Officier eist acht maanden wegens opzettelijke dood WilmS Floel Burgemeester J. C. Bührmann heeft vertrouwen in de Nederlandse papierindustrie rrv--r ~r A.R. de BOER VELO is KWKW mKW ,s i Papiervakschool in Veisen geopend Rationele produktie is geboden FILM en filmwereld Kort IJmondnieuws In de vishal en op zee Dodelijke messteek op de Botermarkt Kort IJmondnieuws Bejaarden uit Velsen-N. naar de Veluwe VRIJDAG 7 JUNI 1963 Stichting ÉÉÉi éM m Mamalou komt ook CONSTANT UIT tóch THUIS Verdediger bepleitte echter vrijspraak 100% SERVICE OH, WAT EEN SCHATTIGE BABYKLEDING bij JONGEJANS PLEIN 1945 no. 49 Tw7!"Ts«7k'w™?/ W0. KW 195 I wee5 ha^ltunnen" wuL"- 'h'ïïrt.f PLEIN 1945 Advertentie MAAK UW GELD RENTEGEVEND Nutsspaarbank in de gemeente Velsen „De recente ontwikkelingen in de pa pierindustrie rechtvaardigen mijns in ziens de verwachting, dat de Nederland se bedrijven in staat zullen zijn hun Eositie op de Europese markt te be- ouden en mogelijk zelfs te verbeteren Dit zei Velsens burgemeester mr. J. C. Bührmann donderdagmiddag ter ge legenheid van de officiële opening van de papiervakschool in Velsen-Noord, over welke gebeurtenis wij reeds gis teren berichtten. De burgemeester zei dat de Nederland se papierindustrie sterke concurrentie on dervindt van buitenlandse bedrijven. De positie van de Nederlandse bedrijven zal echter moeilijker worden, wanneer landen die in ruime mate beschikken over grond stoffen voor de papierfabricage, tot de Europese Economische Gemeenschap zul len toetreden. Het verschil in invoerrechten beschermt de Nederlandse papierindustrie nu nog eni germate tegen concurrentie van de papier industrie van Finland en de Skandinavi- sche landen die hun grondstoffen goedko per kunnen verkrijgen. Wanneer deze lan den tot de E.E.G. zullen toetreden, komt het verschil in invoerrechten te vervallen en zal de Nederlandse industrie haar plaats alleen maar door een zeer rationele pro duktie kunnen handhaven. Aldus burge meester Bührmann. De burgemeester schetste vervolgens de huidige situatie in de papierindustrie in ons land en de ontwikkelingen. Zo ontstaat er nauwere samenwerking tussen de be drijven, wordt de uitrusting der fabrie ken verbeterd en worden nieuwe produktie- methoden uitgevoerd. In dit raam past ook de wijze waarop gewerkt wordt aan de opleiding van mensen tot vaklieden. Grote behoefte Op dit punt gekomen, toonde de heer Bührmann zich ingenomen met het stich ten van een papiervakschool in Velsen. Er is immers een toenemende behoefte aan geschoold personeel, dat bereid en in staat moet zijn om met behulp van de moder ne middelen een hoogwaardig produkt te vervaardigen. „Het gemeentebestuur van Velsen is er van overtuigd dat de toekomstige ontwik ving van inzicht bij het personeel is, aldus keling van de papierindustrie niet alleen de heer Smidt van Gelder een punt van van betekenis is voor hen, die in de ver- voortdurende zorg en aandacht van Van vaardiging van papier een werkzaam aan- Gelder Zonen. Een papiervakschool zal deel hebben maar dat deze ontwikkeling hierin een belangrijke rol kunnen spelen, ook een grote invloed zal hebben op het Tenslotte dankte spreker allen die tot de economisch leven in de gemeente Velsen", totstandkoming van de school hebben bij zo sprak de heer Bührmann, die besloot gedragen. r~\" met de wens dat het de directeur en de Onder de velen die de opemngsbijeen- leraren gegeven moge zijn veel jonge men- komst bijwoonden waren alle drie de sen op te leiden tot vaklieden. IJmond-burgëmeestêrs." alsmede ver.egen- Mr H E Smidt van Gelder hield een woordigers van tal van bedrijven en ïn- toespraaic waarin hij ondermeer wees op stanties. Na een rondgang door het meu- de betekenis van vakonderwijs in de pa- we schoolgebouw, waarin leerlingen les pierindustrie. Spreker rekende af met de kregen, volgde de vertoning van de meu- opvatting dat het vak van papiermaken we bedrijfsfilm, zou berusten op natuurtalent. De tijd heeft geleerd, dat het vak van papiermaken niet op kunst, maar op kunde berust, een kunde die niet is gebonden aan een natuur talent maar aan het in zich hebben van ontwikkelingsmogelijkheden. Bedieningspersoneel zal vakmanschap moeten hebben.en inzicht. De verwer- Burgemeester Bührmann als papier maker bij de opening van de papier vakschool in Velsen-Noord. Het ver krijgen van een vel geschept papier leverde hem een paar natte handen op. Adelaar (Mamalou) zaterdagmiddag ook door Velsen. Om omstreeks 14.50 uur fietst zij uit Beverwijk Velsen-Noord bin nen. Via de Schulpweg en de Hoflaan rijdt ic in Heze zij dan naar de Noordersluis, waar zij om IJmuiden keurkorps van het Duitje g y 15.20 uur hoopt aan te komen. Om 15.25 film betrokken bij enige o°r>°gsacties' uur arriveert zij in IJmuiden, waarna zij (City) Rome staat bloot aan de ergste waarvan het behouden van ee g de volgende route zal afleggen: Kerkstraat, bombardementen van de oorlog. Een we- tot een vernietigende strijd di P Huygensstraat, Snelliusstraat, Kompas- duwe besluit met haar dertienjarige doch- decimeert. Verschil van men'"g over■a| - - - ter te vluchten naar familie in de ber- strategische waarde van de brug veroor- gen, maar niet nadat zij eerst nog even zaakt bovendien onderlinge ruzies waar- heeft genipt aan de liefdesbeker van een door de betekenis van dit heroïeke na- bevriende kolenhandelaar. De weduwe is wapenfeit in haar betrekkelijkheid is ge- dus eenzaam. Zij trekt naar de bergen toond en de zinloosheid van de oorlog nog en wordt er met haar dochter hartelijk eens duidelijk wordt geaccentueerd. Het ontvangen. Doch ook daar dringt de oor- is een verfilming van het boek „De g log door. Wegtrekkende Duitsers dwingen heime commando's van admiraa Lana- de jongeman, die inmiddels op de weduwe ris", hetgeen wellicht als aanbeveling verliefd is geworden met hen mee te gaan, gelden. hetgeen voor alle dorpsbewoners het sein Beverwijk straat, Lange Nieuwstraat, De Noostraat, Stationsweg, Provincialeweg naast de Rijksweg naar de VeJsertunnel, Hoofd straat, Hagelingerweg, Broekbergenlaan, Hoofdstraat, Dijkzichtlaan en vandaar ver der naar Haarlem. Korte raadsvergadering in Heemskerk De raad van Heemskerk komt donder dag 13 juni in vergadering bijeen ter be- I betekent te vluchten; ook de weduwe met I handeling van een korte agenda. Er is een haar dochter dus. Zij kiezen voor de nacht voorstel tot het vaststellen van een ver- ordening inzake ratten- en muizenbestrij- ding. De opgestelde verordening beoogt I een efficientere bestrijdingswijze van het ongedierte. Verder is er een voorstel tot aankoop van grond. De vergadering begint j om half acht. Nieuwe lagere school in Heemskerk Maandag 17 juni om drie uur des mid dags zal in Heemskerk de nieuwe open bare lagere school aan de Louis Couperus straat officieel door burgemeester H. Nie- len worden geopend. De ledenvergadering van de V.V.V. „Vel- j sen-IJmuiden" wordt gehouden dinsdag 18 juni in hotel „Royal" aan de Kennemer- I laan. Na de gebruikelijke agendapunten volgt een bestuursverkiezing, waarvoor de periodiek aftredende bestuursleden de he ren J. P. Loendersloot, R. Kramer, Ph. de Koning, P. J. Verwayen, M. J. Koele- meyer, J. A. Andriesma en Th. B. van Kleef zich allen herkiesbaar hebben ge steld. Ook wordt het voorstel behandeld het dagelijks bestuur uit te breiden met I ds. J. A. Tiemens, tweede voorzitter van de Velser Gemeenschap. Orgelconcert in Beverwijk. Dinsdag 11 juni wordt in de Grote Kerk in Beverwijk I door de organist Geert Jurgen Moed een zomeravondconcert gegeven. Het program ma vermeldt onder meer werken van Muffat, Böhm, Bach, Schumann en Men- delssohn. De Italiaanse actrice Sophia Loren in haar bekroonde moederrol uit „Twee vrouwen". de ruïne van een kerkje als slaapplaats, I waar zij door een horde Amerikaanse be vrijders negers worden overvallen en (L u x o r) Maciste, de langzamerhand legendarische figuur, die overal optreedt waar onrecht en verdrukking dreigen, heeft het in „Maciste contra de hellemon sters" wel bijzonder moeilijk, want hij moet afdalen in de hel om een indertijd verbrande heks op te zoeken en van haar gedaan te krijgen dat zij de een eeuw geleden over een dorp uitgesproken vloek, weer ongedaan zal maken. De heks ver schijnt hem in de gedaante van een fraai, jong meisje dat hem wil verleiden van zijn plannen af te zien, maar gelukkig komt niemand minder dan Promotheus tussen beide, die voorschrijft dat de ban alleen door oprechte liefde en rechtschapenheid kan worden verbroken. Een kus van Ma ciste blijkt hiervoor voldoende en die wordt dan net op tijd gegeven om een ander meisje van de brandstapel te redden, dat eveneens van hekserij wordt beschuldigd. Een en ander is ontsproten aan de onge breidelde fantasie van de heren Pierotti en Biancoli en het resultaat kan hier van vrijdag tot en met maandag worden be keken. ZONDAGMIDDAG nog eenmaal de ge noeglijke historie van „De familie Trapp", waarna van dinsdag tot en met donder dag de veelbesproken film „La dolce vita" opnieuw in dit weekprogramma is opge nomen. (Kennemer theater) Zoals kon worden verwacht, moest de geruchtmaken de film „Mondo cane" nog een week in Beverwijk worden vastgehouden. Zaterdag draait dan in de nachtvoorstelling de rea listische film „Te jong voor liefde", met Peter van Eyck en Corny Collins in de hoofdrollen, zondagmiddag gevolgd door de western „De wraak met de tomahawk". (W. B.-t heater) Het programma van dit theater begint vrijdag en zaterdag met de piratenhistorie „De rode kaperkapi tein", zondagmiddag gevolgd door „De le gioenen van de Nijl", het verhaal over Advertentie verlovinasrinaen I aangerand. Een vrachtautochauffeur geeft I Cleopatra, de laatste keizerin van Egyp- y y I ootrhnHo vmiiwpn daaron een lift I jn haar wankelend rijk van edelen, sla ven en corruptie, geweld en pracht. Zon ALLE MODELLEN SJLL EXIT LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Advertentie en Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Donderdag De aanvoer in IJmuiden was donderdag 2550 kisten vis, waarvan 139 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 5 tongschar en schar- tong, 378 schol, 8 schar, 11 bot, 300 haring, 280 makreel, 689 schelvis, 231 wijting, 293 kabeljauw en gul, 9 leng. 2 haai, 1 ham, 15 wolf, 13 poon, 142 koolvis en 31 diver- en. In guldens, per kilogram: heilbot 3.70 3, gr. tong 4.70—3.80, grm. tong 4.90—3.40, kim. tong 5.50-4, kl. tong I 64.40, kl. tong II 4.70—3.80, tarbot I 3—2.30. Per 50 kilogram: tarbot IV 112, tong schar 100, kim. schol 34, kl. schol I 37, kl. schol II 35—13, schar 22—13, bot 7—6, verse haring 21.4013, makreel 4423. gr. schelyis 45, grm.schelvis 3433, kim. Scherp tegenover elkaar stonden donderdag tijdens de behandeling van de strafzaak tegen een 21-jarige Haarlemse tweede stuurman, die ervan verdacht werd in de nacht van zondag 31 maart op maandag 1 april de 35-jarige timmerman Jan Bram uit de Haarlemmermeer met een stiletto dodelijk getroffen te hebben, het requisitoir van de officier van Justitie en het pleidooi van de raadsman van verdachte. Acht maanden gevangenisstraf eiste de officier, mr. G. W. F. van der alk Bouman, wegens het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel de dood ten gevolge heb bende. Vrijspraak pleitte de raadsman, mr. Francois Pauwels uit Amsterdam, in eerste instantie, omdat de ten laste gelegde opzet zijns inziens niet was bewezen; ontslag van rechtsvervolging concludeerde hij subsidiair, omdat verdachte uit nood weer-exces gehandeld zou hebben. Alvorens echter officier en raadsman respectievelijk voor requisitoir en plei Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 schelvis 4029, 'kl. schelvis I 4232, kl. I dooi aan het woord kwamen had de pre- schelvis II 30—17, wijting 33—11, gr. gul Lident van de meervoudige kamerzitting 3836, mid. gul 3734, kl. gul 3429, kl. van de arrondissementsrechtbank, mr. H. haai 15, ham 136, kl. wolf 33—31, poontjes j. Ferwerda, de verdachte de kans ge- 26—5, kl. köolvis zw. 25—18, kl. koolvis wit boden de juiste gang van zaken op die 46. ongelukkige zondagavond te schetsen. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 280— Kalm en duidelijk deed de jongeman 114, gr. koolvis zw. 62—56, gr. koolvis wit zijn verhaal, nu en dan geïnterrumpeerd 138. gr. leng 56, gr. wolf 7365. door een vraag voor nadere pfecisie van Besommingen, in guldens: HD 74 15.500, de zijde van de president van de recht- KW 39 17.100, KW 159 16.250, KW 145 8.060. bank. De verdachte verhaalde hoe hij die dag was teruggekomen van een zeereis en Aanvoer van vrijdag I in de avonduren met twee vrienden in Vijfenzestig vaartuigen zorgden vanmor- de Haarlemse binnenstad een biertje had gen in IJmuiden voor een aanvoer van 5190 willen gaan drinken. Uiteindelijk was hij kisten vis, 35.000 kilogram tong, 360 stuks in zijn eentje gegaan omdat de ene vriend kabeljauw en 43 kantjes haring. Van deze geen zin had en de andere geen geld. kisten waren 850 schelvis, 360 wijting, 350 Van deze laatste vriend kocht hij voor De volièrevereniging „Fauna Felisena' voor IJmuiden en omstreken houdt heden- ^rLn^Ikunenbos zal 400 kïeinë"kisten haring, 70 makreel, 1350 I te helpen een glanzende stiletto, die tij- eenKomsi, de neer nouie schol 400 roodbaars, 320 varia. dens de zitting bijna voortdurend in han- spreken over park eten. Na afloop van de scnoi, I den van mr. Ferwerda lag. „Ik wou me ze causerie bestaat er gelegenh prijzen van vrijdag veilig voelen tegen een eventuele aanval spreker van gedachten te ™^fuisschool prijzen in guldens, per kilogram: tarbot in het buitenland" was de motivering Sluitingsavond Mat mabilisschool 3,10—2,50, heilbot 3,50—2,50, grote tong die verdachte zonder omhaal van woor- Cursusjaar van de Mater grootmiddel tong 3,60—3.20, klein- den gaf op een vraag in deze richting in IJmuiden, wordt zaterdag 15 J mjddel t 4 20—4,70, tong I 5,30-4,50, door de president gesteld. In, een cafe sloten met een a Na tong lr 4,50-4,20. had hij de stiletto nog aan een bezoeker naatsgebouw aan de Willemsb - kilogram: grote kabeljauw 108- getoond, doch pertinent geweigerd het mes modeshow van or d S»^ 71, middel kabeljauw 112-63, grote kool- aan deze te verkopen. JsfcSlng Crts wordt'een toneel- U f -52. MAMhrt* Mr*. """L stukie ongevoerd en treedt het circus wolf 44, grote leng 57. 1 tien vuurtje Mabilisio op. Ten slotte wordt deze fees- Per 50 kilogram: jumbo s 30—26, grote telüke bijeenkomst met een bal besloten, schelvis 29—24, grootmiddel schelvis 25— I 22,50, kleinmiddel schelvis 31^-22, schelvis I 3122,50, schelvis II 2314, gul I 3623, Advertentie I gul II 33—22, gul 3 31—18, koolvis I 24—21, koolvis II 17—14, grote schol 30—23, groot middel schol 28—23, kleinmiddel schol en Omstreeks twaalf uur zo verklaarde de verdachte had hij een café aan de Botermarkt in Haarlem verlaten. Op straat ontmoette hij een man die hem naar hij meende om een vuurtje vroeg. De man, die later Jan Bram bleek T oi 04eT"holKnU27-lT schol' m I te zijn, maar die verdachte in het geheel schol I 31—24, schol II 27-17, scnoi ui handtastelijk zijn ge_ ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE 12—8, schar 29—22, wijting dicht 22—8, wijting gestript 2614, bot 3,903,10, haai 16,50, leng I 23, tarbot 130—90, griet 90, roodbaars 2419, haring 22,4015, grove makreel 43—39, makreel 39—28, lom 17. Per regel: grote kabeljauw 10082, mid del kabeljauw 5031. Per hoop: vleet 142. De kantjes haring brachten van 14080 I op. Besommingen van vrjjdag worden. De jongeman had de man toege voegd naar huis te gaan, doch kreeg als antwoord slechts enkele klappen, zodat hij over straat rolde. Tijdens de vechtpartij zou de jongeman die aanzienlijk de mindere was in pos tuur van zijn aanvaller, op de grond lig gend het mes te voorschijn hebben gehaald om de timmerman daarmee af te schrikken. Hij had het mes open la- slaan en trappen. Ik wilde niet steken. Ik heb gehandeld uit angst. Toen hij een Ik heb gehandeld uit angst". Toen hij een I naar een dorpje, waar de dochter hem naar een bevrijdingsfeest vergezelt. Diep in de nacht keert zij naar haar moeder terug, in het bezit van een paar nylons. De weduwe slaat het kind, ontzet over haar verdorven mentaliteit en bang voor de toekomst. Dan wordt de terugtocht naar Rome door de beide vrouwen voortgezet. DIT IS-LIET TRIESTE VERHAAL van de film „Twee vrouwen", die van vrijdag tot en met woensdag in City draaif. "Een film overigens, waarmee Sophia Loren in de moederrol werd onderscheiden met de grote prijs voor de beste actrice van een filmfestival in Cannes. Hier behoeft dus geen woord meer aan te worden toege voegd. Zondagmiddag „De redder van fort Shallan"; spannende dagen op een voor uitgeschoven post der beschaving, omringd door woeste natuur en duizenden wraak zuchtige Sioux-indianen onder aanvoering van een groot opperhoofd. Oef! Tenslotte donderdagavond nog eens Danny Kaye, ditmaal in „Mijn beste vijand" een voor treffelijke combinatie van nonsens en tra giek. (Rex). Van vrijdag tot en met maan dag in dit theater „De veroveraar van Corinthe", alweer zo'n daverend spektakel stuk, met de klassieke conflicten tussen Rome en Griekenland als avontuurlijk on derwerp. Het verhaal van complotten en intriges in een ten dode opgeschreven stad, waarbij het enerverend tafereel van een voor de slangen geworpen schone een der hoogtepunten wordt. Alles in fraaie kleu ren en met duizenden vechtende figuran- dag en maandag tenslotte een detective- story „Inspecteur Kardesty". Advertentie - 'hy.'icc - VERVOLGENS VOOR woensdag en don derdag „Spookdivisie Brandenburg". Een Advertentie ■FT WAT V Is uw kampeeruitrusting in orde SPORTHUIS ZZx BAD- EN STRANDMODE mi Daartoe mede in de gelegenheid gesteld paar passen achteruit ging kon ik weg lopen. Ik wist niet dat de man dood was" Met korte, zacht gesproken zinnen zette] de verdachte deze laatste fase van het gevecht uiteen. Drie getuigen Een drietal getuigen kon deze gang van zaken in grote trekken bevestigen. Geen van hen had echter duidelijk de steken gezien. Wel had een van hen de verdachte enkele keren achter elkaar de grote man op de borst zien slaan. Deze slagen bleken later steken te zijn geweest. Alle getuigen j bevestigden dat verdachte kalm was weg gewandeld en niet meer achterom had gekeken. Uit het sectierapport dat dr. Zeldenrust j had uitgebracht bleek dat er vier steek wonden waren aangetroffen, waarvan er twee wellicht door één steek toegebracht konden zijn. Allereerst was er een steek in de hartstreek, die het hart had door boord en als doodsoorzaak aangemerkt kon I worden; de tweede steek bevond zich in mreestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 I de spieren van de borstwand, de derde halverwege de linkerbovenarm en de vier- de in de linkerflank. Verdachte gaf toe begin van zijn pleidooi zeer duidelijk bij twee of drie steken te hebben toegebracht, de aanvang van het requisitoir aan. Ook üo°r de bijdragen van haar donateurs, Hij wees er echter met klem op niet te I hij was van oordeel dat hier allerlei fac- heeft de afdeling Velsen-Noord van de Al- hebben willen steken, maar zich door de toren een rol spelen. Hij wilde deze ech- gemene Bond van Bejaarden opnieuw een •timmerman bedreigd gevoeld te hebben, ter proberen te ontleden. Vervolgens schil- oijzonder geslaagd uitstapje gemaakt, dit- derde hij de figuur van de timmerman, die maal naar de Veluwe. Deze autotocht werd Teveel stiletto's zijn cliënt had afgetuigd. „Dit was geen ook meegemaakt door pastoor Z. van der schermutseling meer", aldus de grijze Klein, die zich aldus persoonlijk heeft kun- De officier van justitie vond het geheel raadsman, „dit was een in elkaar trappen, nen overtuigen van de goede verstandhou- een merkwaardig samentreffen van een pje dronkenschap maakte deze man agres- ding, welke onder vertegenwoordigers van groot aantal factoren. „Ik krijg de indruk sief» diverse gezindten en milieus mogelijk is. dat er tegenwoordig teveel stiletto's in om- j)e raadsman wees er voorts met klem Het is een bijzonder gezellige reis ge loop zijn en dat deze te licht gebruikt op dat het slechts de bedoeling van ver- worden, door prachtig zomerweer begun- worden", merkte hij op. Hij was van oor- dachte was geweest de lastpost kwijt te stigd. De tocht ging via Schiphol en het deel dat verdachte best had kunnen weg- raken. Hij besloot zijn pleidooi, dat ge- Gooi naar de Veluwe, waar na een brood lopen of om hulp had kunnen roepen in tuigde van een diepe doorleefdheid van de maaltijd in Leersum het diner werd aan- piaats van zich sterk te voelen in het be- gevoelens van de verdachte, met de vol- geboden. Volgens traditie werd de deelne- sef een stiletto in zijn zak te hebben. gende conclusie „Ik wil niet een geringe mers door de heer IC Nagel, die ook een Deze jongeman heeft het mes niet ge- of een voorwaardelijke straf voor mijn. groot deel van de organisatie voor zijn re- kocht om iemand dood te steken", aldus cliënt vragen. Deze jongen verdient geen kening had genomen, voor het diner nog de officier. „Verdachte was echter zo door straf, noch juridisch, noch moreel. Hij een aperitief aangeboden. Het was ook het dolle heen, dat hij. enkele steken heeft moet worden vrijgesproken". de heer Nagel, die in een korte toespraak toegebracht Uit de getuigenverklaring De vrijspraak baseerde mr. Pauwels op niet alleen zijn erkentelijkheid tegenover staat vast dat verdachte agressief heeft ge- het niet bewezen zijn van de opzet. Sub- het organiserend comité onder woorden handeld" merkte mr. Van der Valk sidiair concludeerde hij tot ontslag van bracht, maar ook de verschillende milde Bouman'op „Hij kan zich dus niet op rechtsvervolging wegens noodweer-exces, gevers uit het zaken-en bedrijfsleven zijn noodweer beroepen". De officier baseerde De rechtbank zal op verzoek van de raads- hartelijke dan kbetuigde voor hun bij dra zijn eis van acht maanden- op opzettelijke man onderzoeken of het mogelijk is op kor- gen in geld of natura, waardoor deze ge- zware lichamelijke mishandeling de dood te termijn uitspraak te doen. Zo dit niet animeerde uitgaansdag elk jaar weer mo- tengevolge hebbende kan heeft de uitspraak plaats op donder- gelijk is. Hetgeen door pastoor Van der Mr Frangois Pauwels sloot zich aan het dag 20 juni om half tien. I Klein nog eens extra werd onderstreept.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7