Q0O0O Prins Bernhard hield in Berlijn een redevoering GROEN CO AGENDA Amsterdamse hengelaars startklaar bij de Bosbaan QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO en (arbovit PITTIGE drop Zweedse dame in quarantaine Fabrieksmagazijn in Leiden in brand Directeur Brabants Dagblad overleden i „AJ Eerste betrok dinsdag al de wacht - Wegens veroorzaken van ongeluk voor rechter Europese werkgroep wekt geestdrift m Carlton Amsterdam sluit 1 oktober Mexicaanse delegratie naar Nederland Zonnig STER KLASSE i k: VRIJDAG 31 MEI 1963 Honderdvijftigste dorpshuis is in Haule verrezen Bezoek aan muur met Axel Springer Centrale verwarming Duiker oliebranders BLOEMENDAAL Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk WMmlÉt GARAGE BAKKER t HOPELIJK DRAAIT D&WlND VUJ6' WIND N06 VvNWwv AH,DAAR IS DE TROMPET 's ZOMERS ZIJN SIGAREN DE SIGAAR Vooral als U niet meer stookt, is het vaak vochtig in huis. Te vochtig voor sigaren. U kunt ze nooit zo goed drooghouden, ala de sigarenwinkelier dat kan. Enhet minste vocht tast de sigarensmaak aan. Toch kunt U sinds kort rustig een paar re serve-doosjes sigaren in huis nemen: Senator Special senori- tas. Die sigaartjes zijn namelijk veilig geborgen in de unieke lucht- en vochtwerende Tropi- cal-verpakking. Zo blijft het milde, geurige aroma goed be waard. Koop maar eens een paar doosjes-met-de-flappen. Senator Special senoritas kosten 11 ct. WEFRRAPPORTEN Sü a Sa n n De secretaris-generaal van het ministe rie van Maatschappelijk Werk, mr. Ph. H. M. Werner, heeft het dorpshuis te Haule (gem. Ooststellingwerf) officieel geopend. De gemeenschap van Haule is hiermede in het bezit gekomen van het honderdvijftig ste dorpshuis, dat in ons land met rijks subsidie tot stand kwam. Advertentie (Van onze correspondent in Bonn) Tijdens de jaarvergadering van de in ternational public relations association, die gisteren in West-Berlijn is gehouden, heeft prins Bernhard een rede gehouden over de planning op lange termijn in ontwik kelingslanden. Het was de eerste maal sinds de prins in het Nederlandse konink lijke buis is opgenomen dat hij zich op Duits grondgebied in het openbaar uitte. De redevoering werd evenals die van de Westduitse minister voor ontwikkelings hulp, Scheel, en van de Westberlijnse se nator van economische vraagstukken, Schiller, in de Engelse taal uitgesproken. Tot de public relations association be horen 254 leden, die vertegenwoordigers zijn van grote industriële firma's, organi saties en andere ondernemingen. Prins Bernhard nam als particulier en als gast van de I.P.R.A. aan de vergadering deel. In verband met het voorbereiden van investeringen in ontwikkelingslanden zei de prins dat regeringen alleen de econo mische en sociale vooruitgang in ontwik kelingslanden niet zodanig kunnen bespoe digen als wel wenselijk zou zijn. Door zich tot het grote publiek te wenden moet men de bewoners van dit soort landen erop wijzen hoeveel voorbereidend werk de Advertentie TELEFOON 548S5 Een 55-jarige Zweedse dame is uit voor zorg in quarantaine in het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam opgenomen om dat zij wellicht met pokken is besmet. De dame maakte deel uit van een Zweeds reisgezelschap, dat de vorige week op Schiphol arriveerde. Europese landen in Afrika en Azië reeds hebben verricht. Het aanzien van de westelijke wereld in deze landen berust, naar de prins zei, op de bereidheid te vechten voor de din gen waarin wij geloven. Na zijn rede begaf prins Bernhard zich tezamen met de grootste Westduitse uit gever van kranten en tijdschriften, Axel Springer, naar het gedeelte van Berlijn dat vroeger als de „Fleet Street" van de stad gold. Hij bezichtige daar in de Kochstrasse, die onmiddellijk aan de muur grenst, de nieuwbouw die Springer daar bezig is te doen ontstaan. Hij maakte te vens van de gelegenheid gebruik de muur te bezichtigen. Prins Bernhard verliet 's avonds per vliegtuig de stad. In de Olga-matrassenfabriek van de n.v. Redeko, gevestigd achter de Haar lemmertrekvaart te Leiden, heeft een zeer felle brand gewoed, die na ongeveer an derhalf uur kon worden bedwongen door de Leidse brandweer. De brand ontstond in het hoofdmagazijn van de fabriek waar grote voorraden ma trasvulling en plastic materialen waren opgeslagen. De vlammen sloegen vele tien tallen meters hoog en een groot deel van de stad was na het uitbreken van de brand in een dichte rookwolk gehuld. Door snel optreden kon de brandweer uitbreiding naar de talrijke nabijgelegen kleine arbeiderswoningen voorkomen. De schade is nog niet te schatten en zal waarschijnlijk enige tonnen bedragen. Het fabrieksgebouw zelf is gespaard gebleven. In het Groot Ziekengasthuis te 's-Her- togenbosch is na een ziekbed van enkele maanden op 39-jarige leeftijd overleden de heer mr. J. P. Miessen, sedert 1 januari 1960 directeur van het Brabants Dagblad. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Hendrik IV" van Luigi Pirandello. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma- riandl", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van de veroveraar", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Zaterdag 23.30 u.: „Tram lijn begeerte", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Summer holi day", a.l. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 14.30 uur: „Liever lui dan moe", a.l.; 19 en 21.15 u.: „IJsparade", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zaterdag 14 u.: „De rust van een verdool de", 18 j. Zaterdag 17.30 en 19.30 u.: „Gul livers' reizen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Toryok, de furie der Barbaren", 14 j. Studio, 10.30 en 11 30 u.: Vier klêuren- reportages. a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn beste vijand", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Een. twee, drie", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestda gen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie colectie B. de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van houtsneden van Cor Basart. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan). Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20- 2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster. Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). Raadhuis Bennebroek, vandaag 20.30 u.: gemeenetraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 31 MEI City, 20 u.: „De Titanen". Rex, 20 u.: „Wat ouders niet weten". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Het café"; werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14 30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brul boei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. ZATERDAG 1 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „De Titanen". Rex, 20 u.: „Wat ouders niet weten". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling als vrijdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraat weg 77, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 10 tot 12 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Ban.jaert- straat, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 10 tot 12 u. VRIJDAG 31 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". YV.B. Theater, 20 uur: „Nefertite, ko ningin van de Nijl". ZATERDAG 1 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane"; "3.30: „Gevaren der jeugd". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel.'' W.B. Theater, 20 uur: „Nefertite, ko ning van de Nijl". Wegens het veroorzaken van ernstig ge vaar voor het spoorwegverkeer heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Breda een maand hechtenis geëist te gen een 26-jarige vertegenwoordiger uit Hoornaar. Hij was op 28 februari van dit jaar s avonds met zijn auto in Rijen een door knipperlichten beveiligde overweg in de spoorlijn BredaTilburg opgereden en door twee treinen aangereden. Na eerst door een goederentrein te zijn meegesleurd kwam hij levend uit de auto, waarna het autowrak, dat op het andere stel rails was terechtgekomen, werd aan gereden door een personentrein. Het was een wonder, dat de trein vol reizigers niet ontspoorde. De verdachte was in gedachten verzon ken de overweg opgereden. De rechtbank zal op 13 juni uitspraak doen. Prinses Beatrix heeft op uitnodiging van het Nederlands genootschap van hoofdre dacteuren met de leden de lunch gebruikt in hotel Gooiland te Hilversum. In een ge animeerd gesprek liet zij zich "ol geest drift uit over de reacties, die de Europese werkgroep, die als gevolg van haar rede in Toulouse is ontstaan, in Nederland heeft gewekt en in het bijzonder over de weer klank, die de actie Dousadj heeft gevon den. Over de herbouw van Dousadj zei de prinses dat de actie in juni op hoge toe ren zal lopen. Doel is haar zo te richten dat de zelfwerkzaamheid van de Perzi sche dorpelingen erdoor wordt aangewak kerd. Tot dusver is de samenwerking van de dorpelingen met onze groep vlotter dan wat men op de regeringsprojecten gewoon is, aldus de prinses. Prinses Beatrix zeide, dat het de groep nog niet gelukt is in andere landen de zelfde medewerking voor de actie Dousadj te vinden als in Nederland. „Wij drijven dus op Nederland, maar daar gaat het dan ook fijn," zei zij. Advertentie TRABANT AUTOMOBIELEN vanaf f 3575.— Rozenstr. 55 - tel. 21275-12979 - Haarlem ■V (Van onze redacteur in Amsterdam) Het fraaie zomerweer heeft vanmorgen honderden Amsterdamse hengelsporten thousiasten naar de roeibaan in het Am sterdamse Bos gelokt, waar zij alvast de naar hun oordeel beste „visstekkies" heb ben bezet. Zij hebben er tenten opgesla gen en koken er vanavond hun potje. Vannacht om precies 3.27 uur zullen zij hun hengel uitwerpen, want op dat tijd stip de le juni 1 uur voor zonsop gang, zal het nieuwe visseizoen beginnen Maar dan zal het aantal sportvissers in het Amsterdamse bos tot enkele duizenden zijn gegroeid. De Amsterdamse roeibaan is bij de vissers vermaard om zijn kar pers, maar men moet het juiste „stekkie' weten. Over de plaatsen waar de karpers het beste bijten lopen de meningen sterk uit een. Maar om zich te verzekeren van zo'n plaatsje pleegt men er altijd vroeg bij te zijn. De eerste die dit jaar de wacht heeft betrokken is de oppasser van Artis Rudolf Talens, die er een deel van zijn vakantie 6465. Het was, zoals grootvader al vreesde.de hevige storm en regen had den hun akkertje helemaal verwoest. En dat betekende, dat ze er slecht voor ston den; waar moesten ze nu de komende winter van eten? Quimbo zat op een boomstam en pie kerde daarover. Hij begreep, dat die storm hen wel heel erg getroffen had. Wat moeten grootvader en ik nu be ginnen? dacht hij. Ik wou, dat ik iets wist te verzinnen! Opeens keek hij wat vrolijker op.. Hij kreeg een idee! HOUD OP M6T DAT 6EBRUU, JE BENT TOCH 66R6D 1 NU MOET DB DRAAIEN//. ©PIB COPENHAGEN -A iier-E f Jong en oud zoeken zaterdag hun stekkie weer op. voor heeft opgenomen. Hij ging hier dins dagmorgen zitten en legde zijn hengel al vast gereed De heer Talens kreeg pas een dag later gezelschap van enkele andere visenthou- siasten. Overdag slapen zij in hun tentjes, die zij 's avonds afbreken. Het is name lijk verboden in het bos, buiten het offi ciële kampeerterrein te kamperen. Maar men mag wel de nacht zittend in het gras doorbrengen. Advertentie ingewa (actieve ItooMrage'es) bij maag-en gewandsklachten. fi.25 (Van onze redacteur in Amsterdam) Het Carltonhotel in de Vijzelstraat te Amsterdam zal per 1 oktober een groot deel van het bedrijf stil leggen. Het res taurant, de bar, het zelfbedieningsrestau rant en de zalenexploitatie op de eerste en tweede etage worden, met ingang van die datum, opgeheven. Het personeel zal ontslag worden aangezegd. Uit de voorgenomen maatregel blijkt dat de eigenaresse van Carlton, de N.V. Bank voor onroerende zaken, optimistisch is over het verkrijgen van goedkeuring van het Amsterdamse gemeentebestuur om de be stemming van het gebouw te wijzigen. De Sociëteit voor levensverzekeringen N.V., die bereid is het grote gebouw te kopen, wil hier kantoren vestigen. De toestemming van het gemeentebe stuur is noodzakelijk, omdat in de erf pachtsovereenkomst uitdrukkelijk wordt voorgeschreven dat in het pand een ho- reca-bedrijf wordt uitgeoefend. Als de verkoop kan door gaan zal het Carltonhotel nog niet geheel verdwijnen. Na 1 oktober zullen de derde tot en met de vijfde verdieping voorlopig als hotel en gemeubileerde flats in gebruik blij ven. Vier Mexicaanse parlementsleden komen de volgende week naar Nederland om het parlement te wijzen op het belang van de resolutie die het Mexicaanse congres op 13 november van het vorige jaar heeft aangenomen in een poging de steun van alle volksvertegenwoordigingen ter wereld te verkrijgen voor een verbod van de aan maak en het gebruik van kernwapens. Op grond van deze resolutie is aan alle nationale wetgevende organen een bood schap gezonden. De Mexicaanse ambassa deur in Nederland, dr. R. Fuentes, heeft deze boodschap op 19 december naar de Eerste en Tweede Kamer gezonden. Prins Bernhard zal de delegatie dins dag op paleis Soestdijk ontvangen. Inbrekers. De rechtbank in Groningen heeft een 31-jarige schilder veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Een 31-jarige metselaar en een 30-jarige perser kregen drie-en-een-half jaar gevangenisstraf. Het drietal had in december en januari talrijke inbraken gepleegd in stad en provincie Groningen. Mutaties. De grootste bond van ge pensioneerden in ons land, de Algemene Nederlandse Bond, telt momenteel 70.000 leden. Het is de organisatie met het groot ste aantal mutaties in de ledenlijst: per jaar ruim 20.000. De voorzitter herdacht in de jaarvergadering in Utrecht het over lijden van 3000 leden in het afgelopen jaar. Daarbij waren acht bestuursleden en één hoofdbestuurslid. Honden. Het Belgische verkeers bureau deelt mede, dat het sedert 1 mei 1963 niet meer nodig is een vergunning aan te vragen voor de invoer of de door voer van honden. Alleen dient het bewijs van inenting voorgelegd te worden. „Miss Bril". In hotel Bouwes te Zandvoort is de achttienjarige Janny de Knegt ujt Amsterdam tot miss bril 1963 gekozen. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: De komende 24 uur zullen er in onze streken nog geen belangrijke veranderin gen in de luchtdrukverdeling voorkomen. De aanvoer van droge en warme lucht uit Duitsland houdt dan ook morgen aan. Bij zonnig weer zullen de temperaturen opnieuw tot zomerse waarden oplopen. Het hogedrukgebied van Schotland tot Scandinavië en het lagedrukgebied boven Zuid-Europa, die oorzaak zijn van de oos telijke luchtstroming, verplaatsen zich langzaam, 't Hogedrukgebied ondérgaat nu een belangrijke uitbreiding in de richting van Groenland, terwijl "het lage drukge- bied boven de Middellandse Zee iets in betekenis afneemt. Ten zuidwesten van Ierland begon zich vanmorgen een nieu we storing te ontwikkelen, die evenwel nog geen directe invloed op het weer in ons land zal uitoefenen. Een onweerssto ring boven Zuid-Frankrijk verplaatst zich maar weinig. Maximum-temperaturen ac S M d binnen- en buitenland. d U C Neerslag: laatste 24 uur. E *E Den Helder onbewolkt O 19 0 Ypenburg onbewolkt ono 25 0 Vlissingen onbewolkt no 24 0 Eelde onbewolkt O 23 0 De Bilt onbewolkt 0 25 0 Twente onbewolkt O 24 0 Eindhoven onbewolkt O 25 0 Zd-Limburg onbewolkt O 25 0 Helsinki zwaar bew. windst. 24 6 Stockholm half bew. 23 0 Oslo licht bew. ozo 25 0 Kopenhagen onbewolkt n 21 0 Aberdeen mist windst. 15 0 Londen onbewolkt no 24 0 Amsterdam onbewolkt O 24 0 Brussel onbewolkt O 25 0 Luxemburg onbewolkt no 24 0 Parijs half bew. nno 25 0 Bordeaux mist windst. 24 0 Grenoble licht bew. windst. 25 0 Nice zwaar bew n 22 2 Berlijn onbewolkt ono 25 0 Frankfort onbewolkt no 26 0 München onbewolkt no 23 0 Zürich onbewolkt windst. 22 0 Genève half bew. windst. 22 3 Locarno onbewolkt O 19 0.1 Wenen onbewolkt nw 24 0 Innsbruck onbewolkt wnw 25 0 Belgrado licht bew. ZZO 18 0 Athene zwaar bew. n 19 0 Rome half bew. 26 0 Ajaccio zwaar bew. ono 23 5 Madrid zwaar bew. windst. 24 1 Mallorca half bew. windst. 26 0 Lissabon licht bew. wzw 18 2 Zaterdag 1 juni Zon op 4.27 uur, onder 20.49 uur. Maan op 14.26 uur, onder 2.36 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 31 mei Hoog water 10.33 uur en 23.08 uur. Laag water 5.44 uur en 18.25 uur. Zaterdag 1 juni Hoog water 11.42 uur en uur. Laag water 6.52 uur en 19.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2