Regeling voor uitkering aan nazi-slachtoffers AGENDA NYLON VenhaSe Geleidelijke verkorting van de werktijd tot 48 uur QUIMBO EN HET VREEMDE EI f w. POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Eekhoorn bijt een vrouw Lagere straf geëist voor landbouwers zoon uit N.-Vennep Venkcülk Vóór januari 1964 voorschotten op smartegeld-toekenning Hoofdagent ontslagen omdat zijn zoon revolver had Vijfduizend gulden boete geëist voor geknoei met stambomen Amerikaan verliest geding over uitwijzing Accuzuur als mondspoeling „Rotterdams gerechtsgebouw staat op instorten" Kans op onweer zacht-bros beschuit 1 schakel Vy over op Gulfpride VRIJDAG 7 JUNI 1963 Marihuana-amateur zacht-bros beschuit Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Sinds 1926 is mei niet zo nat geweest S.E.R.-ADVIES RIJTIJDENBESLUIT Officier van Justitie: Arbeidstijden voor bewakingspersoneel I" Is SELECT SINGLE-G De procureur-generaal bij het gerechts hof in Amsterdam heeft tegen een 19-ja- rige landbouwerszoon uit Nieuw-Vennep wegens het in zijn bezit hebben van een grote hoeveelheid verdovende middelen twaalf maanden gevangenistraf gevorderd, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De procureur-generaal bleef aanmerkelijk on der de eis van de officier van Justitie, die onlangs twee jaar had geëist. De officier had appèl aangetekend, toen de rechtbank de verdachte tot acht maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk, veroordeel de. De jongeman was destijds in Amsterdam aangehouden. Hij bleek toen in het bezit te zijn van 760 gram marihuana. Hij was op weg naar de Westermarkt om de partij voor 3.000 van de hand te doen. Hij was tijdens een vakantiereisje in Tanger ge weest en had de partij verdovende mid delen voor een kennis meegenomen. Die had hem ook het adres gegeven waar hij de narcotica van de hand kon dien. In zijn requisitoir zei de procureur-gene raal, dat de verdachte er „als een onhan dig amateurtje is ingeblunderd", een „ab solute nieuwkomer" in dit „bedrijf", die de realiteit uit het oog had verloren. Het hof zal op 17 juni arrest wijzen. Advertentie Nederlanders die menen aanspraken te hebben op uitkering op grond van de regeling inzake uitkeringen aan nazi- vervolgden, kunnen thans beginnen met het inzenden van een aanmeldingsformu lier. Vandaag is in de dagbladen een officiële publikatie opgenomen met voorwaarden en het aanmeldingsformu lier, dat de belanghebbenden moeten inzenden. Het gaat om de verdeling van de tegenwaarde van de 125 miljoen Duitse marken die Nederland ontvangt voor uitkering aan de nazi-slachtoffers. Vóór 1 januari 1964 hoopt men de eerste uitkeringen in de vorm van een voorschot te doen. Dit voorschot wordt uiteraard alleen uitbetaald op die aan vragen die zijn geverifieerd. Voor personen in Nederland sluit de ter mijn waarbinnen de aanmeldingsformulie ren moeten worden ingediend twee maan den na de inwerkingtreding van de Alge mene Maatregel van Bestuur. Deze perio de kan echter worden verlengd. Ken perio de van vier maanden is aangenomen voor degenen die in het buitenland wonen. Het Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schadeuitkering te Amsterdam behandelt de aanvragen. Als men vier maanden na de dag van inwerkingtreding van de regeling weet hoeveel aanvragen er zijn, gaat men op grond van ervaring en kansberekening over tot uitbetaling van de voorschotten. Hierbij wordt voldoende speling genomen om te voorkomen dat degenen, die een voorschot hebben ontvangen, bij de eind afrekening geld zouden moeten terugbeta len. Ingesteld wordt een raad van advies, waarin groepen van nazi-vervolgden zijn vertegenwoordigd, en een college van scheidslieden. Tegen beslissingen van het hoofd van het afwikkelingsbureau kan be roep worden ingesteld bij dit college. De regeling geldt voor hen die vervolgd zijn geweest wegens ras, geloof of wereld beschouwing door het nationaal-socialisti- sche regime. Zij is uitsluitend bestemd voor vervolgden en aanvragers die Nedtr- lander of Nederlands onderdaan waren oij het begin van de vervolging. Zowel nabe staanden van een door nazi-vervolging overleden persoon als thans nog levende personen die tijdens de bezetting zelf slachtoffer zijn geweest van deze vervol ging, kunnen een aanvrage indienen. We gens overlijden kan slechts één aanvrage worden ingediend, namelijk door de over levende (niet hertrouwde) echtgenoot van de overleden vervolgde. Indien er geen overlevende echtgenoot is of indien de overlevende echtgenoot is hertrouwd, kun- i de gezamenlijke kinderen van de overleden vervolgde een aanvrage indie nen voorzover deze kinderen op 7 mei 1945 nog niet de leeftijd van 21 jaar had den bereikt. Als er geen kinderen zijn kunnen de ouders van de overleden niet gehuwde vervolgde een aanvrage indienen. Overlevende vervolgden kunnen een uit kering aanvragen wegens vrijheidsbero ving van tenminste drie maanden, invali diteit van tenminste zeventig percent ge durende vijf aaneengesloten jaren, ont staan door de vervolging en bekend bij Nederlandse instanties, de verplichting tot het dragen van de Jodenster gedurende zes maanden en sterilisatie. c Openluchttheater, zaterdag 2015 u.: De Nieuwe Komedie met „Don Quichotte op de bruiloft van Kamacho". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Girls, girls, girls", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „08/15", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Summer holiday", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Liever lusten dan lasten", a.l. Zaterdag 14.30 u.: „A. en C. als lood gieters", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een zol derkamer op Pigalle", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Salvo's in het hooggebergte", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21,15 u-: „Viridiana", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Op ka mers bij die vrouw", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie col lectie B. de Roos en tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni. H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23 30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 10—17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal, (Grote Markt), Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne", (Damstraat/Spaarne) internationaal liederenrepertoire door Co- bi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Dage lijks geopend van 20 u. af. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 7 JUNI City, 20 u.: „Twee vrouwen". Rex, 20 u.: „De veroveraar van Corinthe". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Het café"; werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis Banjaertstraat. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 8 JUN.I City, 19 en 21.15 u.: „Twee vrouwen". Rex, 20 u.: „De veroveraar van Corinthe" Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u. Tentoonstelling als vrijdag. Sportpark „Schoonenberg". 13 u.: Mars festival voor jeugdtamboer-, muziek- en tamboerkorpsen uit Noord-Holland. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.:Jeugdzangavond, stichting „Velser Ge meenschap", sectie zang. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Sant poort: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 10 tot 12 en 14 30 tot 17.30 uur; Jozefhuis Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. Advertentie VRIJDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. Mondo cane" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21 15 u.: „Maciste contra d - hellenmonsters". W.B. Theater, 20 u.: „De rode kaper- kaptein". ZATERDAG 8 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. Mondo cane"; 23.30 u.: „Te jong voor liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra de helle-monsters". W.B. Theater, 20 u.: „De rode kaper- kaptein". Advertentie REGENJAS OF MANTEL verpakt in etui met ritssluiting gemakkelijk op reis licht in gewicht vanaf 24.75 G 72 HAARLEM Advertentie KINDERBADGOED van Helanca voor meisjes van 3 tot 16 jaar, in vele leuke modellen en dessins Anegang 26 - Haarlem - telefoon 10643 Advertentie Een schietincident te Culemborg is aan leiding geworden tot het ontslag uit poli tiedienst van een 55-jarige hoofdagent uit Culemborg. Op Hemelvaartsdag was de 23-jarige zoon van de hoofdagent met een uit Duitsland meegenomen revolver in de tuin van zijn ouderlijk huis op een kolenkist aan het schieten. Een kogel ketste en kwam via het raam terecht in de woonkamer van de Culemborgse gemeente-ontvanger Wigge- linkhuizen. De hoofdagent, die op de hoogte zou zijn van het ongeoorloofd wa penbezit van zijn zoon, was op dat mo ment niet thuis. Na een eerste onderzoek door de Culem borgse gemeentepolitie heeft de burgemees ter de zaak overgedragen aan de rijks recherche. De recherche heeft hierover een rapport uitgebracht, hetgeen voor de bur gemeester van Culemborg aanleiding is ge weest het dienstverband van de hoofd agent na 1 augustus 1963 niet meer te verlengen. Rashonden met stambomen hebben twee Tilburgse hondenhandelaren de das om gedaan. De vraag naar deze dieren was de laatste jaren zo groot dat zij een middel zouden hebben bedacht om de lucrativiteit van hun zaken nog te vergroten. De enige en ook simpelste manier daartoe was het dan maar zelf vervaardigen van twintig duizend valse stambomen, die de West- europese hondenmarkt grondig ver knoeiden. De officier van Justitie, mr, G Tem mink, noemde bij de zitting van de Bre dase rechtbank de illegale handelingen van de beide Tilburgers valsheid in geschrifte op grote schaal. Hij eiste tegen elk van hen een geldboete van f 5.000 met een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. In de pleidooien werd onder meer ge steld dat bijna alle hondenhandelaren van naam in West-Europa van de vervalsingen hebben geprofiteerd. De 34-jarige Amerikaan, die een kort geding tegen de staat der Nederlanden had aangespannen om te voorkomen dat hij wordt uitgewezen naar de Verenigde Sta ten van Amerika waar hem een proces wegens narcoticasmokkel wacht, heeft dit geding verloren. De president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias. is van mening dat de voorgenomen uitzetting van de Amerikaan, die op een valse pas ons land is binnengekomen en in Amsterdam werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens het voorhanden hebben van mari huana en heroïne, niet onrechtmatig is. Naar de mening van de president recht vaardigt alleen al de veroordeling van de Amerikaan diens uitwijzing. De staat is wel genoodzaakt hem naar de V.S. uit te wijzen, want er is geen ander land dat hem wil opnemen. Ook de tweede vordering tijdige be kendmaking van de datum en de wijze van het transport, opdat de Amerikaan tegen de K.L.M. kan gaan procederen om dat die hem tegen zijn zin zou vervoeren is afgewezen. De Amerikaan heeft appèl aangetekend. De drogist in Den Haag, die dinsdag bij vergissing een klant een flesje accuzuur in plaats van alcohol voor mondspoeling heeft meegegeven, kan weer gerust zijn. De vergissing heeft geen nadelige gevol gen gehad. De klant had alcohol willen hebben om een hevige kiespijn wat draaglijker te maken. Toen hij een beetje van het vocht had gebruikt, voelde hij het hevig bran den. Hij heeft de fles weggezet en er niet meer van gebruikt. De laatste twee dagen van mei waren volop zonnig en zomers, maar over de mei maand als geheel is niet veel goeds te zeg gen. Van de 31 dagen waren 26 te koud De Bilt had 162 uren zon tegen normaal 211 uren en in een groot deel van ons land viel te veel regen. Totaal 66 uren regen (normaal 35 uren) had mei sinds 1926 niet gepresteerd. Opmerkelijk is dat de meeste regen (102 mm) in het zuiden van Limburg en op Ameland werd gemeten. Juni startte met een voor deze eeuw recordzonnige Pinksteren (30 uren zon). Een veelbelovend begin van de zomer, al hebben wij de laat ste jaren wel afgeleerd om te vroeg te juichen. Verleden jaar was de zomer tot 18 juni ook nog gunstig en zeer droog. f!99 mom De Sociaal-Economisch Raad heeft in een advies, uitgebracht aan de staats secretarissen van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Verkeer en Waterstaat, aanbevolen het Rijtijden besluit zodanig te wijzigen, dat voor het nationale vervoer de 51-urige werkweek geleidelijk kan worden verkort en in elk geval op 1 januari 1966 op 48 uur kan worden gesteld. De raad gaat ervan uit, dat artikel 9, eerste lid van het Rijtijdenbesluit reeds met ingang van 1 januari 1964 zodanig zal worden gewijzigd, dat de werktijd per week maximaal 48 uren zal be dragen, berekend over een aaneenge sloten tijd van drie weken, waarbij in één week het maximum 55 uren mag bedragen. 74-75. Tippie keek 'n beetje verbaasd naar het hondje, dat zo tegen hem te keer ging Waarom maakte dat beestje zo'n lawaai? Hij boog z'n kop naar beneden en keek goedig naar de herrieschopper. En toen blies hij zo hard naar de hond, dat die een paar maal om en om rolde en toen jankend de benen nam. De boerin, die op het leven naar buiten kwam om te kijken, wat dat te beduiden had, gooide verschrikt haar handen in de lucht en rende weg. Help help! gilde ze. Een draak!! draak!! 46 M06T 46 N16UWE SOOMP4E STUTT6N 1 U92-A. DAT STUTTEN 65N 606D NU 66N PAAR DA66N 66DUU5 <£PIB Varkenspest. Op de vuilnisbelt van Kampen worden varkens gehouden, die op gefokt worden met voedselafval uit de vuilnisemmers. Dezer dagen zijn plotseling twintig varkens gestorven aan varkens pest. Van de overige 35 dieren bleken slechts vier gezond te zijn. De andere var kens zijn afgemaakt en vernietigd. Nog geen vijfdaagse. De spoorwegen kunnen nog niet overgaan tot de invoering van een vijfdaagse weektrajectkaart, gel dig voor één reis heen en terug per dag. Na de tariefsverhoging zal de invoering van een dergelijk abonnement in overwe ging worden genomen. Mr. J. Dijkgraaf overleden. In Den Haag is in de leeftijd van 47 jaar overleden mr. J. Dijkgraaf, hoofd van de afdeling handels- en verkeersstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hij 's ruim 24 jaar aan dit bureau verbonden ge weest. Onder hoge druk. Er werken thans 25 grondwerkers uit Drente in caissons onder hoge druk aan de IJtunnel in Am sterdam. De groep staat onder speciale medische controle en is ondergebracht in barakken bij het werk. De groep zal wor den uitgebreid tot 90 man. Forcnsenbelasting. De forensenbelas ting, die de Limburgse gemeente Bergen wilde instellen, is thans officieel goedge keurd. Een 120-tal woonforensen (bijna uitsluitend Duitsers) zullen nu totaal on geveer 25.000,— belasting aan de ge meente moeten betalen. De bijzondere structuur van de vervoer- sector, alsmede de personeelsvoorziening maken het niet mogelijk de verkorting van de wekelijkse werktijd tot 45 uur per 1 januari 1964 te realiseren. De raad geeft in overweging voor 1964 een gemiddelde werktijd aan te houden van 50 uren per week en voor 1965 van 49 uren per week In de overgangsperiode 1964-1966 zou dit maximale aantal uren berekend dienen te worden over een aaneengesloten tijdvak van drie weken, met een weekmaximum van 55 uren. De normale ontheffingsmogelijkheden door de Rijksverkeersinspectie of de Ar beidsinspectie, indien zich een opeenhoping van werk of een bijzondere omstandigheid voordoet dan wel de goede uitoefening van een geregelde dienst zulks vordert, wenst de raad te handhaven. Voor het in werking treden van een Europese overeenkomst voor het interna tionaal wegvervoer is nog internationaal overleg nodig en op nationaal niveau over leg tussen de regering en de desbetreffen de organisaties in de vervoersector. Zo lang een Europese overeenkomst nog niet van kracht is, dient de feitelijke wekelijk se werktijd voor het internationale ver voer voorshands nog op 51 uren te worden gehandhaafd, meent de S.E.R. „Er staat u heel wat te wachten als nieuwe griffier bij onze rechtbank. Door uw functie zült u zich niet alleen moeten bezig houden met zaken die in de eerste plaats de griffie aangaan, maar u zult ook optreden als beheerder van het Rotter damse Paleis van Justitie, een taak die nog al wat problemen met zich mee zal brengen als u weet dat het Rotterdamse gerechtsgebouw nagenoeg op instorten staat". Dit zei de Rotterdamse officier van Justitie, mr. S. J. van der Hoeven, tot de nieuwe griffier bij deze rechtbank, mr. M. C. de Graaff. „Het gerechtsge bouw is niet alleen veel te klein maar staat ook letterlijk op haar grondvesten te trillen. Naast het oplossen van problemen, veroorzaakt door een aanzienlijk perso neelsgebrek, zult u de plannen met betrek king tot ons in slechte staat verkerende Paleis van Justitie moeten stimuleren en aktiveren", aldus mr. Van der Hoeven. Met de installatie van mr. De Graaff is een einde gekomen aan een periode van één jaar, waarin de rechtbank in Rotter dam het zonder griffier moest stellen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft het oordeel van de Sociaal-Economische Raad gevraagd over een nota inzake de arbeids- en rust tijden van verscheidene categorieën bewa kingspersoneel en van portiers en liftbe dienden. In de nota wordt o.m. aangeduid hoe de arbeidstijd voor deze groepen zou kunnen worden verkort. Advertentie Een uit Amsterdam afkomstige dame is in een tentenkamp in Blaricum door een half verlamde eekhoorn gebeten. Zij heeft zich onder doktersbehandeling moeten stellen. Op advies van de behandelende arts, die vermoedde dat de eekhoorn wel eens aan hondsdolheid zou kunnen lijden, heeft de vrouw aangifte gedaan bij de politie. De plaatselijke veearts heeft de eekhoorn voor onderzoek opgezonden. Het KNMI deelt meeè In de algemene circulatie komt weinig verandering. Boven Scandinavië en het noordelijke deel van de oceaan blijft de luchtdruk hoog, terwijl enkele depressies boven het zuidelijke deel van de oceaan langzaam van west naar oost trekken. De lucht in onze omgeving is nu tamelijk voch tig geworden, hetgeen, mede in verband met de onstabiele opbouw van de atmos feer, de vorming.van warmteonweders be vordert. Deze brengen evenwel geen weersomslag. Het weer met een overwe gend zomers karakter houdt aan. De toe genomen vochtigheid van de atmosfeer had ook de vorming van een uitgebreid mist- veld op de Noordzee tot gevolg. Dit mist- veld breidde zich de afgelopen nacht tot over het westen van ons land uit, maar loste later 'op. WEFRRAPPORTEN Maximum-tempex aturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c "O? a Den Heider Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon Belgrado mist mist mist onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt regen licht bew. mist licht bew. geheel bew. zwaar bew. mist zwaar bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. regen regen regen regen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt nnw 17 windst. 21 n 21 windst. 22 windst. 22 verand. 22 windst. 25 zw 24 no ono nw o nnw nnw 24 25 27 22 17 25 windst. 19 windst. 25 wnw 23 zzo 24 windst. 19 windst. 21 n o z wzw zw 19 28 25 23 22 windst. 20 windst. 16 zo 25 windst. 25 windst. no 21 windst. 20 windst. 25 z zw 27 «g «i B 2 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0,1 2 0,1 0,1 0 9 2 10 0 0 0,2 12 8 10 0 0 0 10 0,1 0 2 0 Zaterdag 8 juni Zon op 4.22 uur, onder 20.56 uur. Maan op 21.59 uur, onder 5.20 uur. Maanstanden 7 juni 9.31 uur volle maan 14 juni 21.54 uur laatste kwartier 21 juni 12.46 uur nieuwe maan 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 juni Hoog water 3.47 en 16.10 uur. Laag water 11.47 en uur. Zaterdag 8 juni Hoog water 4.18 en 16.41 uur. Laag water 0.04 en 12.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. l)è motorolie van vandaag

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2