EDO na verdiende zo goed als zeker in op PEC veiligheid Baronie noch RCH had nog veel aan een gelijkspel: 1-1 Selectieteam HVB oefende tegen Zandvoortmeeuwen Opnieuw zware nederlaag voor Nederlandse handbalformatie mm WBm. O II fimwmLe - Overwinning (1-0) viel nog laag uit Nieuwe afdeling „onafhankelijken" Resultaten in tweede divisie Beide doelpunten in tweede helft Bill Thompson zal Neville opvolgen MVV krijgt lening van gemeente Zware shag tè zwaar? neem dan Engeland geducht op schot in Bazel Gelijke score het eindresultaat Nu West-Duitsers ver de meerderen Honkbalformatie overwon in een oefenmatch Interessante cursus voor trainers Perez Frances op de eerste plaats Ronchini leidt nog in Italië Nog geen melding voor extra prijs Huil wil sterren gaan aankopen Donner tóch nog op tweede plaats Niemeyer garandeert de kwaliteit DONDERDAG 6 JUNI 1963 19 mm Aanzienlijk sterker EDO's voorzitter wil: Tweede divisie A Tweede divisie B Aanstelling van 'n kundig manager noodzakelijk lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. Benfica verloor in Parijs HFC 2 strijdt om plaats in reserve eerste klasse Dauphiné Libéré Franse wielrenners voor Ronde van de Toekomst Dubbele sporttoto Nu nog vijf sporttoto's Schaaktitelstrijd O - - f Ml Berlijn en Wenen geen kandidaat voor de Spelen van 1968 EDO kan voorlopig wat ruimer adem halen. De Haarlemmers gestoken in een nieuw shirt: in de lengte gedeeld rood wit rekenden gisteren in het Noorder Sportpark in Haarlem namelijk met hek- kesluiter PEC af. De overwinning bedroeg 1-0, een magere voordelige score dus, maar wel één die volkomen verdiend mag worden genoemd. De marge had zelfs nog veel ruimer kunnen liggen, indien vooral linksbuiten Hopman en ook midvoor Pe ters de bal gedurende de tweede helft wat eerder hadden afgegeven. Beide spe lers toonden zich keer op keer van hun individualistische zijde, waardoor tal van goede kansen in rook opgingen. De Zwolse tegenstanders waren op het laatste kwartier na zo goed als onge vaarlijk. Er zat totaal geen samenhang in de aanvallen en bovendien hielden ook deze voorwaartsen de bal voortdurend te lang bij zich. De defensie van PEC ver toonde bij tijd en wijle mensgrote gaten. Pas toen rechtbinnen Van Nee de spil- plaats overnam van Abma (die midvoor ging spelen) kwam er iets meer zeker heid in de defensie. Eén man stak in deze linie met kop en schouders boven de rest uit: de razendsnel reagerende keeper Nij- land. De eerste fase van deze voor beide ploe gen zo belangrijke match verliep hoe kan het eigenlijk ook anders enigszins nerveus. Toch kwam toen reeds aan het licht dat het meeste gevaar in de aanval len van EDO school. Goalie Nijland stond evenwel steeds weer een goal in de weg, zelfs toen Van Beekum tot tweemaal toe hem van zeer nabij belaagde. Deze wat angstig aandoende rechtsbuiten zou even wel in de 33ste minuut het enige doel punt voor zijn rekening nemen. Peters trok van links de bal voor, Van Beekum, die overigens als enige EDO-man was mee gelopen, duwde er alleen nog maar zijn rechterschoen tegen aan (1-0). De Haarlemmers zetten ook in de twee de helft hun offensief voort. Er ontstonden door het onrustige en onzekere spel van de Zwolse achterhoede, waarin linksback Mans soms veel te harde charges toe paste, tal van verrassende momenten voor het domein van doelman Nijland. Peters Men zou zo denken dat de EDO-er Peters de Zwolse doelman wel kon passeren in deze positie, maar dat is slechts schijn. knalde tegen de paal, rechtsbinnen De Kleijn kopte net naast, de briljant spe lende rechtshalf Nijman waagde ook een kansje, zijn schot verdween echter juist over het doel. Kortom, EDO was aanzien lijk sterker. PEC nam echter een kwartier voor het einde het initiatief over. EDO werd zwaar in de verdediging gedrongen, maar spil Krooder c.s. en. in laatste instantie de attent keepende Amama stonden geen en kel tegenpunt toe, alhoewel midvoor Koop man en linksbinnen Voges er zo nu en dan bijzonder dichtbij waren. Terecht ech ter bleven de beide winstpunten in Haar lem. EDO komt nu nog driemaal in het veld, een overwinning zondag op Xerxes houdt de ploeg definitief weg van de onderste plaats. EDO's voorzitter S. Henstra heeft een plan ontworpen om financieel zwakke ver enigingen enigszins tegemoet te komen. Hij wil namelijk een afdeling „onafhanke- lijken" in het leven roepen, waarin dus die clubs terecht horen die met de groot ste moeite het hoofd boven water kunnen houden. De heer Henstra heeft zijn plan aan het sectiebestuur van het betaalde voetbal voorgelegd. Zijn idee komt dus hierop neer: ver enigingen die het niet al te best vergaat gaan of „failliet" of moeten terugkeren naar de 4de klasse amateur. In beide ge vallen geen prettig vooruitzicht. Voor de ze verenigingen wil EDO's voorzitter nu die afdeling „onafhankelijken" stichten, waar de normen wat betreft betaling en financiële middelen lager liggen dan lil de betaalde sectie. Het bondsbestuur heeft alle clubs in de tweede divisie een circulaire met dit voor stel toegezonden. Stormvogels- -Oldenzaal 1- -1; ZFC—Tuban- tia 0—3; Be 3uick —AGOVV 0—1; Vitesse— Graafschap 0— -1; Alkmaar—NEC 2; Zwolse Boys—KFC 4 —2; Zwartemeer— VSV 1—2; LeeuwardenHeerenveen 10. VSV 29 17 7 5 41 50—31 NEC 30 Ifi 7 7 39 64—46 AGOVV 30 14 10 6 38 50—37 Alkmaar 29 14 8 7 36 56—34 KFC 29 15 6 8 36 52—34 30 12 11 7 35 51—39 ZFC 29 10 9 10 29 39—34 Leeuwarden. 29 11 7 11 29 53—58 Be Quick 29 11 6 12 28 49—52 Stormvogels. 29 8 12 9 28 32—36 Wageningen. 30 10 8 12 28 52—53 Zwolse Boys. 29 8 8 13 24 49—47 Heerenveen 29 8 8 13 24 41—54 Tubantia 29 8 7 14 24 48—61 Graafschap 30 8 7 15 23 28—45 Zwartemeer. 29 7 7 15 21 39—52 Oldenzaal 29 4 8 17 16 35—64 XerxesHilversum 2 1; EDO- -PEC 1—0; BaronieRCH ï—i; Hermes DVS— Longa 2—1; HVC—SVV 4—2; DFC NOAD 3— i; 't Gooi— BW 0—1 De stand in deze afdeling is nu als volgt: Haarlem 29 16 8 5 40 61—42 avv 30 17 5 8 39 53—26 HVC 29 16 6 7 38 53—35 3aronie 29 12 9 8 33 50—38 JFC 29 15 3 11 33 47—36 31 14 5 12 33 59—40 RCH 29 11 10 8 32 55—41 Hermes DVS 29 12 8 9 32 46—40 Hilversum 29 11 8 10 30 33—38 29 11 6 12 28 71—59 NO AD 29 7 13 9 27 48—57 SVV 29 8 10 11 26 47—57 Helmondia '55 30 7 11 12 25 38—48 Wilhelmina 30 10 3 17 23 43—68 Longa 29 10 2 16 22 56—70 EDO 29 6 9 14 21 30—65 PEC 29 7 2 20 16 37—77 Baronie en RCH hebben woensdag avond voor een kleine duizend toeschou wers in Breda praktisch de laatste kans om voor promotie naar de eerste divisie in aanmerking te komen verspeeld. De „ba ronnen" en de Racing kwamen slechts tot een gelijkspel (1-1), een uitslag die een beetje gefiatteerd was, want de Bredae- naars waren technisch minder dan hun Haarlemse tegenstanders. Zij speelden ook minder secuur en minder direct. Ba ronie kon voor het gelijke spel slechts één excuus aanvoeren: het moest met diverse reserves aantreden. De als midvoor opererende Maslo bleek in deze match de gevaarlijkste man in de Racing-aanval te zijn. Hij schoot uit alle standen, liet een zeer behoorlijke snelheid zien en een gave techniek. Met hem had den de „baronnen" dan ook alle mogelijke moeite. Het pleit eigenlijk nog voor hen Dennis Neville, de succesvolle manager trainer van Sparta, die besloten heeft de Rotterdamse vereniging te gaan verlaten, zal worden opgevolgd door een andere Brit, de Schot Bill Thompson. De 41-jarige Thompson heeft vele jaren in Ports mouth gespeeld, bij welke club hij de laatste twee jaar assistent-manager was. Bob Jansen, thans trainer van Hermes DVS, zal het volgende seizoen de con tractspelers van Xerxes onder zijn hoede krijgen. De huidige oefenmeester van Xer xes, Branko Vidovic. zal de jeugd en ama teurs van deze club gaan trainen. dat Maslo het net slechts eenmaal kon vinden. De eerste helft had niet zo veel te be tekenen. Baronie zat voortdurend voor het RCH-doel, maar de schoten van Kop en Groeneveldt misten de goede richting. De aanvalskracht van de Bredanaars was te gering. Die van RCH feitelijk ook, maar de Haarlemmers hadden in Maslo een doorzetter, die de wedstrijd reeds vroeg een beslissende wending had kunnen ge ven. Al in de dertiende minuut brak Maslo door de verdediging De Duitser stormde op doelman Bastiaansen af, maar deze redde. Een oerhard schot van Maslo kon Bastiaansen daarna maar nauwelijks tot corner verwerken. Een ziedend schot van linksbinnen Doesselaar ging juist over de lat. Baronie kwam zelf maar tot één ver meldenswaardig feit. Kop kreeg een fraaie kans, maar faalde. De tweede speelhelft was veel levendi ger. Baronie ontketende een offensief, dat RCH in grote moeilijkheden bracht. Al in de eerste minuut schoof Knijff een pass naar Van der Broek die spil Koning han dig omspeelde maar vervolgens de bal te ver van zich afplaatste. RCH kon zich daardoor herstellen. Doelman Van der Schilden stopte een ogenblik later een moeilijk schot van Ver molen. De druk werd groter en resulteer de al in de vierde minuut in een straf schop. Spil Koning bijna weer gepas seerd haakte Van der Broek en Van Ierssel schoot uit de strafschop de bal vlak langs de keeper het doel in: 1-0. RCH liet zich hierdoor niet ontmoedigen en trok vol ijver naar voren, maar door vele onnauwkeurige passes ging het samen spel verloren. Toch kon de Racing het ac cent van de verdediging naar de aanval verleggen. Het offensief werd ingeluid door een schuiver van Maslo. Het was de inleiding tot de gelijkmaker. Enkele mi nuten na het daverende schot miste spil Schoenmakers nogmaals. Als een panter sloop Maslo langs hem en Roelands en dit maal was de vuurkracht van de RCH-mid voor niet tevergeefs aangewend (1-1). De Maastrichtse gemeenteraad heeft een voorstel van B. en W. aanvaard een ge meentelijke geldlening van ten hoogste 150.000 te verlenen aan de „Stichting Geusselt". Deze stichting werd in 1960 op gericht door samenwerking van de grote industriële ondernemingen in Maastricht en steunt de Maastrichtse eredivisieclub MVV, ter handhaving van deze club in het landelijk topvoetbal, mede uit een oog punt van passieve recreatie voor een be langrijk deel van de werknemers bij de samenwerkende industrieën. B. en W. zijn van oordeel dat MVV zonder medewerking van de stichting in de verhoudingen van het semi-beroepsvoet- bal geen kans zou hebben zich op haar huidige niveau te handhaven. Vooral de financieringsproblemen in de sport kunnen zonder geldelijke steun van buitenaf niet worden opgelost. De industriële onderne mingen hebben MW tot nu toe al bijge staan met een bedrag van bijna 100.000. Ze zijn bereid tot verdere financiering, echter op voorwaarde dat de gemeente Maastricht op gelijke voet deelneemt in de kapitaalsverstrekking. De gemeente en de „Stichting Geusselt" zijn het er over eens geworden ieder nog maximaal 150.000 te verstrekken, een to taal bedrag dus van 300.000. Dit bedrag wordt voor de toekomst noodzakelijk ge acht, onder andere voor het contracteren van nieuwe spelers. In dê raad heerste, op een enkele uit zondering na, alle begrip voor de waarde van de voetbalsport als passieve recreatie. Men zag in MVV als eredivisieclub bo vendien de waarborg voor de exploitatie mogelijkheden van het door de gemeente voor enkele miljoenen guldens gebouwde „Geusselt-stadion". De wethouder van financiën, mr. F. Duynstee, verklaarde dat het wel zaak zal zijn voor MVV om een kundige mana ger aan te stellen, omdat het huidige be stuur van de Maastrichtse stadionclub tegen de keiharde zakelijke toestanden in het semiberoepsvoetbal zijns inziens onvol doende is opgewassen. Advertentie NIEMEYER De voetbalinterland tussen Engeland en Zwitserland, die woensdagavond in Bazel werd gespeeld, is geëindigd in een 8-1 zege voor de Engelsen, die bij de rust een 3-1 voorsprong hadden genomen. Het Zwitserse elftal werd volkomen over speeld door een bijzonder goed draaiend Engels team, dat reeds in de eerste twin tig minuten van de wedstrijd een voor sprong van 3-0 had genomen. Bobby Charl ton scoorde toen driemaal. De overige doel punten kwamen van Johnny Byrne (2), Bryan Douglas, Tony Kay en Jimmy Me- lia. Voor de Engelse profs was het na de 4-2 overwinning op Tsjechoslowakije en de 2-1 zege op Oost-Duitsland, de derde vic torie tijdens de Europese tournee. Stade Frangais (Parijs) heeft woensdag avond Benfica (Lissabon) met 1-0 in ^en vriendschappelijke wedstrijd in Parijs ver slagen. Het grootste gedeelte van de wed strijd werd op de speelhelft van de Fran se ploeg gespeeld, maar de Portugezen kwamen niet tot scoren. Feufeu scooide in de 37ste minuut voor Stade Frangais. Voor een handjevol publiek heeft een combinatie van de tweedeklasser Zand voortmeeuwen, die hoofdzakelijk uit reser vespelers bestond, woensdagavond op eigen veld een voetbalwedstrijd gespeeld tegen het voorlopige elftal van de HVB. Beide ploegen brachten het daarin niet verder dan één doelpunt en deelden met een 1-1 score reeds in het eerste kwartier be reikt de buit. Van goed vóetbal is in dif treffen, dat voor de HVB-ers als voorbérëiding op het Vierbondentoernooi gold, vrijwel geen spra ke geweest. In het begin waren de gast heren iets sterker en zij namen dan ook na acht minuten spelen door Molenaar, die een voorzet van Stobbelaar doeltref fend afrondde, de leiding: 1-0. Zeven minuten later bracht Snijders Het Nederlandse handbalelftal heeft ook in de tweede wedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap handbal (he ren) een zware nederlaag geleden. De Ne derlanders, die bjj de rust met 104 ach terstonden, verloren tenslotte met 237 van West-Duitsland. In de andere wedstrij den won Zwitserland met 174 (112) van de Verenigde Staten en won Oost-Duits land met 117 (54) van Polen. Het Nederlandse team heeft tot 20 mi nuten na het begin de illusie kunnen koes teren, dat zij tegen de Westduitsers, favo rieten voor het wereldkampioenschap, een eervol resultaat zouden kunnen behalen. Op dat moment was de stand nog slechts 54 in het voordeel van de Westduitsers en de oranjehemden verdienden door hun fanatieke optreden eigenlijk meer dan een achterstand. Woensdagavond speelde het Nederland se honkbalteam in Den Haag een oefen wedstrijd tegen het Amerikaanse leger- team uit Ramstein (Duitsland). Deze wed strijd de eerste van een reeks van zes ter voorbereiding op de Haarlemse honk- balweek 1963 werd door de Nederland se ploeg met 72 gewonnen. Hedenavond wordt de returnmatch in Amsterdam ge speeld. In Den Haag regende het woensdagavond tijdens het grootste deel van de wedstrijd. De Nederlandse ploeg bleek het best te gen deze handicap opgewassen. Zij maak te slechts één veldfout. Bovendien waren de Nederlanders aan slag superieur: op de drie Amsterikaanse pitchers werden niet minder dan dertien honkslagen gege ven. Urbanus was de beste slagman met drie honkslagen uit vier beurten, terwijl Simon Arrindell, Leo Kops en Ben Tromp met twee honkslagen uit vier beurten het hunne bijdroegen. De Nederlandse pitchers boekten de vol gende resultaten: Dom (drie innings): 415, Jan Smidt: (drie innings): 412 Rob Hoffmann (twee innings): 200. Het scoreverloop was: Nederland: 201301Ox 7 Ramstein: 0—2—0 0—0—000 2 Toen echter lieten de Duitsers hun wa re „gezicht" zien. Wervelende combinaties in een zeer hoog tempo uitgevoerd leid den de Nederlanders naar een 154 ach terstand. De conditie van de tegenstan ders van Van Noessel c.s. bleek aanzien lijk beter en hoe de Nederlanders ook probeerden het tempo te drukken, de Duit sers bleven meester van het terrein. De uitgeputte Nederlanders vielen in de laatste fase van de strijd soms slechts met drie, vier man aan. Ofschoon de Duitsers een snelle 30 voorsprong namen, kwamen de verrassend fel spelende Nederlanders terug tot 34 en kort daarop tot 45. Toen echter bleek de Nederlandse ploeg een schrikbarend te kort aan conditie te bezitten. De Duitsers leefden zich uit in knappe combinaties en speciaal Lübking was een niet te stuiten bedreiging. Hij voerde geheel alleen de stand op tot 104, waarmee de rust in ging. Ook in de tweede helft kwam Nederland niet meer tot tegenspel van enig formaat en de Duitse voorwaartsen Karrer en Schwanker, de ster van het veld, hadden geen moeite de score op te voeren. De Nederlandse ploeg kon slechts door twee strafworpen een dragelijker uitslag bepa len. De laatste ontmoeting in de poule gaat nu tussen Nederland en de Verenig de Staten, beide zonder overwinningen, en de twee grote ploegen Zwitserland en West-Duitsland, die nog zonder puntenver lies zijn. De KNVB heeft een cursus georganiseerd voor de trainers van de semi-profclubs. Op 24, 25 en 26 juni zullen ongeveer vijftig trainers uit het betaalde voetbal in het sportcentrum in Zeist bijeen zijn voor een leergang, waarvoor de voetbalbond zich van de medewerking van enkele bekende deskundigen heeft verzekerd. De FIFA-voorzitter Sir Stanley Rous zal een lezing komen houden, evenals de beroemde oud-coach van het Engels elftal Walter Winterbottom. Voorts treden als docent op de Duitse sportfysioloog dr. W. Hollmann, de Duitse trainer Demat Cra mer, ir. A. van Emmenes en de oefen- meesters Van der Leek, Schwartz en De Wolf. De voetbalwedstrijd tussen de amateur- ploegen van West-Duitsland en Japan, die woensdagavond in Siegen voor 15.000 toe schouwers werd gespeeld, is geëindigd in een 40 zege voor de Duitsers. Bij de rust hadden de Duitsers een 10 voorsprong. (Kinheim) de partijen alweer op gelijke voet (1-1). Er ontwikkelde zich toen een meer gelijk opgaande strijd en daarbij bleven de verdedigers aan de winnende hand. Zij stonden geen treffers meer toe. Vooral de Zandvoortse voorwaartsen heb ben in de tweede helft menige doelrijpe kans onbenut gelaten. Eenmaal trof Zwart de lat en dat was wel een van de voor naamste wapenfeiten. Het bleef 1-1. De opstelling van het HVB-elftal was: Jongsma (Zandvoortmeeuwen); Bruis- schaart (Waterloo) en Haukes (DSS); Brederveld (Kinheim), Van Eede (Water loo) en Somers (Alliance); Van Egmond (DSOV); Verdurmen (Spaarndam), Snij ders (Kinheim), De idie le Clerq (DSOV). en Tijms (Waterloo). Na de rust wer den Haukes en Somers vervangen door Hartman (Kinheim) en Berk (Spaarndam). HFC 2 heeft in de reserve tweede klas voetbal -het kampioenschap behaald. Deze week begint de promotie-competitie, waar bij met JOS 2 en Velox 3 om twee plaatsen in de reserve eerste klas zal worden ge speeld. HFC, dat zijn promotiewedstrijden speelt op het terrein van RCH, start zater dagavond om 7 uur met een thuiswedstrijd tegen Velox 3. Het verdere programma luidt als volgt: woensdag 12 juni: Velox 3HFC 2; zater dag 15 juni: HFC 2—JOS 2; woensdag 19 juni: JOS 2HFC 2; zaterdag 22 juni: JOS 2Velox 3; woensdag 26 juni: Velox 3JOS 2. De wedstrijden beginnen steeds om 7 uur 's avonds, met uitzondering van de match Velox 3JOS 2, die om half acht begint. De Spanjaard Perez Frances heeft de derde etappe van de Dauphiné Libéré ge wonnen. Hij versloeg in de spurt van de 202 kilometer lange etappe van Bourgoin naar Villars zijn landgenoten Angelino Soler, Manzaneque, Gomez del Moral en de Fransman Anquetil. Perez Frances maakte een tijd van 6 uur 12 minuten en 32 seconden. Van de Nederlanders eindig de Piet Damen als 26ste in 6.24.04, Dick Enthoven als 51ste in 6.35.39 en Huub Zil verberg als 53ste in 6.40.42. Rik van Looy kwam als 68ste binnen in 6.40.53. 1. Perez Frances 17.19.21; 2. Manzaneque (Sp.) 17.19.35; 3. Anquetil (Fr.) 17.19.35; 4. Soler (Sp.) 17.20.30; 5. Gomez del Moral (Sp.) 17.21.42; 17. Damen (Ned.) 17.32.07; 45. Enthoven (Ned.) 17.47.44; 46. Zilverberg (Ned.) 17.47.45; 47. Van Looy (Big.) 17.47.46. De Italiaan Vendramino Bariviera heeft woensdag de 17de etappe van de Ronde van Italië, die over 213 km van Trevise naar Gorizia voerde, op zijn naam ge bracht. Zijn landgenoot Diego Ronchini behield de leiderstrui. De uitslag van de etappe luidt: 1. Bari viera 5.34.30; 2. Battista Babini op 3 secon den; 3. Franco Cribiori; 4. Pietro Partesotti 5. Armando Pellegrini allen z.t. Het algemeen klassement na 17 ritten ziet er als volgt uit: 1. Ronchini 90.26.05; 2. Vittorio Adorni op 2 seconden; 3. Gior gio Zancanaro op 10 seconden; 4. Guido de Rosso op 16 seconden; 5. Franco Balma- nion op 24 seconden. De Franse wielerploeg voor de Ronde van de Toekomst is woensdag in Parijs bekendgemaakt. Het team ziet er als volgt uit: Aimar, Genet, Bechet, Zimmermann, Delisle, Chappe, Seyve en Huiart. Reserves zijn: Grain en Grosskost. Er heeft zich tot en met dinsdag nie mand gemeld voor de extra pinksterprijs van 50.000 in de sporttoto. Hiervoor komt men in aanmerking als in de toto van za terdag elf wedstrijden juist zijn voorspeld en men bovendien in de treffer-tips-toto van maandag vier goede voorspellingen heeft gedaan. Voor de hoofdprijs van de sporttoto van zaterdag hebben zich tot en met woensdag twee gegadigden gemeld. Tot 12 punten hebben het ongeveer dertig personen ge bracht en voor de extra prijs van de ge lijke spelen zijn een paar honderd meldin gen binnen gekomen. In de treffer-tips-toto hebben tot en met dinsdag 10 wedders het tot 5 juiste voor spellingen gebracht. In verband met pink steren kan men tot donderdag 12 uur nog juiste voorspellingen bij de sporttoto op geven. Er zullen dit seizoen nog vijf sportto to's worden gehouden, namelijk twee spe lend op de gewone competitie (zondag 9 en 16 juni) en daarna zal nog driemaal worden gespeeld op de wedstrijden van de intertotocompetitie, namelijk op de zon dagen 23 en 30 juni en 7 juli. De treffer- tips-toto is voor dit seizoen afgelopen. ff Huil City, een voetbalclub uit de derde divisie in Engeland heeft van zijn voor zitter de toezegging gekregen 200.000 pond (ruim 2 miljoen gulden) te mogen uitge ven voor de aankoop van sterren. Voorzitter Needier gaf de 200.000 pond omdat hij gelooft dat met geld succes te koop is, indien het bij de aankoop van sterren goed wordt besteed. Needier wees op het succes dat clubs als Tottenham Hotspur, Everton en Manchester United hebben gehad door de aankoop van goede spelers. Hull is midden op de ranglijst van de derde divisie geëindigd; de wedstrijden trokken gemiddeld slechts 8.000 toeschou wers. Voor het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap is woensdagavond de elfde en laatste ronde gespeeld. Zeven uur lang is er aan de borden hard gevoch ten alvorens men tot de prijsuitreiking kon overgaan. Donner bereikte door zijn over winning op De Rooy de tweede plaats. De vijf hoogst geklasseerden in de eindrang schikking mogen deelnemen aan de vol gende tltelwedstrijden, zonder kwalifica tiewedstrijden te spelen. Twee kampioenen: links Frans Kuy- pers, rechts mevrouw Vreeken die kampioene is bij de dames. De uitslagen luiden: elfde ronde: Don nerDe Rooy 1-0, Te VeldeLangeweg 1-0, SarinkVan Oosterom 0-1, Bergsma Hoogendoorn 1-0, KuijpersZuidema re mise, Van der BergHenneberke remise. Eindstand: 1. Kuijpers 9 punten, 2. Don ner 7Vi p., 3. Van der Berg 7 p., 4. en 5. Langeweg en Zuidema 6 p„ 6. en 7. Bergs ma en Van Oosterom 5'/i p„ 8. Henneber ke 5 p., 9. De Rooy 4'/i p., 10. Sarink 4 p., 11. Te Velde 3'/i p., 12. Hoogendoorn 2l/i p. Het uitvoerend comité van het interna tionaal Olympisch Comité (IOC) heeft woensdag in Lausanne besloten de aan vragen voor de Olympische Zomerspelen 1968 van Berlijn en Wenen, terzijde te leg gen. Otto Mayer, de kanselier van het IOC, verklaarde dat de weerstand van Oost- Duitsland om de Spelen 1968 in Berlijn te houden, te groot was. De kandidaat stelling van Wenen kwam te laat bij het IOC binnen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21