i Het ambacht van de lichte muze Verrassend nieuws voor de Nederlandse huisvrouw! DE PROGRAMMA'S René Sleeswijk werkt aan twee shows: Sound of Music" en „Snip en Snap-revue Omroepen vragen AVRO opheldering Eric Claus bekroond Aquilino Ribeiro overleden „Een eigen Robert de Rotterdams toneel", het ideaal van Vries, nog steeds op de helling NEGEN MUZEN Plannen voor Vereniging „Vrienden van Centrum" WASWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN 1 WOENSDAG 29 MEI 1963 17 u n Voor gezonde witte tanden. De stadsorganist speelt M. W nabeschouwingen De jeugd op het scherm Huldiging in Schouwburg na 50ste Nathan de Wijze" J. Damshuizer De radio geeft donderdag T elevisieprogramma Van onze Amsterdamse redacteur) „DE TELEVISIE is voor mij geen concurrent. Ik bied de mensen iets dat de televisie nooit kan geven: het avondje-uit. Zolang er mensen zijn, is er behoefte aan amusement bui tenshuis. Maar men is critisch geworden en daarom kun je in de uitgaanswereld, of je nu kunst met een grote of met een kleine k brengt, alleen succes hebben met iets goeds". Dat is de opvatting van René Sleeswijk en hij spreekt met kennis van zaken, want hij heeft de 25 Snip en Snap-revues DE NIEUWE REVUE is grotendeel ge reed Maar nog dagelijks vinden in de werkkamer van „Slees" besprekingen plaats over talloze details die de show tot een succes moeten maken. Zo'n revue wordt niet geschreven en ontworpen door één man, maar vindt zijn vorm in een evolutie die een jaar of soms nog langer duurt. René Sleeswijks Nederlandse Revue n.v. is een continuebedrijf waar geen week voorbij gaat of er worden nieuwe ideeën, teksten, liedjes, sketches en melodieën bin nengebracht. De 26st.e show is in feite het werk van honderden mensen, die ieder een klein steentje hebben bijgedragen. Maar het is „Slees" die steeds het beslis sende ja of nee laat horen en hij is dan ook uiteindelijk de maker van de show, zonder wiens ervaring en „feeling" ons land waarschijnlijk geen eigen ongesubsi dieerd revuegezelschap meer zou kennen. HET PEIL VAN DE REVUE is door de jaren heen gestegen tot een hoogte die zeker gelijk is aan die van de grote shows in Londen en Parijs. De eerste vereiste voor succes is niet dat de nieuwste show de vorige overtreft, maar dat de revue meegaat met zijn tijd en de samenstelling van het gezelschap geschiedt met gebruik making van de beste krachten die de in ternationale revuewereld heeft te bieden. Een aantal jaren geleden was het bijvoor beeld onmogelijk in Nederland een revue- ballet samen te stellen. Sleeswijk haalde danseressen uit Londen. Langzamerhand le verden de Nederlandse balletscholen meis jes af die hetzelfde peil hadden als hun Engelse collega's. En zo telde de laatste show onder de „London Starlets" diverse Nederlandse meisjes. DE DANSGROEP van de nieuwe revue is weer geheel Engels. Sleeswijk jr., die de audities heeft georganiseerd, zegt hiervan: „De revue, ook die in het buiten land stelt steeds hogere eisen. In onze show hebben wij diverse scènes waarin niet alleen wordt gedanst, maar ook door de danseressen en dansers wordt gezongen. Op de audities in Nederland vonden wij niemand die aan die eisen voldeed. Wij moesten wel weer naar Londen, waar men onder invloed van de musical meer aan dacht besteedt aan de combinatie van zang en dans. Onze balletgroep hebben wij te vens van 14 op 22 meisjes en jongens ge bracht, waardoor er nog meer mogelijkhe den kwamen voor een spectaculair en wer velend beeld". De ster van de nieuwe Snip en Snap-re- vue is Christine Spierenburg, voor wie twee speciale tableaus zijn ontworpen. Haar pianist Co van der Heide Wijma treedt ook in de show op en is tevens in vaste dienst getreden als „musical-direc tor", waarbij hij de muzikale supervisie krijgt over de musicals die Sleeswijk naast zijn revue gaat uitbrengen. Ook Walden en Piet Muyselaar nemen natuurlijk weer een belangrijke plaats in. Zij hebben de beschikking over 20 sketches. Verdere me dewerkenden zijn: Aase Rasmussen, Dia na Floodgate, Aart Brouwer, Louis Dusee en een danser wiens naam nog niet wordt genoemd omdat de onderhandelingen nog gaande zijn. Als variéténummer is het acrobatenduo The Mathurins geëngageerd. EVENALS DE VOORGAANDE jaren zal de Australiër George Carden weer verant woordelijk zijn voor de dansen en ensem bles. Voor het eerst zal Eppo Doeve de decors ontwerpen. Voor het ontwerpen van de kostuums is weer een beroep gedaan op de Londense Anthony Holland. In de orkestbak staat als vanouds Bill Stanford. In de titel van Snip en Snap-revue zijn volgens traditie weer minstens drie t's te vinden: „Uit en Thuis Tussen Acht en Twaalf". Op 12 juli heeft de voorpremiè- tot een succesvol einde gebracht. Hij begon met 100.000 be zoekers, het werden er langzamerhand 250.000 en sinds een jaar of vijf trekt hij met zijn revues, ondanks die televisie, ieder jaar gemiddeld een half miljoen mensen. In zijn „hoofdkwartier", een smal grachtenhuis aan de Amstel in Amsterdam, staan twee grote evenementen op stapel: de 26ste Snip en Snap-revue, die in juli start, en de bekende musical „Sound of Music", die eind januari in première gaat. Advertentie De doeltreffende tandpasta voor het hele „Vertegenwoordigers van de K.R.O., N.C.R.V. en VARA hebben zich beraden naar aanleiding van de plotselinge koers wijziging van de AVRO," zo delen de drie omroepverenigingen in een gemeenschap pelijke verklaring mede. „Zij zijn van me ning aldus de verklaring dat de aangekondigde uitwerking van de in vele opzichten vage en van weinig werkelijk heidszin getuigende AVRO-zienswijze vooralsnog moet worden afgewacht'. Wel menen zij, dat de handelwijze van de AVRO niet in overeenstemming ge bracht kan worden met standpunten, die nog kort geleden inzake verschillende be langrijke beleidsvraagstukken door de om- oeporganisaties, derhalve mede door de AVRO, werden ingenomen en deels ook publiek gemaakt'. K.R.O.. N.C.R.V. en VARA hebben be sloten hun verbazing over de gevolgde handelwijze schriftelijk aan de AVRO ken baar te maken en daarover opheldering te vragen. re in Theater Gooiland te Hilversum plaats, waarna de grote première op 26 juli in theater Carré in Amsterdam volgt. DE MUSICAL „Sound of Music", die Sleeswijk in samenwerking met de directie van Theater Carré gaat uitbrengen, zal zijn voorpremière in Arnhem krijgen m de laatste week van januari. Begin fe bruari heeft de start in Amsterdam plaats. De samenstelling van het gezelschap heeft nogal wat problemen gegeven vanwege de hoge eisen die aan de rollen worden ge steld. Op één vrouwelijke rol na zijn de contracten echter getekend. In de hoofdrol len zullen naast Johan Heesters de Haag se alt Marie Ballings, Mieke Bos (van de Selvera's) en Guus Verstraete staan. Het geheel wordt geregisseerd door Ton Lutz, Willy Walden (2e van links) en Piet Muyselaar (2e van rechts) bij televisie opnamen van hun show. „Wij zijn nipt bang voor de televisie, de mensen blijven een-avondje-uit willen. Wel tijn door t.v. hun eisen voor dat avondje groter geworden." terwijl George Carden ook hier voor de choreografie zorgt. Voor René Sleeswijk staat het succes van „Sound of Music" bij voorbaat vast. De musical speelt zich voor een deel af in een klooster en voor een ander deel in een luxueus buiten bij Wenen. Het lichte operagenre gaat hierin samen met een vlotte revuestijl. Het ligt in de bedoeling de musical in de tweede helft van 1964 te spelen in Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Ter gelegenheid van het tiende congres van de „Fédération Internationale des Editeurs de Medailles", dat deze maand in Den Haag wordt gehouden, organiseert het Koninklijk Kabinet voor Munten, Penningen en Gesneden Stenen samen met het Haags Gemeentemuseum de tentoon stelling „Internationale Penningkunst". Men exposeert onder andere de inzen dingen van een door de Vereniging voor Penningkunst uitgeschreven prijsvraag, met als onderwerpen: 1. Het internationale congres; 2. Amsterdam brandpunt van cultuur; 3. Rotterdam - wereldhaven; 4. In memoriam Louis Couperus, Bruno Walter of Frank Lloyd Wright; 5. Verdraagzaam heid. De penning met 't portret van Frank Lloyd Wright, die de oud-Haarlemmer Eric Claus vervaardigde, heeft de eerste prijs gekregen. De tentoonstelling wordt 18 juni geopend. De wereldberoemde Duitse filmster en chansonnière Hildegard Knef („Die Mörder sind unter uns"), die in Ame rika populair werd door haar Broad- way-succes in de musical „Silk stockings" treedt vrijdagavond van 21.5022.35 uur in het televisie-pro gramma van de V.P.R.O. op. Gastheren in deze uitzending zijn Simon van Collem en Fred Hoyte. Aquilino Ribeiro, een van de be roemdste schrijvers van Portugal, is in een ziekenhuis nabij Lissabon overleden. Hij wérd 78 jaar. Ribeiro schreef in 1913 zijn eerste boek „De Hof der Huiverin gen". In de afgelopen 50 jaar heeft hij novel len, korte verhalen, artikelen en korte ver handelingen geschreven, waarin voor de rechten van de kleine man opkwam. Hij was tegen de regering van Salazar. Op bijzondere wens van de familie is in Portugal geen officiële bekendmaking van zijn dood gepubliceerd. Er worden mo menteel voorbereidingen getroffen voor de viering van het gouden schrijversjubileum van Ribeiro. Zijn werk werd in het En gels, Duits, Zweeds en Italiaans vertaald. Momenteel is een Franse vertaling van zijn werken in voorbereiding. In de Grote of St. Bavo Kerk zal mor gen, donderdag 30 mei, van 3 tot 4 uur door de organist Albert de Klerk een con cert gegeven worden. Zijn programma vermeldt van William Byrd (15421623) a. In Nomine (Gloria Tibi Trinitas), b. Fantasia in 3 parts! van dr. Orlando Gibbons (15831625), Twee Vo luntaries; van dr. John Blow (16491708), Fugue F majoor; van dr. John Buil (1563 1628), Fantasia on: „Laet ons mit herten reyne"; van Charles John Stanley (1713 1786), a. Voluntary e minor Adagio Alle gro, b. Voluntary G major Largo Vi vace; van dr. Thomas Anne (17101178). Minuetto with variations; en van Benja min Britten (geb. 1913), Prelude and Fugue on a theme of Vittoria. i HET EERSTE SEIZOEN van het Nieuw Rotterdams Toneel loopt teneinde; het nieuwe seizoen kondigt zich al op allerlei manieren aan. Robert de Vries, die na negen jaren van hard werken in Arnhem met een deel van zijn troep „Theater' naar Rotterdam kwam om Ton Lutz op te volgen, praat ernstig over zijn werk, zijn idealen en zijn plannen als hem de vraag gesteld wordt hoe hem deze acht maanden in Rotterdam zijn bevallen. „Het is beslist niet allemaal zo gegaan als ik het me had voorgesteld. Er zijn bijvoorbeeld meer veranderingen in hettabl J- - 8 tableau de la troupe dan ik had verwacht. Natuurlijk zouden er veranderingen komen. In zekere zin zijn twee gezelschappen samengevoegd, zij die in Rotter dam bleven en zij die met ons uit Arnhem naar de Maasstad kwamen. Zo iets geeft spanningen die logischerwijs leiden tot verlies van krachten". OVERIGENS ZIJN NIET allen wegge gaan uit een gevoel van onbehagen Bemhard Droog en Hans Tiemeijer bij voorbeeld hadden het ongelukkig getrof fen met hun huis. firoog was in Rhoon terecht gekomen, onder de rook van Per nis, Tiemeijer heeft een slaapkamer waar in als het even regent plassen water staan Jammer, temeer omdat toen wij uit Arn hem kwamen iedereen zijn best heeft ge daan ons aan goede huizen te helpen en vrijwel iedereen volkomen tevreden is ge steld. Wij hadden onszelf destijds een ter mijn van drie jaar gegeven voordat het ensemble zich zou hebben gekristalliseerd. En die termijn is nog niet teneinde". HET MOEILIJKST is de repertoirekeuze. Er is bij de Nederlandse gezelschappen onderling een grote concurrentie als het er om gaat de hand te kunnen leggen op een goed modem stuk", zo zegt Robert de Vries verder. „Mijn standpunt is, dat wij tot taak hebben de mensen op een zo hoog mogelijk niveau het toneel van onze tijd als een spiegel voor te houden. Dit is de lijn die onze repertoirekeuze bepaalt en het was juist ons repertoire dat de reden was waarvoor ons gevraagd is naar Rotterdam te komen. Maar het is moei lijk als er nauwelijks nieuwe stukken ge schreven worden. Gelukkig hebben we voor het volgend seizoen de hand kunnen leggen op enige uitstekende stukken, die wij naast het klassieke repertoire van plan zijn het volgend seizoen te spelen". OP 1 JANUARI KOMT de musical „Kiss me Kate", Shakespeare's „Getemde Feeks" in muzikale versie. „Daar zijn we al maanden hard aan bezig. Een deel van ons gezelschap neemt alvast ééns in de week dansles, zelf eet ik dropjes en heb ik zangles. De bedoeling is namelijk dat Lia Dorana de hoofdrol speelt en ik haar tegenspeler zal zijn. De regie komt in handen van de uiterst ervaren en bekwa me regisseur Leonard Steckel uit Zürich, die zijn eigen decorontwerper Butz mee brengt. Steckel viert al jaren triomfen in Duitsland en Zwitserland, gaat weer fil men, speelt intussen hoofdrollen en had feitelijk helemaal geen tijd voor Neder land, tot hij een keer een voorstelling van „Kimbelyn" had meegemaakt en zo enthousiast raakte van spelers en publiek dat ik hem tot een contract kon bren gen. Wij zijn vast van plan van „Kiss me Kate" een bijzondere voorstelling te ma ken". WAT ER VERDER ZAL komen'in hel nieuwe seizoen is nog niet bekend. „We zullen noch de klassieken negeren, noch nalaten amusement te brengen, al blijven we trouw aan onze principes, dat het eigentijdse toneel op de voorgrond moet staan. Maar wat het precies gaat worden weten we nog niet. Rotterdam is een fijne stad om in te spelen. Er is hier geen gevestigde traditie, die je tot bepaalde dingen dwingt en evenmin een loodzwaar drukkend verleden. Rotterdam is moto risch en geeft je een kans positief voor uit te zien. Het onweerlegbaar bestaand chauvinisme heeft deze goede kant voor ons dat we de kans krijgen om verder te bouwen aan iets waaraan Rotterdam behoefte heeft, namelijk een eigen toneel. Dat heeft mij verplicht in deze acht maan den alles te doen wat ik kon om zoveel mogelijk „Rotterdammer" te worden en „er in te komen", waardoor ik mijn ar tistieke ambities zwaar aart banden heb moeten leggen en weinig heb kunnen spe len. „IK BEN HELEMAAL NIET aan tele visie toegekomen. Daarin zal het vol gend seizoen verandering komen. Ik hoop vaker een rol te vervullen en ga binnen kort voor de N.C.R.V. weer in een tele visiespel meedoen. Ik geloof namelijk dat tv het toneel stimuleert en het toneei brengt bij mensen die het anders niet zien en die na verloop van tijd onher roepelijk een schouwburg bezoeken. Wij hebben om het toneelbezoek te stimuleren en te vertellen wat toneel is, in de af gelopen maanden ook wel lezingen bij be drijven gehouden en zijn begonnen met onze zogenaamde kleine-zaal-produktie. Men zou het soort training kunnen noe men, een soort proberen. Wij kiezen er stukken voor, één-akters bijvoorbeeld, die zich slecht voor normale voorstelling le nen en experimenteren dan met regie en aankleding. Ons jonge publiek toont er grote belangstelling voor. Dan is er ons Jeugdfestival; ook daarvan hopen we een traditie te maken die stimulerend kan wer ken". „ZOALS GEZEGD, we hebben ons zelf drie seizoenen de tijd gegeven om onze weg te vinden in Rotterdam, om een goed uitgebalanceerd gezelschap te vormen en om met het Rotterdamse publiek volledig vertrouwd te raken. Men bood mij des tijds een 6-jarig contract aan maar dat hebben we afgeslagen om die termijn van drie jaar te handhaven. Blijken we te hoog te hebben gemikt, dan behoort een ander een kans te krijgen. En slaagt de opzet, dan ben ik graag bereid tot het einde mijner dagen in Rotterdam te blij ven. Want deze stad fascineert me en ik kan niet anders zeggen dan dat ik 't heer lijk vind hier te werken". Robert de Vries Tintoretto geveild. Een klein schilde rij van de Italiaanse meester Tintoretto is op een veiling bij Christie's verkocht voor 45.000 guineas (ruim 472.500,Het schilderij, dat „Christus bij de bron van Bethesda" voorstelt, is aangekocht door de Agnew Gallery te Londen. Het was voor verkoop ingebracht door dr. James Hasson te Londen. Wetenschappelijk nuchter lichtte de bio loog Kruyt in de laatste aflevering van de NCRV-serie „Onderweg naar Morgen" op film vastgelegde proeven met Rhesus- aapjes toe, die ten doel hadden, de moe- der-kind-relatie bij deze diersoort te door gronden. Aannemende dat dit weten schappelijke werk ook zijn nut kan hebben voor het ontleden van soortgelijke mense lijke betrekkingen, vragen wij ons af, of het verstandig is dergelijke proeven, hoe zeer zij de belangstelling van de leek ook kunnen prikkelen, aan het grote publiek te tonen. Popularisering van de weten schap levert misschien snelle successen op, maar is de wetenschap daarmede ge diend? Veelbelovende jonge talenten zoals de harpiste Eugenie Loudon en de pianist componist Rob van der Linden traden op in het programma „Toonladders". Hun muzikale prestaties maakten meer indruk dan de stijve en quasi-geïnteresseerde wijze, waarop Dorien Mijksenaar hen in troduceerde. Vlot in elkaar gezet, maar weinig geloofwaardig was het filmverhaal van de serie „Drie maal Negen", dat daarna op het scherm kwam. Andere vertegenwoordigers van de jeugd kwamen aan bod in het laatste Diepenhorst-forum van dit seizoen. De ge spreksleider liet hen, vijf eindexamenkan didaten van middelbare scholen, zoveel mogelijk aan het woord. Waarschijnlijk werd ook hij geïmponeerd door de toon Na afloop van de voorstelling van „Na than de Wijze" door de Toneelgroep Cen trum op vrijdag 31 mei aanstaande in de Schouwburg te Haarlem zal er een kleine plechtigheid plaats hebben, die er toe dient de sinds twee jaar gegroeide band tussen Centrum en Haarlem tot uit drukking te brengen. Aan het publiek zal vervolgens medewerking worden gevraagd aan een plan om te komen tot een vereni ging Vrienden van Centrum. Dit deelde de heer. J. van der Molen gisteren aan een aantal journalisten mee tijdens een ge sprek over de mogelijkheden om Centrums verbondenheid met Haarlem als première plaats te verstevigen. Centrum heeft in het afgelopen seizoen 4 van haar 7 pre mières in Haarlem uitgebracht. De heer Van der Molen is promotor van een aanbevelingscomité in oprichting, waaraan reeds hun naam gegeven hebben de heren Jaap Buys, ds. J. P. Jacobs- zoon, D. J. A. Geluk, Simon Koster, mr. J. M. Landré, drs. H. W. M. van Run, Th. Ruygrok en drs. J. J. Voogd. De vijf tigste voorstelling van „Nathan de Wijze" op vrijdag a.s. is aanleiding geworden voor de promotor om met zijn plannen in de openbaarheid te treden. De op te richten vereniging „Vrienden van Cen trum" zou een periodiekje doen verschij nen waaraan Centrum graag medewer king wil verlenen. De heer Van der Molen speelde al met de gedachte aan een naam; „centrifugaal is middelpuntvliedend, cen tripetaal is middelpuntzoekend; misschien is Centripète een aardige naam", zei hij. Premières buiten Haarlem zouden door de leden van de vereniging met prioriteit be zocht kunnen worden. De directie van Cen trum denkt inmiddels reeds over instruc tiemiddagen voor leden van de Vereniging en een jeugdvoorstelling. RECTIFICATIE Ten gevolge van een onjuiste interpre tatie van het programma, werd in ons blad van gisteren de foto van de Haar- lemsche Tooneel Club van een foutief onderschrift voorzien. Dit had moeten zijn: Leo Straus en mevrouw J. van Olphen-Odink als Doc en Lola in „Kom terug, kleine Sheba". Advertentie U bent vaak niet helemaal tevreden over uw wasen u hebt er toch zó uw best op ge daan. Is het wasmiddel de schuldige? Nee het zit in het water zélf Bijna overal in Nederland is het leidingwater veel en veel te hard. Dat remt de waskracht van elk nor maal wasmiddel. Met zacht regenwater zou alles veel beter gaan. Maar wie heeft nog 'n regenton in deze mo derne tijd Hier is de oplossing Het is het nieuwste wasmiddel Castella Actief Blauw. Hierin is namelijk de ideale water-zachtma- ker, het Antical-3 verwerkt. Een sensationele Castella vinding Zie het zelf: nog nooit was uw goed zo wer kelijk in-schoon. 't Vuil vliegt gewoonweg uit het goed Voel het ook zélf: uw textiel is na het wassen niet stug zoals vroeger. Het nieuwe Castella Actief Blauw is een revolu tie in wassen. Probeer het. Vraag uw winke lier Castella Actief Blauw. U zult er enorm enthousiast over zijn van verdraagzaamheid die dit wel wat te lange gesprek beheerste. Daarnaast ble ken de jongens en meisjes, afkomstig uit verschillende politieke milieus, eensgezind voorstanders te zijn van een grotere eer lijkheid en openheid in de politiek. Met hun hiervoor genoemde musiceren de leeftijdgenoten zorgden zij ervoor, dat de jeugd op deze avond een beste beurt maakte. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten. 7.55 Overweging. 8-00 Nieuws. 8.15 Amuse mentsmuziek (gr.). 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Mannenkoor (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muziek. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet. 12.25 Voor de boe ren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Draaien maar 1 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar (Verv.). 13.40 Wisse- wassenlicht programma (herhaling). NCRV: 14.00 Promenade-orkest en zang- sliste: amusementsmuziek. 14.40 Klassieke grammofoonmuziek. 15.40 Licht instrumen taal ensemble. 16.00 Bijbelverkenning. 16.20 Oude kamermuziek. 16.50 Grammo foonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 18.05 Grammofoonmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal ensemble. 18.50 Sociaal perspektief. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lente-Akkoorden. 21.20 Het onderwijs in de nieuwe Staat Israël, lezing. 21.40 Zang: Nieuws en SOSberichten. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pla- tennieuws. 23.35 Nobelprijswinnaars in vertaling, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Kamerorkest: Klassieke en moderne muziek. 11.50 In het voetspoor der wetenschap: boekbe spreking. 12.00 Licht ensemble met zang slisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Fluit en piano: mo derne muziek. 15.30 Hou je aan je woord, een programma vol speelse invallen en literaire spitsvondigheden. 16.00 Lichte grammofoonmuziek. 16.10 Voordracht. 16.30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.20 gramm.muziek. 18.40 Licht instru mentaal trio met zangsolisten. 19.00 Car rousel: licht programma. (Om 19.20 Sport- praatje. Om plm. 19.35 Gesproken brief). 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en solis ten: gewijde muziek. 20.55 Klimop in As- troy, hoorspel. 22.05 Amerikaanse songs. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mede delingen. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Piz zicato: nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Latijns-Ameri kaanse muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws- 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Franse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Grammofoonmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de solda ten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lezing. 19.40 Schoolwedstrijd. 19.50 Gevarieerde muziek. 20.00 Moderne en klassieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05 Uitzending gewijd aan de opera. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS' 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. AVRO: 19.30 Ontmoeting m het verleden, programma over het oude Egypte. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Lente in Zandvoort, gevarieerd programma. 21.20 Literaire ontmoetingen: gesprek. 21.50 Ron do Sinfonico: Brabants orkest: klassieke muziek. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR DONDERDAG NCRV: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 De buut van jonge artiesten. NTS: 20.00 Jour naal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmka der. 20.55 Vliegtuig in gevaar, TV-spel. 22.05 Onder vier ogen, gesprek. 22.35 Sa menzang. NTS: 22.50-22.55 Journaal. 22.55- 23.05 Filmverslag Olympia's Tour.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17