atlas. Rotterdam: Anna Boge- lund. Stettin: Aeneas, Rotterdam, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schio van of naar Amsterdam ts gegaan) van Scheveningen ter haringdrijfnetvisserij was vertrokken, werd dinsdag met motor- schade in IJmuiden binnengesleept door de kotter Deo Volênte II KW. 11. Na de reparatie vertrok de logger weer ter vis serij. De motortrawler Deining KW. is woensdag weer naar zee vertrokken. Dit schip heeft een verbouwing Ondergaan aan de bak ter verkrijging van meer ruimte voor de tonnen. De motortrawler Post Boy IJM. 35 heeft eveneens een dergelijke ver bouwing ondergaan en zal deze week weer in de vaart worden gebracht. Advertentie Miele. AEG, Edy. Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema. Principal, reeds vanaf f 29.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 De raad van Heemskerk, die donderdag avond 30 mei bijeenkomt, zal onder meer beslissen over een voorstel tót het stich ten van een openbare lagere school in Oosterwijk. Verwacht wordt dat de te bou wen school door ongeveer tweehonderd leerlingen zal worden bezocht. Een ander onderwijsvoorstel betreft het uitbreiden van de r.k. lagere school in plan „Kerkbeek" met een lokaal. Een krediet van f 1500 wordt gevraagd voor het doen maken van een schetsontwerp voor een beeldhouwwerk. De Amsterdam se kunstenaar G. Bólhuis is bereid een ont werp te maken. Een krediet van f 18.000 is nodig voor de aanschaffing van materieel voor dè dienst gemeentewerken. De WV in Heemskerk heeft het college verzocht haar f 965 te verstrekken, zijnde het na delige saldo van een actie die de viering van het 900-jarig bestaan van de gemeen te enige luister zal moeten bijzetten. Op Hemelvaartsdag hebben enige Ken- nemerlanders deelgenomen aan de Noord hollandse wedstrijden van de KAJ en VKAJ in het zalenkomplex van Heiligen berg in Heerhugowaard. Het team van Kennemerland, dat onder leiding stond van W. Bakkum, behaalde in totaal 13 ereplaat sen, waarvan 3 eerste, 4 tweede en 6 derde prijzen. De onderdelen klaverjassen en ballroomdansen leverden de grootste suc cessen op. Bij het klaverjassen nam H. van Rixel (IJmuiden) met een eindscóre van 5159 de onverdedigde titel van de gebroeders Zuur bier over. terwijl een andere plaatsgenoot J. Vrolijk met 4742 punten een goede derde plaats bereikte. Bij het ballroomdansen verkreeg Kennemerland een zelfde goede klassering. De winnaars van de Kennemer Spelen, mejuffrouw B. den Braber on B Ivens, lieten ook tijdens deze provinciale wedstrijden ballroomdansen van een uit stekende klasse zien. De Velsenoorders gingen onbetwist met de hoogste eer strij ken. Hun plaatsgenoten mejuffrouw Nieste en W. Manshanden bezetten bij dit onder deel een eervolle derde plaats. B. Ivens (Velsen Noord) leek onbedreigd op de tafel- tennistitel af te stevenen met overwinnin gen op de Zaankanter Bien (21-18. 11-21 en 21-18) en de Alkmaarder Zut met 21-12 en 21-14. Doch tegen de titelhouder in wording, de Zaandammer v. d. Pal moest hij eervol het onderspit delven in een par tij, die een aantal maximale sets nodig had om tot een beslissing te komen. Bij het schaken boekte de IJmuidenaar H. Arisz zoveel succes, dat hij een extra match tegen de Beverwijker Brandjes om de tweede of derde plaats moest spelen hetgeen hem in de langdurigste partij van het gehele schaaktoernooi niet gelukte Zowel Brantjes als Arisz moesten hun meerdere erkennen in de Zaankanter Neeft. die zeer sterk speelde. Het dammen gaf eigenlijk een soortgelijke situatie te zien. W. Stals en J. Rozenmeijer, beiden uit Velsen-Noord, moesten hier in een éxtra partij uitmaken wie de tweede plaats in de eindklassering mocht bekleden, hetgeen aan J. Rozenmeijer gelukte. Alleen in S. Abbink (Zaanstreek) moest de IJmuidenaar P Zonneveld zijn meerde re erkennen, nadat hij respectievelijk in 35 en 33 beurten gezegevierd had over Koning en de Velsennoorder Stals. Zijn to taalgemiddelde bedroeg in dit biljartfina- letoernooi 1,21 caramboles. Cor Zuurbier (IJmuiden) behoorde evenals bij de Ken- Advertentie Duur trouwen op zaterdag. Het col lege van B. en W. van Delft heeft de ge meenteraad voorgesteld de legeskosten voor het voltrekken van een huwelijk op zaterdag te verhogen van'75 tot 250 gul den De kosten op de andere dagen, va riërend van 20 tot 60 gulden, worden met 10 4 15 gulden verhoogd. nemer Spelen bij de beste foto-inzenders. Zijn bekroonde foto was een opname tij dens een zomerse dag aan de Vissersha ven, waar een schilder de schepen tot on derwerp nam. Dit fotografisch weergege ven dubbelbeeld hebben wij reeds in onze editie van 6 mei opgenomén na zijn eerste bekroning. Gitaar-succesje De IJmuidense „Quitar Sisters" verover den tijdens het muziekfestival de tweede plaats bij de vocale ensembles. Van het door hen gezongen Soerabaja, Pepigo eri Het ritme van de regen, waren de beidé laatste onbetwist de beste liedjes. Dat de grote Kennemer équipe over zijn prestatie duidelijk tevreden was, werd niet tijdens het afsluitingsbal met muzikale me dewerking van het bekende Hilversumse „Stenzo Kwartet" onder stoelen en ban ken gestoken. Ve -moeid doch voldaan keer den ze pas tegen het middernachtelijke uur per bussen naar de Kennemer woon steden terug. Morele Herbewapening. Zaterdag 4 mei jl. werd in een groot deel van de Ne derlandse pers een advertentie ter grootte van een hele pagina geplaatst door de Morele Herbewapening. Hierin wordt stel ling genomen tegen een aantal zaken die betrekking hebben op menselijke verhou dingen in het algemeen en seksuele ver houdingen in het bijzonder. Het zijn oe inhoud en de krenkende wij ze waarop s /irmige bevolkingsgroepen be jegend worden, die het hoofdbestuur der N.V.S.H. nopen te reageren. Wij betreu ren het, dat het publiek door middel van dergelijke advertenties wordt opgehitst te gen mensen, die niet voldoen aan de door de Morele Herbewapening gedikteerde voorschriften op het terrein van huwelijk en seksualiteit. Op een insinuerende wijze worden be paalde vormen van seksueel gedrag in verband gebracht met politiek gedrag en n.b. met een vermindering van de export markt. Het vooroordeel wordt geen mo ment in twijfel getrokken, maar op gro ve wijze naar voren gebracht, met alle intolerantie die daarmee samengaat, al wordt „vrede" met de mond beleden. Nergens wordt enige bewogenheid noch enig begrip getoond voor de geestelijke nood waarin tallozen verkeren, als gevolg van de intolerantie van anderen. Integen deel. op een grove en agressieve manier worden personen en groepen verdacht ge maakt met het doel hen maatschappelijk te isoleren. Op deze wijze wordt de bestaande gees telijke nood vergroot en nieuw leed toe gebracht. Ald„s gaat de Morele Herbewa pening in tegen de stromingen van zeer verschillende levens- en wereldbeschouwe lijke richting die de vrede in het inter menselijk verkeer van waarde achten. Wij kunnen niet genoeg waarschuwen tegen de gevaren die dit soort adverten ties voor de geestelijke volksgezondheid inhouden. Wij doen een beroep op de Nederlandse bevolking, bekend om zijn afkeur van dis criminatie van welke aard dan ook, geen gehoor te verlenen aan de campagne van de Morele Herbewapening. Wij adviseren het publiek vertrouwen te schenken aan de verschillende levensbe schouwelijke instellingen, die in een sfeer van begrip en respect voor de medemens op het terrein van levens- en gezinsmoei lijkheden werkzaam zijn. DEN HAAG, 21 MEI 1963 HET HOOFDBESTUUR van de N.V.S.H. (Ned. Ver. v. Sexuele Hervormina -t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7