Twee voetbaltoernooien op het strand tijdens zomerseizoen KINDERJACKS LANGS SLUIZEN EN HAVENS zomerjaponnen OKOF - afdeling IJmuiden - vierde 70-jarig bestaan Trawlers van Rickmerswerft Kort IJmondnieuws Voordrachtmiddag door Truus Hooyer VERLICHTING Perée WOENSDAG 29 MEI 1963 7 ONTDEKHOEVEEL MOOIER, JONGERUW VORMEN ZIJN IN Sovjet oorlogsschepen verjagen vissers UW Modehuis V. D. Vijf jeugdkoren op één concert UW Modehuis De oud-katholieke gemeente van de H. Engelmundus te IJmuiden is de af gelopen vier dagen wel het middelpunt geweest van activiteiten, die zich uit strekten over het gebied van de gehele oud-katholieke kerk van Nederland, waardoor uit alle parochies van deze kerk velen een gang naar IJmuiden heb ben gemaakt. Zaterdag en zondag lag het accent op het grote sportfeest van de Nederlandse oud-katholieke jeugd, dat voor de eerste maal plaats vond. Maandag en dinsdag werd het zeventig- Arie van der Veer OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Gepensioneerden waren bijeen Burgerlijke stand Heemskerk STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Raad voor de Scheepvaart HAVENVERKEER VAN AMSTERDAM Het IJmuidense strand krijgt er deze zomer een attractie bij. Ter hoogte van paviljoen Zeezicht wordt een compleet voetbalveld afgebakend, waarop deze zomer vele wedstrijden gespeeld zullen worden. Aldus heeft men dinsdagavond tijdens een vergadering in paviljoen Zeezicht besloten. Hierbij waren de strandpaviljoens, voetbalverenigingen en clubhuizen vertegenwoordigd door af gevaardigden, waaruit een strandvoet- balcommissie benoemd is. Deze commis sie bestaat uit de heren J. de Graaf, J. v. d. Steen en J. C. Zuurbier. Het vorig jaar heeft men op het IJmui dense strand enige vriendschappelijke wed strijden gespeeld om ervaring op te doen voor deze competitie. Dit jaar zullen 2 toernooien worden gespeeld. Ten eerste een nederlagencompetitie, waaraan niet minder dan elf teams deelnemen. Dit zijn: Clubhuis Brulboei, The Carrouselboys, Clubhuis „De Tunnelboys", Camping Duin doorn, Groentehandelaren. Paviljoen Noordzee, Sport Vereniging IJmuiden, V.V. Waterloo, Paviljoen Zeedistel. Paviljoen Zeezicht en Paviljoen Zuidpier. De win naar van dit toernooi komt in het bezit van een maar liefst 35 c.m. hoge beker, en ieder lid van het winnende team krijgt een persoonlijke prijs. Ten tweede een halve competitie tussen de Zeepaviljoens Noordzee, Zeedistel, Zee zicht en Zuidpier en een elftal van de strandvereniging „De Schelp". Het is de laatstgenoemde vereniging, die de doel palen voor deze wedstrijden ter beschik king heeft gesteld. Aan dit strandvoetbal zit bovendien een internationaal tintje doordat het team van Camping Duindoorn bijna geheel uit Duitsers bestaat. Het spreekt vanzelf dat dit toernooi zijn eigen specifieke problemen kent. Op strand vindt men zo maar niet een voetbalveld, dat keurig afgelijnd is met aan beide zij den doelen voorzien van doelnetten. De actieve wedstrijdsekretaris J. v. d. Steen heeft er voor gezorgd, dat men op een normaal veld kan spelen. De grenzen van het voetbalveld worden afgebakend door bijna een kilometer touw, dat voor iedere wedstrijd moet worden uitgezet. Als scheidsrechters fungeren officiële K.N.V.B. scheidsrechters, die echter geen protesten tegen zich ingediend kunnen zien, daar de wedstrijdcommissie alle scheidsrechterlijke beslissing voor bindend heeft verklaard, waardoor protesten uitgesloten zijn. De wedstrijden zulen meestal tegen 19 uur aanvangen om de strandbezoekers niet tot last te zijn. Het is uiteraard onmogelijk Advertentie Corselet voor de veel eisende moderne vrouw. Fraai nylon-kant uit Pa rijs. Het beste nylon elastiek uit New York. Het mooiste nylon-satijn uit Milaan. Door da knapste internationale ontwerpster gecreëerd tot dit feilloos zittend corselet Cups D en E 89.75 DE speciaalzaak voor corsetten en beha's en de betere lingeries. PLEIN 1945 om op hoogtijdagen in het badseizoen zo maar 3.000 m3 strand door de badgasten te laten ontruimen om er een voetbalwed strijd op te spelen. Een andere moeilijk heid voor de toernooicommissie is het ge- tijd. De wedstrijdsekretaris moet met de getijdetafel in zijn hand het wedstrijdpro gramma opstellen, daar het onmogelijk is met opkomend tij te voetballen, omdat dan het halve voetbalveld onder water staat. Maar het zal niet aan de toernooi- leiding liggen om het toernooi tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken in het IJmuidense badseizoen, dat eigen lijke soortgelijke toeristische manifesta ties ontbeert. Van de zijde van de politie, sportverenigingen, clubhuizen, paviljoen beheerders en strandverenigingen heeft men alle medewerking toegezegd om deze Sovjetrussische oorlogsschepen die in de Oostzee oefenden hebben waarschuwings schoten gelost in de richting van Deense treilers, die verzoeken om weg te gaan hadden genegeerd, zo meldde een Deens dagblad maandag. De treilers, die in inter nationale wateren visten, moesten hun netten in de steek laten. Volgens het blad hadden de Russische schepen de Denen meegedeeld dat zij hun vistuig over drie dagen konden komen ophalenr. Zweedse persberichten meldden maandag dat Rus sische patrouilleboten Zweedse vissers van hun visgronden, die volgens de vis> sers buiten de Russische 12-mijlszone la gen, hadden verjaagd en het vistuig had den vernield. De vissers hadden 't Zweed se Ministerie van Buitenlandse Zaken ge> vraagd zich met de zaak te bemoeien. wedstrijden te doen slagen. De eerste wed strijd in het nederlagentoernooi wordt a.s. dinsdagavond om 19 uur op het strand ge speeld. Het clubhuisteam van de Brulboei, dat met de hoogste eer ging strijken tijdens nationale voetbalwedstrijden van clubhui zen, bindt de strijd aan met het organi serende elftal van paviljoen Zeezicht, waarin zoals u uit de onderstaande opstel ling kunt lezen vele prominente plaatse lijke voetbalcracks acte de présence geven. Doel: Van Gooi; achter: Luitjes en Haas noot; midden: Effem, De Graaf en Weber; voor: De Graaf, Luitjes, Borst, Van Kam pen en Vrolijk. Deze wedstrijd, die om 19 uur aanvangt duurt 2 X 35 minuten met een rustperiode van 5 minuten en staat onder leiding van een officiële KNVB- scheidsrechter. Advertentie DUBBEL POPELINE in een prachtige kwaliteit. Kleuren: marine, rood en koren, in de maten 4 t.m. 16. Prijs vanaf mt. 4 16.95 met kleine stijging per maat. Tevens voorradig NYLON KINDERJACKS PLEIN 1945 TELEFOON 7541 K. Jung in hoofdbestuur N.K.B. Op het dezer dagen in Amsterdam gehouden congres van de Nederlandse Kappersbond, werd de heer K. Jung uit IJmuiden in het hoofdbestuur gekozen als vertegenwoor diger van de provincie Noord-Holland. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. van de Pietermanvan der Plas, d., Kon. Wilhelminakade 46, IJ muiden; J. Stokde Jong, d., de Noostraat 35, IJmuiden-O.; C. M. van der AarJans sen, z., J. M. van Nassaulaan 6, Santpoort; A. M. J. Sikkesvan Eijk, d., Frans Hals straat 23, IJmuiden; A. F. Buisvan der Grijn, z., Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden; G. BergsmaBrattinga, z., Schulpweg 510, Velsen-N.; I. W. ScholtenBleeker, z., Brederoodseweg 62, Santpoort; J. Tol Drijver, d., Lange Nieuwstraat 5, IJmui den; W. B. van GroenKuiken, z., Tromp straat 69, IJmuiden-O.; E. C. Dijkman Schouten, z., Bonairestraat 19, Santpoort; O. KippersluisSchoenmaker, d., Anna van Burenlaan 5, Santpoort; E. W. Gra- pendaalHiemenz, z., Kruidbergerweg 35, Santpoort; A. BakkerIskes, d., Beuken straat 12, IJmuiden-O.; M. W. Jellema Muller, d., Lierstraat 52, IJmuiden; G. DirksWeidijk, d., Kortenaerstraat 14 rd, IJmuiden; A. H. BakkerRöbken z., Tas manstraat 16, IJmuiden; H. J. van Riel Nijhof, d., Orionweg 110, IJmuiden; G. J. Heerema—Spaans, z. Frans Naerebout- straat 22, IJmuiden-O.; C. Huis in 't Veld Kleinhout, z., Amsterdamsevaart 104 zw. Haarlem; P. G. van HarenKuipers, d., Gen. Cronjéstraat 12 rd., Haarlem; P. Jan senHeeremans, d., van Linschotenstraat 12, IJmuiden; C. WalravenZuidam, d., Vleetstraat 34, IJmuiden; J. J. Renkema Wijers, z., van Moerkerkenstraat 11, Haar lem; M. H. van Akede Bruin, d., P. C. Hooftstraat 106, Haarlem; J. E. Hes Zorgdrager, z., Vareniusstraat 15, IJmui den; E. C. Webervan den Brand, d., Fro- gerstraat 8 rd.. IJmuiden; A. P. Romers Burrij, z., a/b Woonschip „Durk" Waarder- haven, Haarlem. OVERLEDEN; C. G. Arbeider, 69 j., van Dalenlaan 4, Santpoort; E. J. Dam, 64 j., echtgenote van W. J. Beentjes. Poelen- burglaan 23, Heemskerk; J. C. Oudejans, 23 j., Olieslagerslaan 46, Beverwijk; J. G. van Toorn, 63 j., echtgenote van G. J. Dui- senberg, de Noostraat 20, IJmuiden-O.; K Havinga, 78 j., weduwe van A. Boon, Lits- laan 10, Santpoort; A. J. Bax, 68 j., we duwnaar van J. Korstanje, Dwarsweg 3, Velsen-Z.; P. P. Pruijs, 75 j., weduwnaar van S. A. M. C. Boszhard, Middenduinen weg 6, Santpoort. Er behoeft nauwelijks aan te worden getwijfeld dat de grote belangstelling, wel ke de voordrachtkunst de laatste jaren in ons land geniet voornamelijk is te dan ken aan Charlotte Kohier en Nel Oost hout, van wie vooral eerstgenoemde kun stenares dit genre met een bewonderens waardige veelzijdigheid beoefent. Elk ar tistiek succes vindt geregeld talrijke na volgers en zo worden wij in de loop der jaren telkens geconfronteerd rtiêT nieuwe namen, waarvan de draagster zich even eens op deze kunstvorm heeft toegelegd. Wat ons betreft was dit ook het geval met mevrouw Truus Hooyer, die dinsdag in het Cultureel Centrum een voordracht middag verzorgde voor de afdeling Vel- sen-IJmuiden van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. Wij beluisterden van mevrouw Hooyer twee voordrachten; eerst „Uit het dag boek van Xantippe" van Maria Rosseels en daarna „In het heksenhuis" van Theun de Vries. In het eerste is Socrates' echt genote zelf aan het woord, in welke mo noloog zij haar gedragslijn tegenover de klassieke wijsgeer tracht te verklaren, om zich aldus te ontdoen van de kwalijke reputatie, waarmee zij de historie is in gegaan. De tweede novelle was een ver makelijke milieuschildering, waarmee Theun de Vries een van zijn gerenommeer de boerenhistories rond de eeuwwisseling heetf afgeleverd. Het verhaal over de even sterke als kleinhartige boer, die door zijn kittig vrouwtje van zijn vrees voor heksen wordt genezen. Uit de voordracht van deze verhalen bleek dat het talent van mevrouw Hooyer slechts beperkt is en zij miste bijvoor beeld het vermogen haar stem tot zoveel nuancering te verplichten, dat de verschil lende personages uit haar verhalen een aparte typering kon worden verleend- Vandaar dat wij bij haar karakterisering van Geert de duivelbanner telkens aan de vermaarde Paulus de boskabouter moes ten denken. Daartegenover staat dat zij duidelijk articuleert en haar voordrachten zonder enige hapering tot een goed einde bracht. Daarbij wist mevrouw Hooyer zich bij elk der verhalen van een bijpassend kostuum te voorzien, hetgeen evenals de voordracht door de aanwezige dames ken nelijk op hoge prijs werd gesteld. Er was tenminste grote aandacht en telkens een dankbaar applaus, zodat voor mevrouw Hooyer en de afdeling van een succes volle middag kan worden gesproken. Door de sectie zang van de Velser Ge meenschap wordt zaterdag 8 juni in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg een jeugd-zangavond gehouden, waarvoor vijf plaatselijke jeugdkoren een kort con cert zullen geven. Dit zijn: de christelij ke jeugdkoren „IJmuiden-West", „De Goe de Herder" en „De Zangvogels", respec tievelijk onder leiding van J. van Asselt, J. Huizinga en H. Slings; het kinder koor „De Jonge Stem", onder leiding van B. Nuyen en „The Singing Rooiroks", on der leiding van J. van Asselt. Door „De Jonge Stem" zal na de pauze het twee de bedrijf van de kinderoperette „De Won derbloem" worden opgevoerd. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P.E.N. Advertentie Keuze uit honclerclen Zawel in het voerdelige als in het duurdere genre, o.a. ELVI en PLUTINA. voor DAMES »n TEENAGERS, in de maten 32 t.m. 52. 14 PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 MET DE KOMST van de stoomtraw ler Utrecht IJM 24 kwam het IJmui dense trawlerbedrijf in het bezit van de eerste trawler afkomstig van de werf Rickmers in Bremerhaven, welke niet alleen bekendheid geniet op het gebied van de scheepsbouw maar ook sedert 1834 als rederij. De Rickmers-Linie en de Rickmers Reederei hebben thans een vijftal moderne koopvaardijschepen in de vaart waarvan ae grootte varieert tussen de 6.900 en de 10.000 reg. ton bruto. De schepen hebben namen van de familie Rickmers. De Peter Rickmers is het grootste schip. De Rederij Rickmers bracht haar eerste schepen in bedrijf in het jaar 1842, twee aangekochte schoeners, die Weser en Athe ne hebben geheten. Het eerste op de eigen werf gebouwde schip was het volschip walvisvaarder Bremen, groot 520 reg. ton bruto, dat in 1843 werd opgeleverd. Kort daarna volgden nog twee volschepen, de Patriot en de Pilot. In 1859 kwam de Etha Rickmers, een bark, in de vaart. Dit was het eerste schip vernoemd naar een lid der familie Rickmers. Later werden er nog tal van zeilschepen op stapel gezet en in dienst gesteld, maar ook werden schepen aan andere rederijen verkocht. De Etha Rickmers ging bijvoorbeeld in 1865 over aan een Noorse maatschappij. Ongelukken bleven niet uit. Honderd jaar geleden ging het volschip Helgoland ter hoogte van Texel verloren toen het schip nog geen drie jaar oud was. In 1866 kwam er een nieuwe Etha Rickmers, groot 1160 reg. ton bruto, welk schip vier jaar later totaal verloren ging bij de Goodwin. Een nieuwe ramp deed zich voor in 1879 toen het volschip Andreas Rickmers bij Ma deira strandde en in 1882 kwam het be richt binnen dat het volschip R. C. Rick mers op zee was verbrand. In 1889 kwamen de eerste stoomschepen bij Rickmers in dienst, de Sophie Rick mers en de Helene Rickmers, die in Glas gow waren aangekocht, maar enkele jaren later werden de eerste stoomschepen op de eigen werf op stapel gezet. Aan het einde van de vorige eeuw ging men er eveneens toe over stoomtrawlers te bou wen voor eigen rekening met het doel de ze te verkopen. Dit geschiedde dan ook en in 1895 kwam als eerste de Wangerooge gereed. Kort daarachter verliet de Spieker oog de werf en daarna volgden respect, de Langeoog en de Baltrum. Deze trawlers waren groot van de 130 tot de 160 reg. ton bruto en hadden een machinevermogen variërende tussen de 240 en de 300 pk. De volgende opdracht voor de bouw van stoomtrawlers kwam in 1916 en wel 12 stuks. Er werd twee jaar over gedaan dit aantal af te leveren. Van het uitoefe nen der visserij was echter toen nog geen sprake. Alle schepen werden afgeleverd aan de Duitse marine. De meeste opdrach ten voor de bouw van visserij schepen werd verkregen na de tweede wereldoor log en dat begon met de stoomtrawlers Auguste Kampf en Ernst Gröschel in 1940, elk groot 392 ton en voorzien van een stoommachine van 650 pk. De IJmuidense stoomtrawler Utrecht IJM. 24 is van het jaar 1950 en heette in Duitsland Heinrich Bueren BX 595. De Hochseefischerei Carl Kampf heeft het schip laten bouwen. Het is een serie van zes trawlers waarvan de vijf overigen he ten: Bernhard Grundmann, Friedrich Bus- se, Gerhard van Heukelum, Hans vom Hoff en Richard Kaselowsky, stuk voor stuk beneden de 600 ton. Van groter formaat was het viertal, dat in 1954 gereed kwam Dit waren de Mainz, Konstanz, Nürnberg en Wuppertal. Eerstgenoemde trawler is hierbij afgebeeld, de Mainz H.H. 313, die met de Konstanz H.H. 312 het eigendom is van F. Boehm Co te Hamburg-Al to na. Beide schepen en de Gelsenkirchen worden geëxploiteerd door de „Nordsee" Deutsche Hochseefischerei. De Mainz meet I v De stomotrawler Mainz 637 reg. ton bruto. De lengte over shies is 57,90 m., de lengte tussen de loodlijnen 53,50 m„ de breedte 8,80 m., de holte 5,60 m. en de diepgang 4,38 m. De stoomma chine heeft een vermogen van 1000 pk. en het visruim heeft een capaciteit van 4800 kisten vis. De Rickmerswerf bouwde in de jaren 1954 tot 1956 zes trawlers voor Britse re- derijen en daarna kwam een trawler ge reed voor Far-Oer en daarop aansluitende leverde de werf in 1957 de eerste hektraw ler af aan een Duitse rederij. Dit was de Heinrich Meins en bij die ene is het niet gebleven. De Carl Kampf, Sagitta, Carl Wiederkehr, Hessen, Saar, Berlin, Cux- haven, Vest Recklinghausen en de Fritz Homann zijn Duitse hektrawlers, die alle bij Rickmers in Bremerhaven op de hel ling hebben gestaan. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 48RB De Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden, afdeling Velsen-IJmui- den, heeft dinsdagmiddag in het Patro naatsgebouw vergaderd. Na behandeling van het huishoudelijke gedeelte (in de be stuurscommissie kwam geen wijziging) be handelde de heer J. Betzema, lid van het hoofdbestuur, het onderwerp „Welke voor- en nadelen zijn aan het Wetsontwerp 7072 verbonden?" Hij prees het regeringsbesluit tot toekenning van een welvaartsvast pen sioen en maakte verder de aanwezigen wegwijs in het berekenen van hun pen sioen als dat met 32 percent wordt ver hoogd, wat in het wetsontwerp staat, maar waarbij tevens alle toeslagen ver vallen. GEBOREN: Cornelia M., d. van J. Ter voort en C. Sondag; Catharina G., d. van J. P. H. Sap en M. H. H. Schoorl; Petrus J., z. van C. J. Roijers en Th. C. C. Klaus Petrus M., z. van C. C. Blankendaal en H. van Wees: Willem, z. van J. Bangma en J. Tuinstra; Jozef O. A. M., z. van Th. A. van Doorn en J. M. A. Tromp; Inge, d. van J. Dragstra en R. van der Veen; Francis- cus C.. z. van C. Glorie en H. R. van Leeu wen; Agatha M. A., d. van J. L. Sinhige en M. W. Sprengers; Ronald, z. van N. J. van Balen en N. H. Jongerling; Mariëtta, d. van N. J. van Balen en N. H. Jongerling; Astrid, d. van C. M. van der Horst en G. H. van der Wal; Margaretha A. M., d. van C. P. de Boer en M. Hoek; Frank P., z. van L. Sepp en J. C. de Bruijn; Elisabeth J. M. d. van G. J. Weel en H. J. van de Straat; Ronaldus J., z. van J H. Sminia en A. M. Borst; Theodora H. M.. d. van A. Bleijen daal en M. H. Zonneveld; Ronald G. M., z. van H. G. Kuijl en A. M Smit; Daniël J. z. van D. J. de Vries en M. G. W. Huisman; Robertus L. G. M., z. van L. Kalló en M. J. Hageman; Catharina J. M., d. van J. Groot en M. G. J. Tool. ONDERTROUWD: J. N. G. Comman deur en A. H. C Sinnige. GETROUWD: Th. Heijselaar en A. J. M. Bodewes. OVERLEDEN: P. Olsthoorn, 83 j.; M Brouwer, 60 j. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres Betaling eventueel te regelen. Voor 100 aervlce: Lange Nieuwstraat 4S3 - 4S5 De gezamenlijke wielerploeg van Noord- Ierland en de Ierse Vrijstaat, die zal star ten in de Ronde van de Toekomst, bestaat uit: Paul Elliot, Ian Moore, Johnston, Gor don Caldwell, Wallace Caldwell, Foster en Sean Dillon. jarig bestaan van de IJmuidense afdeling van de Vereniging „Oud-Katholiek On dersteuningsfonds" gevierd en als uit vloeisel daarvan werd de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden, waarvoor dinsdag vele afvaardigingen van afdelingen uit den lande zich rond het hoofdbestuur in hotel „RoyaT ver zamelden. Aan de oud-katholieke „familiedag", zo als de algemene vergadering die elk jaar in een andere plaats wordt gehouden, wel wordt genoemd, ging maandagavond in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-oost 'n feestelijke bijeenkomst vooraf ter viering van het zeventigjarig bestaan van de af deling. Afdelingsvoorzitter J. J. Stam gaf een kort overzicht van de oprichting der afdeling op 11 juni 1893 in de oude „Willem Barendsz", waarbij het toenmalige be stuur werd gevormd door de heren pastoor G. v. d. Poll, voorzitter; C. Steffelaar, se cretaris en K. Broek, penningmeester, wel ke namen oude IJmuidenaren zeker nog zullen aanspreken. Het ledental van de toen nog zeer jonge parochie (IJmuiden was in 1876 gesticht) bedroeg al 25 per sonen en met de groei van IJmuiden nam dit aantal geleidelijk toe. De afdeling gaat getrouw door met haar werk en kan bogen op het grootste aantal leden van de ver eniging, namelijk rond driehonderd- De heer P. C. Tol sr., erelid der afdeling, ge tuigde vervolgens van zijn dankbaarheid dit jubileum te kunnen meevieren. Tijdens deze avond richtte de heer B. W. Verhei,], secretaris van het hoofdbestuur, zijn ge lukwensen tot de jubilerende afdeling en toonde zich zeer verheugd over de leden winst. Men had zich voor deze avond de me dewerking verzekerd van het gezelschap „d'Oprechte Amateur", dat onder leiding van Jan Kok een uitstekend programma bood. De velen, die van buiten IJmuiden wa ren gekomen, vonden dinsdagmorgen eerst de weg naar de oud-katholieke kerk aan de Wilhelminakade, waar een korte kerk dienst, geleid door pastoor J. C. M. Ke- man, de algemene vergadering vooraf ging. In „Royal" was de grote zaal volledig bezet. Pastoor M. J. Aarents hield als voorzitter van het hoofdbestuur een korte toespraak waarin hij afvaardigingen van verschillende Nederlandse oud-katholieke bonden en verenigingen begroette. Hij dankte IJmuiden voor de grootse ontvangst die de vereniging was bereid. Voor het hoofdbestuur werd herkozen de heer B M. Verheij te Hilversum, secre taris. Voor de heer K. de Jong, die na twaalf zittingsjaren de financiën te heb ben beheerd periodiek afscheid moest ne men, werd gekozen de heer R. L. van de Water te Enschede. In Schoonhoven wordt volgend jaar de algemene verga dering gehouden. Een voorstel tot verho ging van de contributie met het dubbele bedrag werd na lang beraad en met de hakken over de sloot aanvaard. Tegen vier uur werd deze algemene ver gadering afgesloten. Hierna reed men in bussen naar het voorlichtingscentrum Stichting Rijnmond-Noordzeekanaal. Ver volgens werd het gehele IJmond-gebied doorkruist. Deze tocht was door de jubi lerende afdeling aangeboden. Na afloop van de rit verzamelde zich een groot gezelschap voor een diner in „Royal". In speeches werd teruggezien op het werk van de vroegere IJmuiden se parochievaders, de pastoors G. v. d. Poll en L. Rinkel. De Raad voor de Scheepvaart is van oordeel dat de kapitein van het Neder landse kustvaartuig Santa Margherita niet vrijuit is gegaan met betrekking tot de aanvaring van zijn schip met de Britse tanker British Mallard op 30 december 1961 in de scheren van Gothenburg. Bij deze aanvaring zonk de Santa Margherita en twee van de opvarenden verdronken. Toch heeft de raad geen aanleiding gezien genoemde kapitein disciplinair te straf fen omdat er slechts beperkte gegevens over de toedracht van de aanvaring ter beschikking stonden. De kapitein van de kustvaarder heeft volgens de raad een on juiste maoeuvre naar bakboord gemaakt, hoewel er voor de Santa Margherita vol doende ruimte aan stuurboord van de tan ker was. In de week van 19 tot en met 25 mei zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 177 schepen (550.266 brt.) en vertrokken 166 schepen (451.811 brt.).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7