tl i vrije meubelkijkdag ZEEMAN 20% korting (DeRooy) van Praag op alle DAMESHOEDEN KLM-WERKKLEDING BIJ T0PSY THUIS 14 VRIJDAG 7 JUNI 1963 ZATERDAG 8 JUNI MARKTPLEIN óók als man tussen moderne machines alleen genoegen met KLM werkkleding. Vervaardigd uit oersterke stof, meester lijk van snit en gunstig in prijs. Kleurecht en krimpvrij. WERKKLEDING Kan Langer Mee! LUIDSPREKERS verkrijgbaar bij Bloemstraat 70 en 71 - IJmuiden Telefoon 4235 KLM-WERKKLEDING in IJMUIDEN verkrijgbaar bij Kennemerlaan 100-106 en Plein 1945 no. 48 SPECIALE AANBIEDING BONT MODES PLEIN 1945 - 3 - TELEFOON 4074 Vervolg luidsprekers op pag. 4 OFFICIËLE PUBUKATIE Uitkering aan nazi-vervolgden Aanvraag van formulieren B „Ik plak alleen maar die hoteletiketten op mijn schooltas" U vindt bij ons meubelen, die rich onderscheiden door vorm, doelmatig heid, materiaal en atwerking. Meubelen, die internationale vermaardheid hebben. Stap daarom onze zaak eens binnen, ook al bent U nog niet apn kopen toe. Modern bankstel in strakke lijnen, rondom ge stoffeerd in Skai Kussens in prachtige Skan- dinavische stof Het biedt alle comfort van prettig en gemakkelijk zitten f 895.- Het fraaie teakhouten bergmeubel is zeer praktisch ingedeeld met o.a een ruime bar. f 365.- Teakhouten eethoek Een voorbeeld van goede moderne vormgeving Uiterst solide afgewerkt Goede stevige kon- struktie. De zeer prettig zittende stoeien iijn gestoffeerd met Skai. Compleet met recht hoekige tafel met tuimel-inlegblad f 425.- «M-OVERAUS VOOR JONG EN-OUD, WERKBROEKEN EN -JASSEN, STOFJASSEN EN DAMESOVERAILS, IN VELE STOFSOORTEN, KLEUREN EN PRIJZEN. LEVERING ONDER VOLLE GARANTIE. nggji Pension van Es, Pineliaan 15, Santpoort-Z. vr. meisjes voor huish., in- o£ extern. (Geen seizoen). Gevr. net meisje voor de winkel. Z. B. Stroet, Lange Nieuwstraat 9. Aanm. na 7 u. Gevr. nette winkeljuffrouw. Zwanenburg's Zeifbedien;ng, Lange Nieuwstraat 507. Gevr. werkster, v. d Meer, Kennemerlaan 131. Tel. 5386. Laat uw BONTMANTEL NU bewaren of vakk. moderniseren of repareren. Hoogenbosch schoenen vraagt een aankomend verkoopster. Aanmelden na 6 uur. Kenne merlaan 96, IJmuiden. In een drukbeklante- moder ne drogisterij, annex par fumerieën, is wegens huwe lijk, een plaats vakant voor een vrouwelijke bediende (liefst apothekersassistente of drogiste), die leiding kan geven. Aan een bekwame kracht bieden een zeer goed salaris. Met vakantie afspraken wordt vanzelf sprekend rekening gehouden. Sollicitaties onder No. L 2768 bureau van dit blad. Voor direct gevr. nette hulp voor de strand-toko. Aanm. Kennemerlaan 131 of strand. Blijvende bijverdienste aan geboden voor enige dames en heren. Brieven L 2785. Te huur gemeub. zit-slaapk., liefst verpleegster, te Velsen- Noord. Br. L 2792. Jong echtpaar zonder kinde ren zoekt kamers. Brieven L 2766. Echtpaar met zoontje (6 jaar) man zeevarend, zoekt twee kamers met kookgel. Brieven L 2777. Ruilen: flinke autobox in Driehuis, voor kl. box in IJ muiden. Planetenweg 84. Woningruil. Heemstede-Sant poort. Net vrij huis, 10.- p. week., te Heemstede. Gevr. iets dergelijks te Santpoort. Brieven L 2774. Vakantie - woningruil. Riante woning in Almelo met 4 sl.- kamers, ruilen voor woning met 3 a 4 slaapk. Tijdvak 20- 29 juli. Br. L 2788. Te koop zijnde percelen drage men op aan Mak. C. Visser Hzn, IJmuiden, Maasstraat 1. Tel. 02550-4830 Open kiaverjasdrive op vrij dag 7 juni a.s., aanvang 8 uur in de zaal van Du Com merce, Marktplein. Prachtige prijzen. Kampeertenten te huur. G. H. Stevens, Kortenaerstraat 32 A rood, IJmuiden. Tel. 4198. Krulpermanent en wassen f 7.15. T. Koper, Trompstraat 83. Tel. 4364. T.V. Verhoog de kwaliteit van uw beeld met het T.V.- beeldscherm. 53 cm f 3.50. 43 cm 1 2.75. Verkrijgbaar bij Velo, Trompstraat 68, IJmui den. Tel. 5198. met open dak en caravan, v. d. Berge, Wijk aan Zeeër- weg 164. Tel. 7272. Haarlem, voordelige aanbie ding kampeerstoelen en. tafels. Doelstraat 10. Best verzorgde leesporte feuille met een assortiment van goed gekozen weekbladen voor het hele gezin. Abonne ment vanaf 60 ct per week. De eerste 14 dagen als ken nismaking voor de halve prijs. Ook thuis bezorging van alle modebladen Tibor, Post, Mimosa, Lach, Wereld kroniek, Rimboe, Confidentie e.v.a. Boekverkoop v.a. f 1.- p. w. De Gezinsportefeuille, Frans Naereboutstraat 22. IJ muiden. Tel. 8707. Te koop rechtstreeks van fa- oriKainen waterüicuie Kam- peerienten, vervaardigd van net aiom bekende aoen lüiU. 4-pers. „Lugano compi. met grondzeil, saaien stoKaen, da lingen, pennen en xouaraal. ijo.au netio. Ruime sorte ring stoeien en taleis. Ge- mank. betanng. Vr. vrijbl. ml. Camping industry, Doeistraat 10, Haarlem. le klas confectiecostuums, regenjassen, suede kleding. Ternujnbet. v.a. 15.- p. mnd. Ook grote collectie voor maatkleding. Schrijft onder No. L 2903 v. d. blad en wij bezoeken U thuis met col lectie. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kadet. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32, IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3 Tel. 7543. Voordelig T.V. huren! Alleen gloedn. toestellen. Philips, Erres, Grundig, Aristona. 2 jr. huur, 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.- p. maand of 6.25 p. week. Hees Co.. B Kraay, Stephensonstr. 61 Nu ook een ijzerwaren- en gereedschappen-afdeling bij „De Houthal" Kennemerlaan 159, IJmuiden. Tel. 7770. Waterdichte kampeertenten, iets smoezelig (showmateri aal) met reductie tot 15 inruiltenten van 20 tot 40 Tentenfabriek „The Indiana", hoofdkantoor voor Neder land: Haarlem, Zijlweg 111. Tel. 17877 (8 lijnen). Gratis geill. catalogus. Voor al uw Treffertextiel: Textielhandel J Broek. Wil- lemsbeekweg 94, IJmuiden- Oost. Tel. 7094 Dameskapsalon Maison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf v.a. f 9.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Opbergen. L. Nieuwstr. 381-385. bij Markt plein. Tel. 5672. Dinsdags de gehele dag gesloten. Ruilkoop. Groot herenhuis, plaats voor garage. Velsen- Noord, voor flatje of kleiner huisje. Br. L 3388. Meisjes badpakken v.a. 3,90. Tweka en Linda Lu helanca in de modernste dessins. C. Lodder, Driehuis. Slilterij „Flora", Zeeweg 115, Tel. 5307. 1 fles originele Franse cognac 3 sterren voor f 9.95. Tricot nylon overhemden, mooie streep voor de extra lage prijs van 12,90 p. stuk bij C. Lodder, Driehuis. Divanbed, 15 jaar garantie, f 19.95. Zeeman. Bloemstraat 70 en 71, IJmuiden. Tel. 4235 Roulette B.H.'s en stepins. „De mode onder de mode". Prima pasvorm. Verkrijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. Ledikanten. bedden en dekens. Grote sortering bij Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Uniform khaki pantalons en overhemden. Zeeman. Bloem straat 70 en 71. IJmuiden. Tel. 4235. Heerljjke ijstaarten en slaat jes, uitsluitend op bestelling bij Paul vart Ewljk, Willems- beekweg 1, IJmuiden-Oost. Tel. 4640. Zonnescherm- en tentendoek, 140 cm breed f 1.98 p. meter. Zeeman, Bloemstraat 70-71. IJmuiden. Tel. 4235. Heeft U ze al eens gehad Die heerlijke broodsoorten, nu weer iedere dag verkrijg baar: tijgerbrood, strengel- brood, stokbrood, gember- brood, boerenstoeten, Drentse stoeten met rozijnen. Het echte Duitse brood, alle soor ten tijgerbolletjes, harde broodjes, maanzaadbolletjes, maanzaadgallen, luxe brood jes. Alleen zaterdags: heer lijke koffiebroodjes, cocos- broodjes en gemberbroodjes. Paul van Ewijk, Willems- beekweg 1, IJmuiden-Oost. Tel. 4640. Kenmore herenoverhemden. „Het neusje van de zalm". Zeeman heeft ze. Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. In de zomermaanden naar „Anetta". Pracht omgeving en een rustig zitie met goede consumpties. „Net wat U zoekt!" Meervlietstraat'Drie- huizerkerkweg, Velsen-Z. Inruil televisie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen en won.- textiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. Deze week: 5 heerlijke pen seegebakjes voor 1.25 bij: Paul van Ewijk, Willems- beekweg 1, IJmuiden-Oost. Tel. 4640. 8 tompoucen voor een gul den, 5 mcccapunten voor een gulden. S slagroproaqegen vppr een gulden, 5 vrufchtèhgébak- jes voor een gulden, van de Poll, Trompstraat 94. Tel. 6165 De originele Fryske Dümp- kes. Banketbakkerij Beeksma Nieuwe aardappelen 35 cent per kilo. Kalis, Trompstr. 71 Vrijdag en zaterdag bij 250 ct reep gratis. Kalis, Tromp straat 71. Gazeuse 3 fles 100 ct. Limo nade 89 ct per fles Kalis, Trompstraat 71. Prima Drielingen 10 kg 110 ct. Kalis, Trompstraat 71 Beste aardappelen, 5 kilo in plasticzak 99 ct. Knots gratis. Kalis, Trompstraat 71 Door aanschaf van nieuwe Renault Dauphine en R 8 nog deze zomer te huur. Starre- bosstraat 10, Velsen-N. Tel. 02510-5218. Reclame! Vrijdag en zaterdag 5 amandelbroodjes voor f 1,-1 zandschelpen 8 voor 1,-. Banketbakkerij Beeksma. Fr Naereboutstraat 72. Tel. 8340 Wij verwerken uitsluitend roomboter. De fijnste roomboter aller hande. Banketbakkerij Beek sma. Te koop gevr stalen moton vlet of i. d., om op zee te vis sen. Tel. 02500-36106 Te koop gevr.: bandrecorder in g. st„ merk Grundig TK 30 of TK 35. Br. L 2786. Te koop: Butagasstel met fles IJsselstraat 51. Te koop bromfiets, Magneet- Sachs. Na 7 uur. J P Coen- straat 71. Mogelijkheid tot aangifte Het Ministerie van Financiën deelt mede dat rij, die menen aanspraken te hebben op een uitkering ingevolge de Regeling lunair» uitkeringen aan nazi-vervolgden, op speciale formulieren een aanvrage kunnen zenden aan ket Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade-Uitkeringen (C.A.D.S.U.), Keizersgracht 105, te Amsterdam. Sluiting termijn van aangifte De termijn waarbinnen aanmeldingsformulieren kunnen worden ingediend sluit voor personen, die in Nederland hun domi cilie of vaste verblijfplaats hebben, twee maanden na de inwer kingtreding van de regeling (algemene maatregel van bestuur). Voor personen, die in het buitenland hun domicilie of vasto verblijfplaats hebben, sluit de termijn van aangifte vier maanden na do inwerkingtreding van deze regeling. De datum van inwerkingtreding van deze regeling zal nog nadef bekend gemaakt worden. Wie vallen onder de regeling? De regeling geldt voor hen die vervolgd rijn geweest „wegena ras, geloof of wereldbeschouwing door het nationaal-socialistisch» regime". Zij is uitsluitend bestemd voor vervolgden en aan vragers die Nederlander of Nederlands onderdaan waren bij da aanvang van de vervolging. De regeling is ook van toepassing, indien de vervolging in het buitenland (Duitsland of bezetto gebieden) plaats vond, ongeacht of deze in Nederland dan wd elders was begonnen. Wie zijn van de regeling uitgesloten? Onder vervolgden wegens ras, geloof of wereldbeschouwing wor den bijvoorbeeld niet verstaan: krijgsgevangenen, personen gevorderd voor de aanleg van ver dedigingswerken van de bezetter, gesneuvelde militairen, bur gerslachtoffers van bombardementen of andere gevechtshande lingen, gedwongen tewerkgestelden in Duitsland of elders, onder duikers, gestraften wegens criminele of economische delicten (b.v. zwarte handel), ook indien de strafmaatregelen verder sa gen dan naar Nederlands recht toegestaan zou zijn. Welk aanmeldingsformulier is vereist? Ter vermijding van vertraging is het van belang, dat de belang hebbenden er goed op letten, welk aanmeldingsformulier zj| nodig hebben. Er zijn twee soorten aanmeldingsformulieren verkrijgbaar. A-aanmeldingsformulieren Deze formulieren hebben uitsluitend betrekking op thans nog levende vervolgden, die tijdens de bezetting door de nazi-maatregel zelf onrecht hebben ondergaan om redenen van ras, geloof of wereldbeschouwing (b.v. Joodse of zigeunerafstamming, deelname aan het verzet) waardoor rij: (afzonderlijk hetzij in combinatie) drie maanden of langer van hun vrijheid werden beroofd; als gevolg van bedoelde maatregelen, gedurende een periode van tenminste vijf aaneengesloten jaren een invaliditeit van minimaal 70% hebben gehad (naar de maatstaven van de Wet Buitengewoon Pensioen 1940-1945); zes maanden of langer verplicht waren tot het dragen van de zgn. Jodenster, ongeacht of men aan dezo verplichting al dan niet heeft voldaan; aan sterilisatie werden onderworpen. De A-aanmeldingsformulieren kunnen niet door erfgenamen van een vervolgde worden ingediend. B-aanmeldingsformulieren Deze formulieren hebben uitsluitend betrekking op een vervolgde die overleed tijdens of door de vervol ging van de bezetter. Zij kunnen slechts worden ingediend door de hieronder genoemde nabestaanden: 1. de overlevende niet hertrouwde echtgenoot van do overleden vervolgde; 2. bij ontstentenis van de echtgenoot, de gezamenlijk» kinderen van de overleden vervolgde voorzover dezo kinderen op 7 mei 1945 nog niet de leeftijd vaa 21 jaar hadden bereikt; 3. indien geen kind(eren) aanwezig is (zijn) de Oüder(6) van een overleden niet gehuwd geweest zijnde vervolgde. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat het recht op uitkering ia deze gevallen strikt beperkt is tot boven aangegeven nabestaanden, dus inet uitsluiting van welke verdere familierelaties ook. Indien men in aanmerking meent te komen zowel voor een uitkering wegens zelf ondergaan onrecht als wegens het over lijden van een echtgenoot, kind of ouder dient men zowel een A-formulier als één of meer B-formulieren aan te vragen. Voor elk overlijdensgeval dient een afzonderlijk B-formulier te woe den gebruikt. Hoe verkrijgt men aanmeldingsformulieren? Onderstaande strook moet worden ingevuld en uitgeknipt; zij dient zonder toevoeging van brieven of bescheiden in een als brief te frankeren envelopp» (dus niet op een briefkaart) te worden verzonden aan: Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade- Uitkeringen, Postbus D, Amsterdam. Met ballpoint dient men in blokletters in to vullens Naam, adres en woonplaats c.q. postadres. Door in het vakje achter de op het strookje gedrukte letters A en B het benodigde aantal te vermelden, wordt aangegeven hoeveel en welk(e) aanmeldingsformulier(en) men wenst te ont vangen. N.B. Men helpt mede aan een vlotte toezending van aanmel dingsformulieren door: het strookje duidelijk en volledig in te vullen; in de linkerbovenhoek van de enveloppe een grote letter A, B of A en B te plaatsen overeenkomstig de letter aanduiding op het strookje. Inzenden zonder nadere toelichting in een als brief to frankeren enveloppe. langs de rand uitknippen Gevraagd aantal aanmeldingsformulieren naam aanvrager adres woonplaats c.<j. postadres Opel KapitSn de Luxe 1959; Fiat 600 '58. Inruil en financ. mogel. Garage Bakker, Ro zenstraat 55, Haarlem. Tel. 21275-12979 Erkend bedrijf in gebruikte auto's. Te koop: 4-pers. tent, f 125 Na 6 u. v. Kampen, Koning straat 3. Jonge hennen t.e koop. Witte Leghorns en Rhode Islanders. J. A. Webbe, Heerenduin weg 10. Te koop 6-pers. wagen, Fiat 1900, geschikt voor vakantie. Motor gereviseerd. Verkeert i. pr. st. Prijs billijk. Lange Nieuwstraat 491, IJmuiden. Tel. 5407

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 14