Constructiebedrijf E. de Vries wordt zaterdag geopend Het geheim van 'nwoning goed inrichten J En meubelen én vloerbedekking én gordijnen en lampen bedden én Victorie van DEM begon op 21 oktober tegen Meervogels bender ederland IJmuider schaakploeg Kijk Uit bereikte de halve finales EXAMENS (H)OORAPPARATEN jprii dóe SLIJTERIJ SWIER In het industriegebied van IJtn ui den Montage van hal duurde slechts vier dagen 1 Hölscher definitief uitgeschakeld voor clubkampioenschap Acht maanden voor dodelijke steek geëist Haarlemse typiste bekent ongeveer 13 diefstallen Sport in IJmond Havenberichten Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 7 JUNI 1963 5 7 Weer succes voor P. Stet Bij een bezoek aan onze modelwoning, Lessestraat te Heemskerk, zullen wij het graag aan u verklappen. Alles met overleg gekozen uit onze enorme collectie om een harmonisch geheel te krijgen. En.verwerkt door 1e klas vakmensen. Wij vertellen er u graag meer van. Tot ziens in onze modelwoning. GeopendZaterdags van 2—5 uur; ■v Dinsdag van 2—5 uur en 7.30—10.00 uur; Donderdag van 2—5 uur en 7.30—10.00 uur of na speciale afspraak op iedere gewenste tijd. WASMACHINES LOENDERSLOOT Tzvee van de vier KNVB-clubs degraderen REGENJASSEN voorvader en zoon gabardine Egyptisch katoen nylon en plastic Zoete wraak Kerkelijk niéuws WONINGINRICHTING DEALER Wedstrijden om de NHSB-leeu w Voor de POLITIERECHTER Veer uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleveraneier Kille douche AUDIUM PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN L-IWUNDBKHT%JJ-«umUMUIDW— IN IJMUIDEN GEVESTIGD: KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Advertentie De oud-secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, jhr. dr. J. C. Molleras zal aanstaande zaterdagmorgen officieel het nieuwe constructiebedrijf en machinefabriek van de heer E. de Vries komen openen. Het nieuwe bedrijf is gevestigd aan de Kaplanstraat in het IJmuidense industriegebied nabij de Haringhaven. Thans wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van hallen en kantoorruimte. De nieuwe fabriek, die een oppervlak te heeft van tweeduizend vierkante meter werd door het bedrijf van de heer De Vries zelf gebouwd, zulks onder de super visie van architect H. Schultinge, die een nieuwe constructiemethode toepaste. In ongehoord hoog tempo zagen de ar beiders kans een bedrijfshal in vier da- gén tijd te monteren. Tevoren waren spe ciale dakspanten gereedgemaakt, zodat men op de bouwplaats alleen nog maar behoefde te monteren. De monteurs had den voor het monteren van de spanten voor een hal van 12 bij 54 meter slechts vier uur nodig. Toch kalkzandsteen Deze speciale constructie werd voor het eerst toegepast voor de fabriekshallen van de heer De Vries. Het is ook mogelijk gebleken muren van kalkzandsteen op te trekken ter grootte van 85 vierkante me ter. Normaal houdt een buitenmuur van kalkzandsteen het geen twee jaar uit, om dat er scheuren in komen. De muren van het nieuwe constructiebedrijf zijn echter al meer dan twee jaar oud en vertonen geen scheuren, hetgeen te danken is aan de toe passing van speciale specie. Hierbij zij opgemerkt dat bijna alle diensten van bouw- en woningtoezicht alsmede de schoonheidscommissie het gebruik van kalkzandsteen voor buitenmuren ver bieden. De heer De Vries, stammend uit een een voudig arbeidsgezin in Oudorp, is bank werker geworden, nadat hij een avond school had gevolgd, later gevolgd door een cursus van het P.B.N.A. Tijdens de twee de wereldoorlog werd hij verplicht in Duits land te werken. Hij kwam hier ook in een concentratiekamp terecht. In 1953 werd de* heer De Vries monta gechef in een Beverwijks constructieoe- drijf. Zijn wens was altijd een eigen be drijf te hebben. Die kans deed zich in januari 1954 voor. Hij vestigde zich in een oude smederij aan de Bloemendaalse straatweg te «Santpoort. Het was de sme derij van de weduwe Veldhoven. Op Ge scheiden schaal, maar vol energie en enr thousiasme namen de hëer De Vries en vier medewerkers allerlei kleine construc tiewerken aan. Het bedrijfje groeide en in 1956 kocht hij een pand aan de Narcissen- straat in Santpoort. Het personeel bestond toen al uit veertig man, van wie velen af komstig uit Haarlem. Amerikaans Het pand aan de Narcissenstraat bleek spoedig te klein voor de grotere construc tieobjecten. Bovendien wilde de gemeente Velsen het pand doen slopen, in verband met saneringsplannen. De heer De Vries kreeg het verzoek naar een ander terrein uit te zien. Dit werd tenslotte gevonden in het industriegebied van IJmuiden. In augustus 1960 werd met de bouw begon nen en in dezelfde maand van het vol gend jaar kon een hal al in gebruik wor den genomen. Al die tijd stond de pro ductie van het bedrijf niet stil. Nu, juni 1963, is het bedrijf pas goed klaar. Het is een welhaast Amerikaans aandoende carrière, die de heer De Vries heeft gemaakt, als men bedenkt dat het nog niet zo lang geleden is dat hij voor zichzelf begon en eigen baas werd. Thans heeft de heer De Vries zeventig mensen aan het werk, maar, zoals zovele bedrij ven in de IJmond, kampt ook hij met een tekort aan personeel. In de grote hallen worden allerlei constructiewerken ge maakt, van apparaten, condensors tot kra nen toe. Opnieuw is het de Beverwij kse schaker P. Stet gelukt het clubkampioenschap van de schaakclub Weenink op zijn naam te brengen. Hij bereikte dit resultaat na een remise met Koomen waardoor hij buiten bereik kwam van de overige spelers. Stet is ook kampioen van de kring Mid-Kenne- merland. In Beverwijk zijn dit seizoen harde klap pen gevallen. Van de vier K.N.V.B.-clubs degraderen er niet minder dan twee. De Kennemers komt het volgende seizoen in de derde klasse uit en de Wijk aan Zeeërs gaan hun geluk in de vierde klasse probe ren. Toch behoudt de aardbeienstad haar tweede klasser, omdat DEM de plaats van De Kennemers gaat innemen. Reeds eerder kwamen de blauwwitten in deze klasse uit, maar onder meer door het moeten afstaan van spelers aan het betaalde voetbal kon den zij zich niet handhaven. De eerste poging het verloren gebied te rug te winnen mislukte, maar de DEM-ers kwamen terug en dit seizoen bereikten zij dankzij een schitterende (lange) eindspurt de bovenste plaats na een spannende nek- aan-nek race met stadgenote Beverwijk. Aanvankelijk leek het er helemaal niet Advertentie Miele, AEG, Edy, Siwa, Velo, DRU, Erres. Electrolux Sema, Principal, reeds vanaf f 129.5» met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Advertentie 3213H* •fih eren- es jongens «ding Breettraat 17.. 19 Beverwijk op, dat DEM dit fraaie resultaat zou boe ken, want op 14 oktober, toen de ploeg vier wedstrijden had gespeeld, waren nog maar twee winstpunten „binnen" (twee gelijke spelen). Maar „van Akersloot begon de vic torie". Op 21 oktober werd met 23 van Meer- I vogels gewonnen en toen was er geen hou den meer aan. Zes wedstrijden werden ach- ter elkaar gewonnen, vervolgens staken Al ways Forward (22), Alcm. Victrix (33) en Wijk aan Zee (00) weliswaar even een I spaak in het wiel, maar verloren werd er niet meer, totdat. op 12 mei Beverwijk DEM met lege handen huiswaarts stuurde (1—0). De wraak van de DEM-ers was evenwel verschrikkelijk. Een week later werden de Beverwijkse roodwitten met niet minder I dan 50 verpletterd. En toen hadden de blauwwitten het kampioenschap in eigen hand. Alleen de laatste (thuis) wedstrijd te gen Succes moest nog worden gewonnen en daarin slaagden zij op aan duidelijkheid niets te wensen latende wijze (41) en., DEM's promotie naar de tweede klasse was een feit, dankzij een op 21 oktober ingezet te eindspurt van 18 wedstrijden, die niet I minder dan 31 punten opleverde, namelijk 14 overwinningen, 3 gelijke spelen en 1 nederlaag» v r -« 4 "3B I Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Vreewijk (wijk- gem. Strevelswijk) J. de Jager te Ameron- gen te Rotterdam-Vreewijk (Leede parochie) C. J. J. Janse te Doetinchem te Zonnemaire (toez.) J. Heikoop, vicaris te Zwolle te Oenkerk-Giekerk A. Noor man te Zaandam te Koudum (toez.) W. F. Kuil te 't Woudt-Den Hoorn te Ka- merik H. Zethof te Kockengen. Aangenomen naar Klaaswaal D. Drie bergen te Tange-Alteveer, die bedankte voor Sleeuwijk. Aangenomen naar Vleuten (toez.) B. Koole te Tjerkwerd. Marktplein 29, IJMUIDEN Tel. 7541 Filiaal: Plantage 152 BEVERWIJK Tel. 02510-6105 De Haarlemse politierechter, mr. J. Vink, heeft woensdagmiddag een 25-jarige losse arbeider uit Hillegom veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, waar van één voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had drie maanden voorwaardelijk geëist wegens op lichting en flessentrekkerij. De officier van justitie bij de Haarlem se rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft vanmorgen acht maanden gevangenisstraf geëist tegen een 21-jarige tweede machinist uit Haarlem, die in de nacht van 31 maart op 1 april omstreeks het middernachtelijke uur de 35-jarige timmerman J. Bram zodanig met een sti letto In de borst heeft gestoken dat deze nagenoeg direct is overleden. Amsterdam (Gem. Un.). Geslaagd voor hét examen doctoraal rechten: W. F. T. Roosmale Nepveu (Elspeet): doctoraal no tarieel E. A. Mulder (Amsterdam) en B. J. A. Poppe (Zaandam). Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal rechtsgeleerdheid: mej. J. C. Krom (Utrecht), E- C. F. A. J. S. de Leur (Zwolle) T. A. W. Sterk (Arnhem), G. van Hattem (Oosterwolde). Artsexamen: F. van Hars kamp (Rotterdam), J. Troost (Hoogeveen), J. H. van Wenum (Stroe). Tandartsexamen E. Neter (Amsterdam), G. H. van Sluis (Haarlem). J. J. A. Stoffels (Rotterdam), R. Talaminl (Den Haag), B. H. A. N. Ver beek (Rotterdam), J A. G. Vermeeren (Zaltbommel), G. M. E. Wikkeling (Utrecht) Leiden. Geslaagd voor de examens: doc toraal Ned. recht: J. H. Smits (Haarlem) en J. G. W. Vreyling (Leiden). Doctoraal sociologie: Ch. W. Ligtvoet (Leiderdorp). Doctoraal geneeskunde: mej. A. Majolee (Leiden), mej. E. N. B. Planteijdt (Noord wijk aan Zee), P. van Heerde (Leiden), R. E. M. Hekster (Leiden), J. A. Mazel ('s- Gravenhage), J. F. Monteiro (Amsterdam), H. A. W. P. Piek (Rotterdam) en D. Polsky (Ver. Staten). Semi-artsexamen: J. G. M Barnhoorn (Lisse), G. Blaauw ('s-Graven- hage), J. J. A. M. Bloem (Voorburg) en M Kooijman (Schiedam). Artsexamen: mej Th. Laurentius (Oegstgeest), mej. W. S Macgillavry ('s-Gravenhage), S. de Graaf (Wassenaar) en H. Hollander ('s-Graven hage). Rijkskweekschool. Aan de Rijkskweek school in Haarlem slaagden voor de eind examens van de tweede leerkring de da mes G. Freij. Th. Gelpke, M. Hansen en M. Hessels, allen uit Haarlem en E. van Gorkum uit Nieuw Vennep. De IJmuider schaakclub Kijk Uit heeft de halve finales bereikt van de wedstrij den om de NHSB-leeuw. Dit zijn de afval- wedstrjjden voor kwartetten en dus in feite bekerwedstrijden. Na eerst met de spelers Blok, Wolters, Wijdoogen en Höl scher een vlotte 4-0 zege op het Beverwij- ker Weenink 3 te hebben behaald moesten de IJmuidenaren In de kwartfinales op nieuw een team van Weenink bestrijden. Ditmaal was Weenink 2 de tegenstander en deze bleek in eigen omgeving hevige weerstand te bieden. Het was echter niet toereikend een ron de verder te komen want met overwinnin gen van Blok en Wolters en een remise van Hölscher kwam Kijk Uit op 2lh-V/i. De halve finales worden in de week van 17-21 juni gespeeld. Kijk Uit moet dan op bezoek bij de winnaar van de deze week te spelen wedstrijd Castricum—Het Oos ten 2. De Haarlemse ploeg is momenteel in het bezit van de NHSB-leeuw. In de onderlinge competitie van Kijk Uit werd Hölscher definitief voor 't club kampioenschap uitgeschakeld. Hij kwam in zijn afgebroken partij met Wolters re mise overeen hetgeen tevens betekende dat hij in de resterende partijen de kloof tussen hem en Blok niet meer zal kunnen overbruggen. Daaraan kon Hölschers zege op Langedijk ook geen verandering meer brengen. Er zijn nu in de hoofdgroep nog slechts twee partijen te spelen. Hölscher moet nog met zwart tegen Walda en Van Nieuwenhuizen (afg. partij). Uit de rang lijst blijkt duidelijk dat de partij Walda— Hölscher nog van groot belang is. 1. Blok 18 11 De man had op naam van de firma waarvoor hij werkte, een auto gehuurd en de rekening naar zijn baas laten sturen zonder dat deze daarvan op de hoogte was. Tevens had hij met het oog op een te houden bruiloftsfeest een hoeveelheid dranken en spijzen gekocht zonder te be talen en zelfs zonder over voldoende geld te beschikken om deze artikelen in de toekomst te kunnen betalen. Een 28-jarige vertegenwoordiger uit Haar lem werd veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en één jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid, omdat hij op 17 april van dit jaar, kennelijk onder de invloed, met zijn auto in de Gierstraat 'n voor hem fiet sende verpleegster had aangereden en ge schept. De aangeredene werd toevalliger wijze nauwelijks gewond. De man die verklaarde drie borrels en kampioen werd en promoveerde, werden een glas wijn te hebben gedronken en daar de beslissingswedstrijden om de bezetting 2. Walda 17 3. De Jong 18 4. Hölscher (1) 16 5. Langedijk 18 6. en 7. Kistemaker 18 Wolters 18 8. Lanser 18 9. Wijdoogen 18 10. v. Nieuwenhuizen (1) 17 2 11 12 11 10 91/» 9 8'/! 8'/j 7Vj 7 5 In de eerste groep, waar Gordijn reeds na nog een maaltijd te hebben gebruikt, zou ook nog door een stoplicht zijn gere den. De officier van justitie was van oor deel dat de man meer gedronken moest hebben dan hij toegaf en had één maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging geëist. De rechter hield er bij zijn vonnis rekening mee, dat de vertegenwoordiger nog niet eerder voor een dergelijk delict met de justitie in aanraking was geweest. De 19-jarige Haarlemse typiste die zoals we vrijdag 24 mei berichtten door de Haarlemse recherche was aangehouden wegens diefstal van een portemonnaie met 144 uit een woning waar zij babysit was geweest, blijkt thans nog veel meer dief stallen gepleegd te hebben. Totaal gaat het om ongeveer dertien feiten. Het meis je is woensdag opnieuw aangehouden, om dat de recherche haar van nog enkele an dere diefstallen was gaan verdenken. De typiste heeft bekend geld te hebben weggenomen in woningen en scholen, on der meer uit portemonnaies van clubgeno ten van de handbalclub waarin zij speelde, van medeleerlingen van een avondschool en van bezoekers van een dansschool. Behalve de genoemde 144, waarvan 142,50 in haar woning werd aangetrof fen, en nog enkele kleine bedragen l.en2. Koster 21 v. Zwieten jr. 21 Fr. van Maanen (1) 20 4. Van der Wel 19 5. Gravemaker (1) 18 12 11 12 10 9 13'/» 13VS 13 lll/s 11 In deze afdeling moeten 21 partijen wor den gespeeld. De uitslagen zijn: hoofd groep: HölscherWolters remise; Lange dijk—Hölscher 0-1; groep 1: Kramer jr.— Doornenbal 1-0; AartsDoornenbal remi se; beslissingswedstrijden: WarnezHei- denreich 1-0; Heidenreich—Warnez 0-L Groep 2: KoomenPlugboer remise; Zeyl- mans—Plugboer 1-0; Zeylmans—Cleeren afg.; v. NiekerkenPlugboer 0-1; Deelder —Zeylmans afg. Groep 3: Van Maanen— Gravemaker afg.; C. Bakkerv. d. Wel remise; Wolthuizenv. d Veldt 1-0; De Niet—C. Bakker 0-1; v. d. Veldt—Van Al- fen 0-1; GravemakerKoster 0-1. Groep 4: RamsteijnG. Bakker 1-0. Sport Vereent IJmuiden, beter bekend onder de naam SVIJ, organiseert voor de zaterdagen 8 en 15 juni op de bijterreinen van het sportpark Schoonenberg het kam pioenschap van Velsen voor amateurteams. De deelnemers: IEV, Stormvogels (ama teur), Terrasvogels. Velsen, SVIJ, Kinheim, VSV (amateur), VVB, Waterloo en IJmui den. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Grave- land van Santos; Stella Maris, Varberg; Waal- borg. Bolsta, naar Zaandam: Hella. Vistavarvet; Providence, ConstanzaPoona, Rotterdam: Hinde, Londen; vliestroom, Londen; Paula Rahmann, Plymouth: Rijnstroom. Londen; Swift, Londen; Biisuanga, Rotterdam; Chemietank, Hamburg; Atlantic, Bremen; Noorderlicht, Londen, voor IJmuiden; Gertrud. Hamburg; Hertot, Leith; Wtndhuk. Abidjan; Sappemeer, Par. VrUdag kwam ln IJmuiden aan: Ladon van Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Thea naar Avonmouth: Srotebaeker. Rotterdam: World Seafahrer, Hampton Roads, van IJmuiden; Me- grez N„ Antwerpen, van IJmuiden; Pont, Ro chester. van Koog a d. Zaan: Noordkaap, Dom- sjö, van IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Pekin, Tuapse; Marne, Zwijndrecht; Marathon, Wilbelmshaven; Nero, Le Havre; Unitas H., Gef- le; Hoogland, Grangemouth, van Velsen: Dtdo, Rotterdam. VrUdag vertrokken uit IJmuiden: Mutterségen naar Kopenhagen: Anneliese. St. Laurens: Komi, les, Rostock; Pergo, Delfzijl; Fred Christensen, Boulogne sur Mer; Martha Ahrens, Hamburg, bijgeladen. IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente. Advertentie van de tweede plaats gespeeld tussen War nez en Heidenreich. Beide partijen eindig den in een overwinning voor Warnez die daarmee het recht heeft verworven een tweekamp te spelen met Wijdoogen óm één plaats in de hoofdgroep. In de tweede groep was Plugboer de laatste tijd in opmars maar het gedeelte lijke verlies tegen de wanhopig tegen de degradatie vechtende Koomen kwam voor hem als een koude douche. Tegen één van de kanshebbers op de begeerde tweede plaats, Zeijlmans, moest Plugboer boven dien het onderspit delven en daarmee werden zijn kansen dan ook bijzonder klein. Uitermate spannend blijft de strijd in groep 3. Frank van Maanen heeft hier met 'n goed staande afgebroken partij tegen Gravemaker de beste kans op automati sche promotie maar dan blijft nog altijd de bezetting van de belangrijke tweede plaats Interessant. De geweldige eindspurt van Koster is niet zonder gevol gen gebleven. Deze schaker versloeg in zijn laatste duel één van zijn voornaamste rivalen, Gravemaker. Het betekende dat hij naast Rob van Zwieten op de tweede plaats kwam en nu via eventuele beslissingswedstrijden een beste kans op promotie gaat maken. De kansen van Gravemaker werden door dit alles nogal klein en kunnen slechts bij een forse eindspurt nog ten goede keren. De kanshebbers staan als volgt geklas seerd: IJMUIDEN Artsen (van zaterdagmidag 13 uur af): J. H. van Ginkel, Kennemerlaan no. 141, telefoon 4058 en R. J. Hauer, Genestet- laan 4, Driehuis, telefoon 4203. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, IJmuiden, tel. 02550-8028, voor IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster M. v. d. Meulenv. Gelder, Kanaal dijk 229, IJmuiden, tel. 025504378, voor IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054, voor IJmuiden-Oost en Driehuis; zuster P. Hagen, Hofgeester- weg 2, Santpoort, telefoon 02560-7283, Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zus ter G. J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telefoon 02510-3936, Vel- sen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E. W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: W. van Willigen, Benelux- laan 186, Beverwijk, tel. 02510-6079. Voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 1717.30 uur. SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santpoort-Dorp, telefoon 8510. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, telefoon 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 tot zon dagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Vondel laan 29, telefoon 3364; zondag van 9 tot 24 uur: K. K. Visser, Zeestraat no. 96, telefoon 3450. Kraamverzorging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaën 107, telefoon 4409. Wijkverpleging: zuster M. van Stegeren, Laan van Kanaën 107, telefoon 4409. Bedankt voor Ernst J. H. Vlijm te Goe- dereere voor Haastrecht (toez.) S. Rie- J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. mens te Homhuizen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5