Gecoördineerde regeling van verkeer naar en van Zandvoort Belangrijke wijzigingen in verkeersreglement op zee Leerlingen van huishoudschool als mannequin bender Zaterdag wordt in Velsen een betrouwbaarheidsrit voor bromfietsers gehouden kerko shirts IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 KOELKASTEN PH. DE KONING Korfbalwedstrijden voor scholieren Amateur-toernooi Sport in IJmond Liberiaans schip op eigen kracht vlot Watervliet besprak zijn moeilijkheden Meer hoogbouw in plan Oosterwijk te Beverwijk Handbalfestijn van IJmond op 15 juni van zelfstrijkend Bel-O-fast Fa. R. de Boer voor uw vakantiereizen en dagtochten door Nederland o.a.: DONDERDAG 30 MEI 1963 9 Bij goed weer op tweede pinksterdag REISBUREAU naar Minimumprijs voor aardbeien Coasterkapitein in Engeland beboet Ongevallen op bouwwerken Vleeswarenfabriek in industriegebied Geslaagden bij Uchi Mata NBr WAT 63 DRAAGT, DAT ZIET U BIJ ONS! heren 1 LANGE NIEUWSTRAAT - MARKTPLEIN Raadslid stelt vragen over supermarkt Woensdag beantwoording vragen over wethouders woning Kinheim-jeugdtoernooien „Trouw moet blijeken" Juwelier Horloger - Opticien ri Daar het te verwachten is dat, wanneer het weer gunstig is, Zandvoort op tweede pinksterdag veel bezoekers zal trekken bezoekers van het strand en van het cir cuit, waar de nationale sportwagenraces worden gehouden, hebben de politiekorps chefs van Haarlem, Heemstede, Bioemen- daai en Zandvoort besloten op deze dag de gecoördineerde verkeersregeling uit te voeren die vorig jaar bij de autoraces om de Grand Prix is toegepast. Om een zo goed mogelijke coördinatie te bereiken, zal het vliegtuig van de Rijks politie zijn waarnemingen op en bij de aan- en afvoerwegen naar en van Zand voort per mobilofoonnet doorgeven aan de centrale post op de Zandvoortse waterto ren. Van hieruit kan de verkeerscoördina- tor zijn aanwijzingen geven aan de met de leiding en regeling van het verkeer in de betrokken gemeenten belaste ambte naren. De toe te passen verkeersregeling houdt het volgende in: het verkeer uit noorde lijke richting en dat uit de richting Am sterdam (zowel dat van de Amsterdam sevaart als van de Schipholweg) wordt ge dirigeerd naar de Zeeweg in Overveen; het verkeer uit het zuiden en het overige verkeer uit het oosten wordt geleid via de Zandvoortselaan. De opzet is, het parkeren in Zandvoort zo te regelen, dat men via dezelfde weg waarlangs men gekomen is, ook weer te ruggaat. Het voordeel daarvan is, dat bij de afvoer het elkaar kruisen van ver keersstromen zoveel mogelijk wordt voor komen. De politie verzoekt het publiek dat de races bezoekt: Vertrek zéér tijdig. Maak dat u vóór 12 uur in Zandvoort bent; Volg de aanwijzingen, zowel van de politie, als van borden en spandoeken nauwkeurig op, ook als u, naar uw idee, van uw oorspronkelijke richting wordt af geleid. De omweg, die u eventueel moet maken, dient om het vlotter bereiken van uw doel mogelijk te maken. Volg de parkeer-aanwijzigingen in Zandvoort nauwkeurig op. Verlaat Zandvoort langs dezelfde af- Advertentie Kennemerlaan 25 IJmuiden Tel.8306 TEXEL GRONINGEN DELTAWERKEN EFTELING VELUWE WEEKEND VALKENBURG ©tc. ©tc. WUPPERTAL, Duitsland WEEKEND BRUSSEL Prijzen van 9.50 tot 32.50. Vraagt folders PASSAGEBUREAU INTRANED IJMUIDEN Kennemerlaan25 Tel. 02550-8306 LUCHTVAART- SCHEEPVAART- en SP00RBILJETTEN De vereniging Watervliet houdt zich mo menteel bezig met het organiseren van de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrijden. We derom hebben zes scholen voor deze wed strijden ingeschreven. Merkwaardig ge noeg zijn hier geen ULO-scholen bij. De deelnemende scholen zijn de Zeewijk- school, Wolf en Dekenschool, Willem van der Graftschool, Wolf en Dekenschool II, Willem Hovyschool, alle uit Beverwijk en de Del Court van Krimpenschool uit Vel- sen-Noord. Er wordt in twee poules ge speeld. Het toernooi wordt gehouden op zaterdag 8 juni te beginnen om twee uur op het sportpark Rooswijk. Het jaarlijkse voetbaltoernooi van ama teur-voetbalverenigingen in Velsen zal word en gehouden op 8 en 15 juni en wel op de bijterreinen van sportpark Schoonenberg. Voor 8 juni luidt het programma: dat in twee poules wordt afgewerkt: 14 uur Kin- heim—VSV; VVB—Waterloo; 15.30 uur IJmuidenKinheim; VSVVVB; 17 uur Waterloo—IJmuiden. Voor 15 juni is het programma: 14 uur IJmuidenVSV; KinheimWaterloo; 15.30 uur VVBIJmuiden; VSVWaterloo en 17 uur KinheimVVB. De eindstrijd zal op een nader te be palen datum worden gespeeld. Het protest, dat Tubantia na afloop van de wedstrijd tegen VSV indiende is afge wezen. De stand blijft daardoor 10 in het voordeel van VSV. De Stormvogelsspeler Spruit, die dit sei zoen enige wedstrijden in het eerste elf tal dezer vereniging speelde, heeft over schrijving gevraagd naar Haarlem. voerwegen (Zeeweg of Zandvoortselaan) als waarlangs u gekomen is. Besef dat wanneer de race is afge lopen, de afvoer van de bezoekers tijd vereist en dat het eenvoudig tot de on mogelijkheden behoort, dat allen tegelijk vertrekken. Houdt u aan de aanwijzingen en hinder de afvoer niet door op eigen houtje oplossingen te gaan zoeken. Het publiek dat naar Zandvoort komt, maar niet van plan is de races te be zoeken, wordt verzocht vóór elf uur te ko men er t- vertrekken ofwel vóór 16 uur ofwel na 20 uur. Wanneer u niet naar Zandvoort gaat, vermijd dan tussen 11 uur en 14 uur en tussen 17 en 19 uur zoveel mogelijk de west-oost route tussen Zandvoort en Am sterdam. Het verkeer naar en van Zand voort heeft dan prioriteit en u zult ook, als u deze route wilt kruisen, met vertra gingen rekening moeten houden. Advertentie alle goede merken in voorraad v.a. 258.- Betaling in overleg VELSER DUINWEG 174 - TEL. 4402 Het onder Liberiaanse vlag varende schip Elpidoforos, (4963 brt.) dat gisteravond na een aanvaring op de Noordzee met het Duitse schip Anne Marie (1516 ton) bjj Texel aan de grond was gelopen, is om kwart over elf zonder slecpboothulp vlot gekomen. Het schip zal nu op eigen kracht naar Rotterdam varen. Het Duitse schip heeft de reis kunnen voortzetten. Verschillende sleepboten en enkele red dingsboten waren op het bekend worden van de aanvaring uitgevaren. De Elpido foros heeft echter van hun diensten geen gebruik behoeven te maken. De aanvaring geschiedde in de mist. Persoonlijke onge vallen hebben zich niet voorgedaan. Het Liberiaanse schip kreeg een gat van enkele vierkante meters. Het lek bleek echter mee te vallen. Ook dit jaar zal er weer een minimum prijsregeling gelden voor aardbeien op de Nederlandse veilingen. Beneden 50 cent per kilogram zullen geen aardbeien wor den verkocht. Kan deze prijs niet gehaald worden dan zullen de aardbeien uit de markt genomen en verwerkt worden. De teler krijgt dan voor aardbeien zonder dop klasse extra, 1 en 11 een vergoeding van 50 cent per kilogram en voor aardbeien met dop 40 cent. Voor afwijkende aard beien wordt respectievelijk 20 cent en 15 cent per kilogram betaald. Er zal geen heffing op de aardbeien worden ingehou den dit jaar. Hoezeer de moeilijkheden rond de korf balvereniging Watervliet van invloed zijn op het voortbestaan, is gisteravond1 tijdens de gehouden ledenvergadering in 't sport- paviljoen Koningsveld wel gebleken. De heer J. de Boer, die sedert het vorig jaar de voorzittershamer hanteert, moest helaas melding maken van de steeds geringer wordende belangstelling van de zijde van de leder. Voorts stelde hij de leden voor de keus de contributie te verhogen, of het zelf betalen van de contributie aan de KNKB. Dit wordt veroorzaakt door het niet-deeinemen aan zelfwerkzaamheid op het sportveld, waardoor een bedrag van ongeveer driehonderd gulden wordt ge derfd. Een ander betreurenswaardig feit is het dat Watervliet in de nieuwe compe- tie onder de huidige omstandigheden nog maar een aspirantenteam kan opbrengen, dit als gevolg van overgaan van aspiranten naar junioren. Vier hoge woonblokken met acht woon lagen elk en een dertien verdiepingen tel lend bejaardentehuis zijn er geprojecteerd in het uitbreidingsplan Oosterwijk van de gemeente Beverwijk. Dit plan is thans iets gewijzigd, sedert de totstandkoming in 1955. Het gewijzigde plan ligt drie we ken ter inzage. Voor een aanvankelijk geprojecteerd kantorengebouw bestaat thans geen be langstelling meer. Vier woonblokken met acht woonlagen komen aan de Laan der Nederlanden. Het bejaardentehuis (Uyt ter wyc) komt te staan aan de brede Be- neluxlaan. Het aantal winkels zal blijkens het gewijzigde plan, minder zijn dan in 1955 was gedacht. Ook de ontwikkeling van het bedrijfsleven, dat in een woon wijk mogelijk is (ateliers b.v.) is achter gebleven bij de verwachtingen. In ver band hiermee zal een braak liggend ter rein als schoolsportveld worden ingericht. Daaromheen komen kleine gebouwen voor verenigingen. Aan het Europaplein komen voorts een garagebedrijf, een ander klein bedrijf en een grote winkel. In het gewijzigde plan is de Spoorsingel doorgetrokken gedacht tot aan de grens met Heemskerk. Voor bedrijven is een ander stuk grond gere serveerd. De gezagvoerder van de Nederlandse kustvaarder „Spes Major", is in de Noord engelse plaats Workington tot een boete van ruim 200 gulden veroordeeld, omdat hij bij het uitvaren van de haven gewei gerd had een loods op zijn schip toe te laten. De kapitein, die niet verschenen was, had schriftelijk tot zijn verdediging aangevoerd, „dat het werk al grotendeels gedaan was toen de loods zich meldde. Bij het slopen van betonbekisting op een bouwwerk aan de Orionweg te IJmuiden, kreeg een 29-jarige betonwerker woens dagmorgen beton tegen zijn benen. Hij werd met een gebroken enkel naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. Op het bouwwerk aan de Wijkerbaan te Beverwijk viel een Zandvoorter met zijn hoofd tegen een muur, nadat hij zijn en kel had verzwikt. De man moest met een hersenschudding naar zijn woning worden overgebracht. In het. IJmuidense industriegebied, aan de Ampèrestraat hoek Cornwallstraat zal binnen afzienbare tijd een vleeswarenfa briek worden gebouwd. De directeur van de groothandel in vleeswaren en conserven „De IJmond", de heer E. C. Joosten, heeft de gemeente verzocht aan hem een stuk grond ter grootte van 2275 vierkante meter te willen verkopen. De raad wordt nu voorgesteld de grond voor de prijs van 25.per vierkante meter te verkopen. De judovereniging „Uchi Mata", heeft opnieuw examens afgenomen. De heer P. Westbroek nam de examens af. De uitslagen waren: gele band; Bink horst, Bremmers, De Haan, J. Metselaar, P. Metselaar, Reitsema, Spanjaard en Wee- nings. Groene band: De Boer jr. en De Jong. Blauwe band: De Boer sr. Bruine band: Van Diepen Advertentie m i V. Onlangs is verschenen Staatsblad 27 van het Koninkrijk der Nederlanden, waarin nieuwe bepalingen zijn opge nomen ter voorkoming van aanvaringen op zee. Deze bepalingen ter voor koming aan aanvaringen op zee vormen het verkeersreglement op zee. Zij zijn al zeer oud en hebben in de loop der jaren een aantal wijzigingen ondergaan; de laatste in 1954. In de nieuwste versie, die op een na der te bepalen datum in werking treedt, komen behalve het gebruikelijke aantal detailcorrecties, enkele vooral voor de vis serij zeer belangrijke wijzigingen voor. Trawlvissers moeten in de toekomst een groen en een wit licht voeren, lichten die rondom zichtbaar zijn en die een onderlin ge afstand van 4 tot 12 voet hebben, waar bij het onderste, witte, licht tenminste twee keer de verticale afstand boven de boordlichten moet hangen. Bovendien mo gen trawlers een tweede rondschijnend wit licht voeren, lager en achterlijker dan het eerste witte. Als de schepen vaartlo pen moeten bovendien de boordlichten en heklichten worden gevoerd. Het vissers- Voor leerkrachten en leerlingen van de gemeentelijke huishoudschool „Mevrouw dr. J. van den Bergh van Eysinga-Eliasschool" is het woensdag een bijzonder drukke dag geworden, doordat in alle lokaliteiten de jaarlijkse ten toonstelling werd gehouden, waar tevens een modeshow aan was verbonden van door de meisjes zelf vervaardigde kleding. Wegens de grote belangstelling was het zelfs noodzakelijk gebleken deze show nog tweemaal te herhalen. In de hiervoor in de bovenzaal gezellig en doelmatig gecreëerde ruimte, hield me vrouw H. M. van Rossum als directrice een korte welkomsttoespraak, waarin zij zich over deze grote belangstelling uiter aard bijzonder verheugd toonde. Ook voor de leerkrachten was dit een aangename ervaring, omdat hieruit een zekere waar dering kan worden afgeleid voor hun taak, de toekomstige huisvrouw voor haar be roep op te leiden. Vervolgens weiden door de jongedames haar diverse werkstukken getoond, waar van de resultaten evenredig waren aan het aantal doorlopen leerjaren. Zo show den de leerlingen van de eerste klassen verschillende zelfvervaardigde werkschor- Advertentie Steeds het nieuwste pantalons sportcolberts costuums reqeniassen herenmode gheren- en g jongen* kleding UilULJ Breestraat 17~ 19 Beverwijk VRIJDAGAVOND tot 10 u. GEOPEND Om een bijdrage te leveren in de ver- keersopvoeding organiseert de rijschool GAVO zaterdag aanstaande (luilakdagj een Bromfiets B (Betrouwbaarheids) I. (Intelligentie) B. (Behendigheids)-rit. Initia tiefnemer is de heer J. van der Schoor, die al geruime tijd bezig is met de op- leidng van bromfietsende jongelui tot voor beeldige weggebruikers'. „Ons doel is", zo zegt hij, „de bromfietsers vertrouwder te maken met hun voertuig, een voertuig dat eigenlijk noch op het fietspad, noch op de grote weg thuishoort, wat van de bestuur der een groot aanpassingsvermogen ver eist. Daarom ook hebben wij deze B.I.B.- rit georganiseerd". De route van de rit is 28 tot 30 kilo meter lang en voert door IJmuiden, Sant poort-Noord en Zuid en Velsen-Noord. Er zijn vele voetangels en klemmen voor de deelnemers in opgenomen. Vooral wordt gelet op het nauwkeurig opvolgen van de verkeersregels. Voorts worden er verkeers technische en vragen met betrekking tot de bromfiets gesteld, die bij een goede beantwoording tal van punten opleveren. Ook de Velser politie zal een extra oogje in het zeil houden. Voor de winnaars zijn er bekers en medailles. De organisatoren hopen overigen dat niet alleen jonge, maar ook oudere bromfietsers zullen deel nemen aan de rit. De controleposten Worden bezet door jeugdige gediplomeerde bromfietsers, die zijn opgeleid door de heer Van der Schoor en die door inspecteur Wijnstroom van de Velser verkeerspolitie aan een zeer zwaar examen werden onderworpen. De heer Van der Schoor is op het idee van de rit gekomen door de bromfietsclubs in Duitsland,die zich beijveren de brom fietsers tot volwaardige verkeersdeelne mers te maken. Het inschrijfgeld voor de B.I.B.-rit be draagt 1,50. Men kan zich telefonisch of persoonlijk aanmelden bij de heer Van der Schoor, Lange Nieuwstraat 432, tel. 6420, of bij de heer J. Grijpstra, Vecht- straat 127, tel. 4159. De start is om 14 uur op het parkeer terrein tegenover het Marktplein in IJmui den, de finish is op de rolschaatsenbaan van het Gijzenveltplantsoen, waar de deel nemers ook nog een behendigheidsproef zullen moeten afleggen. ten met een daarbij behorende praktische muts. De tweedeklassers kwamen met nachtkleding, rokken, bloesps en eenvou dige jurken. Opvallend was cfé toegenomen variatie in de nachtkleding, waarbij in het bijzonder de babydoll de aandacht trok door de grappige korte pantalon, waarbij zo gezellig een bijbehorende duster kan worden gedragen. Bij de derde klassers lag het accent meer op de jurken. De vroeger zo populaire gestreepte stoffen blijken thans in de modewereld weer ta boe te zijn verklaard en inmiddels te zijn verdrongen door gebloemde dessins en in mindere mate door effen, gestippelde en geruite stoffen. De allures van de jongedames uit de hoogste klassen kwamen die van een ge routineerde mannequin dicht nabij en in sommige gevallen was haar kleding sjieker dan confectie. De directrice, die daarbij fungeerde als een onderhoudende „lady speaker", had geregeld weinig moeite het publiek tot spontaan applaus te stimu leren. De show werd tenslotte gecomple teerd met strandensembles petticoats, kin derjurkjes en lange damespantaions. Aldus kon mevrouw Van Rossum aan het slot met reden vaststellen, dat de nog al eens verkondigde mening, zij is „maar" op de huishoudschool, per se onjuist kan worden genoemd. Hier wordt immers stel lig niet minder gepresteerd dan op andere scholen, waarvan men zich trouwens per soonlijk heeft kunnen overtuigen. Deze conclusie was ook van toepassing op de tentoonstelling; een demonstratie van het geen de leerlingen op vakkundige wijze wordt bijgebracht op het gebied van het opstellen van menu's, bereiden van de maaltijd en de behandeling van elektrische apparaten. De handbalvereniging IJmond, die van 13 tot en met 17 juni de Duitse club Lohr am Main op bezoek krijgt gebruikt deze gelegenheid een internationaal toernooi te houden. Het IJmond-bestuur heeft het voornemen op zaterdag 15 juni een elf handbal-toernooi te houden, waarbij het deelnemen reeds is verzekerd van de be renteams van Grünn Weiss, dat speelt in de Duitse Oberliga, van Bardenia 1 en 2, van Lohr am Main en voorts Amstel en IJmond. De kans is zelfs groot, dat bo vendien landskampioen Niloc en Blauw Wit van de partij zullen zijn. Aangezien het eigen sportterrein van IJmond, het Koningsveld, na 1 juni niet meer beschikbaar is wegens de verplichte zomerrust van het veld, wordt dit toernooi naar aller waarschijnlijkheid op de vel den van ADO in Heemskerk gespeeld. Er wordt tevens overwogen een dames-poule aan dit toernooi toe te voegen, waarin on der andere naast de IJmond-dames ook een team van Grünn Weiss zal deelnemen. dagkenmerk (ook vóór de trawlers) gaat worden twee kegels van 61 centimeter grondvlak met de punten naar elkaar toe en in de richting van het uitstaande vis tuig een kegel met de punt naar boven gericht. Een en ander heeft tot gevolg dat een groot deel van de Nederlandse vis sersvloot zijn verlichting zal moeten ver anderen. Het mistsein voor vissersvaartuigen wordt lang-kort-kort. Aan het belangrijke artikel 16 is in de nieuwste bepalingen 'n speciale radarclau sule toegevoegd. Uitwijkseinen mogen in de toekomst vergezeld gaan van een ge lijktijdig met dit sein te geven visueel sein. Zeilvaartuigen, die oorspronkelijk al leen de boordlichten en het heklicht voer den, mogen tevens aan de top van de mast groen onder rood varen. Deze lich ten zijn ingericht als het toplicht. Sleepboten en gesleept wordende vaar tuigen moeten overdag, ongeacht het aan tal vaartuigen, bij een lengte van de sleep van meer dan 183 meter een zwarte ruit van 61 centimeter voeren. De nieuwe be palingen bevatten verder een nauwkeuri ge instructie die het uitwijken met behulp van radar behandelt. Deze zeer verkorte samenvatting van de komende verandering maakt natuurlijk geen aanspraak op volledigheid. De vol ledige reglementen worden tegen de tijd dat zij in werking treden natuurlijk voor de belanghebbenden in de handel gebracht. Overigens wordt ook gewerkt aan het sterk verouderde Binnen-aènvaringsregle- ment. Advertentie vanaf 15.90 KENNEMERLAAN 24 Het WD-raadslid A. Klomp heeft, het Beverwijkse gemeentebestuur schrifte lijk enkele vragen gesteld over de vesti ging van een supermarkt aan de Wester laan, nabij het Hilbersplein. Het raads lid merkt op dat een aantal winkeliers aan en in de omgeving van dit plein be zwaren tegen de vestiging van de super markt had (De supermarkt is al gerui me tijd geleden gereedgekomen. Red.). B. en W. antwoorden dat destijds een aantal winkeliers bezwaar hadden te gen vaststelling van het uitbreidingsplan Hofland, maar de raad verklaarde dit bezwaarschrift ongegrond. Het bouwplan voor de supermarkt heeft ruim drie jaar op rijksgoedkeuring gewacht. Tegen de tijd dat gebouwd kon worden moesten de grenslijnen der bebouwing iets worden overschreden. De bouwvergunning werd door GS verleend. B. en W. schrijven voorts, dat een aan tal winkeliers bij het college bezwaren heeft ingediend tegen het verlenen van de bouwvergunning. Het bezwaarschrift werd als niet terzake doende ongegrond verklaard. De heer Klomp vraagt voorts of het juist is dat het college of onder haar verantwoording vallende ambtena ren destijds hebben gezegd dat er aan de Westerlaan een wijkgebouw en een jeugdcentrum waren gepland, in plaats van een supermarkt. B. en W. antwoor den dat inderdaad destijds de bestemming openbare of bijzondere bebouwing gewij zigd is in een winkel met woning. Hier door is de totale oppervlakte van voor andere winkels bestemde gronden ver minderd. Diverse zaken worden tijdens de ver gadering van Velsens gemeenteraad be handeld. Woensdag komt de raad bijeen, des avonds om half acht. Op de agen da staat voorts de benoeming van een directeur van de gemeentelijke middel bare meisjesschool. Voorts worden ook de vragen van het raadslid N. van der Kolk inzake het huis van wethouder R. Verbeek, beantwoord. Voor de bouw van een garage achter hèt' pand' Reeweg 131 in ÏJmuiden-Oost heeft de heer B. Rosa Bian een stuk grond nodig van 2 vierkante meter. B. en W. stéllen de raad voor de grond aan hem te verkopen voor een prijs van 20,- per rh2. Voor de bouw van een woning aan de Paramaribostraat heeft de heer J. Bart een stuk grond nodig van 520 m2. De raad wordt voorgesteld de grond te ver kopen voor 20,- per m2. Woensdag Er werden woensdag 4860 kisten vis in IJmuiden aangevoerd, waarvan 188 tóng en tarbot, 7 heilbot, 12 tongschar en schar- tong, 900 schol, 12 schar, 306 haring, 860 makreel, 770 schelvis, 275 wijting, 1285 kabeljauw en gul, 18 leng, 2 haai, 17 wolf, 21 poon. 129 koolvis en 58 diversen. De prijzen, in guldens. Per kilogram: Heilbot 3,802,60; grote tong 3.402,90 grootmiddel tong 3,302,90; kleinmiddel tong 3,302,90; tong 1 4,103,40; tong 2 3,40—2,90; tarbot 3,10—2,60. Per 50 kilogram: Tongschar 8680, kleinmiddel schol 26; schol 1 3027; schol 2 30; schar 1613; verse haring 25,20; ma kreel 4314,20; grote schelvis 4138; grootmiddel schelvis 4037; kleinmiddel schelvis 4738; schelvis 1 4531; schelvis 2 3519; wijting 3517; grote gul 3529, middel gul 34^28; kleine gul 3129; kleine leng 37; kleine haai 2721: kleine wolf 41; poontjes 208; kleine zwarte koolvis 3329; kleine witte koolvis 36. Per 125 kilogram; Grote kabeljauw 240 70; grote zwarte koolvis 8882; grote witte koolvis 122; grote leng 7065; grote wolf 9084. Tijdens het pinksterweekeinde houdt de voetbalvereniging Kinheim een tweetal jeugdvoetbaltoernooien, van welke dat van de pupillen, genoemd naar erevoorzit ter Berghuis, zaterdagmiddag om twaalf uur op Rooswijk begint. Op deze zaterdagmiddag worden er niet minder dan 45 wedstrijden gespeeld door drie elftallen van de verenigingen DEM, VVB, Osdorp, Kinheim, Alkmaarse Boys en De Kennemers. Voor maandagmorgen, tweede pinksterdag, is het Cor Boot-toer nooi vastgesteld. Dit begint elf uur, even eens op Rooswijk. Ook in dit toernooi wor den vijfenveertig wedstrijden gespeeld door drie elftallen van de verenigingen De Kennemers, IEV, DEM, Kinheim, VVB en Roodenburg. Advertentie In de eerste plaats door zo'n opvallend mooie verlovingsring. Dat is nogal glad.' Wij tonen U de volledige kollektie CONSTANT- en HDZ-ringen. Wie zich gaat verloven weet dus waar hij terecht kan. (Voor de ringen!) KENNEMERLAAN 60 IJMUIDEN TELEFOON 4938 <"OON 4938 De besommingen waren: KW 99 14600; KW 51 2900; KW 165 5100; KW 153 4050; KW 49 f 340; HD 79 14850; SCH 153 6300; KW 27 4300; VL 121 7050; VL 112 3850. Aanvoer van donderdag Achtentwintig vaartuigen verzorgden vanmorgen in IJmuiden de aanvoer van vis met 3215 kisten, 14.000 kilogram tong en 950 stuks kabeljauw. Van deze kisten waren 450 schelvis, 60 radio, 620 wijting, 90 gul en kabeljauw, 50 haring, 900 ma kreel, 620 schol, 5 tarbot, 140 varia. Prijzen van donderdag Prijzen, in guldens, per kilogram: heil bot 3,70-2,70; tarbot 3-2,60; gr. tong 3,30- 3,10; grm. tong 3,40-3,10; kim. tong 3,60- 2,90; tong I 4,50-3,70; tong II 3,30-3. Per 125 kilogram; gr. kabeljauw 90-84; middel kabeljauw 82-72; gr. léng 75-70. Per 50 kilogram: gr. schelvis 43-38; grm. schelvis 43-36; kim. schelvis 37-33; schel vis I 39-31; schelvis II 31-23; radio 17-12; gr. gul 35-30; middel gul 34-27; kl. gul 36-30; gr. en grm. schol 35-31; kim. schol 32-25; schol I 33-24; schol II 30-17; schol III 16-8; tarbot 148-96; griet 94; tongschar 84-74; gestripte wijting 34-18; dichte wij ting 16-12.50; schar 13-10; poontjes 34-14; gr. makreel 35; makreel 23-18,60; haring 25.20-17. Per regel: gr. kabeljauw 110-75; middel kabeljauw 50-37. Per stuk: kreeft 15. Besommingen van donderdag KW 108 ƒ3 230, TX 9 ƒ5.840, TX 20 ƒ3.900, HD 7 ƒ890, HD 5 ƒ3.140, IJM 23 2.670. Scheveningen In Scheveningen bestond de aanvoer van vis vanmorgen uit 40 kisten wijting, 12 gul en kabeljauw, 420 schol, 5000 kilo gram tong en 335 kantjes haring. Haringvangsten KW 22 20 kantjes. KW 37 14, KW 40 5, KW 167 5, KW 70 20 nog 30 netten halen; KW 141 15 nog 20 netten halen; KW 7 50 nog 20 netten halen. Gemiddelden: Sche veningen 20 en Katwijk 20. Op zee De haringtrekkers hebben gisteren niet veel gevangen. Slechts enkele trawlers deden een aardig trekje. De Nicolaas Seniot KW 42 deed op 57 graden n.b. drie trekken voor totaal 32 kantjes haring. De Rijnmond 1 KW 15 viste op 57 graden 45 min. Deze hektraw ler kon de hele dag slechts een paar kan tjes haring buitmaken. De IJM 82 Rotterdam is naar de noord gestoomd om daar zijn geluk te beproeven. De IJM 26 's-Gravenhage, die vandaag aan de markt was met 120 kistèn verse vis, zal de komende reis eveneens naar de noord gaan.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9