Waag-Taveerne heropend Haarlems schouwburgpubliek reageerde zeer spontaan op het plan „Vrienden van Centrum" Mk OE PROGRAMMA'S Zilveren anker voor Guus Hermus Het toneelweek- einde van Pinksteren Haarlemse kunstenaars exposeren in Gravelines NEGEN MUZEN Josephine Baker's kinderkolonie moet worden opgeheven ZATERDAG 1 JUNI 1963 9 In Madurodam op 6 juni Grote onthulling van Frans Hals museumpje Amsterdamse kunstprijzen 1961 en 1962 uitgereikt NRU-Kleinkunstcursus levert eerste geslaagden af Doopsgezind Zangkoor gaat wellicht verdwijnen „Plantage Tamarinde" Herdenkingsexpositie André van der Vossen nabeschouwingen Hildegard Knef De radio geeft zondag De radio geeft maandag De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Examens ~0*K e*H% v DE AANWEZIGHEID van tweeëntwintig bloemenmeisjes herinnerde de bezoekers van de vrijwel uitverkochte Haarlemse Stadsschouwburg er vrijdagavond aan, dat de vijftigste opvoering van Lessings toneelspel „Nathan de Wijze" door de toneelgroep „Centrum" een enigszins feestelijk karakter zou worden verleend. Dit kwam in het bijzonder tot uitdrukking aan het einde van deze al eerder uitvoerig in ons blad besproken sublieme voorstelling, toen Guus Hermus en Ann Hasekamp temidden van hun medespelers ovationeel en langdurig werden toegejuicht en de vele op gedragen bloemstukken de indruk wekten, dat er in de pauze een bezoek was ge bracht aan de vijftig meter verder gehouden Luilakmarkt. Nadat het enthousiaste applaus eindelijk was afgenomen, betrad de heer J. van der Molen het toneel om tegenover Guus Hermus het plan te onthullen tot oprich ting over te gaan van de kring „Vrienden van Centrum", met de bedoeling dit ge zelschap zo mogelijk meer aan de Spaar- nestad te binden. Volgens de spreker heeft de toneelgroep „Centrum", door in het af gelopen seizoen vier premières in Haar lem uit te brengen zulk een verheugende voorkeur voor deze stad getoond, dat men zich verlicht voelde hier iets tegenover te stellen. Hij bood Guus Hermus een klein zilveren anker ten geschenke aan, niet alleen bedoeld als symbool van kracht en verbondenheid, doch ook als huldeblijk voor de artistieke prestaties van deze ac teur en het gezelschap. Vervolgens wendde de heer Van der Molen zich tot het publiek, dat hij ver zocht het bij de ingang verstrekte kaartje van adres of telefoonnummer te voorzien, zodat de initiatiefnemers de namen ken nen van hen, die in principe bereid zijn als lid van deze kring toe te treden. „Een moordkans" welke volgens spreker door niemand der aanwezigen mocht worden verzuimd. De heer Van der Molen kon ons hedenmorgen meedelen dat 450 kaart jes ingevuld zijn ingeleverd. Alle gegadig den zijn in de loop van vandaag opgebeld. Men mag verwachten dus, dat de ver eniging spoedig kan worden opgericht. OP ZIJN BEURT toonde Guus Hermus zich bijzonder verrast en erkentelijk voor deze sympathieke geste; hij zei ervan overtuigd te zijn mede namens zijn colle ga's te spreken als hij vaststelde, dat de Haarlemse Stadsschouwburg tot de weinige theaters behoort, waar het spelen voor de acteur altijd een extra genoegen wordt. De reden? „Och ongetwijfeld een combinatie van factqren, zoals de sfeer en het publiek; een directeur, die de ac- Het pinksterweekeinde van het Haar lemse toneelseizoen zal geheel verzorgd worden door de Toneelgroep Ensemble, dat daarmee zijn voorstellingen van dit seizoen in Haarlem besluit. Hedenavond speelt Ensemble, geregis seerd door Karl Guttmann „Hendrik IV" van Pirandello, met Julien Schoenaerts in de titelrol en Ina van Faassen als Matilde Spina, de markiezin. Voorts werken aan deze voorstelling onder anderen mee Han nah van der Vlugt, Tom van Beek, Ton van Duinhoven en Lucas Wensing. De De- roemde titelrol wordt door Schoenaerts zo grandioos gespeeld, dat alleen hij al een bezoek aan deze voorstelling rechtvaar digt. De regisseur heeft dit spel van zin en waanzin gesitueerd in de twintiger ja ren. Het aangrijpende stuk wordt door „Ensemble" uitstekend gespeeld. De ver taling is van H. W. J. M. Keuls. Zondagavond, morgen 2 juni, speelt het gezelschap „Ingeborg" van de in 1960 op 72-jarige leeftijd overleden Zwitserse schrijver Curt Goetz. Het stuk is vertaald door Jan Willem Hofstra en in regie van Jan Retèl vertolkt door onder andere Ina van Faassen (titelrol), Tilly Perin-Bouwmeester in de rol van tante Ottilie (die bij de eerste serie van dit stuk dit seizoen gespeeld werd door Fien de la Mar), Cor van Rijn, Tom van Duinhoven en Lucas Wensing. Dit stuk. een vlot niemendalletje, is in de Ensemble-opvoe ring door uitstekende spelprestaties een luchtig en charmant „avondje-uit" gewor den. Maandag, tweede pinksterdag, speelt het gezelschap „Een maand op het land" van Toergenjev, in de vertaling van prof. Karei van het Reve en in regie van Sja- rov. Sigrid Koetse speelt de rol van Na talia, die na een weinig opwir.ded huwe lijksleven plotseling genegenheid voelt voor de jonge huisleraar Rakitin, die door Ju lien Schoenaerts met een fascinerende na tuurlijkheid wordt gespeeld. Over de voor stellingen zijn de meningen nogal verdeeld' sommigen hebben haar de beste van het seizoen genoemd, anderen: traag en dood- geregisseerd. Aan de voorstelling werken, naast de genoemden, onder anderen mee Jos Knipscheer, Marja Habraken, Magda Janssens, Carla Dura, Jan Retèl, Max Croiset en Nel Kars. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal op donderdag 6 juni aanstaande, 's avonds om kwart over acht, in de miniatuurstad Maduro dam een „seer constighe ende fraai/e, natuurghetrouwe miniatuur nabootsing van het vermoerde Frans Halsmuseum van Haerlem" (aldus de aankondiging) overdragen aan het bestuur van de Stichting tot Bijstand van het Neder lands Studentensanatorium die Maduro dam exploiteert. Het model (compleet met avondverlich ting) is vervaardigd door architect W. Eylerts. De feestelijke overdracht zal wor den opgeluisterd door muziek van 17de- eeuwse Nederlandse componisten, te spelen door een kwartet uit het Hofstad Jeugd orkest onder leiding van mevrouw T. Tal boom-Smits. De musici treden op in oud- Hollandsche kledij. De uitnodiging is voor de gelegenheid ook ver-oud-Hollandst. In Madurodam ziet men de zaken graag groot. teurs altijd als vriend ontvangt en het vakbekwame personeel". Bovendien zei de heer Hermus persoon lijk nog altijd vele weemoedige herinne ringen aan deze schouwburg te hebben, doordat het gezelschap van zijn overleden vader Cor Hermus, „Comedia", hier des tijds vaste bespeler is geweest. „En een toneelspeler moet nu eenmaal het gevoel hebben, ergens over een eigen tehuis te kunnen beschikken, hetgeen toen met alle leden van „Comedia" het geval is ge weest. Mocht dit straks eventueel ook voor „Centrum" mogelijk worden dan ver zeker ik u, dat wij Haarlem hiervoor uiterst dankbaar zullen zijn", eindigde Gus Hermus zijn toespraak. Ann Hasekamp en Guus Hermus tijdens de huldiging. Tijdens een buitengewone vergadering van de Amsterdamse Kunstraad in de David Roëll-zaal van tiet Rijksmuseum heeft Amsterdams wethouder voor de Kunstzaken, mr. R. van den Bergh, de oor konden, behorende by de door de ge meente in 1961 en 1962 toegekende 18 prij zen op het gebied van litteratuur, toneel en typografie, uitgereikt. Na de opening door de voorzitter van de kunstraad, mr. B. A. van Schaik, bracht de harpiste Phia Berghout een door Jurriaan Andriessen in opdracht van de gemeente Amsterdam ge componeerde ballade voor harp-solo ten gehore. Zoals reeds enkele malen gepubliceerd zijn bekroond in de afdeling Novellen: Inez van Dullemen Anton Koolhaas. B. Roest Crollius; poëzie: A. Roland Holst, Leo Vroman, Ida G. M. Gerhardt, J. Bern- lef, Huub Oosterhuis, Lucebert; essay: H. A. Gomperts, P. Calis; Roman: Willem G. van Maanen; Toneel (Albert van Dalsum- prijs): Peter van der Linden; typografie: Jurriaan Schrofer, Otto Hetterscheid, Ge rard Wernars en K. Suyling uit Bloemen- daal. Na de uitreiking speelden Paul van Gorcum en Maria Verheyden de liefdes scène tussen Kosen en Jacquelin uit het blijspel „De gecroonde Leersse". Tot slot hield drs. E. R. Meyer een causerie met lichtbeelden over „Officiële kunst tussen 1880 en 1900". 'S De Haarlemse kunstenaars Kees Hak, Kees .Okx en Frans Verpoorten zijri met werk vertegenwoordigd in de jaarlijkse expositie te-Gravelines (Frankrijk), die tot 13 juni a.s, geopend is. Frans Verpoorten exposeert er enkele etsen en een aantal ijzerplastieken (waar onder „En toch draait zij"), Kees Hak gouaches en Kees Okx gouaches, olieverf en grafiek. Aan de tentoonstelling nemen deel Palayo, Gilelt, Lagage, Bissière, Do- deighe en Clerté, dus schilders van de Ecole de Paris, en enkele Noordfranse en Belgische schilders. De expositie wordt ge houden in het stedelijk ontspanningsge bouw van Gravelines. Zeven van de veertien kandidaten van de N.R.U. Kleinkunstcursus hebben voor een deskundig publiek het openbare ge deelte van het eindexamen met goed ge volg afgelegd. In een live-uitzending ver zorgden zij een programma dat zij onder leiding van de docenten Alex de Haas en Cor Lemaire hadden ingestudeerd. De de heer J. B. Broeksz leidde de avond in met een korte uiteenzetting over de ge schiedenis van de cursus die twee jaar heeft geduurd. Hij bracht dank aan de „moeder" van de cursus, mevr. M. Kos ter, en de docenten, onder meer Jelle de Vries en Jan de Cler. Hij sprak de hoop uit dat de regisseurs deze jongeren ver der kans tot slagc zouden geven. De ge slaagden zijn: Lieke van Bommel, Ma ria Lindes, Celia Plomp, Wim de Bie, Jan Fillekers, Cees van Oyen en Martin Si- monis. Voorlopig zal gepoogd worden deze zeven kleinkunstenaars bij elkaar te hou den. De VARA trok in de loting aan het langste eind en mag als eerste een pro gramma van hen (onder leiding van Jelle de Vries) verzorgen. Dinsdagavond wordt in de rebriek „Uit" een korte flits van de diploma-uitreiking gegeven. De heer Rammelt dankte tot slot voor het aanvaar den van zijn initiatief tot deze cursus. Het Doopsgezind Zangkoor te Haarlem, dat volgend jaar 70 jaar zou bestaan, zal waarschijnlijk worden opgeheven, zo ver nemen wij uit zeer betrouwbare bron. Wij hopen dat overwogen zal worden het koor als damesensemble te laten voort bestaan, maar ook dan blijft het dubbele bezwaar wegen dat de gemiddelde leeftijd niet laag is en dat er niet voldoende jonge krachten bij komen; een situatie waar méér koren helaas in verkeren. In samenwerking met de Toneelgroep „Centrum" brengt de K.R.O.-T.V. donder dag 13 juni a.s., het door mr. Hans Keuls geschreven spel, „Plantage Tamarinde" een spel dat handelt over het leven in een plantagehuis op Curagao, is in 1958 door de toneelgroep „Theater" ,in Arnhem met succes gespeeld. Cruys Voorbergh, die destijds de regie voerde en de hoofd rol speelde, zal ook nu de rol van de oude planter Van Leent weer vertolken. Verder spelen mee: Elly van Stekelen burg, Ellen de Thouars, Simone Rooskens, Ben Hulsman, Piet Romer, Frans Koppers, Otto Sterman en Jan Grefe. „Plantage Tamarinde" is het symbool van de onder gang van het oude Curagao tussen de ja ren 1939 en 1948. Door de opkomst van de olieraffinaderijen en de groei van Willem stad tot wereldhaven, veranderde de oor spronkelijke structuur van het eiland en haar bevolking. De planters-familie Van Leent en het personeel „van ander ras", ondergaat deze verandering met de nodi ge complicaties. Deze uitzending heeft plaats in het kader van de herdenking van de afschaffing van de slavernij op Curagao, nu honderd jaar geleden. Het spel staat onder regie van Luc van Gent. De produktie heeft Thorvald Dudok van Heel en de dekors zijn van Weynand Grij zen. In het Museum Huis Van Looy te Haar lem zal op donderdag 6 juni aanstaande, om 20.15 uur, door de heer Chr. N. E. de Moor een expositie worden geopend ter herdenking van de onlangs overleden kun stenaar en ontwerper André van der Vossen. De expositie omvat schilderijen, teke ningen, grafiek, postzegels, metaalplastie ken en collages. Zij blijft geopend tot 8 juli en is dagelijks van 10-17 uur te be zichtigen (op zon- en feestdagen van 13-17 uur). VINCE TAYLOR OP DE T.V. „Teenageridool" Vince Taylor zal ge durende enkele minuten, dinsdagavond 4 juni op het beeldscherm te zien zijn en wel in het programma „Uit". De opnames zijn onlangs gemaakt toen de geheel in leren kledij gestoken Vince zich in Neder land bevond. „Modernen van toen". Honderdzestig schilderijen van 58 meest Vlaamse oude meesters uit de periode van 1570-1630 zullen te zien zijn op de tentoonstelling, die, als onderdeel van het „Holland Festi val", in het Singer Museum te Laren op vrijdagavond 14 juni door mr. H. J. Rei- nink, de directeur-generaal van de Cultu rele Buitenlandse Betrekkingen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tensehappen, zal worden geopend. De ten toonstelling, die door de voorzitter van de museumcommissie, de heer R. G. de Boer, is samengesteld uit voornamelijk uit par ticulier bezit verkregen werken, draagt de naam „Modernen van Toen", waarmee de organisatoren tot uitdrukking hebben wil len brengen hoe deze schilders binnen het, kader van hun tijd modern en soms zelfs revolutionair waren. Och, arm. Een beeld op de wereldbe roemde Trevi Fontein in Rome is woens dagavond een arm kwijt geraakt. De arm viel in stukken op de grond. Politie ver hinderde dat toeristen de brokstukken meenamen als souvenir. Schuldeisers hebben een proces aanhangig gemaakt tegen de revuester Josephine Baker, die nu genoodzaakt wordt haar kasteel, Les Milandes, in het Franse departe ment van Dordogne te verkopen. Het is een groot en oud kasteel, dat in een prachtig park is gelegen en dat de zangeres in 1948 met de opbrengsten van haar engagementen had gekocht, om het samen met haar echtgenoot, de orkestleider Jo Bouillon, te betrekken. Later vestigde zij in het kasteel een internationale kinderkolonie waarin alle rassen en huidskleuren van de wereld vertegenwoordigd zijn. Maar toen ook Josephine een jaartje ouder was geworden en het met haar car rière niet zo vlot meer liep, viel het haar steeds moeilijker aan de enorme kosten van het onderhoud van haar kasteel en haar kolonie het hoofd te blijven bieden. Bovendien waren er nogal wat moeilijk heden, schijnt het, in haar huwelijk. Jo sephine heeft niettemin dapper volgehou den voort te gaan de heie wereld af te reizen om het nodige geld voor haar twaalf geadopteerde kindertjes te verdienen. Kin dertjes waarover indertijd ook nog een ge ïllustreerd boek in vele talen is verschenen van de hand van de Nederlandse tekenaar Piet Worm. Maar nu schijnt het droeve einde van haar humane onderneming, waardoor ze bewijzen wilde dat alle rassen best onder een dak en in één wereld zonder twist of oorlog te verenigen zijn, toch in het di recte verschiet te liggen. Haar schulden zijn intussen opgelopen tot het astronomi sche bedrag van bijna twee miljoen gulden en haar vele crediteuren hebben hun ge duld verloren. Of ze na de verkoop van „Les Milandes" al hun rekeningen ver effend zullen zien, is ondertussen ook nog de vraag. De waarde van het kasteel wordt op hoogstens 300.000 geschat. Wat er met Josephines zwarte, rode, bruine, gele en blanke kindertjes gebeuren zal is even min nog bekend, want de revuester zelf vertoeft momenteel nog in Peru, waar ze haar tournee pas over twee weken heeft voltooid. De „Waag-taveerne" is heropend. Gis teravond heeft de zangeres Cobi Schreyer ditmaal samenwerkend met Ronnie Potsdammer, haar tijdens het Frans HalS-seizoen in 1962 zo succes vol gelegde contact met Haarlem en zijn bezoekers, hernieuwd. Weer is de Waag, het uit 1598 stammende gebouw op de hoek Spaarne-Damstraat, op passende en sfeervolle wijze ingericht met houten tafels en stoelen, wat koper en tin, een mooie tapkast, kaar sen en tonnen. Mevrouw Schreyer, in zeventiende-eeuw gestileerd kostuum, zingt er liedjes uit haar internatio nale repertoire. Al vele malen hebben wij haar zangkwaliteiten in dit genre mogen roemen en de luitklank van haar Spaanse gitaar. Haar programma is inmiddels weer uitgebreid met door Dolf Verspoor vertaalde copla's. Ron nie Potsdammer, die veel naam heeft gekregen als een moderne troubadour in het genre-Brassens, zingt enkele liedjes met Cobi samen. In zijn eigen repertoire zijn vooral de vertalingen die Ernst van Altena maakte van lied jes van Brassens en Brei, bijzonder goed. Zijn wat wrange maar in de beste zin van het woord moderne re pertoire is een ideale aanvulling ov dat van Cobi Schreyer. Het zou ons niet verbazen als op de Haarlemse bodem van De Waag daar een ideale combina- natie uit zou groeien. Door de serie „Navigare necesse est" geeft de VPRO een boeiend stuk voorlich ting niet alleen voor de jongere kijkers over de koopvaardij. De vijfde afleve ring van deze door Almar Tjepkema en Wim Smits gemaakte reeks gaf alzijdig zowel in woord als beeld het werk aan boord van een passagiersschip weer, Onze bezwaren tegen het voordragen van Simon Carmiggelt's „stukjes" hand havende, moet gezegd worden dat Kees Brusse als „Man van de Dag" gisteravond sterk een Rotterdamse oud-zeeman (met het niet zo vaak gehoorde „dialect" van de Maasstad) neerzette. Het jazz-ballet „Voet bij stuk" van Hans van Manen, door de choreograaf en ande re leden van het Nederlands Dans Theater uitgevoerd, kwam onder regie van Warry van Kampen (en tegen de achtergrond van een simpel, maar zeer functioneel dé cor van Benno Premsela) goed op het beeldscherm. Wie de gratie van het klas sieke ballet op zijn tijd kan vergeten, had de mogelijkheid zich, zittend in een luie stoel, te laten opnemen in een modern be wegingsspel, dat als uiting van levensblij heid nu eens veel weg had van vrije gym nastiek en dan weer van pantomime. Maar men moet er ook wel voor in de stemming zijn. Het beste onderdeel van deze avond werd de nadere kennismaking met Hilde gard Knef, die naast een groot actrice, een sympathieke, intelligente vrouw en een chansonnière „met een eigen geluid bleek te zijn. Een warm, gevoelig geluid bovendien. Beroemde liedjes als „Er war beim Ball paré" en „Mackie Messer" wer den door haar op fascinerende wijze ge bracht. Simon van Collem en Fred Hoyte, die het programma presenteerden, sche nen als goede gastheren om haar gunst te wedijveren. Zijn met haar gevoerde ge sprekjes vertalende, demonstreerde de laatste, gefixeerd in de cameralens (en in de huiskamer) kijkend, een heilige ernst, die weinig bij het onderwerp paste. Maar mede dankzij zijn ijver kwam er in dit sfeervolle programma eindelijk weer eens 'n ster van groot formaat op 't scherm, die nu eens niets met het Franse chanson te maken had. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 IKOR. 8.00 NCRV d.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. llB.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. IKOR: 7.00 Oecumenische Pinkstervroegdienst. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Gees telijke liederen (gr.) IKOR: 8.30 Goede morgen. 9.00 Kerkdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Orgel concert. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Klassieke pianomuziek (gr.) 12.05 Klein beraad vragen en antwoorden. 12.15 Lichte orkestmuziek en solisten. 12.50 Buiten lands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelin gen. 13,10 Hel Canto-programma met commen taar.-13.45 Kamei muziek. 14.00 Heilig vuur, een programma van poëzie en muziek rond het Pinksterfeest. JlUJO Omroeporkest, omroepkoor en solisten: Le roi Davitl Bijbels oratórium. 15.40 Giammofoonmuziek. 16.00 Lichte grammo- foonmuziek. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN- 17.00 Gereformeerde Kerkdienst 18.15 Pinksterboodschap voor onze Ambonese mede-Christenen. NCRV: 18 30 Christelijk Haags Knapenkoor met orgelbegeleiding: Pinksterliede ren. 19.00 Nieuws uit de Kerken. 19.05 Geeste lijke liederen. 19.30 Gesprekken over de Heidel- berger, lezing. KRO- 19 45 Nieuws. 20.00 We zin gen de wereld rond. 20.30 Licht instrumentaal kwintet met gitaar. 20.50 Hongaars Strijkkwar tet: moderne muziek. 21.20 En ieder hoorde hen spreken in hun eigen taal: voordracht. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Radio-kamerorkest en zangsolisten: klassieke muziek. 23.45 Pianoreci tal: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 293 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.15 Trombone kwartet: moderne en klassieke muziek. 8.35 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk le ven, toespraak. VPPO: 10.00 Pinksterdienstje voor de kinderen. IKOR: 10.30 Nederlands Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen, nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Beiaard en een koperkwartet. 12.05 In het voorbijgaan: Oud Nieuws in vastgelegd geluid, een reis langs 40 AVRO-jaren. 14.05 Nws. 14.12 De toestand in de wereld, lezing. 14.20 AVRO 40: feestflitsen en fragmenten uit het Ne derlands Koorfestival 1963. 14.50 Beiaardbespe ling. 15.00 L'Amor prigioniero. cantate. 15.50 Voordracht 16.00 Licht ensemble. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.45 Sportrevue. VPRO: 17.00 Kamerkoor. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportuitslagen. 18.05 Romanti sche liedjes. 18.30 Pinksterdagwerk, reportages. 19.05 Pinkster Promenade: lichte muziek AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Van schlager tot top per: 40 jaar Lichte Muziek (I). 20.45 Kolder keuken, licht programma. 21.15 Lichte grammo foonmuziek. 21.55 Bas en piano. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Met de Franse slag. 23.30 Licht orkest. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden, gehouden op zondag 26 mei. 15.15 Kinderdienst. 1G.00 ds. P. N. Kruyswijk van Bloe mendaal. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Fanfaremuziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Pro gramma-ovei zicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Can to-Concert. 15.30 Sportprogramma. (Om 14.00, 15.30, 16.00, 17.00 en 18.00 Nieuws). 18.03 Piano recital. 18 30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Amusements programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.55 Nieuws. 24.00 einde uitzending. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.S. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00—24 00 NCRV. KRO: 8.00 Nieuws, u.15 Klavecimbel- recital. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Pinksterlie deren. (gr.) IKOR: 10.00 Het woord zingt van de geest, poëzie-programma. 10.15 Nieuws over de contacten tussen Kerk en Pinkstergroepen. 10.30 Pinksterzangdienst. 11.30 Joodse muziek. NCRV: 12.00 Marinierskapel der Koninklijke Marine. 12.40 Koorzang. 13.00 Nieuws. 13.05 Licht instrumentaal ensemble. 13.35 Klassieke gram mofoonmuziek. 14.00 Flitsen van de Bondsdag van d'e Bond van Christelijke Gereformeerde Jongerenverenigingen in Nederland te Zwoller- kerspel. 14.45 Pianospel: moderne muziek (gr.) 15.00 Vocaal ensemble: Geestelijke liederen. 15.15 Bondsdag van de Bond van Gereformeer de Meisjesverenigingen in Nederland te Bergent- heim. 16.00 Klassieke grammofoonmuziek. 16.10 Klassieke orkestwerken (gr.) 16.30 Pinkstervie ring van de Molukse Evangelische Vrouwen-Fe deratie in de Afdelingen Moordrecht en Nij- verdal. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgelcon cert. 17 45 Grammofoonmuziek. 17.50 Regerings uitzending: Een Hindostaans jubileum in Su riname door drs. J. D. Speckmann. 18.00 Sport- reportages. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Militair orkest. 20.20 Koorzang. 2100 Triptiek: vacantietips. 21.20 Radio kamer orkest en soliste: klassieke muziek. 22.00 Koor zang: Geestelijke liederen. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Hongaars strijkkwartet: klassieke muziek. 23.35 Klassieke grammofoon muziek 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 8.00 AVRO. 10.00 VPRO 12.00-24.00 AVRO. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Beiaardconcert. 8.20 Licht orkest met zangsolisten. 9.00 Kinderkoor 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.). VPRO: 10.00 Drive-in dienst (Nederlands Hervormd). 10.30 Moderne grammofoonmuziek. 11.15 Zo ik iets ben. flitsen uit de Couperus-voorstelling van de Haagse Comedie. AVRO: 12.00 Licht orkest. 12.30 Mededelingen t b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Volksliedjes. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Licht orkest. 13.45 Studentenkoor. 14.15 Het of- fber van Helena, hoorspel. 15.25 L'amor Prigio niero, cantate (III). 16.00 Sportrevue met mu ziek. 17.00 Licht ensemble. 17.15 Voor de pad vinders. 17.30 Dixielandorkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke uitzending: P.S.P. 18.25 AVRO- 40: Feestflitsen, een blik in de f eestagenda. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Die Wiener Solisten: klassieke muziek. 19.30 Amateurspro gramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Van schlager tot topper: 40 je.ar lichte Muziek (II). 20.45 Voor dracht, 21.00 Die Czardasfürstin, operette. 22.00 Ik herinner mij nog heel goed (I), lezing. 22.10 Gitaarrecital: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mededelin gen. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.15 Ra- diophilharmonisch sextet: Moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws BLOEMENDAAL, 245,3 m. - 1223 kC/S 10.00 ds. G. Toornvliet - dienst met radioluis teraars. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte mu ziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Ope rettemuziek. 15.30 Gevarieerde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de zieken 17.00 Nieuws. 17.15 Sopraan met pianobegeleiding. 17.45 Fran se les. 18.00 Nieuws. 18.03 Protestantse uitzen ding. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Orgel- recital. 18.55 Pianorecital. 19.00 Nieuws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Lichte muziek. 20.30 Voor de teenagers. 21.00 Show Time. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55 Nieuws. 0.01-0.45 Voor de zeelieden. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, piogramma voor vroege mensen, met reportages, een liedje en actualiteiten. (7.30- 7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke grammofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Chansons de France. 10.30 Klas sieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan. vooruit, praatje. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Populaire grammofoonmuziek. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram mofoonmuziek. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Musetteklanken (gr.) 13.45 Licht instrumentaal trio (gr). 14.10 Neder lands Studentenorkest: moderne en klassieke muziek. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen: gevarieerd programma (herh). 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken, 16.30 Voor de jeugd. 17.45 Beursberich ten. 17.50 Regeringsuitzending: Nieuws uit de Nederlandse Anttllen, door Henk Dennert. 18.00 Licht instrumentaal kwartet en zangsolisten. 18.20 Politieke lezing. 18.30 Harmonie-orkest. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantwoor- ding. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmuziek. 20 00 Cantemus Do mino: beschouwing over Gregoriaanse gezan gen. 20.20 Weens Filharmonisch orkest en so listen: Siegfried, opeia. (In de pauze* 21.50 Klassieke grammofoonmuziek. 22.15 De bouw van de nieuwe Assoeamdam, lezing. 22.25 Boek bespreking. 22.30-22.40 Nieuws). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-21.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Beiaard concert. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De Groenteman. 9.05 Klassieke grammofoonmu ziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 10.50 Vooi de kleuters. 11.00 Voor ee zieken. 12.00 Licht instrumentaal sextet met zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsolist. 14.00 Strijkkwintet klassieke muziek. 14.40 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gala avond, hoorspel. 16.15 Lichte grammofoonmu ziek. 16.30 Voor de jeugd 17.25 New York cal ling, praatje. 18.30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 18.15 AVRO-40: feestflitsen een blik in de feestagenda. 18.30 Dansorkest en zangsolisten. 18.55 Paris vous parle, gespro ken brief. 19.00 AVRO-40 op vleugels, een radio vliegwedstrijd boven Nederland. 21.15 Lichte grammofoonmuziek. 21.30 Met het oog op het heelal, lezing. (Til). 21.50 Operafragmenten (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Moderne muziek (gr.). 23.55-24 00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek 12.30 Weer bericht. 12.35 Tuinbouwkroniek. 12.40 Lichte or kestmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 14.15 Klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 1*7.15 Voor de kin deren. 17.40 Operamuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. *.8.50 Liedjes. 19.00 Nieuws. 19.40 Schoolwedstrijd voor de eretitel Vlaamse radiozangertjes 1963. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Symfonische muziek 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 De ge voelige snaar. 23.35 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 De bedrogen Kadi, opera. 15.55 De Jack Benny Show. 16.20 Huis. thuis wonen, documentair programma. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 De avonturen van Ivanhoe, T.V.- film NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Tijd voor Teddy, amusementsprogramma. 21.45 Dat geeft te den ken, test van algemene ontwikkeling en intel ligentie. 22.10 Inspecteur Bollinger van Scot land Yard, T.V.-film (deel 8). 22.35 Epiloog. NTS: 22.45 Journaal. 22.50-23.20 Wereldkam pioenschap kunststoten biljarten te Lyon. VOOR ZONDAG RKK: 11.00-12.00 Pontificale hoogmis uit Lu xemburg. NTS: 15.00 Weens symfonieorkest. 16.00 Timmerlui, kort filmpje. 16.20-17.05 Mickey Mouse als ontdekker van onbekend talent, te kenfilm. 19.30 Weekjournaal. AVRO: 20.00 AVRO-40, overzicht. 20.40 Theater Domino: Franse chansons. 21.30 Briljant ballet, T.V.- film. 22.00 Kunstgrepen. 22.30 Televizier: ac tualiteiten. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR MAANDAG NTS: 14.25 Internationale motorraces te Tub- bergen. 15.15 Een vrolijke tekenfilm. 15.20 Hout- vervoer in Tirol, documentaire film. 16.00 Inter nationale motorraces te Tubbergen. 16.20 De men3 in de ruimte, documentaire film. 17.05 Internationaal Concours Hiopique te Wiesbaden. 18.00 Internationale motorraces te Tubbergen. 18.20 Internationaal Concours Hippique te Wies- baden. 19.00 Sport in beeld. 19.30 Op naar Hol lywood, korte film. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: K.V.P. 20.30 Hocus Focus, Vlaamse TV-film. 21.00 Prettig weekend, speel film. 22.30-22.35 Journaal. VOOR DINSDAG r NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Taptoe Purmerend. 20.45 Meneer de voorzitter. politiek program ma 21.15 Uit: spiegel der lichte kunsten. 21.45 Filmvenster. NTS: 22.15-22.20 Journaal. Amsterdam. (G.U.). Cum laude gepromo veerd tot doctor in de politieke en sociale wetenschappen C. J. Lammers. Amsterdam. (G.U.) Geslaagd voor het doctoraalexamen Nederlands: mej. M. Prakke (Amsterdam); geschiedenis: J. W. K. van Wandelen (Amersfoort) en R. O. Beeldensnijder (Amsterdam); scheikunde: D. J Stufkens (Amsterdam). Rijkskweekschool. Aan de rijkskweek school in Haarlem zijn geslaagd voor de eindexamens tweede leerkring de dames Th. van Duijn uit Zandvoort, M. van Eist uit Heemstede, Th. Vellekoop uit Santpoort en G. Volkerink uit Wormer. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9