Nadelig saldo voor Nijma Synres komt op de beurs „Geen duidelijk doel op lange termijn in energiepolitiek" boot - DE BEURS - ,«r»Vt"T /JUS© ijs 1\ ISt MAAK VAN UW SPAARGELD GELD 4 Verbonden van werkgevers: Protest tegen druk op Joegoslaven Conservenindustrieën gaan samenwerken Werkloosheid is gedaald Bij Borsumij-Wehry geen dividend Shell koopt aandelen in dochtermaatschappij uxariex v. DUIVENB0DEN Handelsmissie uit Sovjet-Unie in ons land Daling kolenproduktie is verontrustend Teleurstelling bij Schuttersveld Slechter resultaat bij Java-China-Paket Waakzaamheid geboden bij Vulcanus Gedrukt Hogere opbrengst bij de OGEM heerlijke PITTIGE drop SCHEEPVAARTBERICHTEN STER KLASSE VRIJDAG 7 JUNI 1963 13 aluminium jaloezieën BOOT meubelen' Snelle groei spaartegoed bij Nutsspaarbank in Haarlem Kort economisch nieuws De kunstzüdespinnerü Nyma n.v. heeft in 1962 van de gunstige marktsituatie en de grote vraag naar haar produkten in on voldoende mate profijt kunnen trekken, hetgeen aanzienlijk nadeel met zich heeft meegebracht. Wederom wordt het divi dend gepasseerd. Uit de voorziening tegen diverse risico's is 519.680 ten gunste van de verlies- en winstrekening geboekt. Het daarna reste rende nadelig saldo ad 2,3 miljoen is ten laste gebracht van de overige reserves, zodat deze thans op de balans voorkomen voor 5,2 miljoen. De reserve voor bijzondere voorzienin gen paraisseert op de balans voor 1,4 miljoen. De exploitatierekening daalde van 4,09 miljoen tot 1,58 miljoen. Af schrijvingen vergden 4,22 miljoen (vorig jaar 3,27 miljoen). De directie meent dat de nieuwe ont wikkelingen voor het bedrijf de weg moe ten openen tot een wederom opgaande lijn en ontplooiing van nieuwe activiteiten. Op vrijdag 21 juni zal tegen 160 percent (bij Mees in Rotterdam en Hope in Am sterdam) de inschrijving openstaan op 1.670.000 niet-royeerbare certificaten van gewone aandelen S. aan toonder in stuk ken van 1000 in de n.v. chemische in dustrie „Synres" te Roterdam. De stuk ken delen voor de helft in de resultaten over 1963 en ten volle in die over volgende boekjaren. De inschrijving is uitsluitend voor hou ders van claims in de verhouding van 1000 nieuw voor 2000 uitstaand certi ficaat. De claimhandel begint dinsdag 11 juni. Officiële beursnotering zal worden aangevraagd. Hiermee zullen aandelen Synres, zoals reeds lange tijd verwacht, hun intrede doen op de effectenbeurs. De uitgifte was groot 3.340.000. Hier van is reeds geplaatst 1.670.000 bij Allied Chemical Corporation in New York. Advertentie TERMIJN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. De raad van Nederlandse werkgevers bonden heeft de minister van Economische Zaken een nota gestuurd, waarin het stand punt is weergegeven van de energiecom missie van de verbonden over het gecoör dineerd energiebeleid in de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap. De commissie onderschrijft in principe volledig de uiteindelijke doelstelling een open gemeenschappelijke energiemarkt. De commissie constateert dat het tot stand komen van een gemeenschappelijke energiepolitiek voornamelijk wordt gehin derd door 't ontbreken van een duidelijke doelstelling op langere termijn. Volgens de commissie dient met verdere studies over de overgangsmaatregelen te worden ge wacht tot over de doelstelling voor de eindfase tussen de regeringen overeen stemming is bereikt. Als consequenties van het beginsel noemt de commissie het geleidelijk be ëindigen van overheidsbemoeiing en steun op energiegebied, de harmonisatie van concurrentieregels, uitsluitend contingente- ring van invoer zowel voor kolen als voor olie uit landen met staatshandel, en de mogelijkheid van overheidsmaatre gelen bij niet-structurele, tijdelijke markt verstoringen, die de produktiecapaciteit dreigen te vernietigen. De energiecommissie meent dat een re delijke beveiliging van de aanvoer van aardolie reeds aanwezig is door de inten siteit en geografische spreiding van de opsporings- en winningsactiviteiten. Wat het voorraadsbeleid betreft wordt opgemerkt dat het aanhouden van voorra den als een risicopremie voor het gehele economische leven in West-Europa moet worden gezien. De voorraden kunnen voor een verbruik zijn voor twee a twee-en-een- halve maand. Ze dienen permanent te zijn en kunnen niet dienen voor manipula ties op de markt. Stap voor stap dienen de elementen van de nationale energiepolitiek te worden af gebroken, die niet passen bij de midde len van de doelstellingen van het be leid. De harmonisatie van de verbruiks belasting op stookolie moet van zuiver bud gettaire aard zijn en de concurrentiever houding tussen verschillende energiesoor ten niet beïnvloeden. De katholieke federatie in de mijn industrie heeft bij de mijnindustrieraad protest aangetekend tegen de houding die Joegoslavische autoriteiten aannemen te gen Joegoslavische arbeiders in de Lim burgse mijnen. De katholieke federatie voelt zich voornamelijk gegriefd door het standpunt van de Joegosalvische autori teiten dat hun landgenoten hier geen lid mogen worden van een vakbond. Dit is, aldus de federatie, een ernstige inbreuk op de persoonlijke vrijheid van de werknemers en een aantasting van de democratische rechten. Ook schaadt het verbod toe te treden tot een vakorganisa tie de samenwerking tussen werkgevers en werknemers, aldus de federatie^ Bij de werving van de Joegoslavische mijnwerkers rees er tussen de Limburgse mijnen en de Joegoslavische regering een geschil over de wenselijkheid van een con tactman van Joegoslavische nationaliteit bij het contingent Joegoslaven. In deze kwestie, die gelijktijdig aan de orde was met de Spaanse mijnwerkersstaking, is later overeenstemming bereikt. Vijf groenten- en fruitconservenindus- trieën hebben besloten samen te werken. Overgegaan wordt tot coördinatie van in koop van grond- en hulpstoffen en tot sa menwerking op het terrein van research en rationalisatie. De vijf industrieën zijn: Blom in Doe- tinchem, Burcht in Noord-Scharwoude, Co- roos in Kapelle-Biezelinge, Veluco in Utrecht en Wilco in Assen. Door de sa menwerking wil men komen tot maatre gelen die kostprijs- en prijsverlagend zijn en tot verbetering van de kwaliteit. De bedrijven beogen hun positie in het kader van de Europamarkt te versterken. De geregistreerde arbeidsreserve is in mei met ruim vierduizend mannen terug gelopen. Volgens een opgave van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid was de geregistreerde arbeidsreserve eind mei 20.552 mannen tegen 24.706 eind april. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 3.913 tot 3.526. Het aantal openstaande aanvragen was eind mei voor mannen 84.234 (eind april 76.389) en voor vrouwen 41.843 (38.614). In de vergadering van de raad van ad vies en de raad van bestuur van de n.v. Borsumij-Wehry in Den Haag is besloten aan de op 11 juli te houden algemene ver gadering van aandeelhouders voor te stel len geen dividend uit te keren en het winstsaldo ad f 99.203 te reserveren. Het jaarverslag zal over enige weken verschij nen. (Winstsaldo vorig jaar was 114.568 Ook toen werd geen dividend uitgekeerd). De Koninklijke Shell-groep heeft nog twee-en-een-half miljoen aandelen aange trokken in de Shell Oil Company New York, een dochtermaatschappij, die werk zaam is in de.Verenigde Staten. Deze aan koop verhoogt het eigenaarsbelang van oe groep van 65.3 percent tot 69.4 percent. Er was een som van meer dan honderd miljoen dollar (360 miljoen gulden) bij be trokken. Een woordvoerder van de konink lijke Shell-groep verklaarde dat de be taling grotendeels is gedaan uit de op brengst van een obligatieverkoop ten ne- drage van 115 mijjoen dollar die is ge plaatst bij Amerikaanse banken en verze keringsmaatschappijen. Afwijzend staat de commissie tegen over het bevoordelen van ruwe olie, die in de gemeenschap wordt gewonnen, of die van andere herkomst is en waarvan de gemeenschap de afzet zou moeten be vorderen om de voorziening te beveiligen. De vertegenwoordiger van de mijnin dustrie dacht over een en ander anders. De meningen in de commissie waren ver deeld over de prijsbepalingen van het E.G.K.S.-verdrag. De commissie meent, dat Nederland concessies zal moeten doen om tot een gemeenschappelijk energiebeleid te komen. Deze concessies moeten evenwel niet wor den aanvaard als ze niet terdege zijn af gewogen tegen de door ons land gewenste concessies van de andere E.E.G.-partners. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt rriisopgaaf Een uit drie leden bestaande Russische handelsmissie is op Schiphol aangekomen. Op uitnodiging van het Nederland-USSR- instituut, een instelling van het Neder landse bedrijfsleven voor bevordering van de handelsbetrekkingen met de Sovjet- Unie, brengen deze vertegenwoordigers van het Russische zakenleven een be zoek van een week aan ons land. Het gezelschap zal in de komende ze ven dagen diverse Nederlandse bedrijven bezichtigen en naar verluidt ook in con tact worden gebracht met vertegenwoor digers van de overheid. In 1962 is de kolenproduktie, die zich gedurende enkele achtereenvolgende jaren in stijgende lijn heeft bewogen, op ver ontrustende wjjze gedaald met ongeveer 8,4 percent. Een van de factoren, die hier bij een rol spelen, is een tekort aan personeel, aldus het jaarverslag van het bedrijfschap voor de steenkolenmijnin dustrie. In 4962 bedroeg de netto steenkolenpro- duktie 11.573.000 ton, het jaar daarvoor was het 12,621.000 ton. In het verslagjaar werkten er 58.397 personen in de Neder landse mijnen. In 1961 waren dit er 58.146 De voorraad steenkolen en cokes be reikte in de loop van 1962 een peil, dat ongeveer overeenkomt met de hoeveelhe den, welke nodig zijn, om de normale fluctuatie in afzet en eigen verbruik op te vangen. Aan cokes werd aan het binnenland ge leverd 971.000 ton tegen 1.578.000 ton aan het buitenland. In de chemische bedrijven deden zich ten aanzien van enkele produkten prijs dalingen voor, welke door grotere produk- tie konden worden opgevangen, zodat in totaal wederom bevredigende resultaten konden worden geboekt. De directie van de „Koninklijke Textiel fabrieken Gebroeders van Heek n.v." (Schuttersveld) bestempelt de resultaten van het bedrijf over 1962, blijkens het verslag, als teleurstellend. Dit is in be langrijke mate te wijten aan een ongeluk kige samenloop van ongunstige factoren, die hun nadelige invloed doep gevoelen in een groot deel der textielindustrie, onder meer door de uitermate ongunstige weers omstandigheden in drie zomers in succes sie. De gevolgen van een uitermate scher pe concurrentie, speciaal van buitenlandse zijde, hebben hun weerslag op de resulta ten niet gemist. Het saldo exploitatierekening daalde tot 3.999.458 (vorig jaar 7.337.109), de op brengst deelnemingen en beleggingen be liep 402.666 415.243). Er resteert een netto winst van 1.459.478 2.977.600). Voorgesteld wordt van dit bedrag 432.178 1.657.600) aan de algemene reserve toe te voegen, alsmede het dividend zoals be kend te verlagen tot acht (vorig jaar tien) percent. De orderportefeuille is beter gevuld dan een jaar geleden, maar de directie meent hieruit nog slechts aarzelend de conclusie te mogen trekken, dat een betere con junctuurfase kan worden tegemoet ge zien. Het brutosaldo der exploitatierekening over 1962, voor afschrijvingen, van de ko ninklijke Java-China-Paketvaart lijnen n.v., is iets lager dan dat van 1961, namelijk 20,55 miljoen legen 20,83 miljoen. In aanmerking moet echter worden ge nomen, zegt het jaarverslag, dat de exploi tatieuitkomsten over 1961 gedrukt werden door het tengevolge van de revaluatie van de gulden geleden verlies ad 1,21 miljoen op de saldi van het bedrijf in het buiten land, zodat in werkelijkheid het nadelig verschil met 1961 groter is. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, acht percent dividend (onveranderd). Gezien de vele onzekerheden acht de di rectie het wederom onmogelijk zich aan een voorspelling over de uitkomsten van het gehele jaar 1963 te wagen. Voor zover thans reeds kan worden beoordeeld, zullen de uitkomsten van het eerste halfjaar niet ten achterblijven bij die over dezelfde pe riode van 1962. Aan de debetzijde van de verlies- en winstrekening werd een bedrag opgevoerd van 21,7 miljoen. Hiervan is 12,7 mil joen geboekt als afschrijving op de aan schaffingsprijs van de vloot, terwijl 9 miljoen werd toegevoegd aan de reserve voor vlootvernieuwing. De nog resterende nieuwbouwverplichtingen zullen uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. Na afschrijvingen en voorzieningen resteert een saldo ter verdeling van 2,82 miljoen (v.j. 2,79 miljoen). Het valt nog niet te zeggen of en in hoe verre de K.J.C.P.L. Indonesische havens, na het opheffen van het verbod voor schepen onder Nederlandse vlag goederen in Indonesische havens te laden of te los sen (welk verbod nog steeds van kracht is), weer in haar lijnennet zal opnemen. De totale inkomsten uit het passagiers vervoer zijn bij 1961 ten achter geblefren. Dit is het gevolg van het vërmindërde emigrantenvervoer. In de algemene vergadering van aandeel houders der n.v. Nederlandsche ijzergie terij Vulcanus te Vaassen is het dividend over het boekjaar 1962 vastgesteld op vijf percent. Bij de bespreking van de vooruitzichten voor 1963 bleek dat in dit jaar een uiter ste waakzaamheid geboden zal zijn. In dien daardoor een herstel van het even wicht tussen kostenstijgingen en produk- tiviteit kan worden bereikt, acht de di rectie een redelijk resultaat realiseerbaar. Advertentie SEDERT 1849 GIERSTRAAT 52-54-55 TELEFOON. 12047 HAARLEM Catalogus op aanvraag verkrijgbaar De stemming voor de internationale waarden is gedrukt geweest. De handel in alle hoeken van de hoofdfondsen had wei nig te betekenen. Het publiek gaf eerder een stukje af, waardoor de openingskoer sen beneden het vorige slotniveau kwamen te liggen. Philips daalde op 170.60 ca. 1.60. Unilever opende dertig cent lager op 177.40. Koninklijke Olie min twintig cent op 169.90. Van AKU ging vier pun ten af bij een notering op 469Vb- Hoogovens gaf een avance te zien van één punt tot 614. De teleurstellende slotkoersen uit Wall Street waren voor het Damrak geen tegen valler, omdat daar al rekening mede was gehouden. Wel had de minder gunstige stemming op de Newyorkse beurs tot ge volg dat er op het Damrak bijna geen kooporders loskwamen. Ook de iets lagere slotkoersen die de Westduitse beurzen te zien gaven, vormden zeker geen stimulans voor Amsterdam. Later op de middag zakte Philips in tot 169.50 en Unilever tot f 177. Op dit verlaagde niveau hadden Zwitser land en Parijs belangstelling voor genoem de fondsen waardoor de prijs niet verder inzakte. Woensdagavond noteerde Philips het hoogst 172.30. Unilever 178.50 en Koninklijke Olie 171. Donderdagmorgen waren deze prijzen resp. 171, 177.20 en 170.10. Boeke en Huidekoper van 208 op 207l/s, Boom-Ruygrok van 156 op 154. Vergeleken met 1961 zijn de opbreng sten der bedrijven van de n.v. Overzeese Gas- en Electriciteitsmaat.schappij over '962, blijkens het verslag, toegenomen van 24,63 min tot 26,64 min. De exploitatie kosten stegen tot 14,91 min (v.j. 1'4,09 min). Afschrijvingen vergden 2,86 min 2,60 min). Na aftrek van belastingen ad 2,89 min 2,59 min), resteert een resul taat van de bedrijven van 5,98 min 5,36 min). Het netto resultaat is 7,17 6,51) min. Voorgesteld wordt, zoals be kend, het dividend te vérhogen tot dertien (twaalf) percent. Het geconsolideerde nettoresultaat nam toe tot 8,15 min 7,33 min). De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroegen in de afgelopen maand 7.107.000 en de terugbetalingen 5.244.000 zodat het spaarsaldo f 1.863.000 beliep. Nadat op 17 mei het totale spaartegoed een bedrag van 100 miljoen gulden over schreed, bereikte het kantoor te Heem stede op 30 mei eveneens een mijlpaal met een spaartegoed van 10 miljoen gulden. Het spaartegoed bij de Nutsspaarbank Haarlem steeg tot. f 101.022.000 ultimo mei, terwijl het aantal spaarders een totaal bereikte van 109.644. Advertentie Aalsum 6 v. Punta Cardon n. Heysham Acila 12 te Gibraltr verwacht. Acmaea 6 40 m. n.o. Ushant n. Bonny. Adara 5 80 m. w. Burlings n. Rotterdam. Alchiba pass. 6 Kosseir n. Djeddah. Alcor 6 100 m. n.o. Port Sudan n. Aden. Algenib 6 te Hamburg. Alkmaar 6 te Puerto La Cruz. Almdijk 6 20 m. z.o. Sicilië n. Napels. Alnitak 6 110 m. z.z.w. Ouessant n. Hamburg. Alphacca 6 210 m z.z.o. Karachi n. Bombay. Alpnard 6 te Montreal v. Le Havre Ameland 6 v. Lievrpool n. Ardrossan. Ammon 6 40 m. z.w Anticosti n. Halifax. Amstelveen 6 80 m. w.n.w. Malta n. Port Said. Amstelveld 6 271 m. o.n.o. Aden n. Kandia. Archimedes 5 v. Ilo, 6 te Pisco. Arendskerk 5 ten anker rede Colombo. Argos 6 te Amsterdam. Atys 14 te Durban verwacht. Baarn 6 400 m. n.w. Aruba n. Aruba. Bali fi te Malacca. Banda 6 409 m. z.w. Karachi n. Karachi. Banggai 6 140 m. w. Hawaii n. Valparaiso. Bantam 6 350 m. w. Sabang n. Aden. Barendrecht 6 120 m. n.w. Djeddah n. Suez. Bengkalis 7 te Bombay verwacht. Beninkust 6 te Novoredondo. Biitar verm. 8 v. Melbourne n. Adelaide. Borneo 6 300 m. n.n.w. Tandj. Mani n. Tj. Mani. Burl S. Watson 6 122 m. w. Azoren n. Port Said. Caltex Arnhem 6 17 m. z. Hakodate n. Kobe. Caltex Delft 6 30 m. n.w. Bone n. Bahrein. Calt. Eindhov. 6 600 m. n.w. Pert hn. Botonybay. Caltex Leiden 5 v. Abadan n. Bahrein. Caltex Madrid 6 1700 m. w.n.w. Oran- n. Pt. Said. Caltex Naples 6 ten anker Suez n. Cartagena. Calt. Pernis 6 55 m. n w. Ras Al Hadd n. Abadan. Calt. The Hague 6 270 m. n.n.w Finist. n. Palermo Caltex Utrecht 6 dwars Cochin n. Perzische Golf. Camerounkust 6 41 rh. w. Kp. Blanc n. Freetown. Castor 5 te San Juan. Charis 5 te Port Au Prince. Chiron 6 te Nickerie. Cities Service Valley Forge 6 te Einswarden. Cradle of Liberty 5 v. Milfordhaven n. Pt. Said. Crania pass. 5 Azoren n. Curasao. Daphnis 5 215 m. n. Haiti n. Rotterdam. Dongedijk 6 390 m. z.w. Flores (Az.) n. Bermuda. Elizabeth Broere 6 te Liverpool. Eos 6 100 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Esso Amsterdam 6 v. Fawley. Esso Rotterd. 6 120 m. n.n.o. Lissab. n. La Skhirra. Fina Nederland 6 150 m. z. Athene n. Abadan. Forest Lake pass. 6 Malta n. Amsterdam. Forest Town 6 v. Aden n. Suez. Friesland KRL 6 500 m. z.w. Ascunsion n. Kaapst. Ganymedes 6 v. Nordertham n. Amsterdam. Garoet 6 v. Aden n. Port Sudan. Geestland 6 v. Vieuwfort n. Roseau. Gooiland 5 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Gorredi.ik 6 100 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Grebbedijk 6 te Antwerpen. Groote Kerk 6 260 m. o. Gibraltar n. Amsterdam Guineekust 6 ten anker Lagos. Gulf Hansa 5 v. Port Said n. Isle of Grain. Gulf Hollander 6 100 m. n.w. Alexandr. n. R'dam Gulf Italian 6 v. Suez n. Mena. Gulf Swede 6 v. Rotterdam n. Mena. Hathor 5 30 m. z.o. Athene n. Kiuluk. Helicon 5 1100 m. n.w. K. Verd. eil. n. Pt. a Pitre. Hermes 6 te Tocopilla v. Iquique. Houtman 4 te Brisbane. Inca 6 300 m n.o. Tamatave n. Marseille. Isis 5 te Kingston. Ittersum 5 v. Hamilton n. Houston. Japara 5 v. Kaapstad n. Dakar. Kaap Hoorn 6 210 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Kalydon 7 te Puerto Miranda verw. n. R'dam. Karachi 5 250 m. z. Diego Garcia n. Aden. Katelysia 8 te Rotterdam verwacht. Katendrecht 6 te Bahrein. Katsedijk 6 te Rotterdam. Kelletia 6 800 m. z.w. Azoren n. Curasao. Kenia 6 te Stanlow n. Thameshaven. Kermia 6 130 m. w z.w. Landsend n. Thameshav. Khasiella 6 west Jammerbocht n. Curacao. Kinderdijk 6 te Vera Cruz v. Miami. Koningswaard 5 te Curacao. Kopionella 11 te Tranmere verwacht. Koratia 6 te Rotterdam n. Invergordon. Korendijk 5 v. Baltimore n. Norfolk. Korenia 4 te Cardon n. Matias de Galvez. Korovina 6 180 m. n.n.o. Barbados n. Gibraltar. Kosicia 8 te Stanlow verwacht. Kosmatella 6 te Honolulu n. Acajutla (Salvador). Krebsia 9 te Lavera verwacht. Kreeft 6 310 m« n.n.w. Las Palmas n. Monrovia. Kreon 6 110 m. w. Flores n. Fort de France. Kryptos 16 te Curacao verwacht. Laarderkerk 5 v. Londen n. Bremen. Ladon 6 v. Ant\Verpen n Amsterdam. Langkoeas 5 v. Amsterdam n. Lissabon. Leto 6 te Montreal v. Rotterdam. Lombok 6 230 m. z.w. Walvisbaai n. Las Palmas. Marnelloyd 7 te Kaapstad verwacht. Mentor 5 v. Lattakia n. Beyrouth. Merseylloyd 6 te Port Said. Mississippilloyd 6 5 m. w. Perim n. Bombay. Modjokerto 6 v Port Said n. Napels. Moordrecht 6 1210 m. o.z.o. Bermuda n. R'dam. Muiderkerk 6 te Antwerpen. Naess Lion pass. 6 Pantellaria n. Antwerpen. Naess Tiger 6 in Perzische Golf n. Mena. Nashira 6 te Rotterdam. Neder-Rhone 6 te Bremerhaven. Neder-Rijn 6 te Keelung. Neder-Waal 6 75 m. o. Kp Guardafui n. Penang. Nieuw Amsterdam 6 v. Cobh n. New York. Nijkerk 6 575 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Oldekerk 6 te Antwerpen. Ommenkerk 6 80 m. w. Napels n. Port Said. Ondina 6 50 m. n.w. Finisterre n. Port Said. Oostkerk 6 v. Aden n. Bunbury. Oranje 6 390 m. w. Kangeroe eil. n. Melbourne. Ouwerkerk 6 te Dar Es Salaam v. Mtwara. Overijsel verm. 7 v. Singapore n. Bangkok. Palamedes 6 310 m. z.w. Azoren n. Bremen. Philidora 12 in Suezkanaal verw. n. Landsend. Poolster 6 150 m z.w. Casablanca n. Triest. Prins Frederik Hendrik 6 910 m. o.n.o. Kp. Race naar Montreal. Prins Johan Willem Friso 8 te eL Havre verw. Prins Maurits 6 570 m. o. St. Vincent n. Skikda, Prins der Nederl. 6 v. Port of Spain te Barbados. Prins Willem IV 6 600 m. z.w. Flores n. Curacao. Prinses Irene 5 v. Quebec n. Le Havre. Provenierssingel 6 te Musel v. Pasajes. Purmerend 6 te Puerto Cardon. Raki 6 te Matarani v. Arica. Randfontein 6 120 m n.n.w. Walvisbaai (bestem,) Rempang 6 270 m. n.n.o. L. Palmas n. Kaapstad. Roepat 6 60 m. z.z.o. Finisterre n. Hamburg Rossum 6 te Puerto La Cruz. Rijnkerk 6 te Aden. Sarpedon 6 320 m. n.o. Funchal n. Funchal. Schelpwijk pass 6 Aden n. Suez. Schielloyd 6 te Antwerpen. Sepia 6 240 m. w.n.w. Sabang n. Mena. Serooskerk 6 te Londen v. Rotterdam. Servaaskerk 5 v. Singapore n. Cebu. Sirrah 6 te Oslo. Situla 5 v. Rio de Janeiro n. Puerto Alegre. Skadi 6 180 m. w.n.w. Flores n. La Spezia Sliedrecht 6 500 m. w.n.w. Finist. n. Zeebrugge. Socrates 6 410 m. z.w. Flores n. Le Havre. Soestdijk 5 v. New York n. Boston. Solon 5 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Stad Alkmaar 6 50 m. z.o. Kp. De Gata n. Reggio. Stad Den Haag 6 te Genua Stad Kampen 7 te Civita Vecchia verwacht. Stad Vlaardingen 6 v. Savona n. Pepel. Stad Zwolle 6 100 m. n. Kp. Blanc n. Pepel Statue of Liberty 6 200 m, z.w. Cochin n. Mena. Steven 6 650 m. w. Finisterre n. Hamburg. Straat Clement pass. 6 Mozambique n. Zanzibar. Straat van Diemen pass. 6 Sabang n. Singapore. Straat Malakka 5 v. Victoria n. Lagos. Streefkerk 6 30 m n. Majorca n. Antwerpen. Tamara 6 330 m. n.o. Fayal n. Hamburg. Tegelberg 6 v. Rio de Janeiro n. Capetown. Telamon 6 v. Jeremie n. Kingston. Theron 6 v. Port Au Prince n. Baltimore. Tjibantjet 6 te Mombassa. Tjikampek 5 v, Tanga n. Mombasa. Tjiliwong 6 1050 m. n.o. eiland Amsterdam naar Port Elisabeth. Towa 6 te Buenos Aires v. Montevideo. Triton 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Tweelingen 5 v. Lulea n. Rotterdam. Utrecht 6 125 m. w. Kp. St. Vincent n. Palermo. Van Noort 2 te Dunedin. Van Riebeeck 6 v. Khorramshar n. Basrah. Vasum 6 250 m. n.w. Medina n. Mena. Viana 10 te Puerto Miranda verwacht. Videna 12 in Suezkanaal verwacht n. Montreal. Vivipara 5 v. Mamburg n. Bandar Mashur. Waibalong 5 v. Bahrein n. Kuwait. W A. Jones 6 50 m. n.w. Kp. Bon n. Pt. Augusta. Waiwerang pass. 6 Saigon n. Hongkong. Willem Ruys pass. 6 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Willemstad 6 338 m, o.n.o. Barbados n. Barbados. Witmarsum 5 v Amsterdam n. Bremen Woltersum fi 580 m. n.w. Finisterre n. Le Havre. Wonorato 6 v. Portland n. Los Angeles. Zaankerk 6 v. Suez n. Penang. Zaanland 6 40 m. n. Madeira n. Hamburg, Zaria 8 te Tripoli (Libanon) verw. n. Rotterdam. Zonnekerk 6 550 m. z.o. Cocos arch, n, Aden KLEINE VAART Adara 3 te Kopenhagen. Admiralengracht 5 v. Isnas n. Amsterdam Alcetas 6 dwars Finisterre n. Rotterdam- Appingdam 6 dwars He d Bas n eL Havre. Ardeas 6 90 m. z.w. Cyprus n. Rotterdam, Batavier-5 5 te Piraeus. Boezemsingel 6 te Caen. Coccinelle 6 te Casablanca. David S dwars Gotland n. Norrsundet Drie Gebroeders 6 dwars Borkum n. Delfzijl. Eemsmond 6 te Antwerpen. Geestdijk 6 40 m. z.w. Hoek v. Holl. n. Maassluis. Heemraadsingel 6 te Belle eil. n. Par. Heerengracht 6 te Helsinki. Hoogland 6 te Velsen. Huybergen 6 v. Sheerness n. Oslo. Inspecteur Mellema 6 te Aalborg. Jupiter 3 v. Bayonne n. Obk. Kastanlesingel 6 te Rotterdam Kerksingel 10 te Avonmouth verwacht Leendert Broere pass. 6 Borkum n. Rotterdam. Leonidas 5 te Aeghion. Leuvehaven verm. 7 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Lifana 6 te Kp. Ferrat n. Antwerpen, Lindesingel 6 te Rotterdam. Maarsbergen 6 te Skoghall. Manto 5 5 m. n. Romso n. Gravesend. Marianne 8 te Kiel verwacht v. Rouen. Mathilde 2 te Figeholm. Mauritssingel 6 v. Rotterdam n. Obk. Meidoornsingel 9/10 te Dublin verwacht. Netta 5 70 m. z. Finisterre n. Lisboa. Nushaba pass. 6 Westhinder n. Antwerpen Phidias 5 30 m. o.n.o. Aarhus n Gothenburg Sheratan 11 te Durazzo verwacht Spaarneborg pass. 6 Texel n. Little Hampton. Steenbergen 6 te Le Havre. Stella Antares 6 te Wight n. Antwerpen. Tjamme 3 te Londén. Urkersingel 6 op Thames n. Londen. Vermeersingel verm. 6 v. Bayonne n. Obk Vijgendam verm. 6 v. Boulogne n. Strood. Walenburgh 6 te lie de Yeux n. Bordeaux. Wedlooper 5 v. Hamina n. Amsterdam IJsselhaven 6 v. Duinkerken n. Casablanca. SLEEPVAART Barendsz Zee 5 v. Rotterdam n. Raahe met bak. Ierse Zee 3 te Port Said. Loire 3 v. Kaapstad n. Chinde. Mississippi 4 v. Colombo bij Excelsior ter hoogte van Chittagong a. d. grond op Karnaphulrivier. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.04—10.14, Amerikaanse dollar 3.57,/sS.fil'/j, Canadese dollar 3,323,37, Franse frank (100) 73,30 —73,80. Belgische frank (100) 7,12—7,17, Duitse mark (100) 90,05—90,55, Zweedse kroon (100) 68.75— 69,75. Zwitserse frank (100) 83,15—83,65, Italiaanse lire (10.000) 57,25—59,25. Deense kroon (100) 51,75— 52,75. Noorse kroon (100) 49.90—50.90, Oostenrijkse schilling (100) 13,93'/i14.031/*, Portugese escudo (100) 12.52Vj12.67,/2. Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,97Vi6,12l/«. Vorige slotkoers VERHANDELDE FONDSEN 6 juni 6 juni Totaal 445 438 Hoger 146 (32,8°/o) 186 (42,5%) Lager 198 (44,5°/o) 167 (38,20/0) Gelijk 101 (22,7%) 85 (19,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kc Olief 169.70—170,50 Philips 168,50 gb-169,60 Unilever 176,90—177 Stemming: Ongeanimeerd, alleen Kon. Olie op het hoogste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U472—474 472% b Hoogovem 612 Kon Olie170,60 f 170,90 Philips 168,80-169,40 f 168,90 Unilever 177,20-177,50 gl ƒ177,—1 A'dam Rubber 120% H.V.A 150% A.K.U 469% 1 135,50 Hoogovens 614 Philips Gem. Bez. 169,65 Unilever f 177,45 Dordtsche Petr. 776% K. Ned. Petr. Mij. 170,05 Holl. Am Lijn 119Vs K.L.M 60.70 K.N.S.M 157% Ned. Stoomv. Mij. 142 Ommeren, Phs v. 264 Scheepv. Un. Ned. 139% f 198,— Nefo 114, 225,— Unitas f 496,— Ver. Bezit v. 1894 f 136,50 Amsterd. Bank 398% Ned. Handel Mij. 367 Rotterd. Bank.... 354% Twentsche Bank. 330% Albert Heijn 635 Amstel Brouwerij 453 Berkel's Patent 261 Bols 1052 Bührmann Papier 693 394 Ford 917 Gelder Kon. Pap. 257% Gist Spir.f. Kon. 406 Van der Heem 299 Heineken's Bier 507 Hoogenbosch Sch. 296 488% Kon. Zout-Ketjen 822 Müller Nat. Bezit 344 Ned Kabelfabr. 495 Philips Pref f 64,70 192 Thomassen Dr. 780 Ver. Maehinefabr. 236 Wessanen 422 Wilton Fijenoord 293% Zwanenberg-Org. 958 Billiton Mij. II 427 Aluminium Ltd... 28% American Motors 20% Anaconda 51% Bethlehem Steel. 32% Cities Service 66% General Motors 72% Kennecot. Copper 76 Republ'o Steel 39 Shell Oi 42% U.S. Steel 51% Gedane noteringen. iVerstrèk* door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET De Newyorkse aandelenmarkt sloot gis- téren verdeeld na een dag van minder le vendige handel. De winsten en verliezen liepen uiteen van fracties tot een dollar per aandeel. Suiker- en tabaksaandelen daalden. De tabakswaarden waren gedrukt door een rechterlijke uitspraak dat de sigarettenproducenten verantwoordelijk kunnén worden gesteld voor de dood van consumenten van hun produkten. De meeste óliefondsen, farmaceutische pro dukten en rubberwaarden stegen Andere hoofdgroepen waren verdeeld De omzet daalde tot 4.990.000 stuks tegen 5.860.000 op woensdag. Van de 1.325 ver handelde fondsen waren de verliezers met 539 in dé meerderheid tegenover de win naars met 482, terwijl er 304 onveranderd sloten. Er waren 54 nieuwe hoogte- en 12 nieuwe dieptepunten voor het jaar. Het Dow Jones-gemiddelde voor indu striële waarden steeg met 0.94 tot 726.87, dat voor spoorwegen daalde tot 171.08 en dat voor openbare nutsbedrijven steeg met 0.16 tot 140.14. (AP). De drie Japanse Walvisvaartmaatschap- ujjen hebben de vorige week een contract gesloten om hun gehele voorraad van 14.800 ton traan aan Unilever te leveren voor zeventig pond per ton f.o.b. Rotter dam. Dit is veertig percent meer dan het vorig jaar. Bij Prins n.v. te Dokkum is de omzet in de eerste helft van dit boekjaar, Ondanks de lange winter, iets hoger dan het vorig jaar over de zelfde periode, ook de winst is hoger. De order portefeuille is zeer goed gevuld en de omzet neemt snel toe, aldus de directie. Het cijfer van de Ontvangen orders in de eer ste vier maanden van 1963 wijkt praktisch met af van het cijfer over dezelfde periode in 1362, aldus heeft de directeur van Geveke en Co's Technisch Bureau in de Jaarvergadering mede gedeeld. Een consortium voor steun aan India, waarvan ook Nederland deel uitmaakt, heeft c.a. PIS mil joen dollar toegezegd voor het derde laar van het Indiase vijfjarenplan. Nederland heeft 11.10 miljoen dollar toegezegd. In de algemene vergadering der Fransch-Hol- landsche Oliefabrieken Nouveaux Etablissements Calvé-Delft n.v. te Delft is drs. A. Bos benoemd tot directeur. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13