Haarlem droeg het Frans Halsmuseum met veel fantasieën over aan Madurodam UITGAAN IN HAARLEM® Hoofdpijn ME UBELSHOW v. DUIVENBODEN DE PROGRAMMA'S „Die Jahreszeiten" Nederlandse litteratuur in het Engels vertaald Couperus-expositie in Den Haag geopend NEGEN MUZEN v.ViwmneH&ecfe B ouwmeester-penningen uit gerei k t Resten van Romeinse tempel gevonden in de Maas ARTIFORT, LEOLUX en TESSIRANKSTELLEN Fa. B. J. VAN LIEMT neem VRIJDAG 7 JUNI 1963 Drs. A. Westers volgt Jos de Gruyter op «="7°S* Lambswoot pullovers, mei rag- lanmouw, dus heerlijk royaal in de schouders, in nagenoeg iedere kleur v.a. f 29.75 Aa-Be PLAIDS Zaalberg 41.75 W nabeschouwingen m m. M Het Cafeetje MUZIEK TONEEL en CABARET AMATEURTONEEL DANS TENTOONSTELLINGEN Gaat u met vakantie DIVERSEN J. Damshuizer De radio geeft zaterdag T el evisie programma DONDERDAGAVOND RUKTE Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, aan het hoofd van een hele troep tot was dom gekomen Kaninefaten het miniatuur stadje Madurodam binnen om de plech tige bijzetting van het Frans Halsmuseum bij de overige maquettes van deze sprook jesachtige modellencollectie te vieren. Men weet het: uit dankaarheid voor het kwisti ge overschot van de verleden jaar gehouden Frans Halstentoonstelling besloten B. en W. van Haarlem op initiatief van de heer F. Pleyte d'Ally die de publiciteit voor het museum aldus op langere termijn ver zekerd wilde zien, een maquette van het voormalige oudeliedenhuis tussen de Heilig landen aan Madurodam aan te bieden. Drie Madurodamse architecten en de Ma- durodamse ateliers hebben volgens de oorspronkelijke bouwtekeningen een fraai gelijkende kopie, schaal één op vijfentwin tig, vervaardigd van het exterieur, met Franse tuinstoeltjes en bloembakken op de binnenplaats inclusief. Het Frans Hals museum staat nu ergens tussen de Mid delburgse Lange Jan en de Haagse Hofvij ver met de rug tegen het Leeuwarder Gerechtshof. OOK BIJ DE OPENING van een bouw werk in Madurodam ontbreken de officiële druk-op-de-knop en de gelegenheidstoe spraak niet. Burgemeester Cremers startte aldus een bijpassend clavecimbelmuziek- je, nadat hij in een pseudo-cultuur-histo- rische beschouwing diep in de ficties was gedoken waartoe de miniatuurstad gerede lijk aanleiding geeft. Aldus trok mr. Cre mers een parallel tussen de ontwikke ling van Madurodam aan de in de tien de eeuw nog stromende Maduro en de opkomst van Haarlem aan het destijds eveneens nog vlietende Spaarne. De bewoners, die leefden van de ge vangen stilstaande konijnen en snoeken, vermenigvuldigden zich, ongehinderd door hartziekten of neurotische aandoeningen, weelderig, zodat botsingen met de Madu- ródammers niet konden uitblijven, voor al niet nadat zij de langskomende jenever transporten naar de marinebasis Den Hel der met behulp van ene Hans Brinker on derschepten. Voor 't overige ontwikkelden zich de relaties tussen beide steden voor spoedig, aldus spreker, zij het dat Haar lem niet het waagstuk bestond, een burge meester van koninklijke bloede te kiezen. Daar Haarlem moeilijk een jumelage kan aangaan met een loot van dezelfde stam, zo vervolgde mr. Cremers, besloot men de Madurodammers met een geschenk te gerieven dat hun, gezien de overvloe dige moderne outillage niet onwelkom zal zijn. Hun Mauritshuis is immers met één stier van Potter al vol en hun Van Advertentie SPAARNE 11 t.O. DAMSTRAAT TEL. 13608 EXPOSEERT DE NIEUWE COLLECTIE Complete Interieurverzorging GED. OUDE GRACHT 108 KRUISSTRAAT 22 Haarlems Gemengd Koor zal onder leiding van zijn dirigent Anton de Beer op 12 juni a.s. woensdagin de gemeen telijke Concertzaal te Haarlem een uit voering geven van „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn. De sopraan Hanneke van Bork verleent haar medewerking aan dit concert. Zij stu deerde aan het Amsterdams Conservato rium in de operaklasse van Felix Hupka en ging daarna naar Zwitserland waar zij thans verbonden is aan de opera in Bazel. De tenor Jan Ditmeijer en de bas David Hollesterre zijn de beide andere solisten. De begeleiding is in handen van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest. In aanwezigheid van vele ambassadeurs en andere autoriteiten van Australië, Bel gië, Canada, Ceylon, Groot-Brittannië, In dia en de Verenigde Staten, werden don derdag in de rolzaal van de Haagse Rid derzaal door de Nederlandse uitgever A W. Sijthoff uit Leiden en zijn Londense collega William Heinemann de eerste twee delen van de door hen opgerichte „Bi- bliotheca Neerlandica" aangeboden. Staatssecretaris mr. Y. Scholten ver klaarde in zijn toespraak, dat door deze samenwerking de Engelssprekende wereld beter dan ooit tevoren in de gelegenheid zal worden gesteld om een aantal voor aanstaande Nederlandse en Vlaamse schrij vers te leren kennen. Hij wenste de uit gevers geluk met de eerste twee boeken: „Old People and the Things that pass'" („Van oude mensen, de Dingen die voor bij gaan") van Louis Couperus met een fraaie omslag naar een schilderij van A. C. Willink en „The Waterman" (De Wa terman) van Arthur van Schendel, waar bij men voor de omslag gebruik had ge> maakt van een tekening van Hendrik Cha- bot. In het eerste boek zag mr. Scholten tevens een waardig monument voor de auteur, wiens honderdste geboortedag over enkele dagen zal worden herdacht. De beide uitgevers verklaarden dat me de door de steun van het Prins Bern hard-fonds de eerste schrede kon worden gezet op de" weg naar een Nederlandse wereldlitteratuur. In de Bibliotheca Neer landica zullen onder meer werken verschij nen van Vondel, Multatuli, Frans Coenen, J. van Ouds'hoom, Herman Teirlinck, Ge rard Walschap en Willem Elsschot. De reeks zal zestien delen tellen, elk in een oplaag van 3000 exemplaren. Abbemuseum heeft aan één Picasso ge noeg. In het Frans Halsmuseum kunnen hun befaamde miniaturen een plaats vin den. TERUGKERENDE TOT DE werkelijk heid gewaagde Haarlems burgemeester nog even van de grote sympathie welke B. en W. van Haarlem gevoelen voor het prachtige sociale, charitatieve en culture le doel dat met Madurodam wordt ge diend. Voor degenen die het nog niet we ten: het Nederlands Studentensanatorium dankt er een belangrijk deel van zijn be- staansbronnen aan. De loco-burgemeester van Madurodam, de Haagse gymnasiast Onno Gijzeman, beantwoordde de toespraak van zijn Haar lemse collega in gelijkwaardige vorm. In het restaurant moesten de officiële plichten nog even worden voortgezet. De ficties trouwens ook, want de directeur van de miniatuurstad, de heer G. G. Jun- gerius, schonk een kerkklok (je) aan de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, met het verhaal dat het daarop voorkomende plaatje van het Vrolijke drinkertje een écht Halsje zou zijn enzovoort. De voorzitster van Maduro dam, mevrouw mr. J. E. Glastra van Loon-Boon, en mevrouw T. Talboom-Smits de leidster van het Hofstad-jeugdorkest dat in uiteraard kleinere bezetting wat hoofse muziek speelde, mochten eveneens zo'n souvenir in ontvangst nemen. PAS DAARNA kon men zich overgeven aan de charmes van het inmiddels met duizenden lichtjes bespikkelde Madurodam, dat reële aantrekkingskracht genoeg bezit om het zonder gekunstelde bedenksels er omheen te kunnen stellen. Voor de statis tiek zij nog vermeld dat ook de wethou ders W. F. Happé, P. W. Voskuilen, de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, en een aantal Haarlemse gemeenteraadsleden aanwezig waren. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, heeft gister avond in de aula van het Haagse Gemeen temuseum onder bijzonder grote belang steling de tentoonstelling: De vijf Werel den van Louis Couperus" geopend. Dr. J. Hulsker gaf een overzicht van de totstand koming van deze boeiende expositie, die zoals alle tentoonstellingen over litte ratoren voor een groot deel uit boeken handschriften, foto's en documenten oe- staat. De vijf werelden zijn: de Haagse we reld, de Indische, het rijk van sprookjes en de mythe, Italië en Spanje, en tenslotte de antieke wereld. Dr. Hulsker prees voor al de heren Gerrit Borgers en Jan Kui per als „architecten" van de tentoonstel ling en wees op het voortreffelijke werk van de fotograaf Hein de Bouter. Pierre Dubois hield een causerie, waar in hij de vraag stelde: „werd Louis Cou perus onderbetaald?" Aan de hand van brieven en rekeningen toonde hij aan dat de schrijver Couperus voor zijn tijd dik wijls uitzonderlijk veel verdiende: in de huidige geldwaarde omgerekend gemid deld 30.000 gulden per jaar. En toch werd Couperus onderbetaald, zei Pierre Dubois, doelend op het gebrek aan waardering Want van zijn meest beroemde roman: „Van oude Mensen, de Dingen die voorbij gaan" zijn 2500 exemplaren gedrukt, die na achtendertig jaar nog niet waren uit verkocht. Gijsbert Tersteeg droeg vervol gens „als ik iets ben" voor, waarna mr. Kolfschoten met een korte beschouwing over Den Haag, de Haagse sfeer en de Haagse Couperus, deze bijzonder fraaie tentoonstelling opende. Drs. A. Westers, conservator van de af deling Kunstnijverheid van het mueseum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam, is benoemd tot directeur van het Museum voor Stad en Land in Groningen. In deze functie volgt drs. Westers, van geboorte Groninger, de heer Jos. W. de Gruyter op, die benoemd is tot hoofdconservator van het Gemeentemuseum te Den Haag. Beiaard-serie. Negen beiaardiers uit België en Nederland zullen in de maan den juni, juli en augustus op donderdag avond van 8 tot 9 uur het carillon van de Haagse St. Jacobstoren bespelen. Deze bei aardiers zijn Frans Vos (Mol, België), Henk Herzog (stadsbeiaardier van Den Haag, die de gastheer van zijn collegae is), Arie Peters (Haarlem), Anton van Ooik (Zeist), Gijs Brinks (Baarn), Hein de Ligt (Vlaardingen), Peter Bakker (Nijkerk), Rien Ritter (Delft), Leen 't Hart (Delft). Show Academie naar Amsterdam. De Eerste Nederlandse Show Academie, die tot dusver in Den Haag was gevestigd, wordt verplaatst naar Amsterdam. Op 8 juli be ginnen de lessen in gebouw De brakke Grond. De directrice, mej. Carla Muller uit Den Haag, gaat als regisseuse free lance bij de VARA-televisie werken. Advertentie voor exclusieve herenmode en zó heeft r. Kimmenaede nog vee! meer modetips, ook voor corpulente of lange heren I grote houtitr. 59 jen. eronjdstr. 86 I tel. 21392 haarlem cel. 55477 Hoogleraren. Op hun verzoek is eer vol ontslag met ingang van 1 september 1963 verleend aan mr. W. P. J. Pompe en dr. M. G. J. Minnaert als gewoon hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de belangrijke in deze functie bewezen diensten. I DE „LOUIS D'OR", voor de beste hoofdrollen in het afgelopen seizoen, is donderdag door de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties toegekend aan Guus Hermus van de to neelgroep „Centrum". Zwolle's burgemees ter, drs. J. A. F. Roeien, reikte hem deze onderscheiding uit op het toneel van stad- schouwburg „Odeon" als feestelijk hoog tepunt van de zestiende jaarvergadering van de vereniging. De zilveren Theo Mann- Bouwmeester-penning ontvingen Ank van der Moer (Nederlandsche Comedie) en An drea Domburg (Studio) en de zilveren Louis Bouwmeester-penning werd Henk van Ulsen (Studio) toegekend. DE BRONZEN THEO Mann-penning voor de creatie die van een andere dan een hoofdrol werd gegeven, viel ten deel aan Do van Stek; de bronzen Louis-penning aan Jules Royaards, beiden van de Haagse Comedie. De jury bestond uit Fie Carelsen, die zich wegens een ongeval had moeten la ten vervangen door de heer A. Catten- 195 x145 Advertentie 100% WOL Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 Guus Hermus, bekroond met de Louis d'Or, Ank van der Moer (links) en Andrea Domburg (rechts), beiden be kroond met de Theo Mann-Bouw- meesterpenning. burg, uit Cor van der Lugt Melsert en prof. dr. F. W. S. van Thienen. De laatste las het juryrapport voor. Hierin wordt vooropgesteld dat de penningen niet ver geleken mogen worden met een eerste, tweede en derde prijs. De gouden wordt toegekend voor meer dan één tot een on vergetelijke creatie gemaakte hoofdrol en voor Guus Hermus betrof dit de rollen van James in ,.De Collectie", Edward in „Een beetjë Pljrt" en de titelrol in „Nathan de Wijze". De zilveren penningen werden ge geven voor de onvergetelijke indruk in één hoofdrol. Bij Ank van der Moer was dit de rol van Hekabe in „De vrouwen van Troye" en bij Andrea Domburg die van Winnie in „Gelukkige Dagen". Henk van Ulsen werd onderscheiden voor zijn Wim Visser in „Een geboren Leugenaar". De bronzen penningen gelden een andere dan een hoofdrol en wel een zodanige creatie, dat betreurd werd dat de acteur of actrice niet btj voortduren op het toneel stond, aldus de jury. Do van Stek voldeed hier aan in „Don Gil" als Dona Ines en in „De Grot" als Adèle Jules Royaards ver wierf de onderscheiding met de rol van Jo nathan in „Oh, Pa, arme Pa" en met Caramanchel in „Don Gil". Met de mensenmenigte in de immense ruimte van de Sint Pieter mochten wij getuige zijn van de betrekkelijk sobere plechtigheid die voorafging aan de bijzet ting van het stoffelijk overschot van paus Joannes XXIII. Temeer daar de levens loop van de overledene en de lijkrede in het Latijn uitgesproken werden, was de storing in de geluidsverbinding extra sto rend. Typerend voor de gemoedsgesteld heid van wellicht miljoenen en miljoenen katholieken was de hartekreet, waarmede commentator drs. van Buuren (priester) zijn verslag afsloot: „Wij zullen ons zijn erfenis niet laten ontnemen." Met o.a. een leerzame reportage over Ethiopië en een curieus verslag van het werk van een Luikse professor, die de klankgeheimen van de viool doorgrond heeft, leverden de redacteuren van de VARA-rubriek „Achter het Nieuws" een goede editie af. Dat kon ook gezegd wor den van hun collega's van „de Spiegel der Kunsten" die de eerste van 'n tweetal uit zendingen over het Holland-Festival 1963 (een programma, samengesteld met de kunstredactie van de KRO-TV) op het scherm brachten. Een gesprek met Bert Schierbeek, de schrijver van het nieuwe toneelspel „Een groot, dood dier" was een van de boeiendste onderdelen van deze aan informaties zo rijke aflevering. Het door Arnold Gelderman vertaalde boulevardstuk „Het cafeetje" van de po pulaire Franse schrijver Tristan Bernard stelde ons in de gelegenheid, weer eens kennis te nemen van een genre amuse ment, dat het voor de eerste wereldoorlog erg goed deed. De mens van deze tijd, gewend aan de spitse humor en de vaart van vele moderne toneel- en filmkomedies, kon in deze voorstelling niet de ontspan ning vinden, die door een enkele voor-pu- In de Maas bij Roermond zijn bij het grindbaggeren enige interessante oudheid kundige vondsten gedaan, die naar des kundigen hebben vastgesteld dateren uit de Romeinse tijd, één tot twee eeuwen na het begin van onze jaartelling. Er zijn resten opgehaald van eèn Ro meinse tempel, die volgens prof. J. E. Bogaers, docent aan de Nijmeegse univer siteit, waarschijnlijk is gebouwd voor de godin Rurae. De vondsten bestaan uit stukken zuilen van zand en tufsteen, overblijfselen van een podium en resten van een zuilengale rij. De galerij moet bij de bouw van de tempel door de Romeinen rond het po dium zijn opgetrokken. Aan de hand van de plaats van de vond sten en de bouwvorm meent men te kun nen opmaken dat de tempel rechthoekig van vorm is geweest. Een maand geleden werd ter plaatse de eerste vondst gedaan. Het was een wij-altaar met de inscriptie „Sextius Opilius Ciminus", gevolgd door de letters V.S.L.M. Oudheidkundigen menen een verklaring voor deze letters te hebben gevonden. Het zou betekenen dat Ciminus zijn aan de godin Rurae gedane beloften heeft in gelost door het plaatsen van een altaar. De naam van de godin wordt in verband gebracht met de rivier de Ruhr, die reeds in de Romeinse tijd in de Maas uit mondde. De loop van de rivier is in de eeuwen wel enigszins veranderd. 'In de beboste omgeving van de Ruhr-streek is de oude bedding van de rivier nog duidelijk te volgen. Men verwacht naarmate het bag geren in de Maas voortgaat nog meer vondsten te doen. Zondag 9 juni, Concertgebouw, 15-19 u.: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest: Nationaal Jeugdconcert o.l.v. Henri Arends. M.m.v.: Anneke Grönloh, Wil- leke Alberti, Rob de Nijs en The Lords, Emmy Verhey, André Presser, Joop Stokkermans, The Blue Diamonds, Henk Driessen, Hans Henkemans, Aafje Hey- nis, Trio Pim Jacobs en Rita Reys, Her man Krebbers, Johnny Lion en The Jumping Jewels. Dinsdag 11 juni, Grote of St. Bavo kerk, 20-21 u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Dinsdag 11 juni,. Hervormde kerk Sant poort-zuid, 20 u.: Gecombineerd concert m.m.v. het Kennemer Vrouwenkoor o.l.v. mejuffrouw A. Schoen en de heer S. Oosterbeek (orgel). Woensdag 12 juni, Concertgebouw. 20 u.: Concert door het Haarlems Gemengd koor o.l.v. Anton de Beer m.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Programma: „Die Jahreszeiten" van Haydn. Donderdag 13 juni, Grote of St. Bavo kerk. 15-16 u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Donderdag J3 juni, Concertgebouw. 19.30 u.: Haarlems Muziekinstituut met leer lingenuitvoering. Waagtaveerne, Damstraat/Spaarne: Elke avond van 20-24 u. en vrijdag en zater dag van 20-1 u. en maandag gesloten: Internationaal volksliederenrepertoire en moderne chansons door Cobi Schreyer Ronnie Potsdammer. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe KerkspieinDagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 16 juni: Mozart. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-22.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Zon. dag: Beethoven; maandag: Operaplaten; dinsdag: Mendelssohn; woensdag: Vival di; donderdag: oratoria; vrijdag: Brahms. Zaterdag 8 juni. Openluchttheater Bioe- mendaal, 20.15 u.: Toneelgroep De Nieu we Komedie met „Don Quichotte op de bruiloft van Kamacho". Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Nata- scha Emanuels en Han Reiziger (piano). Maandagavond voor reserveringen. Maandag 10 juni, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging „Nieuw Leven" met „Een dolle boel om de voetbalpool". Dinsdag 11 juni, Stadsschouwburg, 20 u.: Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met de Bijbel (Cremer), met „Boeven en madeliefjes". Woensdag 12 juni, Stadsschouwburg, 20.15 u.: Toneelvereniging „Conrad Stork" met „Welkom binnen". Donderdag 13 en vrijdag 14 juni. Stads schouwburg, 20 u.: Toneelvereniging „Thalia" met „Op Drift". Vrjjdag 7 en zaterdag 8 juni, Stadsschouw burg, 20 u.: Contactcommissie stadhuis met „Kleine kinderen worden groot". Vrijdag 7 juni, gebouw „De Linge", Linge- straat, 20 u.: Katholieke Toneelgroep „Genesius" met „De glimlach van Gio- conda", toneelspel door Aldous Huxley. Vertaling: Paul Huf. Regie: J. H. W. Kraay. Dinsdag 11 juni, Openluchttheater Bloe- mendaal. 20.15 u.: Portugese folkloristi sche dansgroep. Onder auspiciën van de Portugese Ambassade. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot -n met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentekabinet: Grafiek door Wout van Heusden. Tot en met en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE 20 juli. Geopend dagelijks van 1017 uur, zondag van 1317 uur. der Burgt. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote matjuette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9—12.30 u. en 13.30—17 u. Zondag van 1017 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u. Zon- en feestdagen van 14—17 u. Vrjjdag 7 juni, Hildebrandzaal, Smede- straat, 20 u.: Micro-modeshow. Lady speaker: Christel Adelaar. M.m.v. Ans en Jaap Daniëls. Vrijdag 7 en zaterdag 8 juni: Tentoonstelling van uurwerken: „Mensen meten de tijd". Geopend van 10.3017 u. en vat) 19.3021.30 u. Vrjjdag 7 juni, Gebouw Prins Hendrik straat 1, 20.15 u.: Vierde lezing in de serie van vijf door mr. M. L. Stibbe over „De uitdrukking van de menselijke ziel in gestalte en gelaat". Onder auspiciën van het Centrum voor Vrij Geestesleven. Vrjjdag 7 juni, Militair Tehuis, Jansweg no. 34, 20 u.: Voorlichtingsavond door luitenant-kolonel W. A. Renkema, com mandant van het A.A.T. Bat. in de Rip- perdakazerne over „Wat verlangt de militaire dienst van je?" Vrjjdag 7 juni, Speeltuinverenigingsge bouw „Het Vondelkwartier", Vergierde- weg, 19 u.: Openbare les door de judo- groep van de vereniging. Zaterdag 8 juni, Jeugdgebouw Het Baken, Bakenessergracht 10, 1416 u.: Ruil beurs. Zondag 9 juni. Circuit Zandvoort, 11-13 u.: Training motorcross; 14 u.: start wed strijden. Zondag 9 juni, Openluchttheater Bloemen- daal, 10 u.: (Besloten) kerkdienst voor padvinders met uitzending voor de N.C.R.V. Zondag 9 juni, Hildebrandzaal, Smede- straat, dansen van 2023 u. Orkest The Sunbeams. Dansleider: R. van de Berg. Vrijdag 14 juni, Gebouw Prins Hendrik straat 1, 20.1,1 u.: Vijfde en slotlezing door mr. M. L. Stibbe over „De uitdruk king van de menselijke ziel in gestalte en gelaat". Onder auspiciën van het Centrum voor Vrij Geestesleven. Zondag 9 juni a.s. van 3 tot 7 uur zal er in het Concertgebouw te Haarlem een unieke gebeurtenis te beleven zijn voor circa 1600 „teeners" uit geheel Nederland. Nederlands oudste orkest, het Noordhollands Philharmonisch Orkest, organiseert dan een prome nade-concert in co-produktie met AVRO-radio en -T.V. waarbij alle programma-onderdelen en de beroemd ste Nederlandse sterren en solisten van de lichte en ernstige muze zijn ge kozen door de jeugd zelf. Initiatief nemers van dit gebeuren zijn Henri Arends (zie foto), dirigent van het N.Ph.O., en Gerrit den Braber van de AVRO-T.V. Door het Prins Bernhard Fonds werd financiële steun verleend voor dit concert. De volgende solisten en ensembles werden gevraagd: Wil- leke Alberti, the Blue Diamonds, Henk Driessen, Anneke Grönloh, Hans Henkemans, Aafje Heynis, Trio Pim Jacobs en Rita Reys, Herman Kreb bers, Johnny Lion and the Jumping Jewels, Rob de Nijs en zijn Lords, André Presser, Joop Stokkermans, Emmy Verhey. Alle deelnemers hebben inmiddels hun kaarten toegezonden ge kregen. Het concert is geheel uitver kocht.. Het N.Ph.O. verzoekt dringend niet op te bellen om kaarten. Deze zijn niet meer beschikbaar. blikatie beloofd werd. Daarvoor was onzes inziens deze reeks van onwaarschijnlijkhe den, weinig spiritueel uitgewerkt in een veel te lang stuk, een te grote belemme ring. Noch de regie van Guus Verstraete, noch het spel van de meeste acteurs en actrices (aan hun talenten werden niet zul ke hoge eisen gesteld) leverde verrassin gen op. Een uitzondering dienen wij te ma ken voor Coen Flink, die zeer genuanceerd en vitaal de hoofdfiguur, Albert de kelner, speelde en voor de revue-artiste Berry Kievits, die in dit toneel-milieu opviel door haar uitstekende creatie van de dwaze mu sicienne Edwige. In deze goeddeels mis lukte uitzending werden wij nog het meest getroffen door de décors van Jan P. Koen- raads, die prachtig de lokale kleur van het Parijs van 1911 weergaven. Hetzelfde gold voor de tekeningen, die tussen de bedrij ven door op de beeldbuis kwamen. Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Overweging. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. (7.30-7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Djinn: gevarieerd programma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht instrumentaal ensemble en zangsolisten. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Musicerende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Pianorecital: klassieke muziek. 15.35 Populaire klassieke grammofoonmuziek. 16,00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Lichte grammo foonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Muziekperiodiek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Noordelijk Philharmo nisch orkest en solist: Moderne muziek. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewappers, licht programma. 20.00 Omroep-orkest en solist: Populaire klas sieke muziek. 21.00 Tierelantijnen, geva rieerd programma. 22.00 Licht instrumen taal ensemble. 22.20 Het verplaatsen van Tempels in het Nubisch gebied, lezing. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuwe klassieke grammofoonplaten met commen taar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Orgelspel. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Wegwij zer: tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Postduivenberichten en ochtendgym nastiek voor het gezin. 9.10 Klassieke grammofoonmuz. 9.45 Buitenlands week overzicht. VPRO: 10.00 Het Nederlandse Rode Kruis, reportage. 10.05 De Bijbel als inspiratiebron van de kunst lezing. VARA: 10.20 Klassieke grammofoonmuziek 10.45 Geknipt voor herhaling. 12.15 Elek tronisch orgel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw en postduivenberichten. 12.34 Tussen start en finish, actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Voor de jeugd. (grammofoonmu ziek). 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantwoording. 15.30 Lichte muziek- matinee: 15.30 Metropole orkest: 16.10 La cancion del Olvido, Spaanse operette in fragmentarische uitvoering (gr.). 16.35 Boekenwijsheid; 16.55 Gitaar en zang (gr.) 17.05-17.30 Licht orkest en solist. 17.30 Ac tualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Promenade-orkest. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Schotland tussen schemeruur en middernacht, lezing (VI) 19.45 Klassieke kamermuziek (gr.). 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.20 Nieuws. 20.05 Disco-Festival. 21.15 Socialistisch commentaar. 21.30 Onbewoond... gram mofoonmuziek en interviews. 22.15 Sport nieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Hoe later op de avond.licht programma. 23.10 Dans- orkest met zangsolisten. 23.40 Klassieke grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmu ziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nieuws. 14.03 Filmkroniek. 14.45 De aca demie der discofielen. 16.00 Nieuws. 16.03 Amusementsmuziek. 16.30 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Gevarieerde muziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Koorzang. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de solda ten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerde mu ziek. 20.00 Concertmuziek. 21.00 Gevarieer de Belgische muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Sterretijd. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 Voor de jongeren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Actualiteiten. 20.40 De Fuik, TV-spel. 21.20 Boulevard, gevarieerd programma. 22.00 D-Day, documentaire. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Music-Hall, gevarieerd pro gramma. 16.05 Bestemming: de maan, do cumentair programma. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Luipaard op schoot: NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Koninklijke Luchtmacht Kapel. 20.55 Houdt u van show?, gevarieerd program ma. 22.10 AVRO's Televizier: actualiteiten. NTS: 22.40-22.45 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9