Nieuwe inwoners van Velsen begroet en degelijk voorgelicht ederland Spanning in haringrace UITGAAN IN HAARLEM KINDERRIJWIELEN COR OLY SLIJTERIJ SWIER 14.50 Veel vragen aan forum Nog tot en met zaterdag kunt Uprofiteren van onze speciale jubileum - aanbiedingen: Veel appelbomen in bloei Vlaardingers hebben al 400 kantjes 9 In onze meubelzaak Marktplein 29, IJmuiden en ons filiaal Plantage 152, Beverwijk In onze Textielspeciaalzaak Marktplein 21, IJmuiden LEZEN EN LATEN LEZEN N Schoenhandel Kort nieuws VRIJDAG 24 MEI 1963 grootste collectie BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. MUZIEK TONEEL EN CABARET AMATEURTONEEL TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN DE SANDAAL VOOR VADER EN ZOON maten 27/48 v.a. 6 maanden garantie op de Supra Solid zool Vele inwoners, die zich gedurende het laatste jaar in de gemeente Velsen ge vestigd hebben, gaven gehoor aan de uitnodiging van de Velser Gemeenschap om woensdagavond in het City Theater aan de Kennemerlaan officieel kennis te maken met het gemeentebestuur. Het stichtingsbestuur van de Velser Gemeen schap had voor de inwoners aan de ver- verwijderde gemeentedelen Santpoort en Velsen-Noord voor vervoer gezorgd. In de foyer kregen de nieuwbakken Velse- naren een roset opgespeld, waarvan de kleuren geel en blauw waren zoals het wapen van Velsen. Bovendien kregen zij het boekje „Wegwijzer Velsen". In zijn welkomstwoord vond de voorzit ter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van de Abeelen, het uiterst verheugend dat velen gehoor hebben gege ven aan de uitnodiging om iets meer te vernemen van de Velsense samenleving. Speciaal heette hij de burgemeester van Velsen welkom, mr. J. C. Bührmann. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe Velse- naren van hun hart geen moordkuil zul len maken en hun problemen in deze ge meente aan een uiterst deskundig forum kenbaar maken. Velsens burgemeester sprak hierna zijn begroetingsrede uit: „In uw uitnodiging staat vermeld, dat u hier kennis komt ma ken met de Velser Gemeenschap, maar ook met het gemeentebestuur, waardoot mijn aanwezigheid hier wel zeker vereist is. Ik vind het bijzonder prettig om m deze omgeving met de nieuwe burgers van Ve.lsen kennis te maken. Gaarne hadden wij u voor het eerst willen ontvangen in de raadszaal ten stadhuize, dat echter e klein is voor zulke grote ontvangsten. Het is daarom, dat aan de linkerzijde van hel in aanbouw zijnde stadhuis van Velsen aan Plein 1945 een burgerzaal gebouwd wordt, waarin in de toekomst ontvangsten als de ze gehouden zullen worden. Wij verwaen- ten, dat dit over twee jaar zal geschieden. Dan zal het stadhuis staan op de meest geschikte plaats, namelijk in hei stadscen trum. Niet ver verwijderd van hoofdbu reau van politie, technische school, winkel galerijen, toekomstige schouwburg, zwem bad en huishoudschool. Op dit plein 1945 wordt centraal altijd de Tweede Wereldoorlog herdacht. Het is ook een unieke plaats om festiviteiten rono om koninginnedag te houden. Het is een streven van het gemeentebestuur om de communicatiemiddelen, met name de bus lijnen, te intensiveren, waarbij Plein 1945 het middelpunt zal vormen. Er is een 43 meter hoge toren geprojecteerd bij het nieuwe stadhuis, die aan het Plein 19<*a een apart cachet zal geven. Het ligt in de bedoeling dat de Velser Gemeenschap zal zorgdragen voor een carillon in deze stad huistoren. „Hiermede bén ik óp terrein gekomen van de samenwerking, tussen gemeentebe stuur en Velser Gemeenschap, die vaak heei wonderlijk is. Soms hoort men wei, dat deze organisatie, die al het particu liere initiatief onder een noemer wil bren gen in organisatorisch verband en daar ook in geslaagd is, zo maar wat doet. Ik moet dit beslist tegenspreken. De verstandhou ding tussen Velser Gemeenschap en ge meentebestuur was en is nog steeds zeer goed te noemen. Hoe kan dat ook anders, wanneer de initiatiefnemer, die destijds tot oprichting van de gemeenschap overging thans wethouder is. Ik weet uit persoon lijke ervaring, dat vele gemeenten jaloers zijn op ons, omdat de Velser Gemeenscnap dikwijls vele taken uit handen neemt van het gemeentebestuur. In dit verband san ik de uitwisselingen met het Duitse Ber- gisch-Gladbach en het Belgische Lokeren noemen. Wij trachten via de Velser Ge meenschap te bereiken, dat het particu liere initiatief met ruggespraak met nel gemeentebestuur tot volle ontplooiing komt in het belang van deze nog in opbouw zijnde Velser samenleving" aldus mr. J. C. Bührmann. Voorlichting Hierna liet ir. D. N. Dammers, de di recteur van de gemeentelijke dienst voor Openbare Werken, aan de hand van dia's en een grote en overzichtelijke plattegrond Advertentie reeds va 52»~* Breestraat 108 - Beverwijk zien op welke wijze Velsen zich ontwik keld heeft. Hij maakte de aanwezigen duidelijk dat ieder stadsdeel een eigen ka rakter en'functie heeft, waarbij hij zich tot 4 aspecten van de menselijke samen leving beperkte: wonen, arbeiden, verkeer en recreatie. In dit verband wees hij op de expositie in de foyer van het theater, waar een aantal maquettes opgesteld wa ren, die verband hielden met het ver leden, heden en toekomst van Velsen. In honderd jaar tijd vertwintigvoudigde de Velsense bevolking zich. Omdat buiten de reeds werkzame agrariërs en forensen ook vele mensen zich in Velsen kwamen vestigen vanwege de nieuwe industrieën en visserijbedrijf, dat in 1915 van de IJmui- dense grond kwam. De oorlog deed veel in IJmuiden verlie zen, maar de wederopbouw van een team van stedebouwkundigen onder leiding van de bekende architect Dudok. de ontwerper van het nieuwe stadhuis, werd groots op gevat. Gehele nieuwe woonwijken verrezen om de bevolkingsgroei van 30.000 in nog niet eens 20 jaren te kunnen opvangen, waarin men begrijpelijkerwijze nog steeds niet geslaagd is. Dit duidelijke histori sche betoog werd door de toeschouwers zeer op prijs gesteld, hetgeen vit hun langdurig applaus bleek. De leden van de arbeidersmandoline club „Excelsior" ondei leiding van de heer G. H. Verhagen zorgden voor een muzi kaal intermezzo. Dat juist deze club ver zocht werd hiervoor zorg te dragen had zijn speciale reden. Deze mandolincluo treedt vooral voor het voetlicht in tehui zen voor bejaarden en ziekenhuizen. Het bestuur van de Velser Gemeenschap stelt dit zeer op prijs en verzocht Excelsior om als een blijk van waardering van de zijde van de gemeenschap op te treden tij dens deze avond. Ten gehore werden ge bracht Parade. Nina Morena en Marspet pourri. Vooral in het eerste nummer kwam de gehele bezetting goed tot zijn recht, terwijl in de Spaanse wals duidelijk het flamengoritme te herkennen was. Na het laatste nummer, dat bestond uit een aantal zeer bekende marsen gaf et pu bliek het gezelschap een spontaan en warm belonend applaus. In de pauze die hierop volgde konden de aanwezigen die hierop prijsstelden ken nismaken met de gemeentelijke autoritei ten, terwijl bovendien voor een verfrissing gezorgd werd. Forum Hierna behandelde een forum, bestaande uit gemeentelijke deskundigen op velerlei terrein, vragen van de nieuwe Velsenaren Het forum stond onder voorzitterschap van dr. A. Nederlof. rector van het gymnasium .Felisenum" en lid van het dagelijks be stuur van de Velser Gemeenschap De an dere forumleden waren: mevrouw C. L. Klimp, gemeente-arts. ir. D N Dammers, directeur van de gemeentelijke dienst voor openbare werken, de heer J. Neuteboom directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, de heer M. Roos, "hrecteur van de Rotterdamsche Bank en voorzitter van het V.V.V. Velsen-IJmuiden en pater Theofridus van O.verbrugge O.F.M. Cap., rector van de r.k. parochie IJmuiden oost Zoals te verwachten viel, kwamen er vele interessante vraagstukken aan cle or de. Bovendien werden heel wat zaken dui delijker ook voor ingewijden. Op de nog braakliggende grond tussen de spoorlijn en de Wolff en Dekenlaan in Driehuis zullen binnen afzienbare tijd sportvelden en speel ruimte voor kleine kinderen aangelegd wor den en geen flatgebouwen, zoals de ge ruchten zouden willen doen geloven. Ten behoeve van een betere verkeersweg tussen Hoogovens en Velsertunnel zuilen 'n paar huizen nabij de spoorwegovergang gesloopt moeten worden, waarbij de huidi ge eigenaren schadeloos gesteld zullen worden en de bewoners een ander huis toegewezen zullen krijgen. Andere 'elsen- oordse problemen zijn de tandarts- schaarste en de kleine vensters van hui zen aan het Stratingsplantsoen. waarvan de Velser woningstichting eigenaar is. Dat hiervoor zomaar geen oplossingen te vin den zijn ligt wel voor de hand Zeer lang bleef het forum stilstaan bij het sneeuwruim- en vuilnisprobleem. In de gemeente kan men steeds meer straatvuil aantreffen, hetgeen de zindelijkheid op straat piet bevordert. Als oplossing van dit probleem, dat beslist geen reclame voor het vreemdelingenverkeer is werden vele suggesties aan de hand gedaan. Het gemeentebestuur werd in overwe ging gegeven de salariëring van het per soneel, die de vuilnis- en schoonmaak diensten verzorgt te herzien, waardoor wellicht de personeelsonderbezetting zal verminderen. Vele forumleden constateer den ook een gebrek aan gemeenschapszin, die vooral in de nieuwe woonwijken tot uiting komt in het niet schoonmaken van trappenhuizen of besneeuwde trottoirs. Een hernieuwde aktie „Opgeruimd staat netjes", met inschakeling van pers en ge meentelijke diensten zou het publiek in deze zaak burgerzin moeten aankweken Door het bouwen van zeer hoge schoor stenen is 't gevaar van de sterke luchtver ontreiniging sterk afgenomen, doch vooral bij noordenwinden zal men in Velsen ech ter nog wel last hiervan ondervinden. Doch BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Ronald C., z. v. M. van Balen en H. Venema: Alida M G M„ d. v. C. A. Rumping en M. G. van Baarsen; Johann W. M z. v. D. Heere en J Wiechers; Er- win, z. v. B. A. C. Albers en F. J. H Er- hardt; Gerardus F. M„ z. v G. F de Reus en J. A. Schoo; Johanna F., d. v. A D. Dijkstra en A. P. Jens. Bart, z. v. P. Schip per en J. J. C. Noort; Elisabeth J M., d. v. C. N Poncin en G. E. Tol. GETROUWD: A. M. Cappai en J. Lotter- man; J. A. Peereboom en C. M. van Hesse- lingen. OVERLEDEN: K. Jongejans, oud 73 ja ren, geh m. C. C. J. Baker; E. M. C. Schreuder, oud 11 mnd.; D. J. Schoone, oud 57 jaren geh. m. P. Hoogland; P. Schelle- vis, oud 79 jaren, geh. m. C. H W. Brand; A. Kreijts. oud 95 jaren, geh. gew. m. J. G. F Wiggers; G. de Leeuw, oud 78 jaren, geh. m. W. H. C. Ebing: B Feenstra, oud 36 jaren. geh. m. S. de Jong; O. Zalm, oud 54 jaren, geh m. A. J. Boekhoff; L. N. Ong, oud 81 jaren, geh. m J J Vedegel; E. van Essen, oud 73 jaren. geh. gew. m. J. T. F. Adiraanse. GEBOREN: Maarten, z. v G. J. de Haas en W df Vries; Egbert, z. v. G. J. de Haas en W. d Vries; Ronald, z. v M. van Duijn en H. E. Geissler; Agatha D., d v. J. G. Scholtens en D. A. Honig Carola E A„ d. v. N B. van der Kolk en E A. M. de Nijs; Bianca, d. v. A. J van Straalen en R Klok; Robert, z. v. A. J. van Straalen en R Klok; Monica E. M„ d. v. C. Th van den Bos en A C. van Lieshout; Eric, z. v. H W. van Balkum en T. Kaper: Fredericus J„ z v. H. A. J. Mens en M. H van Zandvliet. An- thonius A., z. v. A. oMrcus en A. L. The- singh; Robert, z. v. P A van der Lee en J. A. Spruit; Hermanus Th., z. v. D. J. Wentink en H. Mooij; Paolo G.. z. v L. M Di Niro en G. Niehot; Josepha A., d. v C. Boeré' en A. J. E. ten Wolde: Jolanda R„ d. v. Th. van Bugnum en J. P. Markx; Nicoline B., d. v. R. C. van Maanen en W. H de Graaff; Erwin F. G„ z. v. G. van den Outenaar en T. Vos; Douwe, z. v. M. Jepma en Tj. Lammerts. ONDERTROUWD: J de Ruig en K. de Groot; H. Schipper en K van Dijk; B. van den Berg en P. R. Bekema. GETROUWD: P. J. van Diemen en A. C. M de Groot; C. L. Schoon en E. Castricum: N G. B. Henneman en I. G Overvliet. OVERLEDEN: J. H Janser. 73 jr. de raad voor toezicht op de luchtveront reiniging houdt in samenwerking met het T.N.O. een nauwkeurig toezicht op de luchtverontreiniging om deze tot een mi nimum te beperken. Burgemeester mr. J. C. Bührmann no teerde zelf de klacht van een Santpoorte naar, die zijn kinderen niet gaarne liet spelen bij de pas doorgetrokken van Daa- lenlaan, omdat de automobilisten zich wei nig gelegen lieten liggen aan de maxi mumsnelheid van 50 km, die in deze kin derrijke buurt voorgeschreven is. Veel aan dacht kreeg ook het probleem van de vrouw, die moeilijker dan haar man kan wennen in Velsen. Hier zag het forum een taak weggeleged voor de Velser Gemeen schap, scholen, verenigingen en de echtge noot om zijn vrouw te helpen in haar aan passingsmoeilijkheden. Naar nieuwe samenleving Het laatste programmaonderdeel van de ze geslaagde avond was de inleiding van de voorzitter van de gemeenschap, de heer J. van Os van de Abeelen over „Wat wil de Velser Gemeenschap?" In zijn vurig pleidooi voor de gemeenschap stelde hij, dat het vanzelf spreekt dat de nieuwe be woners zich hier niet dadelijk thuis kunnen voelen, maar ook de bevolkingsgroepen, die zich reeds lang voor de oorlog in Velsen gevestigd hebben, weten met de huidige si tuatie niet goed raad. De oude en nieuwe bevolking moeten een nieuwe Velsense samenleving opbouwen, die een geheel eigentijds patroon moet bezitten. Het is een misvatting indien de kernverse bewoner meent, dat hij geen ac tieve rol kan spelen tijdens cie nieuwe op bouw. De afstand tussen burgerij en over heid schijnt steeds groter te worden. De Velser gemeenschap stelt zich tot doel die afstand te verkleinen en de inwoners via haar een eigen zinvolle bestuurlijke taak te geven. Het is in Velsen zo, dat de grote lijnen door het gemeentebestuur en ge meenteraad bepaald worden, doch dat de details voor rekening van de gemeenschap komen. Een voorbeeld hiervan is het zelf bepalen van de subsidies aan de Velser verenigin gen. die bijna alle bij de Velser Gemeen schap aangesloten zijn, waardoor de ge meenschap zich geïnfiltreerd heeft in de gehele Velser bevolking. En dat ondanks de verschillende religies en achtergronden, waaruit men zijn verenigingswerk ver richt. Dit is volgens de heer van Os de beste vorm van samenwerking, die hij in dit verband aangetroffen heeft. Een beter aankweken van burgerzin is via de Vel ser Gemeenschap niet denkbaar Hij be sloot met de hoop uit te spreken, dat ve len van de nieuwe inwoners deel zullen ne- geest zullen weten te waarderen, waarin dit geest zal weten te waarderen, waarin dit werk in de gemeenschap geschiedt om zo doende actief mee te bouwen met de op bouw van het naoorlogse Velsen, dat .iog in volle ontwikkeling is. Advertentie EETHOEK 265.00 SLAAPKAMER 488.00 SLAAPBANKSTEL445.00 VELDBED25.50 VOUWSTOELTJE 10.95 DIVANBED 23.90 KAPOKMATRAS 44.50 OVERGORDIJNSTOF 3.95 - 2.95 - 1.95 3 series ENGELS LEDIKANT 1-pers36.90 2-pers49.90 Partij VASTE VLOERBEDEKKING met 10 V. Eventuele uitverkochte artikelen kunnen, indien u contant betaalt, toch nog voor deze jubileum- prijzen nageleverd worden. VISNET HERENGARNITUUR 4.25 2 DAMESSLIPS voor1.95 2 SUPERDROGER THEEDOEKEN voor 1.95 TRICOT-NYLON OVERHEMD 9.95 LADDERVRIJE NYLONS, 2 paar voor 3.75 NYLON ONDERJURK 4.95 2 MOUSSE SLIPS 3.25 PARTIJ ZOMERSTOFFEN 3 series 3.95 - 2.95 - 1.95 BADDOEK 1-95 LAKENS, vanaf5.50 Alléén in onze textielafdeling bij aankoop van f 25.00 een baddoek CADEAU IJMUIDEN - BEVERWIJK De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) heeft van V.V.V.-zijde de volgende gege vens ontvangen omtrent de bloei van de fruitbomen: De provinciale V.V.V. in Limburg: tot en met de volgende week staan de latere appelbomen in volle bloei. De federatie van V.V.V.'s in Noord-Hol land boven het Noordzeekanaal: in de pol der de Beemster en ten noorden van Hoorn beginnen de appelbomen te bloeien. Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De Bcrtina VL85 is nog steeds niet aan de thuisvaart begonnen, zo is hedenmor gen bekend geworden De Bertina Is wel het schip, dat de meeste Hollandse nieu we aan boord heeft De eerste nacht dat er mocht en kon worden gevist haalden de Vlaardingers slechts 5 kantjes haring uit hun netten. De tweede nacht werd het jachtterrein iets naar het noorden ver legd en dit leverde ongeveer 325 kantjes op. Deze haring heeft de Bertina aan boord gekregen. De afgelopen, dus derde nacht zijn de Vlaardingers weer niet onfortuin lijk geweest. Vanmorgen reeds stonden 370 kantjes op de verschillende dekken, terwijl er nog 90 netten gehaald moesten worden. Deze lading kan de Bertina niet laden, omdat er te veel ledig fust aan boord is. Bovendien kan deze aan boord zijnde ha ring niet eerder verkocht worden dan Vrijdag 24 mei „De Hoeksteen", Santpoort- Zuid, 20 u.: Orgelconcert door Johan Timmerman. Dinsdag 28 mei, Grote Kerk, 20 u.: Orgel concert door Albert de Klerk Program ma: Matthias Weckmann, Joh. Seb. Bach, Joh. Pachelbel, Max Reger, Hermann Schroeder. (In de serie gemeentelijke gratis orgelconcerten). Woensdag 29 mei, Concertgebouw 20.15 u.: derde concert in de Beethovencyclus door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends. Solist: Hans Richter-Haaser, piano. Donderdag 30 mei, Concertgebouw 20 u.: Concert voor bejaarden door het Ko ninklijk Mannenkoor „Caecilia" onder leiding van Anton de Beer, Donderdag 30 mei, Grote Kerk 15 u.: Or gelconcert door Albert de Klerk. Pro gramma: William Byrd, Orlando Gib bons, John Blow, John Buil Charles John Stanley, Thomas Arne, Benjamin Britten. (In de serie gemeentelijke gratis orgelconcerten). Taveerne „In 't Goede Uur". Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 2 juni: Bach. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-22.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Vrijdag 24 mei, Stadsschouwburg 20 u.: Toneegroep Theater met „Rosmersholm" van Hendrik Ibsen. Regie: Ferd. Sterne- berg. M.m.v. Eric v. d. Donk, Henk Schaer, Mia Goossen, Annie Langenaken e.a. Vrijdag 24 mei, Minerva Theater, 20.15 u.: A B.C.-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk. Zaterdag 25 mei en zondag 26 mei, Stads schouwburg 20 u.: Nederlandse Comedie met „Mary, Mary" van Jean Kerr. Regie: Kees Brusse. M.m.v. Kitty Janssen, Guus Oster, Louis Borei, Jan Teulings e.a. Maandag 27 mei, Stadsschouwburg 20 u.: Voordracht door Charlotte Kohier van „In het ravijn" van Tsjechov. Verta ling: Charles Timmer. Dinsdag 28 mei, Stadsschouwburg 20 u.: Nederlandse Comedie met „De physici" van Friedrich Dürrenmatt. Regie: Han Bentz Van den Berg. M.m.v. Han Bentz van den Berg, Henk Rigters, Joan Rem- melts, Elly van Stekelenburg, Peronne Hosang, Kitty Courbois e.a. Woensdag 29 mei, Stadsschouwburg 20 u.: Haagse Comedie met „Don Gil met de groene broek" van Tirso de Molina. Re gie: Joris Diels. M.m.v. Myra Ward, Jules Croiset, Do van Stek, Maria de Booy, Bas ten Batenburg, Eric van Ingen e.a. Donderdag 30 mei, Stadsschouwburg 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Het sein staat op moord" van Monte Doyle. Re gie: Richard Flink. M.m.v. Pim Dikkers, Lia Dorana, John Lanting, Frans Koks hoorn e.a. Vrjjdag 31 mei. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. M.m.v. Guus Hermus, Ann Ha- sekamp, Henny Orri, Luc Lutz e.a. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Mar griet de Groot, Han Reiziger (piano). Zaterdag 25 mei, Minerva Theater, 14.30 u.: Aerdenhouts Kindertoneel met „Asse poester". Maandag 27 mei, Concertgebouw 20 u.: Rokato's Toneelgezelschap 'met „Valstrik voor een man alleen" van Robert Tho mas. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Tot en met 4 juni in Prentenkabinet: „Schenking De Roos", een collectie grafiek met werken van Toulouse Lautrec, Steinlen, Fantin- Latour, Zorn, Derkinderen, Daumier, Jan Toorop e.a Voorts tekeningen en aquarellen door Herman Kruyder. Ge opend dagelijks van 1017 uur, zondag van 1317 uur. Vishal: tentoonstelling .Keltische Kunst", bodemschatten uit Salzburg. Geopend van 1017 u. Vrijdag bovendien van 2022 u. Zondags van 1317 u. Tot en met 3 juni. Vleeshal: tentoonstelling van Talensschil- derijen. Geopend van 1017 u. en van 20.3022.30. Zondag van 1517 u. Tot en met 26 mei. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: Expositie „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Geopend van 1017 u. Zondags van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 1012.30 u. en van 13.30 17 u. Zon- en feesidagen van 1417 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tot en met 31 mei tentoonstelling van houtsneden van Cor Basart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24' u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Tot en met 15 juni expositie schil derijen van C. Nierop. Dagelijks van 9 20 u.. Tevlers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tol en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-tons Fokkerorgel. Dagelijks behalve maandag van 1117 u. Eerste zondag van de maand van 1317 u. „De Waag": Tentoonstelling van werk van leden van K.Z.O.D.: „Van 1 tot 100 gul den". Tot en met 25 mei. Dagelijks van 1017 u„ 's zondags van 1417 u. Openluchttheater, Bloemendaal: expositie van bloemenmozaïek. Huize Bloemenhtuvel, Bloemendaalseweg no. 159, Overveen: Tot en met 26 mei: tentoonstellii:», van schilderijen en beeldhouwwerken vati BUernend-ialse kunstenaars. Dagelijks van 10--17 uur Zondags van 1417 uur. Wandelgangen, Stadsschouwburg: exposi tie van werk van de graficus Flip van der Burgt Cruquius Museum. Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 u. en 13.3017 u. Zondag van 1017 u Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 10—12.30 u. en van 13 3017 u. Zon- en feestdagen van 14—17 u. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op werkdagen van 917 u. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 9—12.30 u. Daarna melden bij portier. R.-k. Kathedrale Basiliek: Voor bezich tiging melden bij de pastorie. Vrijdag 24 mei, Gebouw Prins Hendrik straat 1, 20.15 u,: tweede lezing in de serie van vijf door mr. M. L. Stibbe: „De uitdrukking van de menselijke ziel in gestalte en gelaat." Centrum voor Vrij Geestesleven. Zondag 26 mei, Jazzsociëteit „Ekestos", Stationsplein 20 u.: dansavond met het kwartet Rob Hoeke. Dinsdag 28 mei, Concertgebouw 20 u.: Stichting Vogelrampen Fonds. Première van de film „Vogels in nood" van Dick de Vries en Freek Bloem. Vrijdag 31 mei. Gebouw Prins Hendrik straat 1, 20.15 u.: derde lezing in de serie van vijf door mr. M. L. Stibbe: „De uit drukking van de menselijke ziel in ge stalte en gelaat". Centrum voor Vrij Geestesleven. Lijst van aanwinsten der Stadsbibliotheek. Romans: Arnau, De vrouw in chinchilla; Hel man. 's Mensen heen- en terugweg; Kielland Arbeiders: Reymont. Lodz, hei land van belofte De la Roche. De gebroeders Whiteoak op Jalna; Asch, Dei Trost des Volkes; Forester, The good shepherd; Salinger, Raise high the roof beam, carpenters - and: Seymour, an introduction. De Roberto. I vicerè. Ontwikkellngsboeken: Jaspers, Philosophic I: Philosophische Weltorientierung; Mulder, Men- sen, groepen, organisaties, speurwerk in de so ciale psychologie, dl. 1; Schofield, Purper en scharlaken, de tijd van 39—155 na Christus; Alk maar in Noord-Kennemerland: Trimbos, Misdaad zonder straf?; Rijpstra-Verbeek, Dienend in het wit, het levensverhaal van zuster F Meyboom. Enter, Het sporenplan voor de modelbaan (speel- goedtreinen). Technische kennis, basisdeel 3: Ma terialen, tekenen, machine-onderdelen; Huitema, Ronde en platbodem Jachten; Berk, Tweede hands auto's kopen zonder risico; Olyslager. Vraagbaak voor uw Fiat 1100 en 1200: Basis syn- cho- en servosystemen, dl 1; Green. Wat ts dat voor een vliegtuig?; Van Dijk-Wittop Koning, Levehd Grieks; Storm, Am grauen Meer, ge- sammelte Werke; Elwin, Lord Byron's wife; Van Deyssel, Gedenkschriften (nieuwe uitgave), dl 1: De Haan, Verzamelde gedichten, dl. 2; Schier- beek, De blinde zwemmers (prozagedicht); Brecht, Leven van Galilei (toneelstuk); Marini. Zeichnungen, Photos, Bekenntnisse: Moskowitz, Great drawings of all time, vol 3: French thirteenth century to 1919; Liber. Altijd maar draaien, de levensroman van Heintje Davids, Borrebach, Topfoto's in kleur en zwart-wit; Bar- tok en Lord, Serbo-Croatian folks-songs: Van Egeraat. Het Zwarte Woud; Van Egeraat, Auto gids voor Spanje en Portugal: Bocca, The uneasy heads, a report on European monarchy: Eptori. De Fransman en de liefde: Miscellanea Traiec- tensia. bijdragen tot de geeschiedenis van Maas tricht, 1S62—31 juli 1962. maandag Hierom werd aan de rederij verzocht namens alle schippers van deze Vlaardingsche combinatie of het niet toe gestaan kon worden dat de Bertina nog een nacht met de combinatie mee mocht vissen. Dit is voor de rederij en allen die erbij betrokken zijn de voordeligste ma nier omdat er zondag toch niet gevist wordt. De rederij heeft dit toegestaan, zodat de Bertina nog een nacht meevist dan nadat de netten scheep zijn gekomen, morgen ochtend vroeg de thuisvaart aanvangt om zijn aan boord zijnde haring aan de maan- dagmarkt in Vlaardingen te verkopen. Gisteravond is bekend geworden dat er zeker 3 trawlers koers op IJmuiden lig gen. Allereerst wordt verwacht d'e KW 32 „Sakina Martina" met 100 kantjes en 400 kisten verse waar. Dan is er bericht van twee Vlaarding sche schepen. Allereerst de VL 110 Mi- chiel Jan met 100 kantjes en 25 kantjes haring in ijs en 200 kisten en de VL 7 Ada met 85 kantjes en 175 kisten verse waar. Naar Scheveningen is onderweg de SCH 242 Huibertje met 100 kantjes en een niet genoemd partij haring in de z.g.n. rederijkistjes, 400 kisten verse makreel en een 50 kisten stripvis. Al deze schepen zijn gekomen van de 56.40 N.B. en iets beoosten de O lengte. De KW 7' „Arend" van de Katwijkse combinaties werd vanmiddag orri' twee uur in IJmuiden verwacht als eerste, met aan boord 113 kantjes haring. Naar Vlaardingen is onderweg de VL 16 „Voorloper" met aan boord 59 kantjes eigen vangst en 41 kantjes haring van de VL 103 „Voorbode". De „Voorloper" kan vanavond om zes uur voor Hoek van Hol land zijn. De „Arend" mag dan het eerste in IJmui den aankomende haringschip zijn, de SCH 302 „Willem van der Zwan" is de winnaar van de haringrace. Dit schip kwam van middag om half een in Scheveningen aan de kant met aan boord 100 kantjes haring. Een mooi succesje voor schipper Cor Kor- revink. Advertentie KÉNNCMÉRIAAN «I TttlFOON 4;»1 ijMulDfN Vier jongelui aangehouden. De kinder politie te Groningen heeft vier jongens aangehouden van 14, 15, 16 en 17 jaar oud. Dit viertal zou een groot aantal inbraken op zijn naam hebben staan. De knapen zijn op het hoofdbureau van politie te Gro ningen ingesloten en worden ter beschik king van de justitie gesteld De vier jonge lui zouden twaalf inbraken in de stad Groningen hebben gepleegd waarbij on geveer 1600 gulden werd buitgemaakt, als mede allerlei goederen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9