M (H)OORAPPARATEN AMATEURS IN DE IJ MOND SEMI-PROFS IN DE IJ MOND Medische verzorging voor de beide pinksterdagen Weefstof tafelkleden BORST AldeBOER t Verzending van zeepost Eis van 75,- voor aanrijding op zebra ll iktoOSJ Aft 1 Semi-prof ploegen Amateur-elftallen VRIJDAG 31 MEI 1963 Een grote kollektie vindt u bij WONINGINRICHTING Planetenweg 38-42 - Tel. 5991 CONSTANT verlovingsringen AUDI U M PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 Hersteld DEM of Beverwijk Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Examens LUXE VERHUUR zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD H. POST Frans Halsstraat 13 - Tel. 7565 WASMACHINES LOENDERSLOOT IJmuiden (C i t y). Met het oog op de pinksterdagen vermeldt het week- programma van dit theater niet minder dap vijf filmtitels, waarvan de eerste, „De Titanen" hier van vrijdag tot en met zondag draait. Voor dit sappige spektakelstuk in technicolor hebben de in Rome en Parijs ge vestigde filmprodu cers met vereende krachten hun stof uit de Griekse mytholo gie opgediept, zodat de actie in deze film wordt gedragen door de goden Zeus en Pluto en men aldus getuige kan zijn van de bevrijding van Thebe en de Titanen, hetgeen allémaal ten koste van Cadmus en Hermione geschiedt. En het is aan deze gerenommeerde film makers gerust toevertrouwd zo'n strijd op leven en dood tussen Crios en de Gor- gonen, de vervaarlijke monsters met slan gekoppen, in even kleurrijke als opwin dende taferelen op het filmlint vast te leggen. Na deze enerverende gebeurtenis sen wordt bij wijze van afwisseling zon dagmiddag de showfilm „G. I. Blues" ver toond, met de nog altijd in de running zijnde Elvis Presley in de hoofdrol; maan dagmiddag gevolgd door „De dief van Bagdad", voor de oudere generatie een schier legendarische naam ,dank zij Doug las Fairbanks uit de dertiger jaren. Nu wordt de rol van de sympathieke schavuit in dit sprookje uit de Duizend en één Nacht gespeeld door Steve Reeves, door Georgia Moll als de schone Amina ge assisteerd. I VAN MAANDAG tot en met woensdag vervolgens de door Joseph Anthony vlot geregisseerde filmkomedie ,,'s Nachts kan van alles gebeuren" welk verhaal onmid dellijk goed op gang komt als privé-se- cretaresse Shirley MacLaine, slechts „ge kleed" in een badhanddoek midden in de nacht de hotelkamer van haar baas ver laat. Deze lichtelijk dubieuze situatie geeft aanleiding tot de verdenking dat Shirley dit avontuurtje verder zal uitbuiten door de firma, die bezig is te onderhandelen over een grote lening, te gaan chanteren. Tony Ryder (Dean Martin), neef van de inmiddels plotseling overleden baas, wordt achter het meisje aangestuurd om haar stilzwijgendheid af te kopen en daarmee belandt de film op het hem welbekende terrein van de „battle of the sexes". Het spelletje van aantrekken en afstoten, dat onvermijdelijk eindigt met het huwelijks aanzoek en de slotkus. Nadat hier in dit geval twee uur kostelijk amusement aan is vooraf gegaan. Ten slotte donderdag avond de boeiende speelfilm „Het lokkend moeras", waarvan de rolverdeling de na men van de Italiaanse topsterren Silvana Mangano en Alida VallI vermeldt', dit maal door Anthony Perkins geassisteerd. (Rex) „Wat ouders niet weten" is een verhaal over de opgroeiende jeugd, waar van het enigszins precaire onderwerp door scenarioschrijver Joseph Landon oprecht, maar met.de nodige tact werd behandeld. De geschiedenis speelt zich af op een soort hbs in een Amerikaanse stad, waar de moeilijkheden beginnen nadat een jon ge leraar met moderne begrippen het pro bleem „?ex" aan de orde heeft gesteld. Een tamelijk conservatieve oudercommis sie gaat zich over deze vorm van onder wijs bij de directeur van de school be klagen, met als gevolg de nodige conflic ten, waarbij de leerlingen het voor hun vooruitstrevende leraar opnemen. Dit ge geven wordt voor het merendeel door jon ge acteurs en actrices op het doek ge bracht, hetgeen deze film een fris aspect verleent. Behalve Patty McCormack en Lee Konsolving, is het vooral Billy Gray die opvalt. Hij werd reeds bekend door zijn rol in de T.V.-serie „Father knows best". Men kan hem van vrijdag tot en met zondag in dit theater terugzien. VOOR DE MATINEES van zondag en maandag „De Vikings", welke film voor al de avontuurlijken zal bekoren. Een his- torieliit de tijd van de Noormannen uiter aard; een spectaculair en vaak spannend schouwspel. Maandag, woensdag en don derdag wordt dan nog „Phaedra" ver toond, een verhaal met een indrukwekkem de historie. Immers ongeveer 2300 jaar ge leden, in de gouden eeuw van Pericles, schreef Euripides het machtig drama „Hippolytus", waarin sprake is van de on geoorloofde liefde tussen een mooie vrouw en haar stiefzoon. Seneca, de Romeinse filosoof schreef een verhaal over hetzelf de thema en in de zeventiende eeuw kwam Racine in zijn drama „Phaedra" op het zelfde onderwerp terug. En nu, na drieën twintig eeuwen, hebben 'n Griekse schrijf ster en een Amerikaanse regisseur hun talenten gecombineerd, ten einde deze tra gische en onsterfelijke liefdesgeschiedenis op het witte doek te brengen. Jules Das sin zag eveneens ongekende mogelijkheden in dit verhaal, zodat hij deze geschiede nis zich niet alleen in Griekenland liet afspelen, maar ook in Londen en Parijs De regisseur, bekend door de film „Nooit op zondag", engageerde de hoofdrolspeel- ster Melina Mercouri ook voor dit ver haal, zodat een boeiende film en een aan grijpende creatie opnieuw werden gega randeerd. Beverwijk (Ken nemer theater). Enige we ken geleden werd in dit blad reeds uit voerig aandacht besteed aan de Italiaan se film „Monde cane", ter gelegenheid van zijn Amsterdamse première. Wij heb ben toen de maker van de film, Gualtiero Jacopetti de showman van het abnormale genoemd, omdat zijn groots opgezette do cumentaire in kleuren een aaneenschake ling is geworden van vreemde gebruiken en exotische levensgewoonten, die Jacopet- ti's filmploeg op een wereldreis wist bij een te filmen. Dat levert meermalen inte ressante en bizarre tafereeltjes op, maar de bedoeling van de filmer om te schok ken en te epateren domineert in „Mondo cane" zodanig, dat hij werd verleid tot trucage en enscenering, waardoor de ge loofwaardigheid van zijn zogenaamde authentieke beelden hier en daar wél eens in twijfel mag worden getrokken DOOR DEZE DUBIEUSE OPZET is een heterogeen samenraapsel van wonderlijke Shirley MacLaine en Dean Martin in de geestige filmkomedie ,,'s Nachts kan van alles gebeuren". terugstotende en soms barbaarse gebeur tenissen uit ver uiteenliggende plaatsen op onze aardbol ontstaan, die er volgens de titel van de film op moeten wijzen, dat wij toch maar in een hondse wereld leven. Dit is op z'n minst genomen een enigszins overtrokken conclusie, omdat van de aan gevoerde bewijsstukken voor deze stelling er wel enige zonder geldige waarde zijn. Jacopetti's argumenten geven wel aanlei ding voor de conclusie dat de aarde vreemde gasten herbergt, van welke be wijsvoering de toeschouwer ontzet en soms enigszins gechoqueerd zal kennis nemen. Van vrijdag tot en met woensdag, voor hen die niet afkerig van sensatie zijn. In hetzelfde theater voor de nachtvoor stelling van zaterdag „Marjorie Morning- star", een verhaal van jeugd en de stor men, waar zij door wordt beroerd. Op de matinees van beide pinksterdagen draait dan nog „De Pyjama parade", een vrolijk verhaal, waarin men zowaar Doris, Day nog eens mag bewonderen. (W. B. - t h e a t e r). „Nefertite. konin gin van de Nijl", behandelt een bewogen episode uit de oud-Egyptische geschiedenis, waar al diverse boeiende films aan zijn ontleend. Nu is het een drama over een jonge koningin, die moest kiezen tussen liefde en plicht. Logisch, dat het verhaal werd ondersteund met beelden van trotse paleizen, mooie slavinnen, gehelmde le gers en opstandige horden. Dit alles voor vrijdag en zaterdag. De vier gebroeders Billings, die in de dagen rond 1860 de schrik van het Zuid-Afrikaanse platteland moeten zijn geweest, vormen het onder werp van de film „Hellegebroed", die zon dag en maandag kan worden bekeken, naast de gebruikelijke portie cowboy-ro- mantiek in „De koelbloedige sheriff" voor de matinees van zondag en maandag. (L u x o r). Het feit dat Hollywood nu al twintig jaar aan de lopende band films over de tweede wereldoorlog maakt, wijst er duidelijk op dat het bioscoop publiek van dit soort rolprenten maar niet genoeg kan krijgen. Vreemd, want in wezen lijken al deze films op elkaar als de ene druppel „bloed, zweet en tra nen" op de andere. Daaraan ontkomt Terug uit de hel" evenmin, de verfil ming van het authentieke verhaal over Amerika's nationale oorlogsheld Adie L Murphy, die direct na de Japanse aanval op Pearl Harbor als zestienjarige (met speciale permissie van Washington) dienst nam in het Amerikaanse leger, nadat luchtmacht en marine hem vanwege/zijn prille leeftijd en kleine gestalte hadden afgekeurd. Adie trekt dan met de roem ruchte Derde Infanteriedivisie naar de slagvelden van Noord-Afrika, Sicilië, Ita lië en Zuid Frankrijk, waar hij zich ont popt van „pap-soldaat" tot onverschrok ken frontstrijder, wie geen opdracht te gevaarlijk is. Bij het beslissende treffen met Hitler's laatste élite-korpsen aan het Zuid-Duitse thuisfront wordt zijn inmid dels spreekwoordelijk geworden doodsver achting zulk een „lichtend voorbeeld" voor allen, dat men een groot deel van de overwinning op dit front aan hem kan toeschrijven. ADIE MURPHY, die zijn oorlogsavon turen al eens in een autobiografie van dezelfde titel als deze rolprent („To heil and back") te boek stelde, speelt nu in zijn levensfilm zelf de hoofdrol en het moet worden erkend dat hij dit doet met een weldadige soberheid, die de idealis tische drijfveren van zijn heldendom vol komen aannemelijk maakt. Van vrijdag tot en met maandag, op beide pinksterda gen in de matinees afgewisseld met de Nederlandse jeugdfilm „Tarza, de wolfs hond". Van dinsdag tot en met donderdag tenslotte „De kleine kolonel", een gezel lige avonturenfilm met de jeugdige ster Joselito met de gouden stem in de hoofd rol. Advertentie Met ded volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigd Staten; ms „Prinses Margriet" (6 juni); Argentinië: ms „Aludra" (3 juni); Australië: ms „Riederstein" (4 juni); Brazilië: ms „Aludra" (3 juni) en ms „Gaasterland" (5 juni); Brits-Oost-Afrika: ms „Kouang-Si" (4 juni) en ms „Bourdonnais" (8 juni); Canada: ms „Harpefjell" (6 juni); Chili: ms „Achilles" (4 juni); Ned. Antillen: ms „Ulysses" (4 juni); Nieuw-Zeeland: ms „Port Phillip" (3 juni); Suriname: ms „Ladon" (5 juni); Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Steenkerk" (5 juni). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIETJWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Voor de Haarlemse rechtbank diende vanmorgen een strafzaak tegen een 48-ja- rige directeur uit Haarlem, die zich moest verantwoorden wegens een aanrijding in de morgenuren van 12 maart van dit jaar op een zebra in de Gladiolenstraat in Lis- se. Hierbij werd een overstekend jonge tje ernstig gewond. Verdachte voerde aan dat hij de knaap die plotseling hard rennend zou zijn over gestoken, niet tijdig had kunnen zien, om dat deze van achter een fiets het zebra pad was opgekomen. De officier van justitie achtte letsel door schuld niet bewezen maar was wel van oordeel dat verdachte niet oplettend ge noeg was geweest bij het naderen van de zebra. Hij eiste een geldboete van 75,- subsidiair 15 dagen. De raadsman van verdachte was van oor deel dat zijn cliënt onmogelijk het plotse ling overstekende jongetje had kunnen zien en vroeg ook voor het subsidiair ten laste gelegde feit vrijspraak. De rechtbank zal op donderdag 13 juni uitspraak doen. Advertentie inimiWiè,— *llwi Het komende pinksterweekeinde zou wel eens een reeks van beslissingen kunnen brengen en antwoord geven op de vragen, wie kampioen wordt in 2 A, Vitesse of Alkm. Boys, wie de ere-titel wegdraagt in 3 A, DEM of Beverwijk en welk elftal in 4 C de kampioensvlag kan ontrollen, Re- nova of ETO. Bovendien bestaat er grote kans, dat bekend wordt welke clubs er behalve De Kennemers, Wijk aan Zee en CSV nog zullen degraderen. Men ziet het. We gaan een bijzonder spannend voetbal- weekeinde tegemoet. Velsen speelt tweede pinksterdag op eigen terrein tegen SDW. Voor de Amster dammers staat er niets op het spel, maar voor de Santpoorters des te meer. Mét OVVO en West-Frisia komen zij namelijk nog steeds in aanmerking voor degradatie? Op 12 en 19 mei deden de hoofdstede lingen van zich spreken, doordat zij op deze data het leidende Vitesse een gelijk spel konden afdwingen. Op deze goede VSV gaat een bijzonder spannend ge combineerd Luilak-pinksterweekeinde te gemoet, want zowel zaterdag als maandag krijgen de roodwitten met tegenstanders te doen, die beide nog een kans op de bovenste plaats hebben en die er in ieder geval buitengewoon prijs op stellen, zo de eerste plaats hun dan al niet ten deel zou vallen, de ook belangrijke tweede of derde plaats te bezetten. Zaterdag speelt VSV (26-36) thuis tegen NEC (27-34). In hun laatste zes wedstrij den behaalden de Nijmegenaren nogal af wisselende resultaten. Twee achtereenvol gende nederlagen werden gevolgd door drie achtereenvolgende overwinningen en de laatste ontmoeting tegen KFC eindigde wederom in een nederlaag (3-4). Van de 34 punten werden er 18 op eigen terrein behaald tegen 16 op de velden van de tegenpartij. De laatste prestatie is in deze competi tie, waarin de clubs zozeer aan elkaar zijn gewaagd, zeker niet slecht te noemen en moet voor VSV een reden zijn het voor deel, dat tot nu toe het spelen op eigen terrein voor haar is geweest de rood witten behaalden op „Schoonenberg" uit 12 wedstrijden 20 punten en leden op dit terrein nog geen enkele nederlaag niet bij voorbaat al te zwaar te laten wegen. In Nijmegen verloor VSV destijds met 4-2, maar ditmaal verwachten we een kleine zege voor de IJmuidenaren. Maand a gteedkrnke ,p-ledattasenSHR Maandag trekken de roodwitten naar Koog aan de Zaan om zich daar met KFC te meten. Dit wordt voor hen een zeker even zware wedstrijd. De Kogers staan er immers met hun 35 punten goed voor en hebben zich in hun laatste 3 wedstrij den uitstekend geweerd, ondanks het feit, dat ze nog al eens met invallers moesten uitkomen. Bovendien is het tot nu toe nog maar aan 2 clubs Be Quick (0-3) en AGOW (0-1) gelukt de Kogers te klop pen. De andere 10 wedstrijden werden alle gewonnen (doelgemiddelde 25-8). We ver wachten dan ook, dat VSV zich met een gelijkspel tevreden zal moeten stellen. Stormvogels trekt zaterdag naar Vites se. De Arnhemmers leden enige tijd aan een inzinking, maar ze schijnen te oor delen naar hun laatste vier wedstrijden, die hen zes punten opleverden deze weer aardig te boven te zijn. Dat ze nog veel kans maken op de bovenste plaats, geloven we niet. Ze heb- Stormvogels (zaterdag uit tegen Vitesse): Egner; Th. v. Kampen en Smits; Van Wooning, Pirovano en De Bruin; Kie- wet, W. v. Kampen, Van Duyvenbode. Bakker en Van Weerlee. VSV (zaterdag thuis tegen NEC): Stuy; Jager en Rijnders; Hendrikse, Kort en Brom; Van Dolder, Fahrenhorst, Im mers, Dikstaal en Voet. Stormvogels 2 (zaterdag 12 uur thuis tegen Haarlem 2): Poldervaart; Van der Stelt en Plug; Haverkamp, Kloos terman. en Visser.; Maarleveld, De Vries, Cleeren, Wortel en Lips. IJMUIDEN Artsen (van zaterdagmiddag 13 uur af): F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan no. 52, telefoon 4290 en P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstr. 70, tel. 4084. Beide artsen maandag van 13 tot 13.30 uur spreekuur thuis, alleen voor nood zakelijke gevallen. Apotheek: Voor beide pinksterdagen: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. Wijkverpleging: Voor beide pinkster dagen: zuster M. van der Meulen-Van Gelder, Kanaaldijk 229, telefoon 4378, en zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat no. 23, telefoon 8028 (voor IJmuiden en IJmui- den-oost); zuster A. de Ruyter, Hagelin- gerweg 175, Santpoort, telefoon 02560 6054 (voor IJmuiden-oost en Driehuis); zuster K. Langejan, Brederoodscheweg no. 106, Santpoort, telefoon 025607477 (voor Santpoort-noord en Santpoort zuid): zuster C. Gomes, Leeuweriklaan no. 39, telefoon 8915 (voor Velsen-noord en Velsen-zuid). Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Anti-sigaret. De Deense minister van Bin nenlandse Zaken heeft een comité inge steld „om methoden te bestuderen die kunnen leiden tot vermindering van het verbruik van sigaretten". Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E. W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: J. van Ipenburg, Velser- hooftlaan 1, Santpoort, telefoon 8656. Voor spoedgevallen zaterdag, zondag en maandag van 1717.30 uur. SANTPOORT Artsen: eerste pinksterdag: M. M. C. Trooster, W. Daniëlslaan 14. telef. 8410; tweede pinksterdag: J. Stoffel, Hoofd straat 165, telefoon 8310 Apotheek: Voor beide pinksterdagen: Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 tot zondag 9 u.: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169; zondag van 9 tot 24 uur: J. Zijlmans, Van der Hoopstraat 187, tel. 5666; maandag van 0 tot 24 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, telefoon 3340. Kraamverzorging: Zuster J. Dijk, Ver lengde Voorstraat 6, Wijk aan Zee, telef. no. 02517—343. Wijkverpleging: Zuster N. Stolberg, Geelvinckstraat 27b, Velsen-noord, telef. no 3936. ben immers met één wedstrijd meer ge speeld 5 verliespunten meer dan VSV, maar voor de derde plaats komen ze nog volop in aanmerking, zodat de Vogels bij voorbaat veilig kunnen aannemen, dat ze een geladen Vitesse tegenover zich zullen krijgen. Op 4 november speelde Stormvogels op eigen terrein gelijk (2-2) tegen de Arn hemmers en als ze daar weer kans toe zouden zien, zouden we dit een goede pres tatie willen noemen. Maandag speelt Stormvogels thuis tegen Be Quick. Op 13 april zagen we deze Groningers op „Schoonenberg" in actie tegen VSV (1-1). We aarzelden toen niet te getuigen, dat we de Be Quick-ploeg het beste elftal vonden, dat we tot die datum in het sportpark in actie hadden gezien. Hierna volgden nog drie overwinningen voor de Martini-mensen, maar daarna ging het mis. Driemaal achter elkaar moesten zij voor de respectieve tegenpartijen Zwolse Boys (0-1), Alkmaar (3-1) en Vitesse (4-1) het hoofd buigen en pas zondag jl. haalden ze tegen Heerenveen (2-2) weer eens een puntje binnen. De kans, dat de Be Quickers dan ook nog voor een der bovenste drie plaatsen in aanmerking zul len komen, lijkt ons uiterst gering. De zwaarste nederlaag leed Stormvogels dit seizoen tegen haar tegenstander van maandag. Met niet minder dan 5-1 zege vierde Be Quick op 18 november jl. Moge lijk is dit voor de Vogels een reden om zich tegen de noordelingen eens extra in te spannen. En in dat geval houden de blauwwitten aan dit pinkstertreffen moge' lijk een gelijkspel over. prestaties volgden echter een 4-1 neder laag tegen Zilvermeeuwen en een 0-2 ne derlaag tegen OVVO. Als het dus waar mocht zijn, dat de fut er uit is bij de SDW-ers, dan geven we Velsen een goede kans op de overwinning. VVB trekt naar West-Frisia en zou door daar in Hoorn te winnen Velsen een aar dig handje helpen in haar pogingen tot het prolongeren van het tweede klasse schap Maar zover is het nog niet, want de VVB-ers kunnen er van zijn verzekerd, dat ze in de Coenstad op verbeten tegen stand zullen stuiten. We verwachten dan ook, dat ze het niet verder zullen brengen dan een gelijkspel. De Kennemers speelt maandag in Alk maar zijn laatste 2de klasse-wedstrijd en wel tegen de Boys. Laatstgenoemden heb ben met nog twee wedstrijden voor de boeg het kampioenschap van 2 A in eigen hand en ze zullen zich deze unieke ge legenheid tot promotie naar de 1ste klas zeker niet door de roodzwarten laten ont nemen. Verder worden er nog gespeeld Zeebur- gia-DWV (zaterdag 3); DWV-QSC (3); Vitesse-Zeeburgia (1) en OVVO-Zilver- meeuwen (3). In 3 A kan zondag de kampioen bekend zijn. Wie zal het worden, DEM of Bever wijk? Dit is de grote vraag, die momen teel voetbalminnend Beverwijk bezig houdt. Wanneer DEM (21-31) wint van Succes en de kans daarop lijkt ons groot, want de Wieringers presteren de laatste weken zo goed als niets meer dan kunnen de blauwwitte Beverwijkers de kampioensvlag laten wapperen. Bij een gelijkspel of een nederlaag ech ter zou er voor Beverwijk (21-30) nog een kans op de bovenste plaats blijven be staan. Voorwaarde is evenwel, dat de roodwitten dan in Wijk aan Zee van de club van die naam winnen. En dat is nog niet zo'n gemakkelijke opgave, ook al is de degradatie van de badmensen dan mo menteel reeds een feit. Always Forward en Alcmaria Victrix hopen natuurlijk, dat beide Beverwijkse teams verliezen, want dan zit er voor hen nog een kansje in. Vandaar dat de ont moeting Always Forward-ADO en Alc maria Victrix - Meervogels zeker niet van belang ontbloot zijn. We houden het in beide gevallen op de thuisclubs. Verder worden er nog gespeeld: DTS- Egmondia izaterdag, 3); HSV-DTS (3) en Egmondia - CSV (1). Bij deze laatste ontmoeting tekenen we aan. dat naast Wijk aan Zee ook CSV reeds zeker van degradatie is. In 4 C kan in het pinkster-weekend zo- we ten aanzien van de bovenste als van de onderste plaats ook de beslissing val len. In verband met deze onderste plaats is vooral de zaterdag te spelen ontmoe ting tussen EHS (18-12) en THB (18-12) van zeer groot belang. We verwachten een puntenverdeling. Diezelfde dag speelt kampioenskandidaat ETO in Zaandam te gen Zaanlandia en die wedstrijd hebben de Hoofddorpers nog lang niet gewonnen. Maandag speelt 't onzes inziens alleen nog maar een theoretisch kansje hebbende 1EV thuis tegen EHS.'Als de IEV-ers spe len voor wat ze waard zijn dan winnen ze deze ontmoeting. Dan worden er nog gespeeld: Onze Ge zellen - Bloemendaal (1); St. Pancratius - ETO (2); Hoofddorpse Boys - Zaanlandia (2) en Renova - THB (1). Advertentie Klein spaaroffer, groot vakantie genot AMSTERDAM (Gem. Un.). Kandi' daats economie: L. M. Ditters (Velsen). Doctoraal klassieke taal en letteren: P. H. Schrijvers, met lof (A'dam). GRONINGEN Doctoraal scheikunde. W. Harder (Emmen). NIJMEGEN Doctoraal tweede ge deelte geneeskunde: T. A. J. M. Hogen- boom, P. W. J. Merkx (Nijmegen) en H. H. A. M. Verdeyen (Enschede). AMSTERDAM (Gem. Un.) Gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen R. Visser op een proefschrift getiteld „Distribution of radio activity in some organic compounds, la belled by the reaction 14n (n.p.) 14 c". Rijkskweekschool. Aan de Rijkskweek school in Haarlem zijn voor het eindexa men tweede leerkring geslaagd de dames M. Lagendaal, Overveen; A. van Leenders Zandvoort; D. Teunisse, N. van Thienen en M. Vosshard, allen Haarlem. DEM (maandag thuis tegen Succes): W. Aardenburg; Dekker en Beentjes; Pijnen, J. Aardenburg en Oorthuyzen; Willems, Zonjee, Vessies, De Boer en Kleef. Beverwijk (maandag uit tegen Wijk aan Zee): Doets; Niesten en Wynands; Opzeeland, Minneboo jr. en Ketting; Kluf', Minneboo sr., Waanders, Hoo- gewerf en Slinger. VVB (uit tegen West-Frisia): Van den Boogaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Both en Stet; Kooimans, Luitjes, Doornbos, Muskee en De Greef. IEV (thuis tegen EHS): Adrichem; Stals en Buur; Vendel, B. Kramer en Bak ker; F. Kramer, H. de Reus, Fijen, J. de Reus en Beentjes. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Albert J., z. van J. van den Wijngaard en C. S. van der Wel; Wouter A. A., z. van H. A. Tiepel en T. van den Brand; Thijs, z. van J. Terpstra en T. J. de Vries; Egbertus G., z. van J. G. van Houts en J. J. Boeree; Hillegonda A., d. van J. Ozinga en H. J. de Maagd; Marian ne, d. van E. W. Benecke en M. Bouw- knegt; Johannes P., z. van D. Muller en A. M. Valk; Johannes J., z. van A. Velt huis en D. Meijer; Theodoras J., z. van J. P. Groentjes en T. de Graaf; Anna C., d. van J. G. Brons en H. Maatjes; Johannes T., z. van J. T. Numan en G. A. M. Nijman; Margriet E. D., d. van P. R van Nifterik en L. M. Duursma; Irma, d. van H. van Ma meren en A. M. Oostveen; Yvonne J. M., d. van J. Bakkum en W. A. Stenssen; Iris K., d. van N. R. Ellrner en S. F. Hooglan der; Goverdina B. H., d. van N. J. van der Aar en J. G. C. van den Berk; Wouter J., z. van C. J. van den Burg en J. G. Bruggert. ONDERTROUWD: G. T Kok en C. M. Beentjes; A. Docter en J. A. Venema; H. A. Post en W. G. Boer; P. Selles en M. H. van Lier; J. M. Hofland en M. Brethouwer; J. Winkelaar en M. G. van Bemmel; W. Schipper en C. C. Raaijmakers; R. Tromp en E. T. Bakker; A. C. Lagerweij en C. J. Timmer; M. van Laer en J. H. M. van Griensven; P. N. J. Zoon en C. Smit; H. Put en L. A. Idema. GETROUWD: W. J. Telkamp en E. M. C. van Eerden; L. M. van Wees en M. J. van Keulen; J. P. Vijn en E. L. van Veelen; H. A. J. Bakker en M. L. Geijteman; B. Klein en H. D. v. Diepen; J. N. T. Pieplenbosch en H. G. Kreemers; H. Hoogenraad en A. E. de Vries; P. S. Hoope en A. Akersloot; C. M. Ettema en C. M. Tervoort; T. Bom- hof en H. Pennenburg. OVERLEDEN: C. C. Heiligers, 71 j„ geh. gew. met A. Blaney Davidson; D. Smit, 55 j., ongeh.; J. M. Meijer, 74 j., geh. gew. met J. G. van der Vies; K. Wagter, 56 j., geh. met G. P. Verbeek; H. de Ruiter, 60 j., geh. met A. M. C. van der Pol. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf f 29.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 "h service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Eenmaal per jaar worden in heel Zwitserland schietwedstrijden gehou den voor de leden van de militie, die naast hun verdere militaire uitrusting ook hun vuurwapen thuis bewaren. Vele Zwitsers zijn goede schutters en, zoals het nazaten van Wilhelm Teil betaamt, doen zij geestdriftig mee aan de jaarlijkse wedstrijden. Deze foto werd gemaakt in de buurt van Bern. Men ziet (op de voorgrondhet nieu we snelvuurwapen dat binnen een paar jaar het oude model (op de ach tergrond) zal hebben vervangen. Op de voorgrond mikken een paar linkshan dige schutters op een schijf die op drie honderd meter is geplaatst.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5