Huisvrouwen kunnen herbouw van Dousadj steunen s Esso Den Haag" feilloos Waterweg opgesleept Oostduitse protestanten bepalen hun positie Voorzitter F.M.E.: „Samenspel met vakorganisaties noodzaak" „Wet op de Bedrijfsorganisatie deed meer goed dan kwaad" M W -T T7 4T l COTE D' OR Verenigd Europa is niet een doel op zichzelf Vijf gewonden bij een ongeval Ambonezen vestigen zich in Breda Hoogleraren vragen eervol ontslag Treinstagnatie door ontsporing bij Groningen Emigrantenouders naar Canada Waternood dreigt in de wereld Verzet is geboden tegen inmenging van de staat in kerkelijke zaken Sportvliegtuig op flatgebouw in Londen neergestort Brits-Russische oproep voor een bestand in Laos „Henry" en „Anna" in botsing op de Waal Vrije boer aangehouden (t don c&xa&i a. bwiodt Mr. Stikker en minister Visser bij Kennedy Emigrant verongelukt in Zuid-Afrika Europese beweging in Nederland: lllV\i - ZJf IL li DONDERDAG 30 MEI 1963 13 I Sportvisser verdronken Amsterdam zet 13000 klokjes gelijk Niet het einde Twee inzittenden gedood Warme pinksterdagen zijn vrij zeldzaam W\» Velddag Leger des Heils in Baarn Een op de huisvrouwen gerichte lande lijke actie voor steun aan de herbouwactie van het bij de aardbeving van september 1962 verwoeste Perzische dorp Dousadj zal van 17 tot 22 juni worden gevoerd. In die wéék zal de huisvrouwen worden ge vraagd alle zegels, bonnen en spaarkaar ten, die zij bij de aankoop van levensmid delen ontvangen, te deponeren in daarvoor bij de winkeliers geplaatste bussen. Het Amsterdamse Dousadj-comité dat het ini tiatief tot deze actie nam, heeft zich reeds van de medewerking van een -aantal krui deniersorganisaties en het Nederlands Grossiersverbond verzekerd. Het is nog met andere kruideniersorganisaties in on derhandeling. Totaal zullen ongeveer 20.000 winkeliers van de actie meewerken. Voorts zullen de reeds tijdens de Week van de Lichte Muziek geïntroduceerde „zingende glazen" en „zingende arties ten" en prentbriefkaarten met afbeeldin gen van populaire Nederlandse zangers en zangeressen nu ook ten bate van de Doe- sadj-actie worden verkocht. Pater Weren- fried Stokman, die de actie van de gla zen en kaarten leidt, koos als eerste ob ject hiervoor de bouw van een oecume nisch contactcentrum in centraal India. Hij heeft hieraan nu de bouw van de school en de moskee van Dousadj toege voegd. Het actiecomité heeft zich voorts van de charmante medewerking van een Perzische jongedame kunnen verzekeren, die de Arabische voornaam Adeleh draagt en die tijdelijk miss Dousadj zal worden genoemd. Zij verblijft tijdelijk in Amster dam. Tijdens de aardbeving was zij in Perzië en zij kende het dorp Dousadj. Bij een ernstig ongeval lii Heesch zijn twee personen levensgevaarlijk en drie minder ernstig gewond. De zeventienjarige S. uit Heesch hield met enkele jongelui met bromfietsen Dp de niet meer in gebruik zijnde wielerbaan Stappershoef „races". Daarbij is S., die een motor bereed, van de baan geraakt en met zijn voertuig over de dijk bij de baan gevlogen. De motor raakte enkele palen op de dijk en vervolgens het vijf tienjarige meisje W. uit Heesch, dat met haar vader en elfjarige broer naar de jongelui stond te kijken. Het meisje en S. zijn levensgevaarlijk gewond opgenomen in het ziekenhuis te Oss, de vader en de broer van het meisje werden licht gewond. Een andere toe schouwer, de heer V. uit Oss, is met een shock overgebracht naar het ziekenhuis. In het uitbreidingsplan „Driesprong" te Breda zijn 52 eengezinswoningen gebouwd voor de huisvesting van Ambonezen. Bin nenkort, de juiste datum is nog niet oe- kend, worden de eerste twaalf gezinnen vanuit het woonoord Kruiningen (Zeeland) in Breda verwacht. De huizen, eigendom van het rijk, staan op gemeentegrond en zullen te zijner tijd aan de gemeente of aan een bouwvereniging kunnen worden overgedragen. Het ligt in de bedoeling het aanpassings proces voor de Ambonezen in Breda zo geruisloos mogelijk te doen verlopen. Ds. H. de Boer van het commissariaat Ambo- nezenzorg heeft meegedeeld, dat het wen selijk is de families, die aanvankelijk een verhoudingsgewijs zeer laag bedrag aan huur zullen betalen en hun woningen ge heel gestoffeerd zullen aantreffen, normaal hun gang te laten gaan, maar +e waken tegen een ongewenst neutralisme. Omdat de komst van de Ambonezen bij al gevestigde bewoners vragen kan oproe pen, zal voor hen nog een speciale voor lichtingsbijeenkomst worden gehouden. Op hun verzoek is eervol ontslag ver leend aan dr. H. C. Ruemke als gewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, aan ir. M. de Lange als gewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft en aan dr. E. A. D. E. Carp als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, allen met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Benoemd tot lector aan de Rijksuniver siteit te Leiden om onderwijs te geven in de biochemie, is dr. L. Bosch. De 29-jarige ongehuwde sportvisser G. W. Veraar uit Amsterdam is bij de Afsluit dijk in zèe verdronken. Vermoed wordt ddt hij op de glooiing van gladde basaltste nen is uitgegleden en in het watêr is ge vallen. Binnenkort kunnen de Nederlandse huisvrouwen extra steun verlenen aan de actie voor de herbouw van het Perzische dorp Dousadj, dat door een aardbeving werd verwoest. Een Per zisch meisje (midden) dat aan de actie meewerkt, zal tijdelijk „miss Dousadj" heten. Rechts pater Werenfried van de „zingende glazen", waarvan er één aan „miss Dousadj" wordt getoond. In de afgelopen nacht zijn er bij het station in Groningen twee goederenwagons bij het rangeren uit de rails gelopen. De beide wagens vielen opzij en blokkeerden op één na alle sporen. Alleen op dit ene spoor kon het treinverkeer worden voort gezet, uitsluitend met dieseltreinen, omdat het een spoor is zonder elektrische be drading. Omstreeks half negen was het baanvak in zoverre vrijgemaakt dat er weer elek trische treinen konden rijden. De ontsporing veroorzaakte niet alleen voor de Nederlandse Spoorwegen en de treinreizigers groot ongerief, maar ook voor P.T.T. De nachtposttrein moest op het rangeerterrein blijven staan en be reikte de stad pas tussen half negen en negen uur. De eerste bestelling was toen al uit. zodat alle nachtpost pas vanmiddag kan worden bezorgd. Op vier en zes juni slaat de katholie ke vereniging van ouders en familieleden van emigranten een luchtbrug tussen Brabant en Canada. Op die data zullen van het vliegveld bij Brussel straalvlieg tuigen van de Sabena koers zetten naar Montreal om in totaal 324 Brabantse ou ders voor twee maanden bij hun geëmi greerde kinderen te brengen. De gemiddelde leeftijd van de mensen, die deze vliegtocht gaan maken, ligt zeer hoog. 183 passagiers zijn in de vorige eeuw geboren. Er staat tegenover, dat de twee jongste passagiers pas enkele maanden oud zijn. Als mieren met een dode tor hebben gistermiddag zeven sleepboten het reuzenliehaam van de tanker Esso Den Haag het zeegat van de Waterweg binnengezeuld. Een schip dat volkomen dood leek. Zelfs geen ijle rook kwam uit de beide smalle schoorstenen op het achterschip, geen schroefwater trok een baan achter het schip Er was geen stoom, de turbines lagen stil. Het was met recht een dood schip waarin geen leven zat. Het liet zich gedwee de mond van de Waterweg binnenzeulen, ge vangen als het was in de trossen van de sleepboten. Alleen de vrij straffe noordoostenwind die op de hoge scheepswand te pletter liep, was de eler van de sleepboten. Al was een gevaarlijke. De sleepboten hebben hun meester schap onomwonden getoond. De tanker volledig in bedwang houdend .schoof de héle zaak langzaaVn'dê Waterweg binnen. Er werd geen afkomende scheepvaart voor stil gelegd. Een Zuid-Afrikaans schip, dat uitvarend was, kreeg meer dan voldoende ruimte tussen de tanker en de Noorder- pier. De sleep wilde niemand tot last zijn. Geen fluitsignaal klonk er. Alsof een ver borgen gezagvoerder aan de touwtjes trok zo automatisch werd de zware sleep in het gareel en de goede koers gehouden. Om half vier was het convooi binnen de pieren. Het passeerde een half uur later de Employes van het Amsterdams gemeen telijk energiebedrijf werken de laatste da gen elke avond over om in 13.000 Amster damse gezinnen de dubbeltariefmeters ge lijk te zetten. Door een storing in de cen trale Hemweg, waardoor de heflt van de hoofdstad een half uur zonder licht zat. zijn deze dubbeltariefmeters een half uur achter gaan lopen. Het gemeentelijk ener giebedrijf zorgt er nu voor dat het zelf en ook de elektriciteitsverbruiker bij de tijd blijft, want een onjuiste klokafstel- ling kan zowel onvoordelig voor de ge meente als voor de verbruiker zijn. Het is met zo'n dubbeltariefmeter net zo als met de gewone elektrische klok: als de stroom uitvalt blijft het klokje i 'aan. Als het verschil een paar minuten is, maakt het bedrijf zich daarover geen zorgen, maar nu het een half uur was zou het de -verbruiker en het G.E.B. geld gaan kosten. Het gelijkzetten van 13.000 dubbeltarief meters is nogal veelomvattend. Er is wel een oplossing voor maar die kost acht a negen miljoen gulden aan investering. Dan zou het mogelijk zijn alle klokjes in de dubbeltariefmeters uit een centraal punt gelijk te zetten. Aangezien het aantal sto ringen in Amsterdam nogal meevalt, ook wat betreft de tijdsduur, geeft men Dij het G.E.B. aan het gelijkzetten door mon teurs de voorkeur. Het kost voor de 13.000 klanten 1.000 manuren of wel 4.000 gulden. Het is overigens geen huis-aan-huis-werk, want niet alle 150.000 klanten van het G.E.B. hebben een dubbeltariefmeter. PARIJS (Reuter) Professor E. S. Hills uit Melbourne heeft na afloop van een UNESCO-conferentie in Parijs ge waarschuwd, dat de wereld snel het sta dium nadert van een werkelijk tekort aan water, niet alleen in droge maar ook in vochtige gebieden. Op de conferentie hebben deskundigen uit 48 landen voorstellen opgesteld om het groeiende tekort aan water in de wereld het hoofd te bieden. Deze voorstellen zul len in maart 1964 aan een intergouverne mentele conferentie worden voorgelegd. Volgens professor Hills zullen in alle klimatologische zones van de wereld sta tions worden gevestigd voor een studie van de regenval, de verdamping van wa ter en de loop van het water boven en ónder de grond. berghaven en kwam anderhalf uur later voor de werf van Verolme. Sedert het binnenslepen van het 50.000 tons admiraliteitsdok dat uit Portsmouth kwam, en bestemd was voor de Rotter damse. Droogdokmaatschappij dat ge beurde in de vroege morgen van le pink sterdag 1959 was niet meer een derge lijke armada van zeven slepers met één object de Waterweg binnengekomen. Alleen ontbraken nu de duizenden be langstellenden die er toen een vroeg uit de veren komen op een kille feestdag voor over hadden. De Esso Den Haag moest het nu met enkele tientallen nieuwsgierigen doen OOST-BERLIJN (AP) De protestant se kerkleiders in Oost-Duitsland hebben in een opzienbarend document van tien paragrafen de Oostduitse protestanten op dracht gegeven zich te verzetten tegen alle inmenging van de staat in kerkelijke aangelegenheden. In het document, dat in maart door een kerkvergadering in Oost- Duitsland eenstemmig werd aanvaard, staat dat de kerk het regiem erkent daar degenen die de macht van de staat in handen hebben, in de handen van God blijven. De kerk moet echter geen mis bruik van deze macht dulden, zelfs in dien wij hieronder moeten lijden. Het is de meest ophefmakende stap van de Oostduitse protestantse kerk in de laatste tijd, waarmee een eind is ge maakt aan gissingen dat bepaalde kerke lijke leiders bereid zouden zijn met de regering te gaan samenwerken. Sommige westerse deskundigen vergelijken het do cument met de „Verklaring van Bar men", die de kerk in 1934 uitvaardigde in de strijd tegen de nazi's. „Wij zouden on gehoorzaam aan God zijn als wij niet voor de waarheid opkomen, als wij zwij gen wanneer (staats)macht misbruikt wordt en als wij niet bereid zijn om God meer te gehoorzamen dan menselijke wezens", aldus het document. Alle predi kanten krijgen opdracht degenen die on der druk van het regime staan daadwer kelijk te helpen omdat het nalaten hier van een overtreding tegen de wil van God en een overtreding van de geboden op de naastenliefde zou zijn. De kerk verwerpt de communistische bewering dat de tien geboden van het communisme identiek zijn aan de tien geboden van God omdat beiden op huma nisme zijn gebaseerd. De kerk zegt te zullen streven naar een wet ter bescher ming van degenen die op religieuze gron den weigeren om in militaire dienst te gaan. De communistische regering erkent geen principiële dienstweigeraars. Ieder die weigert wordt naar de gevangenis ge stuurd De kerk verwerpt de communis tische ideologie en zij zegt te vertrouwen dat het internationale communisme niet het einde van de ontwikkeling der mensheid zal zijn. „Wat de toekomst voor Verdronken. De vierjarige Roelofke W. Stelstra te Ten Boer (Gr.) is met haar fiets in het Damsterdiep geraakt en ver dronken. ons inhoudt, werd reeds beslist door de overwinning van Christus", zo besluit het document. Alhoewel er gezegd wordt dat de Oost duitse regering op de hoogte is van het bestaan van het document heeft de partij er nog niet op gereageerd. (Van onze correspondent LONDEN In Londen is woensdag avond een sportvliegtuigje op het dak van een flatgebouw van drie verdiepingen ge stort. De piloot en zijn vriend werden ge dood. Het gebeurde in het district Willes den om kwart over zeven, toen de meeste bewoners aan de maaltijd zaten. Hoewel de vliegtuigmotor zich in een van de huis kamers boorde, werd niemand van de be woners gewond. Van onze weerkundige medewerker) Met Pasen zaten wij bij de kachel, op Hemelvaartsdag regende het in het westen van het land een groot deel van de dag. wat zal Pinksteren brengen? De meimaand heeft er weinig van terechtgebracht, want slechts op één dag kwam het kwik boven 20 graden Celsius. Pinksteren valt meestal tussen 20 mei en 5 juni. In de laatste tien jaren was Pink steren driemaal warmer dan normaal en zeven keer te koel. Volop zomers was het in 1953 met 28 graden C. en in 1960 met 26 graden. Bijzonder koud en nat was het in 1951 op tweede pinksterdag (14 mei) met 11 graden Celsius. In de afgelopen tien jaren waren de temperaturen op Pinkstermaandag: 1953 25 mei 28 C.; 1954 7 juni 19 C.; 1955 30 mei 18 C.; 1956 21 mei 17 C.; 1957 10 juni 21 C. 1958 26 mei 15 C.; 1959 18 mei 15 C.; 1960 6 juni 26 C.; 1961 22 mei 18 C.; 1962 11 juni 16 C. Hieruit blijkt dat warme pinksterdagen vrij zeldzaam zijn. Maar misschien komen wij dit jaar weer eens voor een mooie Pinksteren in aanmerking. „De ondernemers zullen over het al gemeen slechts dan met een gewijzigd bedrijfsbeleid, gericht op verbetering van de arbeidsproduktiviteit blijvend succes hebben als zij dit trachten te be reiken door een goed samenspel met de vakverenigingen". Dit zei gisteren de voorzitter van de Federatie Metaal- en Electrotechnische Industrie (F.M.E.) ir. W. van Osselen tijdens de jaarvergade ring van deze Federatie pn Nijmegen. Ir. Van Osselen waarschuwde voor re cente uitlatingen en geschriften die bij na volging zouden kunnen leiden tot een di vergerend beleid van ondernemers en vak verenigingen. Hoezeer de werknemersorganisaties er ook blijk van hebben gegeven gevoel te hebben voor economische problemen, wel licht beperkt zich dit toch nog te veel tot die vraagstukken, die met de economi sche positie van ons land als geheel ver band houden. Juist omdat de heer Van Os selen gelooft, dat zij er daarbij bovendien in geslaagd zij-n voor enkele hoofdpunten, die ons macro-economische beleid bepalen, bij hun leden enig begrip te wekken, meent hij dat de ondernemers het thans zouden moeten aandurven op dit terrein een ver dere stap te zetten. Ongetwijfeld is de economische proble matiek waarmede de F.M.E.-bedrijfstak ken, en zeker de ondernemingen of groe pen van ondernemingen te maken hebben, meer gecompliceerd, meer genuanceerd en wellicht meer wisselvallig. Meer in zicht en kennis hierin bij de vakvereni gingen lijkt ir. Van Osselen van grote be tekenis voor de verbreiding van begrip voor het bedrijfsgebeuren bij de werkne mers. Ondernemers en vakverenigingen hebben hier een gemeenschappelijke taak. Het is de vaste overtuiging van ir. Van Osselën, dat de Wet op de bedrijfsorgani satie hier meer kwaad dan goed heeft gesticht. Het in 1954 zo hoopvol begonnen economisch overleg in COMEI is als een nachtkaars uitgegaan. „In plaats van alle Het Leger des Heils houdt zijn jaarlijk se velddag op tweede pinksterdag op het kroondomein „Soestdijk" in Baarn. De velddag zal geleid worden door de Zweed se chef-staf van het internationale hoofd kwartier van het Leger des Heils in Lon den, commissioner Erick Wickberg en zijn echtgenote, bijgestaan door de comman dant van het Leger des Heils in Neder land, It-commissioner W. F. Palstra en zijn echtgenote. krachten op een verdere ontwikkeling van dit overleg te richten zijn wij onze kost bare tijd na enkele jaren gaan besteden aan een poging om een bedrijfschap op te tuigen. Zeker, wij waren het erover eens dat wij in COMEI, ons ook daarmede zouden kunnen bezighouden. Plannen zijn er ook tot stand gekomen. Zij zijn echter niet verwezenlijkt kunnen worden, en het erg ste is dat ons economische overleg daar mee in de kiem is gesmoord. De heer Van Osselen zei van harte te ho pen, dat hernieuwde bezinning op hetgeen nu werkelijk nodig en ook te verwezenlij ken is, ertoe zal leiden dat binnenkort dit economische overleg in een praktische en op realiteit afgestemde vorm zal kunnen worden hervat. „Indien dit overleg zich gunstig zou ont wikkelen en het niet bij een éénrichtings- voorlichting van de zijde van de werkge vers zou behoeven te blijven, waarom zou den deze gesprekken dan niet tot gemeen schappelijke inzichten of conclusies kun nen leiden, waarvoor ook, zonder publiek rechtelijk orgaan, de aandacht van be voegden en belangstellenden zou kunnen worden gevraagd. Als wij het zover zou- LONDEN (AFP) Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie hebben als voorzitters van de Geneefse conferentie over Laos ge meenschappelijk een beroep op alle Lao- tiaanse partijen gedaan zonder verwijl bij een te komen om te spreken over herstel van de vrede. De oproep vormt een antwoord op een brief van de neutralistische premier Soe- vanna Phoema en een brief van de inter nationale controlecommissie waarin Groot- Brittannië en de Sovjet-Unie werd ge vraagd stappen te doen ter voorkoming van „de verergering van de militaire toe stand in de Vlakte der Kruiken", waar schermutselingen zijn voorgekomen tussen neutralistische troepen en strijdkrachten van de pro-communistische Pathet Lao. In de Brits-Russische brief wordt goed keuring uitgesproken over het verlangen van de neutralistische groep in Laos „om de vrede, eendracht en strikte neutrali teit in het koninkrijk te handhaven". Alle partijen wordt verzocht mee te werken aan een doeltreffend optreden van de in ternationale controlecommissie waardoor iedereen op de hoogte kan zijn van „de werkelijke toestand" in Laos. Advertentie HET MERK „|T [RegélrM^lf^f- Mengmeststof voor kamerplanten 65°A> -'100 grs - 65 ets. Volop .bloei en groei den kunnen brengen en daarmede zouden hebben getoond dat wij geleerd hebben op verantwoorde wijze op dit terrein samen te werken, dan zal vanzelf wel blijken of een publiekrechtelijk orgaan ons daarna Van nut zou kunnen zijn". Doordat op de Waal enige kilometers on der Zaltbommel het opvarende Belgische vrachtschip „Henry" uit het roer is ge lopen is het in aanvaring gekomen met het opvarende sleepschip „Anna". Een matroos, die zich voor op het schip bevond, kreeg de Strang in zijn gezicht waardoor hij licht gewond werd. De materiele schade was vooral aan het sleepschip bijzonder groöt, doordat de aan varing kop opkop plaatsvond. Uit voorzorgsmaatregel is de „Anna" aanvankelijk tussen de kribben gezet en later naar de haven van Zaltbommel ge sleept. De schade van de „Henry" viel nogal mee. Omdat hij weigerde aan zijn verplich tingen ten opzichte van het landbouwschap te voldoen is een landbouwer uit Apel doorn door de politie in deze gemeente gearresteerd en later overgebracht naar Zutphen om er een gevangenistraf van ze ventien dagen uit te zitten. Advertentie Z ware verschillende smaken voor President Kennedy heeft woensdag de secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, en een groep ministers ont vangen, die een rondreis door de Verenig de Staten maken na de NAVO-conferen- tie in Ottawa te hebben bijgewoond. Bij de ministers was ook de Nederlandse be windsman van Defensie, ir. S. H. Visser. De 28-jarige J. Tobben, een Nederland se emigrant is verongelukt tijdens onder grondse werkzaamheden in een goudmijn in Zuid-Afrika. De man, die afkomstig was uit Roermond en die al enkele ja ren in Zuid-Afrika verbleef, was gehuwd en vader van twee kinderen. De Europese beweging In Nederland meent dat vereniging van Europa geen doel op zichzelf is en dat aan de verdere ontwikkeling van de Europese Gemeen schap (E.E.G., Euratom en E.G.K.S.) be paalde voorwaarden moeten worden ver bonden. In een ontwerp-program, dat op 8 juni aan het congres van de beweging zal wor den voorgelegd, wordt verklaard dat de Europese beweging de ontwikkeling der Europese Gemeenschap voortgezet wil zien, mits voorstellen worden afgewezen die de grondslagen en het communautaire karak ter geweld aandoen, maatregelen worden vermeden die de dringend gewenste toetre ding van Engeland en andere landen on evenredig bemoeilijken en overeenstem ming wordt bereikt over een handels- en landbouwpolitiek die voldoende rekening houdt met de gerechtvaardigde belangen van derde landen. Die politiek moet ook bijdragen aan de ontwikkeling van de we reldhandel en de algemene welvaart. Het verenigd Europa is geen doel op zichzelf, aldus het program. Een verenigd, vrij en democratisch en daardoor wel varend, sterk en invloedrijk Europa moet bijdragen aan het welzijn van de we reld in een mate die bij de huidige ver deeldheid onbereikbaar is. De Europese beweging zal grotere aan drang uitoefenen tot versterking en demo cratisering van de Europese Gemeen schap. Daarvoor acht zij ruimere be voegdheden voor een gefuseerde executie ve nodij| met versnelde invoering van meerderheidsbeslissingen in de Europese ministerraad, meer bevoegdheden voor het Europese parlement en directe Euro pese verkiezingen. Voorts pleit het program voor nadere definiëring van het begrip „Atlantisch deelgenootschap" als basis voor nauwe politieke, militaire en economische samen werking tussen het zich verenigende Euro pa en de Verenigde Staten, met zoveel mogelijk gelijke rechten en plichten. In dit verband wordt onder meer het uitwer ken van concrete voorstellen voor de de fensie met kernwapens nodig geacht om uit de huidige verwarring en tegenspraak te komen. Tenslotte wil de Europese beweging op nieuw de politieke eenwording van Europa aan de orde stellen, omdat zij die onont beerlijk acht voor de daadwerkelijke vol tooiing van de economische integratie, een zinvol Atlantisch deelgenootschap en de vervulling van Europa's taken in de wereld.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13