Costuums Blazers Dumak- pantalons Ph. de KONING VELDHUIS EXAMENS Wie heeft hier eigenlijk voorrang? Donker domineert in Ferry Offermans herfstcollectie WilmS tl oei Suède en Lederkleding STOFZUIGERS Strandwinkeliers Gevonden Bustochten klagen MAANRAKET? Soos Faillissementen Marsfestival bij jubileum Velser Gemeenschap Havenberichten 158.00 - 235.00 79.50 - 98.00 Nieuw inlichtingenbureau sociale zaken Sportuitwisseling Velsen-Hilversum Kort IJmondnieuws (Barathea) 39.50 - 55.00 Opbrengst DONDERDAG 30 MEI 1963 7 In 7 diverse maten uitgestald in onze showroom SPORTHUIS KENNEMERLAAN 24 DE SPECIAALZAAK BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 OH, WAT EEN SCHATTIGE BABYKLEDING JONGEJANS PLEIN 1945 no. 49 WISKPR L. - k. ------ I - - s '-ï - - -- r*. - t 1 HOEWEL DE LENTE nog niet eens achter ons ligt zijn we dinsdag toch al met de nieuwe herfstmode geconfron teerd. De Amsterdamse couturier Ferry Offerman toonde in zijn bungalow aan de Vinkeveense plassen tijdens een pers show zijn nieuwe najaarscollectie, die van eind augustus af in winkels voor betere confectie in grote steden ver krijgbaar zal zijn. Het was een jubileum show (de tiende show in successie), waarvoor Harry Scheltens de hoeden had gemaakt. Mevrouw H. Elias had de taak van ladu-speaker op zich ge nomen. DE KLEUREN voor japonnen, ensem bles, deux-pièces en cocktail zijn over het algemeen donker: grijs, antraciet, veel zwart, bruin, kerry en combinaties van verschillende kleurnuanceringen ontstaan. Alle modellen zijn gevoerd waardoor een perfecte finishing touch is bereikt. De stof fen alle geïmporteerd zijn voorna melijk rayon, wol, acetaat, bouclé, wol- ottoman (bijzonder geslaagd), georgette en wol-georgette, viscose, katoen, fluweel (waterafstotend, kreuk- en pletvrij) en cellofoon, waardoor de stof een verfijnde schittering krijgt. OFFERMANS herfstcollectie toont geen bepaalde modelijn. De drie mannequins showden eenvoudige deux pièces, japonne tjes, ensembles, cocktailjaponnetjes „voor de leeftijd van achttien tot tachtig jaar," zoals Ferry Offerman het uitdrukte, in grote, normale en kleine maten. Enkele rokken hebben van voren een loopplooi, bijna tot aan de taille, en zijn strak van achteren: een joyeuze combina tie en bovendien gemakkelijk in het dra gen. Enkele modellen vielen op door de garnering van knopen waarvan soms een kwistig gebruik is gemaakt. Soms ook een dubbele knopenrjj, wat het op pakjes heel goed doet evenals op eenvoudige jurkjes. Een bijzonder gesoigneerd cocktailen semble dat aller harten stal, is een zwarte mantel van acetaat, met een strik even boven de taille dichtgeknoopt, waaronder een zwarte japon van acetaat, viscose en De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 28 mei 1963 geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 28 mei 1963 opgeheven het faillis sement van: B. A. Kilian, h.o.n. Grafisch Onderneming „Sarphati", wonende te Zaandam, Noorderkerkstraat 2. uitgespro ken 19 maart 1963, curator mr. C. J. Doo- renbos, advocaat en procureur in Wor- merveer. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 29 mei 1963 ge ëindigd, het faillissement van: O. Cleve- ringa, wonende in Driehuis, gem. Velsen, Tesselschadeplantsoen 18, h.o.f. Schoen magazijn Regina, gevestigd in Haarlem, Rijksstraatweg 535, uitgesproken d.d. 11 september 1962, curator mr. A. J. Fibbe, advocaat en procureur in Haarlem. katoen met daarboven een mouwloos hes je waarop schubbetjes van bruine garne ring, het geheel gecompleteerd met een Jackie Kennedy-dopje van acetaat met garnering. Nieuws betreffende hoogte van taille en lengte van rokken is er bij Offermans col lectie niet: Alles zit op de juiste plaats, zodat we kunnen spreken van „een ge slaagde, typisch vrouwelijke collectie." De jubileumfeesten ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de stichting „De Velser Genieenschap" worden zaterdag 8 juni, des middags om één uur voort gezet met een groot marsfestival in het sportpark „Schoonenberg". Aan dit festi val wordt deelgenomen door vijf muziek korpsen, acht tamboerkorpsen en vier jeugdtamboerkorpsen, afkomstig uit Be verwijk, Den Helder, Zaandam en Vel sen. De jury bestaat uit de heren J. D. Te- sink uit Den Haag en J. C. van Kleef uit Amersfoort, door wie de verschillen de muzikale prestaties over vier rubrieken zullen worden beoordeeld. Namelijk uit voering van de mars, tempo (120 passer, per minuut), gericht marcheren, staan en klank. Hiervoor zal door de drumbands een loopmars en een stilstaande mars moe ten worden uitgevoerd; voor de muziek korpsen is dit alleen een loopmars. Behalve de gebruikelijke prijzen werden nog vijf extra prijzen beschikbaar ge steld: drie maal één voor het hoogste aantal punten in de verschillende afde lingen, plus telkens één voor de tamboer- maitre en de jeugdtamboer-maitre. Even als de onlangs gehouden taptoe is ook dit marsfestival vrij voor het publiek toegan kelijk. Advertentie Breestraat 158 - Beverwijk - Tel 3854 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Traviata van Dagenham; StrorrT'Gunhill, Rotterdam; Elb- strom, PernÖviken; Staffan, Antwerwpen; Anja, Delfzijl, voor IJmuiden; Silvana, Londen; Braunschweig, Port Said; Laarderkerk, Antwer pen; Colette, Sundsvall; Yorkshire Coast, Ply mouth; Nordholm, Rotterdam; Mercurius H., Da genham; Hollandia, Londen; Fritz Thyssen, Kir- keness; Langkoeas, Brem.haven; Martha Ahrens, Hamburg; Timka, Kotka; Otto Harms, Abö; In- namo, Hangö, voor Velsen; Annita Schutt, Gefle; Wolanda, Londen; Maas, Maassluis, zuiger opha len van IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Swift van Londen; Berkelstroom, Poole; Sarpedon, Pernis; Seebar, Londen; Clemes Sartori, Bremen; Jonny Jonas, Portsmouth; Mare Bonum, Ipswich; Eem- stroom, Leith. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Henriette B. naar Londen, van IJmuiden; Yewarch, Bre men; Maaskade, Barking; Yewpark, Le Havre; Noorderlicht, Londen, van IJmuiden; Puente Amer, Bilbao, van IJmuiden; Eheri, Lübeck; Eiderhoft, Stettin, van Zaandam; Anke H., Stock holm, van IJmuiden; Sylt, Londen; Hodur, Xpila; Traviata, Immingham; Borculo, Hamina; Prins Wilelm IV. Willemstad; Santa Lucia, Rotterdam; Autolycus, Hamburg; Norfolk Trader, Harlingen; Spes, Swinbuisjcie; Devon Coast, Avonmouth; Aerdenhout, Rotterdam; St. Pierre, Duinkerken; Pallas, Rotterdam; Strabo, Rotterdam; Weser- marsch, Kaskö; Taras, Rotterdam; Nordholm, Bremen; Wiebold Böhmer, Rotterdam; Amstel- stroom, Plymouth; Sagitta, Poole; Ishmales, Le ningrad, van IJmuiden Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Willem Fortuin naar Rotterdam; Dongeborg, Delfzijl; Holwierde, Grangemouth; Trito, Rotterdam; Hec tor, Rotterdam; Brouwersgracht, Mantyluoto; Yorkshire Coast, Gent; A. Jungerhans, Gothen burg; Lingestroom, Rouaan; Nordstern, Rotter dam; Molda, Antwerpen; Laarderkerk, R'dam. GROENTEVEILING BEVERWIJK. Prijzen van woensdag: spinazie 1238, rabarber 1022, sla 710, prei 3252, aardbeien 6513C, radijs 122, postelein 2843, uien 1427, waspeen 3388. Advertentie Met ingang van heden zal voortaan el ke donderdag van tien tot elf uur ook in wijkgebouw „De Brulboei", Kanaalstraat 228c een sociaal werker aanwezig zijn, ten einde te bewoners van dit gedeelte van Velsen alle gewenste inlichtingen te ver strekken op het gebied van sociale bij stand en maatschappelijke dienstverlening. Mocht de belangstelling hiertoe aanleiding geven, dan zal dit wekelijks spreekuur worden verlengd. De bestaande spreekuren in Velsen- Noord en Santpoort blijven gehandhaafd op de woensdagmiddagen van twee tot drie uur in de Smidt van Gelderstraat 5 en van vier tot vijf uur aan de Wüste- laan 79. De spreekuren van de maatschappelijke werkers en werksters zullen voortaan da gelijks in het hoofdkantoor van de- dienst worden gehouden van negen uur tot half elf en verder volgens afspraak. De in lichtingenloketten blijven dagelijks van ne gen tot twaalf uur geopend. Advertentie Advertentie Zoals reeds eerder door ons werd mee gedeeld, organiseert de Velser Sport Stichting een sportweek, welke hier van zaterdag 22 tot en met zaterdag 29 juni zal worden gehouden. Men heeft hiervoor inmiddels contact opgenomen met Hilver sum, waar reeds diverse verenigingen zich bereid verklaarden aan de verschil lende wedstrijden te komen deelnemen. De mogelijkheid is zeker niet uitgesloten, dat uit dit contact een sportuitwisseling tussen beide steden zal voortvloeien. Daarbij zal in deze sportweek voor het eerst een auto-rally worden gehouden, waarvoor de automobielclub „De Rij- monders" zich met de organisatie heeft belast. Het wordt een nachtrit, waarvoor de route tot diep in Nederland zal wor den uitgezet. In het programma is voorts een 'wieier wedstrijd opgenomen en wel voor zater dag 29 juni. De strijd gaat dan op een circuit in Velsen tussen amateurs, nieu welingen en adspiranten. De sportweek wordt dan besloten met een grote mani festatie in sportpark „Schoonenberg", met als spectaculair sluitstuk een vuurwerk. Advertentie Alle goede merken 100 Vo service en garantie Betaling In overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 4262 Afscheid bjj Hoogovens. Zaterdag 1 juni zal de heer J. Amels uit Beverwijk, werkzaam bij de ammoniakfabriek van n.v. Mekog, deze maatschappij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd verlaten. De heer Amels is dan precies vierendertig jaar bij Hoogovens en aanver wante bedrijven werkzaam geweest. De eerste waspeen. Woensdag werd aan Je veiling „Kennemerland" de eerste waspeen aangevoerd. Het was de heer W. Groot uit Heilo die voor deze primeur zorgde en zich hiervoor met 1,15 per bos zag beloond. Ziekenverpleging. In het Diaconessen- huis in Haarlem zijn geslaagd voor het diploma ziekenverpleging A: H. C. Blitz, M. Brauckmann, M. L. van Hartingsveldt, G. Jonker, C. A. van Nieuwkoop, I. Pool, E. Struik, A. H. Strijker en W. van der Wal. Voor de aantekening kraamverple- ging zijn geslaagd: P. Gelderman, M. J. van Grootheest, P. Gij zen, F. de Haas, A. M. Knopper, J. Leegwater. T. van Noort. G. Leffers, A. A. Schotman, G. van Staal duinen, E. E. D. Teusink, G. J. Verwoerd, N. de Wit en M. van Wijk. Rijkskweekschool. Aan de rijkskweek school in Haarlem slaagden voor het eind examen tweede leerkring de dames: R. Cordes en M. Hoekstra, beiden uit Haar lem, G. van Keule uit Zandvoort en H. Knippen uit Velsen-Zd. Utrecht. De heer E. van Dijk uit Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op het proefschrift: „Phytophotoder- matitis". Amsterdam. (G.U.). Kandidaats rechten: mej. M. T. H. Mulder en A. de Jong (Am sterdam), T. L. Laus (Beverwijk), H. J. Wegerif (Haarlem) en E. de Bloeme (Pur- merend). Doctoraal geschiedenis: de heer J. F. v. d. Bovenkamp (Beverwijk). Leiden. Doctoraal Nederlands recht: mej. J. M. van 't Hul (Haren, Gr.) en A. P. van Dam (Honselersdijk). Doctoraal opvoed kunde: G. H. Steffens (Den Haag) (cum laude). Doctoraal Frans: J. Mol (Brielle). Doctoraal biologie: mevr. M. E. Kokke- Smits (Leiden) en A. R. Gerrits (Beek bergen). Groningen. Doctoraal sociale aardrijks kunde: W. G. J. de Boer (Groningen). Doc toraal klassieke letteren: A. J. Keulen (Sneek) (cum laude). Doctoraal Engels: H. M. W. van Pelt (Duiven). Al eens eerder schreven we in dit rubriekje over het verwarringwekkende kruis punt HeerenduinwegZee weg in IJmuiden-oost. Op dit kruispunt is al menig scheid- woordje gevallen. Wegge bruikers met nummerborden aan hun voertuigen menen namelijk terecht als zij op de ventweg van de Heerenduin weg de Zeeweg naderen, dat zij voorrang hebben op het van links komende verkeer op genoemde weg. Deze laat ste verkeersdeelnemers ver keren echter in de vaste ver onderstelling dat zij zich op een voorrangsweg bevinden. Zij rijden door. Dit heeft dan verwoede rem- en scheld partijen tengevolge, soms zelfs bedreiging met licha melijke geweldpleging. Als het initiatief tot dit laatste nu uitgaat van de Zeewegge bruikers is dit niet juist. Zij bevonden zich namelijk nog niet op een voorrangsweg. Het ware dus beter dat zij zich bepaalden tot het sta melen van excuses. Als men van IJmuiden in de richting van Driehuis rijdt, begint de :>&v s Zeeweg als voorrangsweg (merkwaardigerwijs) net voorbij de kruising met de ventweg van de Heerenduin weg en vlak voor de kruising met de hoofdrijbaan van deze weg. Een vreemde situatie, die veel misverstand verwekt en die, zo hopen velen, spoedig tot het ver leden zal behoren, bijvoor beeld door de hele Zeeweg tot voorrangsweg te promo veren. En als u het nog niet wist: de man in de witte auto op de foto heeft echt voor rang op het verkeer dat voor hem van links komt. $4 rrr-KKi' £*-> - x O' t tr •••-' v* '■ff "vCy <0 Van 11 tot en met 17 mei werden in Velsen de volgen de voorwerpen als gevonden aangegeven: rabiëspenning, damesparaplu, hengselmand je met inhoud, speldje, étui met sleutels, hond, goudfa zant, herenhandschoen, ka- helslot, plastickabel, poppen- schoentjes, herenrijwiel, kin dersandaal, damesbril, zon nebril, autoped, 4 foto's in zakje, jongensjasje, geitje, damesrijwiel, 1 pr. jongens sokken, portemonnee, kin derfietsje, sjaal, grijze kat, halsketting, dameshorloge, 1 paar herenhandschoenen, bromfietssleutel, speelgoed autobus, wit tasje met inh., kinderdriewieler, kinderpor temonnee met inhoud, doek inhoudende bromfietsgereed schap, blauw tasje met in houd en 'n ring met sleutels. Van 18 tot en met 24 mei werden de volgende voor werpen als gebonden aange geven: lipssleutél, damestas je, zakmes, kentekenbord, zak aardappelen, kinder regenjasje, aktetas, dames handschoen, map van zieken fonds, zendbuis, passer, sleu tel, wieldop, contactsleutel, knipbeurs met inhoud, da mesportemonnee met inhoud, vulpen, hondje, kinderfiets je, bankbiljet van 10. autoped, schroevendraaier, deksel van bromfietsgereed- schapkistje, sjaal, ring met sleutel, kettinkje met sleu tels, zwembroek met hand doek, gouden armbandje, wit babyschoentje, rijwiel met De Commissie Ontspan ning Ouden van Dagen orga niseert ook dit jaar weer bustochten voor bejaarden en wel op woensdag 5, vrij dag 7 en dinsdag 11 juni. Deze tochten beginnen in de De Noostraat. De bejaarden worden op verschillende punten in de gemeente Vel sen Opgepikt. De tocht gaat dan via Bloemendaal, Aer denhout en Noordwijkerhout naar Npordwijk aan Zee, waar koffie zal worden ge dronken. Dan verder via Wassenaar na(ar Schevenin- gen en vandaar naar de Haagse Dierentuin, waar men de inhoud van zijn lunchpakket kan nuttigen, 's Middags staat er een be zoek aan Madurodam op het programma. In Groenendaal wordt de warme maaltijd gebruikt. Aankomst in Vel sen ongeveer kwart over acht 's avonds. hulpmotor, herenportemon nee met inhoud, vulpenhou ders in étui, regenjas, rabiës penning, stoffen-karbies, tas m. inhoud, postduif, dames rijwiel, bedelarmband en een windjack. Inlichtingen over boven staande voorwerpen kan men dagelijks krijgen bij het hoofdbureau van politie in IJmuiden-oost. De daar ge deponeerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur af halen. „Ik heb gisteren wel ne gen keer dit stukje hier ge veegd" zegt Tokohouder Cor van der Meer. „Dit stukje" is een aantal tegels voor zijn winkel aan het „winkelstraatje" bij de toe gang IJmuidense strand, welk straatje evenals de rest van het strand aan ernstige ver vuiling lijdt. „Er zijn dit jaar twintig percent minder huisjes, we betalen tien per cent meer pacht, maar ik heb dit jaar nog geen man netje gezien dat de boel hier, zoals andere jaren, een beet je netjes houdt. Al die zes weken dat ik hier zit niet. Toevallig hebben ze van morgen de afvalbakken ge leegd. Dat was ook voor het eerst dit jaar. Duitsers zeg gen ook al: ik dacht dat Ne derland zo'n schoon land was, als ze al dat zand en die rommel zien. Een plan kier heb ik ook al niet op gemerkt. Andere jaren lag er altijd een plankier van het einde van het straatje tot voorbij de eerste strand tenten. De toegang tot het strand kan in IJmuiden toch al niet de vergelijking met die in andere badplaatsen doorstaan. We zouden hier bijvoorbeeld ook zo graag wat straatverlichting willen hebben 's avonds. En dan nog iets. We mogen alleen 's ochtends van zeven tot tien uur met de wagen door de geul komen om de zaak te bevoorraden. Ook op za terdag en zondag, als er niet gewerkt wordt aan de pier, is dat zo. Hier neerzetten mogen we hem helemaal niet. Mijn wagen staat er gens bij de sleephelling. Na een lange werkdag kan je dan ook nog dat hele eind door de geul lopen naar je auto. Weet je waar ze ook zo over klagen? Over de hekken die hier tegenwoor dig overal staan. Het lijkt wel een concentratiekamp, zeggen ze". „Maar die hek ken moeten daar toch naast de pier staan wegens het gevaar?" wagen we. „Ja", zegt Cor, „moet, moet. Alles moet. Maar wat werkelijk moet vergeten ze". En Cor belandt weer bij de vervui ling van zijn straatje. De collecte voor de Stich ting Nieuw Unicum, ver pleeg- en revalidatiehuis voor chronisch zieken en in validen, die in april in Vel sen is gehouden, heeft bruto 2.643,28 opgebracht. De opbrengst van de col lecte voor het carillon voor het nieuwe Velsense raad huis bedraagt 402,15. Deze collecte werd gehouden bij de taptoe op 17 mei op het sportpark Schoonenberg. Lancering van een maan- raket vanaf het Sluiseiland te IJmuiden? Neen, daarvoor zou Rijkswaterstaat nimmer toestemming geven. Toch lijkt de gedenknaald ter na gedachtenis aan hoofdinge nieur Justus Dirks, onder wiens leiding het Noordzee kanaal is gegraven, thans wél wat op een ruimtevaar tuig dat gereedstaat om te worden gelanceerd. De naald krijgt namelijk een opknap beurt en staat daartoe in de steigers. p VW WW^V-^V VS -VWVVV-. VVW^VV WSV, Ten behoeve van de ont spanning van Velsens be jaarden, is het werk een de zer dagen weer belangrijk uitgebreid. In het Cultureel Centrum te IJmuiden werd de tweede bejaardensociëteit voor gereformeerden met enige plechtigheid officieel geopend. Zaal drie van het Cultureel Centrum was daartoe verduisterd, omdat ;r enkele films werden ver- :oond voor niet minder dan legentig bejaarden. Ge- Iraaid werden een film over plagerige sprinkhanen en een zeer boeiende film over voedseltekort in onderont wikkelde gebieden. Ds. L. v. d. Brink had met gebed de bijeenkomst geopend. t f

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7