Probeert U morgen eens de Rome oprecht bezorgd over Joannes XXIII IKON WERELDNIEUWS MAGGI MEUBELSHOW v. DUlVEIiBODEN Spaar ook mee voor leuke Stübli-servetten Israëlische pers neemt Strauss op de korrel nieuw Vaatten. muiz£N^ILasta VLOIÜÉMilil, Duizenden bij de begrafenis van Lambrakis Paus is voorbereid op zijn heengaan Soekarno inviteert Abdoel Rahman Ex-SS-er Ehrlinger c.s. weer gedaagd Tien miljard nodig voor verkeer in 24 Westduitse steden <~Praatótoel Praag geeft Benes postuum eerherstel President Kennedy vandaag 46 jaar ARRF0RT, LE0LUX en TESSI BANKSTELLEN J WOENSDAG 29 MEI 1963 3 Graven ingestort onder gewicht van het publiek Geestkracht Werklust O/;de M. Mok Er is na de verkiezingen nogal wat aan dacht besteed aan de uitslag van de zoge naamde „jeugdverkiezingen", die georga niseerd waren door twee maandbladen voor middelbaar scholieren en op 290 scholen werden gehouden. De uitslag hier van gaf een enigszins ander beeld dan de verkiezingen van de „grote mensen" en met name voor de V.VJD. en de P.v.d.A. was de keuze der scholieren volkomen af wijkend. De V.V.D. kreeg namelijk niet minder dan veertig Kamerzetels, terwijl de P.v.d.A. het met 26 moest doen. Ook de K.V.P. kreeg heel wat minder dan zij in werkelijkheid heeft veroverd, waar tegenover A.R. drie zetels meer kreeg toegewezen dan zij in de echte verkiezin gen heeft verkregen. De P.S.P. mag zich blijkbaar ook in de gunst van de jeugd verheugen, aangezien zij zeven (4) zetels kreeg. De communisten daarentegen heb ben het verbruid en zouden met 1 (4) ze tel genoegen hebben moeten nemen, in dien de jeugd het voor het zeggen had gehad. Deze kleine recapitulatie van een inte ressant experiment toont naar onze me ning heel wat anders aan dan datgene, wat sommige volwassen partij-enthousias ten en -publicisten er uit wensen te con cluderen. In de eerste plaats was de samenstelling van het jeugdige kiezers korps geen zuivere afspiegeling van het „grote stemvolk." De milieus waren in onzuivere verhouding vertegenwoordigd, waaruit de grote voorkeur voor de libe rale kant te verklaren valt. In de tweede plaats betekent de keuze van een zestien jarige geenszins, dat hij als volwassene braaf zal voortgaan op het rechtschapen pad zijner jeugd (of stout zal voortgaan op het dwaalpad zijner jonge jaren.) Som mige uitlatingen spreken van „een toe komstbeeld ten aanzien van de politieke Nederlandse staalkaart van morgen". Dat is argeloze dwaling of opzettelijke ver tekening. De politieke staalkaart van mor gen hangt helemaal niet af van de jonge lieden die vandaag 16 jaar zijn, maar van een geheel andere mens in de omstandig heden en problemen waarin de thans zes tienjarige straks zal komen te leven. Zijn keus van vandaag is voor het merendeel de keus van zijn ouders, de subjectieve en onvolgroeide reactie op zijn milieu, de onwetendheid tegenover de werkelijkheid, de nog niet geconfronteerde levensbe schouwing der erfelijke elementen, het ge brek aan geestelijk eigendom, kortom alle onvermijdelijke tekortkomingen der nog te jonge persoonlijkheid, die even natuurlijk en feitelijk zijn als het nuchtere getal der jaren. Wat wel mag worden geconcludeerd is, dat dit experiment een grote belangstel ling en een verrassend onderscheidings vermogen bij de jeugd heeft aangetoond, waardoor het waard is te worden geloofd en voortgezet. Op die manier komt de jonge mens beter voorbereid in de volwas sen maatschappij en is er een grotere kans dat hij, eenmaal zelf volgroeid zijn de, het maximum aan persoonlijk oordeel kan opbrengen om zijn nu nog volko men onvoorspelbare eigen en oorspron kelijke mening te vormen. Advertentie NIEUWE Zwitserse Groentesoep TEL AVIV (AP) Linkse en rechtse oppositiebladen in Israel gaan voort met hun agitatie tegen 't bezok van Strauss, De vroegere Westduitse minister van De fensie. Het rechtse blad Heroet schreef „dat Strauss het land als een dief in de nacht binnengebracht werd. Omringd door be wakers zal hij door het land gevoerd wor den zodat massa's Israëliërs hem niet zullen zien. Hun gevoelens van minach ting voor hem en zijn gastheren zullen hem gedurende zijn gehele verblijf in de Joodse staat vergezellen". Het uiterst linkse blad Hamisjar, het orgaan van de Mapam partij schreef: „De ongewenste Duitse gast heeft inder daad voet gezet op Israëlische bodem. Maar deze daad zal hun die ten tijde van de grote slachting de eed aflegden te herinneren en niet te vergeten niet vergeven worden". Het blad zegt, dat de Israëliërs een groot aantal uitge sproken anti-nazi-Duitsers verwelkomd hebben, maar voegde er aan toe: „Er bestaan echter geen redenen om met Duitsers vrienden te worden zelfs als zij ons op verschillende gebieden „gun sten" bewezen hebben die geen actief anti-naziverleden hebben". Strauss, aldus Hamisjar, is het sym bool van „de herrijzenis van het Duitse militarisme dat de vrede van Europa in gevaar brengt en zelfs het Nabije Oosten tracht binnen te dringen". Hamisjar ver klaart dat het de Duitse deskundigen die in Egypte werken, ervan verdenkt „niet alleen bereid te zijn de oorlogsmachine van de Egyptische machthebbers te die nen, maar ook het Duitse leger te laten profiteren van hun ervaring bij het ver vaardigen van wapens voor massavernie tiging". Het avondblad Yediot Aharonot deelde mee een gestencilde, niet ondertekende brief ontvangen te hebben, waarin Strauss bedreigd woridt en zijn bewakers „ge waarschuwd" niet te dicht bij hem te blijven. Advertentie ROEIT ZE GENADELOOS UIT ATHENE (Reuter) Zoveel mensen waren dinsdag bij de begrafenis van het linkse Griekse parlementslid Gregory Lambrakis op de begraafplaats van Athene aanweizg, dat een aantal graven onder het gewicht van de duizenden belangstellen den instortte. Enkele personen werden ge wond toen zij in de grafkuilen vielen of door vallende grafstenen werden getrof fen. Buiten het kerkhof schreeuwden dui zenden anderen in koor leuzen en werd het Griekse volkslied gezongen. Naar schatting vijftigduizend mensen stonden langs de route waarlangs Lambra kis naar zijn laatste rustplaats werd ge bracht. Om op alles voorbereid te zijn was de gehele politiemacht van Athene in staat van paraatheid gebratht en had men ver sterkingen uit Piraeus laten komen. De rouwdienst in de kathedraal van Athene werd geleid door aarsbisschop Cryststo- mos, de orthodoxe primaat van Grieken land en bijgewoond door tal van afge vaardigden uit het Griekse parlement en buitenlandse parlementariërs, onder wie de vice-voorzitter van de Italiaanse Senaat, Pietro Secchiato. De 83-jarige leider van Lambrajds' Verenigde Democratische par tij (E.D.A.), dr. John Passalides, zond dinsdag boodschappen aan veertien staats hoofden en politieke leiders van Groot Brittanmë, Frankrijk en andere landen, waarin hij de Griekse regering ervan be schuldigt, „de moordenaars van Lambra kis wapens in handen te hebben gege ven". (Van onze correspondent) ROME In Rome heerst oprechte droefheid over het feit dat de paus op nieuw ernstig ziek is. Op straat, in de autobussen, op de kleine markten, staan mensen met elkaar te praten en trachten de ander duidelijk te maken, waarom men van deze paus zoveel houdt. Het zijn voor al de eenvoudigen die in Joannes XXIII 'n ware grootheid zien, om zijn edel hart vol mensenliefde. Het is waarschijnlijk nog nooit voorgekomen dat straatjongens op de muren krasten „Leve de paus", het geen men tegenwoordig herhaaldelijk ziet. Op het Sint Pietersplein scholen de men sen dag en nacht samen en bidden om ge nezing. Het zijn eenvoudige lieden die heel moeilijk zouden kunnen zeggen wat deze paus voor hen meer betekent dan een van zijn voorgangers. Het aardigste ant woord daarop gaf misschien een bejaarde, die zei: „Hij is een oude man, maar als ik zijn portret zie dan zijn z'n ogen en z'n gezicht net zo onschuldig als die van een heel klein kind". Over de gezondheid van de paus mogen we ons helaas niet veel illusies maken. Het staat nu wel vast dat zijn ziekte onge neeslijk is. Voor het eerst heeft de Osser- vatore Romano in omzichtige woorden ge- Premier David Ben Coerion van Israel heeft gisteren in Tel Aviv de voor malige Westduitse minister van De- sie, Franz Josef Strauss ontvangen, wiens bezoek aan Israel zoveel op schudding heeft verwekt. (Telefoto) zegd dat we te doen hebben met kanker. En ook de naam van professor Valdoni, een bekend medicus die een kliniek heeft voor kankerpatiënten, wordt onder de be handelende geneesheren genoemd. Het is mogelijk, en waarschijnlijk, dat er nog kleine verbeteringen intreden en de berich ten spreken over zulk een verbetering, maar met de toevoeging vooral op „sub jectieve basis". In gewone taal wil dit zeggen dat de paus, die over een ongehoor de geestkracht beschikt, persoonlijk vindt dat hij vooruit gaat, maar dat de genees heren weten dat het kleine oplevingen zijn die net onvermijdelijke einde echter niet kunnen tegenhouden. Daarbij komt dat het weer dit voorjaar bijzonder ongunstig is voor zieken. In Ro me is het voorjaar altijd een ongezonde periode, maar dit jaar is het wel onge woon broeierig met voortdurende sirocco, zoele vochtige winden, en bijna dagelijks tropische onweders. Toeristen hebben hier doorgaans geen hinder van, maar wie in het noorden is geboren en hier enkele ja ren woont, wordt steeds gevoeliger voor dit weertype en de paus komt uit het bij zonder gunstige klimaat van de voor-Al pen. Zijn medici hebben de grootste moeite om zijn werklust te bedwingen. Hij is van mening dat een paus tot zijn laatste adem de kerk, voor hem betekent dat de gehele mensheid, moet diegenen en nooit rekening mag houden met zijn persoonlijke toe stand. Zondag wilde hij de duizenden op het Sint Pietersplein nog zegenen, maar. juist die nacht had hij een zware bloed uitstorting gehad en de geneesheren belet ten hem zijn plan uit te voeren. Om voor het zeer hoge venster te verschijnen, moet hij twee vrij hoge marmeren treden be klimmen en daarna weer afdalen. Niets is voor hem gevaarlijker dan het been op te heffen om een trap op te gaan. Wel ontvangt hij dagelijks de kardinaal staatssecretaris Cicognani, aan .wie hij uitvoerig heeft uiteengezet hoe hij het ver dere verloop van het concilie zou wensen. Dinsdag heeft hij tegen kardinaal Cicog nani gezegd: „De wil Gods geschiede. Als God wil dat het leven van de paus ten offer wordt gebracht moge dit dan rijpe vruchten afwerpen voor het concilie, voor de kerk en voor de ganse mensheid, die niets wil dan vrede". Behalve deze besprekingen met de staatssecretaris, moet hij de' gehele dag doodstil in bed liggen met zakjes ijs op zijn maag, in de hoop dat daardoor de gesprongen aderen zullen herstellen, het geen volgens de laatste berichten ook is gebeurd. Naast hem zit zijn particulier secretaris mondseigneur Capovilla, die hem voorleest uit de navolging van Christus van Thomas a Kempis. De paus is volkomen gereed. Reeds maanden geleden heeft hij gezegd: „Elke dag is goed om geboren te worden en elke dag is goed om te sterven". Men verwacht dat hij, voor het einde nadert, de drie kardinalen, de hoofden van de verschillende orden, in zijn slaapkamer zal ontbieden in geheim consistorie. Advertentie camera met wereldgarantie KOEALA LOEMPOER (Reuter) Pre mier Toenkoe Abdoel Rahman van Ma laya heeft het parlement laten weten dat hij de uitnodiging van president Soekarno van Indonesië, elkaar voor 2 juni te Tokio te ontmoeten, heeft aanvaard. De Indonesische minister van Buitenland se Zaken heeft tegenover de ambassadeur van Malaya in Japan verklaard dat In donesië de betrekkingen met Malaya weer wil verstevigen. De nieuw te vormen federatie Maleisië waarbij aangesloten Malaya, Singapore, Serawak, Broenei en Noord-Borneo zal het onderwerp van gesprek zijn tussen de Toenkoe en Soekarno. De Indonesische pre sident meent dat de federatie, welke op 31 augustus zou moeten ingaan, een uiting van neo-kolonialisme" is. De ministers van Buitenlandse Zaken van Indonesië, Malaya en de Philippijnen zijn overeengekomen op 7 juni in Manilla een gesprek te houden om de weg te effe nen voor een topconferentie tussen presi dent Soekarno, de premier van Malaya en de president van de Philippijnen, Diosda- do Macapagal. Advertentie Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen KARLSRUHE (Reuter) Het Westduit se hooggerechtshof heeft de herberechting gelast van acht voormalige nazi's, die in december 1961 in Karlsruhe tot twaalf jaar gevangenisstraf waren veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord in het gebied van Kiev. Het hooggerechtshof is van oordeel, dat het juridisch verkeerd is geweest, dat deze oud-SS'ers slechts veroordeeld zijn voor medeplichtigheid aan moord terwijl hun actieve deelneming aan een groot aantal terechtstellingen van joden was vastge steld. De hoofdbeklaagde is de voormalige SS-kolonel Erich Ehrlinger, die tot twaalf jaar werd veroordeeld voor zijn aandeel in de terechtstelling van 1045 mensen. Pauselijke onderscheiding. Aan mr. H. G. Boekraad is de pauselijke onder scheiding pro ecclesia et pontifice ver leend in verband met zijn verdiensten als voorzitter van de kortgeleden geliquideer de regionale afdeling van de Arka in Nieuw-Guinea. BONN (DPA) Het Westduitse verbond van werkgevers heeft in Bonn het resultaat van een onderzoek gepubliceerd naar de verkeerstoestanden in 88 Westduitse steden Volgens het onderzoek moet in 24ste den met meer dan 50.000 inwoners in de komende vier jaren voor ongeveer tien miljard mark worden geïnvesteerd om de verkeersverhoudingen op basis van een ur gentieprogramma te verbeteren. Als oplossing van de problemen wordt in het rapport uitbreiding van het open baar vervoer, spreiding van de arbeids tijden in de bedrijven en hogere belasting voor langparkeerders voorgesteld. Zonder hulp van de staat, zouden deze 24 steden ongeveer 72 jaar nodig hebben om uit de verkeersmoeilijkheden te ge raken. PRAAG (AP) De communistische Tsjechoslowaakse geschiedschrijvers is ver weten dat zij „het beeld van de jaren van de nazi-bezetting naar links omgebo gen hebben". In het tijdschrift „Kul- turni Tvorba" schrijft Jan Kren dat wijlen president Eduard Benes ten onrechte is afgeschilderd als „hoofd van de gehele bourgeoisie". Historische gebeurtenissen en helden wa ren ofwel volkomen negatief of positief. Benes werd van het begin af steevast ver heven tot het hoofd van de gehele bour geoisie en hem werden zelfs dingen toe geschreven welke door de anti-Benes bour geois reactie bedreven waren. Benes traf vijftien jaar geleden af na dat de communisten in Tsjechoslowakije aan de macht gekomen waren. Ofschoon de communisten bevel gaven tot een staats begrafenis toen Benes nog geen drie maanden na zijn aftreden overleed, heeft de partij litteratuur hem afgeschilderd als een bourgeois reactionair. Soms bracht de communistische propaganda zijn naam zelfs in verband met die van nazi colla borateurs, ofschoon Benes uit protest te gen de inlijving door de nazi's van het Sudetenland afgetreden was. Kren schreef dat de geschiedschrijvers nog vele ver draaiingen moeten rechtzetten. WASHINGTON (AP) President Ken nedy, die vandaag 46 jaar wordt, heeft in de 28 maanden dat hij aan het bewind is slechts twee dagen wegens ziekte verstek moeten laten gaan. Zijn perschef Pierre Salinger zei: „Zijn 'gezondheid is uitstekend. Met zijn fug gaat het steeds beter." De zwakke rug jieeft Kennedy gedwongen het golven op te geven. Zijn lichaamsbeweging is, nu hoofdzakelijk beperkt tot zwemmen, wan delen en zeilen. Hij doet verder dagelijks oefeningen om de rugspieren te verster ken. Salinger vertelde dat deze oefenin gen geleidelijk moeilijk en inspannender zijn geworden. Op 22 juni 1961 heeft de president het bed moeten houden met een virusontste king en de andere keer was op 18 decem ber 1961 toen de president met een zware kou en oorpijn naar bed gestuurd werd. Dit is een indrukwekkende staat van dienst voor iemand die een hardnekkige huidaandoening van de oorlog nog overge houden heeft en voor malaria gevoelig ge worden is. In het Witte Huis is Kennedy wat grij zer bij de slapen geworden, maar men moet nog steeds goed opletten om de grij ze haren te zien. Kille ervaring Wie in Nederland woont, kan zich zon der moeite voorstellen dat het altijd win ter is, een eindeloze koudeperiode, slechts nu en dan onderbroken door een dag waarop men zich buiten kan wagen zon der bij voorbaat te huiveren. Dat is een plezierige situatie. Plezierig? Ja zeker, voor brandstofenhandelaren en fabrikan ten van regenjassen en paraplu's. Wie niet tot één of meer van deze catego rieën behoort, kan er natuurlijk wat min der plezierig over denken en daaruit de consequenties trekken. Bijvoorbeeld door zich buiten de landsgrenzen te begeven, op zoek naar vriendelijker luchtstreken. Ik heb dit onlangs gedaan, nadat mij een fraai papier in de handen was ge stopt. Het papier onthulde in geuren en kleuren de verrukkingen van de Britse Kanaaleilanden. Gedurende het grootste deel van het jaar, aldus ongeveer de copy writer, wordt men daar gedompeld in een klimaat, overeenkomend met dat van de Bermuda's. Wat de Bermuda's aangaat, bezit ik nog geen zekerheid, wel wat de Kanaaleilanden betreft, waar ik me in pril enthouasiasme heen heb laten lokken. Maar ik moet voorzichtig zijn en niet generaliseren, anders krijg ik misschien de complete overheid van die brokjes Kanaalrots op mijn dak. Welnu, in het algemeen dus geen kwaad van die verre voorposten van Engeland, maar wel van de ontvangst die de natuur mij daar bood Ik ging er rillend heen, heb er rillend rondgelopen en ben, nog steeds rillend teruggekeerd. Pech gehad. Inderdaad, maar een pech die ik niet met één veeg uit mijn geheugen kan wissen. En die mij een ogenblik gramstorig heeft ge maakt bij de gedachte aan dat lovende, bloemrijke reclameproza. De man die dat uit zijn pen heeft la ten vloeien, heeft zeker niet bewust ge logen. Hij heeft alleen zijn beste beentje voorgezet, zich beijverend om zijn mees ters van dienst te zijn. Een loffelijke hou ding die tot geen teleurstelling mijner zijds aanleiding zou hebben gegeven, in dien de natuur even volgzaam was ge weest als de man van dat lokproza voor toeristen. Maar zie, de natuur gaat haar eigen wegen. Zij is niet te koop, zelfs voor geen dubbeltje of drie stuivers de regel, zoals menige berooide penvoerder. Zij schenkt en onthoudt, naar eigen groot machtig goeddunken. Zij laat zich door vurige reclameteksten niet opwarmen. De mens kan daar alleen maar eerbied voor hebben, ook al heeft zij hem juist een kille ervaring bezorgd. Zo'n mens blijft niets anders over dan eerbiedig af te drui pen, het laatste in dit geval in letterlijke zin. Inmiddels, geheel afgedropen, dus droog, ben ik weer bij mijn eigen kachel gekropen en werp af en toe een schichtige blik naar buiten, waar zich nog steeds een winterse lente botviert. Ik ben al lang niet boos meer. Niet op die reclameman, niet op de Kanaaleilan den, zelfs niet op Nederlands klimaat. Mijn zegevierend verstand houdt mij voor dat ook kille ervaringen hun verdienste lijke zijde hebben. Zij voeren de mens van opstandigheid naar berusting en be spiegeling en doen hem bijvoorbeeld in zien dat men een ontgoochelende beleve nis nergens beter kan verwerken dan in een vertrouwde omgeving. Verdacht. Op Formosa is Albert Yuan, correspondent van 't Franse persbureau AFP, gearresteerd op beschuldiging van spionage. Volgens de garnizoenscom mandant van Formosa wordt Yuan ver dacht van het vergaren van militaire gegevens en het in gevaar brengen van de veiligheid van het land. Advertentie SPAARNE 11 t.O. DAMSTRAAT TEL. 13608 EXPOSEERT DE NIEUWE COLLECTIE Complete Interieurverzorging GED. OUDE GRACHT 108 KRUISSTRAAT 22 Kapiteins. In Teheran zijn enkele ver valsers van chèques van de nationale bank van Perzië gearresteerd. Er bevin den zich twee kapiteins van de politie onder hen. De politie heeft valse cheques voor een waarde van 25 miljoen realen ontdekt (ongeveer anderhalf miljoen gulden). Borstbeeld. Josef Schranz, een bediende van de stationsrestauratie van Murnau nabij München, is door de Amerikaanse ruimtevaarder John Glenn uitgenodigd voor een bezoek van twee weken aan de lanceerbasis Cape Canaveral. Schranz schonk Glenn een door hem zelf ver vaardigd houten borstbeeld van Glenn na diens geslaagde ruimtevlucht. Glenn wil nu Schranz bedanken voor dit ge schenk. Niet in bad. Een Brits dagblad in Hong Kong heeft een beroep op zijn lezers gedaan geen bad te nemen. Door de droogte die reeds een maand duurt is het water gedistribueerd en kan men slechts om de dag vier uur water krij gen. Pest. De gezondheidsautoriteiten hebben de stad Saigon tot door builenpest be smet gebied verklaard. Alle inwoners is opdracht gegeven zich te laten inenten. Deze maatregel volgt op pestepidemieën die de laatste paar maanden in Zuid- Vietnam zijn voorgekomen, voorname lijk in Saigon en de kustplaats Nha- trang. Er zijn in totaal over het gehele land 200 gevallen bekend. Verkeer. Gedurende de eerste vier maan den van dit jaar zijn bij verkeerson gelukken in de Verenigde Staten 11.630 mensen om het leven gekomen, volgens de nationale veiligheidsraad een record aantal. Advertentie Een DRAKACEL matras geeft 'n oase van rust Bemiddeling. Na bemiddeling van Perzië hebben Pakistan en Afghanistan beslo ten hun diplomatieke betrekkingen te hervatten. Zij werden verbroken in 1961, nadat Pakistan de consulaire en handels bureaus van Afghanistan had gesloten on der aanvoering dat het spionagenesten waren. Afghanistan had een volksstem ming geëist onder de vier miljoen Pa thanen in het grensgebied van Pakistan, die volgens Afghanistan een afzonderlij ke staat wilden stichten. Verongelukt. Een transportvliegtuig van de Oostenrijkse luchtmacht is dinsdag in de omgeving van de luchtbasis Langele- barn, op 25 km van Wenen, neergestort. De zes inzittende militairen kwamen om het leven. Geen aanwijzing. De Amerikaanse marine beschikt over geen enkele aanwijzing, waaruit zou blijken dat de kernonder zeeboot „Thresher" niet geheel zeewaar dig zou zijn geweest op de dag voordat het vaartuig met 129 opvarenden verlo ren ging. De plaatsvervangende stafchef van de marine, vice-admiraal Griffin, heeft dit tijdens een onderzoek naar de ramp voor een congrescommissie ver klaard. Teruggestuurd. Een onderofficier van de Westberlijnse pobtie, die op 28 april naar Oost-Berlijn was gevlucht, is dins dag door de communistische autoriteiten naar West-Berlijn teruggestuurd. Omgekomen. Christophe Vuilloz, een 29 jaar oude Zwitserse alpengids is dins dag om het leven gekomen toen hij de „Aiguille du Chat" in de omgeving van de Mont Blanc afdaalde. Verboden. Het in Oostenrijk gefabriceer de middel ter bevordering van de bloeds omloop genaamd „bioprotein", dat in Oostenrijk reeds uit de markt genomen was uit vrees voor schadelijke uitwer king, is thans ook in West-Duitsland voor de handel verboden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3