I Tekeningen van Henk Broer Het Weense muziekfestival biedt dit jaar een indrukwekkend rijke variatie DE PROGRAMMA'S Het NATU-toneelconcours m Zomerconcerten van het N.Ph.O. NEGEN MUZEN „7/2 't Goede Uur" Succes in Parijs voor het Danstheater modehuis margriet DONDERDAG 6 JUNI 1963 13 Ook met een grote maat kunt U goed gekleed gaan Godfried de Groot t A W nabeschouwingen Luchtige avond Russische schrijvers ingeschreven Subsidie in Rome voor Pieter van der Sloot Bob Buys Concours Hippique op 29 juni in Hoofddorp De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma KRUISWEG 47-49 HAARLEM (Van onze correspondent) WENEN. Het huidige muziekfestival van Wenen stond aanvankelijk in een „sostenuto"-teken, want het begon „ingehouden" en onthield zich van de ge bruikelijke fanfarestoten. Het was twee weken vroeger ingezet dan tot nu toe gebruikelijk, en men behoefde ook geen overdreven luidruchtige reclame onder de vreemdelingen te maken, daar deze nog op weg waren naar de Oostenrijkse hoofdstad. Dat wil echter niet zeggen dat het programma zuiniger zou zijn uit gevallen. Men krijgt integendeel de indruk dat het dit jaar nog overdadiger is, zo overstelpend zelfs dat men een soort alomtegenwoordigheid zou moeten bezitten om de voorstellingen bij te wonen, die op hetzelfde ogenblik in ver schillende gebouwen en zalen worden gegeven. AL KOMEN DE DROMMEN van de buitenlanders slechts langzaam opzetten, toch zijn vrijwel alle voorstellingen vooral in de opera al lang uitverkocht. Alleen heel goed gesitueerde vreemdelin gen kunnen nog een kaartje kopen maar dan toch alleen bij de portier van de duurste hotels en natuurlijk met de r<o- dige opslag. Wie dus over goede relaties beschikt en over het nodige geld, kan m de loop van dit festival bijna het gehele repertoire van de Weense Opera afwerken, want in deze vier weken worden er alleen in de Staatsopera, dus in het hoofdgebouw aan de Ring, achtentwintig opera's opge voerd. Daar zijn dan de opvoeringen in de Redoutezaal en in het Theater an der Wien niet meegerekend en vooral niet die van de Volksopera die ook nog acht ope ra's presenteert naast veertien klassieke operettes. HET REPERTOIRE van de Staatsope ra munt beslist niet uit door een vooruit strevend karakter; wat er wordt geboden is volgens ongeveer hetzelfde recept als dat van de andere opera-instituten. Het Weense repertoire vertoont wèl een eigen stempel, doordat het de werken van Mozart (Figaro, Cosi, Zauberflöte, Ent- führung) en van Richard Strauss (Rosen- kavalier en Intermezzo) met bijzondere voorliefde verzorgt. Ondanks alle verzet van het Weense publiek heeft Von Kara- jan voor de Italiaanse opera in het Ita liaans een eigen plaats veroverd. Niet al leen zijn alle standaard-opera's van Verdi, Puccini, Leoncavallo enz. vertegenwoor digd, maar ze worden ook door de beste Italiaanse krachten zo uitstekend vertolkt, dat men zich een reis naar de Scala in Milaan kan besparen. Als directeur van de Weense Opera en als mede-directeur van de Scala beschikt en beslist Von Kara jan over zangeressen als Sciutti, Simionato, Delia Casa en over zangers als Gedda, Protti. Zampieri, Bas- tianini, Panerai en Taddei. Maar hij be perkt zich niet tot Italianen. Dat bewijst het optreden van Birgit Nilsson, Leontine Price, Schwarzkopf, Seefried, Stich-Ran- dall en Gré Brouwenstijn. BOVENDIEN IS VON KARAJAN flink op weg om ook het tweede gedeelte van zijn repertoire-plannen te realiseren. Hij heeft namelijk het traditionele Weense verzet tegen Wagner overwonnen en nu staan reeds zeven Wagner-opera's op de vaste lijst: naast de Meistersinger, die men in Wenen a'ltijd heeft bewonderd, vooral Parsifal, Tannhauser, Rheingold, Walküre, Siegfried en Götterdammerung. Verreweg de meeste hiervan worden niet alleen door Von Karajan gedirigeerd, maar hij heeft er ook de regie en vooral de belichting de Weners zeggen: de verduistering van in handen. Herbert von Karajan Kort voor de opening van dit festival beleefde Wenen weer eens een Von Kara- jan-crisis die ontstaan was doordat Von Karajan als directeur te lang afwezig was geweest. Maar aan deze crisis is op slag een einde gekomen, toen hij weer acntei de lessenaar stond en zowel vrienden als tegenstanders biologeerde. Bij het horen van zijn feilloze en meesterlijke interpre tatie verstomt alle betweterij. Bovendien treedt Von Karajan tijdens het huidige festival twaalf avonden op, grotendeels in opera, maar ook als dirigent van twee symfonie-orkesten. Zodoende heeft hij We nen weer weten te verzoenen en nu kan het weer een stootje lijden tot de vol gende crisis. Dinsdag 11 juni zal in het „Gemeen schapshuis" in Zandvoort de uitslag wor den bekendgemaakt van het zesde, door de Nederlandse Amateur Toneel Unie geor ganiseerde toneelconcours. Zoals bekend bestaat de wisselprijs hiervoor uit de zo genaamde „Vrije Volk-bokaal". Aan deze wedstrijd werd dit seizoen door de volgende toneelverenigingen uit deze omgeving deelgenomen: „Ons Genoe gen" uit Hillegom, „Op Hoop van Zegen" uit Zandvoort, „PALVU" uit IJmuiden, „Jan van Dommelen" uit Santpoort en .Nieuw Leven", „V.Z.O.D." en „De Ken- nemer Kunstkring" uit Haarlem. De jury bestond uit mevrouw Carla van Dijk 'Haarlem) en de heren Theo Ruigrok (Haarlem), J. Lehman Lensveld, P. Bree- mer en G. Molier (Amsterdam). Voor en na de prijsuitreiking wordt door de Amsterdamse toneelgroep „Vrij Spel" telkens een één-acter opgevoerd. HET REPERTOIRE IS echter niet hele maal „versteend". Ook aan Von Karajan is het te danken dat men in Wenen „Pel- léas et Mélisande" van Debussy in een verrukkelijke, glinsterend-impressionisti- sche vertolking kan horen. Bovendien staan „Lulu" en „Wozzeck" van Alban Berg op het programma, verder „Die Kluge" van Orff en „Zomernachts- droom" van Britten. Nadat „Lulu" vorig jaar de grote verrassing in het Theater an der Wien was geweest, wordt dit op zienbarende werk in dezelfde bezetting met Evelyn Lear en Paul Schöffler in de hoofdrollen ook nu weer opgevoerd en zelfs met nog groter succes. Op grond daarvan heeft de directie van de Maggio Musicale te Florence zich verplicht deze opera in 1964 op te voeren, wat ook in de Verenig de Staten het geval zal zijn. EEN GELIJKSOORTIG succes wil men nu ook voor het werk van een andere, veel jongere Oostenrijkse componist ver zekeren, namelijk voor de opera „Dan- ton's Dood" van G. von Einem. Zestig jaar geleden werd deze zeer moderne ope ra voor het eerst tijdens het festival van Salzburg opgevoerd. Ook in het buitenland vond zij sterke weerklank, vooral kort ge leden in Berlijn, waar zelfs een Fischer- Dieskau de hoofdrol zong. Toch is de di rectie van het Theater an der Wien van mening dat het internationale opera-pu bliek nog niet genoeg doordrongen is van de markante schoonheid van deze opera, zodat nu de kans wordt waar genomen om voor dit werk een plaats te veroveren onder de moderne standaard-opera's. Dit doel schijnt bereikt te worden, want na drie lustra blijkt „Danton's Dood" rijker en dieper te zijn dan men bij de première had vermoed. Kortom: het werk heeft zich weten te handhaven en wij zijn intussen in ons oordeel rijper geworden. TERWIJL MEN OOK nu weer niet kla gen kan over het optreden van de beste solisten, die straks in systematische volg orde alle festivals zullen bezoeken, valt de medewerking van buitenlandse orkes ten in Wenen deze keer enigszins tegen. Naast het London Symphony Orchestra, Gré Brouwenstijn dat o.a. door Monteux wordt gedirigeerd, maakt men alleen kennis met het Philhar- monisch Orkest van Boekarest onder de uitstekende leiding van G. Georgescu. Al is de prestatie van dit ensemble bewon derenswaardig in de weergaven van twee symfonieën van Prokofjev, het haalt toch de hoogste kwaliteit niet, maar wel ver wijdde het de muzikale horizon. Tot nu toe was namelijk dit ensemble nog vrij wel onbekend in het westen. Ook in dit opzicht blijkt Wenen een snijpunt te zijn tussen oost en west en speelt het een rol als bemiddelaar van zuiver spirituele waarden. Men kan echter zeker zeggen dat het verblijf in Wenen voor de musici uit Boekarest nog vruchtbaarder is ge weest, want zij leerden een open wereld kennen, waar kunst zich vrij van elke po litieke binding kan openbaren en ontvou wen. ONDER DE VERSCHILLENDE koren die in Wenen optreden verdienen de aan dacht: een liedertafel uit Berlijn, het koor van de Beierse Omroep en vooral Die Haghe Sanghers, die onder leiding van Jos Vranken op 10 juni in de Stephans- dom de mis van Diepenbrock en het Te Deum van Monnikendam ten gehoren zul len brengen. Daags daarop zingen zij in de grote zaal van de Musikverein. Hierop komen wij nog nader terug. Advertentie U behoeft daarvoor slechts een bezoek te brengen aan Modehuis Margriet, het enige modehuis dat zich speciaal heeft toegelegd op de maten 42 tot 57. Deze specialisatie betekent, dat U In elke maat keuze hebt uit tientallen modieuze ja ponnen, blouses, rokken etc. En ook, dat U wordt geholpen door verkoopsters, die weten wat U verlangt. Het betekent beslist niet dat onze prijzen extra hoog zijn. Integendeel. AMSTERDAM. KINKERSTRAAT M3-145. TEL. 82144 HAARLEM. GEN. CRONJESTRAAT 96. TEL. 63944 Na een langdurige ziekte is te Naarden overleden de 69-jarige Nederlandse por tretfotograaf Godfried de Groot. Geboren in Den Helder, begon de heer De Groot zijn loopbaan in de fotografie als leerling in verschillende Nederlandse en buiten landse steden. Na de eerste wereldoorlog vestigde hij zich als zelfstandig fotograaf in Amsterdam. In zijn atelier hebben vele beroemde persoonlijkheden zich door Godfried de Groot laten fotograferen: kunstenaars, filmartiesten, vermaarde mannequins, ge leerden enz. Bekend zijn ook zijn portret ten van koningin Wilhelmina, waarvan dat uit 1938, gemaakt ter gelegenheid van het veertigjarig regeringsjubleum, altijd als het beste fotografische portret van de ko ningin is beoordeeld. Ook is heel bekend de serie portretten van de Nederlands- Amerikaanse filmster Audrey Hepburn waarvan gezegd wordt, dat zij de stoot hebben gegeven tot haar filmcarrière. Door zijn grotendeels luchtige en amu sante aard paste het NCRV-televisiepro- gramma zeer goed in de avond van een nogal afmattend hete dag. Geroutineerd, maar ook goed zorgden de familie Stone en het orkest van Pi Scheffer, versterkt door de zangeres Sheila Southern, voor ontspanning in de serieuitzendingen „Al les draait om Moeder" en „Muziek voor U". Wie zich toch nog wat wilde vermoei en, kon trachten de puzzles van het w'n- teravondspel „Zoek de zin op" te ontcij feren. Merkwaardig was daarbij de uit spraak van een intelligente deelneemster die, hoe aardig ze het ook deed, de intelli gentie-waarde van dit programma in twij fel trok. Meer geschikt voor een filmstudie-club leek ons het probeersel „Boven-al", een met allerlei trucjes en „uitsnijdingen" dy namisch gemaakt filmpje van uiteraard statische luchtfoto's. Het gewilde karakter van dit (te) vrije verhaal over Nederland werd geaccentueerd door een nogal ly rische en soms quasi-diepzinnige tekst, voorgelezen op het bekende, ingehouden maniertje. Amusant en voorzien van enige echte wijsheden was de eenakter „Improvisa tie", waarin de auteur Ionesco het schrij ven voor en over het toneel duchtig op de korrel nam. Hij spaarde daarbij noch de toneelcritiek (die, soms geneigd is van deze kunst een wetenschap te maken) De aanval op de Moskouse schrijvers is opnieuw verder gegaan met de aan kondiging dat zij zich moeten laten in schrijven bij organisaties van de Commu nistische Partij op fabrieken, scholen en ari'éere'instellingen. Het besluit heeft be trekking opf'alle Moskouse schrijvers die lid zijn van de communistische partij. In plaats van dat zij worden ingeschreven bij een speciale afdeling van de partij, zullen zij nu voorkomen op de lijsten van plaatselijke partij-organisaties bij verschil lende fabrieken en instellingen. Dit bete kent dat de schrijvers zullen moeten deel nemen aan geregelde partijvergaderin gen die ook worden bijgewoond door fa brieksarbeiders, onderwijzers enz. HET NOORDHOLLANDS Philhar- monisch Orkest zal dit jaar zes Zomer concerten verzorgen op de donderdag avonden 20 en 27 juni, 11 juli, 22 en 29 augustus en 5 september in het Con certgebouw te Haarlem. IN HET EERSTE CONCERT, dat wordt geleid door Marinus Adam, is de 14-jarige violiste Emmy Verhey soliste met het Vioolconcert van Tsjaikofsky. Het orkest opent het programma met „Een nacht op de kale berg" van Moessorgsky en sluit met de 7de Symfonie van Schubert. Het tweede concert op 27 juni staat onder lei ding van Henri Arends. Solist is de pia nist Hans Dercksen, die het Pianoconcert no 3 van Beethoven uitvoert. Het concert wordt geopend met de Ouverture Egmont van dezelfde componist. Tsjaikofsky's Vierde Symfonie besluit het programma. In het derde concert, op 11 juli, speelt de Amerikaanse pianiste Marjorie Mitchell het 2de Pianoconcert van Rachmaninoff. Onder leiding van Marinus Adam worden verder de Ouverture Euryanthe van Weber en de 8ste Symfonie van Beethoven uit gevoerd. Na de vakantie heeft het vierde Zomer- concert plaats op 22 augustus. Het con cert wordt geleid door Marinus Adam en heeft als solist de pianist Theo Bruins. Uitgevoerd worden de Symfonie in g K.V. 550 van Mozart, het Pianoconcert van Schumann en „L'apprenti sorcie'r" van Dukas. Het vijfde concert, op 29 augustus, wordt geopend met de Ouverture „Le roi d'Ys" van Lalo. De violist Dick de Reus, concert meester van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, speelt het Vioolconcert no 3 van Saint-Saëns en het concert wordt be sloten met Tsjaikofsky's Vijfde Symfonie. Het concert wordt geleid door Marinus Adam. Het zesde en laatste Zomerconcert heeft plaats op 5 september. Uitgevoerd worden het Symfonisch gedicht „Finlandia" van Sibelius, het Pianoconcert van Grieg, met als solist de jonge pianist Johan van Beek en de 2de Symfonie van Brahms. Ook dit concert staat onder leiding van Marinus Adam. Kunst- en Antiekbeurs. Prinses Bea trix heeft het voornemen op woensdag 19 juni de vijftiende Oude Kunst- en An tiekbeurs te openen, die van 20 juni tot 13 juli in het Prinsenhof te Delft zal wor den gehouden. noch zichzelf (als een schrijver, die zich aan die geleerddoenderij wel eens wat gelegen laat liggen). Onder regie van Pe ter Holland werd deze rake spotternij door de werkgroep van „de Haagse Come- die" vlot en sprankelend voor de came ra's gebracht. Ons viel daarbij vooral het uitstekende spel van Wim de Haas (als de schrijver Ionesco) op. J. Damshuizer (Van onze correspondent PARIJS Vijf, zes, zeven keer moest gisteravond woensdagtegen middernacht het gordijn in het Sara Bernhardt-theater worden gehaald vóór Parijs zijn sympathie en zijn bewondering had betuigd voor de bewonderenswaardige prestaties waar mee het Nederlands Danstheater tenslotte dan toch zijn aandeel aan het Internatio nale Festival heeft willen leveren. Hans van Manen en de zijnen kunnen tevreden zijn met hun Parijse debuut. Het Nederlandse Danstheater heeft met een even verdiend als hartelijk succes een antwoord gegeven aan de heren cijfe. raars van O. K. en W., die, zoals men zich herinnert, aanvankelijk de subsidie voor de reis geweigerd hadden om rede nen die voor de buitenwereld duister zijn gebleven, doch die achteraf door deze uit slag in elk geval niet gerechtvaardigd wor den. Van alle greoepen, die ons land tot dusver naar het Theater der Naties heeft afgevaardigd Nederlandse Comedie, Na tionaal Ballet, Scapino en nu dan het Ne derlands Danstheater heeft dit laatste gezelschap ongetwijfeld verreweg 't meest overtuigend en meest zinvolle ^aqjje^ljïjj- gedragen. Men zag hier danskunst van een groep van louter jonge, veelal zeer talentvolle krachten met een sterke homogeniteit en eén onvervalst eigen karakter, gematigd modern, dat overtuigde door een ongekun stelde oprechtheid, waarin men het merk teken van de Nederlandse volksaard meen de te mogen herkennen. In deze geest van eerlijk geloof en jeugdig enthousiasme wer den gisteren balletten op muziek van Bla- cher, Hartman, Duke Ellington dat wel de sterkste indruk maakte en Orffs beroemde Carmina Burana uitgevoerd. En in diezelfde geest hopen we vanavond ge tuige te zijn van de uitvoering van het tweede programma op muziek van Saint- Saëns, Schönberg, Britten en Brubeck, dat men zonder veel risico op vooghand dan ook al wel een even ruim en gewettigd succes durft voorspellen. DEZE MAAND kan men „In 't Goede Uur" weer eens tekeningen van de Am sterdammer Henk Broer ontmoeten. Trouwe expositiebezoekers zullen mo gelijk bepaalde zaken al eerder gezien hebben. Ze gaan echter niet vervelen en ze staan ook niet achter bij later werk van Broer dat losser of driftiger gedaan werd. Broer lijkt thans meer te rekenen op zijn ervaring en groter vrijheid te willen geven aan zijn intuïtie, waarmee een nog persoonlijker uiten mogelijk kan worden. Zijn werk komt hiermee in ex pressionistische hoek en is eigenlijk van een zuiverder expressionisme dan dat van hen, die van een spontaan vorm geven een stijl trachten te maken. Broer kan zo in de buurt van een Soutine ko men en het is jammer dat hij te weinig tot schilderen komt. Broer werkt name lijk als leraar aan twee belangrijke kunstscholen en geeft zomers nog zijn krachten aan een examencommissie. ZIJN ONTWIKKELING was geen ge makkelijke en kwam betrekkelijk laat. In beginsel objectiveert hij meer dan de echte expressionist. Wèl kon de autodidact Broer door zijn argeloze benadering van de na tuur komen tot een wijze van uitdrukken, die anders is dan die van op traditie voort- werkende impressionisten of realisten. Hoewel op een gegeven moment zijn teken- wijze grif en van harte werd geaccepteerd, is deze op vele punten bij alle eenvoud toch geen gewone in de zin van een ge wende te noemen. Met zijn zo persoon lijke benadering en eigen handschrift voeg de Broer toe aan wat reeds was. Dat hij bijdroeg aan vernieuwing kan blijken uit het van hem verlangde onderwijs en zijn daarop gevolgde invloed. Terecht is hij zelf echter beducht kleine „Broertjes" on der zijn leerlingen te maken, want zijn tekenwijze staat en valt met de intensiteit van beleven. Zijn voorbeeld ligt dan ook sterk in de keuze van het onderwerp, waarbij de mensen en hun gedragingen meestal in het middelpunt staan. Zo is bij voorbeeld het vrouwelijk naakt door hem niet gezocht als voorwaarde of aanleiding tot een fraai werkstuk. Hij tekende het model zoals hij dat in de klas ontmoette, gewoon in haar of zijn werk zoals hij an dere mensen weer in andere situaties zag. Daarom hebben zijn naaktstudies niet dat geposeerde karakter dat we wel zien in anderer verdienstelijk gedaan maar niet altijd even geïnspireerd werk. Even is toch ook zijn behoefte aan studie duidelijk en ontmoeten we in een tekening van een leerling en het poserend model een licht verschil in de benadering van beide op het blad voorkomende figuren. Onbedoeld misschien voegt dit wrikken in de behan deling van het geheel toch iets toe aan de beschrijving van de situatie, waarin de leerling echt bezig is met wat hij zich voorstelt dat op zijn papier zou moeten Het onder leiding van de Nederlandse danser en choreograaf Pieter van der Sloot staande Teatro del Balletto te Rome krijgt thans, als enige Italiaanse ballet groep, van de Italiaanse regering een jaar lijkse subsidie. Voor de komende zomer- tournee heeft Van der Sloot enige nieuwe baletten gecreëerd, n.l. „Dithyrambos" van Remzo Rossellini en een ballet op verschillende danssuites van Richard Strauss. Tekening van Henk Broer, „De modelklas". komen. De leerling tekenend in deze si tuatie verplaatste Broer zich als het ware in hem bij het aangaan van de schets van het model. Opvallend in het algemeen is ook nu weer de jeugdige allure van Broers werk. Op zaterdag 29 juni houdt de vereniging „Vooruit" op het gemeentelijk sportter rein in Hoofddorp haar jaarlijks nationaal Concours Hippique, waaraan zijn verbon den de locale premiekeuringen van de tuig- en trekpaarden, 's Morgens om 8 uur wordt begonnen met wedstrijden voor lan delijke ruiters, om 8.30 uur volgt een jeugdspringconcours, terwijl op deze tijd eveneens de premiekeuringen een aanvang nemen. Het hoofdprogramma dat om 13 uur be gint, omvat onder andere een drietal springconcoursen, verschillende tuigpaar- denrubrieken en als bijzondere show het optreden van de Trommelaeren van Ro- sendaele. Op IS juni zal mevrouw Ida de Leeuw van Rees voor de laatste maal haar radiorubriek „Met naald en schaar" verzorgen, die zij in spetember 1925 aanving. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, radio voor vroege men sen, met reportages, een liedje en actu aliteiten. (7.30-7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lich te grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Béatrice et Bénédict, komische opera (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klavecimbel-recital (gr.) 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht instrumentaal ensemble en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolis ten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Radio kamerorkest en solist: klassieke en mo derne muziek. 14.50 Lichte grammofoon muziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Klas sieke kamermuziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursbericht. 17.45 Promenade-orkest en zangsolisten: populaire operaklanken. 18.20 Lichte grammofoonmuziek. 18.50 Re geringsuitzending: Uitzending voor de middenstand. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. 19.25 Jeugd en boeken. 19.30 Po litieke lezing. 19.40 Grammofoonplaten- programma voor de militairen. 20.30 Ac tueel programma voor jongeren van 20 tot 30. 21.00 Strijkorkest: amusements muziek. 21.20 Een Aprilgrap, zangspel. 22.00 Lichte grammofoonmuziek. 22.15? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 23.20 Klassieke liederen. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VA RA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte -gram£mofoonmu:aiek. reportages, mededelingen en commenta ren. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoonmuziek. VPRO: 10.00 Het Ne derlandse Rode Kruis, reportage. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huis vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Piano recital: moderne muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Beiaardconcert. 12.05 Zang en piano. 12,20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met grammo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Zuid- afrikaanse omroeporkest. 14 00 Kinderkoor. 14.20 Water van de Helikon: literair pro gramma. 14.40 Gastenavond, gevarieerd programma (herhaling van 23 oktober 1962). VARA: 16.00 Grepen uit de muziek geschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Licht orkest en zangsoliste. 17.00 Voor de zie ken. 17.30 Licht instrumentaal kwintet. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge sproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Loon naar werken, actueel praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Zeemansliederen en -ver- halen. VPRO: 19.30 Uit de kunst, veer tiendaags magazine. 20.00 Nieuws. 20.05 Des avonds wordt het afgesneden en het verdortdocumentair programma. 20.35 Moderne pianomuziek (gr.) 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lezing (II). VARA: 21.00 Tango-rumba-orkest met zangsolis ten. 21.30 Komen er teveel auto's?, ge sprek. 22.00 't Chansonnetje in huis: lied jes. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Medebur gers, klankbeeld (I). VARA: 23.00 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.30-15.45 Voor de kleuters. 19.30 Het kralensnoer van Exloo, documentaire, NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Ach ter het nieuws. 20.45 Holland Festival 1963: speciale aflevering van Spiegel der Kuns ten. 21.10 Het Cafeetje, blijspel. NTS: 22.55- 23.00 Journaal. VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 Voor de jongeren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Actualiteiten. 20.40 De Fuik, TV-spel. 21.20 Boulevard, gevarieerd programma. 22.00 D-Day, documentaire. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. Advertentie piano's

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15