Amerikaan doet om uitwijzing laatste poging te voorkomen AGENDA 3 - 'x- -, é-;:: QUIMBO EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO T a en bondig^) Indonesische vestiging in Wassenaar Het sprookje van iedere AEG Eis van 8 jaar voor dodelijke messteek Fluoridering Acht jaar geëist voor zware mishandeling Stichting „Colllectieplan" tot stand gekomen Binnenhuisarchitect bekent 200 inbraken Verrassingen bij verkiezingen op Curacao Snelheidsbeperking op een aantal rijkswegen Proces wegens smaad tegen bekende dierenbeschermster Zonnig maar koeler Schoorsteenklachten N.Y. „DE STEENWERF" ZATERDAG 1 JUNI 1963 Haarlem Kort nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk KOELKASTEN AMSTERDAM Prof. P. van der Meer overleden en nïef verbrand PIGMADERM WERKRAPPORTEN si s Ié Met een kort geding tegen de Staat der Nederlanden, dat voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias heeft gediend, heeft een Amerikaan een laatste poging gedaan te voorkomen dat hij door een uitwijzing naar de Ver enigde Staten van Amerika in handen zal vallen van de Amerikaanse justitie, die hem wil vervolgen voor narcotica-smok kel. De Amerikaan heeft in ons land twee jaar gevangenisstraf uitgezeten omdat hij te Amsterdam in het bezit van marihuana en heroïne was. Bovendien is hij op een vals paspoort Uit Duitsland ons land bin nengekomen. Uitlevering van de Ameri kaan aan de Verenigde Staten is niet mogelijk, omdat in Amerika het alleen in bezit hebben vari verdovende middelen niet strafbaar 'is. De staat, die de Amerikaan na zijn ver oordeling als ongewenste vreemdeling be schouwt, wil hem uitwijzen naar de V.S., het ertige land dat hem wil opnemen. De man heeft namelijk zijn eigen pas in Parijs verloren. Die pas is daarna in han- Advertentie Wij spuiten in één dag een nieuw rond, glad, lekvrij en NAADLOOS KANAAL in uw oude schoorsteen zonder hak- of breekwerk. Spaarndamscheweg 48, Haarlem Telefoon 02500 - 53750 den van de Amerikaanse ambassade ge komen. Amerika is echter niet van zins hem voor het oude en verlopen paspoort een nieuw paspoort te geven. Hij kan wel een reispapier voor de terugreis naar de V.S. krijgen Mr. J. H. Smeets, die optrad in het kort geding voor de Amerikaan, die zelf ook aanwezig was, stelde dat uitwijzing naar de V.S. neerkomt op een „verkapte uit levering", hetgeen een onrechtmatige daad zou zijn. Weliswaar heeft de Amerikaan de tijd gekregen om een land te zoeken dat hem wilde opnemen. „Maar hij heeft geen pas, de staat heeft hem geen reële kans gegeven", aldus de pleiter. „Bovendien is de man niet de „verstok te misdadiger", die de minister van Justi tie blijkens een verklaring in de Tweede Kamer in hem ziet. Hij is van zijn ver slaving aan verdovende middelen gene zen' Mr Droogleever Fortuyn, pleitend voor de staat, meende dat er van een „ver kapte uitlevering" geen sprake is. Het be treft een normale uitzetting van een on gewenste vreemdeling. Hij beschikt niet over een pas en derhalve is er geen ander land dat hem wil hebben dan de V.S. „De staat heeft hem alle kansen geboden, maar heeft geen andere mogelijkheden." De vestiging van de Indonesische zaak gelastigde aan de Hoefijzerlaan te Wasse naar blijkt slechts van zeer tijdelijke aard te zijn geweest. Men is op het ogenblik bezig te verhuizen naar het perceel Rijks straatweg 789 te Wassenaar, waar vroeger wijlen de heer Oetoijo, die zaakgelastigde van Indpnesië is geweest, heeft gewoond. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Hendrik IV" van Luigi Pirandello. Regie: Karl Guttmann. Zondag 20 u. met: „Ingeborg" van Curt Goetz. Regie: Jan Retèl. Maandag 20 u. met: „Een maand op het land" van Toer- genjov. Regie: Peter Sjarov. Dinsdag 20 u.: Openbare eindexamendemonstratie Am sterdamse Toneelschool. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., beide pinksterdagen ook 16.15 u.: „Mariandl", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., beide pinksterdagen ook 16.30 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Het zwaard van de veroveraar", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u., beide pinkster dagen ook 16.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Vandaag 23.30 u.: „Tramlijn begeerte", 18 j. Maandag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Luxor, 14, 19 en ÏLTS if., beide pinkster dagen ook 16.15 u.: „Summer Holiday", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u., beide pink sterdagen 14 en 16.15 u.:' „Dieve'r lui dan moe", a.l.; 19 en 21.15 u.: „IJsparade", a.l. Van dinsdag tot en met donderdag geen filmvoorstellingen Rembrandt, vandaag 14 u., beide pink sterdagen 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde", 18 j. Vandaag 17.30 en 19.30 u.: „Gullivers reizen", a.l. Maandag 11 u.: „Mandara", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Toryok. de furie der Barbaren", 14 j. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en overige dagen 14.30, 19 en 21.15 u.: „Battle of Blood Island", 14 j. Studio, 10.30 en 11.30 u.: Vier kleuren- reportages, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en beide pinksterdagen 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn beste vijand", a.l. Monopole (Zandvoort), tot en met maan dag 20 u.: „Een, twee, drie", 14 j. Zondag 14.30 u.: „The Charly Chaplin revue", a.l. Dinsdag 20 u.: „Nooit op zondag", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie col lectie B. de Roos en tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder. Tot en met 4 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat)Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10t18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni. H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 2 juni. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Taltoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (ook tweede pinkster dag) geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Mar griet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 31 mei). t Hondsdolheid. Het onderzoek naar de dood van de 55-jarige mevrouw M. Dahrs- Kuiper te Amsterdam heeft uitgewezen dat zij is overleden tengevolge van rabies- besmetting. Onomstotelijk is komen vast te staan dat zij omstreeks 30 juli gebeten is door een wit hondje dat vermoedelijk de rabiesgolf heeft veroorzaakt. ZATERDAG 1 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „De Titanen". Rex, 20 u.: „Wat ouders niet weten". Pieter Vermeulenmuseum, dagelijks (be halve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling „Het café"; werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg no. 77: Velsen-noord: 14 tot 17 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Banjaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. ZONDAG 2 JUNI City, 14.30 u.: Elvis Presley's „G. I. Blues"; 19 en 21.15 u.: „De Titanen". Rex, 15 u.: „De Vikings"; 20 u.: „Wat ouders niet weten". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling als zaterdag MAANDAG 3 JUNI City, 14.30 u.: „De dief van BagdpcL"; 13- en 21.15 u.: ,,'s Nachts kan van alles ge beuren". Rex, 15 u.: „De Vikings"; 20 u.: „Phae dra". Wandelpark „Velserbeek", 10.30 u.: Evangelisatielanddag DINSDAG 4 JUNI City, 20 u.: ,,'s Nachts kan van alles ge beuren". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder zaterdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u filiaal Velsen- Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Sant poort: 1" tot 18 en 19 tot 21 uur R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: 10 tot 12 uur. ZATERDAG 1 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane"; 23.30 uur: „Gevaren der jeugd". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". W.B. Theater, 20 uur: „Nefertite, ko ningin van de Nijl". ZONDAG 2 JUNI Kennemer Theater. 14.30 uur: „Pyjama- parade"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane". Luxor Theater, 14.30 uur: „Tarza, de wolfshond"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Hellegebroed"; 16.30 en 20 uur: „De koelbloedige sheriff". TWEEDE PINKSTERDAG Kennemer Theater, 14.30 uur: „Pyjama parade"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane". Luxor Theater, 14.30 uur: „Tarza de wolfshond"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Hellegebroed"; 16.30 en 20 uur: „De koelbloedige sheriff". DINSDAG 4 JUNI Kenenmer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mondo cane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De kleine kolonel". W.B. Theater, géén voorstelling. Advertentie •f-, V/A .r.v '«kV Thuis bij li de beste koelkast uit de grootste fabriek voor electrische in Europa H i Een schitterende serie waaruit U kunt kiezen: van 120 liter tot 280 liter inhoud. Van f 348.- tot f995.-. Compressorkoeling. Veilige magnetische deursluiting. Ruim vriesvak. Automatische ontdooiinrichting. Doordachte indeling. Vraag het de vakman. met de producten AEG, Teiefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis v.v.-; qO SMWOMMS&v;- .v.v; Acht jaar gevangenisstraf heeft de pro cureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag geëist tegen een 51-jarige Haagse koopman, aan wie ten laste was gelegd dat hij in september tijdens een ruzie in een café de 31-jarige zoon van de café houdster tweemaal met een mes in de rug had gestoken, waardoor korte tijd later de dood was ingetreden. Arrest op 13 mei. Niet prof. dr. K. C. Winkler heeft in de vergadering van de Apeldoornse ge meenteraad tegen de fluoridering van het drinkwater gewaarschuwd, maar de mond- arts dr. J. J. de Vries uit Utrecht. Prof. Winkler toonde zich juist een voorstander. Acht jaar gevangenisstraf voor zware mishandeling, de dood ten gevolge heb bend, is bij het Haagse gerechtshof in ho ger beroep geëist tegen een 54-jarige koop man, die in een café aan de Hoefkade te Den Haag vorig jaar september de 31- jarige zoon van een caféhoudster zou heb ben doodgestoken. De rechtbank had hem tot vier jaar veroordeeld. Ten overstaan van notaris Massee te Amsterdam is de stichtingsakte verleden van de stichting „Collecteplan". In totaal 32 nationale verenigingen en instellingen, die voor een belangrijk deel van hun in komsten zijn aangewezen op charitatieve bijdragen, hebben zich in deze stichting verenigd. Tot deze verenigingen en instellingen be horen onder andere het Koningin Juliana- fonds, het nationale Reumafonds, de drie stichtingen ter bestrijding van de tuber culose van het N.V.V. (Stichting Tubercu losebestrijding), de K.A.B (Herwonnen Levenskracht) en het C.N.V. (Draagt El kanders Lasten), het Leger des Heils, Si- mavi, de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, het Nederlandsche Roode Kruis, het Prins Bernhardfonds, diverse organisaties tot steun aan blinden, het Ko ningin Wilhelminafonds, verschillende re- classeringsverenigingen, de drie „thuisfron ten", het Prinses Beatrix-poliofonds, de NOVIB, het Oorlogsgravencomité, de af deling Nederland van Unicef en het Ast mafonds. De stichting beoogt in onderling vrijwil lig overleg een collecterooster op te stel len, waarbij rekening wordt gehouden met de belangen van plaatselijke verenigingen, die plaatselijk collectes houden. Voorzitter van de stichting is de heer J. Schipper, lid van de Eerste Kamer. De heer J. C. Margadant, hoofd fondsenwer ving van het Nederlandsche Roode Kruis, is secretaris-penningmeester. Een 38-jarige Rotterdamse binnenhuis architect, die na een poging tot aanran ding van een 15-jarig meisje door voorbij gangers werd gegrepen, heeft bekend dat hij de laatste twee jaar meer dan 200 in braken heeft gepleegd, de meeste in het noordelijk stadsdeel van Rotterdam. Hij trok er met een auto op uit en als hij zijn slag ging slaan liet hij de wagen met draaiende motor in de buurt van zijn „werkterrein" staan. Een grote hond bleef in de auto. Het dier sloeg direct grimmig aan als er iemand in de buurt kwam. De man heeft ook ingebroken in Zoetermeer, Gouda, Dordrecht, Schiedam, Vlaardingen, Breda en Delft. Ook heeft hij een keer In Limburg zijn slag geslagen. Hij stal hoofdzakelijk geld. In Amsterdam is op 68-jarige leeftijd overleden prof. dr. P. van der Meer," tmi- tengewoon hoogleraar aan de universiteit van- Amsterdam -in de geschiedenis -en ar cheologie van het Nabije Oosten, het As- syrisch-Babylonisch, het Sumerisch, He- thietisch en aanverwante Voor-Aziatische talen. lean Museum Oxford. Op 4 april 1940 werd hij buitengewoon hoogleraar aan de hoofdstedelijke universiteit. Prof. Van der Meer werd op 20 april 1895 te Heemstede geboren. Na zijn studie aan de universiteit van Nijmegen promo veerde hij cum laude op een proefschrift „Une correspondence commerciale assy- rienne de Cappadose". Van 1929 tot 1934 doceerde hij te Rome. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. 02500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook 6667 Quimbo stond op en haastte zich naar binnen. Daar zat grootvader somber voor zich uit te staren. Grootvader, luister 'es! zei Quimbo Ik heb een goed, plannetje bedacht! Zo? zei grootvader. Wat dan? Nou, zei Quimbo. Onze akker is ver woest, maar als we aan wat geld weten te komen, kunnen we toch eten kopen. En nu weet ik er iets op: als ik naar de stad ga en Tippie meeneem, dan kan ik met hem naar de kermis gaan en 'm daar aan de mensen laten zien. Dan ver dien ik vast wel wat! Hm! mompelde grootvader. Zou je dat wel doen? \\(joei - WAT EEN LAWAAI ij WAf HEERLIJK! EINDELIJK VREDE EN RUST!j DIE MÖET5N SNEL AAN LAND! ©PIB COPENHAGINjw 11M-F Bij de verkiezingen voor de leden van de Eilandsraad van Curagao hebben zich een aantal verrassingen voorgedaan. De belangstelling concentreerden zich op stembureau 30, waar kiezer nummer 22025, de laatste dagen beter bekend als de heer A. V. Viseisca, de man die een proces had gevoerd om niet de vinger in de ver- kiezingsinkt te behoeven te steken, zijn stem moest uitbrengen. De eerste verrassing was, dat de voor zitter van dit stembureau, die ingevolge de uitspraak van het door de heer Viseis ca gewornen proces een stembiljet moest uitreiken zonder dat de heer Viseisca zijn vinger in de inkt behoefde te dopen, was vervangen door mr. Van der Made, secre taris van de raad van ministers. Deze deelde de heer Viseisca mee in structies van de Eilandsraad te hebben ontvangen om zich te houden aan de be paling, dat iedereen die kwam stemmen, een vinger in speciale inkt moest dopen om te voorkomen dat er door één kiezer meermalen gestemd zou worden. De heer Viseisca weigerde dit echter op grond van de rechterlijke uitspraak. Ondanks zijn instructies overhandigde mr. Van der Made de heer Viseica daar toch een stembiljet. Mr. Van de Made wilde zich namelijk houden aan de rechterlijke uit spraak, ondanks het besluit van de Ei landsraad. Na deze tweede verrassing kwam de derde. Twee kiezers, die hun pink in de paarse inkt hadden gestopt, kwamen na enige minuten met een schone pink terug! Zij vertelden dat met een huishoudreini- gingsmiddel de inkt verdwenen was. In een ommezien was de naam van het mid del bekend in de stad. Wellicht zal nu de geldigheid van de stemming worden betwist. Immers, de ver- kiezingsinkt is ingevoerd om dubbel stemmen te voorkomen. Nu gebleken is, d t de inkt met weinig moeite te verwij deren is, konden kiezers, die dit wilden en de beschikking konden krijgen over de oproep van een ander, voor de tweede maal hun stem uitbrengen, daar zij zich niet behoefden te legitimeren. Een ander punt dat in het geding zou kunnen worden gebracht is het feit, dat mr. Van der Made aan de heer Viseica een stembiljet heeft uitgereikt zonder dat deze het „doop- ritueel" behoefde te verrichten. Volgens de instructies voor het stem bureau moet de voorzitter aan een kiezer, die zich verzet tegen het voorschrift om een van zijn vingers in de inkt te dopen, weigeren een stembiljet te overhandigen en de kiezer niet tot de stemming toe laten. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft voor een aantal wegen en weggedeel te maximumsnelheden vastgesteld. Voor 'n aantal van deze wegen en weggedeelten zijn deze maximumsnelheden gedurende de pinksterdagen reeds van kracht. Op de verkeerspleinen bij Leidschendam, Rijs wijk, Hoevelaken, Oudenrijn, Velperbroek en de Lichtenberg (Amersfoort) zal voor taan niet sneller mogen worden gereden dan 50 km-u. Op de toeieidende wegen zijn aftellende snelheden van 90, 70 en 50 km per uur van kracht. Op de bruggen over de Gouwe en het Amsterdam-Rijnkanaal in de rijksweg nr. 12 mag voortaan nier sneller dan 70 km/u. worden gereden. Op de westelijke toerit van rijksweg nr. 12 naar Rijksweg nr. 22 te Utrecht wordt een maximum snelheid van 50 km-u. van kracht. Op de krui sing van rijksweg nr. 22 met de Prins Hendriklaan in Utrecht en de kruising van de Zuiderzeestraatweg met de Dorpstraat -Stationsstraat te Putten mogen de snel heden niet hoger zijn dan 70 km/u. Voor de Zuiderzeestraatweg is voor het gedeelte tussen Hoevelaken en Harderwijk een maximum-snelheid vastgesteld van 80 km u. welke zal gelden van 8-20 uur. Even eens zullen van 8-20 uur maximumsnel heden gelden op rijksweg nr. 23 tussen Vollenhove (De Bilt) en Amersfoort. Voor het gedeelte tussen Vollenhove en Soester- berg is 70 km u. en voor het gedeelte Soesterberg-Amersfoort 90 km/u. vastge steld. Tussen de bebouwde kommen van De Bilt en Zeist zal voortaan een maxi mum-snelheid van 7C km/u. gelden. Op rijksweg nr. 29 is tussen Hoevelaken en Apeldoorn van 4 juni tot 15 september een maximum-snelheid van 80 km/u. van kracht, dagelijks van 8-20 uur. Voor een aantal spoorwegovergangen, welke voorzien zijn van automatische hal ve overwegbomen, is een maximumsnel heid van 70 km u. vastgesteld. Deze maxi mumsnelheid geldt over een lengte van 300 m. vóór de spoorwegovergang tot 50 m. daar voorbij. Advertentie Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 Bijna vijf uur duurde een kort geding voor de president van de Almelose recht bank, dat wegens smaad aanhangig was gemaakt tegen mevrouw P. te Boekelo, een bekende dierenbeschermster. Zij zou zich op 25 maart tijdens een vergadering van de afdeling Enschede van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren critisch hebben uitgelaten over het hoofd bestuur en hebben gezegd, dat het een op lichtersbende was. Mevrouw P. ontkende dit woord te hebben gebruikt. Er werden dertien getuigen gehoord, die allen aanwe- waren geweest op de vergadering. Van deze dertien waren er zeven, die dat woord wel en zes die dit beslist niet hadden ge hoord. Op 4 juni volgt uitspraak. Onvrije vrije boer. Opnieuw is een „vrije boer" in hechtenis genomen, namelijk de landbouwer J. Schut uit Apeldoorn omdat hij had geweigerd een boete vai 48 te betalen, welke hem was opgelegd wegens het niet ntkomen van zijn verplich tingen jegens het Landbouwschap. Hij zal nu in Zutphen acht dagen in het Huis var Bewaring moeten verblijven. Vijftig jaar getrouwd. Twee Veenen- daalse echtparen zijn vijftig jaar geleder in het huwelijk getreden. De twee bruider zijn zusters. Het zijn de echtparen A. Bou- man en W. Bouman-Van Zanten, Paralel- weg 52, en H. B. Diepeveen en J. Diepe- veen-Van Zanten, Parallelweg 64. Van het eerste echtpaar is de bruidegom 73, de bruid 70 jaar, Uit dit huwelijk werden tier, kinderen geboren, waarvan er nog negen in leven zijn. Van het bruidspaar Diepe veen zijn bruid en bruidegom beiden 68 jaar. Zij kregen twaalf kinderen, waarvan er nog elf in lever} zijn. President-curator. Met ingang van 1 september 1963 is benoemd tot voorzit ter van het college van curatoren van de technische hogeschool te Delft ir. L. Sche pers, directeur van de n.v. Koninklijke Petroleum Maatschappij. Ir. Schepers zal dr. ir. F. Q. den Hollander als voorzitter opvolgen. Afscheid C. van Baren Jr. De heer C. van Baren Jr. heeft het voorzitterschap van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale overgedragen aan de heer J. Schot man. De heer Van Baren gaat, na een 44- jarig dienstverband bij de C.B.C. met pen sioen. Hij is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Scandinavië en Noord-Rusland blijft de luchtdruk hoog. Een gebied met lage barometerstanden strekt zich uit van de Golf van Biscaye over het Middel- landse-Zeegebied tot in Zuid-Rusland. Deze luchtdrukverdeling heeft tot gevolg, dat naar West-Europa matige tot vrij krachtige noordoostelijke tot oostelijke winden waaien. In Rusland wordt echter belangrijk koelere lucht in deze stroming opgenomen. De aanvoer ervan zal geduren de de pinksterdagen voortduren, waardoor de maximumtemperaturen lager zullen worden. De kans op vorming van onweers buien is zeer klein. Enkele wolkenvelden zullen waarschijnlijk voor het grootste deel oplossen. Majdmum-temperatuien i B a ïj binnen- en buitenland. ti3 Neerslag: laatste 24 uur. v a 3 Den Helder onbewolkt O 20 0 Ypenburg onbewolkt no 26 0 Vlissingen onbewolkt no 25 0 Eelde onbewolkt ono 24 0 De Bilt onbewolkt ono 26 0 Twente onbewolkt n 27 0 Eindhoven onbewolkt ono 26 0 Zd-Limburg onbewolkt ono 26 0 Helsinki licht bew. nno 16 0 Stockholm onbewolkt nno 17 0 Oslo onbewolkt ono 24 0 Kopenhagen licht bew. ono 21 0 Aberdeen onbewolkt windst. 18 0 Londen onbewolkt ono 27 0 Amsterdam onbewolkt ono 26 0 Brussel onbewolkt O 26 9 Luxemburg onbewolkt no 25 0 Parijs onbewolkt no 26 0 Bordeaux geheel bew. nnw 25 1 Grenoble onbewolkt windst. 23 0 Nice licht bew. n 23 0 Berlijn zwaar bew. nno 23 0 Frankfort onbewolkt no 27 0 München onbewolkt no 23 0 Zürich half bew. windst. 23 0 Genève licht bew. windst. 23 0 Locarno onbewolkt ono 23 0 Wenen licht bew. w 25 0.1 Innsbruck half bew. wzw 28 1 Belgrado zwaar bew. w 27 0.1 Athene onbewolkt w 27 0 Rome licht bew. windst. 22 28 Madrid licht bew. ono 23 0 Mallorca zwaar bew. windst. 23 0 Mallorca mist windst. 26 0 Lissabon zwaar bew. windst. 20 0 Zondag 2 juni Zon op 4.26 uur, onder 20.50 uur. Maan op 15.32 uur, onder 2.54 uur. Maandag 3 juni Zon op 4.25 uur, onder 20.51 uur. Maan op 16.38 uur, onder 3.11 uur. Dinsdag 4 juni Zon op 4.24 uur, onder 20.52 uur. Maan op 17.44 uur, onder 3.30 uur. 7 juni 14 juni 21 juni 28 juni Maanstanden 9.31 uur volle maan 21.54 uur 12.46 uur 21.24 uur laatste kwartier nieuwe maan eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 juni Hoog water 11.42 uur en uur. Laag water 6.52 uur en 19.40 uur. Zondag 2 juni Hoog water 0.15 uur en 12.50 uur. Laag water 8.02 uur en 20.45 uur. Maandag 3 juni Hoog water 1.18 uur en 13.46 uur. Laag water 9.01 uur en 21.36 uur. Dinsdag 4 juni Hoog water 2.04 uur en 14.26 uur. Laag water 9.45 uur en 22.18 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2