MRP wil Frankrijk een Labour-partij geven goed hè die nylons 1- 145 ƒ1.40 Washington en Parijs op minder gespannen voet Franstalige studenten in Leuven nog in staking Spanning in Griekenland na een politieke moord Elf executies in Bagdad WERELDNIEUWS J 3. Socialisten wijzen samenwerking met christen-democraten bij voorbaat af 1 45 1 95 Anti-Chinese relletjes in Indonesië onderdrukt Fundamentele tegenstellingen worden verbloemd zonder te zijn overbrugd Campagne in Rusland tegen contacten met buitenlanders Prins Alexander steunt protest tegen taaisplitsing op de universiteit Belgische baby naar Amsterdam voor operatie EDA-leider Lambrakis overleden na aanrijding door tegenstander Strauss onderweg naar Israel Zondagsbetogingen in België raatótoel 10 x genieten Op de rijwielen! voor... slechts MAANDAG 27 MEI 1963 „Nieuwe" democratie Ij en I j Ij en I j Zwitserse mannen stemmen voor kernbewapening Boycot opgeheven Naar Brussel? Chirurg stelde diagnose in de ziekenauto Iraakse regering ontdekt een pro-Nasser-komplot Kort nieuws Walen tegen I lamingen en omgekeerd Professor Moro formateur van Italiaanse regering Arnold de Vita 00 f 149.- contant (Van onze correspondent PARIJS De roomskatholieke volksre publikeinen die de afgelopen vier dagen in de Franse stad La Baule hun jaarcon gres hielden, hebben in een slotresolutie opgeroepen tot de oprichting van een nieu we partij waarin, buiten communisten en gaullisten, alle Franse democraten een plaats zouden moeten kunnen vinden. De nieuwe voorzitter, de 43-jarige Lecanuet en de 41-jarige secretaris-generaal, de oud minister Fontanet, hebben van het congres de opdracht gekregen de basis voor zo'n Franse Labour-partij te leggen. Het is zeker niet de eerste, en ver moedelijk wel evenmin de laatste poging die in Frankrijk ondernomen is, alle po litieke krachten van het centrum onder één dak te brengen. Dat ook voor dit nieuwe initiatief, waarvoor de volksrepu blikeinen zich dus bereid verklaren poli tieke harakiri te plegen, evenwel veel meer succes zal zijn weggelegd, durft men te betwijfelen. De voornaamste part ners in de verhoopte combinatie, de socia listen, hadden bij monde van hun se cretaris-generaal oud-premier Guy Moi- let de christendemocraten bij voorbaat al niet thuis gegeven. Voor Mollet is de voormalige partij van Robert Schuman en Bidault een hybridisch monster. De enige band die de leden, arbeiders zowel als werkgevers, bijeen zou houden is vol gens Mollet het feit dat ze in een en de zelfde God geloven. Deze opmerking van Mollet heeft op het afgelopen congres vele volksrepublikeinse sprekers tot bitse we derwoorden bewogen. Van een idyllische stemming, die op een spoedige verloving of verbintenis vooruit zou kunnen wijzen, was dan ook weinig te bespeuren. De Franse ex-premier Pierre Pflimlin verklaarde dat Frankrijk behoefte heeft aan een nieuwe democratie die zal voort borduren op de verworvenheden van het regime van president De Gaulle. Hij waar schuwde tegen een terugkeer naar de broosheid van de vierde republiek en zei: „De nieuwe democratie moet de positieve elementen van het gaullisme in zich op nemen: de stabiliteit en de doelmatigheid van de regeringsmacht binnen een meer uitgebalanceerd systeem naar een waar democratisch bestuur en de levende krach ten van de natie hun rechtmatige plaats zullen hebben". Van hun kant hebben de socialisten, die met Pinksteren hun jaarcongres zullen houden dit weekeinde nogmaals nadruk kelijk laten weten niet van plan te zijn als linkse vlag te dienen om een rechtse lading te dekken. De sociaisten lonken zoals we onlangs nog hebben gesignaleerd, eerder naar de communisten. Naarmate de Franse communisten zich verder en sneller van het stalinisme distantiëren zijn Advertentie %Gold" nylons - satijn-zacht, perfekte afwerking. "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier wij, aldus een woordvoerder op een so cialistische vergadering zondag, eerder be reid de dialoog met hen te hervatten en mee te werken aan hun reïntegratie m de nationale gemeenschap. Deze ontwikkeling in de Franse binnen landse politiek moet worden gezien in het licht van de presidentsverkiezingen die weliswaar pas in 1965 worden gehou den, maar die niettemin een tijdige con centratie in enkele groepen of blokken vereisen. Niettemin mag men betwijfelen of die bundeling in blokken van de gaul listen, van het centrum en van links ooit werkelijkheid zal kunnen worden zonder verdere schokken van buitenaf. GENèVE (AP) Bij de volksstemming in Zwitserland waaraan alleen mannen mochten deelnemen heeft de Zwitserse re gering het recht gekregen kernwapens aan te schaffen zonder voorgaande raad pleging van het kiezersvolk. De Zwitsers hebben met grote meerder heid een socialistisch en communistisch voorstel afgewezen volgens hetwelk de beslissing over de kernbewapening bij re ferendum zou moeten worden genomen. Het voorstel werd met 450.488 tegen 273.355 stemmen afgewezen. De regering had ver werping geadviseerd. DJAKARTA (Reuter) Volgens het of- ciciële Indonesische persbureau Antara heeft de Indonesische regering de anti- Chinese acties op Java, Sumatra en Bor neo tot staan gebracht. De minister van Voorlichting Ruslan Abdoelgani heeft na een gesprek met „indoctrinatie-groepen" in Djakarta meegedeeld dat het overal rustig is. Deze groepen zijn na het uitbre ken van de anti-Chinese relletjes drie we ken geleden verschillende streken van In donesië rondgegaan om studenten en an dere jongeren te doen inzien dat geweld daden als tegen de revolutie moeten wor den beschouwd, aldus het bericht van An tara, waarin voor het eerst ook Sumatra en Borneo werden genoemd als toneel van anti-Chinese relletjes. Bij de anti-Chinese relletjes op West- Java zijn ruim 200 voertuigen en acht aan Chinezen toebehorende fabrieken ver brand. Er zijn voorts bijna 400 winkels, twee bioscopen en 160 huizen geplunderd. Volgens een woordvoerder van de politie is de toestand nog gespannen en blijven de speciale politiepatrouilles gehandhaafd. Volgens welingelichte bron in Djakarta heeft president Soekarno, voor zijn vertrek naar Japan en Europa donderdag, mili tairen en politie bevel gegeven „raak te schieten" bij het uitbreken van nieuwe on geregeldheden. De boycot van Britse vliegtuigen in Dja karta, die een week geduurd heeft, is op geheven. De BOAC heeft haar vluchten op Australië via Djakarta hervat. De boy cot was uitgegaan van de Indonesische luchtvervoersunie als protest tegen een vermeende beschieting van een Indone sisch schip door een Brits oorlogsschip. Advertentie m (Van onze correspondent) PARIJS De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Maurice Couve de Mur- ville, is gisteren in Parijs teruggekeerd na een bezoek aan Washington waar hij uitvoerig met president Kennedy en met zijn ambtgenoot Dean Rusk heeft gespro ken. Rusk had zijn Franse collega, met wie hij begin vorige week aan de NAVO- conferentie in Ottawa deelnam, uitgeno digd in zijn persoonlijke vliegtuig die laat ste etappe naar Washington af +e leggen. Ondanks die vriendelijkheid van Rusk en de moeite die Couve de Murville zich had gegeven, lijkt de conclusie gewaagd dat de Amerikaanse en Franse betrekkin gen door overbrugging der fundamentele tegenstellingen al een principiële verbete ring zouden hebben ondergaan. De Franse minister zou tegen president Kennedy hebben gezegd, dat de Frans- MOSKOU (Reuter) De Russische pers heeft de campagne tegen „niet goedge keurde" contacten tussen Russen en bui tenlanders verscherpt en laten doorsche meren, dat wellicht „een aantal nietsnut ten en klaplopers" uit de grote steden zal worden verbannen. Het regeringsblad Izvestia gaf als zijn oordeel te kennen, dat uit het „uitvaagsel" dat bij voorkeur contacten onderhoudt met buitenlandse diplomaten en journalis ten. „verraders" groeien, zoals Oleg Pen- kovsky, de Russische wetenschappelijke medewerker, die wegens het uitleveren van geheimen onlangs ter dood werd ver oordeeld en inmiddels zou zijn terecht gesteld. BERLIJN (AP) In Oost-Duitsland verbiedt een nieuwe wet de burgers zon der toestemming van het communistisch regime contact te hebben met buitenland se diplomatieke missies. Overtredingen zullen gestraft worden met boeten van maximaal 500 mark. Behalve de consulai re missies van Finland, de Verenigde Arabische Republiek, Birma en Indonesië, hebben slechts de communistische landen een volledige diplomatieke vertegenwoor diging in Oost-Berlijn. Amerikaanse geschillen over de kempoli- tiek konden worden geregeld zonder ver deeldheid in het NAVO-bondgenootschap Hij zou de president de indruk hebben ge geven dat Frankrijk zijn kernmacht op een gegeven tijd in de toekomst zal ver binden met de voorgestelde strategische N A VO-stri j dmacht. Geen bezoeken In Franse diplomatieke kringen ontkent men met nadruk dat Couve de Murville de Amerikaanse president een uitnodiging uit naam van het Franse staatshoofd zou heb ben overhandigd. Kennedy, die Frankrijk al veel eerder een staatsbezoeK heeft ge bracht, zag blijkbaar evenmin reden. De Gaulle officieel tot een tegenbezoek uit te nodigen. Wel zou men dit persoonlijke con tact tussen de Amerikaanse en Franse be windslieden mogen zien als een teken dat generaal De Gaulle zich tot wat ortho doxer opvattingen in het diplomatieke ver keer zou willen bekeren. Reeds eerder was het duidelijk geworden dat Parijs be grepen had dat Frankrijk met de diploma tie van de voldongen feiten en van de koude douches, zoals De Gaulle die de laatste maanden jegens de westelijke bondgenoten had bedreven, nauwelijks overtuigende resultaten kon behalen. (Van onze correspondent) BRUSSEL —De staking van de Frans sprekende studenten en docenten aan de rooms-katholieke universiteit van Leuven is vandaag haar tweede week in gegaan. Verleden week maandag zijn de eerste Waalse studenten, die van de medische faculteit, in staking gegaan en vrijdag wa ren er ongeveer 7000 en nog eens bijna 250 professoren, rectoren en anderen. De ongeveer 8000 Vlaamse studenten volgen normaal de colleges en lessen van hun meer dan 275 docenten. Het ligt in de bedoeling dat de sta king nog tot 31 mei zal worden voortgezet. Dan begint voor Leuven de periode, waar in de studenten zich op de examens voor bereiden en worden er geen colleges meer gegeven. Velen hebben de universi teitsstad trouwens reeds verlaten om zich thuis op die examens voor te bereiden. Het grootste deel van de studerenden is namelijk spoorstudent. Incidenten hebben zich niet voorgedaan, wel staan er stakingspiketten voor de uni versiteitsgebouwen, doch zij doen niet an ders dan constateren dat er geen studenten zijn. De staking is een protest tegen de voor genomen splitsing van de universiteit in twee zelfstandige afdelingen, een Neder lands- en een Franstalige. Scheiding wordt zowel in het onderwijs als in de admini stratie doorgevoerd. De Waalse studenten en professoren vrezen, dat zij als gevolg van deze splitsing in een minderheids positie zullen komen en eveneens dat hun Franstalige afdeling niet genoeg moge lijkheden tot ontwikkeling zal krijgen. Tot de stakende studenten behoort ook prins Alexander, de jongste zoon van ex- koning Leopold, die te Leuven medicijnen studeert. Hij is in Vlaamse kringen toch al niet al te populair en zijn deelnemen aan de staking zal daarin zeker geen ver andering te zijnen gunste brengen. De Belgische regering heeft nog niet gereageerd. Men dicht haar echter het plan toe binnen afzienbare tijd het groot ste deel van de Fransstalige faculteit van Leuven naar een Brusselse voorstad over te brengen en op die manier de splitsing vollediger te maken. Een mededeling daarover, met garanties voor het auto noom voortbestaan van het Franstalige deel van de universiteit, wordt door som mige welingelichte kringen binnen afzien bare tijd verwacht. (Van onze correspondent) BRUSSEL Dankzij de hulp van het Belgische leger heeft men een tweejarig jongetje dat aan ernstige hersenvliesont steking leed kunnen overbrengen naar Amsterdam waar de enige specialist die het kind kon redden, het opereerde. Het kind was dezer dagen in het zieken huis van Veurne in West-Vlaanderen opge nomen en het onderging daar een eerste operatie. De verdere redding kon echter alleen worden gebracht door de Amster damse specialist. De reis per auto zou ech ter te lang duren. Daarom verzocht men aan de commandant van het vliegveld Koksijde een helikopter ter beschikking te stellen. De toestemming kwam binnen een half uur. Vergezeld van een verpleegster en zijn vader werd de jongen naar Am sterdam gebracht. Op het vliegveld wacht te de specialist die tijdens de tocht in de ziekenauto naar het ziekenhuis zijn dia gnose stelde en de jongen ogenblikkelijk na aankomst opereerde. Voorlopig is het leven van het patiëntje gered. ATHENE (Reuter) Het Griekse links georiënteerde parlementslid Grigoros Lam brakis is in een ziekenhuis in Saloniki overleden aan de verwondingen, die hij woensdag bij een aanrijding had opgelopen. Lambrakis werd door een politieke tegen stander, Spyros Godzamanis, met een motor aangereden, toen hij van een „vre desbijeenkomst" kwam Vier wereldbeken de hersenspecialisten hebben nog getracht zijn leven te redden. De 45-jarige Lambrakis was professor in de gynecologie aan de universiteit in BAGDAD (Reuter/AFP) Tien ka piteins en een burger zijn zondag in Bag dad gefusilleerd. De elf mannen waren ter dood veroordeeld wegens hun aandeel in de verdediging van het bewind van de vroegere premier Kassem tijdens de staats greep van 8 februari. De terechtstellingen staan niet in ver band met het komplot, dat zaterdag door de Iraakse autoriteiten aan het licht werd gebracht. Volgens het Egyptische persbu reau voor het Midden-Oosten zijn zestig officieren en honderdtwintig burgers op beschuldiging te hebbben meegedaan aan de samenzwering gevangen genomen. In een verklaring van de nationale raad van de Iraakse revolutie werden de sa menzweerders imperialistische agenten ge noemd. Hoewel geen bijzonderheden wer den gegeven viel uit de berichten op te maken, dat pro-Egyptische elementen van de samenzwering worden beschuldigd. Radio-Bagdad zei dat uit de aanwezig heid van de „Baath-partij" in de Iraakse leiding duidelijk blijkt aan welke zijde Irak staat, „hetgeen Cairo niet uit het oog dient te verliezen". Nadat de ontdekking van het komplot bekend was gemaakt werden als uiting van steun aan de regering betogingen ge houden. Premier El-Bakr en zijn minis ters liepen in een van deze optochten mee. Athene. De linkse Verenigde Democratische Partij (E.D.A.) heeft geprotesteerd tegen de „moordaanslag" op Lambrakis en het E.D.A.-parlementslid George Tsaroechas die wordt verpleegd wegens een hersen schudding. De motorrijder en diens pas sagier zijn gearresteerd. Ter voorkoming van demonstraties is de politie in Saloniki in staat van paraatheid gebracht. Mili tairen moeten in hun kazernes blijven. Een aantal mensen werd vrijdagavond in Athene gearresteerd, toen ongeveer twee duizend jongeren een verbod van de po litie om tegen de incidenten in Saloniki te protesteren negeerden. Volgens autoritei ten van de medische dienst werden een politie-officier en elf burgers licht gewond. Na twee uur schermutselingen tussen de demonstranten en de politie was het in Athene weer rustig. MüNCHEN (AFP) De voormalige Westduitse minister van defensie Franz- Josef Strauss, voorzitter van de Beierse CSU, is uit München vertrokken voor een bezoek aan Israël. Het komende bezoek van Strauss heeft heftige reacties van de oppositiepartijen in Israël uitgelokt. In anonieme brieven aan Israëlische bladen wordt gezegd dat het leven van iedereen die Strauss op zijn reis zou vergezellen gevaar loopt. Men verwacht dat de West duitse oud-minister vanmiddag of van avond in Tel Aviv zal aankomen. Binnen blijven. Volgens het blad van het Russische spoorwegpersoneel Goedok zij twee Russische burgers aangehouden, toen zij trachtten naar het Westen uit te wijken. Het blad meldde dat de ene man in een bos bij de grens werd ge arresteerd, waarbij hij drie dagen had rondgezworven. De andere werd door spoorwegpersoneel bij de grens gevon den in een goederenwagon, waar hij zich met een volleybalnet had gecamoufleerd. Tegenbezoek. President Leonid Brezjnev van de Sovjet-Unie zal in november een officieel bezoek aan Perzië brengen. Het zal een tegenbezoek zijn voor het staats bezoek dat de Sjah van Perzië in 1956 aan de Sovjet-Unie heeft gebracht. BRUSSEL Terwijl duizenden Belgen hun vertier aan de kust zochten of in de Ardennen, hebben anderen de mooie zon dag gebruikt om te betogen. In Charleroi eiste een Centraal Comité voor Waal se actie een nieuw „pact van de Belgen' en in de Vlaamse provincies heeft de Vlaamse Volksbeweging, de V.V.B., auto rally's gehouden om te betogen voor een naar haar oordeel, betere verdeling van de zetels in het parlement. Het aantal deelnemers aan de betoging te Charleroi werd door de organisatoren (waarbij het Waalse actie-comité onder André Genot, opvolger van wijlen Re nard) op 50.000, door de politie echter op 15.000 geschat. Zij droegen spandoeken mee met opschriften als: „De Franstali- gen en de Walen van Brussel hebben ge noeg van de Vlaamse willekeur, „ons land is Wallonië, een uitspraak van Jules De- strée,, „Oost-Wallonië wil relais-zenders v de Franse televisie". Er werden ook eni ge grote foto's van Genot en Renard mee- gezeuld. Muziekkorpsen ontbraken natuur lijk niet. Genot pleitte in een rede voor federalis me, voor de grootst mogelijke autonomie voor beide volksgemeenschappen en herziening van het artikel van de grond wet, dat tweederde meerderheid eiste voor een grondwetsherziening. De V.V.B. had als motto voor haar au tostoeten leuzen als: „Een half miljoen Vlamingen is niet in het parlement verte genwoordigd". Te Groot-Bijgaarden bij Brussel zei de voorzitter van de beweging dat de V.V.B. ruime autonomie wenst voor het Vlaamse en voor het Waal se landgedeelte. Hij protesteerde tevens te gen het invoeren van tweetaligheid in bepaalde randgemeenten van de Brus selse agglomeratie, die van oorsprong Vlaams zijn. ROME (Reuter'AFP) De 46-jarige christen-democraat professor Aldo Moro heeft zich bereid verklaard te trachten een Italiaanse regering te vormen. Hij zei dat zijn plannen uitgaan naar een coali tie van centrum- en linkse partijen. Hi wilde overleg plegen met zijn eigen par tij en met de republikeinen, de sociaal democraten en de linkse Nenni-socialisten Tot dusver werd Italië geregeerd door een coalitie van christen-democraten, sociaal democraten en republikeinen, die indirect werd gesteund door de marxistische Nen ni-socialisten. N' A Bouwen In het sober gemeubileerde wachtlokaal van een gemeentelijk bureau wachtte ik tot ik toegelaten zou worden bij een van de hoogmogende heren toen er een tweede bezoeker binnentrad, die terstond een si gaar presenteerde en sprak: „We zullen ons gemak d'r maar van ne men want het kan hier nog wel es ejfe aanhouden voor je aan de beurt bent". Hij was een kleine maar stevig gebouw de man met de gezonde kleur van een buitenman en een paar pientere blauwe ogen. „Ik zit in de bouw", zei hij, nadat hij zijn bolknak zorgvuldig had door- priemd en opgestoken. „Hoofdzakelijk het betere werk, begrijpt u. Villa's, landhui zen en zulke objecten. En daar kan je m deze tijd gekke dingen mee beleven, wam er zit gèld onder de mensen, véél geld, neem dat maar van mij aan." Hij trok het gezicht van iemand die het allemaal wel eens gezegd wil hebben en binnen de kortst mogelijke tijd was ik vrij volledig ingelicht omtrent de bouw van een weelde rig landhuis, waaraan hij op dat moment zijn niet geringe krachten gaf. „Nou is er in die bungalow natuurlijk ook een toilet", zei hij detaillerend. „Pri ma afgewerkt en van alle gemakken voor zien." Het leek mij geen overbodige luxe voor een gelegenheid die lang geleden oók reeds als „het gemak" werd aangeduid. „Verleden week zijn we op het werk met de opdrachtgever en de architect en natuurlijk komen we op zeker moment ook bij dat toilet. Ineens zegt de principaal: „breng me 'n kistje en zet dat es op de plaats waar straks de WC-pot komt te staan". Ik scharrel een kistje op, meneer gaat zitten, hij spreidt z'n armen wijd uit en roept: „Te klein'. Afbreken en groter maken!" De architect keek natuurlijk wel effe vreemd op maar achteraf bleek, dat meneer altijd de krant las als hij.nou ja, U begrijpt me wel. En hij was ge wend om die krant dan hélemaal open te vouwen. Dus ging de maker d'r weer in en ik maar noteren voor het bijwerk. Wat dat betreft mag die meneer elke dag wat anders slopen.. Dat telt lekker aan.' Hij nam, genietend, een trek van zijn sigaar, blies de rook in wijde kringen door het vertrek en zei: „De raarste opdracht kreeg ik verleden jaar. Van een zeer rijke rentenier die me ontbood om een aquarium te maken m zijn zitkamer. Niet zo'n gewoon bakkie met tropische visjes. Nee, het moest een bassin worden van zes meter lang en twee meter hoog en de hele zaak ingebouwd in de muur. Toen het klaar was stuurde me neer een tankwagen naar de Rivièra om water uit de Middellandse Zee te halen en nou raadt u nooit welke vissen er toen in kwamen." „Haaien", zei ik voor de grap. „Ként u die meneer soms?" vroeg de aannemer, ineens argwanend. Ik schudde van nee. ,,'t Waren haaien", vervolgde hij ge rustgesteld. „Niet de grootste natuurlijk maar toch gemene loeders. Eens per week trok meneer zijn diepzee-pak aan en dan ging hij te water om de voorruit schoon te maken. Hij smeerde eerst iets uit een tube op dat pak. Om de haaien op af stand te houden, zei-ie. In de kamer ston den de stoelen op een rij vóór de vrienden en kennissen die kwamen kijken. Net grootbeeld-televisie. En kijkgeld werd er ook geheven want wie wat zien wou moest eerst vijf kruiwagens zand graven uit een gat in de tuin. Daar wilde meneer een zwembad hebben. Het hele graafwerk ver diende hij zodoende met z'n one-man show". De aannemer staarde voor zich uit en het was alsof hij opnieuw zijn principaal naar de haaien zag gaan. Het speet me, dat ik de vertoning nimmer had mogen aanschouwen. Maar om alsnog te trach ten met deze gehaaide rentenier aan te pappen zou weinig zin hebben. Hoogstens zou ik de kans krijgen eens te mogen baden in zijn nieuwe swimmings- pool. Met het risico eerst vijf meter hek werk te moeten oprichten voor zijn toe komstig tennispark! Advertentie per week CENTRA Kennemerplein 1, Tel. 19373. Haarlem Gemene zaak. Zingende en dansende de monstranten hebben zondag de grootste en vreedzaamste protestdemonstratie te gen de Polaris-onderzeeboten gehouden sinds die twee jaar geleden in Holy Loch in Schotland zijn aangekomen. Er de den tenminste 2300 mensen aan de de monstratie mee, velen van hen waren jongeren onder de twintig. Volgens functionarissen hebben de demonstran ten van begin tot eind met de politie samengewerkt. Overleden. De Amerikaanse Ruth F. Woodsmdll, van 1935 tot 1948 algemeen secretaresse van het wereldhoofdbestuur van de Young Women's Christian Asso ciation te Genève, is in de ouderdom van 79 jaar in New York overleden. Rotte eieren. Een joelende, met rotte eie ren gooiende menigte heeft zaterdag een neo-nazibij eenkomst in de Newyorkse wijk Manhattan op een chaos doen uit lopen. Nadat verscheidene partijleden, gekleed in bruine S.A.-uniform, op een van hakenkruisvlaggen voorzien podium vergeefs hadden getracht, boven het la waai uit te komen bestormde een aantal mensen het spreekgestoelte toen een spreker een felle aanval ging doen op de Joden. De man werd tegen de grond geslagen voor de politie kon ingrijpen. De fascisten werden later met een po litieauto naar rustiger oorden gebracht. Er zijn acht arrestaties verricht (Rtr.). Terugbijten. Een postbode in Fremont (Califomië) die al zes maal door een hond was gebeten heeft een grote Duitse herder gekocht, die hem nu op zijn ron de vergezelt. Zijn collega's willen de hond lenen „om enige rekeningen te ver effenen." Trouw. De Belgische Federatie van So cialistische Studenten heeft geweigerd deel te nemen aan een feestje dat werd gegeven door koning Boudewijn en ko ningin Fabiola. Zij zeiden trouw te wil len blijven aan de republikeinse beginse len van de stichters van de Belgische Socialistische Beweging. Gary Davis aan banden. Gary Davis, die zich staatsburger nummer één noemt, zal woensdag trouwen met Esther Peter, een meisje uit de Elzas die hij in 1949 heeft ontmoet toen hij op 'n brug over de Rijn kampeerde om zo te protesteren te gen internationale grenzen. De 41-jarige Gary Davis is zakenman in Straatsburg. Mejuffrouw Peter is 32 jaar. Geen genade. De „Vogelman van Alca- traz" de Amerikaan Robert Stroud, die 53 jaar geleden wegens moord op een gevangenbewaker tot levenslange gevan genisstraf werd veroordeeld, zal niet op erewoord in vrijheid worden gesteld. Een verzoek daartoe werd door de be roepsinstantie in Washington afgewezen. De nu 73-jarige Stroud heeft zich gedu rende zijn straftijd, die hij voor een groot deel in Alcatraz heeft uitgezeten, ontwikkeld tot een groot vogelkenner. Onlangs werd onder de titel „The bird- man of Alcatraz" een film aan zijn leven gewijd, waarin Burt Lancaster de hoofd rol speelt. Vredesmars. In Quebec (Canada) zijn zon dag vijftien pacifisten begonnen aan een 4.350 km. lange vredesmars, waarvan zij hopen dat hij naar de Amerikaanse ma rinebases Guantanamo op Cuba zal voe ren. Indien zij toestemming krijgen naar Guantanamo te gaan willen zij naar Ha vana doorlopen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3