Luchtvaartraad onderzoekt „springen" van vliegtuig AS P RO AGENDA Ingenieurs beraden zich over de Landschapsverzorging HENSEN QUIMBO EN HET VREEMDE EI m POLLE, PELLI EN PINGO en bondig MMM j JW Verschillen in de militaire pensioenen Bestuurder sterft in auto en botst tegen bus Vier doden in het verkeer Spoorwegexpositie in Leek geopend Tweede brug over IJsel dicht Kastelenmuseum in Rozendaal Zomers weer natuurlijk DONDERDAG 30 MEI 1963 2 Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Feest in de Jordaan Haarlem Velsen-IJ maiden Beverwijk Dronken I Zeg jongelui, schuif eens op. FELIX is niet alleen voor jullie, maar ook voor mijj mmm mmm (vlees of vis) FELIX ...en voor de hond is er BONZO OVERHEMDEN 12.95 - 14.90 WEEKENDERS 12.90 tot 19.75 Terlenka Pantalons Sokken - Ankiets PAARLAARSTEEG i HAARLEM (HEUP, WE VERDRINKENl) y EIMDEUOK HEI/P -HEl/P- SlAAN OW DOTJE NEE, WAWIW OIT- 6ER9K6MD NU IK KOM, IK KDW - RUSTIÓ BH4VEN -6EN16T ZOL-ANó VAN HET MOOIE 0ITZ.ICHT' Kort nieuws uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop dixan en uw wasmachine horen bij elkaar WERKRAPPORTEN 2s i a Ss Onder voorzitterschap van mr. R. P. Cleveringa heeft de Raad voor de Lucht vaart in het gebouw van de Hoge Raad te Den Haag een openbaar onderzoek Inge steld naar de toedracht van een incident dat zich op 1 juli 1961 boven de Atlanti sche oceaan heeft afgespeeld met e DC 7 van de KLM. Ten gevolge van een plotselinge storing in de stuurautomaat maakte het vliegtuig tijdens deze vlucht een onverwachte sprong, waardoor vier passagiers en de stewardess die in het achterste gedeelte van de kajuit stonden, tegen het plafond werden geworpen. Zij liepen daarbij licht letsel op. Als betrokkene werd gehoord de gezag voerder van het vliegtuig, de heer J. Fle- mer, en als deskundigen de heren W. A. Rietbergen, hoofdinspecteur bij de' rijks luchtvaartdienst, ir. F. E. Douwes Dek ker, ingenieur-vlieger bij het Nationaal luchtvaart laboratorium, en N. W. Sluij- ter, instructeur bij de KLM. Gezagvoerder Flemer verklaarde dat voor de start op het vliegveld van New York al een onregelmatigheid in de kunst matige horizon van de DC 7 was gecon stateerd. De boordwerktuigkundige meende de storing in een electrische schakelaar te moeten zoeken en achtte hem dan ook niet ernstig, temeer omdat de horizon even later weer normaal functioneerde. Gezagvoerder Flemer is daarop gestart en heeft met gebruikmaking van de auto matische piloot ongeveer vier en een half uur normaal gevlogen. Pas toen voelde hij een lichte schok in de stuurkolom. Hij heeft daarop de stuurautomaat onmiddel lijk afgezet en is op handbesturing over gegaan Zonder verdere moeilijkheden heeft hij de vlucht naar Schiphol kunnen voltooien. De sprong die het vliegtuig maakte was Advertentie zo minimaal, dat de stuurhutbemanning en de passagiers voorin het vliegtuig niets hebben bemerkt. Alleen achterin de staart was de schok voelbaar. De Raad voor de Luchtvaart ging diep in op de vraag of de gezagvoerder nadat reeds op Idlewild een onregelmatigheid was geconstateerd toch had mogen ver trekken. De deskundigen waren het er echter over eens, dat zijn beslissing volkomen verantwoord is geweest. De KLM heeft later enige proefvluchten gemaakt om na te gaan wat de oorzaak van de opgetreden fout kan zijn geweest. Hoewel is gebleken dat een girotol van het toestel defect was geraakt is de precieze oorzaak niet vast gesteld. Niettemin zijn twee maatregelen geno men om een herhaling van het gebeurde 'te voorkomen: ten eerste is aan de KLM- gezagvoerders de instructie uitgegaan dat zij bij een storing aan de stuurautomaat eerst op handbesturing moeten overgaan en pas dan de automaat mogen uitscha kelen en ten tweede is er in de automaat een voorziening getroffen waardoor deze bij een storing automatisch wordt ont koppeld. De directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst stelde in zijn conclusie, dat de gezagvoerder terecht is vertrokken en dat hem geen enkele blaam treft voor de ge volgen van de wijze waarop hij heeft in gegrepen toen de automaat plotseling de fect raakte. De Raad voor de Luchtvaart zal op 30 juli te 11.00 uur uitspraak doen. De bekende Amsterdamse volksbuurt de Jordaan gaat van 23 augustus tot 8 sep tember op feestelijke wijze zijn 350-jarig bestaan vieren. Met de bouw van deze wijk werd in 1612 begonnen als onderdeel van wat toen genoemd werd „de grote uitleg", de eerste bebouwing buiten de grachtengordels. De viering is dus in fei te een jaar te laat. Voor de Jordaan be staan plannen tot sanering, die echter nog geen definitieve vorm hebben. De feestviering wordt geopend met een concert in de Westerkerk door het Gelders Orkest. Daar zal ook een operaconcert worden gegeven, Het Scapino Ballet zal op een podium in de Lauriergracht uit voeringen geven. Er komen o.m. een draai- orgelconcouts onder leiding van mr. Rom- ke de Waard, en een historische op tocht. In het feestprogramma is ook een steunactie opgenomen voor het Goois Kin derziekenhuis van dokter Van Swol. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „Het sein staat op moord" van Monte Doyle. Regie: Richard Flink. Vrijdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Konink lijk Mannenkoor „Caecilia" o.l.v. Anton de Beer (bejaardenconcert). Grote Kerk, vandaag 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Mariandl", a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van de veroveraar", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De zeven hoofdzonden", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Een fijn stel dochters'', a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Summer Holi day", a.l. Minerva, vandaag en vrijdag geen film voorstelling. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De wonderen zijn de wereld niet uit", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „S.O.S. Pacific", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Toryok, de furie der Bar baren", 14 j. Studio, 10.30 en 11.30 u.: Vier kleuren- reportages, a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn beste vijand'', a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestda gen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie colectie B. de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede TJur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor Basart. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan). Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teyiers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20- 2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster. Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 mei). DONDERDAG 30 MEI City, 20 u.: „Hyena's van de grote weg' Rex, 20 u.: „Ik wil leven". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 10.30 uur. R.K. leeszaal en Openbare leeszaal: mid dag en avond gesloten. VRIJDAG 31 MEI Oity, 20 u.: „De Titanen". Rex, 20 u.: „Wat ouders niet weten". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder donderdag. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Het café"; werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstr. 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Wiilemsbeekweg no. 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. DONDERDAG 30 MEI Kennemer Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De nacht vóór de gelofte". VRIJDAG 31 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.; „Mon- do cane". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel". W.B. Theater, 20 u.: „Nefertite, koningin van de Nijl". Een inwoner van Harlingen was zo dronken, dat hij, 's nachts naar huis wandelend, een steegje inliep en daar, denkend dat hij al thuis was, zijn bo- venkleren uittrok en op de stenen ging liggen slapen. Toen het hem blijkbaar te koud werd is hij in zijn onderkleren naar huis gewandeld en daar in bed gekropen. Onderweg deed hij zijn pols horloge nog af en legde dat op de ven sterbank van een winkel. De kleren werden 's morgens door een jongen gevonden en naar het politiebureau gebracht. In de portefeuille vond men onder meer een rijbewijs, waardoor de politie over zijn adres beschikte. De kleren werden hem toen thuis bezorgd. Hij lag toen nog steeds te slapen. Advertentie gevitamineerd (door de lekkere harde brokjes worden de poezetanden sterk) De sectie cultuurtechniek van het Ko ninklijk Instituut van Ingenieurs (Delft- se ingenieurs) en de studiekring cultuur techniek van het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap (Wageningse ingenieurs) hebben zich op de eerste dag van een tweedaags congres bezig gehou den met de landschapsverzorging bij cul tuur-technische werken, een onderwerp dat de laatste jaren in deskundige krin gen veel discussie heeft uitgelokt. Het standpunt van de rationeel inge stelde technici staat dikwijls lijnrecht te genover dat van de meer sociaal-idealis tische georiënteerde landschapsverzorg sters, zo bleek tijdens deze bijeenkomst, waarin dr. D. Burger sprak over de com promissen die landbouwverzorging en cultuurtechnische werken dichter bij el kaar moeten brengen. De neigingen enerzijds van behoud en anderzijds tot vernieuwing van de land schappelijke aspecten dwingen tot soms moeilijk bereikbare compromissen. De vernieuwing van de landbouw veroorzaakt visuele schaalvergroting van het land schap. Wil men aan esthetische wensen voldoen dan zal men moeten zorgen voor de zogenoemde dekking van passanten en voor natuurlijke coulissen. Met dit compromis kan men voorko men dat er cultuursteppen van onmense lijke schaal ontstaan. Dekking en coulis sen kunnen in bepaalde gevallen renda bel zijn, zodat ook geldelijk een bevredi gend compromis kan worden bereikt. Ten aanzien van een landschapsverzor ging met cultuurtechnische werken die verder gaat dan de normale verzorging Bij de Algemene Militaire Pensioenbond, die m Scheveningen haar jaarvergadering hield, bestaat voldoening dat ook de Eer ste Kamer het wetsvoorstel tot het wel- vaartvast maken van de overheidspensioe- nen heeft aanvaard. De voorzitter, de heer R. J. A. Adriaansz liet niettemin nog en kele critische opmerkingen horen. Hij wees er op dat voor een korporaal die met veertig dienstjaren vóór 1957 werd gepen sioneerd, het pensioenbedrag 1200 lager ligt dan dat voor een korporaal die in 1964 ook met veertig dienstjaren zal worden gepensioneerd. Voor een sergeant en een luitenant liggen die bedragen 1600 uit elkaar. Deze in de diverse rangen vaak grillige en grote verschillen zijn voor (oud)-marinemensen nog sterker, aldus de heer Adriaansz. Hij hoopte dat deze on volkomenheden wanneer de minister de zaak binnenkort nog eens beziet zullen worden weggewerkt. achtte spreker een financieel compromis mogelijk wanneer instanties buiten de agra rische sector slechts garant willen staan voor de kosten en grond die nodig zijn voor een verdere verzorging van het land schap. Over het onderwerp „naar een nieuw cultuurlandschap" sprak de heer R. J. Benthem, die betoogde dat de snelle ont wikkeling van Nederland van landbouw- land tot hoog-ontwikkelde industriestaat een grootscheepse verandering van het grondgebruik nodig maakt. Er valt niet te ontkomen aan een prin cipieel gewijzigd landschap. Spreker be pleitte een bewuste en gedurfde herzie ning van het Nederlandse landschap in zijn totaliteit. De voortgaande Zuiderzee- en Deltawerken, Advertentie Het hoofd van de landbouwschool uit Epe, de 48-jarige heer Otte, is op de weg Elspeet-Vierhouten in zijn auto, waar schijnlijk aan een hartverlamming, over leden. De heer Otte, die juist een vergadering in Uddel had bezocht, reed met zijn auto in op een bus met schoolkinderen van de Burgemeester de Vlugtschool uit Amster dam. Drie kinderen liepen lichte verwon dingen op. Als gevolg van de botsing ont stond een grote ravage. BELL-O-FAST wit en grijs een ruime '<eus uit een geheel nieuwe collectie, vanaf met en zonder omslag, in qrijs en diverse modetinten, vanaf 26.85 en ZELFBINDERS een grote sortering Voor een goede keus 6263. Toen het 's morgens licht werd, was de storm bedaard. Maar toen groot vader en Quimbo naar buiten gingen stonden ze verbouwereerd rond te kijken O, grootvader, zei Quimbo. Kijk toch eens.alles staat blank! Ja, zuchtte grootvader. Ik ben bang, dat onze akker daardoor wel vernield zal zijn! Toen ze samen aan tafel zaten voor het ontbijt, keek grootvader erg somber. Nu zal er van onze groente niet veel over zijn, en dat is heel erg! zei hij. HN\\vv ©PIB COPIUMGtF 1186-D Op een niet beveiligde overweg in Liempde, tussen Boxtel en Best, is'een perl sonenauto in botsing gekomen met de sneltrein Amsterdam-Maastricht. Twee in zittenden van de auto kwamen hierbij om het leven. De slachtoffers zijn van Duitse nationaliteit. Het zijn Otto Johan Wilhelm Tasto en Dora Sophie Tasto-Ahlers ui' Hohenmoor. In het St. Elizabeth-ziekenhuis te Til burg is de 75-jarige E. van Pinxteren uit Hilvarenbeek overleden. De man is op tien mei op de Hilvarenbeekseweg door een bestelauto aangereden toen hij met zijn bromfiets geen voorrang verleende. De 22-jarige scheepsbediende J. J. Mid deldorp uit Roermond is bij een auto ongeluk in de buurt van Le Havre om het leven gekomen. Zijn dertigjarige collega A. Nakken uit Amsterdam, die bij hem in de auto zat, werd zwaar gewond in een ziekenhuis in Le Havre opgenomen. Het spoorwegcentrum Leek, dat is on dergebracht in het nieuwe gebouw van de kinderboerderij Albertushoeve op net landgoed Nienoord te Leek, is officieel ge opend door de heren P. Lautenbach, voor zitter van de hertenkampvereniging in Leek en A. Venema, beheerder van de kin derboerderij. Mr. J. Schuttevaer stelde daarna namens de directie van de Neder landse Spoorwegen met een druk op de knop het automatische demonstratiema teriaal in gebruik. Gezamenlijke initiatieven van de Neder landse Spoorwegen en het gemeentebe stuur van Leek hebben geleid tot de op richting van dit spoorwegcentrum. Het idee was afkomstig van de voormalige burgemeester mr. W. J. Ph. van Waning Het spoorwegcentrum is een soort me chanische tentoonstelling van de spoor wegen. Er is een modelspoorweg ter waar de van ongeveer elfduizend gulden en jen modelspoortafel. Een druk op de knop is voldoende voor een geheel automatische voorstelling van 45 minuten. Na afloop van de „Reis" kan men even uitrusten in de treinrestauratie, een restaurant in de Albertushoeve Hier kan men, op echt treinbanken, genieten van pannekoeken en dranken, die de jeugd van Leek de bezoekers zal serveren. De tweede brug over de IJsel bij Wes tervoort is dicht, hetgeen een belangrijke verkeersverbetering in de toekomst bete kent. Het laatste stuk van de tweede helft van deze brug is in Rijksweg le (onder deel van de E 36) op zijn plaats ge bracht. Met het invaren was vrijwel de gehele dag gemoeid, tengevolge waarvan het scheepvaartverkeer werd gestremd. Het duurt overigens nog tot september voor het snelverkeer gebruik zal kunnen maken van de tweede brüg, waarin ook het wegdek nog zal moeten worden aange bracht. Het markante kasteel van de familie Van Pallandt te Rozendaal bij Arnhem, be kend om de „Bedriegertjes" in het park, heeft er nog een attractie bij gekregen. Was het sinds vorig jaar reeds de zetel van het internationale kasteleninstituut, voorheen gevestigd in Rapperswil (Zwit serland) gisteren is het bovendien gepro moveerd tot internationaal kastelenmu seum. Prins naar Genève. Prins Bèrnhard gaat morgen voor een privé-bezoek naar Genève. Des avonds zal de prins dineren met de Engelse minister van Financiën, Reginald Maudling, en de Franse bankier Jacques Leon Rueff. Twee jaar voor Duitser. De rechtbank in Maastricht heeft een 24-jarige Duitser veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De man had in Sittard 600 en enkele gouden sieraden en in Maastricht negen bontmantels gestolen met een gezamen lijke waarde van 11.000 Ook in het bui tenland heeft hij vele inbraken gepleegd. Shell-prijs. De Koninklijke Shell-prijs is door de Hollandse maatschappij der We tenschappen voor 1962 toegekend aan prof. dr. M. Gruber van het biochemisch laboratorium van de rijksuniversiteit in Groningen voor zijn onderzoekingen over de stofwisseling van nucleïnezure. De prijs is 10.000 groot. Ambassadeur. Jhr. mr. P. J. Eek hout is benoemd tot ambassadeur bij het Marokkaanse hof. Recreatieraad. Gedeputeerde Staten van Groningen hebben besloten een pro- vniciale recreatieraad in te stellen, welke tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de functie welke de dag-, weekend- of vakantierecreatie in de vrije- tijds-besteding in de provincie Groningen kan hebben. Voorts zal de raad een plan voor de recreatie in de provincie opstel len en voorts afzonderlijke regionale of plaatselijke plannen beoordelen. Leger des Iieils. De chef staf van het internationaal hoofdkwartier van het Le ger des Heils in Londen, commissioner Erick Wickberg is met zijn vrouw in Ne derland aangekomen. De commissioner, een Zweed, zal in Amsterdam het officie rencongres leiden, dat tot en met volgende week vrijdag duurt, en de jaarlijkse veld- dag van het Leger des Heils, die op twee de pinksterdag op het koninklijk domein „Soestdijk" te Baarn wordt gehouden, bij wonen. ANWB-technohal. In Den Haag heeft de secretaris-generaal van Verkeer en Wa terstaat, mr. C. Vinkesteyn, de nieuwe techno-hal bij het hoofdkantoor van de ANWB geopend. Deze nieuwe hal krijgt drie „straten" voor autokeuringen, waar mee 120 personenauto's' per dag afgehan deld kunnen worden. Iedere binnenko mende wagen wordt op 174 punten onder zocht. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: In de algeme ne luchtdrukverdeling komt weinig veran dering. Boven Schotland en Noorwegen blijft de luchtdruk hoog, terwijl zich bo ven Zuid-Europa een lagedrukgebied hand haaft. Met de noordoostelijke tot oostelijke luchtstroming, begon gisteren drogere en warme lucht uit Duitsland ons land bin nen te stromen. Mede door het zonnige weer lopen de temperaturen nu op tot zo merse waarden. Voor morgen wordt onge veer hetzelfde weer verwacht als van daag. Maximum-temperaturen 00 c o» binnen- en buitenland. TJS Q. Neerslag: laatste 24 uur. SB Den Helder onbewolkt O 15 0 Ypenburg licht bew. no 15 0 Vlissmgen onbewolkt no 13 0.2 Eelde half bew. O 23 0 De Bilt half bew. ono 20 0 Twente onbewolkt ono 24 0 Eindhoven zwaar bew O 18 0 Zd-Limburg zwaar bew no 18 0.1 Helsinki licht bew. nnw 27 0 Stockholm licht bew. n 26 0 Oslo licht bew. nno 24 3 Kopenhagen onbewolkt windst. 20 0 Aberdeen licht bew. nnw 15 0 Londen geheel bew. nno 13 0 Amsterdam licht bew. ono 20 0 Brussel mist windst. 15 0 Luxemburg onbewolkt no 22 5 Parijs mist nno 15 0.1 Bordeaux geheel bew. n 20 0 Grenoble zwaar bew. windst. 23 5 Nice zwaar bew. n 25 0 Berlijn licht bew. ono 24 0 Frankfort onbewolkt no 24 14 Miinchen onbewolkt O 21 0 Zürich half bew. wnw 21 7 Genève zwaar bew. nno 23 0 Locarno zwaar bew. windst. 22 13 Wenen onbewolkt nnw 22 0 Innsbruck zwaar bew. O 25 0 Athene onbewolkt 27 0 Rome half bew. no 0 Ajaccio zwaar bew. windst. 24 0.4 Madrid zwaar bew. windst. 25 0 Mallorea onbewolkt windst. 27 0 Lissabon half bew. windst. 26 0 Vrjjdag 31 mei Zon op 4.28 uur, onder 20.48 uur. Maan op 13.20 uur, onder 2.17 uur. Maanstanden 30 mei 5.56 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 mei Hoog water 9.26 uur en 21.59 uur. Laag water 4.45 uur en 17.16 uur. Vrjjdag 31 mei Hoog water 10.33 uur en 23.08 uur. Laag water 5.44 uur en 18.25 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2