„Duizelingwekkende hoogte Tijdens Pinksterdagen zijn er niet minder dan vijf meetings Geen van topploegen compleet orkest RCH-DFC Club uit Deventer jaar uit competitie Twee keer winst voor Quicksilver? De opstellingen Kuypers bezet nog steeds 1ste plaats Marinus duidelijk snelste in proloog ZATERDAG 1 JUNI 1963 19 Wegens ernstig wangedrag: Internationale tennissers in Hilversum van de partij Semi-projs A mateurs BETAALD VOETBAL vsv Wet van serie Rare sprongen Jan Dassen AM A TEURVOETBAL CRICKET FI ON KB AL TENNIS AUTOSPORT V Het bestuur van de afdeling Gelderland van de KNVB heeft besloten de Deven ter voetbalvereniging Ebon met onmiddel lijke ingang gedurende een jaar uit te sluiten voor de competitie van de K.N.V.B Dit besluit dat alle elftallen van Ebon be treft, impliceert tevens dat alle nog voor het lopende seizoen vastgestelde ontmoe tingen niet zullen worden gespeeld. Het bestuur van de afdeling is tot deze zware sanctie overgegaan, omdat de De venter club zich dit seizoen herhaalde ma len aan ernstig wangedrag heeft bezoldigd. Nadat reeds verschillende incidenten wa ren voorgevallen, waarbij scheidsrechters en tegenstanders werden gemolesteerd, richtte het bestuur van de afdeling Gelder land een laatste waarschuwing aan Ebon. Vorige week zondag echter zag, tijdens een wedstrijd van het eerste elftal van Ebon, de scheidsrechter zich genoodzaakt de ontmoeting te staken. De referee werd toen ernstig mishandeld en diende een klacht in bij de politie. Deze bedroevende gang van zaken werd voor het bestuur van de KNVB. afdeling Gelderland, aan leiding de vereniging op bovenvermelde wijze te straffen. De internationale tenniskampioenschap pen van Nederland, die van 22 tot en met 28 juli in Hilversum worden gehouden, zullen een zeer sterke deelneming krijgen. Vast staat al dat de Australiërs Roy Emer son, Bob Howe, Bob Fetcher en John Newcombe naar Nederland zullen komen. Voorts hebben de Zuidafrikaanse spelers Forbes en Drysdale ingeschreven, alsmede de sterke Spanjaard Manuel Santana. Bij de dames strijden onder meer Lesley Turner, Jan Lehane (beiden Austr.), en Renee Schuurman (Zuid-Afrika) om de eer Onderhandelingen zijn nog gaande met Maria Esther Bueno (Braz.), Darlene Hard (V.S.) en Vera Sukova (Tsj.sl.). 9J Het aantal in training zijnde paarden is in de afgelopen jaren zo sterk gestegen, dat het mogelijk is gebleken om tijdens de pinksterdagen niet minder dan vijf mee tings uit te schrijven. Zelfs heeft dit enor me aanbod geen enkele invloed op de be zetting gehad, want waar wordt gedraafd en gerend zijn er deelnemers voldoende. Van de grote banen opent Alkmaar op eerste pinksterdag de rij met een groot programma, waaruit in de eerste plaats gelicht dient te worden het optreden van het fenomeen Quicksilver S. Opnieuw neemt hij de handschoen op, ondanks een zware handicap en een groot veld. Ook nu zal deze 14-jarige draver alles moeten geven om Wanita van Barke, William Z en Victor Emanuel te kloppen. En hij is daartoe opnieuw in staat. Ook de amateurs zetten hun beste been tje voor. Van de vele mogelijkheden wordt Yackie Moore als de favoriet beschouwd, zij het dat Zanto en Zita Belwin hem het vuur na aan de sulky zullen leggen. De voortreffelijke Zee wacht nog steeds op zijn tiende seizoenzege, die hij blijkbaar niet mag behalen. De kans daartoe heeft hij in de Jupiter-prijs. Het zal echter een zege op haren en snaren zijn, want hij moet om dit te presteren revanche nemen op Y Norton, X Hanover en Wilma Zora. Een andere succesvolle draver is Zephyr Scotch, die in grootse vorm loopt. Hoe wel zijn taak in de Saturnus-prijs bijzon der zwaar is kan hij Antilope en X Bond het nakijken geven. Interessant is even eens het debuut van de 2-jarige dravers. De verwachting is dat Captain Kinley de eerste van zijn generatie zal zijn, die een overwinning behaalt. In de overige nummers worden de vol gende aankomsten verwacht: 1. Atlas-prijs (1ste afd.): 1. Batonnist, 2. Binky, 3. Astor W. Outsider: Bertha Again. 2de afd.: 1. Black Lady, 2. Alarik, 3. Alie Belwin. 3. Maan-prijs: 1. Ybo Norton, 2. Zoon van Calumet, 3. Zirkoon. Outsider: Annie Norma. 4. Venus-prijs: 1. Bruno, 2. Barry Williams, 3. Blido. Outsider: Bo naire. Op tweede pinksterdag is Duindigt aan de beurt. Het grote middelpunt is hier de Derby voor 3-jarige volbloeds. Hoewel van de ruim twintig ingeschrevenen er slechts zeven aan de start komen is een keuze niet gemakkelijk, daar twee uit dit gezelschap van vrijwel gelijke kansen zijn. Dit zijn Caliph S en Mister Wilfred. De eerste was reeds vroeg in vorm en demonstreerde dit met drie achtereenvolgende overwinnin gen, die hij vrijwel „wandelend" won. Mister Wilfred daarentegen won slechts één ren, maar dan ook één van kaliber, namelijk de Produktenren, waarin Caliph S zijn rivaal ontliep door een andere ren te kiezen over een langere afstand. Een vergelijking tussen beide paarden is dus vrijwel onmogelijk, zodat de indruk de oplossing moet geven. Die indruk is nu dat Mister Wilfred over grotere stayers capaciteiten beschikt dan zijn tegenvoeter. Dit is zuivere theorie, omdat Mister Wil fred's langste ren 1700 m was en die van Caliph S 2100 m. De trainer van Mister Wilfred is de me ning toegedaan, dat Caliph S betere kan sen heeft, omdat zoals hij zegt zijn concurrent wordt onderschat en de zijne overschat. Wie gelijk heeft zal op tweede pinksterdag blijken, maar onze verwach ting is dat Caiiph S zal kunnen winnen door de bekwame hand van de gerouti neerde jockey Dries van Dijk. De omlijsting van de Derby is zelfs overdadig te noemen. In de Generaal van Heemst.ra-beker start de gehele interna tionale klasse over 2600 meter. De Belg Rijkeboer, Quicksilver S, Walter Hollan- dia, Marseille, Winston Spencer en Vitalis, zij maken dit stayersnummer tot een pronkstuk, dat Quicksilver S vermoede lijk weer aan zijn staat van dienst kan toevoegen. De Italiaan Vito Taccone, die achtereen volgens de 10de, 11de en 12de etappe van de Ronde van Italië won, heeft vrijdag zijn vierde ritoverwinning in successie ge boekt. Hij won de dertiende etappe, van Loeche-les-Bains naar Saint Vincent, (149 km), in 4 uur 34 min. 26 sec. Dan de Grote Pinkster-prijs, waarin de jongere paarden van grote klasse aan de start verschijnen. Zus van Spencer Gay en Astyanax zijn de beide mogelijkheden. De volledige tips luiden: 1. Seringen-prijs: 1. Bruno, 2. Appolo H, 3. Annemarie Cato. 2. Kamperfoelie-prijs: 1. Allegonda's Ju weel, 2. Acrobaat, 3. Zulma. 3. Korenbloem-prijs met trio-wedden schap: 1. Buchfink, 2. Escurial, 3. Coun try Girl. 4. Klaproos-prijs: 1 Young Six, 2. Wal- ly Parisien, 3. Zeno. 5. Derby: 1. Caliph S, 2. Mister Wilfred, 3. Miss Willy. 6. Generaal Van Heemstra-beker: -1. Quicksilver S, 2. Rijkeboer, 3. Walter Hol- landiar.-1 7. Margriet-prijs: 1. Toumando,. 2. Fun ny Face, 3..Bon Vivant. 8. Grote Pinkster-prijs: 1. Astyanax, 2. Zee, 3. Zampa van Papenhoef. 9. Gouden Regen-prijs: 1. Electrified, 2. Sir Carston, 3. Wilmington. 10. Fluitekruid-prijs: 1. X Signal, 2. Ys- loper, 3. Wilschot. De overbekende Finse atleet Pentti Nikula wil aldoor maar hoger en hoger met zijn polsstok. En gezien deze prent bereikthij ook een behoorlijke hoogte, zelfs ogenschijnlijk de lengte van de lang niet geringe radiotoren. Natuurlijk is dat maar schijn, doch al staande op zijn hoofd, rijst Nikula naar een hoogte van 5 meter 10. Nog niet zo lang ge leden wipte hij over een op deze hoogte gelegen lat; het werd echter geen we reldrecord want de geslaagde poging geschiedde in een zaal. Nu traint hij hard om de 5 meter 10 ook in de bui tenlucht te overbruggen. Henk Schouten zal waarschijnlijk vol gend jaar geen deel meer uitmaken van Feijenoord. Hij heeft het bestuur verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Het is ook niet zeker, dat het contract van Sparta met de Engelsman Wilson zal worden verlengd. Haarlem (thuis tegen BW): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Beren- dregt en Dinkelberg; Vreeken,. Ange- nent, Frie, Jaski en Jonker. RCH (uit tegen Helmondia): Van der Schilden; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Liefhebber; Doesselaar, Engelsma, Maslo, Van der Berg en Meyer. EDO (uit tegen Baronie): Van der Berg; Spiers en Leonhardt; Nijman, Hak en Koene; Van Beekum Van Noort, De Kleyn, Van Dusschoten en Peters. HFC (maandag uit tegen JOS): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Vermeer, Teekelenburg en P. Thole; Koenders, Bouwman, Jansen, Honnef en Lindeman. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Cele- ritudo): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Nijkamp, Schilpzand, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. Ripperda (thuis tegen HBC): Gerritse; Heesemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Jansen; Peters, Van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Hazeth. HBC (uit tegen Ripperda): Warmerdam; Joh. Duindam en C. de Graaf; A. de Graaf, Kors en Van Bruggen; Rotte veel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duin dam en J. H. Duindam. TYBB (uit tegen WA): Van Wooning; Rietvink en Nunnik; Van Honschoten, Veldhuizen en Pabesma; Blom, Van Raay, Jansen, Van Dijk en Meier. Hillegom (thuis tegen VCS): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Arnoldi, Tol en Van der Berg; Van Braam, Snoeks, D. de Jong, B. de Jong en Peetoom. Ook na de zevende ronde in het toernooi om het persoonlijk schaakkampioenschap bezet Kuypers nog steeds de eerste plaats. Hij won op gelukkige wijze van Van Oos- terom, die in deze wedstrijd wel iets werd „onderbetaald". Donner, met zwart spe lend, moest zijn partij tegen Te Velde af breken. In het eindspel heeft de groot meester de beste kansen: Zuidema verloor snel van Langeweg en Van den Berg had het niet al te moeilijk tegen Sarink. Berg- sma en De Rooy tenslotte vochten om elke duim gronds doch kwamen niet verder dan een remise. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Kuypers 6 pnt., 2. Donner 4)4 en 1 afgebr. partij, 3. Langeweg 4Va pnt., 4., 5. en 6. Van den Berg, Bergsma en De Rooy allen 4 pnt., 7. Zuidema 3V2 pnt. Advertentie MAANDAG 2e PINKSTERDAG - 2 UUR (Dordrecht) (Wie van deze twee zal de race om de zo belangrijke 3e plaats volhouden (Promotie Sport tijdens het weekeinde Zomer of geen zomer, hitte-hoge tem peraturen of niet, de voetbalcompetitie draait lustig door, zij 't dan dat deze ten einde loopt. Vanavond om half zeven staat Haarlem voor een zware kracht proef. De bovenaan tronende roodbroeken moeten namelijk tegen concurrent BW het bewijsstuk leveren niet voor niets op de eerste plaats te staan. Haarlem mag deze match simpelweg niet tot een nade lig einde brengen, want het team is zowel op tweede pinksterdag als op woens dagavond vrij. Dit zou voor HVC wel eens de gelegenheid kunnen zijn tot op ge lijke hoogte met Haarlem op te rukken. De rood-blauwen beschikken weer over hun sterkste opstelling. Keeper Van 't Kruys is geheel hersteld en ook Duwel mag zijn rechtsbackplaats betrekken. Haar lem op deze sterkte kan BW absoluut verslaan. Voor RCH staat er een zware en iets minder zware wedstrijd op het program ma. Vandaag treedt de Racing tegen HeJ- mondia, maar dan in Helmond, in het strijdperk; tweede pinksterdag krijgt RCH op eigen veld bezoek van DFC. Wat de eerste match betreft betekent dat toch wel de volle winst voor de Racing. Hel mondia behoort nu eenmaal tot de wat zwakkere broeders in de tweede divisie B, ofschoon het zich daar wel zal kunnen handhaven. Veel moeilijker is de thuisstrijd tegen DFC, de ploeg die slechts één punt boven RCH -prijkt. Beide formaties vechten dus met hetzelfde doel voor ogen: de waarschijnlijk voor hen niet meer bereik bare derde plaats. De Dordtenaren stel den nog niet zo lang geleden tegen EDO bijzonder teleur, maar zullen dit beslist niet herhalen. Ofschoon de Racing de ca paciteiten bezit een zege uit het vuur te slepen lijkt een gelijkspel waarschijnlijker. EDO vechtend tegen het bezit van de laatste plaats, krijgt het wel heel erg zwaar. Twee uitwedstrijden moeten de rood-zwarten spelen, namelijk zaterdag tegen Baronie en maandag tegen BW. Baronie heeft nog een theoretische kans op de tweede of derde plaats, maar EDO mag eenvoudigweg geen .misstap begaan. Wanneer de Haarlemmers hetzelfde spel letje als vorige week na rust spelen, dan ligt er een gelijkspel in het verschiet. Tweede pinksterdag dus BW, dat indien het van Haarlem verliest bepaald geen tweede nederlaag wil incasseren. EDO gaat daar in 's-Hertogenbosch dan ook be slist een negatief eindresultaat tegemoet. De rood-zwarten verschijnen met Van Dus- schoten als linksbinnen en Leonhardt, vo rige week nog linksbuiten, als linksback. Ook midvoor De Kleyn is weer van de partij. De standen in de tweede divisie luiden: 26 36 Haarlem 28 39 KFC 26 35 BW 27 35 AGOVV 27 34 HVC 26 34 NEC 27 34 't Gooi 28 32 Vitesse 27 33 Baronie 26 31 Alkmaar 26 32 DFC 26 29 Be Quick 26 28 RCH 26 28 ZFC 26 27 Hilversum 26 28 Leeuwarden 26 26 H. DVS 26 26 Wageningen 28 26 NOAD 27 26 Stormvogels 26 25 Xerxes 26 24 Heerenveen 26 21 Helmondia 28 24 Tubantia 27 21 SW 26 22 Graafschap 27 21 Wilhelmina 28 21 Zwolse Boys 26 20 Longa 26 20 Zwartemeer 26 18 EDO 26 17 Oldenzaal 27 13 PEC 26 16 „De beslissing over het voetbalkam pioenschap van Nederland kon wel eens volgende week zondag in Eind hoven vallen als Ajax op bezoek gaat bij PSV", zegt Pepi Gruber, trainer van de Amsterdamse roodwitten, die ineens weer een duchtig woordje mee spreken in het titeldebat. „Verder durf ik niets te voorspellen, omdat te veel onberekenbare factoren in de eind sprint meetellen. Alleen dit nogdat team wordt kampioen, dat het best het hoofd koel houdt en.het meest in de gunst van Vrouwe Fortuna staat". „Over Fortuna gesproken, en'nu bedoel ik de in '54 opgerichte club uit Geleen, die speelt hoewel het zelf kansloos isnog een grote rol in de laatste scenes van dit voetbalstuk. Zowel PSV, Feije noord als Ajax moet nog proberen de Fortunezen punten afhandig te maken", vervolgt de spontaan pratende ex-Aus- tria-prof, die al tien jaar in ons land werkt als trainer onder meer van Vites se, DOS, DWS-A en nu van Ajax. „Als ik zo het programma eens be kijk: Sparta: thuis GVAV en Enschede, uit: Feijenoord en MW; PSV: thuis Ajax en Fortuna, uit: Heracles en Volen- dam; Ajax: thuis Fortuna en Willem II, uit: DOS en PSV; Feijenoord: thuis For tuna en Sparta, uit: Heracles en MVV; dan vind ik dat wij (Ajax) nog het minst zware programma hebben. Van het sterk gehavende DOS vele Utrechters weten hoe ik met hen meelijd moeten we zaterdag kunnen winnen". „Lastiger wordt het maandag thuis te gen Willem II, dat elk puntje nodig heeft om zich te handhaven. Winnen we die wedstrijd ook, dan valt volgende week de beslissing. Normaal gezien, tenminste voor zover je bij voetbal van normaal kunt spreken, kan PSV van Fortuna en Heracles dat echter ook in degradatie gevaar verkeert winnen. Verslaat PSV ons volgende week, dan zijn ze er volgens mij, omdat ik Volendam niet sterk ge noeg acht de Eindhovenaren de titel nog uit handen te slaan. Winnen wij volgende yeek in Eindhoven, nou ja.dan heb ben we alles in eigen hand". „En Sparta dan?, vraagt u. Het spijt me voor collega Neville, maar zijn team lijkt me net op het beslissende moment van slag af. Vooral ook door het uitval len van steunpilaar Hans de Koning. Ik weet wat het is als een elftal zijn draai kwijt is. Dan kun je als coach of trainer met je kop tegen de muur slaan, maar je verandert er niets aan. De coach is dan machteloos, omdat de spelers het moeten doen, spelers, die zelf maar wat graag willen, maar domweg niet het mysterie kunnen ontsluieren, waarom het eerst wel ging en nu niets lukt". „Goed, Sparta is vermoeid van al die felle aanvallen op hun wekenlange lei dersplaats. Sparta heeft misschien nog een te jonge, te onevenwichtige ploeg om een koppositie te consolideren. Goed, goed. Allemaal redenen, die je kunt aan voeren, maar allemaal deeltjes van het conglomeraat waaruit het mysterie is opgebouwd". „Ik heb het toch zelf met Ajax mee gemaakt. Na de ijstijd was ons team helemaal van slag af. Drie keer achter elkaar verloren we thuis. Thuis! We haalden meer punten uit dan thuis. Dan kun je weer allerlei redenen opsommen als bijvoorbeeld: interne strubbelingen of wat ook. Maar vertel mij dan eens waarom we in de thuiswedstrijd tegen NAC vier keer, vier keer tegen lat of paal schieten, sterker in het veld zijn, beter spelen entoch met 31 ver liezen. Drie keer achter elkaar verliezen we thuis, terwijl we in een oefenwed strijd tegen het Nederlands elftal met grandioos spel de nationale ploeg met 61 van het veld vegen! Toen draaide de Ajax-motor op volle toeren. Ajax op volle toeren is een kampioensteam". „Wat kun je zeggen, als je niets lukt? Weet je wat ik tegen mijn jongens na die wedstrijd tegen NAC zei? Jongens, zei ik, zoveel pech kun je niet altijd hebben. Er moet een ommekeer komen. Drie keer hebben we nu verloren, vol gens de wet van de serie komt nu een ommekeer. De volgende zondag in Gro ningen zei ik: Nu jongens, nu tegen GVAV komt die ommekeer. Vandaag!" Ze gingen het veld in en speelden zon der overtuiging, wachtten op de omme keer. Goed, dat is fout, dat wachten, je moet door te werken het geluk een kans geven je te helpen. Maar kun je 't de jongens kwalijk nemen dat ze geen ver trouwen in dat geluk hadden. Toen kwam ons eerste doelpunt in Groningen. Dat gaf ze een beetje hoop. En toen: die meesterlijke goal van Pietje Keizer, de tweede! En ziede ommekeer was er. De jongens geloofden erin. Ze kregen weer zelfvertrouwen. Ook van MVV wonnen we, van Sparta verloren we, maar het vertrouwen was al zo sterk dat ons dat niet deerde. Enschede ver sloegen we, Blauw Wit en Volewijckers. Tien punten uit de laatste 6 wedstrijden". „En hup! We zijn er weer bij, weer terug, we doen weer mee. De spelers geloven er weer in, ze willen, ze kunnen weer. Daaruit put ik de gedachte dat wij in deze eindsprint van vier wedstrijden volledig meedoen, daarom durf ik te zeg gen, dat de beslissing wel eens volgende week in Eindhoven zou kunnen vallen. Zou kunnen. Want ik maak me nerveus over al die dingen, die je niet kunt voor zien. Denk alleen maar eens aan de mo gelijkheid van blessures en zo „Te veel onberekenbare factoren spe len mee in deze eindfase. Vooral ook omdat er geen uitgesproken kampioens- ploeg is dit jaar. Ik bedoel een team, dat met kop en schouders boven de an deren uitsteekt. PSV is sterk, heeft een homogene ploeg, maar stukken sterker dan de anderen? Feijenoord is een figh- ting-team. Maar hebben ze niet te veel moeten bijten in de strijd om de Europa cup? Je kunt zo uren wikken en wegen maar niemand zal het lukken die weeg schaal flink te laten doorslaan door een van de topploegen er op te zetten. Boven dien doen in de slotscènes ook Volen dam, Heracles, MVV en Willem II mee, allemaal clubs die in het nauw zitten en juist tegen de nerveuze topploegen rare sprongen kunnen maken". „Geen van de topploegen is een vol ledig voetbalorkest", zo gaat de heer Gruber door, "bespeelt alle instrumenten even goed. Bij MilaanBenfica heb je twee van die orkesten aan het werk kunnen zien. Wat een variaties en im provisaties, wat een spelinzicht. Wat had die wedstrijd meer inhoud dan de cup- final tussen Leicester en Manchester. Artistiek, variabel voetbal boeit. Waar om komt men naar Coentje Moulijn kij ken? Niet om hem te zien zwoegen, ge weldig te zien sjouwen, maar om te zien hoe hij een of twee keer in een wedstrijd een back of halfspeler voorbijglijdt". „Waarom dreunt het Amsterdamse stadion vaak van het „Arie-Arie-ge- roep?" Om Arie de Oude een van de onmogelijke kansen te zien benutten. Geef mij een Arie als midvoor in Ajax en ik heb een voorhoede die zich inter nationaal met iedere aanval kan meten. Geef mijnou ja, ik heb al gezegd, dat geen van de topploegen een compleet voetbalorkest is, ook Ajax niet „Maar één ding hebben we terug ge wonnen. Een heel belangrijk ding. Ver trouwen. Heb je vertrouwen, dan wil je en kun je. Nogmaals, de spelers moeten het doen. Als trainer van Ajax durf ik nu weer te zeggen: tegenstanders, hou rekening met ons". HFC trok zondag jl. sterk de aandacht door met grote cijfers van Hollandia te winnen en dat nog wel in een uitwed strijd. Tweede pinksterdag gaat de reis naar Amsterdam voor het duel met lei der JOS. De Amsterdammers leiden met slechts één puntje voorsprong op AFC, waardoor men kan concluderen dat JOS de Haarlemmers wel naar een nederlaag moet spelen. Waarschijnlijk dus geen pun tje voor HFC, dat echter wel zenuwvrij speelt. Voor eigen publiek in de badplaats kan Zandvoortmeeuwen maandag (Tweede pinksterdag) in de tweede klasse B van West I het kampioenschap behalen, maar dan dient van Celeritudo te worden ge wonnen en dat zal beslist niet meevallen. Het eerste treffen eindigde onbeslist: 11. De Utrechters hebben in deze com petitie lange tijd de beste kansen gehad en kunnen het de Zandvoorters dus heel lastig maken. Er is zelfs nog een kansje dat Zandvoortmeeuwen zonder te winnen kampioen kan worden, maar dan moet ook RKAVIC thuis van Baarn verliezen. Een beslissingswedstrijd tussen Zandvoort meeuwen en RKAVIC behoort eveneens nog tot de mogelijkheden. Vooraf speelt het zaterdagelftal van Zandvoortmeeuwen, dat ongeslagen kam pioen is geworden, een wedstrijd tegen het in Zandvoort logerende Engelse Wem bley FC. Aanvang half één. Van betekenis in 2B is ook nog de se- mi-plaatselijke ontmoeting tussen Ripper da en HBC (33). De gecombineerden hebben nog één winstpunt nodig om in veiligheid te kunnen komen en Ripperda zelfs twee. Er zal uiteraard veel afhan gen van hetgeen Ripperda vanavond op eigen veld tegen Aalsmeer presteert. TYBB gaat op bezoek bij WA (0—2), dat eveneens nog voor degradatie in aanmer king komt, en speelt met een overwinning in de kaart van Ripperda en HBC. Scho ten is uitgespeeld. In 3A van West II richt aller belang stelling zich zonder twijfel op de big match Hillegom VCS. Het kampioen schap staat daarbij indirect op het spel. Beide elftallen staan samen aan de top en moeten na dit belangrijke treffen nog een wedstrijd spelen. De eerste keer ze gevierde VCS met 30. Aan spanning is ook in 4C van West I geen gebrek. Er zijn met nog een wed strijd te spelen vijf kandidaten voor de titel, te weten Renova, ETO, Zaanlandia, IEV en Onze Gezellen. De kansen van IEV en OG zijn evenwel te verwaarlo zen. Het programma ziet er als volgt uit: BloemendaalOG (22), St. Pancratius ETO (00), Hoofddorp Boys Zaan landia (21), Renova THB (100) en IEV EHS (43) Vanavond om half zeven spelen de degradatiekandidaten EHS en THB reeds tegen elkaar op het veld van Schoten. In de cricketcompetitie komt landskam pioen Rood en Wit zondag voor het eerst in het veld in een uitwedstrijd tegen HBS. Haarlem ontmoet die dag voor de eerste klasse A HCC II, ook al in een uit- match. Voor het tweede team van Rood en Wit (eerste klasse B) staan twee wed strijden op het programma: zaterdag thuis tegen Quick (Hg) en maandag thuis tegen SCHC. Ook zondag wordt er cricket ge speeld aan de Spanjaardslaan, want dan komt het derde elftal uit tegen het Delft- se Concordia. Tijdens het pinksterweekeinde zijn het vooral de eersteklassers die in actie ko men. Zaterdag wordt een volledig pro gramma afgewerkt, terwijl maandag de returmatches worden gespeeld. Kenne- merland speelt zaterdag thuis tegen Storks, terwijl HCK op bezoek gaat bij WVHEDW, PSV is zaterdag gastheer van SC Haarlem. Zaterdag ontmoet hoofdklas ser HHC OVVO in Haarlem, op tweede pinksterdag wordt Schoten-Sparta ge speeld. EHS speelt zondagmiddag voor de Europa Cup tegen de Bell Pioniers (2 uur) en op tweede pinksterdag moeten de Bulldogs naar VVGA. DIO houdt tweede pinksterdag een honkbaltoernooi op het Van der Aart sportpark in Haarlem. De strijd begint om 10 uur. De deelnemende clubs zijn: Terrasvogels, Thamen, Elinkwijk, Robur et Velocitas, DIO 1 en DIO II.. Het invitatie-toernooi van de Haarlemse Lawn Tennisclub, vandaag gestart aan de Spanjaardslaan in Haarlem, wordt eerste pinksterdag (zondag) de gehele dag voortgezet. Maandagmiddag (tweede pinksterdag) om 2 uur hoopt men een begin te maken met de eindstrijden. De banen aan de Spanjaardslaan zijn vrij toegankelijk. Der traditie getrouw zullen tijdens de tweede pinksterdag op het circuit van Zandvoort weer de sportwagenrjees wor den verreden, onder auspiciën van de N.A.V. Om 13 uur zullen de eerste auto's, toerwagens in de klasse 1000 tot 1300 cc, aan de start verschijnen. In de loop van de middag zullen daarna alle zeventig deelnemers onderverdeeld in verschil lende klassen het verplicht aantal ron den op het circuit volmaken. Deze racemiddag zal worden besloten met een wedstrijd van specials, waarvoor onder anderen Tonio Hildebrand met Lo tus, Ben Pon met Porsche Carrera Abarth en Henk van Zalinge met Hirondelle heb ben ingeschreven. Rob Slotemaker zal met zijn Cooper Downton in Specials klasse B uitkomen. Het gemengde stayersnummer, dat de populaire wedstrijden vrijdagavond in het Amsterdamse Olympische stadion afsloot, is het meest spectaculaire onderdeel van de avond geworden. De jonge Amsterdam mer Hennie Marinus behaalde in een ener verende race, die als het voorspel van de nationale kampioenschappen op 14 juni kon worden beschouwd, een prachtige overwinning voor de amateur Henk Buis, oud-kampioen Koch en Joop Stakenburg, de grote vier van deze avond.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19