Damesturninterland in Rotterdam Ongelijke maar moedige strijd tussen Nederland en Polen Nereus nam revanche voor de op Varsity geleden nederlaag Harde wintertraining wierp al resultaten af voor atleten Verdienstelijke overwinning van korfbalteam op België Manchester United onbetwist de sterkste Eerste zes plaatsen alle voor gasten Njord overigens de meerdere in sprintraces Hockeycompetitie alleen in eerste klas voortgezet Europa-cup voor hockeyers Jaap Noordenbos vlak bij Nederlands record op de 200 meter hardlopen Debutanten zeer goed op dreef Huldiging was te spontaan Engelse beker voor club die bijna degradeerde Wereldrecords van drie Amerikanen MAANDAG 2 7 MEI 1963 13 Niet royaal Wat armoedig Victor Emanuel overwon in Duitsland fFl* sl«I s 25 km Rotterdam Vierde wereldprestatie kon niet worden erkend Een teleurstellende hoeveelheid gym- nastiekliefhebbers is zaterdagavond in de Rotterdamse Energiehal getuige ge weest van een ongelijke, maar moedige strijd tussen de tumploegen van Neder land en Polen. Ongelijk, omdat de Pool se turnsters temidden van de toch reeds sterke ploegen achter het gordijn eer volle plaatsen kunnen bereiken, moedig omdat onze afvaardiging zo goed van zich heeft afgebeten en niet merkbaar was geïmponeerd door het werk van hun tegenstandsters. De opzet van de wedstrijd heeft dit wellicht in de hand gewerkt Polen werd juist uitgenodigd om de Nederlandse da mes ook eens de gelegenheid te geven een véél sterkere tegenstander te ontmoe ten dan in Westeuropese landen mogelijk is. Ze wister dus, wat hun te wachten stond. Niettemin werd het een belevenis de Poolse dames te volgen bij hun beurten aan de verschillende toestellen. Na de op mars en het voorstellen was het springen nog een tam beginnetje. Met heel veel chauvinisme zouden we zelfs kunnen zeg gen, dat Nederland gedurende het springen nog een kleine voorsprong heeft gehad. Maar dan ook héél even, want hoewel on ze dames constant en goed sprongen, de beide beurten van Eustachiewicz en Kot brachten de Poolse ploeg op 46,15 tegen de Nederlandse dames 45,90. Het brugturnen werd het begin van een ..bewegingsshow", zoals in Nederland nog niet werd vertoond. Wanneer een Poolse dame eenmaal was begonnen, werd er niet gestopt voordat de gehele oefening was beëindigd. De meeste verrassende overgangen van onderdelen, die men hier in den lande ook wel kent, koppelden al les aan alles. Het werk van de Nederland se dames, hoe vaak ook geprezen de laatste tijd, verbleekte plotseling tegen over dit vloeiend, doorlopend draaien, kippen en zwaaien. Slechts Thea Belmer kwam met 9.30 op Pools niveau, terwijl Ria Rietveld ook wel in die buurt had kunnen komen wan neer haar handstandafspreiden normaal was gelukt. Dit kostte ook de ploeg als geheel ongeveer een halve punt, waardoor het verschil op dit onderdeel bijna twee punten werd: 44,90 tegen 46,80 pr. Naar Advertentie y»eeooeeooeeotx30ooooooc)oo<xxxxxxxxxyxx>30fx)ooofy50orooooo ETALAGE- EN RECLAMESTUDIO WIJ ONTWERPEN EN VERZORGEN VOOR U - etalages - materiaal decoraties - standbouw - showcards - verbouw adviezen - praalwagens SLAPERDIJK 38 I Santpoort Telef. 0 2560 - 7321 - 7582 ADVISEURS OP HET GEBIED VAN RECLAME onze smaak was de Nederlandse jury niet royaal in de waardering van het sur plus aan bewegingsbeheersing dat van het Poolse werk afstraalde Onder het huiselijk gerammel van lege limonadeflesjes, die door volijverig hal- personeel dringend moesten worden weg geruimd tijdens het balkturnen, zagen we enkele degelijke oefeningen aan Nederland se zijde, onder apdere van Nel van Bek- kum, die trouwens over het geheel een constante wedstrijd tprnde. Ook Grietje van Essen beantwoordde prima de schit terende beurt die voor haar de Poolse Ursula Kosz maakte. Jannie Vierstra, heel goed op dreef, miste bijna het opkomen uit radslag, wat haar onder de 9.- deed belanden. Aan Poolse zijde werd naast een aantal gedurfde op- en afsprongen (waaronder een inrol tot hurkstand) een zo groot aan tal „standjes" en „houdinkjes" gebruikt, dat wij ons afvragen of er weer een te ruggang aan de hand is op de balk: van veel „los" werk, naar evenwichtige meer aan-de-balk-gebonden bewegingen. In elk geval gaf de balk aan onze Poolse gasten ruimschoots de gelegenheid hun grotere lichaams- en bewegingsbeheersing te to nen, aan het einde uitgedrukt in de voor sprong 47,15 tegen 44.90 p. Tenslotte vrije oefeningen, wellicht met de meeste spanning door het publiek te gemoet gezien. Wat betreft de harmonie muziek beweging een teleurstelling: naast het gebruik van ongepaste muziek, Bü de roeiwedstrjjden van „Hollandia" op de Oude R\jn bjj Alphen heeft de oude vier van Nereus zich zaterdag gerevan cheerd voor de nederlaag op de Varsity door Njord gedecideerd te verslaan. Ne reus was bij de start het snelst weg. kon steeds een voorsprong van zeker een lengte behouden, die op 1500 meter tot anderhalve lengte was uitgegroeid. In de finishspurt kon Njord geen behoorlijk tempo meer opbrengen en liep daardoor nog een ach terstand van enkele lengten op. Overigens was Njord in de sprint-races beslist de meerdere van de andere stu denten-roeiverenigingen. In de twee zon der, de oude vier 1 en oude 2 konden var- sity-winnaars de eerste'prijzen in de wacht slepen. Met de overwinning in de oude acht, eveneens over 500 meter, kwamen de Leidse studenten in het bezit van de door ir. Tromp nieuw ingestelde zilveren Molenwisselprijs voor heren sprintnum mers 40 jaar geleden startte de oud voorzitter van de roeibond voor de eerste maal op Hollandia waarbij de inter nationale telling volgens het systeem van de Coupe Glandaz wordt aangehouden. In het veld van de jonge B-vieren leidde Njord het veld rustig aan, en kon gemak kelijk Proteus en Nereus de baas blijven. De technische kwaliteiten van Njord sta ken ver boven die van de rivalen uit. Bij de achten kwamen de beide overwinnaars duidelijk naar voren. Nereus legde beslag op de eerste prijs bij de jonge achten door Njord en Laga achter zich te laten, en de oude acht werd een overtuigende zege voor de Leidse studenten. De voornaamste uitslagen zijn: heren (2000 meter) jonge acht B: 1. Nereus 6.54.4. 2. Njord 7.00.-; 3. Aegir; oude vier tweede klas: 1. Argo 7.39.6; 2. Proteus 7.49,3; lichte vier A: 1. Argo 8.02,2; 2. Ric 8.06,-; 3. Neureus; jonge vier A: eerste klas: 1 Skadi 7.38,-; 2. Kon. Dortsche 7.46,6; 3. Argo; jonge vier B: 1. Nereus 7.25,-; 2. Proteus 7.39,8; 3. Nereus 7.44,2; lichte vier B: 1. Aegir 8.04,-; 2. Tachos 8.05.-. Oude vier met stuurman eerste klas: 1. Nereus 7.24,2; 2. Njord 7.31,2; lichte acht: 1. Laga 7.02,6; 2. Proteus 7.03,2; 3. Njord; jonge acht A: 1. Nereus 6.43,-; 2. Njord 6.51,8; 3. Laga; oude acht: 1. Njord 6.30,2; 2. Triton 6.37,8; 3. Aegir 6.53,-. Demes (1000 meter): jonge dubbel vier: 1. Neureus 4.14,-; 2. Ric 4.35,6; jonge acht: 1. De Vliet 1 3.56,3; 2. Neureus 3.59,9; 3. De Vliet 2; jonge vier: 1. Die Leythe 4.16,6; 2. De Vliet 4.28.4; oude acht: 1. De Vliet 1 3.44,4; 2. de Amstel 3.53,4; oude dubbel vier (hoofdnummer): 1. Nereus 3.58,2. De Bertha prijs was voor Njord. De Poolse kampioene Natalia Kot tijdens een gedurfde sprong op de evenwichtsbalk in de Energiehal in Rotterdam. een minder benutten van muzikale impul sen dan wij hadden gehoopt. Wat de be wegingen betreft een weergaloze demon stratie van fantasie, vaart, wervelende verbindingen vooral in de kleine bewegin gen op de grond, meestal na adembene mende passages plotseling afgewisseld door flitsende grondgymnastische stukken. Hier straalde een eindresultaat van training, een training zowel op kracht en vaardigheid, als op souplesse en ritmege voel gericht. Enkele malen stoorde ons echter hevig het overdreven, kitscherige gebarengedoe, ontleend aan de balletkunst. Een gebied dat niets heeft te maken met het gymnastisch bewegen. Zonder deze balletachtige ouvertures zouden de desbe treffende oefeningen van gymnastisch ho gere waarde zijn geweest. En het werk van de Nederlandse dames hiernaast? Het leek wat kaal, wat armoe dig, minder doorleefd dan bij hun tegen standsters. De armen waren vaak stok jes, die hinderlijk leken in het bewegings verloop. Er werd veel meer gelopen dan in de Poolse oefeningen, voordat er „iets" ging gebeuren. De remedie? Een breder opgezette alge mene lichaamsscholing, van jongsaf aan (dus ook inbegrepen ruimere aandacht in de schooljaren, dus meer lichamelijke oefening) gevolgd door een speciale li chaamsscholing op ritmisch-harmonische basis. Wellicht komen we er dan, zodat een achterstand als zaterdagavond van 44.,85 tegen 48,05 niet meer zo groot wordt. Einduitslag: 188,15 tegen 180,55 pt. Het eindklassement toonde eerst zes Poolse namen waarna pas de zes Neder landse kwamen, nogmaals dus een illus tratie van de Poolse overmacht. Maar de prestatie van de Nederlandse meisjes te gen dit gezelschap een goede, bijna fout loze wedstrijd te hebben geturnd wordt er alleen maar knapper door. De einduitslag was: 1. Barbara Eust- schiewicz totaal 38.25; 2. Natalia Kot-Wala 38.05; 3. Malgorzata Brylka 37.35; 4. Ur sula Korz 37.25; 5. Dorotha Miller 36.90; 6. Gizela Niedurna 36.70; 7. Thea Belmer 36.50; 8. Nel van Bekkum 36.10; 9. Jannie Vierstra 36.05; 10. Ria Rietveld 35.90; 11. Nel van Zetten 35.65; 12. Grietje van Es sen 35.60- Buiten mededinging Malgorza ta Vilczek 36.70. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Hockeybond heeft besloten het sei zoen 1963-1964 met een normale competitie te starten en de wegens de lange duur van de winter onderbroken competitie 1962-'63 niet uit te spelen. Een uitzondering zal worden gemaakt voor de westelijke eerste klasse (heren). Deze afdeling, die de „leverancier" is van vrijwel alle Nederlandse elftal-kandidaten, zal na 't landentoernooi in Lyon de halver wege gestaakte competitie 1962-1963 voort zetten. Deze maatregel is genomen om de ploeg de gelegenheid te geven zich, zonder de last van een volledige competitie, op het Olympisch toernooi in Tokio voor te bereiden. De Europa cuptoernooien grijpen steeds meer om zich heen. De voetballers blazen er juist van uit, maar de hockeyers hebben dit toernooi nog voor de boeg. Zij zullen het echter voor dames en heren in drie dagen afdoen en wel in het pinkster- weekeinde, 1, 2 en 3 juni op Klein-Zwitser- land in Den Haag. Dit Europese toernooi wordt georgani seerd door HHIJC en BDHC. De deel nemers bij de heren zijn: Rot Weiss uit Keulen, kampioen West-Duitsland, Racing Club de France uit Parijs, kampioen van Frankrijk, Black Boys uit Genève. kam pioen van Zwitserland, Real Club de Polo de Barcelona, Spaans kampioen, Breans Hockeyclub uit Engeland, een sterk tou- ringteam, Royal Rasante uit Brussel en voorts HHIJC en een Batavieren team. Dit laatste buiten mededinging. Bij de dames doen mee Rot Weiss uit Keulen, Racing Club de France, Royal Ra sante uit Brussel, Stade Lausanne, BDHC en HHIJC. De keiharde wintertraining die de Ne derlandse top-atleten de afgelopen maan den hebben ondergaan, heeft tot resultaat gehad, dat zaterdagmiddag tijdens inter nationale atletiekwedstrijden op de sintel- baan aan het Olympiaplein, een niet ge ring aantal uitstekende sportprestaties ge leverd werd. Slechts twaalf centimeter bleef de boomlange 23-jarige Henk Evers uit Oranjewoud verwijderd van het hink- stapsprongrecord, dat reeds 36 jaar op naam staat van Wim Peters met 15.48 meter. Hans Smit liep een fraaie 100 me ter in 10.5 sec. en Jaap Noordenbos, stu dent aan de academie lichamelijke opvoe ding, zag zijn stugge training bekroond met een daverende 21.2 sec. op de 200 me ter, waarmee hij tot op 0.1 sec. het Ne derlands record, dat op naam staat van Chris Berger en Tinus Osendarp, benader de. De ontmoeting tussen het Amsterdamse AAC en het Duitse Wolfsburg was voor het technisch college van' de KNAU aan gegrepen als selectie voor de Benelux- ploeg, die op 8 juni in Billingham tegen Engeland Uitkomt. De verrichtingen van Henk Evers op de hinkstapsprong waren 15,15, 15.06, 15.02 en 15.36. Jaap Noorden bos, die op 1 juni zijn debuut maakt op de 400 meter, won de 200 meter vóór een verwonderde Hans Smit, die nog geen kwartier tevoren de 100 meter in 10,5 sec. aflegde. Noordenbos bewees hiermede op de goede weg te zijn. Jan Parlevliet verzekerde zich op de 400 meter horden in 55,1 sec. van een plaats voor de Nederlandse ploeg. Eef Ka merbeek liep de 110 meter horden in 14,9 sec. Herman Timme, die het pad van de tienkamp heeft verlaten en zich alleen concentreert op het kogelstoten en discus werpen stootte de kogel 15.53 meter (Zuid- Vooral door een bijzonder goede eerste speelhelft heeft Nederland in zijn zestig ste korfbalinterlandwedstrjjd een verdien de 8-3 zege op België behaald. Het grote puntenverschil kan misschien het best toe geschreven worden aan het geringe tempo dat de Belgen aan de dag legden. Het wa ren vooral de debutanten G. van de Waar de (Spangen) en D. van Vliet (Blauw Wit) die in dit geheel vernieuwde Nederlandse korfbaltwaalftal gespeeld hebben alsof ze al jaren het Oranjeshirt droegen. Na het beginsignaal van de Engelse ar biter J. Scrips, die niet onverdienstelijk leidde, zette Nederland de Belgische ver dediging geheel onder druk, doch C. v. Lunteren die deze middag niet zo in vorm was kon niet de juiste richting vinden. Wel was dat het geval met Jetty Liebenlist, die na 10 min. de score open de. Vlak daarna miste J. Krijgsman invaller voor de geblesseerde Nico Jans- sens tweemaal een strafworp, hetgeen C. v. Lunteren even later herhaalde. Nederlands middenvak met aan het hoofd C. v. d. Pieterman was heer en meester van het veld, hetgeen er toe leid de dat Tini Dieterman de voorsprong in de 28ste minuut tot 2-0 vergrootte. De vak verwisseling bracht Theo v. Zee voor de korf, die in twee minuten tijd de stand op 4-0 bracht, waarbij het derde doelpunt in feite een cadeautje van de arbiter was. België kwam terug en door middel van een strafworp bracht J. Allewijn de stand op 4-1. Toch had Oranje bij de rust nog weer de voorsprong vergroot, toen v. d. Pjeterman vlak voor de rust zeer fraai scoorde (5-1). In Manchester werden gisteren on geveer 400 mensen gewond waarvan er tenminste 10 naar een ziekenhuis moes ten worden vervoerd na wilde scènes bij de verwelkoming van de cupwin naar Manchester United. Er was een menigte van 300.000 mensen od de been. De politie stond machteloos. De agen ten hadden de armen in elkaar ge haakt, maar deze menselijke keten werd overal verbroken toen de mensen op de bus afstormden. Vrouwen tracht ten de spelers te omhelzen. Mensen klommen bovenop standbeelden. De politie waarschuwde door luidsprekers dat kinderen vertrapt dreigden te wor den door het optreden van „zinneloze idioten". Indien er niet zo'n sterke poli tiemacht op de been was geweest zou het beslist nog erger zijn afgelopen. In de tweede helft bleef Nederland aan vankelijk domineren en uit een der talrij ke aanvallen liet Jetti Liebenlist haar tweede punt noteren (6-1). Vanaf dit ogen blik zakte het spelpeil aanzienlijk: er wer den veel fouten gemaakt, het plaatsen was slecht, en België kon uit een dubieuze strafworp door J. v. d. Velde de stand op 6-2 brengen. Ogenblikkelijk hierna ver raste mevrouw Hugens-Schram de Neder landse speelster A. de Jong en op waar lijk zeer fraaie wijze kon de Belgische speelster de stand op 6-3 brengen. Oranje kwam daarna terug, werd weer sterker en Theo v. Zee topscorer met 3 goals verhoogde de voorsprong tot 7-3, waar na Annie de Jong in volle ren de eindstand op 8-3 bepaalde. België heeft ditmaal zeer teleurgesteld: de ploeg speelde een klasse minder, dan wij van haar gewend zijn. Slechts de he ren Deckx en Saltens alsmede mevrouw Hugens-Schram bereikten het hoofdklasse- peil. Het vak C. v. Lunteren heeft wat teleur gesteld, het speelde niet zo flitsend, als wij dat gewend waren. Doch de vakken met G. Bos en Theo v. Zee aan het hoofd speelden boven ieders verwachting. ■-A-. m. %M -safc. Noel Cantwell aanvoerder van Man chester United, werpt van pure vreug de de pas veroverde Cup in de hoogte onder het toeziend oog van Charlton (links) en Albert Quixall (rechts). Voor ruim 100.000 toeschouwers heeft Manchester United zaterdagmiddag in het Londense Wembley-stadion de Engelse cup-finale gewonnen. In de eindstrijd werd Leicester City met 31 verslagen. De rust stand was 10. Voor de doelpunten van Manchester United zorgden Dennis Law en David Herd (2 x), voor Leicester scoor de Ken Keyworth. Het is de derde maal dat Manchester United de Engelse beker won. Eerder veroverde de club de fel-begeerde cup in 1909 en 1948. Ook in 1957 en 1958 werd de eindstrijd bereikt. Aston Villa en Bolton Wanderers stonden toen echter succes in de weg. Deze 82ste cup-finale, waarin Manches ter bij vlagen werkelijk briljant voetbal speelde, zal de geschiedenis ingaan als de „wedstrijd van Dennis Law", de gro te linksbinnen die Manchester voor 115.000 pond sterling zo'n 1,2 miljoen gulden dus van het Italiaanse Torino kocht. En de supporters van de Mancunians wa ren het er over eens: Dennis was ditmaal iedere penny meer dan waard. Samen met Bobby Charlton, de snelle beweeglijke linksbuiten van de overwinnaars, vormde Law het sterkste deel van de ploeg, die volkomen verdiend in deze goede en faire bekerfinale triomfeerde. Leicester City mocht dan in de wed strijd tegen de ploeg van Matt Busby, die de degradatie uit de eerste divisie juist nog ontging, als favoriet starten, al heel gauw werd duidelijk dat Manchester zijn tegenstanders nauwelijks een kans zou geven. Toch duurde het een klein half uur voordat het goede spel werd beloond. Een fout van doelman Banks, die een zwakke wedstrijd speelde, was er de in leiding van. Hij werkte een schot van Charlton onvoldoende weg en daardoor kreeg rechtshalf Crerand de kans de bal voor de voeten van de schietgrage Law te schuiven, die Banks kansloos liet (10). Ondanks die voorsprong bleven de 100.000 toeschouwers goed voor 'n nieu we record-recette van 98.000 pond sterling ruim een miljoen gulden.lange tijd in het onzekere. Pas 12 minuten na de hervatting gaf midvoor David Herd, die met een diagonaal schot scoorde, zijn sup porters meer zekerheid (20). Even kwam er nog hoop bij de vertwij felde Leicester-aanhang. Daarvoor zorgde Ken Keyworth, de midvoor van de ploeg uit de Midlands, een tien minuten voordat de strijd gestreden was. Nadat een vrije trap binnen het strafschopgebied geen succes had opgeleverd, verraste Keyworth met een gerichte kopbal doelman Gaskell volkomen (21). Vijf minuten later begrepen zelfs de meest verstokte Leicester-supporters dat het pleit beslecht was. Een fout van de verdediging stelde David Herd opnieuw in staat te scoren (31). Voor de derde maal Leicester bereikte de beker-eind strijd in 1949, 1961 en 1963 was de ploeg, die tot voor kort tot de „doublé" in staat werd geacht, in de cup-finale ver slagen. Victor Emanuel, gereden door M. W. Lange, heeft zaterdag uit een veld van dertien paarden de draverij om de Grote Prijs van de stad München-Gladbach gewonnen. De eerste prijs was groot 10.000 mark. De k.m.- tijd van Victor Emanuel was 1 min. 23,4 sec. De eveneens in deze draverij uitko mende Xavero, met op de sulkey Jan van Dooyeweerd, werd niet geplaatst. V s WrffW' Jaap Noordenbos, die met ruime voor sprong finishte in Amsterdam. nederlands record), maar moest zich ge slagen bekennen bij het discuswerpen door „lichtgewicht" Dick Schrieken (48.91 me ter). De clubontmoeting werd gewonnen door Wolfsburg met 171 tegen 159 punten, waarbij Peter Dellesen (1.80 hoog) en Vel- linga (49.8 op de 400 meter) opvielen. Fons Veldhuizen uit Oirschot heeft zon dag in Krommenie zijn Nederlandse titel 25 kilometer hardlopen geprolongeerd. De 29-jarige Brabantse atleet veroverde daar mee voor de vijfde maal het kampioen schap op deze afstand. Veldhuizen, die direct na de start de lei ding nam, is geen moment door een van de overige 80 lopers bedreigd. Met een lichte soepele pas bouwde hij, ondanks de hevige wind die de deelnemers op de vlak ke polderwegen rond Krommenie danig parten speelde en velen tot opgeven dwong een ruime voorsprong op, die bij de finish bijna twee minuten bedroeg. De tweede plaats was voor Theo Roelofs (HAC, Hel mond), die met De Bruin en Van der Berg, Veldhuizen aanvankelijk nog had kunnen volgen. Onder de velen, die de strijd staakten, bevond zich ook favoriet Dirk de Bruin, die halverwege de race uitviel. De uitslag luidt: 1. Veldhuizen (KNAÜ, Oirschot) 1.23.30.8. 2. Roelofs (HAC, Hel mond) 1.25.13.6, 3. Van der Berg (PH, Vught) 1.26.21.8, 4. Souverein (Quick, Nij megen) 1.26.42.4, 5. Mol (Altis Amers foort) 1.27.14, 6. Smits (AAV '36, Alphen- Rijn) 1.30.15, 7. Van Hoorn (AVS, Schaes- berg) 1.30.29, 8. Borst (Geertruidenberg) 1.32.29, 9. Visser (GAC, Hilversum) 1.32.31, 10. Schoonen (Minerva, Rotterdam) 1.32.37. Nauwelijks 24 uur nadat hij in Amster dam een fraaie 21.2 seconden op de 200 meter had laten afdrukken, heeft Jaap Noordenbos bewezen dat deze prachtige prestatie, waarmee hij het Nederlandse re cord tot op 0.1 sec. benaderde, geen uit schieter was. Want tijdens wedstrijden die zondag op de Rotterdamse Langepad sin- telbaan werden gehouden, noteerde de rij zige Rotterdammer opnieuw 21.2 seconde. Noordenbos won ook de 100 meter in 10.7 sec., waarmee hij overigens nog 0.1 sec. sneller was dan de dag tevoren. De opvallendste damesprestaties kwa men op naam van Janny van Eyck-Vos, die 800 meter won in 2.13.6 en Corrie van Wijk (DEM), die met de dameskogel tot 13,65 meter kwam. Twee jonge atletes de den het eveneens goed nl. Anneke Leen- stra, die bij het hoogspringen met 1,60 m. weer ongenaakbaar was en Corrie Bakker, die met 12.3 sec. en 5,65 op resp. de 100 m. en het verspringen een dubbele zege boekte. Amerikaanse atleten verbeterden zater dag tijdens atletiekwedstrijden in Modes to en Tempe drie wereldrecords; nóg een wereldprestatie, die van de 20-jarige at leet Phil Shinnick met 8.33 meter vèrsprin- gen zal, hoogstwaarschijnlijk door wind- voordeel niet kunnen worden erkend. Op de 440 yards liep Adolph Plummer een tijd van 44.9 sec. en dat is maar liefst 0.8 sec. sneller dan het oude we reldrecord van Glenn Davis en Ulis Wil liams. Zijn prestatie betekende eveneens een evenaring van het wereldrecord op de 400 meter, dat Otis Davis en Carl Kauf- mann (Did) in de finale tijdens de Spe len van Rome vestigden. Een team van de universiteit van Ore gon verbeterde het wereldrecord op de 4 x 880 yards estafette met een tijd van 7 min. 18.9 sec. Het oude record stond op naam van een Amerikaanse ploeg, die in 1960 in Londen 7 min. 19.4 sec. liep. De ploeg van Modesto bestond uit de lo pers Jan Underwood, Jerry Brady, Norm Hoffman en Morgan Groth Brian Sternberg ontnam aan John Pen- nel het wereldrecord polstokhoogspringen. Sternberg sprong over 5.054 meter. Het oude record van Pennel stond op 5.047 meter. Voor Phil Shinnick, die 8.33 meter ver sprong, heigeen een verbetering van het record betekende met twee centimeters 8.31 Igor ter Ovanesian, Rusl.) werd er door de officials geen windmeter gebruikt. Aangezien er enige wind stond zal dit record niet kunnen worden erkend.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13