Martin van Ginneken winnaar in „de wielerslag van Twente" ijl Kernploeg schaatsenrijders gaat in Deventer trainen DUBBELE 50.000. Eerste duel voor Europa-cup brengt voor EHS grote moeilijkheden mee Ex-doelverdediger veertig jaar in de sport Anton Kluyskens legde op zijn „kicks" de eerste veldloop af Hl Hfli PINKSTERTOTO Amateurs blijven alles geven in Olympia's Toer Olympia's Toer in cijfers Henk Buis al weer achter de motor Ronchini blijft bovenaan lijst Europese landen geen bedreiging Rustiger dan in Amsterdam Gereed voor Le Mans L&m (Wtdaag Uw fomulL&tm uv Als 36-jarige begon hij te snelwandelen Hein Donner weer verder achter óp leider Kuypers VAN DE WOENSDAG 29 MEI 1963 23 Alles gevergd Laatste troef Braziliaanse coach met naast de gewone prijzen een bijzondere prijs van p voor deelnemers aan beide toto's PIIÉlf In postuniform Martin van Ginneken kwam dinsdag in Olympia's toer als triomfator te voor schijn uit een strijd, die het beste betiteld kan worden als „de wielerslag in Twente". Wat daar, vooral op de laatste twintig kilometer van de 184 km lange vijfde etap pe Lieshout-Almelo, gebeurde is tijdens een amateurkoers in Nederland nog niet vaak vertoond. De factoren, die kunnen bijdragen tot een ongemeen boeiend spektakel, waren dan ook wel voorhanden. In de kopgroep van twaalf renners, die alles in het werk stelde om de anderhalve minuut winst op het peloton vast te houden en zo mogelijk te vergroten, streed allereerst mee de Brabander Martin van Ginneken, lid van het korps commandotroepen in Roosen daal. Van Ginneken, de trots van het Bra bantse plaatsje 't Schijf had alle reden om het verbrokkelde peloton voor te bilj- ven. In de eerste linies van de hoofdmacht bevond zich namelijk de Vlaming „Joske" Dries, drager van de oranjetrui en de eni ge man, die Van Ginneken in het algemeen klassement nog boven zich moest dulden. De voorsprong van Dries bedroeg echter slechts iets meer dan een minuut en dat verschil was bij het ingaan van de laatste twintig km ruimschoots overbrugd. In het peloton zat men echter ook bepaald niet stil en dus moesten de koplopers harder, steeds maar harder. Er waren voorin nog wel meer mannen, die zich met die taak wilden belasten. Cees Haest bijvoorbeeld, een coureur met een paar longen als blaasbalgen. Haest was de gehele dag reeds in de slag ge weest. In Neder-Asselt (na 42 km) reed hij met zijn ploeggenoot André van Aert, de stoere Fries Henk Hoekstra en de jonge Olympiaan reeds fier voor de hoofdmacht uit. Vooral door toedoen van Haest hield deze kopgroep stand, toen in de omgeving van Groesbeek het peloton voor de eerste maal terugsloeg. Slingerend en stampend ging de Braban der tegen de heuvels op met Van Aert en Sachs in zijn spoor. Hoekstra, niet zo goed aan dit terrein gewend, volgde moei zaam. Toch zou het viertal waarschijnlijk geen stand hebben gehouden, ware het niet, dat tussen Nijmegen en Arnhem, in het land van Maas en Waal, versterking was komen opdagen. Acht man Stevens, Van Ginneken, Linders, Schouten, Drop, Van Espen, Van der Klooster en De Wit vochten zich verbeten strijdend, een weg naar voren. Cees van Espen smaakte het genoegen om met zijn makkers in zijn woonplaats Arnhem bij de leiders te ko men. Tijd voor een adempauze was er niet, want het peloton, dat onder het geweld, watrmee de sterksten voortraasden, in stukken uiteenviel, kwam snel dichter bij. Ook nu brak het verzet van de leiders niet. In Ruurlo, 50 kilometer voor de fi nish, hadden zij nog altijd één minuut veertig seconden winst, welke marge in Hengelo, met nog achttien kilometer te rijden, ongewijzigd was gebleven. Daar, in Hengelo, begon het pas goed. Alles werd er van de renners gevergd. Voor de zwakkeren werd het een hel, voor de groten nog altijd een martelgang. Er waren moeilijkheden te over voor de koplopers. Jurrien Stevens bijvoorbeeld weigerde konsekwent kop te doen. De Belgen waren in deze toer al hard op weg de reputatie van „wieltjesplakkers" te krijgen en vooral daardoor zette het De vijfde etappe van Olympia's Toer door Nederland, van Lieshout naar Al melo (184 km), is dinsdag gewonnen door de Belg Stevens. De uitslag van deze etappe is: 1. Stevens (pl. Janssens) 4 uur 39 min. 48 sec. (met bonificatie 4.38.48), 2. Schouten (pl. Snijder) 4.39.48 (met bon. 4.39.18), 3. Linders (pl. Snij der) 4.39.56 (met bon. 4.39.41), 4. Van Espen (pl. G. Peters) 4.39.56, 5. Sachs (pl. Groenewegen), 6. De Wit (pl. Ger- ritse), 7. Drop (pl. P. Peters), 8 Van Ginniken (pl. P. Peters), 9. Haest (pl. Simons), 10. Klooster (pl. Ammerlaan), 11. Van Aert (pl. Simons) allen in 4.39.56 De leiderstrui kwam in bezit van Van Ginneken (ploeg P. Peters), 12. Hoekstra (pl. Ammerlaan) 4.40.00, 13. Barten (pl. Rijkers) 4.41.40, 14. Paul (pl. Van Heus- den) z.t. Vervolgens het peloton in de2eldfe tijd als Paul. In deze rit staakten Aerts (pl. Simons) en Meyer (pl. Paul Peters) de strijd. Het dagploegenklassement luidt: 1. ploeg Snijder 14.01.29, 2 ploeg Paul Pe ters 14.01.37, 3. ploeg Simons z.t., 4. ploeg Ammerlaan 14.01.41, 5. plo^g Janssens 14.03.18. Algemeen ploegenklassement: 1. ploeg Paul Peters 58.23.39, 2. ploeg Gerritse 58.27.01, 3. ploeg Janssens 58.29.43, 4. ploeg Van Heusden 58.30.18, 5. ploeg Si mons 58.31.16. De prestatieprijs was voor Cees Haest. In het premieklassement leidt Buuts. Het algemeen individueel klassement luidt: 1. Van Ginneken (pl. Paul Peters) 19.27.03, 2. Dries (Belg, pl. Janssens) 19.27.43, 3. Stevens (Belg, pl. Janssens) 19.28.42, 4. Pieterse (pl. Gerritse) 19.29.13, 5. De Wit (pl. Gerritse) 19.29.18, 6. Haest (pl. Simons) 19.29.49, 7. Duyker (pl. Paul Peters) 19.29.55, 8. Paul (pl. Van Heus den) 19.30.16, 9. Heyns (Belg, pl. Jans sens) 19.30.21, 10. Hoekstra (pl. Ammer laan) 19.30.50, 11. Van Espen (pl. G. Pe ters) 19.31.02, 12. Karstens (pl. Snijder) 19.31.07, 13. Schuuring (pl. Van Heus den) 19.31.16, 14. Den Hartog (pl. Ger ritse) 19.31.29, 15. Boog (pl. Gerritse) 19.31.51. Het puntenklassement luidt: 1. Visser 59 pnt., 2. Dries 64 pnt., 3. De Wit 65 pnt., 4. Paul 68 pnt., 5. Van Ginneken 72 pnt. De vijfde etappe van Olympia's toer eindigde in een zege voor de Belg Stevens, die men hier over de finish in Almelo ziet gaan. Hij wordt gevolgd door Schouten. rijden van Stevens, nationaal kampioen van zijn land. kwaad bloed. Stevens moest echter wel van het zware werk afzien, nu zijn ploeggenoot Jos Dries in het oranje reed. Gerard de Wit en Adrie Drop moch ten op hem schelden zoveel zij wilden, de Belg bleef rustig tussen de wielen. Tot hij tenslotte gedwongen werd in ac tie te komen. Cees Haest, de man die dinsdag alles kon, begon namelijk te demarreren. Waar hij, na alles wat hij achter zich had, de energie nog vandaan haalde, was ieder een een raadsel, maar de kleine Braban der sprong weg, niet één maal, maar ze ker vijf of zesmaal. Zijn ploeggenoot Van Aert hielp daarbij door telkens zorgvul dig de sprong voor te bereiden. Er was evenwel te veel tegenstand. Stevens kon door Van Aert meestal nog wel gestuit worden, maar dan waren er nog altijd Schouten, Linders, de op het oranje be luste Van Ginneken en Van Espen, om slechts de felsten te noemen. Niettemin was het ongelooflijk wat Haest daar in die hel van Twente presteerde. Van links naar rechts zwenkend, de gehele weg ge bruikend, bleef hij. zoeken naar openin gen, demarreerde wanneer hij ze vond, en was hij steeds maar vtfeef opnieuw be reid te proberen of om anderen terug te halen. Maar 't kon eenvoudig niet lukken, zo min als Van Ginneken een kans kreeg toen hij tot op de bodem van zijn krach tenreservoir tastte. In de straten van Hengelo speelde Haest zijn laatste troef uit. Hadden de anderen hem niet meer tot nog een explosie in staat geacht? Een feit was, dat er nu ineens een gat viel. Tien, twintig, dertig meter werd het verschil. De sprong was echter toch nog iets te vroeg gewaagd, Jurrien Stevens toonde op dat moment zijn grote klasse door de anderen tot bij de rebel te trekken en meteen weer te reageren, toen Henny Schouten een te dui delijke voorkeur voor de vrije ruimte aan de dag legde. Voor Stevens was Schou ten in de spurt, die zij amper honderd meter voor de anderen uitvochten, geen partij. Desondanks werd de vreugde van de Belg door die van Martin van Ginneken duidelijk overtroffen. Van Ginneken kon Henk Buis uit Vijfhuizen, de nationale kampioen der amateurstayers, is voor het eerst na zijn val in een stayerswedstrijd op de baan van Dortmund in september van het vorige seizoen, weer achter de motor aan de slag gegaan. Zijn heroptre den in Heidenau was met 'n zesde plaats overigens nog niet zo best, maar in Kar' Marxstadt ging het al veel beter en bracht hij het tot de derde plaats. Hele maal op dreef was Buis in Leipzig, waar hij spelenderwijs de eerste serie van een treffen achter grote motoren won. Helaas zat hem in de tweede serie het „pechduiveltje" op de hielen en ontging hem door motorpech van zijn gangma kers hij moest driemaal van motor verwisselen een vrijwel zekere overwin ning. De ,,-rolrijder" uit Vijfhuizen moest met de derde plaats genoegen nemen. Niettemin heeft het rijden achter de motor in Oost-Duitsland hem het nodige zelfvertrouwen verschaft om vrijdagavond 7 juni in het Olympisch Stadion Amster dam zijn nationale titel in het kam pioenschap van Nederland voor amateur stayers over 50 km. met hand t tand te verdedigen. Henk Buis hoopt daarin weer zijn selectie af te dingen voor het wereldkampioenschap, want hij wil nog steeds proberen een regenboogtrui te be machtigen. Die ontbreekt nog aan zijn rijke collectie bekers, medailles, linten en truien. De tiende etappe van de Ronde van Italië, van La Spezia naar Asti, heeft dins dag een overwinning opgeleverd voor de Italiaan Vito Taccone. Hij legde de 225 km af in 6 uur 19 min. 1 sec., wat neerkomt op een gemiddelde van 35,619 km per uur. De eerste plaats in de algemene rang schikking blijft voor zijn landgenoot Diego Ronchini. namelijk al snel in de oranjetrui gehol pen worden, omdat het peloton ondanks alle pogingen daartoe er niet is was ge slaagd ook maar iets van de winst terug te nemen. Olympia's Toer, met vijf verschillende leiders in evenzovele dagen, werd door de etappe van dinsdag duidelijk gekarak teriseerd. Amateurs geven dagelijks alles, zoals nu na afloop duidelijk bleek. Het werd bijvoorbeeld geïllustreerd door Ge rard de Wit, minuten na de finish nog altijd naar lucht happend, op zijn fiets steunend en door Adrie Drop, die zich dodelijk vermoeid aan de kant van de weg liet neervallen. In hoeverre de inspan ningen de krachten hebben gesloopt, zal op de beide laatste dagen moeten blijken. Ik geloof dat Italië, Engeland, West- Duitsland, Portugal, Frankrijk, Nederland en België, waar wij gespeeld hebben, geen bedreiging vormen voor de Braziliaanse voetbalsuprematie, zo heeft Aymore Mo- reira, de coach van het Braziliaanse elftal in een vraaggesprek verklaard. Over de juist afgesloten Europese tour nee zei hij dat het fout was geweest zo veel spelers van Santos, de Braziliaanse kampioen, mee te nemen. Hij zei dat de Santos-spelers technisch tekort geschoten waren en bovendien geen enthousiasme hadden kunnen opbrengen. De Europese successen tegen Brazilië duiden, aldus Moreira, eerder op de zwak ke punten in onze ploeg dan op de voor uitgang die onze concurrenten gemaakt hebben. De kernploeg van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijdersbond zal, als het weer tenminste niet al te hard tegen werkt, begin december met de ijstraining beginnen in Nederland. De Deventer kunstijsbaan is hiervoor uitgekozen. Met de leiding van de training wordt de Arn hemmer Henk Lamberts belast, die eer der al door het Duits Olympisch Comité werd aangezocht om de toprijders voor te bereiden. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de kernploeg in Deventer worden ondergebracht gedurende de maand de cember en dat ze niet na iedere bijeen komst naar huis terug reizen. Aan Deven ter werd de voorkeur gegeven boven de Amsterdamse Jaap Edenbaan, omdat de rijders in de IJsselstad zich rustiger kun nen voorbereiden dan in de hoofdstad. De conditie-training van de kernploeg is inmiddels al op het CIOS in Overveen ge start. Drie nieuwe leden zijn aan de groep, die door de heer Holleboom wordt voorbereid, toegevoegd, t.w. Art Schenk, de zoon van coach Klaas Schenk uit Anna Paulowna, Piet Modder uit Warmenhuizen en Wim van Heyst uit Haarsteeg. De ploeg bestaat verder uit Rudi Liebrechts, Henk van der Grift, Arie Zee, Cees Ver kerk. Peter Nottet, Gerben Karstens, Joop van den Berg en Jan Halfweeg. Ook de kernploeg voor dames be staande uit een vijftiental rijdsters heeft de training inmiddels hervat. De ploeg zal in december eveneens in Deven ter domicilie kiezen. De Franse judoploeg, die zal uitkomen in de zaterdag 8 juni in Utrecht te houden drielandenwedstrijd Nederland-Frankrijk- West-Duitsland, bestaat uit de volgende judoka's: Lichtgewicht: Bourreau, Lesturgeon en Robert. Middengewicht: Leberre, Grossain en Norris; zwaargewicht: Gress, Allary en Brondani. Hierbij zijn drie Europese kam pioenen: Bourreau, Leberre en Norris. Dit is de turbine-wagen van de Engel se Rover fabriek, die in juni zal deel nemen aan de 24-uurs rit van Le Mans. De wagen die uitgerust is met een gasturbine, zal tijdens deze race dingen naar de speciale prijs die de organiserende vereniging Automobile Club de l'Ouest heeft uitgeloofd. Het is namelijk de eerste maal dat een wagen met een dergelijke revolutio naire krachtbron meerijdt in deze zware 24-uurs race. Om de nieuwe trofee die voor deze categorie wagens is ingesteld te bemachtigen, dient de turbine-wagen de race uit te rijden met een gemiddelde snelheid van on geveer 150 kilometer per uur. Advertentie VwfÜMv re kruisjes STICHTING de NATIONALE SPORTTOTALISATOR Als actief sportbeoefenaar heeft snel wandelaar Anton Kluyskens er al veer tig jaar opzitten en hij is nog steeds niet van plan ermee op te houden. De vitale Haarlemmer is weliswaar in het voorjaar van 1923 als voetballer in RKAV(IC) zijn sportloopbaan begon nen, maar heeft nadien in de atletiek toch zijn mooiste triomfen behaald. Vooral als snelwandelaar was Kluys kens heel wat mans en is dat nog trou wens. Driemaal in successie (1948,1949 en 1950) werd hij als zodanig kampioen van Nederland en ook in het buiten land heeft de Haarlemmer met wisse lend succes aan snelwandelwedstrijden deelgenomen. Anton Kluyskens, 2 februari 1909 in Haarlem geboren en werkzaam op de ex peditieafdeling van de P.T.T. kan onder houdend en geestig over zijn vele bele venissen in de sport vertellen. Als doei- verdediger in RKAV (IC) begonnen hij stond twee jaar in het eerste elftal on der de lat is Kluyskens door een toe vallige samenloop van omstandigheden in de atletiek terechtgekomen. Met zijn club moest hij in Tuindorp-Oostzaan een voetbalwedstrijd spelen, maar omdat die niet doorging en daar wel een veldloop werd gehouden, waarin keeper Kluyskens op zijn „kicks" 'n tweede prijs verover de, was hij meteen voor het hardlopen gewonnen. Vooral de veldloop had een grote aan trekkingskracht op hem. Het baanwerk was Kluyskens, die aan 327 loopnummers waaronder 200 veldlopen heeft deel genomen, niet spectaculair genoeg. Het meedoen aan een wedstrijd was voor hem overigens even belangrijk als het winnen. De sportbeoefing heeft hem in die veer tig jaar dan ook veel vreugde en ont spanning bezorgd. „Een sportman die al leen maar om de prijzen deelneemt", zegt hij, „heeft geen juist begrip van de waarde van zijn sport. Er zijn nog maar al te veel atleten die deze waarde af meten naar 't aantal gewonnen prijzen". Op aandringen van Frans van der Vij- V. s:""" bleven en een mars van 50 kilometer is voor de Haarlemmer net zoveel als een boodschapje in de stad doen. Over de in Amerika ontstane wandelra ge, de zogenaamde Kennedy-jnarsen over 80 kilometer, is Kluyskens niet zo enthou siast. „Vooral voor ongetrainde wande laars is dit funest. Er is voor iedere sport training nodig, dus ook voor de wandelsport. Het gaat er niet alleen om de tocht te volbrengen, maar van veel groter belang is de lichamelijke conditie na afloop van de volbrachte prestatie". Anton Kluyskens uit Haarlem ver is Kluyskens na de tweede wereldoor log, toen al 36 jaar oud, aan de snelwan- delsport begonnen. Zij maakten van de Nijmeegse vierdaagse, waaraan Kluys kens dertienmaal heeft deelgenomen drie keer nam hij aan de Apeldoornse vierdaagse deel met de Noorse deel nemers 'n snelwandelwedstrijd en waren daardoor elke dag veel te vroeg binnen. Toen de Haarlemmer dan ook tot het snelwandelen overging, kwam hij daarin tot grote successen. Er was in eigen land vrijwel niemand die de stijlvol stappen de Kluyskens bij kon benen. Driemaal achtereen ('48, '49 en '50) werd hij kam pioen snelwandelen van Nederland en pas in 1951, toen de zoveel jongere Jan Cijs naar voren kwam, moest Kluyskens zijn hoofdrol prijsgeven. Desondanks is hij de snelwandelsport nog steeds trouw ge- Wat heeft Anton Kluyskens zoal meer gepresteerd dan het behalen van drie na tionale titels en het deelnemen aan de vierdaagse van Nijmegen en Apel doorn? In eigen land behaalde hij zo'n veertig overwinningen en in België was Brussel, was Kluyskens de snelste wandelaar. Bovendien triomfeerde hij in 1949 in het Belgische plaatsje Bouillon in een internationale snelwandelwedstrijd voor P.T.T.-ers. An dit treffen, waarin de snelwandelaars in volledig postuni form en met een bagage van 8 kg. moes ten tippelen, werd deelgenomen door postmensen uit Zwitserland. Engeland en Nederland. Ook het jaar daarop, in Brussel, was Kluyskens de snelste P.I'.T. -er. Veertien keer heeft hij de 140 kilome ter lange prestatietocht van Amsterdam naar Leeuwarden volbracht, tweemaal nam hij deel aan Brussel-Rotterdam (150 km.) en drie keer liep hij de Friese Elfstedentocht. Eenmaal volbracht de Haarlemse sportman dit op de schaats. Al die afstanden hebben Anton Kluys kens nog niet duizelig gemaakt en hij blijft voorlopig nog wandelen. Pas als zijn stijl hem in de steek laat de sti list in de atleet gaat bij hem boven al les en het lopen krampachtiger gaat worden, zal Kluyskens zijn wandelschoe nen voorgoed opbergen. Momenteel profiteren zo'n twaalf jon geren van de Haarlemse wandelsport vereniging „Onder Door" van de door Kluyskens in de wandelsport opgedane ervaringen. Onder zijn leiding wordt er regelmatig in de waterleidingduinen ge traind en daarbij wordt vooral veel aan dacht besteed aan de conditie. Zelf neemt Kluyskens actief aan die trainin gen deel. „Het trainen is goed", aldus Kluyskens, „maar de conditie in een wedstrijd is voornamer". En hij kan daar over met zijn veertigjarige ervaring oor delen. Het pinksterweekeinde wordt door de competitieleider van de KNHB voor wat de hoofdklasse betreft maar matig ge bruikt. Er staan slechts drie enkele wed strijden op het programma. Zo op het oog voor EHS een gemakkelijk karwei, een uitwedstrijd tegen VVGA. Maar EHS- coach Henk Wille heeft heel wat moeten puzzelen deze week, want op eerste pink sterdag staat de Europa-Cup-wedstrijd te gen de Bell-Pioneers op het programma en daar het in deze (dit jaar voor het eerst ingestelde) competitie maar één wedstrijd betreft, moet er zondag op het honkbalveld aan het Badmintonpad wor den gewonnen. De Bell Pioneers, kam pioen van België, zijn lastige tegenstan ders. Daar kunnen de EHS-ers Beidschat, Kops en Tromp van mee praten, want de ze drie spelers maakten deel uit van het Nederlands team._xlal .op „Hemelvaartsdag zo moeizaam van België won. De werper van dit Belgische team heet Cockx, en de ze jongeman speelt in de Pióneers-ploeg. Het wordt dus zeker geen „zacht eitje" voor de Nederlandse kampioensploég, die er alles voor over heeft om de volgende ronde te bereiken. Die volgende ronde moet worden gespeeld tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de kampioenen van Frankrijk en Spanje, wat zo goed als zeker betekent dat EHS bij een overwin ning tegen de Bell Pioneers naar Barcelo na moet. Die reis wordt gemaakt. „Al moeten we het laatste stuk lopen", zeggen de EHS'ers die op 't ogenblik zo veel geld bij elkaar hebben dat zij met het vliegtuig een retourtje Pyreneeën bij elkaar heb ben. Een aantal brieven naar Haarlemse bedrijven leverde wel iets op. maar niet voldoende voor een complete vliegreis, zo dat men thans overweegt met de trein te gaan. De spelers die deze reis bijna geheel op eigen kosten zullen maken hebben daar dan een week vakantie voor nodig, maar ook dat offer brengen zij graag. Als er tenminste gewonnen wordt van de Bell Pioneers. En daar komen de moei lijkheden voor coach Wille. Herman Beid schat gebruiken? Dat zou wel kunnen, maar tweede werper Schuitemaker kan de volgende dag niet spelen, want dan moet hij het eerste elftal van voetballend EHS bijstaan in zijn functie van trainer/ver zorger in de moeilijke wedstrijd tegen THB, een wedstrijd die wel eens beslis send kon zijn voor degradatie naar de HVB. Wille heeft in overleg met zijn techni sche commissie het volgende besloten: Schuitemaker werpt tegen de Belgen, ter wijl Beidschat als tweedehonkman altijd nog kan ingrijpen als er moeilijkheden dreigden. Ook de catchersplaats baart zor gen. Nico van Heemskerk werd zaterdag middag geblesseerd. Is hij zondag weer hersteld? Het optreden van de jonge Koo ien heeft echter zoveel vertrouwen ge schonken, dat deze catcher zondag zijn Europa-cup-debuut zal maken. Het eerste Europa-cup-duel in honkbal brengt voor de Nederlandse kampioen grote zorgen, de (eventuele) tweede wedstrijd nog gro tere. Grootmeester Jan Hein Donner raakte dinsdag weer ten achter op de jonge Frans Kuypers, die zich in de strijd om het per soonlijk schaakkampioenschap tot zijn ge vaarlijkste concurrent heeft ontwikkeld. Kuypers won met zwart van Sarink, ter wijl Donner tegen Van den Berg afbrak in een stelling, die vermoedelijk remise zal worden. De uitslagen waren: Van OosteromBergsma 0-1, Sarink Kuypers 0-1, DonnerVan den Berg afg., Langeweg—Henneberke 1-0, Hoogendoorn —Te Velde afg.. De RooiZuidema remise. De stand na de zesde ronde: 1. Kuypers 5 punten en 1 afgebroken partij; 2., 3. en 4. De Rooi, Bergsma en Langeweg allen 3'/s p.; 5. Donner 3 p. en 2 afg. partijen; 6. Van Oosterom 2'/i p. en 1 afg. partij; 7. Zuidema 2 p. en 1 afg. par tij (uit 5); 8. Sarink 2 p. (uit 5); 9. Van den Berg l'/s p. en 2 afg. partijen; 10. Henne berke l'/a p.; 11. Te Velde 1 p. en 2 afg. partijen; 12. Hoogendoorn 1 p. en 1 afg. partij.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23