Velser gemeenschap blijft actief Aanhoudende groei van de chemische industrie Echtgenote van Rijkshavenmeester liet sleepboot „Gelderland" te water Ontslagbesluit niet strijdig met het verdrag van Rome z-p;nnebril-ept&clt wanfamuL /i\ Wie wil collecteren voor epileptici? 2600 kisten spinazie doorgedraaid Van kleine naar grote bedrijven i Grote dag voor n.v. Bureau Wijsmuller Visserijcongres geëindigd Veertig jaar bankwerker monteur Puzzeltocht van Clara Sternschool ZATERDAG 1 JUNI 1963 7 Bloemenveiling Kort nieuws In de vishal en op zee In IJMUIDEN gevestigd Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 Met het einde van het seizoen in zicht heeft het algemeen bestuur van de stichting „De Velser Gemeenschap" in het Cultureel Centrum te IJmuiden, de periodieke ver gadering gehouden, die deze keer tevens de jaarvergadering was. In zijn begroetings woord kon de voorzitter, de heer J. van Os van den Abeelen, een speciaal woord van welkom richten tot de heer Th. Witte, die mevrouw G. E. Heykoop-van Reekum opvolgt als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en tot de heer J. G. Kolkman, vice-voorzitter van de V.V.V. Velsen-IJmuiden, welke laatste door deze organisatie is aangewezen als vertegenwoordiger van de V.V.V. in het bestuur van de Velser Gemeenschap. Omgekeerd heeft het bestuur van de Velser Gemeenschap zijn vice- voorzitter, ds. J. A. Tiemens, afgevaardigd in het bestuur van de V.V.V. Velsen- IJmuiden. Deze uitwisseling van bestuursleden accentueert de groeiende relatie, die tussen beide organisaties is ontstaan. Bij de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde heren ds. J. A. Tiemens, H. Groen en mr. H. Kesler bij enkele kandidaatstelling herkozen. Bij een contact van het dagelijks be stuur der Velser Gemeenschap met het voltallig college van Burgemeester en Wet houders is gebleken, dat het gemeentebe stuur het bijzonder op prijs stelt als Vel- sen contacten onderhoudt met steden in enige andere landen. Het gemeentebestuur acht daarbij de „stichting De Velser Ge meenschap" het aangewezen orgaan voor het onderhouden van deze contacten. Zo als bekend zijn er reeds contacten ge weest met Edmonton en Guildford in Engeland, waarvan thans kan worden toe gevoegd, dat begin juli 25 jongeren uit Guildford een bezoek aan Velsen zullen brengen, eind augustus gevolgd door een tegenbezoek van een groep uit Velsen. Met Bergisch-Gladbach in Duitsland bestaat reeds een aantal jaren een over en weer bijzonder gewaardeerd contact. Met Lokeren in België komt het con tact op gang. Begin juli brengt een muziekvereniging uit Lokeren op uitno diging van de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" een bezoek aan onze gemeente en een week later gaat „Soli" daar te gast. En dan overweegt men nog contact met een ander land, waarbij de gedachten gaan naar Frankrijk en met name naar Diep pe, in verband met de relatie tussen de vissersbevolking van beide landen. Wat dit laatste contact betreft zullen alle voorbe reidende stappen nog moeten worden ge daan. Nu het einde van de viering van het 10-jarig bestaan der Velser Gemeenschap nadert zullen veel van de komende akti- viteiten gericht gaan worden op de caril lonfonds, opdat in de stadhuistoren een carillon namens de gehele bevolking zal kunnen komen. Binnen afzienbare tijd zal voor dit doel een comité worden gevormd en het is te verwachten, dat met de start van de aktiviteiten niet land meer zal worden gewacht, dat deze aktief zullen zijn en voorlopig voor een belangrijk deel hun stempel zullen drukken op alles, wat door de Velser Gemeenschap in alle geledin gen naar buiten wordt ondernomen. De contact-commissie Santpoort heeft met gemeentelijke autoriteiten overleg ge pleegd over voorzieningen, die in het pand Hoofdstraat 117 zullen kunnen worden ge troffen ten dienste van het verenigings leven. Zoals bekend is dit gebouw onlangs door de gemeente aangekocht. Het wordt de voorloper van een eigen Santpoorts centrum, dat aan de Hagelingerweg is geprojecteerd. De chr. vereniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte schrijft: „Zoals elk jaar doet de inrichting, Meer en Bosch te Santpoort ook nu weer een beroep op de bevolking van Velsen. Zij doet dit met klem en vrijmoedig heid omdat haar bekend is, dat er nog steeds grote wachtlijsten voor opname van patiënten zijn. Zij doet dit ook, omdat zij weet dat de onderzoekingen der medische we tenschap steeds nieuwere en meer wegen tot daadwerkelijke bestrijding der zo gevreesde volksziekte epilepsie openen. Zij doet dit temeer daar zij telkens weer ervaart dat haar werk in en buiten de inrichting wordt gewaar deerd en steeds weer op uw steun mag rekenen. Dit jaar is de kollekte in Velsen van 10 t.m. 15 juni 1963. Wilt u ons helpen met het koliek- teren??? Geeft u zich dan op bij mevr. Van Rijn, Braamstraat 3 (voor IJmuiden- West) of bij de heer Hartmans, p.a. Velserduinweg 127 (voor IJmuiden- Oost). En als u niet in de gelegenheid bent om te koliekteren, geeft u mild voor uw zieke medemens, die u hiervoor in stilte hartelijk dankt". Het is geen al te beste week op de groentemarkt geweest; door het warme weer is de vraag naar spinazie danig ver minderd en zo draaiden er vrijdag 2600 kisten van 6 kilo door. Ook de sla bracht niet meer op dan 16 cent per krop. Rabar ber had men dit warme weer duur ver wacht, maar de hoogste notering was 12 cent per bos. De postelein daalde van 60 cent naar 20 cent per kilo. Het eerste bosje wortelen ging vlot van de hand voor 1.10. Ook een bloemkooltje was goed aan de prijs en hier werd tot 1,50 per stuk betaald; een kilo dikke witte asperges noteerde nog 3.70. Een doosje aardbeien kost nog 1.45 per stuk. GROENTEVEILING BEVERWIJK Prijzen van vrijdag: Aardbeien 95145; asperges 180370 per kilo; spinazie 818; sla 616; prei 1125; rabarber 512; bos- peen 100110; radijs 815; posteléin 720. GROOTSTE RIJN-PASSAGIERSSCHIP IN DE VAART Het grootste Rijn-passagiersschip, de „Loreley", is in de vaart genomen. De doopplechtigheid had plaats bij St. Go- arshausen aan de voet van de Loreley. De sectie Muziek organiseert in de zo mermaanden weer een aantal openlucht- concerten. In september wordt de jaar lijkse marswedstrijd gehouden met als in zet de VG-beker. En in november hoopt men te komen tot een groot gezamenlijk concert. Ook de sectie Zang heeft grote plannen. Daar streeft men naar een ge zamenlijke uitvoering in begin 1964, waar bij dan de grote koren afzonderlijk zullen optreden en de kleinere koren gezamen lijk. Ondanks het warme weer konden de prijzen aan de bloemenveiling zich deze week handhaven. De tulpen hebben nu afgedaan en er waren vele partijen kas- irissen. De irissen die in het begin der week goedkoop waren, varieerden vrijdag van 90 tot 140 cent per bos, voor wat de goede kwaliteit betrof; lathyrus, pyretrums en violieren gingen Vrij vlot weg. Voor de anjers werd rond de 25 cent per stuk be taald, terwijl de rozen tot 40 cent per stuk kwamen. De aanvoer van potplanten was in verband met de luilakmarkten vrij groot en de handel verliep vlot. De aanvoer van perkplanten neemt af, maar afrikanen, petunia's en salvia's nemen deze plaatsen al weer in. Burgemeester. Tot burgemeester van Pannerden is benoemd mr. A. J. E. Haver- mans. Hij is 28 jaar, gehuwd en rooms-ka- tholiek. De heer Havermans is werkzaam op de gemeentesecretarie in Zevenaar. Burgemeester. Tot burgemeester van de Betuwse gemeente Heteren is benoemd de heer J. A. Bolt, thans gemeentesecreta ris van Hengelo (G.) De heer Bolt is r.k. en 45 jaar. Hij volgt de heer H. J. Knoppers op. die meer dan dertig jaar burgemeester van Heteren is geweest. Uit het verslag van de Vereniging Ne derlandse Chemische Industrie over 1962 blijkt, dat de plaats die deze industrie on der de andere bedrijfssectoren inneemt, geleidelijk groter wordt. Maakte ze, wat de omzet betreft, in 1952 7,5 percent uit van de gehele Nederlandse industrie, in 1962 was het percentage tot 8,5 gestegen met een bedrag van 3.500 miljoen in verge lijking met 1.400 miljoen voor 1952. Van deze omzet werd in 1962 57 percent ge ëxporteerd tegen 56 percent in 1961 en 50 percent in 1958. Na de oorlog hebben zich in ons land vele Amerikaanse bedrijven, naast enkele Engelse en Zwitserse, gevestigd, waarvoor dikwijls de mengvorm met de inheemse industrie werd gekozen. Van de omzet in 1962 ad 3500 miljoen had 94 percent be trekking op de eigen industrie en 6 per cent op de vreemde, tegen respectievelijk 96 en 4 percent in 1958. Voor 1965 worden v V>.:s. Vj Het evenbeeld of zo men wil twee lingzuster van de nieuwe sleepboot van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden, de „Groningen", is vrijdagmiddag op de werf van Kramer en Booy te Kootster- tille in Friesland rap van de dwarshel- ling gegleden, nadat mevrouw T. Hin driks-Kuiken een in het felle zonlicht fonkelende fles champagne met een ferme worp tegen de boeg had gewor pen. De „Gelderland", de derde in de reeks van vier nieuws zeeslepers voor het IJmuidense bedrijf, lag te water. De „Gelderland" glijdt van de dwarshelling. Zoals altijd, ontstonden er hoge golven, toen de boot te water gleed. Doopster, mevrouw Hindriks-Kuiken (de echtgenote van de Rijkshavenmeester van IJmuiden), toonde zich merkbaar zenuwachtig op het houten podium. Met een harde klap be landde de fles kostbaar vocht op de zwar te scheepshuid tegelijkertijd werd de na tionale driekleur, die de naam van de 2950 IPK sterke sleepboot bedekte, weg getrokken. Op de stellage werden handen geschud. In de kantine van Kramer en Booy, die eerder reeds de sleepboot „Groningen" bouwde, dankte de heer Kramer mevrouw Hindriks voor het verrichten van de doop plechtigheid. Hij herinnerde aan een vroe ger schip, dat de naam „Gelderland" voerde en waarmee wijlen Paul Kruger door Koningin Wilhelmina naar Nederland werd gehaald. De directie van Bureau Wijsmuller dankte de heer Kramer ver volgens voor het vertrouwen. Men hoopte dat de nieuwe sleper (die weinig olie ver bruikt) kan concurreren tegen de beste boot van Smit. Mevrouw Hindriks zei dat heel IJmui den altijd meeleeft, wanneer er een sleep boot van Wijsmuller zee kiest. De nieuwe sleper is, zo zei zij, met Friese dege lijkheid gebouwd. Een schip is volgens haar voor een rechtgeaard zeeman het enige houvast op zee, jeker wanneer die zee kuren gaat vertgnen. Namens allen uit IJmuiden, die niet jetuige konden zijn van de tewaterlating, Irracht zij dank aan de heer Kramer voor zijn goede produkt. De heer Arthur Wijsmuller haakte in op dat wat de heer Kramer had gezegd over de historische reis van de „Gelderland" met Paul Kruger. Deze man had een gaaf en vast karakter, eigenschappen die hij mmm Voor mevrouw T. Hindriks-Kuiken, die de nieuwe sleepboot doopte, was het ook een grote dag. ook aanwezig wenst bij gezagvoerder en bemanning van de nieuwe sleepboot. De Rijkshavenmeester, de heer Hindriks dankte tenslotte de directie van Wijsmul ler voor de eer die zijn vrouw was aan gedaan eer schip van de snel groeiende maatschappij te dopen. Ook dankte hij de directie voor alle medewerking, in welke vorm dan ook, in IJmuiden. Rest ons te vermelden dat talrijke per soneelsleden van Bureau Wijsmuller naar Kootstertille waren gekomen met twee autobussen. De werfdirectie bood in het Europa-hotel te Leeuwarden een goede maaltijd aan. Ongeveer 650 afgevaardigden uit 49 lan den hoorden tot besluit van het congres van een week, dat werd georganiseerd door de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. (FAO) hoe de ontwikkelin gen, die uit de ruimteonderzoekingen voortvloeien, de praktische toepassing van nieuwe ideëen voor de visserij dichterbij brengen. Het voornaamste punt van bespreking was een document getiteld „toekomstige ontwikkelingen voor de vangst van zeevis sen," dat werd ingediend door de Ameri kaan Dayton L. Alverson, de vertegen woordiger van het Amerikaanse bureau van commerciële visvaart en Norman Wi- limowsky van het visserij instituut aan de universiteit van British Columbia, Cana da. Hierin werd verteld van drijvende-plas tic blokken, die visscholen die zich daar omheen verzamelen kunnen ontdekken en melden. Ook werd er een uitleg gegeven van onbemande geluidsstations, .die pas serende scholen zouden kunnen identifice ren met behulp van een soort elektronisch stelsel. Deze beide methoden werden mo gelijke ontwikkelingen genoemd. Het volgende beeld werd gegeven van wat de visserij in de toekomst zal kun nen zijn: Een reeks ratelende telexen die een on ophoudelijke reeks hydrologische gege vens doorgeven. Deze statische gegevens worden doorgezonden naar rekenmachi nes die deze dan omzetten in biologische, oceanografische en meteorologische rap porten. Deze rapporten, die naar de visserijcen tra in de wereld verzonden zullen worden, zullen dan de basis vormen voor het op stellen van visserijplannen, de opsporing van vissen, de visvangst en de verwerking van de vis. percentages van respectievelijk 88 en 12 geschat. In het verslag wordt voorts opgemerkt dat het aantal ondernemingen (circa 400) in de'chemische industrie iets afneemt. Er komen wel nieuwe bij, maar aan de an dere kant hebben vele samenvoegingen plaats. Dit blijkt wel hieruit dat de omzet van de grote ondernemingen (meer dan 100 miljoen omzet) in 1958 26 percent van het totaal bedroeg, in 1962 45 percent, terwijl dat van de kleine ondernemingen (tot 25 miljoen omzet) van 40 tot 34 per cent terugging. Dit proces gaat door, zo dat het aandeel van de grote ondernemin gen naar schatting in 1965 51 percent, dat van de kleine nog slechts 28 percent zal bedragen. De ontwikkeling in de richting van gro te ondernemingen vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit dat de chemische in dustrie een zeer kapitaalintensief bedrijf is en het vervaardigen in omvangrijker, en dus meer kapitaal vergende eenheden plaats vindt. Kleinere ondernemingen kun nen daardoor minder gemakkelijk tot uit breiding komen. Voor het veroveren van een plaats in een groeisector is veel meer kapitaal nodig dan voor een uitbreiding in een gevestigde sector (speurwerk, techni sche ervaring, etc.). Om deze reden zal de kleinere onderneming nauwelijks, de middelgrote meer en de grote vooral in staat zijn zich in een groeisector te wagen. Samenvattend stelt het verslag dat bij de chemische industrie hier te lande de uitbreiding, zij het niet in alle sectoren, voorlopig snel en groot zal blijven on danks de huidige moeilijkheden. De chemi sche industrie in het algemeen ontwikkelt zich snel en er is reden om te veronder stellen dat ons land, in de zich vormende grote markt, hiervan verhoudingsgewijs meer dan zijn deel zal krijgen. De heer B. A. van der Sijpt, eerste bankwerker-monteur in de elektrische werkplaats van de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen n.v. te Vel sen, was vrijdag veertig jaar aan het bedrijf verbonden. In het directiekantoor werd de jubilaris met zijn familie in aan wezigheid van de heren ir. G. A. Schoon- kind, hoofd technische dienst en W. van Dijk, chef van de E. W. door de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirec teur, óp hartelijke wijze toegesproken. De directeur herinnerde aan de goe de vaktechnische verdiensten van de ju bilaris en hoe hij reeds ver voor de tele visie voor het Nederlandse volk een De- grip ging worden, een televisietoestel bouwde, evenals hij zich in de twintiger jaren ook al op radio had toegelegd. De vruchten van deze hobby, die bovendien een zender-ontvangtoestel omvat, vinden een plaats in de woning aan de Water- vlietstraat. De erkentelijkheid van de directie voor de goede verdiensten van de heer Van der Sijpt werd gehonoreerd met het aan bieden van een enveloppe met inhoud en schriftelijk gelukwensen van de hoofddi rectie. Wegens de langdurige trouw kreeg hij aangeboden het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Van der Sijpt ontving de ge bruikelijke foto. In het gebouw Concordia, waar het vrij wel voltallige personeel van de E.W. en de oud-chef, de heer P. Crabendam aan wezig waren werd de huldiging voortge zet en ontving de jubilaris een fraaie vul pen. Voor de collega's liet de heer M van Ladesteijn, werkbaas, in een geestig rijmwerk van monteur F. Brakenhoff vele wetenswaardigheden uit vroeger dagen de revue passeren. Al met al was het voor de familie Van der Sijpt een zeer prettige ervaring. In de woning aan de Watervlietstraat kwamen velen de jubilaris nog gelukwensen en ont ving hij vele geschenken en bloemen, waaronder een fleurig stuk van de direc tie. Op grond van artikel 6 van het Buiten gewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945 is het verboden een arbeidsverhouding te beëindigen zonder toestemming van de di recteur van het gewestelijk arbeidsbureau. Het verbod geldt zowel voor de werkge ver als voor de werknemer. In tijden van werkloosheid is het ..B.B.A. 1945" in de eerste plaats gericht tegen de werkgevers. De werknemers genieten dan een zekere bescherming tegen ontslag Maar in de huidige tijd van arbeids- schaarste werkt het ontslagverbod juist te gen de werknemers die van betrekking willen veranderen. De werknemer kan dus gedwongen worden zijn arbeid bij zijn te genwoordige werkgever te blijven voort zetten. De vraag heeft zich voorgedaan, hoe het *A. ziplj-.yerhóudt tot het Euro pese* verdrlg 'ft6f Ée^chferming van de Rechten van de Mens en de fundamentele vrijheden. Dit verdrag is op 18 mei 1954 in werking getreden. Volgens artikel 4 van dit „verdrag van Rome" mag niemand in slavernij of dienstbaarheid worden gehou den. Verder mag niemand worden genood zaakt dwangarbeid of opgelegde arbeid te verrichten. Is het ontslagverbod van het „B.B.A. 1945" nu niet in strijd met het verdrag van Rome? Een werkgever had de pre sident van de rechtbank te Rotterdam ver zocht een van zijn werk weggebleven werk nemer te bevelen het werk te hervatten. De werknemer voerde als verweer aan, dat hij zijn arbeidsovereenkomst rechts geldig had opgezegd. Hij had daartoe geen vergunning van de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau. Maar artikel 6 van het „B.B.A. 1945", waarin die ver gunning wordt voorgeschreven, tte hi; in strijd met artikel 4 van het verdrag van Rome, zodat het z.i. rechtskracht mis te. De president overwoog, dat de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau volgens artikel 6 van het „B.B.A. 1945" verplicht is alvorens op een ontslagverzoek te beslissen in overleg te treden met de dienst van de Arbeidsinspectie, die verte genwoordigers van de in aanmerking ko mende organisaties van werkgevers en werknemers hoort. Dit artikel bevat dus bepaalde waarborgen, welke ertoe strek ken, dat de directeur bij zijn beslissing mede rekening houdt met de belangen van de werknemers. De president overwoog voorts, dat het desbetreffende artikel de bedoelde toestem ming niet eist in geval van beëindiging van de arbeidsovereenkomst wegens een dringende, onverwijld medegedeelde re den. Verder wees de president nog op de mo gelijkheid om buiten de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau om aan de rechter ontbinding van de arbeidsover eenkomst te vragen wegens gewichtige re denen. Wij tekenen hierbij aan, dat van deze mogelijkheid in de praktijk niet veel gebruik wordt gemaakt. Procederen kost geld en tijd. Meestal volgt men de weg via de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau. Deze weg kost niets en kan sneller naar het beoogde doel leiden. In het desbetreffende geval oordeelde de president, dat alles bij elkaar genomen zeker niet gezegd kon worden, dat arti kel 6 van het „B.B.A. 1945" tot slavernij, dienstbaarheid, dwangarbeid of opgelegde arbeid leidt, als bedoeld in artikel 4 van het verdrag van Rome. Reeds om deze re den kan de werknemer zich niet op het verdrag van Rome beroepen, zodat zijn verweer faalt. Met deze motivering wees de president de vordering van de werkgever toe. De vraag of de Nederlandse wetgeving in het algemeen aan artikel 4 van het verdrag van Rome getoetst kan worden, liet de president in het midden. In gelijke zin besliste het gerechtshof te Amsterdam in een soortgelijke zaak. Het gerechtshof overwoog bovendien, dat de bepalingen van het verdrag van Rome kennelijk alleen betrekking hebben op het verrichten van arbeid op grond van ar beidsverhoudingen, waartoe de overheid van een der verdragsstaten zijn burgers verplicht zonder dat deze burgers zich daartoe tevoren vrijwillig hebben verbon den. Volgens dit arrest zou artikel 4 van het verdrag van Rome dus niet slaan op ar beidsverhoudingen met particuliere werk gevers, maar uitsluitend gericht zijn tegen het door de overheid laten verrichten van slavenarbeid. Mr. C. A. Baron Bentinck Als extra attractie voor de jeugd bij de luilakviering, heeft de oudercommissie van de Clara Sternschool in IJmuiden in sa menwerking met de leerkrachten een puz zeltocht uitgeschreven voor de leerlingen van de drie hoogste klassen. Hiervoor oe- stond hedenmorgen zoveel animo, dat de start om vijf uur op het schoolplein een gezellige drukte ten gevolge had. Nadat de deelnemers uit de vierde Klas in de gelegenheid waren gesteld door mid del van de sjoelbak de eerste punten te verzamelen, werd hun de uitgeschreven route overhandigd, die uiteraard van de gebruikelijk listige valletjes was -"oorzien. Voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen werd de puzzeltocht door een hinderniswedstrijd voorafgegaan, onder weg waren enige controleposten opgesteld, waar de deelnemers met de juiste beant woording van enige vragen het puntenaan- tal eveneens konden opvoeren. Aan net einde van deze geanimeerd verlopen puz zeltocht ontvingen de scholieren nog een traktatie, waarna zij al of niet in het oe- zit van een fraaie plant als prijs, naar in ieder geval voldaan huiswaarts keerden. Vrijdag. De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 6200 kisten vis waarvan 1099 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 4 tongschar en schar- tong, 2939 schol, 46 schar, 134 haring, 618 makreel, 372 schelvis, 409 wijting, 434 ka beljauw en gul, 2 haai, 5 wolf, 6 poon, 120 koolvis en 8 diversen. In guldens, per kilogram: Heilbot 3,40 2,20; gr. tong 3,30—2,80; grm. tong 3,30— 2,20; kim. tong 3,60—2,80; kl. ton I 4,40— 3,60; kl, tong II 3,60—3,30.. tarbot I 2,90— 2,40; zalm 113. Per 50 kilogram: Tarbot II 130; tarbot III 130; tarbot IV 116112; tongschar 88; kim. schol 26—22; kl. schil I 29—25; kl. schol II 218; schar 178; V. haring 2614,60; makreel 4217,20, gr. schelvis 7337; grm. 35—33; kim. 37—30; kl. I 38—27 kl. II 28— 17; wijting 28—8; Gr. Gul 3824; mid. 31— 20; kl. 2720; Kleine haai 16; kl. wolf 38 28; poontjes 29; kl. koolvis zw. 2524. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 18451; gr. koolvis zw. 70; gr. wolf 7876. In guldens: KW 93 8880; KW 180 3040; KW 178 7320; KW 194 7790; KW 33 6000; KW 98 8200; KW 57 9220; KW 8 9830; KW 174 8120; KW 128 2900; KW 100 1230; KW 166 3230; KW 207 3690; IJM 60 2530; IJM 2 3270. Advertentie IJMUIDEN 'Slril GOUDA ZWIJNDRECHT

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7